Nilis verlost PSV van 'kampioensstress' ard optreden tegen etalingen amateurs Sport Turk bekent doodsteken Britse supporter Kampioensfeesten dienen zich aan Kwaliteit in finales Unicum Novak verrast Sampras RDAG 8 APRIL 2000 ichlas lang uit roulatie rdam Het eerste seizoen bij zijn club van zijn dromen, is NÜcös~Machlas een nachtmerrie geworden. Na maanden thousia nissers is de Griekse spits van Ajax een halfjaar door een -ugdafd ure uitgeschakeld. Machlas is in Athene geopereerd aan inkerknie. De duurste speler uit de geschiedenis van Ajax is t gunstigste geval in september speelklaar. De Griek heeft e operatie in de Griekse hoofdstad een nieuwe kruisband igen. Machlas raakte in het duel met NEC geblesseerd toen botsing kwam met doelman Roorda. gaa„|ritl Paul naar KNSB ■poort De KNSB is gisteren tot overeenstemming geko- an er- met ^au^- De 35-jarige schaatscoach neemt met Ge- lisch co Kemkers tot en met de Olympische Spelen van 2002 in Salt City de twee kernploegen onder haar hoede. Paul volgt in di inctie Henk Gemser op die de KNSB heeft verlaten. Paul H in de belangstelling van twee commerciële schaatsploe- >n kon ook haar contract bij de Noorse schaatsbond verlen- richl|De oud-schaatsster koos uit de reeks van aanbiedingen die le KNSB mede omdat zij in een reeds bestaande organisa- uctuur kan stappen. Paul nam in 1988 deel aan de Spelen 'lalgary en begon in 1992 als schaatscoach van de Canadese ;e voor Duitser Klöden De Duitser Andreas Klöden heeft de Ronde van Bas- and gewonnen. Klöden won gistermiddag de afsluitende t over 8,5 kilometer en nam daarmee de leiderstrui over \de Italiaan Danilo di Luca, die de tweede tijd liet noteren. M i ïca verloor 15 seconden op Klöden. Eerder op de dag had üiaan Gabriele Colombo het eerste gedeelte van de vijfde r^fl Pe gewonnen- In etappe kwam Beat Zberg ten val en daar een nierbloeding aan over. Hij is afgevoerd haar een nhuis waar hij minimaal 24 uur ter observatie moet blij- Miquel van Kessel uit Ter Aar leverde een uitstekende pres- M door bij de GP Pino Cérami als derde te eindigen voor gro- als Blijlevens, Voskamp en Capelle. De Duitser Brat- kwam na 181 kilometer als eerste over de meet. Zijl onderuit in Bodegraven iraven De Zijl heeft gisteravond niet voor een stunt kun- I torgen door BZ&PC van het kampioenschap af te houden. dJ'n faterpoloërs uit Bodegraven wonnen met 11-8 en promove- aardoor naar het hoogste niveau. De Zijl speelt dit week- nog een duel, maar blijft zo goed als zeker vierde in de richter De Sleutels overleden Frans van der Berg, oprichter van De Sleutels en ere- J sitter van de Leidse voetbalclub, is afgelopen zondag over- ire8e6[n. Hij is 77 jaar geworden. De crematie heeft gisteren in fa- kring plaatsgevonden. Bij leven was Frans van der Berg leur bij de toenmalige Grofsmederij. Hij was binnen dat be- voorzitter van de personeelsvereniging, De Sleutels ge- I id. In 1946 trad hij met die echte Leidse naam naar buiten :htte, samen met enkele gelijkgestemden, de voetbalver - ng op. Jarenlang fungeerde hij bij de Vlietclub als voorzit - ij zijn afscheid, eind jaren zestig, benoemden de leden tot ere-voorzitter. Zijn terugtreden betekende overigens lat Van der Berg afscheid nam van 'zijn' club. Vele jaren 'ervulde hij nog allerlei functies binnen de vereniging en 5ri baarbuiten tevens terreinconsul en bondsscheidsrechter. atste jaren kwakkelde hij met zijn gezondheid. Op 2 april eed hij. Hij laat een vrouw en twee kinderen na. ejeelverbod Real Zoetermeer Het eerste elftal van Real Zoetermeer mag morgen spelen. In vejrband met de grote vechtpartij die afgelopen lag ontstond tijdens het duel bij Alphen, heeft de KNVB de |_fi Strijd van de vijfdeklasser tegen Graaf Willem II uit het pro- tma gehaald. Dat gebeurde op advies van de tuchtcommis- lie na lezing van de stukken besloot om Alphen geen speel- od op te leggen. De tuchtcommissie behandelt de zaak vol- |e week. De Zoetermeerse club is bovendien twee punten vanwege onrechtmatigheden in het duel tegen Archipel ts op 19 maart. Ook Archipel kreeg twee punten in minde- Beide clubs moeten een boete betalen van 250 gulden. ag aasseniloop sterk bezet Li De 31ste Braassemloop in Roelofarendsveen is morgen ihedjstens even sterk bezet te zijhals de editie van 1999. Een flin- vaardiging van Leiden Atletiek kiest de zesde en voorlaatste itrijd van het regionale Zorg en Zekerheid wegcircuit uit als ïnstation op weg naar het zomerseizoen op de baan. Onder Jzijn ook de nummers één en twee van vorig jaar: Ramses ■v6® tenk (toen 1.01.52 op de twintig kilometer) en Jan Kortekaas i.40). Bij de vrouwen start Erika van de Bilt, hersteld van de zipblessure waarmee ze uitviel tijdens de wereldkampioen- ppen cross, op de middenafstand van tien kilometer. Start nish van de Braassemloop zijn bij sporthal de Tweesprong, de Lucas van Leydenlaan in Roelofarendsveen. Afstanden en 5 kilometer, start om 11.00 uur. r staat Bax in de weg BSUM» Eerdivisionist Bax heeft gisteravond met 6-2 verlo- 'an Hilversum. De Voorhouters waren niet de mindere, r stuitten telkens op international-doelman Tom Sier, de van de wedstrijd. Bij rust stond Bax al met 4-1 achter. Kees Tongeren scoorde de enige treffer in de eerste helft. De an- van Bax kwam op naam van Maikel Verver. omlaag van zes naar vijf jaar. De KNVB zal voor de vijf-jari gen een competitie opzetten waarin ze spelen met vier te gen vier. Clubs kunnen aan die competitie gaan deelne men, maar hoeven dat niet. Het nieuwe systeem moet met ingang van het nieuwe voet balseizoen gaan draaien. Dit blijkt uit een voorstel van het bestuur amateurvoetbal van de KNVB aan de leden. Op 27 mei moet de algemene verga dering amateurvoetbal de zaak bekrachtigen. Clubs in het amateurvoetbal voelen vooralsnog weinig voor de invoering van alternatieve straffen. Spelers die een gele of rode kaart krijgen en zo ge schorst zouden worden, zou den dan diensten ten behoeve van de club moeten verrich ten. Maar 6,2 procent van de amateurclubs is voor het plan, 34,6 procent is tegen. De rest twijfelt nog, zo heeft onder zoek van de KNVB uitgewe zen. Nu de clubs er kennelijk nog niet uit zijn, wil de KNVB beslissingen over alternatieve straffen uitstellen. :n de clubs in het betaal- amateurvoetbal niet in loten met het voorstel om aan amateurspe- wij te geven, zal de KNVB ard tegen die betalingen optieden. Dit stelt het uur amateurvoetbal in toelichting op het plan Irngen aan amateurs toe taan. Op 5 juni moeten over in de bondsvergade- van de KNVB definitieve vallen. nneèl zijn betalingen aan teurspelers verboden, de bond controleert niet staat betalingen ooglui- toe. Als amateurs straks aid mogen worden wil de de scheiding tussen de agen betaald- en ama- voetbal toch handhaven. ist|en een amateur meer dan een onkostenver- tg moet er een contract en- Een kopie moet aan fWB gezonden worden. Jgd moet eerder gaan ballen. De leeftijdsgrens pupillen moet daarom londen anp Een Turkse man heeft gisteren tegenover de politie van Istan bul bekend dat hij een van de twee woensdagavond in die stad omgekomen Britse voet balfans heeft neergestoken. Volgens de BBC heeft de man tijdens een verhoor toegegeven dat hij de Leeds-supporter tij dens de schermutselingen voor de halve finale van de UEFA Cup van Leeds tegen Galatasa- Galatasaray ziet wellicht af van treffen in Engeland ray met een mes heeft ver wond. Uit autopsie is gebleken dat Christopher Loftus, een van de twee omgekomen Leeds-aan hangers, 17 maal was gestoken. Het andere dodelijke slachtof fer, Kevin Speight, had zes steekwonden, berichtte de Turkse krant Yeni Binyil. In to taal zitten nu nog dertien Tur ken vast in verband met de rel len. Wanneer de Galatasaray-fans niet welkom zijn in Engeland, overweegt de club het tweede duel met Leeds United in de halve finales van de strijd om de UEFA-beker niet te spelen. Dat hebben vertegenwoordi gers van de Turkse club ge zegd. Naar aanleiding van de ongeregeldheden had een Brits parlementslid Turkse fans voor de return in Leeds te'weren. „Als onze fans niet mogen komen, waarom zou onze ploeg dan gaan. Hoe willen ze ons beschermen?", aldus een woordvoerder. Het Europese voetbal is in de strijd tegen het vandalisme te rug bij af. De voorzitter van de UEFA, Lennart Johansson, heeft dit gezegd in een reactie op de incidenten in Turkije. „Juist op het moment dat we dachten dat we dit onder con trole hadden, blijkt dat dit niet zo is", zei de preses voor de Zweedse televisie. „We zijn te rug bij af, maar nu begrijpen de mensen misschien waarom we bij de verkoop van kaarten van EURO 2000 voor een vorm op naam hebben gekozen." Trainer Eric Gerets van PSV voegde vorige week een nieuw woord toe aan het Nederlands voetbalvocabulaire toe. Met de term 'kampioensstress' verklaarde de Belg het zenuwachtige spel van zijn ploeg tegen AZ. Gister avond bleken de Eindhovenaren genezen van de door hun trainer in het leven geroepen ziekte en werd Fortu- na Sittard door onder meer drie treffers van Luc Nilis verslagen: 0-4. sittard anp Met het drietal doelpunten stel de de 32-jarige aanvoerder zijn ploeg in staat om verder af te tellen naar de titel. Als FC Twente zaterdag of volgende week verliest, is PSV al volgend weekeinde bij een thuiszege op Cambuur kampioen. Hoewel de Belgische routinier een groot aandeel had in de ruime zege, werd in Sittard duidelijk dat PSV op nationaal niveau de ploeg van de toekomst heeft. Trainer Gerets kon in Sittard niet beschikken over de ge schorste Waterreus en Van Bommel. Ook de zieke Vogel en de geblesseerde Van Nistelrooy bleven aan de kant. Van der Doelen (23) en Bou- ma (21) vervingen moeiteloos de centrale middenvelders Van Bommel (22) en Vogel (23) die net als international Ooijer (25) en linksbuiten Kolkka (25) nog een voetballeven voor de boeg hebben. Bruggink vormde sa men met Nilis het aanvalsduo van PSV. De ook pas 22-jarige spits verving de geblesseerde Van Nistelrooy (23). Bruggink onderstreepte in de nieuwe Baandert dat trainer Gerets volgend seizoen echt niet meer om hem heen kan. De spits, tijdens de eerste helft van het seizoen vaak invaller, schoot al na zeven minuten zijn zestiende treffer van het sei zoen achter doelman Van Zwam. Nilis tekende in de zes tiende minuut voor de vroegtij dige beslissing. De kersverse aankoop van Aston Villa luister de zijn naderende vertrek op met een rake stiftbal: 0-2. Ook na de snelle acherstand weigerde Fortuna Sittard het de bezoekers moeilijk te maken. Fortuna Sittard kreeg slechts twee mogelijkheden. Doelman Kralj gaf in de dertigste minuut blijk weinig wedstrijdritme te hebben. De vervanger van de geschorste Waterreus haalde de woede van zijn trainer op de hals door de bal in de voeten van Landerl te schuiven. De Oostenrijker weigerde de doel man, die sinds 24 oktober weer bij PSV onder de lat stond, te passeren. Na rust schoot Gerritsen na mens de thuisploeg in kansrijke positie naast. PSV schrok ken nelijk van de mogelijkheid en schroefde het tempo van het duel weer op. Nadat Bruggink in de 61ste minuut een straf schop miste, tekende Nilis met twee rake knallen voor de eind stand: 0-4. PSV heeft Ruud van Nistel rooy een verbeterde aanbieding Met een bekeken 'stiffie' zet uitblinker Luc Nilis zijn club op 2-0. in de hoop dat de top- Raay heeft gisteren met de spits schutter zijn nog drie jaar door- een wachttijd afgesproken van lopende contract in Eindhoven drie weken. Als zich in die pe- uitdient. Voorzitter Harry van riode de door Van Nistelrooy gewenste buitenlandse topclub niet meldt en met PSV tot een akkoord komt over een transfer, dan tekent Van Nistelrooy de nieuwe overeenkomst met de aanstaande Nederlandse kam pioen. In de strijd om degradatie heeft NEC een punt gepakt te gen Roda JC. De Nijmegenaren sloten het duel af met 0-0, waardoor Roda achterop raakte in de strijd voor Europees voet bal. De uitvoering was belabberd, het resultaat maximaal. AZ klom door een thuiszege op De Graafschap (2-0) naar de vijfde plaats. De Alkmaarders hebben niet alleen in de competitie Eu ropese perspectieven. Ook in de beker lonkt het buitenlands avontuur. Qua spelniveau leek AZ niet op een ploeg van Europees ni veau. Het flaterfestival leidde tot enorme kansen over en weer. Voor rust had het net zo goed 5-4 kunnen staan. Met na me Bosman was voor de thuis club een paar keer zeer dicht bij een treffer. Viscaal, een andere routinier, speelde slim in dienst van De Graafschap, maar leek voor het doel zijn trucs ver leerd. Van het klasseverschil was pas na rust iets op het veld te zien. AZ ging meer druk uitoe fenen, De Graafschap werd aangewezen op counters. Rick- sen, bij AZ voor de gelegenheid rechtsback voor de geschorste Lee, kwam vrij door. Invaller Redeker stuitte zijn opmars ten koste van een strafschop. AZ- spits Bosman was vanaf elf me ter wel trefzeker: 1-0. De top scorer probeerde het nog met een halve omhaal, maai- Van Galen besliste pas na zijn ver vanging de wedstrijd. Hij scoor de van dichtbij (2-0), uit een ge keerd schot van Perez. leiden De jongste supporters van De Sleutels zien het hele maal zitten. Hun favoriete ploeg wordt vanmiddag in de uitwed strijd tegen LFC kampioen van de vierde klasse. Het zou het eerste kampioenschap sinds vijftien jaar zijn. Een gelijkspel is genoeg als de enige concurrent MVKV niet weet te winnen van hekkenslui ter Abbenes. LFC-De Sleutels be gint om 14.30 uur. Het kampi oenschapsfeestje zal beginnen om 21.00 uur. KRV Op de voorlaatste speeldag kan KRV vanmiddag kampioen wor den van de zaterdagse tweede klasse C. Bij winst in en tegen Honselersdijk pakken de Katwij- kers de titel en is het terreinver- lies van een seizoen geleden goedgemaakt. De wedstrijd Hon- selersdijk-KRV begint om 14.30 uur. Wanneer de Katwijkers sla gen in hun missie dan zullen zij om 19.00 na een rondrit op het Katwijkse gemeentehuis gehul digd worden. De rondrit door het dorp begint om 18.30 uur vanaf sportpark De Kooltuin, waar om 21.00 uur het feest voor alle be trokkenen en aanhangers begint. Overigens hoeft KRV niet per se te winnen. Een gelijkspel zal vol staan als de concurrent Vitesse Delft niet wint van w Leiden. Mocht KRV verliezen dan zal al leen een overwinning van Leiden op Vitesse het Katwijkse feestje in gang kunnen zetten. Zondag De zondagse competities zijn toe aan de laatste speeldag. De eni ge uitzondering daarop is de vierde klasse B, waar Haagse Hout niet in actie mag komen omdat het eerste elftal donder dag in de bekerwedstrijd tegen TAC90 betrokken was bij een vechtpartij. De KNVB heeft daar om het volledige programma verplaatst naar een nog te bepa len datum. In de eerste klasse B heeft VVSB een kleine kans op deelna me aan de nacompetitie. De Noordwijkerhouters moeten zelf winnen van Leonidas en West- landia en Nijenrodes moeten punten verspelen tegen respec tievelijk ADO Den Haag en WVO. Het in degradatiegevaar verke rende Blauw Zwart kan door een zege bij Lugdunum de tiende plaats en de nacompetitie berei ken. Voorwaarde is wel dat Ver- burch verliest van RKAW. Indien de Poeldijkers gelijkspelen - en Blauw Zwart wint - dan spelen de ploegen een beslissingsduel. Docos heeft in die tweede klasse kans op een plaats in de nacom petitie. In de vierde klasse A strijden Warmunda en Teylingen om een plek in de nacompetitie voor de gradatie naar de vijfde klasse. De Warmonders staan drie punten voor en zijn zeker van het vierde klasserschap als zij thuis mini maal gelijkspelen tegen NSV'46. Teylingen voetbalt uit tegen RO- AC'79 en moet daar winnen. Apotheose Er worden morgen duizend toe schouwers verwacht op de Stompwijkse Meerhorst waar Stompwijk'92 en ASC het alles- beslissende duel zullen spelen. Vanaf 14.00 uur strijden de twee vijfdeklassers om de titel. De Stompwijkers staan een punt achter en zullen dus allen bij winst voor het eerste sinds 1987 (toen als Stompwijkse Boys) kampioen zijn. Voor ASC is het vijftien jaar geleden dat de ploeg de titel greep. Beide verenigin gen hebben dus voorbereidingen op een kampioensfeest moeten treffen. Stompwijk heeft voor de rondrit een platte veewagen ge reserveerd en bij ASC staan een buffet klaar. Voorzitter Gidi Cig- gaar „Alle muziekbandjes waren volgeboekt. Tot de dweilorkesten aan toe." tekst gerard baas foto taco van der eb leiden peter klein tegen elkaar binnen de lijnen. Bij de vrouwen drongen de twee favorieten voor de slotron- de, Lottie Seelen en Linda Sen ds, moeiteloos door tot de beste vier. Vandaag worden de halve fi nales vanaf 11.00 uur afgewerkt. Morgen begint de vrouwenfina le om 12.00 uur, aansluitend om ca. 13.30 uur vindt de man- nenfinale plaats, gevolgd door de beide dubbelfinales. Het A-toernooi van Unicum krijgt vandaag en morgen in ie der geval gereputeerde namen in haar halve en hele finales. Bij de mannen bereikten vier van de acht geplaatste spelers ook daadwerkelijk het laatste kwar tet. In de bovenste helft stuit Eric Brummer (als vijfde ge plaatst) van eredivisieclub Top- spinners uit Enschede op Rem- co Pondman. De 20-jarige spe ler uit Heerhugowaard, die in zijn jonge jaren nationaal jeugdkampioen in de groepen tot en met 12, 14 en 16 jaar was, is als achtste getipt. In de on derste helft treden de beide Brabantse dubbelspelpartners Bart Beks (2) en Stefan Aarts (4) A*'-toernooi Unicum, Leiden HEA, kwartfinales: R. Pondman (8) P. Couprie 6-3 0-6 6-2; E. Brummer (5) - S. van Heijst 3-6 6-1 6-2, S. Aarts (4) - M. van Haasteren 6-3 6-4; B. Beks (2) - D. de Groot 7-5 6-0. DEA, kwartfinales: L. Seelen (1) - M. v.d. Beek 6-1 6-2; B. Jaspers (4) - I. de Geest uitgesteld tot vandaag; S. Drenth - L. Muller van Moppes 6-4 6-3; L. Sentis (2) - W. Clif ford 6-2 6-2. inglewood anp De op papier sterkste ploeg in de kwartfinale van het toernooi om de Davis Cup is gisteren het zwakst begonnen. Pete Samp ras verloor in de eerste single van het duel tussen de Verenig de Staten en Tsjechië volkomen onverwacht van Jiri Novak. Sampras boog in de eerste set pas in de tiebreak, wel duidelijk met 1-7, en was vervolgens ner gens meer: 3-6 2-6. Spanje nam een 2-0 voor sprong op Rusland. Marat Safin won tenminste nog een set van Alex Corretja, Jevgeni Kafelni kov had helemaal niets in te brengen tegen debutant Juan Carlos Ferrero: 6-2 6-2 6-2. Dat was, net als de verrichting van Novak in Inglewood, opnieuw een verrassing. Australië schakelde de gehan dicapte Duitse ploeg al bijna uit. Lleyton Hewitt gunde 'groentje' Kohlmann welgeteld vier games. Diens landgenoot Prinosil maakte het de tweede Australiër, de ook allesbehalve doorgewinterde Arthurs, erg moeilijk. De Duitser boog pas bij 11 -9 in de vijfde set. Bij Brazilië - Tsjechië is na de eerste enkelspelen nog alles open: 1-1. Kuerten maakte te gen Kucera het verlies van Meli- geni (tegen Hrbraty) goed. Hij deed daar vijf sets over. PRIJSVRAGEN Lucky Day van vrijdag 7 april: 5 - 9 - 10 - 17 - 18 - 19 - 20- 22 - 27 - 29 - 31 - 41 - 47 - 55 - 65 - 66 - 72 - 76 - 78 - 80. (onder voorbehoud) SCOREbord Fortuna Sittard - PSV 0-4 (0-2). 7. Brug gink 0-1, 16. Nilis 0-2, 63. Nilis 0-3, 75. Nilis 0-4. Scheidsrechter: Uilenberg. Gele Kaart: Van der Schaaf (Fortuna Sittard). NEC - Roda JC O-O Scheidsrechter: Koop man. Gele kaart-, Atmodikoro (NEC), Vrede (Roda JC). az - De Graafschap 2-0 (0-0). 55. Bosman 1-0 (strafschop), 74. Van Galen 2-0. Scheidsrechter: De Graaf. Gele kaart: Lin- denbergh, Van Galen (AZ), Ax, Redeker, Eman (Graafschap). Stand aan kop PSV 29-69 AZ 29-52 FC Twente 28-56 Ajax 27-50 Heerenveen 28-54 Vitesse 28-50 Feyenoord 28-53 Roda JC 29-46 vrije training: 1. Michael Schumacher (Dui) Ferrari 1.26,994, 2. Barrichello (Bra) Fer rari 1.27,317, 3. Coulthard (GBr) McLaren VOETBAL 1.27,372, 4. Frentzen (Dui) Jordan 1.27,730, 5. Trulli (Ita) Jordan 1.27,795, 6. HSkkinen (Fin) McLaren 1.28,021, 16. Verstappen (Ned) Arrows 1.28,975. Rio de Janeiro: Brazilië - Slowakije 1-1; Meligeni - Hrbaty 1-6 5-7 2-6, Kuerten - Kucera 2-6 6-3 4-6 7-5 6-1. Inglewood: Verenigde Staten - Tsjechië 0-1; Sampras - Novak 6-7 3-6 2-6. BADMINTON Tokio. Japan Open, 400.000 gulden. Kwartfinales: Dai Yun (Chn/1) - Audina (Ned/8) 11-5 11-2. Mannen, hoofdklasse play offs: Polar Bears - ZPB Prof us 10-7. Eesrte klasse: BZ PC - De Zijl 11 -8. WIELRENNEN AUTOSPORT Imola. WK Formule 1. GP van San Marino, HOCKFY Madarixa. Ronde van Baskenland. Vijfde etappe, eerste gedeelte, Doneztebe - Azkoi- Hoofdklasse: Oranje Zwart - Den Bosch 2-0 tia: 1 Colombo (Ita) 105 km in 2.35.20, 2. Dominguez (Spa), 3. Garzelli (Ita). Niet ge- TENNIS start: Armstrong (VSt). Opgegeven: Olano (Spa), Merckx (Bel), Beat Zberg (Zwi), Kroon (Ned), Dufaux (Zwi). Zesde etappe, individuele tijdrit: 1. Kloden 8,5 km in 16.40, 2. Di Luca (Ita) 0.15, 3 Jalabert (Fra) 0.31, 4. Fernandez (Spa) 0.33, 5. Do minguez 0.34, 6. Garmendia (Spa) 0 40, 13. Boogerd 0.58, 42. Den Bakker 1.49, Davis Cup, kwartfinales wereldgroep Adelaide: Australië - Duitsland 2-0; Hewitt - Kohlmann 6-1 6-1 6-2, Arthurs - Prinosil 7-6 3-6 7-6 6-7 11-9. Malaga: Spanje - Rusland 2-0; Corretja - 80. Lotz 3.15, 89. Jonker 5.02. Eindklas sement: 1. Kloden 21.53.24, 2. Di Luca 0.05, 3. Jalabert 0.31, 4. Fernandez 0.33, 5. Rebellin (Ita) 0.37, 9. Boogerd 0.59, 62. Jonker 28.59, 69. Den Bakker 34.37, 76. Lotz 39.44. GP Pino Cérami. Saint-Ghislain - Hornu: 1. Bratkowski (Dui) 181 km in 4.12 (43,092), 2. Van Haecke (Bel), 3. Van Kessel (Ned), 4. Eeckhout (Bel), 5. Nicki Sörensen (Zwe) 0.01, 6. Lafis (Zwe) 0.02, 7. Ludovic Ca pelle (Bel) 0.08, 8. Oesov (WRu), 9. Negri- m (Ita), 10. Teutenberg (Dui); Nederlan ders: 19. Kleynen, 20. Vries, 25. Meijs, 25. Engels, 38. Blijlevens, 44. Boerman, 48. Voskamp, 53. Duijn. Circuit de la Sarthe. Vierde etappe, tijdrit in Durtal: 1. Canada (Spa) 23,3 km in 29.07 (48,004 km/uur), 2. Voigt (Dui) 0.12, 3. David Millar (GBr) 0.25, 4. Brochard (Fra) 0.26, 5. Lelli (Ita) 0.34. Vijfde etappe, Durtal - Sablé-sur-Sarthe: 1. Wüst 99,4 km in 2.20.20 (42,499 km/uur), 2. MacGrory (Aus), 3. Galvez (Spa). 4. Lombardi (Ita), 5. Magnien (Fra). Eindstand: 1. Canada 16.55.27, 2. Voigt 0.07, 3. Brochard 0.12, 4. Millar 0.15, 5. Lelli 0 34, 6. Ju- lich 0.44, 7. Maignan 0.50, 8. Boardman 0.53, 9. Moreau 0.54, 10. Gutierrez 0.55. Wolvega, zaterdag 8 Eerste koers: ONM Veronica, Nena R, Naughty but Nice. Tweede Derde koers: Jairzinlio Lion, Koncorde S, Just Beuckenswyk. Vierde koers: Miss Harley, Macho Groenhof, Mariebelle S, Mac Select. Vijfde koers: Ottey Boko, Madine Boko, Mighty Marco. Zesde koers: Kellv Volomon, Nero Boko, No time at all. Zevende koers: Nicotine, I.ex P, Must be Destiny. Achtste koers: Lizzy Lipstick, Lex Anderen, Liberty Valley. Duindigt, zondag 9 april Eerste koers: Victory Groenhof, Lit- mana, Mandy Flevo. Tweede koers: Nero Buitenzorg, Nadir Wolfliorn, Nuclear Groenhof. Derde koers: Where's Wally, Diamond Lil, Blue tong. Vierde koers: Kokomotranss R, Kosmos Queen, Midge Lobell, Fore ver. Vijfde Koers: Obsession, Oletta Queen, Olympic Boko. Zesde koers: Nifi de Bloomcrd, Nancy Cartouche, KOERStips I I Ginger, Power of Dreams. Achtste koers: Nike Oldeson, Nobletilly'Bos- zorg, Just Had A Vision. Negende koers: Exceptional Spirit, Move the Mouse, Diamond Lilly. Tiende koers: Ohio Umburgia, Obelix Victo ry, Outsider's Wish. Elfde koers: Key Jubilee, Kroon Vis, Kasparov. Twaalfde koers: Kevin Buitenzorg, loupy Sunshine, Shellcracker Alkmaar, maandag 10 april Eerste koers: Mistral Starlake, Neva da I.imburgia, Micky V. Tweede koers: Naughty Victory, Nifty Space, Nirvana. Derde koers: Micky Jeanet, Lesley Kroon, Kim Westerzij. Vierde koers: Larissa Boko, Lucky of Wiba, Meerdijk. Zesde koers: Olsy Rail bow, Overdrive Hunter, Meevaller. Zevende koers: Kaptein Crown, Kibo Wix, Keystone Sycamor. Achtste koers: King Catfish, Killing Star, Lyda Schermer.

Leidsch Dagblad | 2000 | | pagina 41