3.000, 7 Miljoen voor bestrijden legionella esprek over marinevliegveld voert terug naar basis Duin Bollenstreek nsburgse Vliet niet tlicht in feestweek ïwweg Voorhout dicht Vuurbaak verpakt pleidingen Speciale Onderwijszorg Ford Rijnland Matser wuift kritiek op onderhandelingen weg Hillegommer moet twee jaar cel in voor poging doodslag Neem een proefabonnement BEL 071-5128030 WEKEN VOOR 41,00 DAG 8 APRIL 2000 fetverlichting bij de Vliet jsburg wordt tijdens de feesten in augustus niet jngen. Aanleiding is het aan medewerkers bij ereniging 't Centrum, her Bas Schijff geen zin meer om de kng met een paar men- [te hangen. „Binnen het r hebben we gezegd: nu genoeg. We stoppen er- heeft de feestverlich- laatste jaren 'met twee, t drie mensen' opgehan- erzoeken aan de twee- d leden van de club om ïdje toe te steken tijdens aarsfeesten, waren aan insoren gericht. „En [ord ik moedeloos van. i ik zat", zegt Schijff. „Ik bk wel dat veel Rijnsbur- bardwerkende mensen Ie 's avonds en in de nden niet te veel aan kifd willen hebben. Maar nnsburgers zitten toch Fde bloemen? Er moeten Jensen zijn, die ons kun nen helpen?" Dat de feestverlichting er dit jaar niet komt, gaat de voorzit ter aan het hart. „Maar je kunt zoiets niet alleen doen. De laat ste jaren heb ik het zowat in mijn eentje gedaan. Drie weken voor de feestweek moest ik al met de voorbereidingen begin nen. En als alles hing, moest ik de lampjes nalopen. Er hangen twaalfhonderd lampen in, dan gaat er wel eens eentje kapot. Daar gaat dan ook weer veel tijd inzitten." Schijff maakt zich zorgen over de toekomst van de buurt vereniging, die vijfenvijftig jaar bestaat. Schijff is dertien jaar bestuurslid, waarvan zeven jaar voorzitter. Bij de onlangs ge houden jaarvergadering, kwam er niemand opdagen. Schijff is bang dat er veel mensen afha ken als straks de feestverlich ting niet over de Vliet hangt. „En dan komen we in de finan ciële problemen. De opslag van de feestverlichting kost jaarlijks 800 gulden. In dat geval moeten we de feestverlichting verko pen." it* Bewoners van de Engelselaan klagen al geruime tijd over veel overlast. De gemeente brengt nu blokkade midden op de weg aan. Automobilisten zijn vanaf volgende week vrijdag weer aangewezen op gebruik van de zuidelijke randweg. Fietsers en voetgangers mogen de nood weg nog wel gebruiken. jut sluit vrijdag 14 april (wweg van de wijk Hoogh [en naar de Engelselaan [deze maatregel is beslo- [dat veel automobilisten telijke weg, bedoeld voor brkeer, gebruiken om de (en uit te gaan. katwuk De Katwijkse vuurbaak is gisteren in een nieuw jasje gesto- vuurbaak. Het kunstwerk, ontworpen door Hugo van der Plas, wordt ken. Dat moet ervoor zorgen dat de echte toren geen blijvende schade gemaakt in verband met de komst van koningin Beatrix naar Katwijk, ondervindt van de uitspattingen van graffitispuiters. Zij maken van- Vorig jaar werden in het kader met de visserijdagen haringen op de daag en begin volgende week een landkaart van Nederland op de vuurbaak gespoten. foto henk bouwman 'en en Katwijk tevreden over overleg Valkenburg «rwater/wim wegman Valkenburg, Wassenaar en Leiden zijn een klein beetje genaderd over de toe van het Marinevliegkamp Valkenburg. Tij en 'rondetafelgesprek' in het provinciehuis jid-Holland hebben de twee partijen - Kat- lkenburg en Wassenaar enerzijds en Lei- iiderzijds - weliswaar nog geen knopen hakt over het vliegveld. Maar ze zijn het ds geworden over wat ze eigenlijk met el- jllen bespreken. De gemeenten rond het mp en Leiden praten voor het eerst over comst van Valkenburg, nadat ze jarenlang gesteggeld over de toekomst ervan. Katwijk, Valkenburg en Wassenaar zien het liefst dat de Marine het vliegveld blijft gebruiken, een standpunt dat ze gisteren nog eens hebben onderstreept. Maar als het sluit, willen de drie gemeenten hun plan Valkenbucht' uitvoeren, dat voorziet in de bouw van ten hoogste 5000 huizen. Leiden pleit al jarenlang voor de sluiting van het vliegveld, en heeft vele jaren geleden het plan Valkerhout gelanceerd, waarin tenminste 9000 woningen zijn gepland. Volgens burgemeester Postma van Leiden staan beide plannen na het gesprek van gisteren nog steeds fier overeind. „We hebben besloten niet onmiddellijk naar een compromis te zoeken, maar om terug te keren naar de basis, naar de uitgangspunten van de discussie. We hebben onszelf de vraag gesteld: welke criteria moeten een rol spelen bij de inrichting van de wijk. Bij voorbeeld: wat is nu precies de behoefte aan wo ningen. Maar we zijn ook uitgekomen op criteria als natuur en milieu, de waterhuishouding in het gebied en verschillen in woonomgeving in de wijk." Volgens de Leidse burgemeester is er eind mei een tweede gesprek tussen de gemeenten. Ook dan verwacht Postma niet dat er al besluiten ge nomen worden. „Dat zou ook wel vreemd zijn. Als je er eerst jarenlang niet uitkomt, mag je niet verwachten dat de zaak in twee middagen is op gelost. Ik zou al heel blij zijn als we de vorige keer het eens kunnen worden over de precieze be hoefte aan woningen." ïmdat U er voor staat." formatiebijeenkomsten: 17 april en 6 juni dag staat u, of u nu leraar, edial teacher, intern/ ïulant begeleider of ictielid bent, er weer voor: ;ds meer leerlingen met leer- of gedragsproblemen. Hoe ft u vorm aan de zorg van e leerlingen? Hoe houdt u uw kundigheid op peil? Het is nu tijd om eens een goede, gedegen opleiding te gaan volgen om deze groep leerlingen op een verantwoorde en adequate wijze hulp te bieden op uw school (primair en voortgezet). U ontvangt een post-HBO-getuigschrift bij een voldoende afronding. De Ichthus Hogeschool Oegstgeest start, i.s.m. de Christelijke Hogeschool Windesheim Zwolle, in september op de woensdag middag weer met de Opleidingen Speciale Onderwijszorg voor het Basisonderwijs en (beperkt) voor het Voortgezet Onderwijs. /olgende opleidingstrajecten worden aangeboden: Itrajecten duren 2 jaar. U kunt ze in 1 jaar (behalve S-VIB) afronden als u al in het bezit bent leen afgeronde Opleiding Speciaal Onderwijs. isisonderwijs: gespecialiseerde oepsleerkracht. jonge risico leerling, imedial teaching isisonderwijs. tern begeleider. '(preventief) Ambulant begeleider. School-video-interactie- begeleider (S-VIB, 2 a 3 jaar). Specialisatie: omgaan met psycho-sociale problematiek (1- jarige kopstudie, op dinsdagavond). Voortgezet onderwijs: Remedial teaching voortgezet onderwijs (op dinsdagmiddag). Praktijkonderwijs (op uw eigen school). Leerwegondersteunend onderwijs (op uw eigen school). deskundigheid is nodig, onderneemt u daarom één van de volgende stappen: I vraagt een brochure/ pnmeldingsformulier aan bij It secretariaat: I71) - 51 71 321 of schriftelijk: Ithus Hogeschool Oegstgeest, fezenboslaan 101, B43 SZ Oegstgeest. U komt naar één van de informatiebijeenkomsten op maandagavond 17 april of dinsdagavond 6 juni om 19.30 uur in het gebouw van de Ichthus Hogeschool aan de Hazenboslaan 101 in Oegstgeest, waar tevens docenten en studenten aanwezig zullen zijn. U vraagt aanvullende inlichtingen aan de lesplaatscoördinator Opleidingen Speciale Onderwijszorg, drs. Peter C. van Dijk: (071) - 51 71 321 of per e-mail: p.vdijk@ichthus-hs.nl Kennis vanuit het hart van de stad www.ichthus-hs.nl KYMCO vanaf 2990,- bert van der meij Middelweg 30 Leiden Centrum Tel. 071-5142557 In het huwelijksgoederenregister ter Griffie van de Arrondisse mentsrechtbank te 's-Gravenha- ge zijn op 3 april 2000 onder nummer 658/2000 ingeschreven: de huwelijkse voorwaarden wel ke staande huwelijk zijn gemaakt door de heer A. A. R. Weijs en mevrouw F. Weijs-Slager, te zamen wonende te 2461 DP Ter Aar, Hazelaarstraat 26, zulks bij een akte, op 29 maart 2000 verle den voor notaris Mr L. Davina te Hilversum Ter Griffie van de Arrondisse mentsrechtbank te Den Haag is ingeschreven op 16 maart 2000 onder nummer 513/2000 het afschrift van de akte hou dende huwelijksvoorwaarden van de heer Hongwei Chengi en mevrouw Meijing Hsu, wo nende Leiden, welke akte op 14 maart 2000 is verleden voor mr. H. L. J. Kamps, notaris ge vestigd te Leiden. Van der Valk Boumanweg 71, Leiderdorp telefoon (071) 581 3112 Vijf Meilaan 7a, Leiden, telefoon (071) 581 31 51 A-1 Kwaliteits occasions! vanaf 7.500," l&Lygy Garantie mogelijkheden tot 33 maanden! Deze week hebben wij een flink aantal aanbiedingen o.a.: Van der Valk Boumanweg Ka 1.3i. Radiant red, VelLpakket.stbckr. audio 1000 "99. 18.629 km.. Ka 1.31. Aquamarine frost m«t. '99,21.000 km., Fiesta 1.3 Flash, 3d,, Cayman Hue met, wis/was tnst -94, 42.000 km.. Fiesta 1.3 Flash,3d., Rad. red. wisAwtt iftSL. akb. *94, 54.000 km.. Classic 1.3,3d., Rad. red. wis/was instal, airbag voillgheidsbalken -96,36.500*171..' Fiesta 1 3i BV studio 60pk. 3d. Pepper red met, wis/was inst,, airbag *97,16.300 km Fiesta 1.1 i Flash, 3d.Woond. 38v. met, wis/we* tnst '92,104.000 km.. Fiesta 1.3 BV Moncflal, 3d. Dfam. white, airbag, velligheWsbatken, St bekt "95, 48.900 km, Fiesta 1.1C i 3d, rood. wte/was tnst. '89 85.250 km.. Fiesta 1.316V Techno 3d., Nouv. red, 2e atrto.st bekr. '97 23.000 *m„ Fiesta 1.3 Fom 60pk 3d. Nowv. red, airbag. wis/was inst. audio 1000 '98 17.000 km Classic 1.13d Radiant red. veilighelösbaiken, getint glas. wis/was Inst. airbag "96 26,300 tem.. Classic 1.13d, Radiant red veliigtieidsoalken, getint glas, wis/was inst, airbag *97 50.000 km., Escort 1.8 Ghla Torbd Diesel Wagon, State trtue trekhaak, trans. «hAant. dak. st. bekr.. hulpveren, airco, veiligheidspakket, ABS, dek. bed. romen voor *96141.358 km.I Escort 1.6CL11$V 5d, Sfhokeatone, at. bekrairbag, Vijf Meilaan Ford Ka 1300 Ford Fiesta 1100,3drs, Ford Fiesta 1100,3drs, Ford Fiesta Classic 1.1.3drs. Ford Fiesta 1.31*$, 3drs. metallic, Ford Fiesta Studio 1.3,3drs, Ford Fiesta 1.3 Tfcchno, 3drs, Ford Fiesta 13 Techno, 3dro, Ford Fiesta 1.3 Studio, Ford Escort 1600 CU, 3dre, Ford Escort 1600 Studio, 3drs, Ford Mondco 1.8 8.E. automaat, Wrs, Ford Mondco 1.8 td B.Ê., 4dfS. Ford Mondeo 20 B.E. wagon, Alleen deze week! Minimale inruilprijs op onze totale voorraad!' •Alleen gstdig bij aankoop van A-t occasions v-a. 10.000,- Katwijk gaat alle waterleidingen bij de gemeentelijke sportaccommodaties aanpassen of vernieuwen om de legionella-bacterie, die de dodelijke veteranenziekte tot gevolg kan hebben, in de toekomst buiten de deur te houden. De gemeente trekt voor het aanpassen van de waterleidingen ruim 1,2 miljoen gulden uit. Het afgelo pen jaar kwam de legionella-bacterie voor in onder meer de doucheruimten van de voetbalverenigingen Katwijk, Quick Boys en KRV, evenals in de Rijnsoeverhal. katwuk peter blok Het aanpassen van de waterlei dingstelsels bij de drie voetbal clubs heeft voor de geipeente prioriteit. „Met name bij Kat wijk, Quick Boys en KRV wor den we telkens geconfronteerd met ongunstige resultaten van controles, ondanks het geregeld spoelen met heet water of het desinfecteren van het waterlei dingsysteem. Het blijkt nu zelfs dat de legionella-bacterie niet alleen in het warm waterlei dingstelsel voorkomt, maar ook in het koud waterleidingsys teem zit." De gemeente zegt te weinig grip te hebben op de waterkwa- Gteit en dat ingrijpende maatre gelen, zoals aanpassing van de waterleidingsystemen, noodza kelijk zijn om het legionella- probleem tegen te gaan. Belangrijkste reden voor de huidige problemen met de le gionella-bacterie zijn volgens de gemeente maatregelen die rond 1990 zijn genomen in het kader van de energiebesparing, zoals de lagere aanvoertempe-toekomst moet worden gewaar- deskundig uitgevoerd. Daar naast bestaan er sinds de Len teflora in Bovenkarspel, waarbij bezoekers overleden aan de ge volgen van besmetting met de legionella-bacterie, gewijzigde inzichten over de beste en duurzaamste waterleidingsyste men. Na het aanpassen van de wa terleidingen bij Katwijk, Quick Boys en KRV zijn de gymzalen aan de Van Lierestraat en de Parklaan aan de beurt, net als de gemeentewerf. Daarna vol gen onder meer de douche ruimten in de Boorsmazaal, bij hockeyclub Catwijck, in sport hal Cleijn Duin en in sporthal Rijnsoever. In deze laatste hal is na de laatste besmetting met de legionella-bacterie het waterlei dingsysteem al aangepast. Daarom kan sporthal Rijnsoe ver volgens de gemeente wel even wachten. Verantwoordelijk wethouder Van Paridon (WD) van sport en onderhoud stelt een beheers plan op, waarmee de kwaliteit van de waterleidingen in de De Katwijkse burgemeester Van Wouwe heeft nogmaals gepleit voor een verbetering van de in frastructuur en het openbaar vervoer. De Kat wijkse burgemeester meent dat er niet eerder ge bouwd kan worden, als dat al gebeurt, voordat de infrastructuur is geregeld. Zijn Leidse collega is het daar overigens mee eens. Al eerder pleitten de gemeenten voor verbreding van de Tjalmaweg (N206) en de aanleg van de All, die de A4 en de A44 met elkaar moet verbinden. Van Wouwe verwacht dat het besluit over be houd of sluiting van het vliegkamp overigens voor de zomer zal vallen. „Wat er in de defensie nota staat, is nu bekend. Ik denk dat er eerder een apart besluit over het vliegveld valt." raturen van het douchewater. Bovendien zijn de waterleiding systemen sterk verouderd en zijn, zo geeft de gemeente toe, werkzaamheden aan de leidin gen in een aantal gevallen on- borgd. Daarnaast wil zij de ver antwoordelijkheden voor zowel de huurder als voor de eigenaar van een doucheruimte eens op een rijtje zetten. sassenheim peter van egmond Projectontwikkelaar Matser ontkent dat de onderhandelin gen over grondaankopen in het Sassenheimse centrum slecht verlopen. Onlangs uitten grondeigenaren en bewoners van het gebied tussen Vaartka de, Kerklaan en Bijweglaan kri tiek op de 'uiterst trage' onder handelingen. Daarmee zou Matser dreigende onteigening in de hand hebben gewerkt. In dit gebied komt een nieuwe Al- bert-Heijnvestiging, parkeer ruimte, winkels en woning bouw. Onder meer Rijnsburger Ste- ketee (eigenaar van de aarde werkfabriek) en gebroeders Van der Lans (eigenaars van de lo catie Friedhof) veegden recen telijk de vloer aan met Matser. De onderhandelingen zouden traag en moeizaam verlopen. Raadslid Vink (PvdA) stelt dat er sprake is van een impasse. Mat ser zou al weken niet bereik baar zijn en met sommige be woners van de Kerklaan niet willen praten. Die zeggen niet te weten waar ze aan toe zijn. W. Kroesen, een van de ont wikkelaars van Matser, is niet verbaasd over de kritiek. „Som mige onderhandelingen verlo pen voorspoedig, andere verlo pen minder goed. Maar bij al dit soort projecten is er altijd kritiek op het onderhandelen. Je moet als ontwikkelaar nu eenmaal met zó veel individuen tot overeenkomst komen. Dan kan het de ene keer slechter gaan, de andere keer beter." Aan de Kerklaan zijn verschil lende woningen opgekocht en dichtgetimmerd in afwachting van wat komen gaat. Een paar bewoners zitten er nog. Dat er met hen nog niet gepraat zou zijn, zoals de familie Langelaan stelt, ontkent Kroesen. „We hebben met alle families ge praat waarvan we de panden willen verwerven. Bij de familie Langelaan ben ik een paar keer in huis geweest en daarbij heb ik ook een prijs genoemd." Kroesen wijst erop dat Matser inmiddels met twee grote grondeigenaren tot overeen stemming is gekomen: de fir ma's Kiebert en Rotteveel. „Dat zijn twee grote verwervingen, bij elkaar beslaan ze een groot percentage van de benodigde grond. De gesprekken verliepen over het algemeen goed, al ne men alle onderhandelingen nu eenmaal de nodige tijd in be slag. Overigens hebben beide families bedongen dat ze hun pand aan de Oude Haven zelf in eigendom houden." Overigens is het niet zo dat de gemeente voor het overige gedeelte onmiddellijk wil over schakelen op onteigening. „Dat is nu niet aan de orde zegt wethouder Wagemakers. „Er zijn nog onderhandelingen gaande. Slagen die niet, dan is onteigening een mogelijkheid. Maar zo'n procedure brengt wel vertraging met zich mee." De bouw van 21 woningen aan de Bijweglaan hangt niet meer van dergelijke procedures af. Dat gedeelte wordt niet door Matser, maar door het bedrijf Radix Veerman uit Woerden ontwikkeld. De benodigde grond (de Kringloopwinkel en de locatie A. Breda, bij elkaar 4.400 vierkante meter) is vol gens dit bedrijf al aangekocht. Als het uitgewerkte bouwplan wordt goedgekeurd, kan in de tweede helft van dit jaar daar de eerste paal de grond in. Het gaat om drie blokken van elk zeven grote eengezinswonin gen. den haag/hillegom1.274 gulden betalen. De Hille gommer wordt onder toezicht van de reclassering gesteld en moet een verplichte behande ling ondergaan. De man brak na een avondje stappen op 7 november vorig jaar in de Krochstraat in Hillegom in. Daarbij kneep hij de keel van de bewoonster dicht. De 19-jarige was na een straf van 21 maan den net op vrije voeten. Een 19-jarige Hillegommer moet wegens poging tot dood slag 23 maanden de cel in. De rechtbank veroordeelde de man gisteren tot 16 maanden cel. Omdat de Hillegommer nog een voorwaardelijke straf had uitstaan, kwamen er nog zeven maanden straf bij. Voorts moet hij een schadevergoeding van

Leidsch Dagblad | 2000 | | pagina 21