Arsenal is op weg naar de halve finale De waanzinnige logica van Co Van Kessel volgt aangepaste training I kassa voor Cash Sport Wereldrecords op WK kortebaan j 17 MAART 2000 rg ISivraagt wildcard voor Siemerink i NOC'NSF heeft bij het IOC een wildcard aangevraagd 011 Siemerink voor deelname aan de Olympische Spelen ey. Siemerink voldeed aan de eis van het NOC door vo- de halve finales te halen van het toernooi in Indianapo- ieeft echter nog niet voldaan aan de internationale eis. -MJ^sser U'1 RiinsburS was deelnemer aan de Olympische n Atlanta en Barcelona. naar kwartfinale Het blijft goed gaan met Sjeng Schalken in Indian Ie Limburger drong gisteren door tot de kwarfinales. Na erde geplaatste Rus Jevgeni Kafelnikov versloeg hij ook jaard Albert Costa, 14de op het voorkeurslijstje van de itie. En opnieuw gebeurde dat zeer overtuigend. Schal- jvierde met 6-2 6-3. matig van start in Monte Carlo RLQ De Nederlandse schaakgrootmeesters Loek van Jeroen Piket zijn matig van start gegaan in het traditio- ,ber-toernooi in Monte Carlo. Van Wely verloor met 1 van oud-wereldkampioen Karpov, terwijl Piket twee- i onder ging tegen Kramnik. In Monaco worden een ra- jen een blindpartij gespeeld. De prijzenpot is gevuld .000 gulden. Het toernooi eindigt op 28 maart. 4balsters verrassen Duitsland Het Nederlands vrouwenvoetbalelftal heeft in Arnhem ce Duitsland verslagen. Oranje won met 2-0 dankzij iten van Miranda Noom en Liesbeth Migchelsen. Duits- reikte vorig jaar de kwartfinales van het WK, waarin met de latere wereldkampioen Verenigde Staten werd verlo- .g Nederlandse vrouwen bereiden zich voor op de EK- aa atiewedstrijd tegen Spanje, op 1 april in Almelo. bel 'öe' de tl j mi di Audina in toptien Mia Audina is op de nieuwe wereldranglijst de toptien jekomen. De 20-jarige badmintonster was twaalfde ;eg twee plaatsen dankzij haar goede verrichtingen in inglandtoernooi. Audina haalde daar de halve finales. Ze seizoen overigens pas aan zes toernooien mee. De is gebaseerd op minimaal acht, zodat ze nog zeker en- itsen kan stijgen. J ificatie-eisen Maase De commissie topsport van NOC*NSF heeft vormbe- sen voor de drie al genomineerde marathonlopers Greg t,Kamiel Maase en Nadezhda Wijenberg geformuleerd. ;n voldoen aan de limiet van de internationale atletiek- IAAF (mannen: 2.14.00/vrouwen: 2.33.00) of tijdens marathon een tijd lopen van 1.04.00 (mannen) en ouwen). pe niet olympisch l De hoop van de World Bridge Federation (WBF), dat Is meest verbreide kaartspel als olympische sport zou lerkend en bij de winterspelen van 2006 zou worden be ls door het Internationaal Olympisch Comité (IOC) de pgeslagen. Het IOC wil paal en perk stellen aan de uit- a sportevenementen, zowel bij de winter- als zomer Ides.Als het zo doorgaat krijgen we straks ook nog pingen of knikkeren als olympische sport," schamper- DC-official in Lausanne. Ie succesvolle samenwerking tussen tennisspeler Mark ;is en trainer Pat Cash staat op springen. Zonder eni- jis de voormalige Wimbledonkampioen (1987) met een laging van 50 procent voor het komende jaar gecon- K d. Onder Cash haalde de hardserverende Philippoussis finales van Wimbledon en de finale van het US Open. ldrecord skivliegen: 224,5 meter Oostenrijker Thomas Hörl heeft het wereldrecord op zijn naam gebracht. Tijdens de training voor de kerfinale in Slovenië kwam de 18-jarige nieuwkomer [stand van 224,5 meter. Het voormalige record bedroeg ter en was in het bezit van de Noor Tommy Ingebrigt- die prestatie vorig jaar op dezelfde schans in FOTO EPA/CALLE TORNSTROM lu everde c ia heeft wielrennen in macht' maffia heeft het wielrennen in zijn macht. Dat zegt nse dopingjager Sandro Donati, chef van het Italiaanse igprogramma. ,,In sommige gevallen heeft de georga- criminaliteit of de maffia het voor het zeggen", zei Do- n interview met de Franse sportkrant L'Equipe. Hij de wielerbonden zich te weinig met het dopingvraag- oeien. „Ik vraag me af of de wielerwereld zijn renners 'f alleen op voordeel en winst uit is. Het wielrennen overleven als onafhankelijke gremia niet de controle ig worden belast." uw zege Van Heeswijk lax van Heeswijk heeft ook de tweede etappe in de Portugal gewonnen. De Nederlandse sprinter uit de Mapei-ploeg was na een rit over 173,4 kilometer van Grande naar Pombal de Duitser Marcel Wüst en de Angel Edo te snel af. Van Heeswijk profiteerde in de de voortreffelijke hulp van zijn ploeggenoten Fred en Tom Steels. De Amerikaan en de Belg trokken de 'r hem aan. Van Heeswijk, die in het algemeen klasse- tmet 10 seconden voorsprong op Edo, maakte het KWaam af. Dat deed hij woensdag ook al, toen voor it seizoen. uit koopt stal Benetton let Italiaanse kledingmerk Benetton heeft de renstal in Ie 1 aan Renault verkocht. Met de transactie is 250 e lilden gemoeid, hij gaat in per 2002. Flavio Briatore is aangesteld als nieuwe teammanager, nse team rijdt dit seizoen met een door Renault ont- ipertec-motor. Renault overheerste als motorbouwer 1 Pr0 92 en 1997 de Formule 1 met zes opeenvolgende titels f0' itructeurs en vijf van coureurs. ter aar gerard baas Miquel van Kessel heeft sinds januari zijn trainingsprogram ma aangepast. De Ter Aarse wielrenner uit de Farm-Frites- ploeg heeft daartoe besloten op aanraden van zijn ploegleider Teun van Vliet, die vond dat Van Kessel "minder ver was in zijn ontwikkeling dan hij had kunnen zijn'. „Ik krijg nu trai- ning van dezelfde man die Teun heeft begeleid. Het is geen misselijk programma. Er zijn soms avonden dat ik als een berg tegen de volgende trainingsdag op kijk. Ik train nu veel gerichter en intensiever dan vroeger toen ik voorname lijk duurtrainingen deed. Ik be nut nu elke minuut en merk dat ik in korte tijd sterker ben geworden. Ik had die man twee jaar eerder tegen moeten ko men", aldus Van Kessel die de naam van zijn persoonlijke trainer niet prijs wil geven. „Ik ben de enige die hij begeleidt. Als blijkt dat ik veel betere re sultaten haal, wordt die man overspoeld met telefoontjes van renners die ook zijn hulp willen." Van Kessel is het niet eens met uitspraken van Van Vliet dat hij vorig jaar zou hebben stilgestaan in zijn ontwikkeling. „Van Vliet kan dat nooit zo be doeld hebben. Vorig jaar reed ik juist veel beter dan het jaar ervoor. Ik zal aan Van Vliet vra gen wat hij nou precies heeft De 24-jarige Van Kessel start van 20 tot 24 maart de Cata laanse Week. Op 26 maart volgt de Brabantse Pijl, waarna de voorbereiding op de Waalse klassiekers volgt. „Dan staat er een grote ronde op het pro gramma. waarschijnlijk wordt dat de Giro d'Italia", besluit Van Kessel die vorig jaar als enige Nederlander de Giro uit reed. 6 «SS - c" athene Lars Frölander heeft op de eerste dag van de WK kortebaan in Athene het we reldrecord op de 100 meter vlinderslag ver beterd. De Zweedse zwemmer tikte in de hal ve finale aan na 50,59 seconden. Hij was daarmee 0,4 seconde sneller dan de Austra liër Michael Klim in november in Canberra. Eerder had de Amerikaan Neil Scott Walker (foto) in het 'gehalveerde' olympische bad van Athene de mondiale toptijd op de 50 me ter rugslag in twee etappes (serie en halve eindstrijd) met bijna 0,7 seconde aange scherpt. Het wereldrecord staat nu op 23,42. Het vijfde WK op de 25-meterbaan is in het olympische jaar ernstig gedevalueerd. De meeste toppers, onder wie de Nederlandse en Australische, concentreren zich helemaal op Sydney. Kortebaanwerk past daarin niet meer. De KNZB had gisteren met Chantal Groot (11de op de 100 vrij) en Stefan Aartsen (15de op de 100 vlinder) slechts twee verte genwoordigers in het water. Beiden werden daarmee in de halve finales uitgeschakeld. FOTO REUTERS Galatasaray haalt uit op Mallorca Arsenal is op weg naar de halve finales van de UEFA Be ker. De Engelse topclub won op Highbury de eerste wed strijd in de kwartfinale met 2-0 van Werder Bremen. De Duitsers moeten hopen op een voetbalwonder, maar be wezen een ronde eerder tegen Parma dat die wel be staan. Leeds United, een andere Engelse vertegenwoor diger, deed thuis goede zaken tegen Slavia Praag: 3-0. londenanp Arsenal trad aan met Dennis Bergkamp in de basis. Hij liet zich direct zien met een hard schot over de grond, dat naast ging. De thuisclub speelde of fensief. De Franse international Henry was in de 21ste minuut trefzeker (1-0). Arsenal speelde goed, maar matig afmaken en goed spel van Werder-doelman Rost voorkwamen dat de score ho ger uitviel. Twintig minuten voor tijd liet Bergkamp zich vervangen door Kanu. Mare Overmars kwam erin voor Par lour. Pas daarna (76ste minuut) werd het 2-0 via de Zweed Ljungberg. Leeds United had geen-moei te met Slavia Praag. Wilcox, Ke- well en Bowyer maakten de doelpunten. Bij de Tsjechen Uitgelokte gele kaart Scholl in onderzoek munchen sid De tuchtcommissie van de UEFA stelt een nader onder zoek in naar de gele kaart die Mehmet Scholl dinsdag te gen Rosenborg (2-1) kreeg. De speler van Bayern Mün- chen lokte een boeking uit om een schorsing in de kwartfinales te voorkomen. Het bewuste wangedrag komt Scholl wellicht op een zwaardere schorsing dan één wedstrijd te staan. - De Duitser begon met twee gele kaarten achter zijn naam aan het duel met de Noren. Hij wilde maar al te graag zijn derde 'pakken' om zijn schorsing te kunnen uit zitten in de laatste groeps wedstrijd tegen Dinamo Kiev, die voor Bayern niet meer van belang is. Daarom trok hij na een doelpunt van Sergio zijn shirt uit, hetgeen hem op een boeking kwam te staan. Op andere velden deden zich soortgelijke incidenten voor. Figo (geen afstand bij vrije trap) en Abelardo (hands op het middenveld) van Barcelona en Beckham (overtreding) van Manches ter United slaagden er even eens in een 'gunstige' schor sing te forceren. Deze drie spelers worden met rust ge laten. Wellicht heeft Scholl het onderzoek aan zichzelf te wijten. In tegenstelling tot de andere drie spelers gaf hij na afloop volmondig toe dat hij zijn gele kaart had uitgelokt. Co Adriaanse is een bijzonder mens. Hij weet als trainer sportief succes te boe ken met bescheiden middelen, hij houdt de aandacht van de media op zich met goed getimede, prikkelende uitspraken en hij is daarbij nog een begiftigd spreker die een zaaltje plaatselijke genodigden, zoals gisteren bij SJZ in Zoeterwoude, moeite loos twee uur lang kan boeien met het uit dragen van zijn voetbalvisie. Waarom zit zo'n man nog niet bij pakweg Ajax, Real Madrid of Oranje? Dat is misschien te ver klaren uit het feit dat in het voetbal de lo gica vaak ontbreekt. Een bal is immers rond terwijl Adriaanse rechtlijnig denkt en streng is in de (Ajax)leer, getuige zijn be toog. Het verhaal van Adriaanse is genoegzaam bekend, maar toch is het bepaald geen verkwiste avond om de Amsterdammer een one-man-show over eigen kunnen te horen afsteken. Dat had SJZ goed door toen ze een aankleding van hun sponsor avond zochten. Adriaanse is overtuigd van zichzelf en heeft in navolging van Van Gaal de eigenschap aangeleerd om alles tot in de kleinste details te willen regelen. De voorbeelden die hij daarvan geeft, zijn soms even kostelijk als onzinnig. Het ont slag van de koffiejuffrouw omdat ze zich niet aan de regels hield, het verbod op het dragen van andere dan zwarte kicksen, en het omzetten van de in de voetballerij zo gangbare boetes in passende taakstraffen. Waarom? Daar heeft Adriaanse een aantal cliché-matige regels voor opgesteld die hij zijn gehoor via een beeldscherm voor houdt. 'Succes is geen toeval', 'het teambelang gaat boven de individuele speler', 'geld is geen garantie voor succes', zijn er daar slechts drie van. Verder zijn toewijding, respect en discipline de toverwoorden waar het om draait. Tot zover niets nieuws onder de zon, maar om het allemaal niet te theoretisch te ma ken, volgen uiteraard de anecdotes. Het mobieltje van Yassine Abdellaoui ging af tijdens een elftalbespreking. Voor straf moest hij een ochtend als receptionist bij Willem II aan het werk. „En alle spelers bellen natuurlijk." Ook 'spaarde' de coach zichzelf niet. Hij vergat zijn overhemd en werd door zijn spelers opgedragen een ochtendje de taak van de wasvrouwen op zich te nemen. „Daarmee dwing je geloof waardigheid af. Als een speler zijn vuile sokken op de grond gooit met de gedachtë 'daar hebben we toch iemand voor', dan zegt dat wat over de instelling van zo ie mand." Dat is waar het Adriaanse om te doen is. Voetbal is een teamsport en dus moet het teamdenken, de teamgeest tot het onein dige worden doorgevoerd. Soms mis schien wel tot het waanzinnige. „Als ik in mijn Ajax-tijd met een jeugdteam op reis ging dan ontstonden al snel groepjes. De Surinamers in de ene hoek, de Turkse jon gens in de andere en de drie overgebleven Co Adriaanse. ARCHIEFFOTO WFA Hollandse jongens gingen ook maar bij el kaar zitten. Dus maakte ik een tafelschik king Nederlander-buitenlander-Nederlan der en die veranderde ik na verloop van tijd weer." Adriaanse schetst het beeld van een be gaan mens en buitengewoon kundig trai ner annex manager, met een bijna on menselijk gevoel voor details en een crea tieve oplossing voor gangbare voetbalpro blemen. Het leverde hem in ieder geval succes op in Tilburg en een winnende coach heeft altijd gelijk. Die voetbalregel ontbrak in zijn verhaal, maar vormt na tuurlijk wel de basis voor het feit dat hij enerzijnds een graag geziene gast is op avondjes zoals gisteren bij SJZ en hij an derzijds laconiek 'nee' kan zeggen op de vraag of hij al een nieuwe club heeft. Succes is geen toeval, dat kan hij binnen kort met een prachtige transfer nog maar eens bewijzen. zoeterwoude loman leefmans kreeg Rada rood. Galatasaray blijft opmerkelijk presteren. De Turkse kampioen lijkt een serieuze kandidaat voor de eindzege. Op Mallorca won Galatasaray van het plaat selijke Real met 4-1. De Span jaarden zijn daarmee zo goed als uitgeschakeld. Arif, Emre, Sükür en Buruk zorgden ervoor dat Mallorca zonder enige hoop naar Istan bul zal afreizen. Bisan deed nog wat terug in het duel dat geleid werd door Dick Jol. Een ronde eerder rekende Galatasaray af met Borussia Dortmund. Celta de Vigo stelde teleur te gen het Franse Lens (0-0). De Spaanse club van ex-ajacied Benni had een ronde eerder nog het grote Juventus verne derd (4-0). Celta kon die onver wachte prestatie een week later geen vervolg geven. Van der Horst terug in Oranje amsterdam anp Martin van der Horst (34) is te ruggekeerd in de selectie van de nationale volleybalploeg die in juni en juli gaat deelnemen aan de World League. De 2.14 me- terlange middenblokkeerder speelde de laatste van zijn 316 interlands in de voorbereiding op het olympisch toernooi van Atlanta 1996. Bondscoach Gerbrands selec teerde voorlopig achttien spe lers voor de World League. In de groep is één nieuweling: Erik Schuil van Sudosa Assen, de broer van Richard Schuil. De achttien gaan zich voorberei den op de duels tegen Frank rijk, Rusland, Cuba en de World League finales in Rotterdam. Tien dagen later begint in de buurt van Montpellier het olympisch kwalificatietoernooi met Nederland, Canada, Tai wan en Frankrijk om één start bewijs voor Sydney. „Wij heb ben slechts één doel in dit sei zoen: Sydney halen. Alles is daaraan ondergeschikt. Wij zet ten een streep onder het verle den en focussen ons op Syd ney", zei Gerbrands gisteren in Amsterdam. Met Van der Horst heeft Ger brands de beschikking over vijf middenblokkeerders: Bas en Mike van de Goor, Cristina en Olsthoorn. „Van die vijf', stelt Gerbrands, „gaan er maar vier mee." Van der Horst is voorlo pig zeker van zijn plaats. De selectie bestaat uit: Blangé, La- tuhihin, Denkers, Olsthoorn. Bas en Mike van de Goor, Erik en Richard Schuil, Van der Horst, Görtzen, Num merdor, Klok, Van Tarel, Kooistra, Cristina, Sombroek, Dieleman, Van der Goot. SCOREBORD PRIJSVRAGEN Lucky Day van donderdag 16 maart: 3-6- 11-17-24-25-26-27-28-34-35-36-37- 38-39-51-54-69-70-71. (onder voorbehoud). Mid lotto 10A. Ie prijs- geen winnaar; 2e prijs: 2 win naars, die elk bruto f. 50.000,- ontvangen, 3e prijs. 55 winnaars, elk f. 1000,-; 4e prijs: 390 winnaars, elk f. 250.-; 5e prijs 2946 winnaars, elk f. 25.-; 6e prijs 5582 winnaars, elk f. 10,-; 7e prijs: 48.027 win naars, elk f. 5,-. Cijferspel 10A. 6 cijfers goed: geen winnaar; 5 goed: 1 winnaar, die bruto f. 10.000,- ontvangt; 4 goed: 30 winnaars, elk f. 1000,-; 3 goed: 259 winnaars, elk f. 100,-, 2 goed 2681 winnaars, elk f. 10,-. Toto 13, week 11A. Ie prijs: 13 goed, geen winnaar; 2e prijs 12 goed. geen winnaar; 3e prijs. 11 goed, 18 winnaars, die elk f. 670,10 ontvangen. (1-0). 40. Wilcox 1-0, 54. Kewell 2-0, 57. Bowyer 3-0. Scheidsrechter: Merk (Dui) Toeschouwers: 39.519. Rode kaart: 76. Rada (Slavia). Gele kaart: Bowyer (Leeds), Petrous (Slavia). Real Mallorca (Spa) - Galatasaray (Tur) 1-4 (0-1). 44. Erdem 0-1, 48 Emre 0-2, 58. Hakan Sükür 0-3, 64 Okan 0-4, 79. Lau ren Bisan 1-4 Scheidsrechter: Jol (Ned) Gele kaart: Carlos, Armando (Mallorca), ArifSuat (Galatasaray). Celta de Vigo (Spa) - RC Lens (Fra) 0-0. Scheidsrechter: Nilsson (Zwe). Gele kaart: Giovanella (Celta), Quedrue, Sikora (Lens). Arnhem. Vrouwen, oefenduel. Nederland - Duitsland 2-0 (1-0). 42. Noom 1-0, 80. Migchelsen 2-0. Toeschou wers: 1000 Basel. Zwitsers Open. Mannen, derde ronde: Polsana (Tha) - Pa- lyama (Ned) 11-15 15-4 15-11 Palyama VOETBAL voldoet nog niet aan kwalificatie-eis OS Amerikaanse profcompetitie (NBA): Was hington Wizards - Los Angeles Lakers 109- 102, Cleveland Cavaliers - Utah Jazz 86- 107, Miami Heat - Philadelphia Sixers 92- 77, Milwaukee Bucks - Houston Rockets 106-96, San Antonio Spurs - Dallas Mave ricks 88-110, Portland Trailblazers - Min nesota Timberwolves 92-96, Seattle Su- perSomcs - Vancouver Grizzlies 117-103 GOLF Funchal. Madeira Open, Europese Tour, 1,2 miljoen gulden. Na eerste ronde: 1. Fasth (Zwe) 66 slagen (-6), 2. Boult (Nzl), Mann (Fra), Stenson (Zwe) 68, 5 Lundberg (Zwe), Umbelino (Por), Brier (Oos), Hanell (Zwe) 69. 66. Derksen (Ned) 74 SCHAKEN Uefa cup, Kwartfinales, eerste wedstrijd. Arsenal (Eng) - Werder Bremen (Dui) 2-0 (1-0). 21. Henry 1-0, 72. Ljungberg 2-0. Scheidsrechter: Colombo (Fra). Toeschou wers: 38.009. Gele kaart: Herzog (Werder) Leeds United (Eng) - Slavia Praag (Tsj) 3-0 Mannen, eredivisie elite A: Astronauts Zwolle 82-70 Elite B: Almere - Drenthe 97-74, Prisma - Rotterdam 58-82, Voorburg - Den Helder 63-84 Monaco. Ambertoernooi. Eerste ronde: Van Wely (Ned) - Karpov (Rus) 1/2-1 1/2, Piket (Ned) - Kramnik (Rus) 0-2, Lautier (Fra) - Sjirov (Spa) 1/2- 1 1/2, Ljubojevic (Joe) - Anand (Ina) 1/2-1 1/2, Gelfand (Isr) - Nikolic (Bos) 1 1/2- 1/2, Ivantsjoek (Oek) - Topalov (Bul) 1/2-1 1/2. Stand: 1 Kramnik 2, 2. Karpov, Sjirov, Anand. Gelfand, Topalov 1 1/2, 7. Van We ly, Lautier, Ljubojevic, Nikolic, Ivantsjoek 1/2, 12 Piket 0. SKI Bormio. Wereldbeker Super-G (mannen) Eindstand: 1 Maier (Oos) 1.40,08, 2. Ströbl (Oos) op 1,91, 3. Schifferer (Oos). Franz (Oos) 1,98, 5 Nyberg (Zwe) 2,01, 6. Rahlves (VSt) 2,09, 7 Trinkl (Oos) 2,12, 8. Runggaldier (Ita) 2,16, 9 Knauss (Oos) 2,37, 10 Mayer (Oos) 2,45. Eind stand WB Super-G: 1. Maier 540 punten, 2. Franz 371,3. Ströbl 354. Stand algemene WB: 1 Maier 2000, 2 Aamodt (Noo) 1400, 3. Ströbl 994. Vrouwen, Super-G: 1. Götschl (Oos) 1.17,89, 2. Ertl (Dui) 0,06, 3. Obermoser (Oos) 0,08, 4. Suhadolc (Slv) 0,39, 5. Su- chet (Fra) 0.56. 6. Zelenskaja (Rus) 0,60. Eindstand WB Super-G: 1 Götschl 554, 2. Turgeon (Can) 343". 3 Suhadolc 341 Stand algemene WB: 1 Götschl 1567, 2 Dorfmeister (Oos) 1226, 3. Cavagnoud (Fra) 1016. TENNIS Indian Wells. ATP/WTA Masters Series, 10 miljoen gulden Mannen, derde ronde: Schalken (Ned) - Al- bert Costa (Spa/14) 6-2 6-3, Arazi (Mar) - Mirnyi (WRu) 7-5 3-6 6-4, Lapentti (Ecu/8) - Escude (Fra) 3-6 6-4 7-6, Samp ras (VSt/2) - Byron Black (Zim) 4-6 6-3 6- 2, Norman (Zwe/6) - Grosjean (Fra) 6-3 6- 7 6-1, Enqvist (Zvye/10) - Zabaleta (Arg) 6- 4 7-5, Philippoussis (Aus/12) - Haas (Dui) 6-2 6-3, Corretja (Spa) - Santoro (Fra) 7-6 6-1. WIELRENNEN Ronde van Portugal. Tweede etappe Marin- ha Grande - Pombal: 1. Van Heeswijk (Ned) 173,4 km in 4 09.02, 2. Wüst (Dui), 3.Edo (Spa), 4. Galvez (Spa), 5. Sanchez (Spa), 6. Libera- to (Por), 7. Madrucci (Ita), 8 Straumann (Zwi), 9. Ordowski (Dui), 10. Paulo Mart ins (Por). Algemeen klassement: 1. Van Heeswijk 9 05.24, 2 Edo (Spa) 0.10, 3 Sarkaus- kas (Lit) 0 18. 4. Pedro Laurenco Martins (Por), 5. Llamas (Spa) 0.20, 6 Martinez (Spa) 0.22, 7. Ordowski (Dui), 8 Barbosa (Por), 9. Soeiro Miranda (Por), 10. Henrix (Dui) ZWEMMEN Athene WK kortebaan, finales. Mannen 200 vrij: 1. Szabados (Hon) 1 45,27, 2. Rosolino (Ita) 1.45,63, 3. Carvin (VSt) 1 45,79, 4 Karpalov (Rus) 1.45,89, 5. Salter (Gbr) 1.46,29. 50 rug: 1. Walker (VSt) 23,99 (in halve finale 23,42 WR), 2. Krayzelburg (VBSt) 24,24, 3. Falcon (Cub) 24,32, 4. Siembida (Pol), Halgasch (Dui) en Willey (GBr) 24,67 50 school: 1War- necke (Dui) 27,22, 2. Dedekind (ZAf) 27,27, 3. Lisogor (Oek) 27,30, 4. Yi Zhu (Chn) 27,59. 5 Xiliang Zeng (Chn) en ma- lek (Rsj) 27,61 400 wissel: 1 Sievinen (Fin) 4.09,54, 2. Parkin (ZAf) 4 10.56. 3. Halika (Isr) 4.10.90, 4 Karnaugh (VSt) 4.14,58, 5. Xie Xufeng (Chn 4.15,50 4x100 vrij: 1. Zweden 3 09,57 (WR), 2. Verenigde Staten 3.10,98, 3. Duitsland 3.13,69, 4. Rusland 3.13,72, 5, Australië 3.15,38. Vrouwen 50 school: 1 Poewe (ZAf) 30,66. 2. Ping Hao (Chn) 31,22, 3. Kirk (VSt) 31,37, 4, Wei L. (Chn) 31,58, 5. Brown (Aus) 31,66 200 vlinder: 1. Jacobsen (Den) 2.08.10. 2. JSke (Dui) 2.09.42, 3 Jedrze- jezak (Pol) 2.09.61, 4. Skou (Den) 2.09,86, 5 Pelaez (Spa) 2 09,99 400 wissel: 1 Klost|kova (Oek) 4.32,45, 2. Hetzer (Dui) 4.37,92, 3. Yevak (VSt) 4.38,80, 4. Cerna (Tsj) 4.40,98, 5. Biscia (Ita) 4.42,43 4x200 vrij: 1Groot-Brittan- nië 7.49,11 (WR), 2. Verenigde Staten 7 50,59, 3. China 7.52,70, 4 Zweden 7.59.44. 5. Australië 8.02.03

Leidsch Dagblad | 2000 | | pagina 23