Heideman slaat opnieuw toe UIT 9 Handbalinternationals in Denemarken aan de slag Sport GESPROKEN inioren Soba Antwerpen innen het Blitz-toernooi Van Wieringen snel in Zoeterwoude - (NDAG 27 DECEMBER 1999 983 23 Henk Angenent (7) is tijdens het NK-marathonschaatsen in achtervolging bij de latere winnaar Jan-Maarten Heideman (82). foto anp Jan-Maarten Heideman heeft ook het Nederlands Kampioenschap ma- rathonschaatsen op kunstijs op zijn naam geschreven. De ontembare Oldebroeker versloeg gistermiddag in Eindhoven onder zware weers omstandigheden opnieuw zijn rivaal uit Woubrugge Henk Angenent (tweede) en Leiderdorper Ruud Borst (derde). Ook Peter de Vries (Lux- woude), de tweede man van Bional-BigBoss in de kopgroep van vier, kon de zegereeks van 'duveltje' geen halt toeroepén. Harde wind en slecht ijs; het waren twee ingrediënten die het 27ste NK tot een smakelijke en memorabele editie maak ten. Ubbo Kuper uit Rijpwetering, zelf één van de voortijdige uitvallers, zei het treffend: „Iedereen denkt altijd dat alle marathonschaatsers van die bikkels zijn. Nu is duidelijk geworden van niet." Im mers, al na enkele van de 150 ronden lange titelstrijd fladderden de eerste deelnemers uit de staart van het pelo ton. Van de 72 starters kwamen er na anderhalf uur slechts 28 over de finish lijn. „Loodzwaar", dat was het eerste woord dat Heideman na zijn zegegebaar over de lippen kreeg. Weer had de suc cesvolle Oldebroeker het in een eind sprint geflikt. Maar hij erkende een schietgebedje te hebben gedaan voor zo'n finale. „Op een gegeven moment dacht ik: als ze nu nog een keer aanzet ten, dan laat ik ze gaan. Maar juist toen ik 'slecht zat', viel het stil. Ik kreeg de kans om te herstellen voor mijn eind- schot." Het verloop had anders kunnen zijn, omdat de leiders al vroeg in de Wedstrijd de beslissende slag sloegen. Na 118 toeren dubbelde een groep van 25 rijders het uitgedunde peloton. Daar bij waren alle grote namen en gangma kers van dit seizoen. Bijna dezelfde groep herhaalde die stunt even later. Alleen het kwartet Angenent (Frisia), De Vries, Borst (Bional-BigBoss) en Hei deman (Wehkamp) verzilverde voor de derde keer een vlucht. „We moeten Hei deman compleet stuk rijden", zo had de winnaar van de laatste Tocht der Toch ten vooraf geroepen. Op het werkijs in Eindhoven plaatste de spruitenkweker dan ook bij herhaling een tempoversnel ling. Maar noch Angenent, noch de 'beer uit de (Leiderdorpse) Bospolder' kon de kleine veelvraat van zich af schudden. Angenent: „Er was één mo ment, toen ik met Ruud dertig, veertig meter had. Maar toen dichtte nota bene De Vries het gat. Op zo'n moment zie je dat er even niet aan het ploegbelang wordt gedacht." De laatste ronden verliepen na ver geefse speldenprikken tergend lang zaam. Rechte ruggen, kleine slagen; het was De Vries die met 700 meter voor de boeg uiteindelijk het kijkspel doorbrak. „Dat podium is zo fraai om op te staan. Ik moest het proberen en mijn plan heb ik ook aan Ruud verteld. Het is zuur om het op zo'n prachtig NK net niet te red den." Volgens Angenent restte hem niets anders dan wederom te gokken op de sprint. „Peter wilde zelf winnen. Hij hield het tempo zo hoog, dat ik onmo gelijk meer kon wegkomen. Ik heb Hei deman in een zetel naar de finish ge bracht." Angenent werd op het NK in 1996 (Groningen) tweede achter Lammert Huitema en eindigde vorig seizoen in Deventer achter Borst. „Eén week gele den pakt Heideman de zesdaagse voor mijn neus weg. Nu weer tweede; ik raak eraan gewend." Ruud Borst, die zich nog wel Nederlands kampioen op na tuurijs mag noemen, verdedigde zijn ti tel op tweede kerstdag met verve. „Ik wist precies hoe het zou aflopen. Ie moet superbenen hebben om Jan-Maar ten in de spurt te pakken en die had ik vandaag niet. Ik miste net dat beetje macht. Dat voel je al als je een gat dicht rijdt. Ik heb er alles aan gedaan en moet daarom gewoon tevreden zijn met die podiumplaats." Bij de B-rijders was Casper Helling na 40 kilometer de gevierde man. De rappe Amsterdammer dubbelde op de nog drijfnatte baan eerst alleen het peloton. In de slotfase sprong hij vervolgens at tent mee met een groepje vluchters. Jo- chem Janssen (Brunssum) en Nico van Vleeren (Oldebroek) werden respectie velijk tweede en derde. Voorhouter Bob Bisschops (vierde) en Joost Juffermans uit Stompwijk (zevende) grepen met fraaie klasseringen net naast de prijzen. Gretha Smit veroverde de nationale ti tel bij de dames. De rijdster uit Rouveen versloeg na 24 kilometer (60 ronden) vier medevluchtsters in de eindsprint. Janny Zonderland uit Sint Nicolaasga en Miranda van der Haring (Groningen) kregen zilver en brons omgehangen. Bij de veteranen was Rein Jonker de sterk ste. De lange Fries, nog steeds bekend van zijn ontsnapping tijdens de Elfste dentocht met Evert van Benthem, ver sloeg in de eindsprint negen mede vluchters. Jaap Stam in Sport- week: „In Kampen wonen een heleboel mensen die opeens bij me in de klas hebben gezeten of met me gevoetbald hebben. Nooit geweten dat elftallen vroeger uit vijftig man bestonden. Idem over het eten bij Man chester United: „Laten we het zo zeggen: het wordt niet bepaald bereid door een chef de cuisine. Keeper (okelyn Tienstra van het Nederlands handbalteam: „Ik ben in mijn loopbaan mis schien tivee of drie keer knock out gegaan. Écht zo dat ze me bij kennis moesten brengen. Wielrenner Michael Boogerd in Sportweek: „Sommigen vinden het \VKge woon een gezellig uitje met de Nederlandse ploeg. Dammer Harm Wiersma in Sportweek: „Twintig jaar geleden was het makkelijker om een sponsor te vinden dan nu. Autocoureur Tom Coronel in Sportweek over zijn overleden moeden „Ze zei altijd voor de gein: jon gens. als ik ga, wil ik wieltjes onder de kist en nog een keer over het circuit waar ik warm van werd, wat mij heel veel deed. En een rondje rijden. Zo erg hebben we het niet gemaakt, met die wieltjes, maar we zijn wel met de kist in de auto een rondje over het circuit gegaan. Marketingexpert Hans Schra- ders in de Volkskrant over de toekomst van het voetbal: „Nederland en België hebben zich dan waarschijnlijk bij de Scandinavische landen aange sloten vooreen nieuwe competi tie. De commerciële acherban moet worden vergroot, salaris sen van topspelers zullen nog twee, drie en mischien wel vier keer over de kop gaan. En thuis kijken naar voetbal is een zaak van Internet en betaal-tv." idem: Voetballers moeten zich beter verkopen. Ze zijn meer op tv dan premier Kok of Philips-di- recteur Boonstra, maar ab het over media-training gaat reage ren ze lacherig." assen/gudme jaap van drummelen Vijf speelsters van de Nederlandse handbalselec tie vervolgen hun carrière in Denemarken. Het gaat om Saskia Mulder, Olga Assink, Monique Feyen, Ana Razdorov en Natasha Burgers. Gog Gudme heet hun nieuwe adoptieclub. Op 5 janu ari melden ze zich bij de nieuwe 'werkgever'. Afgelopen woensdag staken de handbalsters in gezelschap van de technische staf van Oranje hun licht op in Denemarken. Tijdens een gesprek werden de laatste plooien voor een overeen komst tussen het Nederlands Handbal Verbond en Gog Gudme gladgestreken. Achter de naam van Natasha Burgers moet overigens nog een vraagteken worden geplaatst. De frêle opbouw- speelster kampt soms met heimwee en twijfelt daarom. Het contract loopt in principe tot juli, maar de intentie is de samenwerking op zijn minst tot 2004 voort te zetten. Hoofdsponsor Ton van Born van Datateam is verguld met de overeenkomst. „Het doel is de speelsters wedstrijdervaring te la ten opdoen", was het enige dat hij er over wilde zeggen.„Maandag komen de Nederlandse en de Deense bonden met een gezamenlijke persver klaring." Gudme is een club die zowel bij de vrouwen als bij de mannen tot de Deense top behoort. De vrouwen staan momenteel derde op de ranglijst. Gudme ligt op het eiland Fyn in de buurt van de stad Odense. De speelsters hebben de stringente opdracht niets te zeggen tot het persbericht de deur uit is. Aanvoerster Monique Feyen is even met stom heid geslagen als ze wordt geconfronteerd met de vraag hoe het was in Denemarken. „Hoe weet je dat", spreekt ze haar mond voorbij. Enkele ogenblikken later acteert ze de vermoorde on schuld. „Ik zeg niet dat ik in Denemarken ben geweest. Het spijt me, maar ik mag nog niks ver tellen. Dat is nu eenmaal de afspraak en daar houd ik me aan. Ik ga nu eerst naar Oostenrijk op vakantie." Feyen, Mulder en Assink zijn afkomstig uit de kweekvijver van E en O. Ze verlieten tweeënhalf jaar geleden het Emmer handbalbolwerk om zich helemaal vrij te maken voor het Oranjeplan. Want dat immers was de eis die initiator Bert Bouwer stelde. De keerzijde van de medaille was dat ze vanaf dat moment verstoken waren van competitiehandbal. Na de ervaringen, onlangs bij het WK, is bondscoach Bouwer van zijn geloof afgestapt. Het principe dat de 'meiden met een missie' he lemaal vrijgemaakt moeten zijn voor het Oranje plan is niet langer heilig. Sterker: het beleid is er op gericht internationals in sterke buitenlandse competities te laten meespelen. De exodus zal zich daarom niet beperken tot genoemde vijf speelsters. Ook Martine Hekman zal vroeg of laat voor een avontuur over de grens kiezen. „Ik wil voor een buitenlandse club spelen. Waar weet ik niet." Inimiddels worden de geruchten steeds sterker dat keepster Jokelyn Tienstra naar Noorwegen vertrekt. „Op 1 januari ga ik kijken bij een club in het buitenland", aldus Jokelyn Tienstra. SCHAKEN Groningen. Internationaal toernooi. Vrijdag: Open grootmeestersgroep, zesde ronde, belangrijkste uitslagen: Timosjenko (Oek) - Tiviakov (Ned) 1/2-1/2. Kasim- dzjanov (Oez) - Al-Modiahki (Qat) 1-0, Sal- mensuu (Fin) - Atalik (Tur) 1/2-1/2. Nen- asiev (Oez) - Gyimesi (Hon) 1/2-1/2. Vaga- nian (Arm) - Levin (Dui) 0-1. Najer (Rus) - Visser (Ned) 1-0, Solleveld (Ned) - Lahc (Eng) 1/2-1/2. Payen (Fra) - Van den Doel (Ned) 0-1, Friedman (Isr) - Weiss (Oos) 1/ 2-1/2, Medvegy (Hon) - Van der Weide (Ned) 0-1. Wiersma (Ned) - Rechel (Dui) 1/2-1/2. Ernst (Ned) - Van der Marei (Ned) 1-0. Van Beek (Ned) - Episiin (Rus) 0-1. Hendriks (Ned) - Markus (Ned) 1/2-1/2. De Vreugt (Ned) - Dean (VSt) 1/2-1/2. Vrouwen, vijfde ronde: Khoertsidze (Geo) - Zhoekova (Oek) 0-1. Kovalevskaja (Rus) - Zhu (Chn) 1/2-1/2. Stefanova (Bul) - Lan- chava (Ned) 1-0. Zondag: Open grootmeestersgroep. zeven de ronde, belangrijkste uitslagen: Tiviakov - Kasimdzianov 1-0. levin - Nenasjev 1/2- 1/2, Atalik - Najer 0-1. Van den Doel - To- mosienko 10, Gyimesi Salmensuu 1/2-1/ 2, Van der Weide - Episjtn 1-0, Al-Modiah- ki - Wiersma 1/2-1/2, Lalic - Friedman 1- 0, Jonkman - Ernst 0-1, Weiss - Solleveld 0-1, Rechel - Radjabov 0-1, Middelburg - Burnett 1/2-1/2. Stand aan kop: 1. Tiviakov, Levin, Najer, Van den Doel, Van der Weide 5 1/2, 6. Kasimdzjanov, Nenasiev, Gyimesi, Sal mensuu. Lalic. Ernst, Solleveld, Radiabov 5. Vrouwen, zesde ronde Khoertsidze - Kova levskaja 0-1, Zhoekova - Stefanova 0-1, Chen Zhu - Lanchava 1-0. Stand: 1. Chen Zhu, Stevanova 4, 3. Kova levskaja 3 1/2, 4. Zhoekova 3, 5. Khoert sidze 2 1/2. 6. Lanchava 1. SCHAATSEN Eindhoven.Nederlands Kampioenschap op kunstijs. Mannen A, (150 rnd, 60 km) 1 Heide man (Oldebroek, Wehkamp), 2 Angenent (Woubrugge, Frisia). 3. Borst (Leiderdorp. Bional-BigBoss), 4. Peter de Vries (Lu«- woude. Bional-BigBoss). 5 René Ruiten berg (Elburg. Fnsia) op 1 rnd. 6. Baars (Nieuw-Vennep. BP), 7. Groenendal (Gro ningen. BP). 8. Frans de Ronde (Amster dam. Slager 10). 9. Kromkamp (Wolvega. Frisia). 10. Van Benthem (Ens. Nefit). 18 Van der Hoorn (Ter Aar. Stburg/Kocom) op 2 rnd, 28 René Vergeer (Warmond. AA- Dnnk)op 4 rnd. Mannen B, (100 rnd, 40 km). 1 Helling (Amsterdam, Viks Parket), 2 Janssen (Brunssum, Rob's Sport), 3 Van Vleeren (Oldebroek), 4. Bisschops (Voorhout. Profi le). 5. Kramer (Oosterblokker, Vinsk), 7. Juffermans (Stompwijk, Van der Helm), 15. Hoogenboom (Roelofarendsveen) Veteranen (75 rnd, 30 km). 1 Jonker (Wijtgaard. Ons Netwerk), 2 Draaijer (Nijemirdum. Buwalda). 3. De Boer (Waak- sens, Buwalda) Vrouwen (60 rnd. 24 km): 1Gretha Smit (Rouveen, Nefit), 2. Zonderland (Sint Ni colaasga. Slager ID), 3. Van der Haring (Groningen, Bos). 4. De Boer (Amsterdam, Presto), 5 Sandra de Ronde (Amsterdam. NUON), 8 Van Goozen (Zoetermeer. BP). 16. Wendy Vergeer (Warmond, AA-Drink) VOLLEYBAL Sint-Niklaas. Flanders-toernooi mannen, eerste dag. Groep 1 Noliko/Maaseik (BeD All Stars Praha (Ts|) 0-3 (20-25 18-25 22- 25). Nederland - Maaseik 1-2 (22-25 25- 23 24-26). Nederland - Praha 3-0 (25-21 25-18 25-17) Eindstand: 1. Nederland 2- 2 (4-2), 2 Praha 2-2 (3-3), 3 Maaseik 2- 2(2-4). Groep 2 Friedrichshafen (Dui) - Belogorie Belgorod (Rus) 2-1 (25-20 25-17 14-25), Friedrichshafen - Ravenna (Ita) 3-0 (25- 17 25-21 25-16), Belgorod - Ravenna 0-3 (23-25 23-25 22-25) Eindstand 1 Friedrichshafen 2-4 (5-1). 2. Ravenna 2-2 (3-3), 3 Belgorod 2-0(1-5). Louis van Gaal over Kluivert in Voetbal International: Hij roept zomaar even dat hij de tactiek van Frank Rijkaard niks vindt. Doordat hij het naar buiten brengt, ouwehoert heel Nederland erover. Dat dóe je niet als speler. Louis van Gaal over Michels en CruijfF in VI: „Qua titels ben ik al beter. En zij hebben langer gewerkt dan ik." Idem, over de KNVB: „Ze hadden nu de stap kunnen zetten, de eerste termijn van mijn contract met Barcelona liep na het EK2000 af. De KN\H heeft die stap n iet gezet. Prima, even goede vrienden. Ik wil bondscoach worden, maar niet tegen elke prijs. luventusdoelman Edwin van der Sar over Ajax in VI: „Ieder jaar ging er grote kwali teit wegen kwam er kwaliteit voor terug. Idem, over het WK in Frank rijk: „Ik heb aan dat toernooi niet één keer het gevoel overgehou den dat ik het elftal erdoorheen heb gesleept. Ja, tegen Argenti nië, door me te laten vallen in dat opstootje met Ortega. Maar dat vind ik geen actie waarmee een keeper roem moet verga ren. Dennis Bergkamp in VI: „Er zijn er maar weinig die een bal met zoveel vaart naar de tweede paal kunnen krullen zo- ab ik dat kan. Bij mij b het min of meer aangeboren. Mijn voeten staan een beetje naar buiten, zoab bij Charley Chap lin. Vijf voor één, tien voor twee, daar tussenin. Idem, over een behandeling tegen vliegangst: „Het is een verhaal dat meer tijd vergt dan een paar sessies. Dat doe ik liever ab het voetbal uit mijn leven wegvalt. Lance Armstrong in Sport In ternational over de beste wiel renner van dit jaar: „De combinatie van wereld ranglijst en wereldbeker liegt niet: Boogerd was de beste. Jan Wouters over tv- cus Ronald Spelbos in SI: „Spelbos b alleen maar bezig om bii een topclub terecht te komen. -analyti- el inst ondanks de file u jen Ian Moore, spits van Stockport uit de eerste-divisie ^het Engelse voetbal, werd gisteren in de wedstrijd tegen verhampton niet opgesteld omdat hij als gevolg van een file 'i ig minuten te laat kwam. Als straf begon Moore op de bank. Ij niddellijk na de rust kwam hij alsnog in het veld. Zes minu- later maakte hij gelijk, in blessuretijd zorgde hij voor Stock- st ts winnende treffer, 3-2. Reactie van Wolverhamptons-coach 0 n Ward: „Vervelend dat die file niet langer duurde." jkstra nieuwe doelman RBC isendaal RBC heeft doelman Sieb Dijkstra voor de rest van seizoen vastgelegd als vervanger van jürgen Belpaire, die te- NAC zijn beide benen brak en langdurig is uitgeschakeld. y( stra had sinds de zomer geen club meer. Daan'oor speelde >ij de Schotse club Motherwell. RBC-trainer Robert Maas- t speelde bij die club samen met Dijkstra. Jvaziland wacht straf inesburg De Afrikaanse voetbalbond Cosafa beslist ko- hde week welke straf het Swaziland gaat opleggen wegens knoeien met de leeftijd van drie spelers tijdens een landen- nooi voor voetballers onder de twintig jaar afgelopen nd in Zuid-Afrika. Mike Vilakazi, secretaris van de voetbal- i van Swaziland, heeft inmiddels toegegeven dat zijn land jde paspoorten van drie spelers de geboortedatum heeft ver- Éerd. Dit zonder het gewenste resultaat want Swaziland won fens het bewuste toernooi geen enkele wedstrijd. agath trainer bij Eintracht ikfurt Felix Magath is de nieuwe trainer van Eintracht nkfurt. De club uit de Duitse Bundesliga heeft dat gisteren endgemaakt. Magath volgt de ontslagen Jörg Berger op. Ma il' i (46) werd zelf in mei ontslagen als coach van Werder Bre- n. De oud-speler van Hamburger SV tekent maandag een tract tot het einde van het seizoen. «geland speelt in Leiderdorp erdorp BV Leiderdorp organiseert voor de zesde maal een Ernationaal toernooi voor meisjes junioren. De buitenlandse reng wordt verzorgd door het nationaal juniorenteam van [eland. Vanavond opent de thuisclub om 19.00 uur het eve- nent in Sporthal Op Dreef met een duel tegen het Amstel- r( nse Piranha's. Morgen en woensdag worden de andere wed den afgewerkt, met morgen als extraatje een wedstrijd tus- het eerste damesteam van Leiderdorp en de beste speelsters de deelnemende ploegen. n schoten Joris zandbergen 1982) met de al even ruime cij fers 100- 43. i unioren van Blitz hebben De strijd om de derde plaats il nale van het eigen kerst- werd vervolgens door Neder- a ïooi verloren van Soba land makkelijk gewonnen. De /erpen. De Belgen waren Litouwse jonkies moesten met te sterk. 93-56 opnieuw een oorwassing tz opende het toernooi te- incasseren. In een aantrekkelij- Truskininkai uit Litouwen, ke finale waren Blitz en Soba le Baltische staat wordt lang aan elkaar gewaagd. On- t( gaans goed basketbal ge- danks het feit dat Blitz met Cees >lfld, maar de Litouwers wa- Aanhanen de toemooi-topsco- net een te jong team naar rer in de gelederen had (gemid- ill schoten afgereisd en verlo- deld 26 punten) waren de Bel- tilnet 103-35 kansloos van de gen, onder aanvoering van Ke rn ;ploeg. Soba versloeg in de vin Roelands,1 die verkozen ai:re wedstrijd het Neder- werd tot waardevolste speler, in s juniorenteam (geboren in de eindstrijd net iets beter. at Reusel, nationale veldrit. 1. Van Gils (Schiindel) 1.01.17, 2. Schmitz (Gaande ren) 0.12, 3. Veldkamp (Kamerik) 0.15. 4. Verhagen (Erp) 0.28, 5. Vonk (Oude Peke- la) 0.45. VOETBAL Engeland: Coventry - Arsenal 3 - 2, Derby County - Aston Villa 0 - 2. Everton - Sun derland 5 - 0. Leeds - Leicester 2 -1Man chester United - Bradford 4 - 0, Newcastle - Liverpool 2 - 2. Sheffield Wednesday - Middlesbrough 1 - 0. Southampton - Chel sea 1 - 2. Tottenham - Watford 4 - 0, Wim bledon -West Ham2-2. Stand: Leeds 19-44 West Ham 18-26 Man. United 18-42 Aston Vil. 19-25 Sunderland 19-37 Coventry 19-24 Arsenal 19-36 Wimbledon 19-22 Liverpool 19-34 Newcastle 19-20 Tottenham 18-30 Southampt. 18-17 Leicester 19-29 Bradford 18-16 Chelsea 17-27 Derby C. 19-15 Everton 19-27 Watford 19-11 Middlesbr. 19-27 Sheff. Wed. 18-9 New York. NBA. Indiana Pacers - New York Knicks 101-90, LA Lakers - San Antonio Spurs 99-93. Atlanta Hawks - Cleveland Cavaliers 108-90, Charlotte Hornets - Or lando Magic 106-110, New Jersey Nets - Philadelphia 76-ers, Minnesota Timber- wolves - Seattle Supersonics 109-102, Houston Rockets - Washington Wizards 105-89, San Antonio Spurs - Milwaukee Bucks 91-94, Phoenix Suns - Dallas Mave ricks 110-111. Portland Trailblazers - Gol den State Warriors 111-91. Vancouver Grizzlies - Denver Nuggets 93-91, LA Clip pers - Sacramento Kings 97-91. Rotterdam. Holland Basketball Week Poule A: Hapoel Holon (Isr) - Zwolle 102- 63 Topscorer Hapoel- Gilmore 20 punten. Topscorer Zwolle Vorenhout 15 punten. Poule B Estudiantes Olavarria (Arg) - Den Bosch 95-84 Topscorer Estudiantes Ola varria: Eubanks 34 punten. Topscorer Den Bosch: Ingram 25 punten. PAARDENSPORT Wolvega: eerste koers. 2100 m 1 Nancy Crown (R.L. Pools) 1.21.5, 2. Nancy Win ner W 3. Miss Buitenzorg. Toto: winnend 3.40; plaats 1.30 1.20 3,20; koppel 4,60; trio 61.80 Tweede koers, 1609 m: 1. His Iron Horse (H W. Langeweg) 1.17,1, 2. Galliano GG 3. L'Espoir de BD. Toto: winnend 2,00; plaats 1,40 2,10 2,40; koppel 11,60; trio 106,90; dubbel win nend 9,00. Derde koers, 1609 m: 1. Kel- sea Boko (H.W. Langeweg) 1.16,4, 2. Leen van Camstra 3. Gabido W. Toto: win nend 1,40; plaats 1,10 1,40 1,70; koppel 3,00; trio 5,60. Vierde koers. 2100 m: 1. Ansjovis (R.L. Pools) 1.17,8, 2 Spondee 3. Busy Knight Toto: winnend 3,40; plaats 2,20 1.90 2,20; koppel 6,60; trio 283,60. Vijfde koers. 1100 m: 1 Kreutzer (R.L Pools) 1.16.4, 2. Mercedes Star 3 Keep Fair Meadow. Toto: winnend 18,20; plaats 3,10 2,10 1,90; koppel 46,70; trio 502.40 Zesde koers. 1609 m 1 Odilia Dragon (R.L. Pools) 1.19.6, 2. Overrule's Wish 3. Odin d'Almere Toto winnend 4,30; plaats 1,20 1,60 1,20; koppel 8,20; trio 33,40. Zevende koers. 2100 m 1 Kissing Spirit (Mw M.H. Mol) 1.20.1. 2 Noordster Medo 3 Radames. Niet ge start: No time at all. Toto: winnend 5,40; plaats 1,40 1,30 1,30, koppel 6,80; trio 54,90. Achtste koers, 2100 m 1 Leroy B Spirit (H.W Langeweg) 1 20,1, 2. Nora van Cornium 3. Lola Morgan 4 Makker 01- deson. Niet gestart: Madcapmeadow. Toto winnend 4,00; plaats 1.50 1,70 4.00; koppel 6,20; kwartet 809,00. Negende koers. 1100 m: 1 Touching Woodland (R.L. Pools) 1.17,5, 2. Kandy Rich 3 Kei- Dragon. Toto: winnend 6,00. plaats .60 7,20 4,00; koppel 57,30, trio 607,90. Tiende koers, 2100 m: 1 His Iron Horse (H.W. Langeweg) 1.18,9, 2. Kailash, 3. Kim Wielmga. Toto; winnend 8,80; plaats 1,80 6,00 2,20; koppel 132,40; trio 1025,60. 28ste maal werd in de Meerburg Kerstcross gelo- Van de 252 deelnemers die aan de start was Fred van Wijngaarden de over vijf kilometer. De Hagenaar fi nishte in 17.47 minuten. Op de dubbele af stand zegevierde John van Wieringen uit Ha- zerswoude als eerste in 35.19 minuten. De beste veteraan op de tien kilometer was Kat- wijker Jan Knetsch (38.07). Bij de vrouwen ging de zege op de vijf kilometer naar een 'thuisloopster'. Magdalena Captein rende in 23.10 door haar woonplaats. De winst op de tien kilometer was in 47.27 voor de Leidse Van der Steen. foto henk bouwman PRIJSVRAGEN 1 -7- 11 - 13-26-44. Reser- lotto: 9 - 14- 16-29-31 -39. 0711338. - 30 - 33. Re- 4. Spel 77: WIELRENNEN Veldrit Superprestige, zevende (Ned) 55.54 minuten, 2. Poel (Ned) 0.05, 3. Nijs (Bel) 4. De Clercq (Bel) 0.30. 5. Wellens 0.45, 6. Vervecken (Bel) 1.00, 7. (Ita). 8 Berden (Bel) 1.10,9. Van T, liet (Bel) 1.40, 10. Vannoppen (Bel) 11 De Knegt 2.20. V Van den 3.35.21 N.jland 5.10, 25. De Vos 30. De Jong 7.10, 32. Bunning 34. Volker 9.05. 1. Nijs 181 punten, 2. Groenen- 175, 3. De Clercq 132, 4. Van der 32. 5. Wellens 121

Leidsch Dagblad | 1999 | | pagina 23