Trigon weei onvoldoend TOP houdt zich staande Sober BS Leiden verrast Fouten doen Gemini/Kangeroes de das om tegen Cady '73 K Blitz kan goede lijn van bekerduel niet vasthoude Sport KAS SAKORTI MAANDAG 20 DECEMBER 1999 994 KORFBAL MICHEL VAN CENT De korfballers van TOP. Tempo en KZ Leiden gaan het nieuwe millennium in als koploper van hun klassen. Zij bevestigden hun aspiraties met nieuwe overwinningen op de vijfde speeldag. Fluks en Madjoe deelden in hun streekderby de punten. Tijdens de eerste helft kwam TOP nauwelijks op gang door het harde tegenspel van AW DTV. Petra van Niekerk werd het voornaamste slachtoffer van dit fysieke geweld, want zij liep twee blauwe knieën op, na dat zij tegen de paal was ge duwd. De Sassenheimers raak ten ook figuurlijk aangeslagen, want zij vergooiden op 6-8 een strafworp en moesten met een 9-9 ruststand genoegen nemen. Coach Hugo van der Haak. be zig aan zijn laatste seizoen in Sassenheim, maande zijn spe lers in de pauze hun rust te be waren. Dat lukte in de tweede helft ook. behoudens bij een strafworp op 10-13 die gemist werd. Andere kansen werden door Steven Baart, Stanley Lar- dé (3). Peter Boeren en Jeroen van der Wolf (2) wel afgemaakt, zodat er alsnog met 19-15 werd gewonnen. Aanvankelijk speelde De Da naïden een goed doordacht spel tegen Vlaardingen. De aan vallers zochten hun kansen goed uit om hun lengtetekort in de paalzone te compenseren en de verdedigers zaten fel op de bal. Heiko Locher (4), Sandra Kalthoff (2) en Nienke Feenstra vertaalden dit na 22 minuten ook in de score met 7-4. Naar mate de wedstrijd vorderde, be gon het gebrek aan lengte ech ter steeds zwaarder te wegen (9-7 rust. 12-13). Bij 14-15 wer den Chantal de Vries en Tycho Walaardt gelijktijdig in de aan val ingezet, maar de goal viel aan de andere kant. De late treffer van Sandra Kalthoff le verde niets meer op: 15-16 ver lies. Pernix speelde een zwakke eerste helft tegen Merwede zonder veel schot en samen hang. De oranje-witten raakten in deze periode dan ook een 7-5 voorsprong kwijt (10-11 rust). Tot overmaat van ramp viel Ka ren Amoldus uit met een knie blessure. Raymond Boerman (3). Sjoerd van der Kooij (2), Ineke van der Vegte, Robin Ar- noldus en Ben Vanhaelen reali seerden eerst diep in de tweede helft de besÜssende doorbraak van 13-15 naar 21-17: eindstand 21-19. Peter Kuipers zal volgend seizoen als coach aanblijven, maar hij zal bij de trainingen meer ondersteund worden door oudgediende Jasper Engel. Het zag er geruime tijd naar uit dat Tempo een eenvoudige zege op Trekvogels zou beha len. De Alphenaren zagen in de eerste 24 minuten zowat al hun schoten door de mand vallen. Edwin Visser (4), Marcel Haagsman, Marcel Kerseboom (2), Maaike Rijswijk en Marcel Hanegraaff zorgden derhalve voor een 3-10 voorsprong. Zij kregen het naderhand in defen sief opzicht steeds moeilijker. Dertien tegendoelpunten, waaronder maar liefst zeven strafworpen, brachten de span ning weer helemaal terug. Bij 16-17 brachten Edwin Visser en invaller Erik Holthausen uit komst, waarna het nog 17-19 werd. De beginaanval van Crescen do was prominent aanwezig in de ontmoeting met De Dijkvo- gels. want zij vervaardigde ne gen doelpunten. Linda Meijers, Wijnand Alberts (3) en Ilone Kooloos (2) profiteerden van het sterke afvangen van Edwin van der Kraan, die zelf nog één treffer meepikte. Dat leverde slechts eenmaal een positieve marge op, omdat het andere vak onvoldoende meescoorde. Het ging op 9-9 wederom voor nul aan de kant (9-11). Deze achterstand was niet meer goed te maken: 12-14 eindstand. Al na vier minuten moest Madjoe het tactisch concept omgooien in de ontmoeting met streekgenoot Fluks. Hanne Veldman kreeg namelijk een ro de kaan, nadat hij de bal in het gezicht van Martin Ouwekerk had geworpen. Dat betekende dat de Rijnsburgers behoorlijk wat schot en lengte inleverden. Zij konden dit in de eerste helft nog goed compenseren. Remco van de Meeberg (2). Rineke Lindhout, Marloes Schoneveld en Klaas Star zorgden na 6-7 namelijk voor een 8-12 rust stand. De Noordwijkers kwa men naderhand echter sterk te rug via Petra Both (2), Maaike van de Bosch en Alexandra Braun (12-12), maar raakten vervolgens toch weer 13-15 achter via Janneke Veldhuizen en Marco Ravensbergen. de vervanger van Veldman. In de hectische slotfase had Madjoe nauwelijks meer afvang, zodat Fluks nogmaals terug kon ko men. Maaike van de Bosch en Ramses Duindam herstelden definitief het evenwicht: 17-17. Velocitas hield ondanks het gemis van drie basisspelers een helft lang de aansluiting met Weidevogels. De formatie van Jeroen Huizing miste in het derde kwartier echter drie op gelegde kansen en zag de ach terstand van 10-9 (rust) tot 15- 10 oplopen. André van Wallin- ga, topscorer met vier goals, en Remco van Glasbergen maak ten nog 15-12, maar dit bleek een kortstondige opleving: 19- 13 verlies. Elsbeth de Mooij maakte net als Van Glasbergen twee treffers. Zowel KZ Leiden als Nieuw Flora hadden tot dusverre al hun partijen gewonnen, maar dat bleek geen garantie voor een spannende topper. De Lei- denaars overklasten hun oppo nenten volkomen. Mark Zierik- zee (5), Steven Kalkman, Joost Kwestro (3), Patricia Derksen, Lucienne Basliaans en Arwin Akse zorgden in drie kwartier tijd voor 14-4. Het zegt genoeg dat twee tegentreffers vanaf de stip ontstonden. Bij het eind signaal was het verschil nog al tijd tien punten: 18-8. BS Leiden verloeg thuis het sterke Cady '73. Bij de vrouwen won Grasshoppers in Utrecht makkelijk van Prisma College en moest BV Leiderdorp zijn meerdere erkennen in koploper Landslake Lions. BS Leiden versloeg in de Vijf Meihal nummer twee Cady '73 met 73-63. Het team van coach Ivo Boom probeerde nieuwe aanvalspatronen uit, die resul teerden in verzorgd spel van de thuisclub. Sober spelend cre- eerde Leiden goed vrije scho ten, die collectief benut wer den. Aan de andere kant pro beerde Leiden zijn lange men sen te beschermen door een zone-verdediging neer te zet ten. zodat Albert Stuijfzand en Michel Brückner niet te snel in foutenlast zouden komen. Het bleek een goede tactische zet. Brückner kwam tot een per soonlijk seizoensrecord van 14 punten, terwijl Stuijfzand 20 re bounds pakte en ook nog eens tien intercepties liet aanteke nen. Leiden kwam tegen Cady. dat twee basisspelers miste, slechts eenmaal op achter stand: 21-22. Na rust (32-32) liep de thuisploeg een aantal malen weg. maar kwamen de bezoekers uit Capelle aan den IJssel telkens weer terug door dat Leiden verdedigend wat steekjes liet vallen. Tim Bakker zorgde tot drie keer toe met een belangrijke driepunter dat zijn team weer wat lucht kreeg. In het laatste gedeelte van de wed strijd trok Leiden de defensie strakker aan, en werd op de be langrijke momenten gescoord, onder andere door Jack Ginjaar die er acht punten op rij ingooi de. In de slotfase vond Cady nauwelijks nog de basket. Score* BS Leiden: Bruckner 14, Van Weeren 11, Ginjaar 10. Martinez 10. De vrouwen van Univentio Albert Stuijfzand van BS Leiden pakte in het duel tegen Cady '73 20 re bounds. Leiden won met 73-63 van de nummer twee. foto mark lamers Grasshoppers boekten in Utrecht een makkelijke over winning tegen Prisma College: 46-81. In de eerste helft liep het nog niet goed bij Grasshoppers. Verdedigend waren de Katwijk- VOLLEYBAL CHRIS HARTMAN De vrouwen van RW en de mannen van NOVO sloten het eerste deel van de volleybalcompetitie af met een' overwinning. Minder op dreef wa ren de mannenploegen van Leython en RW en de vrouwen van Gemini/ Kangeroes. Zij verloren hun wedstrij den. Tweededivisionist Gemini/Kange roes moest zijn meerdere erkennen in Nuvoc. De in Veldhoven afgewik kelde ontmoeting ging met 3-0 ver loren. Aanvoerster Elsbeth Bokma: ..We hebben onder ons niveau ge presteerd. Nuvoc is een degelijk team. dat weinig fouten maakt. Maar voor de rest is het echt geen bijzondere ploeg. Als wij in goeden doen zijn. kunnen we van Nuvoc winnen." Gemini-coach Nico Hal- sema liet Lucie van Luinen starten in de basis. De eerste set verloor Ge- mini met ruim verschil (15-7). De ploeg was er niet bij met het hoofd, hetgeen resulteerde tal van pass- en servicefouten. In de tweede episode kon Gemini een 8-1 voorsprong niet vasthouden. Nuvoc won de set met 15-9. De derde reeks was de span nendste van de drie. Bij 10-4 zette - Gemini een eindsprint in, die net niet beloond werd (15—12). De volleybalsters van RW moes ten het in Odijk doen zonder Marjan Schipper. Bovendien werd Esther Hartog in de eerste set getroffen door een zweepslag. Geertje de Boer nam haar plaats in. Het enige min puntje aan Rijnsburgse kant was het scoreverloop in de tweede set. Tot 0-10 dicteerde RW, dat het eerste bedrijf met 15-11 had gewonnen, de strijd. Daarna ging de ploeg tenon- der aan persoonlijke fouten: 15-11 verlies. Aanvoerster Esther Hartog: „Gelukkig ging het in de derde set een stuk beter. Die wonnen we met 15-1. Toen hadden we echt het idee dat we iets goed hadden te maken. In het vierde speldeel kwam Odijk met 14-12 voor, maar was het RW dat de winst greep (15-17). Esther Hartog: „Odijk stond vierde op de ranglijst, maar ik vond het geen sterk team. Het speelt een traag en rommelig spelletje." Mannen Leython ging in Bilthoven onderuit tegen het beduidend lager geklas seerde Irene. Het team uit Leider dorp verloor de partij met 3-2. Ley- thon-coach Willem Spierdijk: „Ley thon speelt al een paar weken niet geweldig. Dan loop je de kans dat het een keer misgaat. Tegen Irene kwamen we aanvalskracht tekort." In de eerste set profiteerde Leython nog van een matige passing bij Ire ne. Dit speldeel kende een eind stand van 6-15. Ook de derde reeks was voor het bezoekende team (14-16). Spierdijk: „Maar dat was een mazzeltje. Bij een stand van 14-13 sloeg een aanvaller van Irene de bal binnen de lijnen. De lijnrech ter gaf de bal echter uit." Naast de tweede set (15-8) eigende Irene zich de vierde en vijfde reeks toe (15-11 en 15-8). Dat kwam voornamelijk doordat Leython fout op fout stapel de. RW had weinig in te brengen te gen het op de tweede plaats staande Vrevok 3. De wedstrijd, in Nieuwe- gein afgewerkt, duurde krap een uur. Setstanden: 15-5, 15-9 en 15-4. RW-aanvaller Martin Verhey: „Wij hadden geen antwoord op de sprongservice van Vrevok. In het be gin van elke set bleven we even bij, daarna liep Vrevok steeds snel uit." In het Rijnsburgse team ontbrak passer Vincent Bakker. Door de aan wezigheid vanjeugdspeler Dennis Glasbergen had coach Erwin de Groot een wisselspeler op de bank zitten. Dat was uiteraard te weinig. Hoewel het zelf ook niet denderend speelde, had Vrevok geen kind aan RW. Verhey: „Een inmaakpartij wil ik het niet noemen, maar echt lastig hebben we het die jongens niet kun nen maken." Hoewel het niet op dreef was, won NOVO de thuiswedstrijd Waterlanderssimpel met 3-1. de eerste set (12-15) moes Noordwijkers na een 8-4 sprong aan de ploeg uit Nieu laten. De overige speldelen v in winst omgezet: 15-8, 15 15-7. Robert Jan Batenburg lippe Lixon kwamen aan Noor 2 se kant niet of nauwelijks in De eerste had niet kunnen t en de tweede is nog steeds I lende van een blessure. Bij landers was de spelverdeli zwakke punt. Trainer/coach Broere nam af en toe de sp4» ling over, maar dat was geen tering. Via de blokkering NOVO vele punten. Reinderti p speelde zijn laatste wedstrij' NOVO. Hij verhuist naar A dam en gaat voor Armixtos sp< Strafworp nekt Leidse hoofdklasser sen wel scherp, maar de ploeg leed in de aanval te veel balver lies. Hiervan kon de thuisclub af en toe profiteren en een aan tal makkelijke scores laten aan tekenen, zodat bij rust het klas- severschil tussen beide teams nog niet in punten uitgedrukt was: 18-29. In de zesde minuut van de tweede helft zette Grass hoppers, waar Gabrielle Ver steeg voorlopig ontbreekt met een kruisbandblessure, een tus- sensprint in die resulteerde in een voorsprong van 25 punten voor de bezoeksters. In de laat ste vier minuten zette Grass hoppers nog een keer aan, en zette de zwakke Utrechtsen op grotere achterstand. Scores Univentio Grasshoppers: Van Duijn 17 (16 rebounds), Dnessen 16, Talia Versteeg 15. BV Leiderdorp kwam er in eigen huis tegen lijstaanvoerder Landslake Lions niet aan te pas: 43-59. De thuisploeg verspeelde zijn kansen vooral in de eerste helft Na een gelijkopgaand be gin profiteerde de ploeg van oud-Leidenspeler Roy Leysner van gehaast en slordig spel van de thuisclub. Enkele malen bal verlies leidde tot makkelijke scores van Landsmeer, dat op 13-32 kwam. Leiderdorp her stelde zich weer, maar bleef moeite houden om de goede kansen in scores om te zetten en keek bij rust tegen een 16-37 achterstand aan. In de tweede helft was de thuisclub, waar Vi- viën Beerends ontbrak, vastbe sloten om de koploper geen makkelijke avond te bezorgen. Verdedigend werd er keihard gewerkt om vooral schutters Jit- ka van der Bruggen en Marte Linthout van scoren af te hou den. Aanvallend toonde Leider dorp zich aanmerkelijk slimmer dan voor rust en speelde direc ter naar de basket. De thuis ploeg kwam snel dichterbij, maar de klasse van vooral Van der Bruggen bij Landslake zorg de dat het verschil nooit onder de tien punten kwam. Leider dorp mocht met opgeheven hoofd het veld verlaten omdat de tweede helft gewonnen werd, maar Lions verstevigde zijn koppositie. Scores BV Leiderdorp: Birthe van der Voort 9, Wagemaker 8. Bransz 7 (15 rebounds). BV Lisse, dat niet zonder zor gen naar Niels Stensen was af gereisd, kende in de Domstad een onverwacht gemakkelijke avond: 47-62. Voor de rust dic teerden beide verdedigingen het duel en kroop de score langzaam omhoog. Ook spel- verdeelster Joke van der Heuvel kwam nauwelijks aan haar op bouwende werk toe. Na de rust (17-24) ruilde Lisse het af standsschot voor insidespel in en werd het tempo opge schroefd. Snel werd toen duide lijk dat Niels Stensen conditie tekort kwam om het Lisse nog langer moeilijk te maken. De thuisclub werd in de slotfase volledig weggespeeld. Scores BV Lisse: Marleen Droog 17, Ellen Droog 11. Rodewijk 10. De meisjes junioren van Grasshoppers wonnen in Kat wijk met 87-56 van Sharks. Uit werd maar met een punt ge wonnen, dus hadden de Kat- wijksen nog wat recht te zetten. Dat gebeurde vooral voor rust (54-20). Scores Grasshoppers: Parlevliet 18, De Jong 14. Kucnarska 13, Tinka Bröring 12. De juniores van BV Leider dorp wonnen van Vlissingen, met 53-47, maar waren niet blij met de zege. Voor plaatsing bij de Elite A geldt onderling doel saldo, en in Vlissingen had de tegenstander met 10 punten ge wonnen. Leiderdorp leidde na rust (25-28), maar kon nooit doordrukken. Scores BV Leiderdorp: Goudberg 16. Brinks 10. Sporting Trigon blijft in de zaalcompetitie letterlij guurlijk onvoldoende scoren. De hoofdklasser uit dacht bij Dalto een punt te bemachtigen, maar k de slotminuut een strafworp tegen op aanwijzing grensrechter. Dat bleek bepalend voor het eindre 19-18 verlies. 50% op alle artikelen met een rood label. De Bijenkorf zet de toon. deBijenkorf (3 Blitz kon tegen Sharks geen gevolg geven aan het goede spel dat de ploeg afgelopen week in de be kerwedstrijd tegen eredivisionist The Hammers had laten zien. In Breda werd het 80-78 voor Sharks. Bij Blitz ontbrak Bob Vegter, die in het bekerduel aan zijn enkel geblesseerd raakte. De Voorschotenaren lieten het vooral in de eerste helft afweten. De thuisploeg kon naar hartelust zijn patronen afdraaien, zonder dat iemand van Blitz er verdedigend iets tegen deed. Na rust (52- 37) zetten de bezoekers een inhaalrace in. Dat moest wel zonder Cees Aanhanen, die in de tweede helft zijn knie verdraaide en door gele- genheidscoach Bob Vegter uit voorzorg aan de kant gehouden werd. Vegter nam de coaching gedeeltelijk waar voor Sid Bruinsma, die door alle blessures zelf in actie moest komen. Het Bruinsma die een minuut voor tijd zijn t< twee vrije worpen op voorsprong zette scoorde echter gelijk weer tegen, en B balverlies in de daaropvolgende aanval benutte een vrije worp, en hoewel Blitz goede kans kreeg om gelijk te maken, lei laatste aanval niets op. Scores Blitz: Piket 29, Bruinsma 19, Aanhanen! De junioren van Blitz boekten in Gi een cruciale zege op concurrent Donai - Na rust (49-43) trok Blitz de stand eerst f plaatste onder aanvoering van uitblink Moinat de beslissende tussensprint. 1 winst plaatst Blitz zich voor de Elite A va nioren eredivisie. Scores Blltz: Moinat 24, Aanhanen 17, De Roo tia 10. een antwoord, maar o niet meer wegens tijdge Als geen ander bese! lenberg dat zijn ploeg is aan een goed resul kunt wel kritiek hebbe scheidsrechter, maar w het geluk zelf moeten gen. Vandaag hebben acht opgelegde kanseD Maak je er vijf, dan wi woon. Als je zoveel mist, gaat dat aan je Mentaal krijg je toch ei Ik heb dat als speler va ook wel eens meegem speelden het mooiste maar scoorden niet. I lijk degradeerden wij w zover is Trigon gelul lang niet." Dalto - Sporting Trigon 19 Doelpunten Sporting Trigo Lambooy (6), Tim van der Wendy van Hooven, Am oud (2), Chantal van Duijn, Inge en Sander de Haas. Sporting Trigon, TOP Velocitas strijden woen de Leidse Korfbalbeker.1 ste drie clubs hebben meermaals voor de ei geplaatst, zoals vorig Velocitas drong bij ve door tot de laatste vier de kwalificatie Pernix ti sen. De Leiderdorps opent om 19.00 uur ii Meihal de avond tegen kerhouder Sporting speelt een uur later d< halve finale tegen TOP. Ie begint om 21.00 uur geen veflenging en stral ries zijn. Gezien het spelverloop had Sporting Trigon zeker een ge lijkspel verdiend. De formatie van Peter Schallenberg kwam moeizaam uit de startblokken (3-0), maar kwam goed terug, resulterend in 8-9 bij rust. Dat was in hoofdzaak de verdienste van de beginaanval, die zes keer doel trof via Alfred Lambooy (4) en Tim van der Horst (twee strafworpen). De problemen zaten zoals eerder dit seizoen in het tweede aanvalsvak met Chantal van Duijn, Wendy van Hooven, Sander de Haas en Ar- noud Lambooy. „Wij hadden genoeg kansen, de organisatie en de acties waren ook goed, maar de ballen wilden er ge woon niet in", legde Schallen berg de vinger op de pijnlijke plek. Na de pauze veranderde er aanvankelijk weinig aan het spelbeeld. Sporting Trigon bleef door Alfred Lambooy (2) en Tim van der Horst tot 11-13 het scoreverloop bepalen. Dalto kwam in het slotkwartier echter terug en nam de leiding over (14-13, 15-14 en 17-15). Wendy van Hooven maakte 17-16 uit één van haar laatste acties in de wedstrijd. Zij werd namelijk met vakgenote Chantal van Duijn vervangen door Inge Homberg en Christina Verbrug- ge. De eerstgenoemde mocht gelijk een vrije bal nemen én af- Brigitte van Duin van Fluks (met bal) is in een vrouw-tegen-vrouw duel verwikkeld met Elize Blankert van maken (17-17). Ook op 18-17 Madjoe. foto mark lamers had Trigon via Alfred Lambooy

Leidsch Dagblad | 1999 | | pagina 24