'Superduo' zet klasse om in daden Pasta V vlees noch vis in pseudotopper Sport Vitesse maakt zich een beetje belachelijk Zwolle sluit in stijl af IDAG 20 DECEMBER 1999 23 i) de Jong koopt club Oud-international Theo de long is eigenaar geworden Finse voetbalclub Tervarit. De voormalige speler van oord heeft in het weekeinde met zijn eigen BV een meer- idsbelang genomen in de eerstedivisieclub. De Jong was elopen zomer trainer van de club uit Oulu, dat onder zijn promoveerde van de tweede naar de eerste divisie. On- ideren Mika Nurmela (Heerenveen) en Villa Vaïsanen (De ichap) zijn afkomstig uit Oulu. rets PSV'er van de eeuw Erik Gerets is door de supporters gekozen tot PSV- van de eeuw. Nummer twee en drie werden respectieve- inald Koeman en Willy van de Kerkhof. Willy van der Kuy- et boegbeeld in de jaren zeventig, werd vierde. De suppor- m FC Groningen hebben Tonny van Leeuwen uitgeroe- it speler van de eeuw. Hij verdedigde in de jaren zeventig iel van de Groningers. Ronald Koeman eindigde in deze zing ook als tweede. De huidige trainer van FC Gronin- in van Dijk, werd derde. i Gastel eist 50.000 gulden pam Feyenoord-speler Jean-Paul van Gastel eist via zijn n aat mr. Eric Vilé een schadevergoeding van 50.000 gulden Utrechtse uitgever Jan Scheffers. Volgens Van Gastel Ie uitgever zonder toestemming zijn beeltenis afgedrukt cover van het boek Het Feyenoordgevoel. De eis van 1 gulden baseert Vilé op de marktwaarde van de speler, o [ers vindt de claim absurd, omdat de verkoopcijfers van erkje tegenvallen. okhlov mag weg bij PSV oven Dmitri Khokhlov ontbrak zaterdagavond bij PSV. u us was in het buitenland waar hij onderhandelt met een „Hij is hier niet gelukkig en wil weg", aldus trainer Gerets. ontract van de 23-jarige Khokhlov loopt nog tot 2003. Met club Khokhlov onderhandelt werd zaterdag niet bekend akt Jeffrey van As verdubbelde de marge in de beginfase van de tweede helft. De van een knie blessure herstelde Stewart maakte na een maand zijn ren tree voor NAC. FC Groningen had het in ei gen stadion moeilijk met Haar lem. De Noord-Hollanders na men via Cabeza brutaal de lei ding. Drent en Schoenmakers stelden orde op zaken, maar na rust trok Hasselbaink de stand gelijk. In de 69ste minuut bracht Drent Groningen met zijn zestiende treffer weer op voorsprong. Van Dinteren maakte er twee minuten voor tijd nog 4-2 van. Cruz en Klaou loodsen Feyenoord langs FC Utrecht alle heeft,in stijl de eerste ishelft afgesloten. De :r van de Toto Divisie met 4-0 (twee doelpun- f n Bosschaart) uit tegen NAC en FC Groningen in het spoor door winst 5pectievelijk Eindhoven i Haarlem (4-2). Het gat topdrie en de achtervol- Dpnieuw gegroeid. herstelde zich tegen iven van het laatste ver- or eigen publiek tegen Sergio zette de Bra- ïsis al na vijf minuten op di rong. Ex-Roodenburger Mark Wotte, coach van FC Utrecht, sprak van een 'su perduo'. Potentieel zijn Ju lio Cruz en Bonaventure Kalou ook fabuleuze spit sen. Maar om de klasse van Feyenoords buiten landse aanvallers om te zetten in daden, moeten ze als een Siamese tweeling in de punt van de aanval ope reren. In Nieuw-Galgen- waard plakte Leo Beenhak ker Cruz en Kalou weer aan elkaar. Het effect was dodelijk voor FC Utrecht, dat er met 4-3 nog genadig van afkwam. UTRECHT MARCEL VAN DER KRAAN De laatste keer dat Feyenoord vier doelpunten produceerde was op 22 augustus van dit jaar (Cambuur thuis). Door de 3-4 zege op Utrecht kreeg Feyen oord bij het ingaan van de win terstop nog een morele opste ker en heeft het zich ook dicht in de nabijheid van PSV, Hee renveen en Ajax gemanoeu vreerd. De vraag waar de kam pioen zou hebben gestaan, als men tegen clubs als MW, De Graafschap en RKC niet in de fout zou zijn gegaan, is simpel: bovenaan. Als de Rotterdam mers de boel in de winterpauze opnieuw kunnen organiseren en als de tandem Kalou/Cruz ook in de tweede helft van de competitie intact blijft, zou Beenhakker met zijn ploeg nog wel eens voor" verrassingen kunnen gaan zorgen. Toen Beenhakker gistermid dag werd gevraagd of hij met Cruz en Kalou nu definitief een nieuwe weg is ingeslagen, schudde hij het hoofd. .Achter af bekeken," antwoordde hij met een schuin oog naar de du re uitglijder van donderdag te gen De Graafschap, „ben ik met FC Utrechtspits Marinus Dijkhuizen verspert Paul Bosvelt de weg naar de bal. Jon Dahl Tomasson te vroeg begonnen." Beenhakker begrijpt de com motie niet rond Feyenoords su perduo. Het lijkt erop dat hij zich door de buitenwacht niet wil laten voorschrijven hoe hij Cruz en Kalou moet gebruiken. „In een heleboel sporten is het normaal om verschillende speelwijzen te hebben. Als ik een keer wat anders doe, lijkt dat het eind van de wereld." Maar hij moet toegeven dat Feyenoord meer toekomst heeft en lachwekkend foutenfestival heeft Vi- zaterdagavond in Limburg een wissel- Li e interimperiode van het trainersduo p ig/Jongbloed afgesloten. De Arnhemse 'Per b stond het om tegen staartploeg ia na Sittard tot drie keer toe een voor- s g te verspelen: 3-3. 0 isse kreeg totaal geen vat op de beweeg- )itsen van de thuisploeg. Zowel over ae als door de lucht waren Hamming, sen en Landerl hun tegenstanders veel de baas. Toch ging de thuisploeg rus- it een achterstand van 0-1. rommelige Vitesse had in de eerste één echte kans voldoende om op ing te komen. De sterk spelende Si- orde 0-1. Meteen na de pauze ging afgrijselijk in de fout. Hij verspeelde de bal aan de jagende Hamming, die daarna eenvoudig kon scoren, 1-1. Het was niet de eerste of de laatste blunder van de Joegosla vische sluitpost. In de enerverende slotfase kwamen de toe schouwers ogen te kort om alle ontwikkelin gen op het veld bij te houden. Eerst maakte Kreek 1-2, daarna kopte Hamming met dank aan Jevric 2-2 binnen. Sikora strafte een flater van Van Zwam af (2-3), waarna Volmer voor de terechte eindstand zorgde: 3-3. FC Twente- Roda JC 2-1 FC Twente heeft zijn vier laatste duels voor de winterstop winnend afgesloten. In drie opeenvolgende gevallen ging dat ten koste van een Limburgse tegenstander. Roda moest er zaterdagavond aan geloven. Daar voor versloegen de elf van Rutten al MW en Fortuna. Het leek nog wel op een gelijkspel uit te draaien. Door een prachtige lob van Van der Laan kwam FC Twente op voorsprong, na een fout van Roda's doeman Kalac. Na ook niet al te best uitverdedigen van de andere keeper, Boschker, maakte Tchoutang gelijk. Dat gebeurde tien minuten voor het eindsig naal. Vennegoor of Hesselink tikte even later de 2-1 in na een fraai lopende aanval via Ter Avest, Booth en Van der Meijde. Het was zijn tiende van dit seizoen. AZ - NEC 1-1 AZ blijft voor eigen publiek wisselvallig pres teren. De Alkmaarders speelden zaterdag avond met 1-1 gelijk tegen NEC. AZ had in de eerste helft het betere van het spel. Midden velder Van Galen beloonde het overwicht van de thuisploeg met een prachtige treffer. Hij krulde de bal vanuit een vrije trap achter de kansloze doelman Roorda: 1 -0. Na de hervatting schoof interim-trainer De Groot van NEC middenvelder Schultz verder door naar voren. AZ kwam door de omzetting organisato risch in de problemen. Moens verwerkte een schot van Pothuizen nog tot corner maar was in de 68ste minuut kansloos op een droge schuiver van Oosterhof: 1-1. Willem II-Sparta 0-0 Wat Willem II zaterdagavond thuis tegen Sparta (0-0) liet zien, was onder de maat. Er zat geen enkele lijn in het aanvallende spel. Willem II kon achteraf nog tevreden zijn met het gelijkspel, want de beste kansen waren voor de hardwerkende Rotterdammers. De grootste mogelijkheid kreeg de Deen Nielsen, maar hij miste in de 52ste minuut een strafschop, die was toegekend omdat voormalig Spartaan Jaliens al dan niet opzet telijk Zijm neer had gehaald. Zijn schot was zo slap dat doelman De Vlieger geen enkele moeite had de bal klemvast te pakken. ltl yEN mveen verslaat onthutsend zwakke koploper in Eindhoven MARK CALDENHOVEN de Haan vindt PSV beter :erenveen. „Maar Feyen- Ijax en Roda zijn dat ze- De trainer lachte er ,rl igavond niet eens bij. Hij e alleen. Nummer drie d' iveen had kort voor de zeming van De Haan er PSV in eigen huis ver- li. Maar de Fries meed nl orie na een duel dat een lia luur s van een kraker. en was de derde Friese zege laatste vier onderlinge 111 ntaties in Eindhoven. En de meest geniepige, liende echter niet beter e zijn wonden. Drie da- »de zege op een onthut- jax was de lijstaanvoer- achteloos, onsamenhan- en zonder elan. Vlees is. Ruud van Nistelrooy, in de Arena nog de mas de personificatie van abantse onmacht. Hij z via een achterdeurtje het adion uit. En nee, hij had e vertellen. Nistelrooy scoorde niet, bijzonder. Opmerkelijker t dat PSV voor eigen cou- liet tot scoren kwam. Dat de competitie niet meer ';omen sinds 10 septem- 17 tegen De Graafschap Iet een doelpuntloze re- jn|öd Eric Gerets niettemin te jen genomen. Zeker na- ng invaller Stinga ruim een se er voor tijd alweer liet in- ten faveure van verdedi- öforov. „Dit was zo'n ty- nul-nulwedstrijd. Het echt, zeker. Maar juist iet je dat punt koesteren. „_>ud je een concurrent op Het is onbegrijpelijk Ïtoch nog een doelpunt en." was een streekgenoot irdelijk voor. Anthony een Brabander in Frie- it, werd in de slotfase Mark van Bommel van PSV en Anthony Lurling vechten een kopduel uit. De Heerenvener lijkt aan het lang ste eind te trekken. foto anp ■a, een tet, v geen strobreed in de weg ge legd door de defensie van PSV. Vogelvrij rondde hij een solo af met een ogenschijnlijk simpel rollertje. Ronald Waterreus stond echter als aan de grond genageld én op het verkeerde been. Het was het enige kansje van betekenis voor Heeren veen. dat zich verdienstelijk in groef voor doelman Hans Vonk en - zoals De Haan zei - 'met een berg punten' terugkeerde naar Friesland. Het topvoetbal in Nederland wankelt. PSV en Heerenveen konden de teloorgang van het nationale clubvoetbal geen mo ment wegnemen. Op wat af standsschoten na viel er zater dagavond in één van de thea ters van EURO 2000 niets te be leven. Ronald Waterreus be streed echter dat PSV te weinig kwaliteit bezit om de eredivisie naar zijn hand te zetten. „Dat is onzin. De rest van het jaar heb ben we alles en iedereen van de mat gespeeld. Ie kunt geen 34 wedstrijden per seizoen win nen. Dat doen Bayem Mün- chen en Manchester United ook niet." PSV: Waterreus; Van der Weerden, Dirkx (46. Stinga; 73. Nikiforov), Faber en Bouma; Rommedahl, Van der Doe len. Van Bommel (85. Kolkka) en Vo gel: Bruggink cn Van Nistelrooy. Heerenveen: Vonk; Venema. Hansma. Klompe en Mitrita; lensen, Radomski en Lurling; Taian (75. Tzetkov). Popo- vic (57 Huizingh) en Pahlplatz (30. Nurmela). Er is nu ook al een hockeyer betrapt. Je peinst je suf zodra de volle omvang van het bericht tot je is doorgedrongen. Een hockeyer? Betrapt? Waar je na veel omwegen op uitkomt is ijshoc key. Mis. Het bericht blijkt om ons hockey te gaan. Ojeetjetoch. (Geef toe. als het om een Roemeense gewichthef- fergingof een Italiaanse wielrenner, was er niks loos. Maar een hockeyer! Onverdachter sportlui zijn er nauwelijks. Je telt ze op je vingers na: 1. wadlopers, 2. badmintonners, 3. kanovaarders, 4. zeilers en 5. de hockeyers. Waar kunnen die nou op worden betrapt?) Cocaïne. Het had veel erger gekund. Epo, nandrolon of gokken op eigen wedstrijden, zoals in andere sporten scheringen in slag is. De echte dopingzondaars schreeu wen dan hun onschuld van de da ken en ontkennen tot ze erbij neer vallen. Hockeyer Garcia niet. Sloeg meteen door. Coke, dat klopt wel ja, hij wist ervan, toffe ervaring. Beter bewijs voor 's mans betrek kelijke onschuld dan deze naïefste aller bekentenissen bestaat niet. Waar windt de hockeywereld zich over op? 'n Snufje cocaïne. Niet aan te raden natuurlijk, maar ach, er harder van slaan ging hij nieten meer dan "eenmalig ge bruik onder zakelijke omstandig heden was het niet geweest. (Wat ons wél razend benieuwd maakt naar het soort transactie waar Garcia in verzeild was geraakt. Diamanten? Olie? Russische pun tenslijpers? De bitterkoekjeshandel?) Je denkt aan een taakstraf - een maandje de vloer aanvegen van het hockeyclubhuis of zo. Maar de hockeybond laat zich de unieke kans niet ontnemen en pakt het groots aan: vooral- tijd van de Olympische Spelen uitgesloten! Wij gunnen elke sport natuurlijk zijn dopingrel. maar één lijntje cocaïne wil niet zeggen dat wij anders mar de hockeysport gaan kijken. Daar is meer voor nodig. De tandpasta van Baumann. Dieter Baumann, atleet op leeftijd, Olympisch kampioen 5000 meter hardlopen in 1992, gezien als kruisvaarder tegen doping, is ook in het nauw. Duitsland reageerde beslist. Baumann en do ping: dass kann nicht sein. Hier moet sprake zijn van een misverstand. Het misverstand staat na recherche vast. De nandrolon zat verstopt in Dieters tandpasta. Je hoort altijd dat atleten voor belangrijke wed strijden zich vol proppen met allerlei soorten pasta. Je denkt aan macaroni, bami en spaghetti en hoe die sliertjes ook heten, geen moment komt Elmex in je op. Ook ik poets mijn tanden. Met een ander merk, dat wel. Toch de tube maar eens mgelezen. Sodiummonofluorophosphate. Me nooit gerealiseerd. Sorbitol. Als een. nare droom waar geen einde aan komt heeft de tube mij in zijn macht. Ik lees stuk voor stuk de ingrediënten van mijn pas ta en wat ik lees is één lange verboden lijst. PEG-16. Je bedenkt er vanzelf een don kerlaboratorium bij, in de buurt van Jem. Laboranten met gasmaskers. Enorme hitte. Grote ketel met enthousiast borrelend vocht en op de ke tel wand in duidelijk schrift PEG-16. Worden mijn tanden hier wit ter van? Ga ik harder lopen? Hoeveel poetsbewegingen per seconde zijn vereist voor ae ideale roes? „Is het juist dat uw hotelac commodatie in Lausanne alleen al, het IOC jaarlijks een half miljoen dollar kost?", vroeg de Texmnse senator Barton tijdens de hoorzitting op Capitol Hill aan beklaagde Samaranch. Uitpuilende ogen. Trillende handen. Amper te beteugelen woede. Je zag de oude aristocraat denken, idioot, hoe kom je erbij dat ik met zó een kamertje genoegen zou nemen.... daarna gaf Juan Antonio ten antwoord: „Sir, uw veronder stelling is onjuist. Ab-so-luut onjuist." Samaranch slikte met moeite een opwellend lachstuipje in. Wij vingen nochtans een glimp van zijn stralend witte gebit op en wisten ge noeg Acht d negen keer gepoetst, ja hoor, zo po sitief als wat. Frank Snoeks met de Afrikaan en de Zuid- Amerikaan in hun huidige rol. „Ja, als je die twee ziet samen spelen. Dat is fantastisch. Het is daarom voor de toekomst ook een heel interessante variant. Maar ik denk dat ik het toch per wedstrijd blijf bekijken." De negende overwinning van de Rotterdammers kwam na tuurlijk niet alleen op het conto van Cruz en Kalou. Bij Feyen oord liepen nog een paar spe lers in vorm rond. Paul Bosvelt heeft zich ontwikkeld tot de meest constante en meest func tionele middenvelder van de kampioensploeg van vorig jaar. Hij werkt, ondersteunt, gaat over zijn tegenstander heen en kan ook nog prachtige dingen met een bal. Zoals in de eerste helft, toen hij met een meesterlijke lob van twintig meter Feyenoord op voorsprong bracht. Daarna be diende hij van ver Jan de Visser op maat (0-2). De Visser kreeg van Beenhakker de voorkeur boven Patrick Paauwe en maakte die uitverkiezing volle dig waar. Hij scoorde ook de derde Feyenoord-goal (assist van Julio Cruz), voordat de Ar gentijn uit de zoveelste counter nummer vier binnenschoot. Drie keer kwam FC Utrecht terug in de race. Via Patrick Zwaanswijk (1-2), via Marinus Dijkhuizen (2-3) en door toe doen van John de Jong (3-4). Als Dick Jol had opgelet, was het waarschijnlijk nog 4-4 ge worden. Maar de Hagenaar, die Feyenoord niet slecht gezind was, zag niet dat Paul Bosvelt de boomlange Dijkhuizen in de slotfase met zijn neus in de sneeuw trok. FC Utrecht: Wapenaar; Vreven. Zwaanswijk. Van der Gaag en Bos schaart (46. Shew-Atjon); Lucius. Oli- seh (44. John de long) en Robbemond; Cairo (77. Kuyt), Dijkhuizen en Martel. Feyenoord: Dudek; Gyan. Van Won deren. Konterman en Rsaza (90. De Haan); Bosvelt, Van Gastel, De Visser en Van Vossen (81. Paauwe); Cruz en Kalou. EREDIVISIE De Graafschap - Ajax 1-1 (1-0). 12. Tumba 1-0, 79. Machlas 1-1. Scheids rechter: Van Dijk, Toeschouwers: 9300. Gele kaart: Viscaal (De Graafschap). FC Utrecht - Feyenoord 3-4 (1-2). 24 Bosvelt 0-1, 32. De Visser 0-2, 34. Zwaanswijk 1-2. 4b. De Visser 1-3, 63. Dijkhuizen 2-3, 70. Cruz 2-4, 72. John de Jong 3-4 Scheidsrechter Jol Toe schouwers 13.000 Gele kaart Lucius. Vreven (FC Utrecht) en Van Wonderen (Feyenoord). AZ - NEC 1-1 (1-0). 12. Van Galen 1-0, 68. Oosterhof 1-1 Scheidsrechter Bui ting. Toeschouwers: 6432 Gele kaart Opdam (AZ) en De Gier (NEC). PSV - Heerenveen 0-1 (0-0). 84. Lur lmgO-1 Scheidsrechter Braamhaar Toeschouwers 28.500. Gele kaart Lur ling, Venema, Mitrita, Huizingh (Hee renveen), Van Nistelrooy (PSV). Willem II - Sparta 0-0 (0-0)'. Scheids rechter: Van Egmond. Toeschouwers 14.300. Gele kaart: Jaliens (Willem II), Elzinga, Ima, Kayis (Sparta). Bijzonder heid: Nielsen mist in 52e minuut straf schop voor Sparta Fortuna Sittard - Vitesse 3-3 (0-1). 29. Sikora0-1, 47. Hamming 1-1, 70. Kreek 1-2, 80. Hamming 2-2, 82. Siko ra 2-3. 90. Volmer 3-3 Scheidsrechter Luinge Toeschouwers 7000 Gele kaart Jochemsen (Vitesse) FC Twente - Roda JC 2-1 (0-0). 52 Van der Laan 1-0, 81. Tchoutang 1-1, 83 Vennegoor of Hesselink 2-1 Scheids rechter: Bossen. Toeschouwers 13.000. Gele kaart: Heubach, Van der Meijde (FC Twente), Van Houdt, Valgae- ren (Roda JC). Topscorers 1Van Nistelrooy (PSV) 22, 2. Van Hooi|donk (Vitesse) 17, 3. Bom- barda (Willem II), Knopper (AJax) 11, 5. Vennegoor of Hesselink (FC Twente) 10. 6 Nilis (PSV). Laudrup (Ajax), Pee- ters (Roda JC), Hoogendorp (RKC). Van Galen (AZ). Bosman (AZ). Programma: morgen: MW - PSV. Op dinsdag 1 februari wordt de competitie hervat. PSV 17 12 2 3 38 53-14 Heerenveen 17 12 1 4 37 34-17 Ajax 17 11 3 3 36 47-24 Feyenoord 17 9 6 2 33 33-18 FC Twente 17 9 6 2 33 30-17 AZ 18 10 2 6 32 36-28 Vitesse 18 9 5 4 32 35-27 Willem II 17 9 3 5 30 30-32 Roda JC 17 9 2 6 29 29-23 RKC 18 9 2 7 29 30-35 FC Utrecht 18 7 1 10 22 28-35 Sparta 17 5 1 11 16 25-38 NEC 17 4 3 10 15 21-35 Graafschap 18 2 8 8 14 18-28 MW 17 3 3 11 12 25-41 Fortuna S. 18 2 5 11 11 20-33 Den Bosch 18 2 4 12 10 18-47 Cambuur L. 16 2 3 11 9 15-35 EERSTE DIVISIE Dordrecht'90 - FC Volendam 1-3 (1-2). 5. Summerville 1-0, 42. Bruin 1-1 (strafschop), 45. Rose 1-2, 68. Beerens 1-3. Scheidsrechter: Slot. Toeschou wers: 1100. Rode kaart: 42. Sandvliet (Dordrecht'90/2xgeel). Gele kaart: Van der Werff, Jalink, Van der Net, Wouden (Dordrecht'90), Gouttebarge, Smit (FC Volendam). VW - ADO Den Haag 1-1 (0-0). 85. Graef 1-0, 90. Boussaboun 1-1 (straf schop) Scheidsrechter: De Graaf Toe schouwers 1830 Gele kaart: Van Boe kei. Martens. Zegers (VW), Lambooy, Kahya (ADO Den Haag). TOP Oss - BV Veendam 1-0(1-0). 3 Van der Borght 1-0 Scheidsrechter Schuurmans. Toeschouwers: 1639. Ge le kaart: Loeffen, Buur, Van der Borght (TOP Oss), Seip, Klunder (Veendam). Go Ahead Eagles - Helmond Sport 6-0 (3-0). 10. Kromkamp 1-0, 30. Dijk 2-0, 32. Stegeman 3-0, 57. Stegeman 4-0, 69. Stegeman 5-0, 85. Kooiman 6-0. Scheidsrechter: Van Dongen. Toeschou wers: 3100 Gele kaart: Dassen (Hel mond Sport). Emmen - Excelsior 0-0 (0-0). Scheids rechter Sterk Toeschouwers: 4889. Gele kaart Johannsen, Hoogeveen (Em men), Den Ouden. Turay, Pinas (Excel sior). Telstar - FC Zwolle 0-4 (0-3). 9 Bos schaart 0-1,35. Bosschaart 0-2,45 Boekweg 0-3 (strafschop). 67 Derksen 0-4 Scheidsrechter Gerritsen Toe schouwers 1625 Rode kaart 45. Tui- nenburg (Telstar) Gele kaart: Holwijn, Tevreden, Biezen, Aerts, De Waard (Tel star), Sinkgraven (FC Zwolle). FC Groningen - Haarlem 4-2 (2-1). 18. Cabeza 0-1,29. Drent 1-1,37. Schoenmakers 2-1, 61. Hasselbaink 2- 2, 69. Drent 3-2, 88. Van Dinteren 4-2. Scheidsrechter Van Meerkerk Toe schouwers 11.626 Gele kaart: Naciri, Tamerus, Cabeza (Haarlem). NAC - Eindhoven 2-0 (1-0). 5. Sergio 1 - 0, 61. Van As 2-0 Scheidsrechter Os kam Toeschouwers 8573 Gele kaart Van der Ree, Steyn (NAC). Laponder MacDonald (Eindhoven). Topscorers: 1Derksen (FC Zwolle) 18, 2. Drent (FC Groningen) 16. 3. Connolly (Excelsior) 13, 4 Salmon (NAC) 11,5. Arveladze (NAC), Boogers (Dor drecht'90) 10, 7. Onyeike (Dor drecht'90), Hofstede (Emmen), Tuhute- ru (FC Zwolle), Stegeman (Go Ahead Eagles), Visser (FC Groningen), Slot (FC Zwolle) 9. Programma vandaag: Heracles - RBC Op zaterdag 22 januari wordt de compe titie hervat FC Zwolle 17 12 4 1 40 53-21 NAC 17 12 1 4 37 44-20 Groningen 16 11 3 2 36 44 17 Emmen 17 8 4 5 28 27-23 RBC 16 8 3 5 27 32-22 Excelsior 16 7 3 6 24 33-25 ADODenHaag 17 7 3 7 24 19 25 Dordr. '90 17 6 4 7 22 29 29 Heracles 15 6 3 6 21 21-20 Veendam 17 5 6 6 21 27-35 Eindhoven 17 6 2 9 20 20-37 Telstar 17 6 1 10 19 18-33 GA Eagles 16 5 3 8 18 31 31 wv 17 4 6 7 18 20-31 Haarlem 16 5 2 9 17 28 34 Volendam 16 4 4 8 16 22-36 Helmond Sp 17 5 1 11 16 20 34 TOP 17 4 3 10 15 13-28 FC Zwolle le periodekampioen DERDE PERIODE GA Eagles 1 1 0 0 3 6-0 FC Zwolle 1 1 0 0 3 4-0 Groningen 1 1 0 0 3 4-2 Volendam 1 1 0 0 3 3- 1 NAC 1 1 0 0 3 2-0 TOP 1 1 0 0 3 1-0 VW 1 0 1 0 1 1- 1 ADODenHaag 1 0 1 0 1 1- 1 Emmen 1 0 1 0 1 0- 0 Excelsior 1 0 1 0 1 0- 0 Veendam 1 0 0 1 0 0- 1 Haarlem 1 0 0 1 0 2-4 Dordr '90 1 0 0 1 0 1-3 Eindhoven 1 0 0 1 0 0-2 Telstar 1 0 0 1 0 0 4 Helmond Sp 1 0 0 1 0 0-6 RBC 0 0 0 0 0 0-0 Heracles 0 0 0 0 0 0-0

Leidsch Dagblad | 1999 | | pagina 23