PORT v,\v Bibberend Ajax blijft overeind '7.V V anneke Ketelaars tennist voor het plakboek 1 staakt voor derde ier duel Feyenoord WW 1 Bestuur van handbalbond overleeft aanval De Graafschap zet journalist stadion uit Bond denkt aan Benelux-masters DAG 20 DECEMBER 1999 21 inder naar Blauw Zwart aar» Rob Beunder is met ingang van het komende sei- e nieuwe trainer van Blauw Zwart. Voorzitter Henk Gou- iet weten zeer verheugd te zijn met de Nootdorpse oefen- er. Beunder volgt Jan de Jong op, die dit seizoen voortijdig ne vanwege de nasleep van het gestaakte duel Blauw Docos. Beunder tekende voor een jaar. Hij is nu bezig n tweede seizoen bij de Leidse tweedeklasser Lugdunum. jner talent van het jaar Waterpoloër Tjerk Cramer uit Leiden is zaterdag door de es in de hoofdklasse uitgeroepen tot talent van het jaar. jarige speler van LZ 1886 en Jong Oranje ontving de prijs de in Zeist verspeelde bekerfinales door. In de mannen- finale won het Alphense AZC met klein verschil van Polar 9-8. erder pagina 25. ete AS Roma voor nazispandoeken De tuchtcommissie van de Italiaanse voetbalbond heeft ima èen boete van ruim 30.000 gulden opgelegd wegens tisch gedrag van de fans. Een aantal aanhangers heeft bij [wedstrijden van de club doeken met hakenkruizen opge- en. De tuchtcommissie ziet de hakenkruizen als symbolen weid en discriminatie oproepen en vindt dat daartegen worden opgetreden. AS Roma beargumenteerde voor de nissie dat de spandoeken niet automatisch in verband met me moeten worden gebracht. nu overspeelt zijn hand n» Arsenal gaat niet in op de pittige salariseisen van ikwo Kanu. De Nigeriaan, door de Londense club vorig en verlost van zijn ellende bij Inter, kan een sterk verbeterd act tekenen, maar heeft dat aanbod afgewimpeld. Kanu ij The Gunners 65.000 gulden per week (exclusief premies) n. maar daar neemt hij geen genoegen mee. De aanvaller iet alleen tegen een gage van 125.000 gulden. Daarmee ij de best betaalde speler in Engeland worden. Arsenal - itter Peter Hill-Wood liet weten dat Kanu zijn hand over- srechter Dick Jol heeft n voor de derde maal dit een uitwedstrijd van lord tijdelijk gestaakt. Bij voorgaande gelegenhe- egen Den Bosch en FC waren het niet de fans yenoord die hem daartoe De aanhang van de ub hief toen kwetsende ;oren aan. Jtrecht-Feyenoord werd minuten onderbroken, er rellen uitbraken op de Feyenoord stond op loment met 1-0 voor een goal van Paul Bos- een hoek van het stadi on kwam een kleine groep Feyenoord-fans in het gedrang. Rotterdamse aanhangers in een ander vak wilden vervolgens die fans hulp bieden. Supporters van FC Utrecht verhinderden dat door de Rotterdamse fans te bekogelen. Daarna braken de groepen in beide vakken stoe len af, die als projectielen door de lucht gingen. Jol vond het beter een afkoelingsperiode in te lassen, nadat een aantal zit jes op het speelveld was beland. Beide elftallen gingen voor tien minuten de kleedkamer in. De ME bleef daarna tot het eind van de wedstrijd tussen de Rot terdamse fans en die van FC Utrecht in staan. r f M hield gisteren supporters van Feyenoord en FC Utrecht uit el- rellen op de tribune. foto cpd ilken snel klaar in Wamiondse finale >nd certjan van geen Martijn Meerdink wordt in een sneeuwstorm van de bal gehouden door Ajacied John O'Brien. Wouters voelt zich gesteund door bestuur Ajax, dat gisteravond gelijk speelde tegen De Graafschap (1-1), gaat de winterstop in als de nummer drie van Ne derland. De achterstand op de nummers één en twee, PSV en Heerenveen, is minimaal. Dat is verwonderlijk gezien het ondermaatse spel van Ajax. Maar waarom met de mildheid die past bij de tijd van het jaar, het niet eens iets anders gesteld? Bijvoorbeeld dat trainer Jan Wouters met zijn ploeg maximaal presteert. poetinchem henk houtink Ajax sloot de vorige competitie af op de zesde plaats. Nu staat de ploeg, die ook gisteren in de Achterhoek weer bibbervoetbal speelde met ogenschijnlijk stroom in de benen, toch al drie plaatsen hoger. Ajax, dat voort durend elementaire gebreken vertoont, heeft vier punten meer dan vorig jaar na zeven tien wedstrijden. Het zal voor verstokte fans ondraaglijk zijn, maar het wordt tijd de stand van zaken voor Ajax zó te be schouwen. Gisteren balanceerde Ajax op de rand van zijn vierde achter eenvolgende nederlaag. De Graafschap liet na zijn ope ningstreffer vier grote kansen onbenut. Dat Ajax de Vijverberg toch met een punt kon afdalen, dankte het geenszins aan bere deneerd aanvalsvoetbal. Tien minuten voor het einde legde Nikos Machlas zijn bijna twee maanden opgespaarde gram in een vlammend schot, dat onbe reikbaar voor doelman Ron Olyslager naar de bovenhoek suisde (1-1). Schoon genoeg had de Griek van alle vergeefse sprintjes, van het onbegrip tussen hem en zijn steeds weer net anders denkende ploeggenoten. Op meer dan twintig meter van het doel vernauwde de denkwereld van de spits zich tot hem en de keeper. Met zijn even vermetele als wanhopige poging kon Machlas, die sinds 24 oktober (driemaal tegen Den Bosch) niet meer had gescoord, zijn trainer geen betere dienst be wijzen. Illustratief was de vreugdesprong van Wouters: 1- 1 tegen De Graafschap, hoe zo'n resultaat het kerstfeest voor de trainer van Ajax al kan opfleuren. Wat was hij weer beproefd, de kleine trainer met de diepe groeven in het voorhoofd. Zijn verdediging bezorgde Wouters opnieuw bange momenten. De trainer had Frank Verlaat dit maal een rol als libero toebe dacht, waardoor Christopher Kanu weer eens als mandekker opdraafde. De Nigeriaan mocht zowaar negentig minuten blij ven staan, en daarmee speelde Wouters met vuur. Al vroeg liet Kanu zich na een fortuinlijke trap van Martijn Meerdink verrassen door zijn directe opponent Zico Tumba (1-0). Vervolgens werden, vóór de gelijkmaker, zonder doeltref fend gevolg bressen in de Am sterdamse afweer geslagen door Eric Viscaal (voor rust) en Tum ba. weer Viscaal en invaller Ro- dy Turpijn (na rust). Tumba en Turpijn stuitten op Fred Grim, de doelman die Ajax de laatste weken voor een nog diepere val heeft behoed. De Graafschap, gedreven door bemoedigende resultaten tegen Roda JC (3-2 winst) en Feyenoord (0-0), deed zichzelf tekort tegen opnieuw een te genstander van naam. De Ach terhoekers konden zich een kwartier na de pauze boven dien beklagen over een arbitra le ingreep. Een treffer van hun beste voetballer, Hazem Emam, werd door scheidsrechter Van Dijk, op advies van zijn gelijk namige grensrechter, wegens buitenspel afgekeurd. Ten on rechte, zo wezen de tv-beelden uit. Zo won het modale De Graaf schap, gestart met veel goede wil en 13 punten, niet van Ajax, waarvoor naast de wonderlijke ingeving van Machlas geen en kele werkelijke kans te noteren viel. Vooral zijn Deense vleugel spitsen Jesper Gronkjaer en Bri an Laudrup, die bij het invallen van de winter erg diép wegzakt, lieten Wouters in de steek. De trainer kon zich in het koude Doetinchem slechts warmen aan de werklust van zijn jonge middenvelders Knopper, Nieu- wenburg en O'Brien: een schra le balans voor een club die in het begin van het seizoen van een fonkelende nieuwe start droomde. arnhem gpd Het bestuur van het Nederlands Handbal Verbond heeft een aanval vanuit de afdelingen overleefd. Enkele afvaardigin gen wilden zaterdag bij de alge mene vergadering in Arnhem het bestuur laten opdraaien voor het financiële debacle bij het EK vorig jaar in Nederland. Het inmiddels vernieuwde be stuur voorkwam dat er ook daadwerkelijk koppen rolden. Op de vergaderingen stelden enkele afdelingen het bestuur en in het bijzonder bestuurder Rob ten Dam. voorzitter van het EK-comité, verantwoorde lijk voor het tekort van ruim 200.000 gulden op de begroting van het EK 1998. Na een vol gens NHV-voorzitter Wijnand Eissens pittige discussie ver dwenen de messen van tafel. Volgens Eissens is er een gerede kans dat het handbalverbond nog een groot deel van die twee ton terugverdient. Het NHV heeft, gesteund door NOC'NSF en het omroepbedrijf NOB. een claim gedeponeerd bij de Deense staatstelevisie, die vorig jaar in Den Bosch en Amster dam verantwoordelijk was voor de tv-registratie van het EK. Eis sens: „Wij menen nog een be drag van 173.000 gulden aan de verkoop van televisierechten te goed te hebben. Er is goede hoop dat we dat geld ook daad werkelijk binnenhalen." Mede dankzij de ongedachte ontsnapping kon Wouters de eerste competitiehelft gisteren desondanks rustig beschou wen. Hij sprak de hoop uit dat zijn geblesseerde spelers na de winterstop fit zullen zijn. „Nu moeten we geforceerd spelers als Kanu en Chivu, beiden 19 jaar, opstellen. Toch wordt van ons verwacht dat we iedereen van de mat spelen. Als de ge blesseerde spelers terug zijn. kunnen we denken aan het spel dat ons voor ogen staat. Maar denk daarbij niet aan het suc ces en het niveau van 1995." Wouters sluit niet uit dat Ajax zich tijdens de winterstop de fensief versterkt. „Onze proble men liggen centraal achterin en op rechts." Wouters zei niet on der de groeiende kritiek gebukt te gaan. „Ik heb vanaf het begin gedaan wat ik moest en kon doen. Ik voel me voldoende ge steund door het bestuur en de andere beleidsbepalers. Zij ken nen de problemen van Ajax." Toen maakte De Graafschap- trainer Rob McDonald een ein de aan de vragen over de posi tie van Wouters. „Ik snap hier niets van. Hij staat twee punten achter de koploper. Ik wou dat ik in zijn situatie zat." doetinchem gpd De Graafschap heeft sport verslaggever Domien Esse- link van dagblad De Gelder lander een stadionverbod opgelegd. De journalist werd gisteravond dertien minuten voor aanvang van de wed strijd tegen Ajax (1-1) van de tribune gehaald door Graaf schap-directeur Jacco Swart. Aanleiding voor de sanctie is de bewering van Esselink in de krant dat tijdens de oe feninterland Nederland- Tsjechië voorzitter Hylke Enzerink van De Graafschap naast Massimo Morales zat. Morales was toen de om streden tweede trainer on der Rob McDonald. De voorzitter beweert bij hoog en bij laag dat het niet zo was, maar de journalist houdt vast aan zijn consta tering. Om onduidelijke redenen - want wie interesseert het dat Enzerink met de allang naar Italië vertrokken Mora les naar een voetbalwed strijd zit te kijken? - neemt De Graafschap de kwestie hoog op en besloot als sanc tie de journalist een stadion verbod te geven. nnisster die de nationale s wint, heeft doorgaans n gemaakt. De beste Ne- dse vrouwen staan nog n de top 100 van de we- iglijst. Voor Hanneke Ke gelden andere wetten, eelster uit het Brabantse leide begon, na haar in Warmond op Amanda ans (6-3 7-6), doodleuk haar adres te roepen op sconferentie. Of iedereen antenstukje even wilde en. Leuk voor het plak- Koumikova bijvoor- zou het wel uit haar laten om iedereen op de brengen van haar ver- ats. Natuurlijk is de be lling voor de Russische ter van andere proporties ivoor een 25-jarig meisje bant, dat vier jaar gele- besloot met internatio- fcnnis te stoppen, maar en chattig bleef het. 5laars beleefde de week ar leven met overwinnin- dy Kristie Boogert in de inale en Hopmans giste- Wee zeges op top-hon- l^eelsters tellen mee voor ■Ir n00't verder kwam 180ste plaats op de we- 'glijst. De Brabantse je vier jaar geleden dat er nig progressie in haar t om nog voluit te gaan. vond hel reizen en de omp eromheen niet meer leuk. Vooral de dingen buiten de baan. Dan kwam er weer een trainingspartner niet opdagen en dan weer kreeg je een uur van tevoren te horen dat je dubbelspelpartner met iemand anders ging spelen. Omdat ik ook nog niet genoeg vooruit ging, wilde ik er niet meer op wachten. Maar als ik de bagage had gehad die ik nu heb, zou ik het zo weer probe ren." In Warmond immers be wees Ketelaars het niveau toch wel aan te kunnen. De pure baseline-specialiste pakte zo haar derde belangrijke nationale titel. Eerder dit jaar werd Ketelaars, die met haar ouders een tennispark runt in haar woonplaats, met haar club Doetinchem verrassend lands kampioen. Vorig jaar pakte ze in Goirle de nationale buitenti- tel. De koningin van de A-toer- nooien, in 1998 won ze een re cordaantal van negen titels, sloeg zo een aardig centje bij el kaar. Na aftrek van de beperkte lasten houdt ze zo jaarlijks waarschijnlijk meer over dan in vier jaar op de WTA-tour. Ook het weekje Warmond was lu cratief met een hoofdprijs van 15.000 gulden. Op grond van zijn prestaties in het verleden lag toernooi winst voor Sjeng Schalken in Warmond niet voor de hand. De Limburger keek ervan op, dat hij aan de start kon ver schijnen en was nog verbaasder dat hij zo goed voor de dag kwam. „Deze titel had ik echt niet gehaald zonder mijn fysio therapeut André van Alphen", aldus Schalken. Hij onderging 9 november warmond gertjan van geen De laatste nationale Masters bij Dekker tennis in Warmond leverde qua toeschouwersaantal len niet de meest succesvolste editie op. Toch betreurt Philip van der Kwast, directeur van het Warmondse tenniscentrum, na drie jaar het vertrek van het evenement. „Het is jammer, maar ons contract loopt na drie jaar af', aldus Van der Kwast. Wat de KNLTB precies met de Masters wil, is nog niet bekend. De tennisbond overweegt het jaarlijkse toetje te laten rondreizen door Neder land. Ook gaan er voorzichtige geluiden op om er een Benelux-masters van te maken. Dat laat ste plan staat nog niet op papier, maar huist slechts in de hoofden van de mensen achter 'Business in Tennis', een door de KNLTB inge huurd bureau dat de organisatie van Davis Cup, Fed Cup en de nationale kampioenschappen in handen heeft en exploiteert. De tribunecapaci teit, in Warmond was er plaats voor 1000 man, zal in dat geval uitgebreid moeten worden naar 3000. Door de Masters een week te verplaatsen en de voorronden in poulevorm af te werken, kreeg de KNLTB het voor elkaar dat de Neder landse toppers meer dan ooit bereid waren mee te spelen. Op de werkdagen bleven de tribunes niettemin nagenoeg leeg. Alleen gisteren was het gezellig druk in Warmond. Van der Kwast sluit niet uit dat de Masters in de toekomst toch weer in Warmond verspeeld worden. „Als de bond niet slaagt in de grotere opzet of de sponsoring niet rond krijgt, mogen ze van mij terugkomen. Ik ontvang ze dan met open armen." een kijkoperatie in zijn knie om erachter te komen waar de zeu rende pijn in dat gewricht van daan kwam. Vijf weken van in tensieve revalidatie („Ik wilde hier spelen, dus ik had het er voor over") waren voldoende om hem klaar te stomen. „Ik speel hier graag. Mijn ouders, schoonouders en vrienden zit ten hier op de tribune. Boven dien is dit voor ons weer het begin van het nieuwe jaar. Ik heb nu toch vier wedstrijden in de benen. Daar heb ik begin ja nuari veel aan in Doha." Schalken speelde zaterdag te gen Raemon Sluiter de mooiste partij van het toernooi. Via drie lange sets plaatste hij zich voor de eindstrijd. „Hij deed niet voor mij onder. Het was een echte test. Ik speelde op mijn best en heb er zelfs spierpijn aan overgehouden." Tegen Melvyn op der Heijde was hij gisteren aanmerkelijk sneller klaar: 6-3 6-2. Voor de relatief onbekende finalist, laat aan een carrière begonnen maar aan een flinke opmars op de wereldranglijst bezig, lag het tempo iets te hoog. Schalken: „Maar hij heeft hier toch van Paul Haarhuis gewonnen en dat geeft hem goede moed. Daarom is het belangrijk dat de goede Nederlandse tennissers hier meedoen. Zij krijgen zelf vertrouwen als ze van ons win nen en wij weten in dat geval dat we nog niet klaar zijn voor het nieuwe seizoen." Hanneke Kete laars is dolgeluk kig na haar zege op de als eerste geplaatste Aman da Hopmans. fOTO GPD ■UT luws

Leidsch Dagblad | 1999 | | pagina 21