Blijft u wel wakker met oud en nieuw? School mo Fakkeltocht startsein van Katwijkse millenniumfeeste Kwekerij geeft verzet tegen Calorama op Duin Bollenstreek Illegaal vuil MAANDAG 20 DECEMBER 1999 Chaos op A44 door losse aanhanger sassenheimEen losgeschoten aanhanger van een vrachtwagen heeft vanmorgen voor een chaos op de rijksweg A44 gezorgd. Tot ver in de ochtend was de snelweg in de richting van Amster dam afgesloten. Het gevolg was een file die tot aan Leiden stond. De vrachtwagen, die werd bestuurd door een 34-jarige man uit Litouwen, reed in de richting van Den Haag. Vlak na het passeren van de brug over de Ringvaart schoot de aanhan ger los. reed dwars door de vangrail heen en ramde op de ande re weghelft twee personenwagens. De bestuurders van beide wagens, een 50-jarige Leidenaar en een 28-jarige man uit Den Haag. bleven ongedeerd. De snelweg werd tijdelijk afgesloten om de ravage op te mimen. Pas in de loop van de morgen wer den de rijbanen vrijgegeven. Rijniersce vertrekt bij PBB us SE Waarnemend directeur K. Rijniersce verlaat per 1 januari het Praktijkonderzoek Bloembollen en Bolbloemen (PBB). Hij gaat de functie van projectleider ICT bij het Plantaardig Prak- ti|konderzoek (PPO) in Wageningen vervullen. Rijniersce was sinds 1 november 1977 waarnemend directeur in Lisse. waar zijn aanstelling tot 31 december duurt. Over zijn opvolging wordt nog overlegd. Dronken Lissenaar ramt wegafzetting nieuw-vennep Een 26-jarige Lissenaar is gisteren wegens rijden onder invloed zijn rijbewijs kwijtgeraakt. De man reed op de IJweg in Nieuw-Vennep en ramde een wegafzetting. Nadat de politie had geconstateerd dat de Lissenaar te veel had gedron ken. kreeg hij een rijverbod van zes uur en een proces-verbaal. noordwuk 1 oe de kruiff Buurtvereniging De Kwekerij staakt haar verzet tegen het bouwplan voor 29 woningen aan de rand van het landgoed Calorama in Noordwijk. Nu het stuk bos op het landgoed toch niet meer is te redden, heeft het bestuur besloten geen bezwaar in te dienen tegen de bouwver gunning. Een aantal omwonen den uit de De ia Bassecour Caanstraat zet de procedure wel voort. Met de kap van het bos is vorige week begonnen, nadat de rechter het verzoek van de buurtvereniging om de kapvergunning te schorsen, af wees. De Kwekerij blijft het vreemd vinden dat de gemeente met de 'muurwoningenakkoord is ge gaan, terwijl een eerder plan om het landgoed door een drie meter hoge muur te bescher men. stedenbouwkundig niet verantwoord werd geacht. Het doel van anderhalf jaar actie voeren door de buurtvereniging was om het bos op het land goed te redden, niet uitstel of wijziging van de bouwplannen. Volgens secretaris D. de Liefde van De Kwekerij zou verder ver zet hooguit een ander bouw plan opleveren. „De bouw hou je niet meer tegen, hoe vreemd die woningen ook zijn. met een blinde achtermuur en geen achtertuin. De groep omwonenden on der leiding van P. Schwarz heeft afgelopen dinsdag al een kort geding aangespannen tegen de bouwvergunning. Wanneer dat geding dient is nog onbekend. Schwarz heeft daarnaast nog enkele weken om bezwaren te gen de bouwvergunning in te dienen bij de gemeente. „Maar wij gaan niet als een blind paard ertegenin", benadrukt hij. „We beraden ons nog op de juridische positie." Burgemeester B. van Wouwe geeft op woensdag 29 december om 19.00 uur het startschot voor de Millenniumron de door Katwijk. Vanaf sporthal Cleijn Duin vertrekt dan een met fakkels ver lichte stoet, waarin atleten, 'gewone' hardlopers en kinderen door een met hekken afgezet parcours slingeren. De ze loop vormt tevens het startschot voor de Katwijkse millenniumfeesten. De afstanden zijn tweeënhalve kilo meter voor kinderen en een kleine vijf kilometer voor volwassenen. Er lopen tijdens de tocht mensen met fakkels mee om de tocht een feestelijk aanzien te geven. Aan de finish krijgen de deel nemers een herinneringsmedaille. Het parcours loopt door de straten van Katwijk. Vanaf sporthal Cleijn Duin voert het parcours over de Piet Heinlaan, Karei Doormanlaan, Meeu wenlaan, Nagtegaallaan en weer de Willem de Zwijgerlaan. De jeugd slaat bij de Meeuwenlaan af richting Bos- laan en Meeuwenlaan. Het parcours wordt 'bewaakt' door politie en vrijwil ligers van de atletiekvereniging Rijns oever en de IJsclub Voorwaarts. De twee verenigingen zijn benaderd door de organisatoren van de Katwijk se millenniumfeesten om 'iets spor tiefs' te doen rondom de eindejaars- festiviteiten. In eerste instantie werd alleen AV Rijnsoever ingeschakeld, maar het bestuur van de atletiekver eniging voorzag problemen met het werven voor de noodzakelijke vrijwilli gers en benaderde IJsclub Voorwaarts voor assistentie. Het was aanvankelijk de bedoeling om de Millenniumrond'e op de laatste dag van de eeuw te organiseren, maar Rijnsoever houdt op die dag zelf een Oliebollenloop. Daarom werd er uitge weken naar 29 december, de dag waarop de eindejaarsfeesten „Het moet een geweldig vfeyvogel, den", zegt Piet Meyvogel, van IJsclub Voorwaarts. „Het om op deze manier afscheid eeuw te nemen. Het is een loo aan iedereen kan meedoen. V tot oud en van sportief tot ni tief." De inschrijving is op de de loop, vanaf 18.15 uur in Cleijn Duin. Deelname is gratis voorhout Vuilniszakken, verpakkingen en bouwafval liggen hoog opgestapeld langs de rand van de Voorhoutse wijk Hoogti Teijlin- gen Het inrichten van een nieuw huis levert blijkbaar meer afval dan de duobak, die we kelijks door de gemeente wordt geleegd, kan bevatten. Sommigen dumpen vervolgens hun afval langs de rand van de wijk. Tot ergernis van omwonenden want zij kijken uit op de spontane vuilnisbelt die niet door de ge meentelijke reinigingsdienst wordt opge ruimd. Volgens een woordvoerder van de ge meente, is het verwijderen ervan niet de taak van de gemeente. „Het vuil ligt op privé-ter- rein van de projectontwikkelaar. Daarmee is afgesproken dat het terrein regelmatig wordt schoongemaakt. De gemeente haalt in princi pe alleen het vuil binnen de wijk zelf op. Eens in de veertien dagen komen we langs voor het verwijderen van grof vuil." Vaker langskomen in deze nieuwe wijk, waar door verhuizingen veel afval wordt geproduceerd, is Voorhout niet van plan. „We zijn bezig een nieuw afvalbeleid te maken. Daar willen we eerst op wachten." FOTO DICK HOCEWONINC Duinpieper naar Schapendel i De Noordwijkse basisschool De Schapendel dwongen de rest van het schooljaar een lokaal aan De Duinpieper. Dat voorstel doen burgemee wethouders morgen aan de gemeenteraad. Ht overleg met de betrokken schoolbesturen heeft toe geleid dat het bestuur van De Schapendel, gens de berekeningen twee lokalen kan missen, \i een lokaal afstaat. Omdat aan andere oplossinge andere bezwaren kleven, ziet het Noordwijkse col] geen andere mogelijkheid dan het lokaal te claimc noordwuk job de kruiff Voor de ruimtenood van zmlk- school De Duinpieper wordt al sinds april naar een oplossing gezocht. Wethouder van onder wijs J. Smit meende die toen gevonden te hebben in de na bijgelegen Schapendel, maar het schoolbestuur daarvan (de Sophia Stichting) ging niet ak koord. Van de politiek kreeg Smit de opdracht ook naar an dere alternatieven te kijken. De oplossing moet in ieder geval mee kunnen tot augustus 2000. Daarna ontstaat op grond van de klassenverkleining en nieu we leerlingenprognoses een nieuwe situatie. De keuze viel alsnog op De Schapendel, dat formeel gezien twee lokalen leeg heeft staan, ook al zijn die momenteel in gebruik als peuterspeelzaal en als extra lokaal voor individueel gericht onderwijs. De g heeft nog overwogen te claimen lokaal een den entree en toegangs te leggen, maar dat blee band met de brandt» onmogelijk. Over het te vordera heeft onlangs opniei viertal gesprekken mei trokken scholen plaai den. Daarin heeft De 1 per als compromis aani om het lokaal in De Scl slechts twee dagen per gebruiken en om in n gen technieklokaal bet te stellen. Dat voorstel Sophia Stichting et 1. vermurwen. Deze kw met een ander laatste 1 lokaal in De Zeevlan daar wil de Duinpiepe heen als de hele onder terecht kan en daarw drie lokalen nodig. Ook u viert vast de millenniumwisseling. Misschien uitbundig «mulat de overgang naar 2000 een uniek moment is. Of juist ge/ellig thuis in kleine kring, liet millenniumprobleem lijkt geen roet in het eten te gooien, want overheid en bedrijfsleven verwachten geen ernstige verstoringen. Ook ver/ekeringsmuutschuppijcn hebben zich goed voorbereid op een ongestoorde dienstverlening. Uw particuliere poli.sdckking bbjli bovendien, ook bij eventuele millenniumschude, gewoon van kracht. Het kan dus een grool leest worden, Of toch niet? Tijdens élke jaarwisseling ontstaat meer schade in en om het huis dan op andere momenten. Dit gegeven, samen met onverhoopte ongemakken door het millenniumprobleem, is reden om extra alert te zijn. Reizen Met de volgende tips hoeft niets een feestelijke jaarwisseling in de weg te staan fS Brand Inbraak ïfc Vorst en water Vuurwerk kan brand veroorzaken in en om het huis. Controleer of ramen en deuren en eventueel uw brievenbus goed gesloten zijn. zodat er geen vuurwerk binnen kan komen. Zet zo mogelijk uw auto op een veilige plaats. Zorg dat brandende kaarsen stevig staan zonder contact te maken met andere voorwerpen Blaas kaarsen uit als u het huis verlaat en laat tv en andere apparatuur niet op de standby-positie staan Denk ook aan de frituurpan en de open haard Controleer of ramen en deuren goed gesloten zijn als u uw huis verlaat. Laat een of meer lampen branden. Controleer de werking van uw atarminstatlatie en raadpleeg zonodig uw leverancier op de millenniumbestendigheid ervan. Sluit buitenkranen af als het gaat vriezen en isoleer leidingen in onverwarmde ruimten tijdig. Controleer tijdens een vorst periode regelmatig de werking van de verwarmingsinstallatie. Mochten leidingen bevriezen, pntdooi deze dan zo snel mogetijk: gebruik hierbij geen open vuur. Sluit bij het ontdooien van drinkwaterleidingen tijdig de hoofdkraan af om waterschade naderhand te voorkomen. Als u niet thuis bent. laat de verwarming dan op minimaal tien graden staan. Namens de Nederlandse verzekeringsmaatschappijen wenst het Verbond van Verzekeraars u een feestelijke jaarwisseling en een voorspoedig 2000. Vraag altijd de buren of een bekende om rond de jaarwisseling op uw huis te letten, ook als u maar een paar dagen niet thuis bent. Laat voor de zekerheid een sleutel achter. Informeer bij uw reisbureau naar speciale reisadviezen over uw bestemming. Houd ook rekening met de andere tips om inbraak, brand of vorst- en waterschade te voorkomen. VERBOND VAN VERZEKERAARS

Leidsch Dagblad | 1999 | | pagina 12