Feyenoord met een kater de winter in Siemerink tegen Burgersdijk soepel naar zege >port City nog niet pan Assurix verlost Deelnemers Champions League klagen ten onrechte Sport Arrows beloont Coronel met extra test Van Basten beste aanvaller RIJDAG 17 DECEMBER 1999 981 23 l'Finale EK kan worden verplaatst' Burgemeester Opstelten van Rotterdam zal tijdens o 2000 de aanvangstijden van wedstrijden veranderen als hij indt dat zo'n beslissing om veiligheidsredenen noodzakelijk is. e finale in Rotterdam - onlangs door het organisatiecomité in 18.00 naar 20.00 uur verplaatst - zou daarom volgens Op- elten zelfs naar half drie kunnen worden geschoven 'als bij- torbeeld rellen in Charleroi daartoe aanleiding geven'. Opstel- n denkt ook op een eventuele drooglegging van de stad en zei it er bij een eventuele EK-winst van Nederland geen huldiging p de Coolsingel zal zijn. dols pessimistisch over toekomst Michael Mols vreest dat hij nooit volledig zal herstel- n van zijn zware knieblessure. „Ik ben bang dat ik niet meer Ie oude word", aldus de speler van Glasgow Rangers. Vorige naand scheurde hij in de Champions League tegen Bayern München zijn kruisbanden. Hij is waarschijnlijk nog een maand bf negen uitgeschakeld. „Toen ik de scan zag van mijn knie kon jk wel janken", liet Mols weten. ieideman herovert koppositie Jan Maarten Heideman heeft de koppositie in de rathonzesdaagse heroverd. De schaatser uit Oldebroek won Ie vierde etappe in Eindhoven. In de massale eindsprint ver eg hij onder anderen Henk Angenent en Miel Rozendaal. ideman nam het spruitjespak weer over van Leiderdorper id Borst. Jenita Smit was gisteravond de sterkste in de ope- jswedstrijd van de driedaagse voor vrouwen. Ie vrouwen van Sport City zijn og niet verlost van achtervol- er Assurix/De 'T'. Zonder de 'G£vw og geblesseerde Denise Som- ers werd dankzij een beter ie-gemiddelde bij de reser- ilc van regerend landskampi- ek a ien Meersquash met 3-2 ge- Dal t onnen. In de promotieklasse kba; ij de mannen gaat de strijd om ïrlijk e koppositie tussen het Al- n nyense SRCA en Dekker War- ond onverdroten voort. Sport City steunt met Denise Dmmers en Babette Hoogen- g, a oom op een solide, maar te- smalle basis. Zonder de de iperieure kopvrouwe, die we- lan| rns een rugblessure haar eni reede wedstrijd op rij moest ig is lissen, heeft de Leidse topfor- het latie het beduidend lastiger eei n de volle winst binnen te ha- die n. De ploeg uit de elfde speel- Pi nde, team twee van iveri eersquash, herbergt ook de serves voor het vlaggenschip, el.' fet in de eredivisie andermaal ior prolongatie van de landsti- I gaat. Voormalig internatio- il en bondscoach Babette was met 3-0 nog te sterk voor Babs van aai 'ght, maar Lien van Eeghen atu irloor met 3-1 van Yvonne i hel ivant. Ingrid Meulenbelt on- ïrvond weinig weerwerk van 'onne Willems (3-0), maar kei atasja Bovee kwam niet ver in n rdan een enkele game tegen arin Copini. Het bohuspunt wel voor Sport City. le- Het tweede team van het top oeiende Leidse squashcen- 3UASH PETER KLEIN trum was in de derby tegen SR CA Alphen met 0-5 duidelijk de mindere van de koploper. Via Suzanne Langerak was er nog lange tijd uitzicht op het red den van de eer. De Leidse num mer 4 ging echter toch met 2-3 ten onder. Ook Nelleke van Duijn speelde tegen Sannie Bombeeck met 1-3 een sterke partij. Marjolein Pronk en Cocky de Wolf kregen geen kans van respectievelijk Marjo lein Vertogen en Angelique Ko men. Voor de mannen van Steijn Sports is het doek na de 0-5 ne derlaag bij ICW/Dickysquash vrijwel gevallen. Marco Wiese- hahn hield met 2-3 verlies te gen Dennis Thé de schade nog beperkt. Arthur Smit. Mark Huyer en Tom Trowell bleven op nul staan. Fred van Dijke had in de pro motieklasse aan de kopman van Victoria een te moeilijke te genstander, 0-3. Zijn teamge noten, Ton Creighton, Jaap de Zwart en Meindert van der Poel bogen de stand voor Dekker Warmond met ruime winst om in een 4-1 totaalzege. Mede koploper Hill Safety/SRCA kwam tegen De Leyens met de allergrootste moeite tot dezelf de eindscore. Alleen Ferdi Cap- tein boekte met 3-1 een ruime re overwinning. Kopman Ron Prins en nummer 4, Patrick Ci- cuttini, moesten beiden een 2-0 achterstand in games en een 3- 7 achterstand in de derde game wegwerken. Het lukte de Alphe- naren uiteindelijk wel. Rolf Ra demaker verloor. Tom Coro nel heeft gisteren dan eindelijk op een circuit zijn debuut in een For mule 1 wa gen ge maakt. Een dag eerder belette de regen hem voor Arrows op het cir cuit van Ca- talunya te testen en bleef het bij elektronica- tests in de pits. Don derdag was het goed weer en leg de de 27-ja- rige Huize- naar bijna veertig ron den af. Het eerste gedeelte reed de Ja pans kampi oen Formu le Nippon niet op tijd, maar lever de hij de renstal in formatie over de elektroni sche syste men. Aan het einde van de dag nam hij plaats in de Arrows A20 van vasté coureur Pedro de la Rosa. De Spanjaard, gesponsord door de draagkrachtige smeer middelenfabrikant Repsol, ver lengde zijn contract bij Arrows donderdag, zoals verwacht, met een jaar. „Het was eerst wennen", beken de Coronel. „Zo'n wagen accele reert en remt veel sneller. Ook nieuw voor mij was schakelen op het stuur en met de linkervoet remmen. Het ging goed. Ik vloog er niet af, reed constant en steeds harder. Uiteindelijk zat ik zestiende achter De La Rosa. Dat is goed omdat ik de auto en het circuit niet ken." Arrows-teambaas Tom Walkins- haw nodigde hem, na het zetten van zijn handtekening onder de nieuwe verbintenis met De la Rosa, meteen uit om nog een dag te blijven. Coronel vond het best. „Ik heb dit in ieder geval op mijn harde schijf staan. Ik doe het stap voor stap, maar dit is zo mooi. Nou moeten we volgend jaar ook gaan racen." FOTO WFA Rotterdammers missen aansluiting met de top In de haast om weer aansluiting te krijgen met de top clubs maakte Feyenoord gisteravond een grote misstap. Negen dagen na het 'mirakel' tegen Marseille morste de kampioen in de vaderlandse competitie dure punten te gen een degradatiekandidaat. De Graafschap hield de Rotterdammers op 0-0 en dat was een resultaat, waar voor de spelers zich volgens Leo Beenhakker moesten schamen. ROTTERDAM MARCEL VAN DER KRAAN Bij winst op de 'superboeren' zou Feyenoord net voor de win terstop van de zevende naar de vierde plaats zijn gestegen en in elk geval Ajax weer binnen handbereik hebben gehad. Hoewel er nog een partijtje in de Galgenwaard tegen FC Utrecht op het programma staat (zondag), is nu al duidelijk dat de de Stadionclub met een kater de verplichte winterpauze ingaat. „Als je de aspiraties hebt om mee te strijden om de titel, mag je in dit soort wedstrijden geen punten verspelen", foeterde Beenhakker. Hij vond het on voorstelbaar dat bijna dezelfde ploeg vorige week nog een 'his torische overwinning' boekte in de Champions League en nu zo worstelde met de nummer veertien van de eredivisie. „Het was allemaal te gemak zuchtig, te vrijblijvend. Er zat geen gif in", mopperde Feye- noords coach. Toch is het de vraag of er met de instelling van de spelers iets mis was. Het leek er meer op dat de Feyenoorders niet meer uit de voeten kunnen met het systeem, zoals dat gis teravond werd opgelegd. In de afgelopen wedstrijden vormde Julio Cruz met Bona- venture Kalou een grandioze tandem. De Argentijn en de Ivoriaan vonden elkaar blinde lings en brachten behalve de defensie van Sparta ook die van Olympique Marseille tot wan hoop. Waarom Leo Beenhakker het duo weer uit elkaar haalde, viel moeilijk te begrijpen. Bij Feyen oord houdt men graag vast aan een tactiek met buitenspelers. Dat wordt in alle geledingen doorgevoerd, zelfs tot op Wou- destein, waar Adrie Koster met zijn spelers ook 4-3-3 moet spe len. Maar dan moeten er wel echte buitenspelers zijn. Maar Ellery Cairo en Radoslav Samardzic zitten meer op de bank dan dat zij in het veld staan. Misschien wilde Leo Been hakker Jon Dahl Tomasson niet passeren of durfde hij het niet aan om Peter van Vossen op nieuw op de bank te zetten. To masson ontbrak tegen Marseille en Van Vossen werd in dat 'his torische' duel om tactische re denen snel gewisseld. Wat was er op tegen om met het win nende elftal door te gaan? Beide spelers - Van Vossen en Tomasson - kregen gisteravond weer de voorkeur, waardoor Chris Gyan uit de basis werd verdrongen en de tandem Ka- lou/Cruz werd ontmanteld. Hoewel Tomasson en Van Vos sen ijverig zijn is hun rende ment dit seizoen zeer gering. De Deen heeft in de competitie al twee maanden niet meer ge scoord. Voor een competitie- doelpunt van Van Vossen moet men teruggaan naar eind au gustus. Ook De Graafschap-coach Rob McDonald had zijn elftal voor het duel in de Kuip een uur lang ingepeperd dat Feyen oord met een 4-4-2-formatie voor de dag zou komen. „Tot dat ik vlak voor de wedstrijd de opstelling zag. Ik keek naar Jur- rie (Koolhof, assistent) en wist in een keer dat Feyenoord toch was teruggegaan naar z'n ottde elftal," haalde McDonald later de schouders op. Het spel van Feyenoord kon in een woord worden samenge vat: breien. Elke keer begonnen de Rotterdammers aan een nieuwe aanval, zonder dat -ze daarbij echt werden gestoord door de Doetinchemmers. Maar eenmaal in het straf schopgebied ging het hopeloos mis of belandde elke bal op de vuisten van Ron Olyslager. McDonald: „We hebben voor 95 procent achter Feyenoord aangelopen. We hebben zelf niet een kans gehad. Maar er zit ook zo'n kwaliteitsverschil tus sen de kampioen en onze ploeg. Dan hoef je je niet te schamen als je alleen maar ver dedigt. Het leverde nog resul taat op ook." Beenhakker: „In vergelijking met vorig seizoen scoren we veel en veel minder." Misschien dat de coach daarom in de winterstop toch maar eens van tactiek moet verande ren; Feyenoord: Dudek; Bosvelt, Konter- man, Van Wonderen en Rsaza; Van Gastel, Tomasson (67. Sorfiulia) en Paauwe; Kalou (63. Cairo). Cruz en Van Vossen (77. Samardzic). De Graafschap: Olyslager: Nok, Tchangai (62. Redekerl. V reman en Franke!; Den Turk. Silooy. Viscaal en Turpijn (88. Splinter); Vaisanen (69. Emam) en Tumba. Voetbalclubs die uitkomen in de Champions League winnen né een duel in dat 'Bal der kam pioenen' minder wedstrijden in hun nationale competitie. Zij verliezen er echter ook minder. Het effect van de Champions League op de na tionale resultaten is daarmee gering, al klagen vele 'kampioensploegen' over de belasting die het spelen in de Champions League met zich brengt. Een onderzoek van de GPD, waarbij deze krant is aangesloten, heeft dit uitgewezen. Geke ken werd naar de resultaten in de nationale competitie van de zestien clubs die nu nog in dc Champions League meedraaien, voor en na een duel in het 'Bal der kampioenen'. De zestien ploegen wonnen gemiddeld 46 procent van hun wedstrijden in de nationale competitie voor een duel in de Champions Lea gue. Né een wedstrijd voor de Champions Lea gue lag dat gemiddelde op 39 procent. Verloren de deelnemers aan de Champions League ge middeld 26 procent van hun wedstrijden in de competitie voordat ze midweeks moesten aan treden tegen een andere 'kampioen', erna was dat gemiddeld 21 procent. De zestien ploegen, waaronder Feyenoord, werkten tot nut toe acht wedstrijden in de Champions League af. De clubs die de grootste effecten ondervon den van het spelen in de Champions League wa ren Barcelona en Real Madrid. Beide Spaanse ploegen leden drie maal verlies in de nationale competitie na een winstpartij in de Champions League. De derde Spaanse vertegenwoordiger, Valen cia, had ook te maken met naweeën van het spe len in de Champions League. Twee maal leidde midweekse winst in de competitie der kampioe nen tot verlies in de competitie, éénmaal was het omgekeerde het geval. In het onderzoek wérd ook gekeken naai de positie op de nationale ranglijst van de zestien betrokken clubs in relatie tot de wedstrijden in de Champions League. Clubs die zich ondanks de last van de Champions League toch continue in de nationale top vijf wisten te handhaven wa ren: Porto, Sparta Praag, Manchester United, Rosenborg, Dynamo Kiev en Lazio Roma. Clubs die in de nationale competitie wegzak ten waren Barcelona, Fiorentina, Real Madrid en Chelsea. Bayern Müchen en Valencia wisten zich nationaal te verbeteren. Kwakkelen in de nationale competitie deden Hertha BSC, Gi- rondins Bordeaux, Feyenoord en Olympique Marseille. Marco van Basten is uitgeroe pen tot aanvaller van de eeuw van AC Milan. In de verkiezing tot beste speler eindigde hij als derde achter Franco Baresi en Gianni Rivera. De verkiezing werd gehou den in het kader van de 100ste verjaardag van de Italiaanse club. Zo'n 140.000 fans brach ten via de officiële website hun stem uit. Ook lezers van twee bladen van voorzitter Sil vio Berlusconi konden een keuze maken. Nereo Rocco, die het team van 1961 tot 1977 drie keer onder ziin hoede had, ver sloeg in de verkiezing van bes te coach Arrigo Sacchi en Fa- bio Capello. Fabio Cudicini kreeg de titel beste doelman. De fans noemden de 4-0 over winning tegen Barcelona in fi nale van de Europa Cup I in 1994 de mooiste zege. louse optimaal te verdedigen, was de vrije val definitief. Komend jaar staat in het te ken van de revanche. „Ik heb niet altijd even goed gespeeld. Het was een paar procentjes minder dan daarvoor. In 1998 wilde ik echt laten zien dat ik goed was. Het werd mijn beste jaar." Siemerink begint het jaar in Doha, waar hij zich moet kwalificeren. Doha is noodge dwongen zijn laatste toernooi in de voorbereiding op de Au stralian Open, omdat hij ook in Sydney of Auckland niet direct wordt toegelaten. Het is het lot van de lagergeplaatsten, maar Siemerink schikt zich in zijn lot. „Het is lekkerder als je je toer nooien kunt uitkiezen. Nu ben ik gédwongen bepaalde toer nooien te spelen en mijn pro gramma daaromheen te bou wen." Voor Martin Verkerk was het toernooi na zijn verloren wed strijd tegen Melvyn op der Heij- de al voorbij. Niettemin boekte de Alphenaar gisteren een mooie overwinning op Paul Haarhuis: 6-4 6-3. Verkerk kwam in de eerste set een break achter, maar scoorde na 2-4 in de eerste set vier games op rij. Een vroege break in de tweede was voldoende om tot winst te komen. „Eigenlijk had ik woensdag net zo moeten spe len", aldus Verkerk. „Dan had ik nu in de halve finale gestaan. Maar deze overwinning telt." Stephanie Rottier moet op een wondertje hopen om nog in de halve finale te geraken. De Leidse verloor van Hanneke Ke telaars (6-2 6-3) en kan alleen verder als Ketelaars vandaag dik verliest van Kim de Weille. „Ik maakte vandaag te veel fou ten", zei Rottier. „Dat zeg ik niet omdat ik verloren heb, maar het is wel jammer. Dit is misschien de laatste keer dat ik hier nog mee kon spelen." Poule C: Verkerk - Haarhuis 6-4 6-3 Stand. 1. Op der Heijde 2-4, Verkerk 2 2, 3 Haarhuis 2-0. Op der Heijde naar halve finales. Poule D Siemerink - Burgersdijk 6-3 6-3 Stand: 1 Siemerink, Belgraver 1-2. 3. Burgersdi|k 2-0. Vrouwen Poule B: Basting - Seelen 6-3 7-5, Stand: 1 Basting 2-4, 2. Van der Hurk 2-2, 3. Seelen 2-0. Basting naar halve finales Poule C: Ketelaars Rottier 6-3 6-2 Stand 1 Ketelaars 1-2, 2. Rottier 2-2, 3. De Weille 1-0. Poule D: Boogert - Sentis 6-1 1-6 6-3 Stand: 1. Boogert en Haak 1-2, 3. Sentis 2-0 BADMINTON Beker, kwartfinales: BCA BCR '91 4 - I Smashing 2 - Zijderveld 1 4. BV Alrnere Velo 0 - 5. BASKETBAL Mannen, eredivisie: EBBC - Voorburg 96 - 55. HANDBAL Haarlem. Handbalweek. mannen Egypte - Nederland 24-22 (13-11). Top scorer Nederland Robin Gielen 5. IJsland - Roemenië 23-22 (12-8), Italië - Polen 24-20(11-11). SCHAATSEN Eindhoven. Marathonzesdaagse. vierde etappe: 1 Heideman (Oldebroek). 2 Angenent (Woubrugge). 3 Rozendaal (Warmenhui- zen), 4 De Ronde (Amsterdam). 5 Huize bosch (Gramsbergen). 6 Borst (Leider dorp) Stand: 1Heideman 78,2, 2 Borst 78.1, 3. Angenent 77, 4. Lankhaar 77, 5. Rozendaal /4. Eindhoven. Driedaagse vrouwen, eerste 1 Jenita Huizebosch-Smit (Gramsbergen). 2 De Ronde (Amsterdam), 3 De Boer (Amsterdam), 4 Oudhoff (Heiloo), 5 Bek kering (Den Ham). e" hikke Rijnsburger ziet Masters als goede voorbereiding op nieuwe jaar MMONP GERTJAN VAN GEEN 'K' n Siemerink vult zijn tijd de- !e r dagen met veel promotio- elc en ceremoniële activitei- n. Woensdagavond reikte hij dens de verkiezingen rond de orters van het jaar een prijs aan schaatser Mark Tuitert beste junior. Gisterochtend D -middag vermaakte hij kin- eren van diverse basisscholen e t de regio. De Rijnsburger is m weliswaar afgezakt naar de Iste plaats op de wereldrang- "n st, zijn ster straalt nog steeds, nissen de bedrijven door won Emerink gistermiddag zijn- ^rste partij op de nationale asters bij Dekker Tennis in 'armond van Mark-Paul Bur- rsdijk: 6-3 6-3. Het was een relatief eenvou- L |ge zege voor de Rijnsburger, e.Burgersdijk zo geen pas- End huwelijkscadeau kon aan- ieden. De inwoner van 's Gra- U nzande stelde maanden gele- *.Tn zijn huwelijksdatum op laag vast, ermee rekening lend dat de Masters een -wt eerder zouden plaatsheb- En. Toen het evenement werd ,jf rplaatst naar deze week was mor Burgersdijk geen weg tig, maar hij kon in War- ond op voldoende medewer- - ng rekenen. Burgersdijk kwam twee keer actie en verloor beide malen, nsdag was nationaal buiten- mpioen Martijn Belgraver te l Erk, zodat "hij zich gisteren inig illusies meer hoefde te iiken op kwalificatie voor de k Ive finale. Zeker niet tegen le Emerink, die op tijd zijn va- mie had afgesloten en sinds rige week maandag genoeg T-n had gemaakt om dit kar- te klaren. „Het viel niet mee weer te beginnen", zei Sie- erink gisteren. „Lichamelijk frdt het steeds moeilijker. Als Een week niets doet komt het taam tot rust. Maar daarna SCOREBORD PRIJSVRAGEN Lucky 10. donderdag 16 december 5-6-13-15-24-36-37-40-43-44-48-50- 51-52-66-67-68-70-71-72 (onder voorbehoud) Lotto 50A Eerste prijs (jackpot): geen winnaar; twee de prijs, geen winnaar, derde prijs-. 48 win naars, ieder f. 1000,00; vierde prijs: 153 winnaars, ieder f 250,00, vijfde prijs: 2427 winnaars, ieder f. 25.00: zesde prijs 3963 winnaars ieder f 10.00; ze vende prijs: 42.334 winnaars, ieder f 5,00. Cijferspel 50A Zes cijfers goed; 1 winnaar, bruto f. 100.000,00; vnf cijfers goed: 3 winnaars, ieder bruto f. 10.000.00; vier cijfers goed: 37 winnaars, ieder f. 1000,00; drie cijfers goed: 285 winnaars, ieder f 100,00, twee cijfers goed: 2848 winnaars, ieder f 10.00. VOETBAL Eredivisie Feyenoord - De Graafschap 0-0. Scheids rechter: Luijten. Toeschouwers: 30.000 Gele kaart: Tchangai en Den Turk (De Graafschap) Stand aan kop: i.PSV 16-38 4.AZ 17-31 2 Aja» 16-35 5. Vitesse 17-31 3. H'veen 16-34 6. F'noord 16-30 Straffen betaald voetbal Geschorst voor 4 duels, waarvan 1 voor waardelijk, met proeftijd van 1 iaar. Hen driks (Cambuur) Geschorst voor 1 duel Van Halst (Ajax), Ceesay (Willem II). Oefeninterland Griekenland - Moldavië 2-0 (0-0). 60. Ge- orgiadis 1-0,62. Franzescos 2-0. TENNIS Warmond. Masters. 110.000 gulden. Mannen Poule B Wassen - Reuter 6-3 6-2. Stand: 1. Sluiter 1 wedstrijd - 2 punten, 2 Was sen 2-2, 3. Reuter 1-0. ontspant het lichaam te veel en gaat de conditie fors achteruit." Voor Siemerink passen de Masters prima in zijn voorbe reiding op het begin van het nieuwe seizoen. „Maar ik heb nog een lange weg te gaan." Als viervoudig winnaar liet hij het toernooi afgelopen jaren aan zich voorbij gaan. In 2000 wil hij weer laten zien, dat hij er nog bijhoort. Het afgelopen jaar verliep verre van goed. maar ex terne factoren hadden daar een grote invloed op. „Eind vorig jaar ging ik ziekenhuis in en uit vanwege een neus- en bijholte ontsteking. Dat kwam terug en leverde tijdens Wimbledon een oorontsteking op. Zonde, want ik had een goede loting." De verwikkelingen op Wim bledon. waar hij de eerste ron de verloor, hadden hun weer slag op de rest van het seizoen. In 1998 speelde hij nog de kwartfinale in Londen, zodat hij een hoop rankingpunten ver loor en verder afzakte op de wereldranglijst. Doordat het Daviscup-avontuur in Ecuador hem belette zijn punten in Tou- „Het viel niet mee om weer te beginnen", zei Jan Siemerink, die vier weken vakantie vierde.

Leidsch Dagblad | 1999 | | pagina 23