1 Verhoging - afvalheffing gehalveerd Regio OM eist tien jaar cel voor moord op Voorschotenaar idekerk bestaat niet r in Leiderdorp VVD zet vraagtekens bij aanpak legionella )iscussie van anderhalf uur over 25 gulden jrschotense school et wachten op lokaal Heeft Siemerink zijn school wel afgemaakt Stomen in Poelmeer ZONDAG 19 DECEMBER A.S. ZIIN Wl L GEOPEND VAN 11. - 17. UUR W.|. ZIRKZEE B.V. 17 DECEMBER 1999 17 egen benoeming wethouder r# D66 stemde gisteravond tegen de benoeming van Ürk Jan de Ruijter tot wethouder. Oegstgeest kan vol- bningsveld wel met één wethouder minder. ..Ik dacht rastisch moesten bezuinigen. Nu is er een mooie aan- im de structurele uitgaven te verlagen en dan doen we Onbegrijpelijk. Het college wil blijkbaar uit zoveel mo- rtijen bestaan om maar zo weinig mogelijk tegenstan- ebben." De Ruijter is door de overige fracties benoemd ilger van G. Kempen (CDA), die onlangs aftrad na aan- le kritiek op haar welzijnsbeleid. De Ruijter heeft wei- port in zijn portefeuille. entafereeltje op rotonde Niet alleen een stel koeien, maar ook een boer op toren een paar melkbussen sieren vanaf komende gde rotonde bij de Leyhof in Leiderdorp. Burgemeester ievylle onthult de beeldengroep van J. Baudoin 's mid- 115.00 uur. Het agrarische tafereeltje moet de overgang omving naar landschappelijk gebied verbeelden. basisschool De Vos boten krijgt voorlopig 0 dringend gewenste m de gemeente. Een i nu niet haalbaar en grotere klas in het Centrum wordt nog Wethouder A. Draijer wijs heeft begrip voor emen van de school, 1 geen kans daar vóór aan te doen. reageerde daarmee id tijdens de raadsver- op brieven van het be- i De Vos en de Be- ïmissie Openbaar Ba- rijs, BOB. Zij wijzen De Vos al recht heeft llokalen, dat er eigen en zeventiende lokaal en zijn, maar dat de oet volstaan met vijf- en De nood is het n de Prinses Marijkel- chool moet al enkele /koudekerk derdorp soms ruzie idekerk? Die vraag bij het Leiderdorpse Vons (Groenlinks), ïerkte. at het buur- s kort in Leiderdorp loodgezwegen'. Het irkeersbord richting aan den Rijn, op de Persant Snoepweg en is verdwenen, i onmin tussen de irgemeenten is geen egt de Leiderdorpse V. Molkenboer. Het rdwenen, maar dat is op verzoek van de Sa- ende Actiegroepen d (SAL), een plaatse- erscomité. De bedoe- rerkeer via de lage Oude Rijn te ont- Leiderdorpse oplos een Leiderdorps pro- Koudekerk op begrip len, is de vraag. Inwo- i Rijn toont zich in ie- verbaasd over de ac- legt altijd tegen visite: je in Leiderdorp bent je Koudekerk aan den kom je er vanzelf. Zijn was groot toen hij aek kreeg dat toch vaald. ,,Ze konden het et vinden." Zijn onbe- nog groter toen hij e nam en slechts erblauw vlak vond jaar en dag Koude- den Rijn op het i stond. udekerker vindt het dat automobilis- omgeleid via de vanaf vandaag via de ijksweg 11. Dat is vijf om. „En dat in deze n zo veel aandacht is nilieu." VB heeft wel begrip landpunt van Leider- eiderdorp vindt die .Ég langs de Oude Rijn hikt voor grote hoe- verkeer. Ze kunnen de A4 en de nieuwe 1 rijden." De woord- an de ANWB gelooft et milieu de dupe is. een betrekkelijk be- tde mensen die aan ssen Leiderdorp en wonen, gaat het mi- lieu erop vooruit. Zij kunnen weer rustig in hun achtertuin zitten." Of het helpt? De verantwoor delijke man is daar verrassend genoeg 'niet optimistisch' over, evenmin als over een verlich tende werking van de nieuwe rijksweg 11. Binnenkort presen teert de wethouder een pakket maatregelen om de route via de lage zijde minder druk en veili ger te maken. jaren een ruimte huren in het Cultureel Centrum. De PvdA, D66 en Groenlinks drongen er op aan om snel maatregelen te nemen. „We zijn het niet eens met het afwij zen van het broodnodige lo kaal. De Vos is volgend jaar de enige school die een lokaal te kort komt. Het is ook niet juist om leerlingen over drie ver schillende locaties te verdelen. Wij vinden dat het extra lokaal er nog dit schooljaar moet ko men. De twee ton, die daarvoor nodig is, is beschikbaar." Draij er wees erop dat dat geld be stemd is voor de huisvesting van scholen in 2001. De Vos hoopt het te kleine lo kaal in het Cultureel Centrum op korte termijn te kunnen rui len voor de ruimte waar het De La Mar-poppentheater tot 1 ja nuari zit. Naast De Vos komen daarvoor echter ook het oude renwerk, de buitenschoolse op vang en de toneelvereniging in aanmerking. Het vastrecht van de reinigingsheffing in Zoeterwoude stijgt volgend jaar niet met 47, maar met 24 gulden. Een motie van Progressief Zoeterwoude (PZ) om de stijging te beperken kreeg brede steun in de gemeenteraad. PZ vond de stijging van 47 gulden, die burgemeester en wethouders hadden voorgesteld, niet aanvaardbaar. Tennisser Jan Siemerink deelt na afloop van de junior-persconferentie in Warmond handtekeningen uit aan scholieren, foto dick hogewoning Junior-persconferentie leerlingen in Warmond zoeterwoude nienke ledegang B en W kwamen met het voor stel voor een forse verhoging van het vastrecht, omdat zij een begrotingstekort van 144.000 gulden op zich af zien komen. Het principe 'de vervuiler be taalt' dat Zoeterwoude han teert, brengt minder geld op dan verwacht. De gemeente vermoedt dat mensen, nu zij meer moeten betalen als zij meer vuilnis aan de weg zetten, hun afval illegaal lozen. Volgens W. Ooijendijk (PZ) zijn het de mensen met goede bedoelingen die het moeten ontgelden als het vastgoed fors omhoog gaat. „Natuurlijk ac cepteren wij het niet dat er mensen zijn, die zich niet aan de regels houden. Maar met zo'n verhoging moet iedereen bloeden. De goeden lijden dan onder de kwaden." De WD gaf aan zich onge makkelijk te voelen over de ver hoging, maar zag weinig andere mogelijkheden om het tekort weg te werken. Oppositiepartij CDA toonde minder begrip voor het voorstel van burge meester en wethouders. Zij stel de voor de huidige tarieven te handhaven en onderzoek te doen naar andere mogelijkhe den om het tekort te dekken. Op de vraag van CDA'er J.Gahrmann hoe PZ aan een bedrag van 24 gulden komt en waarom dat wel aanvaardbaar is, antwoordde Ooijendijk: „Het is een halvering van het voorge stelde bedrag. Dat vinden wij een vooruitgang. Bovendien gaat er van die 24 gulden een psychologisch effect uit. Maar hoe dat precies zit, kan ik niet keihard onderbouwen." Voor burgemeester en wet houders was de motie in ieder geval reden genoeg om hun ei gen voorstel in te trekken. gertjan van geen Wat doet Jan Siemerink als hij ziek is en toch een 'wereldbe roemde wedstrijd' moet spelen? Heeft hij zijn school wel afge maakt en heeft hij door het ten nissen veel vrienden verloren? De kinderen van groep 7 en 8 van de Oostergeestschool uit Warmond vragen Jan Siemerink gisteren het hemd van het lijf tijdens een junior-persconfe rentie bij Dekker Tennis in Warmond. De Rijnsburgse proftennisser, deelnemer aan de nationale Masters, wil tus sen de trainingen en de wed strijden door graag wat tijd vrij maken voor de schooljeugd. En dat allemaal dankzij leer linge Tessa Karim, die een eer volle vermelding kreeg in de door energiebedrijf EWR ge houden ontwerpwedstrijd 'Ten nis en Energie'. Dit is haar prijs, 's Ochtends staan de leerlingen van de Kinderburgschool uit Sassenheirrh De Zeehonk uit Noordwijk en de Christelijke Opleidingsschool uit Katwijk met Siemerink op de tennis baan om een balletje te slaan. Maar op een heuse persconfe rentie tussen de cameraploegen en fotografen vragen stellen aan die beroemde tennisser, dat is toch wat anders. En als de min stens zo bekende tv-presentator Jack van der Voorn ook nog even komt uitleggen hoe het al lemaal in zijn werk gaat, dan is het helemaal goed. Vreemd is het wel, dat een ra re onbekende meneer van ener giebedrijf NUON komt vertellen dat hij dit allemaal alleen maar betaalt om naamsbekendheid te krijgen en er zo voor te zor gen dat de kindèren gas en elektriciteit bij hem moeten ko pen. De kinderen negeren hem. Ze komen voor Siemerink en zijn coach Tjerk Bogstra. De brutaalsten op de eerste rij openen het vragenvuur. „Mag ik u met je aanspreken", is de binnenkomer van Maaike. Jan zou niets liever willen. „Is dat tennissen wel te combine ren met school", wil Liselore weten. En uiteraard is het ook interessant om uit te vinden of Jan getrouwd is of een vriendin heeft. Nou, hij heeft een vrien din, stelt de held de vragenstel- ster gerust. Juf Hilda, die ooit bij Jan op dezelfde middelbare school zat, maakt van de gele genheid gebruik om toch ein delijk maar die felbegeerde handtekening te vragen. Als Jack van der Voorn de persconferentie wil afsluiten omdat Jan zich moet voorberei den op de wedstrijd van die middag, gaan er nog zeker tien vingers de lucht in. Nou voor uit, nog eentje dan. „Of er voor- en nadelen kleven aan zijn be roemdheid?" „Vandaag is het heel erg leuk", zegt Jan, waarna hij overgaat tot het uitdelen van handtekeningen en van de gele genheid gebruik maakt om Tes sa, aan wie de klas dit allemaal te danken heeft, een kleinood van de tennisbond op te spel den. En dan mag Tcssa zelf erva ren hoe het is om beroemd te zijn. Ja hoor, ze wil best even tijd vrijmaken voor een inter view met de regionale omroep Kanaal 7. oegstgeest peter blok De Oegstgeestse WD-fractie zette gisteravond in gemeente raad grote vraagtekens bij de aanpak van de legionellabe- smetting in de doucheruimten van hockeyvereniging LOHC en voetbalclub UDO. Fractieleider R. Haafkens vond dat de onder- zoeksresulaten wel erg lang op zich hebben laten wachten. „Zoiets moet toch sneller kun nen, zeker als het in het belang van de volksgezondheid is." Burgemeester E. Timmers zei dat voor een goedkope, maar langzame onderzoeksmethode is gekozen. „Het scheelt in ver- j met de snelle aanpak snel honderden guldens. Wel is het waar dat daardoor de resul taten later bekend zijn, maar daar hebben we in alle wijsheid toe besloten." B en w vroegen de raad 67.000 gulden om de legionella te bestrijden. Met dat geld zou LOHC nieuwe boilers kunnen aanschaffen en UDO bij de douches een apart mengpaneel installeren. De raad ging er niet mee akkoord, omdat onduide lijk bleef wie verantwoordelijk: de gemeente of de club. In af wachting van dat antwoord, hield de raad het geld in de knip. oegstgeest Behalve zwemmen kunnen bezoekers van het Oegstgeestse zwembad Poelmeer nu ook stomen en zonnen. Vanavond worden de twee nieuwe attracties op feestelijke wijze geopend: een Turks stoombad en een zonnestudio. foto taco van der eb den haag/voorschoten/katwuk Tien jaar celstraf eiste de officier van justitie in Den Haag gisteren tegen de 32-jarige Katwijker, die wordt verdacht van de moord op de 40-jarige Voorschotense handelaar Jan Balfoort. Alles wijst er volgens de officier op dat de garagehouder de Voorschotenaar op 20 januari van dit jaar in Kat wijk heeft doodgeschoten. Het lijk van Balfoort cier heeft het misdrijf alles te maken met een transactie rond een Mercedes. De Katwijkse ga ragehouder fungeerde als bemiddelaar bij de ver koop van de wagen, die Balfoort 'op oneerlijke wijze' had verkregen. De Katwijker had de auto voor 39.000 gulden aan iemand verkocht. Geld dat hij volgens de of ficier onmiddellijk had uitgegeven, omdat hij diep in de schulden zat. De afspraak was dat Bal foort van de verkoopsom 36.500 gulden zou krij- werd later gevonden in een bestelbus op de* gen. Dan moest hij wel het ontbrekende kente- Douw van der Kraplaan in Voorschoten. kenbewijs deel III leveren, waar de koper op Volgens advocaat L. de Milliano heeft zijn cli- wachtte. Op 20 januari vertrok de Voorschote ent niets met de moord te maken. Hij vroeg de naar met dat papier naar het garagebedrijf van de rechtbank de garagehouder di rect vrij te laten, maar dat ver zoek werd afgewezen. De zaak zit veel complexer in elkaar dan politie en justitie denken, meent De Milliano. Er zijn vol gens hem veel meer 'sporen'. „Maar het enige spoor dat is uitgediept, leidt richting auto handel". aldus de advocaat. Volgens De Milliano kan Jan Balfoort net zo goed in een heel andere hoek vijanden hebben gemaakt. Het slachtoffer was, aldus de advocaat, niet alleen 'die aardige man met wie het een plezier was een borrel te drinken'. De Milliano schetste ook een ander beeld van Balfoort, die zich moge lijk bezighield met drugs, het afpersen van perso nen en 'handel waarvoor valse paspoorten wer den gebruikt'. Het betoog van De Milliano maakte geen in druk op de officier van justitie. „Het enige dat de advocaat doet is rookgordijnen opwerpen." De verklaringen van drie getuigen die onlangs op verzoek van de advocaat zijn gehoord, brachten geen nieuwe feiten aan het licht. Volgens de offi- verdachte. De officier is ervan overtuigd dat de stoppen bij de Katwijker doorsloegen, toen hij merkte dat het kentekenbewijs vals was. „De verdachte was al kwaad omdat Balfoort afspra ken niet nakwam. Het valse kentekenbewijs was de klap op de vuurpijl", aldus de officier. „De verdachte kon de koper van de Mercedes niet schade loos stellen, want het geld was weg." Volgens de officier is het alle maal heel simpel, ook al omdat een vuurwapen en schoenen met bloed van Balfoort erop in het garagebedrijf van de verdachte zijn gevon den. In het busje waarin het lijk van Balfoort lag, werden bovendien geursporen aangetroffen van de Katwijker. Advocaat De Milliano denkt dat er bij het geuronderzoek het nodige is misgegaan. En de moord kan volgens hem net zo goed door iemand anders ziin gepleegd, omdat meer men sen de sleutel hadden van het garagebedrijf. „Het pand was zo lek als een mandje." De rechtbank doet op 30 december uitspraak. 'Het enige dat de advocaat doet is rookgordijnen opwerpen OTENj jan preenen ijnlijk is over zo'n klein bedrag lang gepraat als gisteravond in de Voorschoten. De discussie over "dit- 25 gulden aan de Bond pt Vloeken ontlokte na anderhalf emand op de publieke tribune de dat je 'er bijna van zou gaan p Kleijweg van Groenlinks gaf bij leling van het Subsidieplan de >r de marathon. Ze vond het niet Ide landelijke bond jaar in jaar uit een bijdrage krijgt zonder een aanvraag te hoeven doen. „Laten we die subsidie schrappen. Als we hier geld aan geven, kunnen we dat net zo goed ook doen aan de Bond tegen het Wildplassen. Je wordt op posters van de Bond tegen het Vloeken altijd bestraffend toegesproken. Wij belo nen mensen liever voor sociaal gedrag." Andere partijen vonden het niet be paald een speerpunt', maar voelden zich wel geroepen voor de bond op te komen. Zoals Yvonne Molenkamp van D66: „Vijf jaar geleden zou ik wel het voorstel van Groenlinks hebben gesteund, maar in een tijd waarin terecht wordt gehamerd op normen en waarden niet.' PvdA-wethouder Piet den Hartog had zich graag in de discussie gemengd, maar was niet bevoegd. „De Bond tegen het Vloeken valt onder volksgezondheid en daar gaat mijn collega Verschoor over." Peter Verschoor was verrast: „Ik hoor dat het onder volksgezondheid valt. Nou goed, ik stel voor deze subsidie komend jaar te continueren en daarna niet meer. In de tussentijd kunnen we kijken of we liever kiezen voor een moderne aanpak door een positief signaal te geven." Specialist in grenen en teak, zitcomfort en verlichting LEIDEN lammen schansweg' 138, (in het pand van Zirkzee woninginrichters) Geopend van 9.00-18.00 uur Donderdag koopavond - Maandagochtend gesloten Tel 071-5766013 - E mail: Info^oldinn nl. Home-page: http://www.oldinn.nl WONING- EN PROJEKTINRICHTING Tel. 071-5323848 Lammenschansweg 138, Geopend van 9.00-1800 uur Donderdag koopavond - Maandagochtend gesloten

Leidsch Dagblad | 1999 | | pagina 17