Ajax is machteloos op Mallorca Sport Quick Boys trekt 'kampioenenmaker' aan i iiMnn/7/9'ivi f is firt 'an den Hoogenband heeft iweer het mooiste uitzicht Vrede in Spakenburg 'sisïsii! Den Haag wil topvoetbal Irons voor estafetteploeg DAC 10 DECEMBER 1999 jden kiest 'sporter van de eeuw' n» Leiden gaat een 'sporter van de eeuw' aanwijzen. De .iking van deze onderscheiding heeft plaats op zaterdag 22 lari in de Burgerzaal van het stadhuis. Inmiddels is een jury gewezen die moet uitmaken wie de prijs in ontvangst mag ien. Daarin hebben zitting Wim van Duivenbode (sportor- sator), Ruud Paauw (voormalig (sport)journalist van deze it) en Jan Duivesteijn (voormalig directeur van het Sportbe- De organisatie heeft nadrukkelijk niet gekozen voor een enwerking met de Leidse Sport Federatie (LSF), die jaarlijks tprijzen uitreikt. „We vinden dat er op de LSF-avond al zo gebeurt. We willen aan de verkiezing van de eeuw wat meer dacht schenken", aldus de woordvoerder van de organisa- Wim van der Pluijm. stuur Alecto genomineerd rdqrp Het bestuur van hockeyvereniging Alecto is geno- eerd voor de verkiezing 'Sportbestuur van het jaar'. De ver- /ordt georganiseerd door het blad Sport, Bestuur en lagement. De club uit Leiderdorp is geselecteerd onder r vanwege het opstellen en voortvarend uitvoeren van het idsplan 2000, de renovatie en uitbreiding van de accommo- e en de modernisering van de financiële administratie. In al zijn er acht verenigingen genomineerd. De winnende ontvangt een geldprijs van 10.000 gulden. De uitslag wordt 5 december bekendgemaakt. kTVI en Kranenburg spelen niet n» De wedstrijden van WM en Kranenburg zijn uit het jramma van komende zondag gehaald. Deze ploegen waren okken bij ongeregeldheden. De wedstrijd tussen WM en ïenburg werd vlak voor tijd gestaakt. Ook de zaalvoetballers het Leidse Simeko spelen voorlopig niet. De KNVB schrapte wedstrijd van afgelopen woensdag, ook maandag komt de voetbalclub niet in actie. esp met Koeman naar Vitesse' jtLONARuud Hesp, sinds ruim twee jaar eerste keeper van ;arcelona, wordt de nieuwe doelman bij de Arnhemse voet- lub Vitesse. Dit meldde het Catalaanse televisiekanaal '33' iravond in het sportprogramma 'Tot l'esport'. Hesp zou een tract voor twee jaar afsluiten bij de nieuwe club van Ronald nan, voormalig hulptrainer van Louis van Gaal. De 34-jari- oelman kwam van Roda JC. Het contract met Barcelona it aan het van dit seizoen af. Hesp wil een nieuw contract twee jaar, maar de Bar^a-directie heeft daar nog niet op ageerd. De laatste paar wedstrijden stond de Catalaan Ar- in het doel bij Barcelona. -ontzegging voor Beckham kport Topvoetballer David Beckham mag acht maanden auto besturen. De middenvelder van Manchester United et Engelse nationale elftal hoorde die straf gisteren eisen :ns een forse snelheidsovertreding. Beckham werd in zijn rkleurige Ferrari gesnapt met een snelheid van 121 kilome- er uur op een weg waar tachtig de limiet was. Als excuus de hij aan dat een paparazzi-fotograaf hem op de hielen Beckham was al eerder betrapt op het overtreden van snel- slimieten. illeyballers beginnen tegen Tsjechië k_ï Nederland begint het olympisch kwalificatietoernooi bal op 3 januari tegen Tsjechië. De volleyballers spelen in lolse Katowice een competitie met vijf andere landen. De ïaar plaatst zich voor de Spelen in Sydney. Na het duel met chië volgen wedstrijden tegen Letland (4 januari), Joegosla- januari), Polen (7 januari) en Bulgarije (8 januari). De fi- is op zondag 9 januari om 15-,00 uur. Sportdirecteur Felli net Internationaal Olympisch Comité zie gisteren in Lau- le dat het NOS'NSF veel te laat protesteerde tegen de lange igewikkelde kwalificatieweg voor volleybalteams. Het Ne- ïnds mannenteam won goud won bij de Spelen in Atlanta. illem II - NEC op zondagmiddag RG« De voetbalwedstrijd Willem II - NEC die voor zater- ivond op het programma stond, is op last van de Tilburgse emeester J. Stekelenburg verplaatst naar zondagmiddag "14.30 uur. Dit is besloten vanwege berichten dat circa 250 aanhangers zonder kaartje naar Tilburg zouden reizen, uit est tegen de combiregeling die supporters verplicht met georganiseerde reis naar wedstrijden te gaan. Nu Willem II - bij daglicht wordt gespeeld, verwacht Stekelenburg de ïbare orde beter te kunnen handhaven. ereldrecord voor zwemmer Klim De Australische zwemmer Michael Klim heeft van- tend tijdens wedstrijden in Canberra het wereldrecord 100 er vlinderslag op 52,03 seconden gebracht. Dat was 0,12 se- de sneller dan zijn vorige record, dat sinds de Australische strijd van 1997 in Brisbane op 52,15 stond. Leidenaar Ruud de Groot nieuwe trainer op Nieuw Zuid Leidenaar Ruud de Groot wil volgend jaar met Quick Boys in het 'lin kerrijtje' eindigen. foto archief LEIDEN WILLEM SPIERDIJK Ruud de Groot is de nieuwe trainer van Quick Boys. De 52- jarige Leidenaar volgt het vol gend seizoen Cees Tempelaar op. De Groot, nu nog werkzaam bij het Noordwijkerhoutse WSB, tekende een contract voor twee jaar. De Groot heeft een reputatie als kampioenenmaker. De le raar lichamelijke opvoeding greep met vrijwel elke club waar hij trainer was, een titel. Zo werd hij kampioen met ZLC, Lugdunum, Wilhelmus (twee keer), UVS, ADO/Den Haag, en WSB. Alleen bij Aalsmeer lukte dat hem niet. „Toch denk ik dat ik daar een goede prestatie heb geleverd. Aalsmeer degradeerde uit de hoofdklasse en het hele elftal liep weg. Ik heb toen een nieuw team opgebouwd met spelers uit het tweede, derde en de jeugd. We werden vierde in de eerste klasse." Toch loopt de Leidse trainer, die het diploma 'Coach Betaald Voetbal' bezit, liever niet te koop met het predikaat 'succes- trainer'. „Dan zijn de verwach tingen meteen zo hoog gespan nen. Iedereen weet dat het vre selijk moeilijk is om kampioen te worden in de hoofdklasse A. Ik richt me op een plaats in het linkerrijtje met Quick Boys. Dat is al lastig genoeg, want er zijn 14 clubs die daar willen staan." Quick Boys is de eerste zater dagvereniging waar De Groot aan het werk gaat. In het verle den had hij wel contacten met clubs uit het zaterdagvoetbal. „Ik heb jarenlang een trainers cursus voor de KNVB gegeven op zaterdagochtend. Ik vind dat je dat niet kunt combineren met coaching op zaterdag, om dat dan het tweede elftal speelt." De Groot noemt Quick Boys een enorme sportieve uitda ging. „Het is een club die altijd aan de weg timmert. Ik heb be grepen dat de druk groot is, maar dat de ambiance er ook weer geweldig kan zijn." De Leidenaar zag het eerste elftal, dat het dit seizoen moeilijk heeft in de hoofdklasse A, tot nu toe twee keer spelen. Eigen lijk heeft hij weinig aan te mer ken op het spel van de Katwij- kers. „De spelers legden een enorme werklust aan de dag, waren zeer gemotiveerd. Op dat gebied kan niemand de spelers iets verwijten." Over de speelwijze die hij met Quick Boys gaat hanteren, kan De Groot nog niets zeggen. „Twintig jaar geleden speelde ik bij Lugdunum met Henk de Cler, de vader van Tim, twintig meter achter z'n verdediging en met twee spitsen. Bij ADO speelde ik in de defensie één op één en met drie spitsen. Ik han teer het systeem wat het beste is voor een elftal." De Groot is blij dat er al zo snel duidelijkheid is over zijn aanstelling in Katwijk. „Ik heb nu alle tijd om de club door te lichten, om goed te kijken bij de jeugd, het tweede en het derde elftal." Schrijnend kwaliteitsgebrek vaderlandse koploper tegen Spaanse nummer zes Nog veel machtelozer dan twee we ken geleden in Amsterdam was de koploper van Nederland gister avond tegen de nummer zes van Spanje. Al vroeg kon de aanhang van Real Mallorca blijmoedig ge zangen van triomf aanheffen in hun stadion Son Moix, waar Ajax een valse start niet meer te boven kwam. Met de 2-0 zege toonden de ontspannen Spanjaarden zich nog coulant voor Ajax, dat zich als vijf de Nederlandse club dit seizoen bedeesd binnen de eigen lands grenzen dient terug te trekken. PALMA DE MALLORCA GPD Evenals vorig seizoen is voor Ajax het in ternationale voetbal al voor het invallen van de winter voorbij. Aan de hand van de even later ontslagen Morten Olsen eindigde de verdeelde ploeg een jaar ge leden in de Champions League op de laatste plaats in een verre van hoogwaar dige poule, met Olympiakos Piraeus, Por to en Croatia Zagreb. In deze jaargang was Real Mallorca in de derde ronde van het Uefa-cuptoernooi na Dukla Banska Bystrica en Hapoel Haifa voor Ajax de eerste tegenstander van enige importan tie. Ajax is teruggeworpen naar de achter landen van Europa. Dat is een streep door de rekening van de tegenwoordig bij de Amsterdamse club beeldbepalende di rectie. De directeuren zien niet graag dat hun beursgenoteerde voetbalonderne ming inkomsten misloopt. Het is voor hen moeilijk te accepteren dat Ajax te genwoordig heel veel kwaliteit te kort komt voor het hoge Europese niveau waarvan zij dromen. Trainer Jan Wouters peinst, piekert en puzzelt, maar telkens weer blijkt dat te veel van zijn spelers niet aan zijn verlan gens kunnen voldoen. Voor gisteravond had de coach, beducht voor de Spaanse tegenaanvallen, een tactiek van behoed zaamheid uitgedacht. Na drie minuten werd al het denkwerk van zijn waarde be roofd. De massieve spits Diego Tristan, die in Amsterdam al zo fraai had toege slagen, misleidde Frank Verlaat en Aron Winter en liet aanvoerder Francisco Soler scoren (1-0). Ajax zag zich voor een onmogelijke op gave geplaatst, in opnieuw een gewijzigde Francisco Soler schiet de bal langs Ajax-keeper Fred Grim in het doel. Rechts de in de basis teruggekeerde Tim de Cler. UEFA BEKER DERDE RONDE TWEEDE WEDSTRIJD Real Mallorca (Spa) - Ajax (Ned) 2- 0(1-0). 3. Francisco Soler 1-0, 73 Biagmi 2-0. Scheidsrechter: Stuch- lik (Oos) Eerste wedstri|d: 1-0, Real Mallorca naar achtste finales. Kaiserslautern (Dui) - RC Lens (Fra) 1-4 (1-2). 20. Job 0-1, 21. Christov 1-1. 40. Job 1-2. 56. Strasser 1-3 (e.d.), 90. Nyarko 1-4 Scheids rechter: Puhl. Eerste wedstri|d: 2- 1RC Lens naar achtste finales. Galatasaray (Tur) - Bologna (Ita) 2- 1 (2-1). 5 Sas 1-0, 8. Ventola 1-1. 29. Davala 2-1 Scheidsrechter Benko (Oos). Rode kaart: 85. Para- matti (Bologna). Eerste wedstrijd 1-1, Galatasaray naar achtste fina les. Sturm Graz (Oos) - Parma (Ita) 3-3 n.v. (2-1 0-1). 5. Stamc 0-1. 67 Reinmayer 1-1, 87. Vastic 2-1. 95. Remmayer 3-1. 110. Stanic 3-2, 120. Crespo 3-3. Scheidsrechter. Radoman (Joe). Eerste wedstrijd: 1- 2, Parma naar achtste finales. Steaua Bukarest (Roe) - Slavia Praag (Tsj) 1-1 (1-0). 45. Ciocoiu 1-0. 49. Dostalek 1-1. Scheids- refhter: Cesari (Ita). Eerste wed strijd: 1-4, Slavia Praag naar acht ste finales. AS Monaco (Fra) - AEK Athene (Gri) 1-0 (1-0). 32. Simone 1-0. Scheidsrechter: Schoch (Zwi). Eer ste wedstrijd: 2-2, AS Monaco naar achtste finales. Panathinaikos (Gri) - Deportivo la Coruna (Spa) 1-1 (0-0). 77 Asano- vic 1-0, 90. Makaay 1-1 Scheids rechter: Sache (Fra). Eerste wed strijd: 2-4, Deportivo naar achtste finales. Leverkusen (Dui) - Udinese (Ita) 1- "argiott giotta 0-2, 21. 2 (1-2). 8. Margiotta 0-1, 18. Mar giotta 0-2, 21. Ballack 1-2. Scheidsrechter: Batista (Por). Eer- samenstelling met Tim de Cler als verde diger op het middenveld. Wouters zei la ter dat hij ondanks de vroege tegenslag geen wijziging had overwogen in zijn ge compliceerde tactische plan. „We had den dit afgesproken. Het was gezien onze vorm en de kwaliteit van Mallorca te vroeg om al meer risico's te gaan ne men." Verkrampt en met een opmerkelijk ge brek aan agressie vervolgden zijn spelers hun weg door het stadion waarvan de fel le verlichting hun vele tekortkomingen leek te accentueren. Nochtans toonde Wouters zich na afloop de rust zelve. Be heerst en geduldig lichtte hij zijn weder om gesmoorde bedoelingen toe. Wouters stond er, sigaretje losjes in de hand, niet bij als een belaagde trainer in crisissfeer. Hij bezondigde zich nauwelijks aan ont wijkende antwoorden. De vreemde positie voor De Cler, met wie Wouters het als linksback niet aan durfde, was weer zo'n negatieve keuze waartoe de trainer zich door het niveau in de breedte van zijn selectie vaker ge dwongen ziet. „Meer keuzes zijn er niet", zei Wouters, mijmerend over de moge lijkheid om eens met 'twaalf, dertien vas te mensen' te kunnen spelen. Wel achtte Wouters, begrijpelijk, de tijd gekomen voor een terechtwijzing van enkele erva ren spelers. „Van Winter en Laudrup mag je in Europese wedstrijden meer ver wachten." Zijn collega Fernando Vazquez had niets te klagen. In vergelijking met de wedstrijd in Amsterdam ontbraken in zijn team slechts de in de competitie ge schorste doelman Burgos en de gebles seerde Stankovic. Zij werden vervangen door Franco en Carreras. Aan zijn speel wijze hoefde Vazquez niets te verande ren. Hij kan vertrouwen op een vaste, in gespeelde kern, die in de Spaanse com petitie al acht wedstrijden op rij ongesla gen is. Wouters heeft geen enkel houvast. Hij kon gisteren niet rekenen op de gewissel de Nikos Machlas, die al anderhalve maand niet heeft gescoord, en evenmin op Brian Laudrup, bij wie de magie de laatste weken is verdwenen. Een kwartier voor het einde, opvallend laat nog, schoof Biagini de bal voor de tweede maal achter Fred Grim (2-0). De doelman capituleer de als laatste Ajacied in Son Moix, waar Ajax hulpeloos van het Europese toneel tuimelde en zijn trainer nieuwe hoofd brekens bezorgde. Niet dat de uitschakeling dramatisch is. Stijfkoppen in het verwende Nederland mogen er dan misschien niet aan kunnen wennen, maar de nummer zes van Span je heeft gewoonweg meer kwaliteiten dan de Nederlandse koploper. Zorgwekken der lijken Wouters' diepere problemen die hij in één zin onder woorden bracht: „Het is duidelijk wat we willen, maar sommigen kunnen het momenteel niet uitvoeren." Woensdag is PSV in de Arena Ajax' volgende tegenstander. Nantes (Fra) - Arsenal (Eng) 3-3 (1- 3). 13. Sibierski 1-0. 24. Grimandi 1-1. Henry 1-2. 42. Overmars 1-3. 58. Sibierski 2-3. 79. Vahirua 3-3. Scheidsrechter: Wegereef (Ned). Eerste wedstrijd: 0-3. Arsenal naar achtste finales. Newcastle United (Eng) - AS Roma (Ita) 0-0. Scheidsrechter Strampe (Dui). Eerste wedstri|d: 0-1. AS Ro ma naar achtste finales. Benfica (Por) - Celta Vigo (Spa) 'l-l (0-1). 18. McCarthy 0-1. 79. Cace- res 1-1 (e.d Scheidsrechter: Merk (Dui). Eerste wedstrijd Vigo naar achtste finale: Atletico Madrid (Spa) - VfL Wolfs burg (Dui) 2-1 (1-0). 4 Hassei baink 1-0. 56 Akonnor 1-1 (straf schop), 86. Correa 2-1. Scheids rechter Irvine (Nle) Eerste wed strijd 3-2. Atletico Madrid naar achtste finales. kou (Rus) 1-0 (0-0 0. Scheidsrechter: Lopez-Nieto (Spa). Eerste wedstri|d: 1-2. Leeds door naar achtste finales. ld op 200 meter in Lissabon 0N HANS V eeuwenoude stad ge- 'd op zeven heuvels stond van den Hoogenband op lieuwe, aangeldede verho- 0p de eerste dag van de >ese zwemkampioen- ipen in de korte baan had den Hoogenband staand ereplatform het mooiste ht Als de Nederlandse re in Lissabon, omhangen oud. regentschap van Van den enband in het Europese imen werd nogmaals door elf met krachtige slagen onderstreept. Precies een jaar geleden verwierf de voormalige jeugdkampioen van Europa zich in Sheffield, bij de vorige aflevering, een plaats bij de elite op de vrije slag. Voor de autodi dact was het veroveren van zijn allereerste eretitel in Engeland het begin van een rijk oogstsei- zoen op het vasteland van het continent. „Ik voelde me ver plicht de 200 meter te winnen. Dat moest ik van mezelf." Op de 'gewone' EK van 1999, van de zomer afgewerkt in de 'olympische' 50-meterkuip van Istanbul, voorzag Van den Hoo genband de medaillespiegel bon. h'as het aan zijn stand verplicht, dat onderkende uiteindelijk Pieter van den Hoogenband. Na eerdere twijfels was hij te porren voor de taak van de ankerman in het afgeslankte fetteteam. Die genegenheid resulteerde in brons, gisteren in ibon bij de EK korte baan de hoogst haalbare graad voor de erlandse B-ploeg, viertal Dennis Rijnbeek. Stefan Aartsen, Marcel Wouda en van den Hoogenband kwam tot een tijd van 1.27,95. Zwe- (1.27,12) en Duitsland (1.27,76) waren sneller. Nederland is dit onderdeel wereldrecordhbuder met 1.26,99. Bitsen, Wouda en Rijnbeek (voor het eerst in de prijzen als fette-schakel) dankten de ereplaats aan de super-roffel van 3 van Van den Hoogenband. Een zeldzaamheid op de 25 "en een lichtbaken in het regenachtige Lissabon. van een liefst zes lagen dikke gouden rand. Naar Lissabon, de organiserende stad van de der de Europese titelstrijd in een mini-bad, kwam de 21-jarige student geneeskunde om de toetjes van zijn feestjaar te ver orberen. „De EK korte baan is een circus, waar je je gezicht moet laten zien. Dat je komt opdagen en wint, wordt ge waardeerd." Direct bij de opening van het vierdaagse gekeer en gedraai in het fraai geoutilleerde indoor- zwembad van de Lissabonse wijk Oeiras hapte Van den Hoo genband terstond in de medail le die hem toekwam. De 200 meter vrije slag stond onder Nederlandse regie, voor de win naar de gewoonste zaak van de wereld. Binnen een week na zijn succesvolle prikacties bij de open Amerikaanse kampioen schappen - in San Antonio de gradeerde hij zijn Australische tegenspelers Michael Klim en Grant Hackett tot figuranten - leverde hij nieuw vakwerk af. Op afstand bestuurd door zijn coach - Jacco Verhaeren is ditmaal in Nederland achterge bleven - stak hij het vuurwerk probleemloos af in 1.44,34. Een paar pijlen bleven onaange roerd. Die bewaart hij voor later dit toernooi. „Op de 200 meter was ik de grote favoriet die zijn titel moest verdedigen. Op de 50 en 100 meter ben ik dat niet. DEN HAAG GPD Het gemeentebestuur van Den Haag heeft er een half miljoen gulden voor over om de plaat selijke voetbalclub ADO Den Haag uit het slop halen. In samenwerking met het be drijfsleven wordt de actie 'Voor de stad, voor de club' gestart die zo veel geld moet opleveren dat ADO Den Haag binnen drie jaar naar de eredivisie promo veert om daar uit te groeien tot een subtopper. Om een en ander waar te ma ken wordt er een initiatiefgroep opgericht met burgemeester Dectman en drie wethouders. De plannen voorzien in de bouw van een nieuw voetbal stadion 'aan de rand van de stad'. Gedacht wordt aan een plek bij het Prins Clausplein ten oosten van Den Haag. De bijdragen van de gemeen te en het bedrijfsleven - gemikt wordt op minstens 1 miljoen gulden - zullen worden onder gebracht in de coöperatieve vereniging Bevordering Top voetbal Den Haag. Het geld moet medio 2000 voorhanden zijn en is in eerste instantie be stemd voor het aantrekken van betere spelers. De gevers krij gen in ruil voor hun bijdrage aandelen ADO Den Haag. Pieter van den Hoogenband bereidt zich, met dikke handschoenen aan, voor op de finale van de 200 meter vrije slag. foto anp BUNSCHOTEN GPD Het is nu vanzelfsprekend dat ik win. Maar daar moet ik mee uitkijken. Dit is korte baan, dit is andere koek. Ik kan wel over al naar toe willen om te win nen, er is maar één wedstrijd die telt. volgend jaar in Sydney. Dit goud is goed voor de baga ge, goed voor mijn kop." In navolging van Van den Hoogenband was Marcel Wou da in Texas een zegevierende Nederlandse ambassadeur bij de US Open, nog geen week te rug. De prijzenslag dezer dagen in Lissabon had Wouda met goed fatsoen kunnen ontlopen, rekening houdend met zijn nu en dan opspelende schouder bladen. Eerzuchtig als de 27-ja- rige full-prof is, wenste hij ook bij deze EK een greep te doen uit de medaillekast. „Ik was er van overtuigd dat het goed zou gaan." In Lissabon had Wouda giste ren de eerste en enige EK-gan- ger kunnen zijn met een up to date collectie van gouden me dailles. Maar na winstgevende missies op de 400 meter wissel slag in het (Oost)Duitse Rostock in '96 en Sheffield een jaar gele den, botste de Eindhovenaar niet voor de derde maal op rij als winnaar tegen de fi- nishwand. Hij stootte zijn hoofd in de series. „Ik moest te diep gaan." De voormalige wereldrecord houder, ook na gisteren nog in het bezit van Europa's toptijd op deze discipline, liet de her waardering van zijn gouden plak gevoelsmatig varen. Wou da zegde af voor de eindstrijd. „Het is mijn juiste keuze ge weest." zei hij, de weg vrijma kend voor de Spanjaard Frede- rik Hviid aan wie hij in de och tenduren voorrang had moeten verlenen. „De signalen in de se rie waren overduidelijk. Mijn li chaam was er niet klaar voor. Het mag pijn doen, maar een martelgang wilde ik mezelf niet aan doen. Uit voorzorg, zelfbe houd en eergevoel besloot ik niet in de finale te starten." Met de ondertekening van de verklaring 'Weer goede buren', een forse handdruk en het uit wisselen van de traditionele sei zoenkaarten hebben IJssel- meervogels en Spakenburg gis teren de vrede getekend. De voetbalclubs uit Bunschoten bevroren eind april de onder linge relaties nadat Spakenburg twee spelers bij de Vogels los weekte. Dat zorgde voor veel tumult in het vissersdorp. Met 'een gevoel van opluch ting' zetten de voorzitters Ar thur van den Berg en Bort de Graaf, een streep door de alou de variant van 'de Hoekse en kabeljauwse twisten'. Op neu traal terrein, het gemeentehuis van Bunschoten-Spakenburg, spraken de voetbalclubs de be reidheid uit 'de ongezonde ver houdingen tussen beide zuster vereniging' te normaliseren. Spakenburg haalde eind vorig seizoen de sterspelers van de buurman, Gérard van der Nooij en Pascal de Bruyn. over om naar 'de andere kant' van sport park De Westmaat te verhuizen. Sindsdien konden de zaterdag hoofdklassers eikaars bloed wel drinken. De vete liep hoog op. onder meer door persoonlijke beschuldigingen, vernielingen en 'de diefstal' van de midden stip van Spakenburg. Twee oud-wethouders initi eerden met verzoeningsge- sprekken een lijmpoging, die nu is bezegeld. De belofte moet begin volgend jaar uitmonden in een definitief convenant om 'het spelersverkeer' tussen bei de clubs 'te beperken'.

Leidsch Dagblad | 1999 | | pagina 23