Portiekflats Voorschoten wellicht plat orpsstraat ingewikkeld probleem voor wethouder Regio Oegstgeestse geen dag zonder haar pony's Nieuwjaarsduik in Wassenaar Zonnevylle nog zes jaar burgemeester Leiderdorp id Zoeterwoude tegen tennes op dorpskerk lichters actief egstgeest Klaarovers in een nieuw 'jasje' 'Van mij mogen ze de boel slopen Woonzorg Nederland sluit het slopen van de portiekflats in de Voorschotense Vlietwijk niet langer uit. De 150 wo ningen aan de Einthovenlaan, Eykmanhof, Lorentzlaan en het Kamerlingh Onnesplantsoen zijn er zo slecht aan toe, dat renovatie mogelijk geen zin meer heeft. Samen met de gemeente stelt Woonzorg een plan van aanpak op, waarin alle mogelijkheden op een rijtje worden ge zet. voorschoten jan preenen „Het zijn flats die kort na de oorlog snel zijn neergezet, om dat er toen grote vraag was naar huisvesting. Ze zijn over het al gemeen klein, verre van com fortabel en er mankeert nogal wat aan. Dat geldt vooral voor delen van de Lorentzlaan en de Eykmanhof. Centrale verwar ming en geisers ontbreken. De woningen zijn echt voor de laagste inkomens. Alleen men sen die nergens anders heen kunnen, willen er nog in", al dus B. Geerink, regiomanager van Woonzorg. A. den Har- tog, penning meester van de bewonersorga nisatie Vlietwijk. zou het niet erg vinden als de flats worden afgebroken: „Het is een zootje. Van mij mogen ze het allemaal platgooien. De wo ningen zijn slecht. Opknappen heeft volgens mij geen zin. Ik zal er in elk geval niet om treu ren als ze tegen de vlakte gaan. De wijk zou er alleen maar be ter van worden." Tot voor kort dacht Woon zorg nog uitsluitend aan een grote onderhoudsbeurt van de portiekflats. Daarmee is een be drag gemoeid van ongeveer drie miljoen gulden. Uit onder zoek van het Samenwerkingsor gaan Leidse Regio, waarbij naast Voorschoten ook Alkema de, Leiden, Leiderdorp, Oegst- geest en Zoeterwoude zijn aan gesloten, blijkt echter dat zulke portiekflats geen toekomst heb ben. Geerink: „We moeten ons 'Alleen wie nergens anders heen kan wil er nog in goed afvragen of we dergelijke flats willen handhaven. Het gaat er ook om wat de mensen zelf willen. We zullen niets bui ten hen om doen." Als Woonzorg inderdaad tot sloop en nieuwbouw overgaat, zullen de kosten veel hoger uit vallen dan de drie miljoen die nodig is voor renovatie. Geerink hoopt dat de gemeente een bij drage levert. Wethouder A. Draijer van volkshuisvesting wil daar geen uitspraak over doen. „We gaan eerst aan het plan van aanpak werken. Of de uit komst het slopen van de huizen wordt, kan ik niet zeg gen. In een gesprek dat we onlangs met elkaar hebben gehad, is slopen wel even aan de orde ge weest. Meer niet." Geerink vindt het in elk geval 'erg positief dat de gemeente nu wil meedenken. Eerder dit jaar klopte Woonzorg tever geefs bij de gemeente voor een bijdrage in de kosten van de re novatie. Draijer liet steeds we ten dat Voorschoten eventueel wel genegen zou zijn om mee te betalen aan het verbeteren van het groen rondom de flats, maar niet aan de onderhoud van de woningen. Draijer: „Het is nog altijd de vraag wie wat gaat betalen. Het is bekend dat de financiële positie van Voor schoten slecht is. Aan de ande re kant is het zo dat er wat met die woningen moet gebeuren. Daarom gaan we samen naar de mogelijkheden kijken." Michiel Zonnevylle blijft ook de komende zes jaar burge meester van Leiderdorp. Per 1 december is hij herbenoemd voor de volgende ambtster mijn. Voor de herbenoeming van burgemeester Zonnevylle is de gebruikelijke procedure ge volgd. Deze houdt in dat de Commissaris van de Koningin de leden van de gemeenteraad vraagt hoe zij denken over een herbenoeming. Vervolgens heeft de Commissaris van de Koningin een gesprek gehad met de burgemeester, waarop een positief advies is uitge bracht aan de minister van binnenlandse zaken. Baart: „Gelukkig heeft dinsdag alsnog in de krant gestaan dat de procedure is gestart. Het lijkt mosterd na de maaltijd, maar dat is het niet. Wij kunnen als nog bezwaar maken. Net als anderen trouwens." Wethouder J. Stuijt verwacht, dat „iedereen wel tevreden zal zijn, nu de boxen zwart in plaats van wit zijn en minder in het oog springen." De gemeen te is eigenaar van de toren en wees de kerk als meest geschik te plaats voor de antennes aan. ISDAG 8 DECEMBER 1999 est in 'nieuwe' Eendenkooi twouDEHet multifunctionele centrum De Eendenkooi in ■rwoude-Rijndijk heeft de afgelopen maanden een grondi- iknapbeurt gekregen. Voor 840.000 gulden is de entree ver st van de zijkant van het 21 jaar oude gebouw naar de kant iet grote parkeerterrein, zijn tussenmuren vervangen door iele wanden en zijn alle ruimten voorzien van nieuwe pla- dubbel glas. moderne stoelen en lichte kleuren. Hoewel jndenkooi tijdens de verbouwing is opengebleven, wordt ïieuwe' onderkomen feestelijk heropend. Dat gebeurt za- gmiddag om vier uur. ■ste arts in Poelgeest r.eestDe Oegstgeestse nieuwbouwwijk Poelgeest heeft in i rsoon van Rogier van Geldre (29) de eerste (parttime) dok- de wijk verwelkomd. Hij zit voorlopig, samen met de bui- i hoolse kinderopvang, in een noodgebouw aan de Jac. P. ielaan 84a. Van Geldfre werkt behalve in Poelgeest twee agen per week in de praktijk Haaswijk. De dokter is telefo- bereikbaar op nummer 071- 5652480. trmatiebijeenkomst Koudenhoorn ond In woonzorgcentrum Liduïna aan de Herenweg 50 rmond is dinsdagavond 14 december een informatiebij- jmst over een mogelijk intensiever recreatief gebruik van land Koudenhoorn. De bijeenkomst, waarin voqr- en te- anders van meer recreatie op Koudenhoorn hun stand- in kenbaar kunnen maken, begint om 20.00 uur. esterlijke Klaver Party 2000 iwoude Zoeterwoudenaars kunnen met oliebollen, pagne en muziek het nieuwe jaar inluiden. De Klaverhal e Hondsdrafweg is op Nieuwjaarsdag van 00.30 tot onge- 15.00 uur open voor de Meesterlijke Waver Party 2000. Er ptredens van de band Utility en verder is er de Black Bird inshow. Bezoekers kunnen hun voornemens en verlan- jenbaar maken op een speciale wensmuur. Kaarten zijn jgbaar bij café De Meester en in de Klaverhal. n verzint beroving en mishandeling jqrpEen 25-jarige Leiderdorper heeft een valse aangifte in van beroving en mishandeling bij een tankstation aan 4, afgelopen weekeinde. Omdat de man onder het bloed erd hij door de politie naar het ziekenhuis gebracht. Tij- tet verhoor bekende de man zichzelf te hebben verwond, derdorper, die relatieproblemen heeft, heeft al twee keer r een valse aangifte gedaan. oude jan preenen Oegstgeest) stelde gisteravond, dat wat hem betreft de verkeersveiligheid wel degelijk op de eerste plaats komt. Hij erkende weliswaar de tegenstelling in belangen tussen de bewoners (rust) en het bedrijfsleven (bereikbaarheid) in de Dorpsstraat en omgeving, maar weigerde zich bij voorbaat neer te leg gen bij de gedachte 'dat het toch nooit wat wordt'. „Ik wil en ik zal niet ontkennenzei Van Eisen, „dat het stukje Dorpsstraat tussen de President Kennedylaan en de Almondeweg een lastig verkeers probleem is. waarover wij ons hier op het gemeentehuis al jaren buigen. Maar wij willen als Oegstgeestse poli tiek, alle belangen tegen elkaar afwe gend, volgend jaar een keus maken die in het bijzonder in het belang van de verkeersveiligheid is." De verkeerswethouder presenteerde gisteravond allereerst een plan waarbij de Dorpsstraat tussen de President Kennedylaan en de Almondeweg een richtingsverkeer wordt en aparte fiets stroken aan beide kanten krijgt. Na die herinrichting mag er op dat deel niet harder worden gereden dan dertig ki lometer per uur. Nadat Van Elsp 'de mening van het volk' had gepeili, stelde hij dit plan, dat op verzet stilte, grotendeels weer bij. Bewoners n het bedrijfsleven konden het oveiéén ding eens wor den: over de mximumsnelheid van dertig kilometer er uur die bovendien niet door verkersdrempels zou hoe ven te worden geandhaafd. De bewoners rongen er bij de wet houder op aan ht liefst zo snel moge lijk het vrachtvekeer uit de straat en de buurt te wefen. Maar volgens de middenstanden zou dat de doodsteek voor hun bedri/ betekenen. Ook vre zen ze dat hun zaak onbereikbaar wordt bij sluiting van de Almondeweg of een selectieve toegang van de Dorpsstraat. Bewoners van de smalle straat, waar dagelijks bijna 5000 auto's doorrijden, willen een geavanceerd pasjessysteem waarmee alleen het be stemmingsverkeer door de volgens hen 'volledig dichtgeslibde en gevaar lijke' Dorpsstraat kan. Wethouder Van Eisen denkt in de commissievergadering Ruimte en Groen van mei volgend jaar een defin- tief plan voor het verkeer in de Dorps straat te presenteren. twoonsters van Oegst- naar nu bekend is ge- I, vorige week het slacht- irden van oplichters, rdag 2 december raakte -jarige vrouw haar pin- bij de geldautomaat De Kempenaerstraat. Ze code al ingetypt toen ze igesproken door een :en vrouw, die zo goed ir bij de man hoorde, [naast de automaat en lebben gezien wat de intikte. Terwijl de man 'itoffer afleidde, nam de de pas weg. Deze week it met de pas geld was men. Alice Hoogervorst: „Vierspan rijden is gewoon wat ingewikkelder, maar ik vind hit wel erg leuk. Temeer daar de pony's eigenlijk een gezinnetje vormen." foto wim dijkman 'Ze gaan zelfs mee met vakantie oegstgeest nienke ledegang Pony's zijn-haar lust en haar le ven. In de zomer gaan ze zelfs mee op vakantie. „We hebben een caravan in Dieren. Daar is alle ruimte voor het spul," zegt Alice Hoogervorst. De Oegstgeestse Hoogervorst heeft vijf pony's waarmee ze wedstrijden en dressuurs rijdt. Als eerste in Nederland hadlde zij deze zomer met een twee span de zogenaamde ZZ, de hoogste rang in de dressuur. „Als je dressuurs rijdt behaal je winstpunten. Zo ga je van de rang B, naar L, naar Z en ten slotte ZZ. Ik heb nu zes winst punten, maar daar kan ik in de ze klasse niets meer mee. Daar om wil ik vierspan gaan rijden", aldus Hoogervorst. Vierspan rijden doet Hooger vorst nu nog puur voor de hob by. „Rijden met vier pony's kan je eigenlijk niet alleen. Je hebt een bijrijder nodig om de die ren in toom te houden. Het is gewoon wat ingewikkelder, maar ik vind het wel erg leuk. Temeer daar de pony's eigenlijk een gezinnetje vormen. We hebben die oude hengst en een merrie en de andere drie zijn hun'nakomelingetjes. De passie voor pony's begon een jaar of zeventien geleden. Hoogervorst woonde naast een molen en had in de wei een paard staan. Ze nam er een po ny bij, als 'grasmaaiertje'. Na twee jaar overleed het paard. De pony bleef, er kwamen paarden bij, en zo groeide het langzaam maar zeker uit tot wat Hoogervorst nu een 'uit de hand gelopen hobby' noemt. „Uit de hand gelopen is het zeker", lacht Hoogervorst, „Ik ben iedere dag minimaal een uur rret die dieren bezig. In het weekaid rijd ik wedstrijden. En aan let eind van deze maand staande pony's in de jaarbeurs in Urecht. Dan worden ze als vierspan bereden door veelvou dig vereldkampioen IJsbrand Sharcon tijdens Paard 99. Die dierei zijn echt volledig afge- traini. Ze zijn in topconditie." Naist alle tijd die Hooger vorst in haar eigen pony's steek, is ze ook actief bij Sint Hubtrtus in Lisse. Ze organi- seertdaar de wintercompetitie, die testaat uit een indoormara- thori In vier wedstrijden moe ten te pony's zo snel mogelijk en net zo min mogelijk fouten dooreen parcours en hinder- nisséi rijden. De meeste tijd is ze eater nog kwijt aan haar ei gen pony's. „Ik kan me een ieven zonder die lijf niet meer voorstellen. Tochis het nog onduidelijk wat er in de toekomst met ze gaat gebeuren", zegt Hoogervorst, „De stallen staan bij Room burg. Al meer dan een jaar te rug kreeg ik het verzoek een an der onderkomen voor de po ny's te zoeken, omdat ze er bin nen afzienbare tijd zouden gaan bouwen. Ik heb dat weten te rekken, m^ar het zal er toch een keer van komen. Ik zou niet weten wat ik dan moet. Stallen of boxen huren bij een manege is geen oplossing, dat wordt te gek. Voor één pony kan nog wel, maar alle vijf? En het moet ook niet te ver weg zijn, ik moet er toch iedere dag naartoe. Mensen zeggen wel eens: 'ver koop er dan een paar.' Maar dat doe ik niet. Zeker niet nu ik net een vierspan heb Hoe dat zich verder ontwikkelt, ik weet het niet. Maar het zal in ieder geval niet ten koste» gaan van de po ny's." 'Na afloop is er voor iedereen cognac wassenaar erna straatsma De eerste dag van het nieuwe jaar, om klokslag 12.00 uur, wordt ook bij de Wassenaarse Slag een nieuwjaarsduik in zee gemaakt. Initiatiefnemers zijn enkele leden van de plaatselijke trimclub de Duintrappers. „We zijn het eigenlijk al jaren van plan", zegt een van hen. Just Haasnoot. „Maar het kwam er steeds niet van. Nu we een millenni umwisseling hebben leek het ons een leuk idee om een Wassenaarse nieuwjaarsduik te organise ren. Dat gebeurt onder het motto: Met een frisse duik 2000 in." Origineel is de nieuwjaars duik in de Noordzee niet, want bij Scheveningen - een paar kilometer verderop - ge beurt dat al jaren. Daar gingen vorig jaar duizenden (volgens de organisatie ongeveer 7000, volgens de politie 4000) zwemmers uit de kleren voor een koude doop. Katwijk heeft het evenement een paar jaar geleden overgenomen en ook in IJmuiden en Bloemendaal plonst op 1 januari een groep winterse badgasten in zee. Of de Wassenaarse duik een groots evenement wordt, is nog niet te zeggen, want de initiatiefnemers zijn pas be gonnen met het werven van deelnemers. Haasnoot: „Er is geen inschrijving, maar het is wel handig als mensen vantevoren melden bij ons melden dat ze mee willen doen. Dan kunnen wij daar rekening mee houden. Stel dat iemand een hartaanval krijgt, dan moet er toch een dokter in de buurt zijn en dat soort din gen. En we willen na afloop iedereen een glas cognac geven, dus daarvoor moeten we ook we ten hoeveel belangstellenden er zijn." Haasnoot verwacht dat de deelnemers vooral uit Wassenaar zelf zullen komen, maar iedereen is welkom. „Ja hoor, als u uit Leiden wilt komen, bent u van harte welkom. We hebben wat dat be treft geen idee hoeveel zwemmers er komen op dagen. We zien wel. En als het een groot succes wordt doen we het voor mijn part elk jaar. De Duintrappers zijn op hun idee gekomen omdat een aantal van hen de gewoonte heeft om na de wekelijkse hardlooptraining in de duinen een duik in zee te nemen. De Duintrappers is een trimclub van Wassenaarse mannen, zo tussen de 40 en 65 jaar. De club bestaat al dertig jaar. „Wij hollen ie dere zaterdagmiddag in het Ganzenhoekbos, vlakbij Was senaarse Slag. En daarna gaan sommmigen van ons dan even te water. Een paar we ken geleden ben ik nog in zee geweest. Oh mevrouw, 't is heerlijk. Zo lekker na het hardlopen. Het is net als een dompelbad na de sauna. Je moet ook niet een half uur in het water blijven, want dan raak je onderkoeld. Maar heel eventjes is heel lekker, daar knap je van op." De Duintrappers kwamen een paar jaar geleden in het nieuws toen ze in actie kwa men tegen de voorgenomen kap van het dertig hectare grote Ganzenhoekbos. De hardlopers haalden in Wassenaar 5000 handteke ningen op en Staatsbosbeheer trok uiteindelijk zijn plan - voorlopig - terug. Wie mee wil doen aan de Wassenaarse nieuw- jaarduik kan zich telefonisch aanmelden (na 18.00 uur) op een van deze nummers: 070- 5116802 070-5117186. Aanmelden kan ook per fax: 070-5118735. Of per e-mail: justl@ 'Stel dat iemand een hartaanval krijgt, dan moet er toch een dokter in de buurt zijn tsl >K iH toi psstraat in Oegstgeest blijft, alle vdn van de gemeente ten spijt, to 'aarlijke straat. Doordat de be- ,'ook en de middenstanders tegen- ideje belangen hebben, kan de ver- ij iligheid nooit op de eerste r komen. „En dat is een slechte iet zei één van de aanwezigen gis- ve ld tijdens een informatiebijeen- ns over de verkeersproblemen in wa Jsstraat. louder G. van Eisen (Progressief jeterwoude is het nog al- t eens met het plaatsen tennes voor mobiele te- op de toren van de Ne- eifise Hervormde Kerk aan jsstraat in Zoeterwoude. ir J. Baart van de stich- i idt het een 'hele verbete- 'd at de vier boxen van one nu 'niet meer zo le an opvallend' zijn als in het Toch blijft hij van me- ït ze daar niet thuisho- e galmgaten in de toren loeld om het geluid door Niet om er zenders op ;n. Dan is het toch geen lent meer?" de Rijksdienst voor de ïentenzorg en de ge- 1 lijke monumentencom- D inmiddels hebben inge- met de activiteiten van one, betekent niet dat id Zoeterwoude akkoord In het bestuur moeten overleg plegen over het in van een bezwaar- De mogelijkheid om be- e maken, hebben we nu ^ste. Daar hebben we wel "voor moeten doen", al- irt. it [stichting stuurde twee brieven naar de ge- Daarin werd erop ge- dat burgemeester en iders zich niet hielden wettelijke procedure. irmondDe gemeente Warmond heeft alle klaarovers van de drie van de verkeersbrigadiers en de overstekede kinderen wordt ver basisscholen in net dorp in een nieuw 'jasje' gestoken. De nieuwe hoogd. outfit is volgens de gemeente beter zichtbaar, waardoor de veiligheid foto dick hogewoning

Leidsch Dagblad | 1999 | | pagina 19