iff S.ff m m m toy C(JL etc Schrijvende Lezers Sinterklaas: unieke traditie die behouden moet Discussie over Oranjebuurt Sassenheim was democrat sanicream Bad- en douchecrème in één. Rnlmolive Jordan Reinigt tandoppervlak efficiënt en bereikt.de moeilijke plaatsen beter. Kies uit soft of medium. Per stuk. KonjvtarJ Leiderdorps college boos over Van Dijks uitlatingen Leden DDR-top de echte helden bij val van Muur Ff Komst van torenflats mijn woongenot wel Leiden moet veiligheid vai> kamerbewoners ter harte ne Hotel in Warmond was gev(d maar niet op Kokjés voorwal; DINSDAG 7 DECEMBER 1999 Gillette Series scheergel (?///cfte ^ies Ult vananten ra,n' cool wave of pacific light. Bus 200 ml. Met Klantenkaart £99 Gillette Mach 3 (jjllëffë Scheerapparaat met 2 mesjes Per stuk. Met Klantenkaart L395 Sanicream 2 in èèn Flacon 1250 ml. Met Klantenkaart USf Palmolive shampoo of conditioner Voor gezonder en sterker haar. Qa. kokosmeik/jojoba voor iedere dag. Flacon 400/300 ml. Met Klantenkaart 4-49 Jordan tandenborstel multi-action Met Klantenkaart ent en bereikt de Nieuw! Sanex dermosensitive deodorantspray of -roller xU Dy Met lactoserum voor actieve verzorging k-Jc^llV/zY en verzachtende werkme /I 4 en verzachtende werking. Per stuk 150/50 ml. Met Klantenkaart >99 Plax mondwater soft mint j\ V Voor een fris gebit V a\ Flacon 500 ml. Met Klantenkaart >99 Nivea styling U A uit spray, mousse, gelspray I C XV of gel in verschillende fixaties Per stuk 250/150 ml. Met Klantenkaart >49 Dentaflair tandpasta total Voor totale verzorging van uw gebit. Van ons huismerk MasterSign. Tube 75 mL Met Klantenkaart >19 Sinterklaas zou op zijn retour zijn, zegt men. De belangstel ling zou verschuiven in de rich ting van de kerstman. De com mercie zou hier belang bij heb ben. Of dat zo is, is wat mij be treft nog zeer de vraag. Ik hoop dat sinterklaas uiten- delijk de strijd wint. Die kerst man zie ik namelijk in het ge heel niet zitten. Nee, geef mij maar die zachtmoedige grijs aard. een kindervriend bij uit stek. Maar ja, deze figuur schijnt bij diverse bevolkings groepen weerstanden op te roe pen. Velen namelijk zien in de sint en zijn zwarte knecht een significant symbool van koloni ale overheersing. De grote blan ke meester en zijn slaaf. Grote onzin natuurlijk. Ook heb je nog lieden die be ducht zijn voor een blijvende beschadiging van de tere kin derzieltjes door het fenomeen sinterklaas. Angstpsychoses kunnen volgens hun niet uit blijven en het uiteindelijk ver liezen van het geloof in de sint zadelt hen op met eeuwigdu rend wantrouwen ten opzichte van de gehele mensheid. Ik vraag mij in gemoede af of een bezoek aan de tandarts tijdens de kleuterleeftijd niet desa streuzer is. Resumerend zou ik willen stellen: hou nu toch eens op met dat gezeur over de sint. Het gaat hier om een unieke Hol landse traditie die behouden moet blijven. En ik blijf bij deze mening ondanks het feit dat ik zelf indertijd, zo n vijfenzestig jaar geleden, ten aanschouwe van de gehele schooljeugd door twee enorme pieten in een zak werd gestopt. Uiteraard kreeg ik terstond gratie en zelfs nog een cadeautje. Een trauma heb ik er beslist niet aan overgehouden. J.H.Th, van Beest, Leiden. (Door de redactie bekort) De belangstelling zou van de sint verschuiven in de richting van de kerstman. Democratie, daar draaide het om in de discussie over de her inrichting van de Beatrixstraat in Sassenheim. Zijn de wijkbe woners in de Oranjebuurt, en met name in de Beatrixstraat, betrokken geweest bij de plan nen en de besluitvorming? Ja. Bij een democratische besluit vorming telt normaal gespro ken een eenvoudige meerder heid. Maar in een goede demo cratie wordt rekening gehou den met de belangen van een minderheid. Ook zij moeten hun mening naar voren kunnen brengen en door middel van goede inhoudelijke argumenten hun zaak bediscussiëren. Hoe is het gegaan met de be sluitvorming over de herinrich ting van de Beatrixstraat? Tij dens de politieke avond, geor ganiseerd door de Bewonersbe langenvereniging Voortvarend 97' - en openbaar voor alle be woners in de Oranjebuurt, al dan niet lid van de vereniging - bleek dat er grote behoefte was aan meer openbaar groen in de wijk. Naar aanleiding van deze avond heeft de Bewonersbelan genvereniging een oproep in de wijk gedaan om een Groen- commissie te vormen. Tegelij kertijd bleek na rioleringswerk zaamheden in de Oranjebuurt, de tijd rijp voor een grondige herinrichting. Op de oproep kwamen negen bewoners af. Samen met amb-^ tenaren van de gemeente Sas senheim hebben zij een ont werp gemaakt, waarbij ver keersveiligheid, beplanting en genoeg parkeergelegenheid voorop stonden. Toen de eerste tekeningen gereed waren, zijn alle bewoners van de Beatrix straat, als direct betrokkenen, al vroeg in 1999 uitgenodigd voor een eerste informatieavond. Op deze avond is fel, maar open gediscussieerd onder leiding van wethouder N. Wagemakers. Tegenstanders van de eerste plannen hebben hierna een al ternatief plan gemaakt, waarbij de inrichting als zodanig niet veranderde, maar hetzelfde ontwerp werd ingediend, maar dan gespiegeld. Het bestuur van de Bewo nersbelangenvereniging heeft zich afzijdig gehouden van de werkzaamheden van de Groen- commissie en heeft alleen voor alle faciliteiten voor de vergade ringen gezorgd. Beide plannen zijn neutraal door de Bewo nersbelangenvereniging op een informatieavond voor alle be woners in de Oranjebuurt be sproken. Helaas waren de in dieners van het alternatieve ontwerp niet aanwezig om hun plannen te onderbouwen. Zij De ingezonden brief van de heer A. van Dijk in het Leidsch Dagblad van 22 no vember schreeuwt om een reactie: het BBL-raadslid slaat op drie punten de plank volledig mis. In de eerste plaats is de relatie tussen de Stichting SVG (de Stichting die ge handicaptenactiviteiten- centrum de Gading exploi teert) en de gemeente geenszins vertroebeld. De Stichting SVG heeft dit per fax bevestigd. De onderfin - ge verhouding is juist uit stekend te noemen. Dat moge onder meer blijken uit de gesprekken die op dit moment plaatsvinden en die tot doel hebben om het oude Gading-gebouw van SVG te kopen. Naar ver wachting worden de ge meente en SVG het spoedig eens. In de tweede plaats is het niet aan de gemeente te wijten dat het anderhalf jaar heeft geduurd voordat het raadsluit over de Ga ding werd uitgevoerd. Oor zaak waren de bezwaar schriften die de bewoners boven de Winkelhof had den ingediend. De afhande ling daarvan heeft veel tijd gekost. In de derde en laatste plaats heeft de WD in de vorige raadsperiode geen principiële bezwaren tegen het Gading-project geuit. Bezwaren waren er wel. maar die waren van prakti sche aard. Zij hadden met name betrekking op de af wikkeling van het verkeer rondom het nieuwe ge bouw. Wij begrijpen niet wat de heer Van Dijk beweegt om de gemeente op deze ma nier in een kwaad daglicht te stellen. Het valt ons op dat hij steeds vaker zijn toe vlucht tot de krant zoekt. Wij wijzen hem erop dat raadsvergaderingen het de mocratische platform bij uitstek zijn om zijn onge noegen over dit soort zaken neer te leggen. Overigens erkennen wij natuurlijk dat de heer Van Dijk een belangrijke rol heeft gespeeld in het voor bereidende traject. Wet houder Kolman heeft dan ook haar waardering uitge sproken in haar toespraak na het slaan van de eerste paal. College van burgemeester en wethouders Leiderdorp, Leiderdorp. Een demonstrant gaat op 11 november 1989 de muur met een voorha mer te lijf. FOTO REUTERS Hierbij willen wij ons ongenoe gen spuien over de feestvieren de Kohl en Bush bij de herden king van de val van de Berlijnse muur. Bush en Kohl werden ge- eerd als helden terwijl wij van mening zijn dat de echte helden er niet bij waren. Met de echte helden bedoelen wij onder andere Egon Krenz en de overige leden van de toenma lige DDR-top van de communis tische partij. Het is deze groep mensen geweest die voor de- echte verandering heeft gezorgd. Het parlement van de DDR had immers een wet aangenomen die een doorgang van Oost naar West mogelijk moest maken. In de maanden voorafgaand aan de val van de Berlijnse muur, was al duidelijk dat de DDR-top een andere koers ging varen, omdat zij inzag dat het communisme bepaalde veran deringen nodig had. Maar wie schetst onze verbazing, geen van deze mensen die de veran dering mogelijk hebben ge maakt. zijn aanwezig geweest bij de herdenking. Sterker nog, te gen sommige van hen (bijvoor beeld Egon Krenz) loopt een proces wegens betrokkenheid bij vier moorden. Hoeveel doodvonnissen zou den er met medeweten van de president van de Verenigde Sta ten jaarlijks worden voltrokken? Meer dan vier, in elk geval. Ster ker nog: de burgemeester van Los Angeles zou van een rustig weekeinde spreken als er slechts vier moorden plaatsvinden. Laat de president van de VS maar eerst de veiligheid en burger rechten van zijn eigen volk vei ligstellen. In vele steden moet zelfs een avondklok worden in gesteld, vanwege de onveilig heid op straat. Voor vele 'vrije' Amerikanen begint de Berlijnse muur bij hun eigen voordeur. M. Krieger, S Karthaus, Den Haag/Oegstgeest. hebben verschillende keren met de wethouder overlegd. Toen bleek dat alle partijen niet tot overeenstemming kwa men, is afgesproken de beslis sing over te laten aan de com missie VEMO. Beide plannen leken zoveel op elkaar dat van een oordeel over het estheti sche gedeelte van het ontwerp geen verschillende uitspraken te verwachten waren. Wat over bleef was de verkeersveiligheid. Beide partijeen waren het eens, dat dit het belangrijkste onder deel was geworden. En daar beide partijen geen deskundi gen zijn op dit gebied, werd af gesproken om dit over te laten aan de werkelijke deskundigen. Beide partijen zouden zich aan de uitspraak conformeren. Helaas bleek op de commis sievergadering deze afspraak niet bindend te zijn geweest. Inhoudelijke argunj; het ontwerp werdeir' ven. Tevens werd procedure gehekeld zich onvoldoende meerd en werd har feld aan de repre van de Bewonersb eniging. Tja, als argumenten tekort wordt de procedure De commissie V 1 zich positief uitgesp i het plan van de Gro sie. Inmiddels ligt positief raadsbesluil wij blij mee. Er groen en minder verkeer door de wijk we nog meer? Voorzitter Bewonei vereniging 'Voor ,,Het woongenot van de huidige bewoners van de Laan van Ou derzorg wordt niet aangetast door de komst van hoogbouw", zei de Leiderdorpse wethouder Victor Molkenboer in een inter view in het Leidsch Dagblad van 23 november. Ik ben dat niet met hem eens. Voor mij is er wel degelijk een aantasting van het woongenot. Ik woon in een hoekflat waar de toren tegenaan wordt ge bouwd. Mijn enige keukenraam wordt dichtgemetseld. Er komt geen ander raam of opening voor in de plaats. Hoe kom ik in het vervolg aan de nodige ven tilatie bij het koken en erna? Ik heb de brail vraagd of dat nu zo mijn keukenraam lal nen. Als ik aannei maken, dat ik doo naar buiten ga, da E niet, anders wel, luit woord. Maar ik ma| l; len als ik ergens mee r Ik woon op de deèp ping, wat moet ik mijn keukenraam 112 bellen en wadfc vangzeil of het vi maar laten schieten. E. Rei e (Door de reda\j Op het artikel 'Particuliere ka- mermarkt moet beter en veili ger' - in het Leidsch Dagblad van 19 november - wil ik rea geren. Mijn kinderen studeren in Leiden en hebben kamers gehuurd van particuliere huis bazen. Ik vind de veiligheid van die panden slecht. Waarom zet de brandweer van Leiden niet een program ma op om deze panden te controleren op elektrische vei ligheid - zoals de aanwezig heid van aardlekschakelaars. deugdelijke bedrading, vol doende capaciteit etcetera - en de aanwezigheid van rook melders. blusapparaten en branddekens. Waarom wor den gasapparaten en -leidin gen niet gecontroleerd en wordt er niet gelet op de aan wezigheid van asbest op plaatsen waar dat gevaar voor de gezondheid zou kunnen opleveren? En waarom is er geen controle van voldoende en adequate vluchtwegen in geval van brand? Ongetwijfeld zijl meer zaken die gec ri zouden moeten woi dat gebeurt niet. N huisbaas, misbruik van de kamernoexj- verhuren in panden uit gevaarlijk zijn. investering in de een vermindering winst zou betekenen Het zou goed zijn 1 (in navolging van U panden waarin ka ning plaatsvindt, s controleren en vei sen zou stellen. H 10 stad sieren, als zij e heid van haar vele woners ter harte n Tenslotte is de lok 1 mie er zeer bij geb vele studenten in d r nen. Of wacht men5 het verdronken kalm Schrijven doe ik alleen maar als iemand oneerlijk is of, nog er ger. halve waarheden vertelt waarbij ik betrokken ben. Ge lukkig hoef ik maar zeer zelden te schrijven. Jerry Kokjé, eigenaar van het Warmondse restaurant Meer- rust, zegt in een artikel in het Leidsch Dagblad van 22 no vember dat ondergetekende niets voelde voor een plan voor een hotel in de Dorpsstraat van Warmond. Het tegendeel was (en is) waar, ik zou net zeer toe juichen. Op Kokjés voorstel kon ik echter onmogé *1 Dat luidde: 'Warme tel en ik het Meerpi 1 grond. Om niet, an u het financieel niet flfj De waarde van Meerpunt schat ik joen gulden en is vrij van schuld in ei| de gemeente. Leul ondernemer, die in gelooft. Maar het ka 'I komen, want hij is n e il loop

Leidsch Dagblad | 1999 | | pagina 20