MSV toont tegen Orca's twee gezicht Fiks nestelt zich aan de leiding Sport AZC naar bekerfinale Sporting Trigon sc slechts compliment De Vreugt en Van Haastert winnen in voorronde nk AAAANDAG 6 DECEMBER 1999 990 Be Fair verslaat verzwakt RW volleybal In de voUeybalcompetitie kwam van 'Leidse' zijde alleen het vrouwenteam van RW in actie. In YVaddinxveen ver loor de Rijnsburgse ploeg de wedstrijd tegen KW/Be Fair met 3-1. RW trad gehandicapt aan omdat Marjan Schipper en Corien Dijkhuizen niet beschikbaar waren. De eerste was ge blesseerd. de laatste moest werken. Be Fair. een ervaren team met veel lengte, had voor aanvang van de wedstrijd twee pun ten meer dan het als zevende geklasseerde RW. De overwin ning van de ploeg uit Waddinxveen was niet onverdiend. Be Fair had net wat meer aanvalskracht dan het door Erwin de Groot gecoachte RW. Door het ontbreken van Marjan Schipper maakte het Rijnsburgse team bovendien veel minder gebruik van de driemeteraanval dan normaal. De volgende setstanden verschenen op de borden: 15-4,11-15,15-10 en 15-2. Goede prestatie Jeffrey Tameling katwuk De 14-jarige Jeffrey Tameling heeft een opvallende prestatie geleverd. De zwemmer van Katwijk boekte een 'beste jaargangs prestatie' (bjp) op de 100 meter rugslag. Hij zwom 1.02.66. Het oude record stond op naam van Peter de Rover (1.03.20). Dat werd in 1981 gezwommen. Zesde plaats voor Huta Galung almere Jesse Huta Galung heeft bij de Masters van het lande lijk winterjeugdcircuit de zesde plaats behaald. De 14-jarige Hil- legommer, die voor de eerste maal in de categorie tot en met 16 laar speelde, was in de poule in twee sets niet opgewassen tegen de latere winnaar Michiel Koning. Ook het duel tegen Paul Moggré ging, met 4-6 in de derde reeks, verloren. Huta Galung won wel van Timo van der Lecq, maar kwam in de strijd om de vijfde plaats tekort tegen Sabin Tigu. Het tweede lid uit de jeugdselectie van districtstrainer Ymco van Gorkom, Nick Vin ken, bereikte de achtste plaats. Scylla verlaat eredivisie met winst tafeltennis Scylla heeft zijn laatste eredivisie-optreden afgeslo ten met een 4-3 overwinning op Ankerstars. De landskampioen uit Middelstum was zonder zijn kopman Wu Bin naar Leiden afgereisd en arriveerde bijna een uur te laat. De nederlaag had geen gevolgen voor de Groningse ploeg. Bij Scylla onderstreepte Gerard Bakker zijn goede spel met overwinningen op Post en Tammenga. Bakker was ook samen met Edgar Malchasjan goed voor de dubbel. De laatste pakte ook deftig Dennis Post in. Het Leimuidense Play Fair promoveerde zaterdag naar de vierde di visie door ongeslagen te blijven in de promotieklasse. Bjom van der Voort, Fred Möüers en Dick Hoogendam maken op 29 janu ari hun rentree in de landelijke competitie. schaken jan bey Twee regionale schakers heb ben zich geplaatst voor de vol gende ronde van het Neder lands Kampioenschap Scha ken. Edwin van Haastert en, Dennis de Vreugt strijden met veertien anderen in februari om vier startbewijzen voor de finale in mei. Onder de 32 deelnemers aan de eerste ronde bevonden zich vier regionale schakers, die el- kaar, via een Zwitserse indeling op rating, moesten bekampen. De kampioen van de Leidse Schaakbond, Ad van den Berg, moest zien te winnen van LS- G'er Edwin van Haastert en Ri- ni Kuyf (IM) had de loodzware taak de kersverse Europese jeugdkampioen en kandidaat grootmeester, Dennis de Vreugt (IM) uit Lisse, te ver slaan. In de eerste partij wist Van Haastert in een Siciliaanse par tij de witte torens naar de ze vende rij te brengen, waarna Ad van den Berg een opgelegde remisekans miste, toen Van Haastert een niet al te zorgvul dige voortzetting koos. „Van den Berg kon met Pxfl, gevolgd door een afwikkeling in het eindspel, remise maken en dan krijg je toch een heel andere tweede partij te zien", zei Van Haasten. In de tweede partij moest Van den Berg met de witte stukken natuurlijk flink op winst spelen. Hij koos er voor de theoretische paden snel te verlaten om te gaan rommelen in de marge. Van Haasteren hield alles netjes on der controle en won ook deze partij toen Van den Berg een al te drieste winstpoging deed. De eerste partij in de twee kamp van Dennis de Vreugt te gen Rini Kuijf was spectaculair. Beide spelers speelden zeer aanvallend en de Fra eindigde in een zet Dat hield een mooie voor de tweede pa Kuijf verscheen zoi achter zijn bord. De miste tijdens de op mededeling dat het tijdstip op zondag plaatst van half twee twaalf. Hierdoor Vreugt, die zelf dacl om tien uur moest s glementair de partij. In de promotiedivisie won MSV thuis van Orca's. Blitz verloor in Groningen van topploeg Groene Uilen. Eerste- divisionist BS Leiden won in de Vijf Meihal van koploper Attacus. Bij de vrouwen verloor Grasshoppers met 87-77 van Final Four-deelnemer Jolly Jumpers en ging Leider dorp thuis onderuit tegen Binnenland. BV Lisse was in Gemert te sterk voor Quo Vadis. leiden dirk kloos AZC heeft de eindstrijd om de nationale waterpolobeker be reikt. In Alphen werd AZPC uit Amersfoort met 8-4 verslagen. AZC voelde zich voor het duel al favoriet tegen de ploeg die ze in de reguliere competitie nog niet heeft ontmoet. AZPC is door het vertrek van Eelco Uri en Marco Kunz duidelijk ver zwakt. Een bij vlagen prima voor de dag komend AZC was inderdaad de betere ploeg. Na dat beide ploegen een numerie ke meerderheid onbenut had den gelaten, kon Kimmo Tho mas zo'n buitenkans wel verzil veren (1-0). Nog voor het ver strijken van de eerste periode kogelde de goed spelende Niels Zuidweg, ook uit een man- meersituatie, de 2-0 achter goa lie Arie van der Bunt. Toen Zuidweg in de tweede periode 3-0 liet aantekenen had AZC de ruime marge waar de ploeg op aasde. Vanaf dat moment ging het minder met de Alphenaren. Vooral aanvallend haperde het. Paal. lat en natuurlijk Van der Bunt stonden doelpunten in de weg. AZPC rook zijn kans en kwam via Mike Beukering en Kay Rauwhorst op 3-2. In de derde periode bleek de AZPC- keeper ook maar een mens van vlees en bloed. Eerst greep hij mis op een achterwaarts schot van Kjell Boom en vervolgens gooide hij verkeerd uit en kon Thomas counteren. Ongewild hielp Van der Bunt hiermee AZC over het dode punt heen. Vlak na de start van de vierde periode kon Gerritsen nog wel 5-4 scoren, maar hier na was het alleen AZC wat de klok sloeg. Scherpe counters brachten Niels Joor en Kjell Boom in stelling voor doelpun ten. Met nog ruim vier minuten te spelen en een 7-4 stand op het scorebord kon AZC weinig meer gebeuren. In de slotfase bepaalde Jurgen Thomas de eindstand op 8-4. De tegen stander van AZC in de finale is waarschijnlijk Polar Bears. ZPB kwam in Ede niet opdagen om dat de club geen representatie ve ploeg op de been kon bren gen. De Barendrechters hebben protest aangetekend tegen de beslissing van de bond om hen uit de bekerstrijd te halen. AZC-AZPC 8-4 (2-0, 3-2, 5-3 en 8-4). Goals AZC: Niels Zuidweg (2), Kimmo Thomas (2). Kjell Boom (2). Niels Joor (1) en lurgen Thomas (1). basketbal joris zandbergen MSV wees in eigen huis Orca's terug met 72-65. Een zege van de Noordwijkers leek in de eer ste helft niet waarschijnlijk. De thuisploeg grossierde voor rust (30-38) in balverlies en opereer de weinig geconcentreerd. Op nieuw ontbrak Zeger van Leeu wen bij MSV. Nadat hij net van een gebroken neus hersteld was, blesseerde de forward zich op de laatste training aan zijn enkel. Zijn rol werd in de twee de helft goed overgenomen door Roelof van der Spruit. In de rust zette coach Burhan Ali- begovic zijn ploeg op scherp en MSV draaide in de tweede helft stukken beter. De Noordwijkers waren in de tweede helft veel zuiniger met de bal en dwon gen de Urker gasten tot balver lies. Ook verdedigde de thuis club in de bucket goed, en boekte zo een belangrijke zege. Coach Alibegovic: „Veel spelers kampen bij ons met blessures, en we krijgen voor de kerst nog twee zware wedstrijden. Dus is het noodzakelijk om dergelijke wedstrijden thuis te winnen." Scores MSV: Jan Koek 22. Van der Spruit 20. Blitz redde het in Groningen te gen Groene Uilen niet: 76-63. De Voorschotenaren moesten het stellen zonder center Cees Aanhanen, die voor het junio renteam moest uitkomen. Blitz etaleerde niet zijn beste vorm, maar hield lang stand tegen de sterke Groningers, vooral dank zij een uitblinkende Bob Vegter. Na rust (33-38) ging het gelijk op tot 60-60 met nog drie mi nuten te spelen. Toen bleek dat Groene Uilen fitter was. De thuisploeg beschilcte over ne gen min of meer gelijkwaardige spelers en kon dus flink door wisselen. In de slotfase stond Groene Uilen derhalve met vijf uitgeruste spelers in het veld, en moest Blitz de Groningers laten gaan. Scores Blitz: Piket 21, Vegter 14. BS Leiden versloeg thuis koplo per Attacus met 74-62. Het was de derde zege op rij voor de Leidenaars. bij wie de gebles seerde Timo Versteegen ont brak. Toch werden de gasten uit Veghel, die ook een aantal blessures kenden, direct door een sterk aanvallend Leiden op een achterstand van tien pun ten gezet. Erik-Paul van Weeren zorgde voor de meeste scores, terwijl Michel Martinez liet zien dat de omschakeling naar de rol van spelverdeler hem steeds beter af gaat. Na rust (32-21) schakelde de thuisploeg over op een zoneverdediging. Even kwamen de bezoekers terug tot op twee punten, maar binnen de kortste keren leidde de thuisploeg weer met tien pun ten. De ervaren thuisclub speel de het duel vervolgens makke lijk uit. Scores BS Leiden: Van Weeren 20. Martinez 13. Ginjaar 10. De junioren van Blitz hielden een kans op plaatsing bij de eerste vier door in Voorschoten met 92-55 van Hoofddorp te winnen. Blitz speelde een wis selvallige eerste helft. Van 0-6 werd het 25-9, om vervolgens met 41-36 te gaan rusten. In de tweede helft zette de thuisploeg orde op zaken. Sterk reboun dend en doelgericht spelend liep Blitz ver weg van de Hoofd dorpers. Scores Blilz: Nicastia 23, Moinat 19, Aanhanen 11. De Roo 10. De vrouwen van Univentlo Grasshoppers kwamen in Tub- bergen tegen topploeg Jolly Jumpers net tekort: 87-77. De wedstrijd kende wisselend ver loop. In de eerste helft bleef Grasshoppers lang bij. De wed strijd moest echter stilgelegd worden wegens een knieblessu re van Gabriëlle Versteeg, die per brancard van het veld ge dragen moest worden. De Kat- wijksen waren even aangesla gen en de thuisploeg liep van 21-18 weg naar 38-26 bij rust. In de tweede helft was het ren nen en draven, met hoge schot percentages voor beide teams. Grasshoppers probeerde van alles om Jumpers-uitblinker Pe- Albert Stuijfzand (14) van BS Leiden wordt door een speler van Attacus 'gebloeid' bij zijn poging een lay-up te maken. foto taco van der eb tra Olsen af te stoppen, maar de Amerikaanse miste vrijwel niet en kwam tot 39 punten. Bij de bezoekers besloot Nike Hartlief om het voorbeeld van Olsen te volgen en zij tekende in de tweede helft voor 25 punten. Hartlief zorgde ervoor dat haar team nog terugkwam tot 80-74, maar Olsen was in de slotfase koelbloedig van de vrije-worp- lijn en zorgde dat de punten in Tubbergen bleven. Scores Univentlo Grasshoppers: Hartlief 27 (11 rebounds). Nieuwcn- huijs 12 (10 rebounds). Driessen 12, Van Duijn 10. BV Leiderdorp verjoor in de ei gen sporthal nipt van Binnen land: 45-47. De bezoekers uit Barendrecht moesten het doen zonder de geschorst se Allers, maar hadd Weeda opnieuw hur Vooral door Weeda derdorp na tien mini een 9-19 achterstar thuisploeg ging ven ter verdedigen en v (22-22) weer op geli In de tweede helft b dediging van Leidei gesloten, maar de aanvallend geen vu De goede kansen wt de Barendrechtse zc ging wel gecreëerd; viel slechts sporad ging de thuisploeg r 40 voorsprong de Via een aanvalsrebc Binnenland vlak vt 45-47. In de laatste de Leiderdorpse Sai maker afgefloten me euze aanvallende fc nenland kon de laa den uitspelen. Scores BV Leiderdorp: rebounds), Wagemaker 1 De vrouwen van BV ten in Gemert met lastige uitwedstrijd Vadis af: 51-60. De ken snel tegen een stand aan, maar raa paniek. Hoewel Liss< vanaf de tiende mi: controle had, slaagt er niet in de voordi snel uit te bouw coach Hans van Ve rust (23-31) op mee de aanval had aan vlotte het aan Lisse- De thuisclub kwair de tiende en vijftiei nauwelijks aan te p zoeksters profiteerdi vrije-worplijn maar van de scoringsmogi Scores BV Lisse: Eller Koolhof 11Van der Heu De juniores van Gr verpletterden Binne 62. Tegen de nun bleven de Katwijk: centreerd spelen en bezoeksters er nooit Scores Grasshoppers: Guyt 27, Kucharslca 12, P De meisjes juniore Leiderdorp verloren met 59-56 van Wy dorp had bij rust aanvankelijke 29-1 stand bijna ingelope vijf minuten voor tij voorsprong uit hand Scores BV Leiderdorp Goudberg 10. KORFBAL MICHEL VAN c&ft Drie verenigingen zijn in de zaalcompetitie nog altijd onge slagen. Fiks. Tempo en KZ Lei den bevestigden hun goede vorm met zeges op Apollo, De Dijkvogels en BFC. Pemix be haalde haar eerste overwinning bij IJsseivogels. TOP en Madjoe incasseerden in eigen hal hun eerste nederlagen tegen Zwart Wit en Thor(H). Dat kostte hun meteen de koppositie. Titelkandidaat TOP nam de wedstrijd tegen het punüoze Zwart Wit te gemakkelijk op. De tweede aanval draaide onder maats en maakte in beide helf ten slechts twee doelpunten. Steven Baart (3), Lisette van der Willik. Peter Boeren en Stanley Lardé zetten hun club nog wel op 6-4. maar bij rust was er al een 7-8 achterstand. Bij 11-11 ging het vak weer voor nul aan de kant door gebrek aan schot en organisatie. Ook in de vol gende beurt op 12-14 wjlde het niet meer lukken ondanks de impulsen van invaller Bas van Amsterdam. Zelfs een strafworp bleek niet meer tot een doel punt te leiden, zodat er met 12- 16 werd verloren. De Danaïden verzuimde in de slotfase tegen Juko rustig aan te vallen en dat kostte een punt: 14-14 De ploeg van Aart van der Werf, die na drie sei zoenen gaat afzwaaien, had dankzij een goede start (4-1) steeds de leiding gehad. Heiko Locher (2). Sandra Kalthoff. Ar- ne Heijman en Martijn van der Meer zorgden na 7-6 zelfs voor 12-8. De laatstgenoemde schut ter leek na een knappe combi natie met Locher de winst veilig te stellen (14-12), maar twee strafworpen in de resterende drie minuten beslisten anders. De verdediging van Pernix was uitstekend op dreef en hield IJsseivogels lange tijd van scoren af. Dat gebeurde met name in het tweede kwartier. Karen Amoldus. Lian Olst- hoom, Ineke van der Vegte, Raymond Boerman en Bert Vanhaelen konden zodoende in deze fase 4-3 omzetten in 5-8 (rust). Deze voorsprong werd moeiteloos vastgehouden: 11- 17 winst In de slotfase kregen Sanne van Santen en Frans Treur enige speeltijd toebe deeld. wat voor de eerstge noemde invaller haar zaalde buut in de hoofdmacht bete kende. Fiks nestelde zich op de eer ste plaats in de tweede klasse E door de simpele 21-15 zege op Apollo. De Oegstgeestenaren stonden bij rust al 7-13 voor via Theo Vreeken (3), Marleen Boomgaard. Tanja Huizing. Nlatthijs en Saco de Visser (2). Saskia van der Does en Tineke de Visser. Zij kregen aan het be gin van de tweede helft weer zoveel kansen, dat zij niet altijd goed letten op de paal be zetting. Daardoor slonk de voorsprong even tot 11-13 en 12-14, maar daarna werd het gelijk 12-19. Lennie Anholts luisterde haar rentree op met twee treffers. Voor Crescendo kreeg de wedstrijd tegen ALO een wrang slot. aangezien Peter Baak uit viel met een achillespees-bles sure. De ploeg van Robin Som- meling speelde sowieso een on gelukkige wedstrijd. Zij leek in het eerste kwartier overspeeld te worden (0-4). maar vocht zich goed terug. Remco Beije (3). Uone Kooioos en Wijnand Alberts (2) haalden op tot 7-8. Het was gelijk geworden, ware het niet dat een schot van Linda Meijers uit de mand tolde. Dat was het breekpunt, want ver volgens werd het 7-13. De twee de inhaalpoging strandde bij 11-13. Poulegenoot Tempo had een goede generale repetitie voor de streekderby tegen Crescendo met een 13-11 zege op De Dijk vogels. De Alphenaren hadden de partij van begin af aan onder controle. Margriet Lemkes. Ro nald Drieduite. Edwin Visser (allen 2x) en Marcel Haagsman zorgden in de eerste helft via 0- 3 gelijk voor een maximale voorsprong van vier punten (3- 7). De geelhemden zagen de marge weliswaar slinken tot een punt (6-7 en 7-8), maar ble ven rustig. Zij dwongen hun te genstanders door goed verdedi gen tot geforceerde schoten, terwijl zijzelf toesloegen met doelpunten van Maaike Rijs wijk, Marcel Haagsman en Ed win Visser (7-11). Daardoor stond de winst al ver voor tijd vast. Tijdens de tweede helft raakte Madjoe tegen Thor(H) offensief volkomen uit het lood. De spe lers zouden zonder vaste paal- bezetting aanvallen, maar de den dit zo zwak. dat zij regel matig balverlies leden. Remco van de Meeberg was de enige die in 22 minuten tijd doel trof, zodat het na 11-9 (rust) onver mijdelijk 12-17 werd. Deze om mekeer was bepalend voor het 16-21 verlies. Remco van de Meeberg (7) en Hanne Veldman (6) namen het leeuwendeel van de productie voor hun reke ning. Velocitas behaalde bij DES een 13-10 overwinning zonder bijster goed te spelen. De Lei derdorpers kwamen nooit goed op gang. omdat hun aanvallen te vaak door kleine overtredin gen werden onderbroken. Zij sloegen desondanks in het eer ste deel van de tweede helft hun slag via goals van Hester Kroesemeijer, Arjen Bakker. Emanuel Vlagsma en André van Wallinga (6-8 rust, 7-12). Afgaande op het spelverloop had Fluks meer verdiend dan een 10-12 nederlaag tegen Wei devogels. De Noordwijkers toonden defensief progressie, alleen aanvallend bleef het af werken moeizaam. Ramses Duindam (4), Maaike Bosch, Heiko Locher van De Danaïden is in balbezit in het duel met Juko. Ploegge note Nienke Feenstra (links) staat klaar om de bal te ontvan gen. foto TACO van der eb Petra Both, Jerre Schwarz en Arjan Kuijper hielden hun club zo'n vijftig minuten aan de lei ding, met maximaal drie pun ten verschil (8-5, 9-7). In de slotfase schoot een heer bij de bezoekers ineens vier keer op rij raak en dat bleek de fatale klap. KZ Leiden had weinig moeite om een ruime 25-14 zege te be halen op BFC. De vierdeklasser had de opponent tien minuten in haar buurt (4-2) en liep ver volgens via 7-2 door naar 11-5 (rust). Joost Kwestro en Mark Zierikzee waren ieder goed voor acht doelpunten. De eerste schoot een bal zo geruisloos door de mand dat er even twij fel was of die wel raak was. Ook Arwin Akse (4) en Patricia Derk- sen (2) scoorden meer dan Leidenaars verliezen in slotfase Het breekpunt volgc 19-19, toen Nic. we liep naar 21-19. C Schallenberg school piet door naar de arl thuisclub enige stra] en zijn team in vergt vallen niet „Hij fle niet consequent. H den in de tweede he keer een strafworp zing van de grensre hij had zelf helema zien. Dat overkwam Haghe ook al en I steeds in belangrijk* iets is wel frustrerei dien profiteerde Ni hartig van enige fc Trigon-verdediging. zetten van Christin gen en Johan ter Wendy van Hooven de Haas bracht get meer, want zij kwant scoren toe. Alleen d trof doel in de slotf zodoende geflatteei 20. „Vorig seizoen I vaak in de eerste tii van de tweede helft lies je in de laatste z> In dat opzicht is er v maar het blijft een Wij hebben nu wel twee ploegen in de en steeds kansen o gehad. Dat is op zie tief gegeven. Je zit wachten tot het er komt." Het bonds spelde dat Trigon vierde kan worden, voor de huidige ni nog heel wat te winr Nic. - Sporting Trigon Doelpunten: /Mfrca Larr van acr Horst. Arnoud Chantal van Duijn. Wei ven. Diana Hoppenbrou ca Joustra en Sander de I groningen michel van gent Sporting Trigon ontvangt in dit zaalseizoen voorlopig meer complimenten dan punten. De Leidse hoofdklasser gaf titel kandidaat Nic. uitstekend par tij, maar trok wel met 24-20 aan het kortste eind. Dat overkwam de ploeg ook al op de openings dag tegen Die Haghe, de andere kandidaat voor de kruisfinales. „Het is wel leuk. die compli mentjes, maar je wilt gewoon meer", verwoordde trainer Schallenberg de teleurstelling in het Leidse kamp. In het bondsblad werd Spor ting Trigon getypeerd als een ploeg die het toppers lastig kan maken. De formatie van Peter Schallenberg maakte deze re putatie tegen Nic. volledig waar. Zij moest van begin af aan tegen een achterstand vechten, maar deze werd in de eerste helft nooit groter dan twee punten (2-0, 6-4. 7-5, 8-6, 9-7). De Leidenaars speelden bijzonder gedreven en gaven de verliezend zaalfinalist van vorig jaar uitstekend partij. Vooral Al fred Lambooy was bijzonder trefzeker bij de kleine kansen: hij had voor rust al vijf goals op zijn conto staan, waaronder de laatste van de eerste helft (12- 12 rust). Zijn vakgenoot Tim van der Horst hield intussen in ternational Taco Poelstra be hoorlijk in toom. De kopman van Nic. maakte wel tal van doelpunten, maar daar zaten enige strafworpen bij. Na de pauze veranderde er weinig aan het spelbeeld. Spor ting Trigon bleef onbevangen aanklampen en maakte nog maals een achterstand van twee punten goed op 15-13 en 18-16.

Leidsch Dagblad | 1999 | | pagina 28