Forescate houdt Breda in bedwang &Z circuit trekt pers van verre Veglo geeft Shuttlewoude geen kans Sport plas wijst Saturnus topwedstrijd terug Opmars Leidse Studenten gestuit tgbyers DIOK verzanden tegen HRC in foutenfestival De Lange wint competitie |DAG 6 DECEMBER 1999 999 27 Vier badmintonploegen uit de Leidse regio waren in de vierde divisie van de landelijke com petitie betrokken bij een derby. Veglo gaf geen kans aan Shutt- lewoude en zegevierde met 6-2. BC Lisse bleef in Wassenaar met 5-3 overeind tegen het plaatselijke vlaggenschip. Na de vier enkelspelen kon Veglo al niet meer verliezen. Björn Hofkes bleef Jaco Lem merzaal na drie games met ge ring verschil de baas. Marek Vis was als snowboardtrainer nog net niet naar de sneeuw afge reisd en kon de vorige week ge blesseerd geraakte Randy Thepass voor één maal uitste kend vervangen. Rob Burger- jon. die opnieuw de gebles seerde Rene Kruithof verving, kwam er niet echt aan te pas. Ellen van der Voort bleef tegen Ilse Spierings na drie games aan de goede kant van de sco re. Monique 'Moos' Borsboom had de sterkere zenuwen tegen Danny van Noort. Shuttlewoude pakte in de dubbels de twee punten waarin Spierings was betrokken. Zowel het samenspel met Van Noort als de mixed met Lemmerzaal leverde een puntje op. Vis was een superinvaller door met Hofkes en Borsboom in de dubbels ook twee punten voor Veglo binnen te halen. Bij BC Lisse bleven de man nen zonder nederlaag. Rogier Moorman (single in twee games) en Paul van der Hulst (single in drie games) wonnen ook hun gezamenlijke dubbel en de mixen met respectievelijk Debby Emmanuels en Sandra Bon. BC Wassenaar kon daar niet meer dan de drie winst punten uit de vrouwenenkel spelen van Monique Hilgeman en Charlotte Los, als ook hun samenspel tegenover stellen. De wedstrijd van de hoofd macht van Flair in Arnhem te gen ESCA werd uitgesteld. Team 2 won moeizaam van het laaggeklasseerde Ommoord. De vijf punten, benodigd voor de totaalzege. kwamen op naam van Cees-Jan van Vliet en Petra Bos-Knoester (11-1 11-0). het mannendubbe! van Pieter van Maasdam met Edwin Dierckxsens en de beide dub bels van Anita Verstraete. De lang geblesseerde Alphense maakte een succesvolle rentree met zeges in het vrouwendub- bel met Bos-Knoester en de mixed met Van Maasdam. Bij het derde team, dat eveneens in de derde divisie speelt, had Nicole Mosterd een off-day. De veel winnende nieuwkomer bij de Alphenaren verloor ditmaal haar drie partijen. Dat het te gen Schoonhoven toch nog 4-4 werd, kwam door invaller Mar cel Fauth en Elise Zandstra. die hun enkelspelen en hun geza menlijke mixed wonnen. Mar co Overes zorgde met single winst voor het vierde puntje. Apollo verloor met 3-5 tegen DKC 5. Stefan Oomen won als enige zijn enkelspel. Bij een 1-5 achterstand zorgden twee ge wonnen gemengddubbels voor een dragelijk verlies. r wilmar kortleever circuit slaat de vleu- Voor het eerst sinds de ^ïg in 1995 werd slechts tftand gewonnen door %t uit de streek van de Hjrganiserende verenigin- -tt was Edgard Creemers, ^uw Leids studententa- j aanstaand lid van Lei- letiek. De eer van die W vereniging werd nu verdedigd door Huub lie de hoofdafstand van jpSpecke Loop won. De ;dmmer bleef de plaatse- trieten Willem Boon en ^Tkker van de Spartaan la afloop van de wed- kondigde de 38-jarige uïnaar van de Leiden An zijn afscheid aan van trijdatletiek. n Atletiek had op meer d. maar was onder uit- e omstandigheden wei- tkkig in het Ter Specke Ik. Zegde eerst Erika [®Bilt grieperig af voor de (Afstand (vijftien kilome- iljde middenafstand van ?t)meter moest Joost la Jleidende positie opge- i'j 29-jarige meubelbou- de laatste wedstrijden Tijeter in vorm te komen, pet vrezen voor een te- Jna de vermoedelijke lieuring in de linkerkuit. -'ir La Lau bleef een vier- nnts over dat de tegelijk Mtien en vijftien kilome- gkineerde. Danny in 't i^Mark Pacque (Haag At- hamen Boon en hun fige trainingsgenoot ~b sleeptouw. Uiteinde- pjiet de oudere In 't Veen $1 die de Haagse junior ^itfase aftroefde voor de -4jp de tien kilometer Pragt en Boon waren r echter gelanceerd en )ntbaar voor de achter- *Erik Bakker en Henk azen (uiteindelijk wel Jeteraan). lejaatste van de drie ron- M Pragt de wedstrijd ver spiet een gokje. „Op elf ëjr heb ik bewust even i^I aldus de ervaren hard- k zag dat Willem min- t zo sterk was als ik, dus 3r1 een gaatje slaan voor anjlaatste kilometers kwa- ie p de streep van de afle id bleek het verschil der- tojn in het nadeel van de inu Voorhouter die 49.50 liet note ren (Bakker 50.33, Van Velzen 51.04). Zo enerverend als de man- nenwedstrijden uitpakten, zo simpel was de winst voor San dra Hofmans en Francis Schin kel op de vijftien respectievelijk tien kilometer. De aanwezig heid van Hofmans is opmerke lijk omdat niet-regionale atletes van haar niveau (Nederlandse subtop) zelden in wedstrijden van het wegcircuit te bewonde ren zijn. „Dat was ook vrij toe vallig", aldus Hofmans die deze winter de overstap wil maken van de baan- naar de wegatle- tiek. „Ik wilde vóór de Halve Marathon van Egmond aan Zee in januari een keer een vijftien kilometer lopen en dat kon al leen in Vlaardingen en Lisse. Dit bleek een KNAU-wed strijd." Het debuut liep voor spoedig, want met de snelste ronde van vijf kilometer als laatste liep Hofmans naar de gewenste eindtijd tussen de 54 en 55 minuten (54.45). Dat bleek op de valreep van 1999 bovendien goed voor plaats ne gen op de nationale jaarrang lijst. Club- en trainingsgenote Inge Schipperen werd tweede (56.47). Op de tien kilometer was het niveau met een win nende tijd van 38.20 aanzienlijk minder. De strijd bij de vetera nes blijkt bovendien het span nendst: drie van de eerste vier van de afstand zijn de 35 jaar al gepasseerd. Op de korte afstand was Ed gard Creemers de meest opval lende atleet. De 24-jarige atleet past in een aardige traditie van scheikunde-studenten die bij Leiden Atletiek furore maken. Het begon met Kamiel Maase die gevolgd werd door Jaco Luijendijk (na zijn winst in de Leidse Stadsbankcross nu sa men met Creemers eerste in de tussenstand van het Z&Z circuit op de korte afstand). De oor spronkelijk uit Voorburg af komstige Leidenaar Creemers liep tot dusver voor Loopgroep PK, een club die vooral bekend is van de per post verstuurde trainingsschema's. Creemers loopt sinds kort op de baan bij Leiden Atletiek in de groep van Norbert Groenewegen. De Haagse José Willemse, tijdens de openingswedstrijd van het circuit in Leiden nog derde, won de korte afstand bij de vrouwen. Alecto won voor de tweede week op rij met 2-1. Nu was de overgangsklasser te sterk voor Oss. Roomburg begon sterk tegen Amstelveen, kwam op voorsprong, maar kon het hoge spelpeil niet vasthouden. Uiteindelijk verloor de Leidse ploeg met 2-5. Forescate hield koploper Breda op 1-1. LÓHC kon voor de derde opeenvolgende week niet winnen. Na twee nederlagen kwamen de Leidsen bij Shinty niet verder dan remise (2-2). vrouwenhockey ronno broekhof Alecto deed in de strijd tegen de onderste plaatsen goede za ken door Oss met 2-1 te ver slaan. Door de zege heeft Alecto inmiddels zeven punten meer dan de twee onderste ploegen. Trainer Han Kolleman krabde na twintig minuten achter zijn oor nadat zijn ploeg zes grote kansen om zeep hielp. Katelijne Corporaal vond uit de rebound van een strafcomer wel het net. Nog voor de rust lukte Oss het zelfde. Na de pauze bleef Alecto de betere ploeg met Leontien Bakker als uitblinker. Antoinet te Kuylaars, die als doorgescho ven laatste vrouw ook sterk speelde, bezorgde Alecto de winst. Forescate hield koploper Breda in bedwang. De Voor- schotense ploeg staat zelf op de derde plaats met acht punten achterstand op Breda. Ook in het veld kwam het krachtsver schil soms aan het licht. Speel ster Dominique Lingeman: „Het eerste kwartier werden we weggespeeld. En nadat ze in de tweede helft op 1-1 gekomen waren, moesten we ook ver te rug. Maar verdedigend hebben we goed gespeeld." Lingeman zelf scoorde voor de pauze 1 -0. Roomburg overdonderde nummer vijf Amstelveen de eerste twintig minuten. In de zesde minuut lobde Martine Fluitsma de bal fraai over de Amstelveense doelvrouw. Na dat Amstelveen de stand gelijk trok, sloop er angst in de ploeg voor meer tegengoals. Room burg verstarde en Amstelveen profiteerde. Bij de rust was het al 1-3. Roomburg moest in de tweede helft nog twee tegen- goals toestaan alvorens Wille- mijn Heeren 2-5 aantekende. LOHC verloor twee weken geleden van koploper Alliance en sindsdien is de ploeg van Alecto-speelster Frederique van Kauuwen (rechts) in duel met een hockeyster van Oss. Antoinette Kuylaars kijkt toe. trainer Martijn Grosmann uit vorm. Ook tegen het laagge plaatste Shinty kwam LOHC niet tot winst (2-2). „En we hoc keyen toch niet slecht. We creë ren zat kansen maar in de cirkel gaat het mis. Het lijkt wel of we het daar niet meer kunnen", al dus Grosmann. In de tweede helft verkreeg LOHC zeven kan sen maar geen enkele trof doel. Slechts Ivana Essers en Noortje Hermes scoorden. In eigen huis kwam Leidse Studenten niet verder dan 1-1 tegen Souburgh. Zeker voor de pauze waren de studs een stuk beter. Tot doelpunten kwam het evenwel niet. Even leek Leidse Studenten tegen een ne derlaag aan te lopen toen Sou burgh tien minuten voor tijd op voorsprong kwam. Carolien de Bruin redde kort voor tijd een punt voor de Leidse formatie. Jan Smid, coach van Alphen. was niet erg tevreden over de 1 - 1 tegen Capelle. „Er sloop on rust in de ploeg omdat het tweede doelpunt uitbleef." Die onrust vertaalde zich in slap spel en een tegendoelpunt van Capelle met een puntendeling tot gevolg. Noordwijk verloor van num mer twee Heerhugowaard met 3-0. Catwyck behaalde een 3-1 overwinning op FIT. die vol gens coach Sam Hingst 'met foto'mark l ami rs hangen en wurgen tot stand kwam'. FIT, één na laatste in de derde klasse, kwam eerst zelfs op voorsprong. Sandra van Dijk (2x) en Maaike Eysackers zorg den er voor dat de drie punten toch in Katwijk bleven. Hisalis had totaal geen moei te met hekkensluiter Uitgeest: 0-9. Renske Wijntjes (4x). Moni que Vastenhout (2x). Amanda Üinkhamer (2x) en Celeste El zendoorn scoorden. 31 roel de zeeuw irfien van Saturnus zijn yüI geslaagd hun ongesla- "4s in de eerste divisie te 'en. Tegen het even- ongeslagen Hellas 27-21 verloren, uitverkocht huis was vooral in de eerste snijden. Beide teams 0 l zó nerveus en aftas- h van een échte top- 1 nog geen sprake was. po lag te laag en beide '^misten teveel kansen, rttjovendien zó sportief voi werd, dat het vuur op erWs nauwelijks werd p (ti. Het duel zat door de gangen op slot en met iin 0 ruststand zochten de v-e kleedkamers op. De («Hak na de thee werd uiteindelijk fataal. Na fete strafbal van André g de aansluiting to- iren. De Hofstedelin- ;elden een tandje bij tijdspanne van enkele liepen zij uit naar een igbare voorsprong ^oelpunten (16-11). van coach Peter had in de zeven voor- wedstrijden nog niet te lt jgrote achterstand aan een zij wist zich met de le dan ook geen enkele passing en de afwer- Irden onnauwkeuriger -ijl er te geforceerd naar Hiing in de Haagse ver- 3 werd gezocht, dook iRdal Haagse spelers aan "te kant juist enkele ma len eenvoudig door het midden voor Rob Otten op. De sluitpost was eveneens kansloos op en kele afstandsschoten en bij 19-13 kon de overwinning Hel las feitelijk niet meer ontgaan. Toch leek het erop dat Satur nus nog kon terugkomen, maar bij 20-17 vielen plots de lichten uit, zodat de wedstrijd voor een half uur moest worden stilge legd. Bovendien sijpelde er re gen door het dak het veld op. Een welkome rustperiode voor de Hagenaars die op dat mo ment even stuk zaten. Na de tweede hervatting speelden zij de wedstrijd gecontroleerd uit en bouwden de Hagenaars de eindstand via enkele plotselinge temporiseringen nog tot 27-21 uit. Een teleurstelling voor de Leidenaars die niet slecht speelden, maar in dit Hellas een betere tegenstander troffen. Althans voorlopig dan. In de derde divisie werden de vrouwen van Oase in de eigen Tweesprong-hal met maar liefst 12-27 (rust: 6-11) weggespeeld door het Haagse HVL. Voor Paul 't Mannetje is de maat na de derde achtereenvolgende nederlaag meer dan vol. De coach laakt met name de instel ling van een aantal speelsters die met het vangen en de pas sing steeds grotere moeite schijnen te hebben. Verder is het één-tegen-één-verdedigen dramatisch, terwijl bovendien onvoldoende steun aan elkaar gegeven wordt. Wel moet wor den gezegd dat de Haagsen een puike wedstrijd speelden en hun tegenstander vooral in de Nelleke Berbée (Oase) heeft moeite om de speelsters van HVL van het lijf te houden, foto taco van der eb tweede helft volledig overrom pelden. Kortom, er is voor Oase nog veel werk aan de winkel. De vrouwen van derdedivi sionist Stompwijk/Fairplay waren fortuinlijker. In de Meer- horst werd Ancora verslagen met 27-20 (rust: 13-10). Uit blinkster Eugenie van Geylswijk speelde als midophouwster ijzersterk, maar kon niet voor komen dat de Rotterdamsen tot twee maal toe een schijnbaar uitzichtloze achterstand dicht- liepen. Aan het eind stapte de thuisploeg toch nog als ver diende overwinnaar van het veld. De mannen van Rijnstreek lijken in de derde divisie een patent te hebben op nederlagen met een doelpunt verschil. Nu werd thuis van DES'72 2 met 17-18 verloren (na een 9-5 rust stand). Ondanks zes doelpun ten van Paul Timmermans, was het juist de persoonlijke dek king op hém die de angel uit de Alphense ploeg haalde. De aan val haperde zelfs zo vaak, dat, ondanks een goede verdedi ging, de partij uit handen werd gegeven. In dezelfde klasse wonnen de reserves van Saturnus wel hun wedstrijd. In Schiedam werd DWS 2 eenvoudig weggezet met 18-29 (9-13). De Schiedammers hadden vorige week nog de tot dan toe ongeslagen koploper Vires etCeleritas (Saturnus' vol gende opponent) opzijgezet, waaruit blijkt dat iedereen in deze poule dicht bij elkaar zit. Topschutter André van Es (10 goals) stelde daarom de prog nose bij van zijn trainer Barre- veld (overigens nam Marcel Nieuwenhuvs gisteren de hon neurs waar), die aan het begin van dit seizoen met handhaving al genoegen leek te nemen, en wil voor de eerste drie plaatsen strijden. fpieter van der vliet Jassieker tussen de Haagsche Rugbyclub 1 DIOK is met 11-6 gewonnen door de Hofste- Door dit resultaat staat DIOK, met nog drie dstrijden op het programma, acht punten i Ascrum (vierde), dat is uitgespeeld. Alleen de vier clubs spelen vanaf 13 februari play-off- len voor het kampioenschap van Nederland. ^Von verrassend met 22-8 in Rotterdam. rt)IOK zorgden gisteren voor vuurwerk. De re- Jtndskampioen zette DIOK vast op eigen helft jig te reageren op iedere vrije bal. De Engelse rank Frederking bestrafte iedere aanmerking Iding met tien meter terrein verlies. Daarvan ft name DIOK de dupe. Sander van der Loos Op die manier de eerste drie punten. Een goede wedstrijd werd het niet, omdat er in het spel van beide teams geen lijn te bespeuren viel. De hele wedstrijd kenmerkte zich door strijd en felheid. Troy Riatt zorgde met een penaltykick en een drop goal ervoor dat DIOK bij rust een 3-6 voorsprong had. Na drie minuten in de tweede helft werd een simpele fout in de Leidse defensie door Quique Sanchez afge straft (8-6). Vanaf dat moment lag het spel open en won de onbezonnenheid het van de strategie. Veel in dividuele fouten en verkeerde beslissingen maakten het voor het publiek misschien aantrekkelijk, maar voor de coaches werd het nagels bijten. Van der Loos schopte de 11-6 eindstand op het scorebord nadat Ri att tweemaal had verzuimd te scoren. In Rotterdam liet Bassets van zich spreken met een spraakmakende 22-8 overwinning op de plaatselijke RRC. Op een door de regen ondergelopen veld werd Bassets in de verdediging gedwongen. De Sassenheim- se defensie hield echter stand en kon halverwege de eerste helft het initiatief overnemen. Prachtig samen spel tussen Rob van der Heiden en Bob Voorbraak zorgde voor een 0-7 voorsprong. Met slopend voor- waartsenwerk hield Bassets tot de rust stand (3-7). In het vervolg liet Bassets er geen gras over groeien en Marc Eikens en Van der Heiden joegen de teller naar 3-15. De Rotterdammers kwamen nog slechts sporadisch op de aanvalshelft voor een enkele try. Wal ter van Ling zag zijn kans schoon en bepaalde de eind stand op 8-22. „Deze wedstrijd verdient absoluut niet de schoon heidsprijs. maar dat kan me niks schelen", glimlachte Bassets-coach Marco van der Heiden na afloop. „We hebben er al die tijd zo dicht tegen aan gezeten en nu winnen we de laatste competitiewedstrijd mannenhockey ronno broekhof De hockeyers van overgangs klasser Forescate werden met 1-9 afgedroogd door lijstaan voerder Pinoké. In de eerste klasse verloren zowel Alecto als LOHC en blijven daarmee in de onderste regionen bivakkeren. De opmars van Leidse Studen ten in de tweede klasse lijkt gestuit. Nieuwegein was met 7-5 te sterk. Noordwijk won nipt met 2-1 van staartploeg Al phen. De eerste wedstrijd van het seizoen verloor Forescate nog nipt met 2-1 van Pinoké. Maar op sportpark Adegeest gaf de Amsterdamse formatie de Voorschotenaren met 1-9 on der uit de zak. Speler Jasper Visser: „Ze zetten een enorme press en lieten ons de fouten maken. Door de druk moesten we in een kleine ruimte spelen en kregen we de bal niet meer weg." Voor de pauze scoorde Reinout Baaten de enige treffer voor Forescate. Het stond toen echter al 0-3. Na de rust kwam de Voorschotense ploeg er niet meer aan te pas. Alecto herhaalde tegen Son de vervelende gewoonte te slap aan de wedstrijd te beginnen. „We hebben in de voorbespre king alles op een rij gezet om dat te voorkomen. Maar het ge beurt toch. We hebben deze nederlaag volkomen aan ons zelf te wijten", meldde speler Richard Soetens na afloop. Na dat Alecto met 2-0 achterkwam ging het beter. Guido van der Laar scoorde de aansluitings treffer. Na de rust waren acht strafcorners niet aan Alecto be steed en schoot Joost van Ton geren nog op de lat. Tegen de nummer twee Do- pie speelde LOHC mentaal een uiterst povere wedstrijd, 2-5. Toch startten de Leidenaren goed. „We zetten vroeg druk en hielden de dekking kort. Maar toen we ongelukkig op achter stand kwamen, ging het mis. De jongens gingen te veel pra ten en er vielen kaarten. Dat was minder sterk", vertelde coach Peter van der Meer. Do- pie stond met 0-5 voor toen LOHC, zonder druk inmiddels, wel eenvoudig het net vond. Dirk Jan Oomens en Andrew Brom scoorden tegen. Leidse Studenten haalde uit de laatste zeven ontmoetingen zeventien punten. In en tegen Nieuwegein ging het mis en verloor de formatie van trainer Barend Mees met 7-5. Bij de rust stond de Leidse ploeg nog op voorsprong (2-4). De Studs kwamen achter met 5-4, trok ken de stand nog gelijk, maar dolven toch het onderspit. Da vid Duparc (2x), Wouter Plan- tenga (2x) en Juriaan Verschuur scoorden voor Leidse Studen ten. Roomburg verloor met 1-2 van Gouda. „Wij verzuimden de kansen te benutten die we kregen. En dat waren er meer Melanie de I.ange van de In- door Hardrij Club Leiden (IH- CL) heeft de nationale short trackcompetitie op haar naam geschreven. De 21-jarige Lei- derdorpse won gisteren de fina lewedstrijd (over 500 meter) in Heerenveen. Bij de heren ging de afstandszege naar Lissenaar Dave Versteeg. Hij kwam in het eindklassement echter niet ver der dan de negende plaats, di rect achter IHCL'er Cees Juffer- mans uit Stompwijk. De Lange is dit seizoen op permachtig. Ook op de kleine kunstijsovaal in schaatstempe! Thialf was het beeld niet an ders. De Leiderdorpse versloeg in de halve eindstrijd haar club- genotes Chantal Boer (Wou- brugge) en Nanja van Dam dan Gouda er forceerde. Ik ben dan ook niet kwaad. We heb ben die kansen toch maar ge- creëerd", vertelde Roomburg- -trainer Frank van Nunen na het laatste fluitsignaal. David Berg scoorde de enige Room- burgse treffer. Noordwijk won nipt met 2-1 van Alphen en sloot hiermee een slechte reeks van drie ne derlagen op rij af. Groots was het allemaal niet. maar de zege was wel verdiend. Dat vond Hans Kan, sinds twee weken coach van Alphen. slechts op basis van de eerste helft „Toen speelde Noordwijk beter. Na de rust was er meer evenwicht", vertelde Kan. Alphen kwam eerst op 0-1 door Jeroen Gilles. Robin Dobson en Eric Ver doorn verzorgden de Noord- wijkse winst. In en tegen Hoorn verloor Catwijck met 5-1. De Katwij- kers startten de competitie goed met zestien punten uit zes wedstrijden, maar zijn momen teel helemaal van slag. De wis selwerking tussen de linies is zoek en als de tegenstander in de beginfase uit drie kansen drie keer scoort, houdt het op voor de Katwijkers. Slechts Wouter de Mol vond voor Cat wyck het net. Hisalis had in Zandvoort wei nig in te brengen tegen de ge lijknamige nummer twee. Met 9-1 kreeg de Lissese ploeg klop. Alleen Frank Smidt scoorde voor Hisalis. shorttrack (Zoetermeer). In de finale dolf de Delftse Anke Jannie Land man (DKIJV) ook het onderspit 47,313 om 47,385 seconden. Boer werd achter Daniëile Mo lendijk vierde. Bij de mannen stond even eens alleen de 500 meter op het programma. Dave Versteeg stelde orde op zaken. In Am sterdam en Leeuwarden moest hij verstek laten gaan. Vorige week in Groningen kostte een val hem een plaats bij de laatste vier en een hoop punten. In de heats en de kwartfinale hoefde hij zich gisteren nauwelijks in te spannen. Zoetermeerder Benny Bruggemans (1JVZ) verraste in de halve eindstrijd door Ver steeg nipt te verslaan (45,843 om 45,989). Maar de Lissenaar revancheerde zich in de finale middels eeq snelle 45,058. Zwitser strijdlustig marathonschaatsen Ralf Zwitser staat nog altijd op nummer één in het klas sement van de meest strijd lustige B-rijders. Tijdens de achtste wedstrijd om de IJNOX Cup kon de Katwijker echter geen potten breken. Hij slaat in de 'gewone' tus senstand op de tiende plaats, op 44 punten van nummer zes Lars Hoogenboom uit Roelofarendsveen. Van het A-peloton mag Henk Angenent (Woubrug- ge) zich tot op heden de 'meest strijdlustige rijder' noemen. Hij vergaarde afge lopen weekeinde weer het maximaal aantal punten Stompwijker Martijn van Es staat tweede in de ranglijst voor eerste- en tweedejaars marathonschaatsers.

Leidsch Dagblad | 1999 | | pagina 27