/Jt m til tJi d Noordwij wil hogeri koopgren Een lijst aan klachten en toch een dikke act Met honderd door de Hobahohallen RQUMar-J Duin Bollenstreek Bollen minder in trek in buitenla Slalommen in gemeentehuis MAANDAG 6 DECEMBER 1999 Brie Président Roombrie zoals de Fransen 'm bedoeld hebben: smeuïg en zacht van smaak. Vers bij onze kaasboer. Per punt 100 gram. Met Klantenkaart £69 Senorio de Robles 1998 Een jonge rode Spaanse wijn met een fruitig aroma van kersen en rode vruchten. Smaakt uitstekend bij vlees-, groente- en rijstschotels, bij wild en romige kaas. Fles 75 cl. Met Klantenkaart £95 Pepsi cola Kies uit Regular, Light of Max. Fles 1,5 liter. Met Klantenkaart £55 Croky Chips Krakend lekker! Kies uit 3 smaken: naturel, paprika of Bolognese. Grote zak 300 gram. Met Klantenkaart £79 Kleenex Premium toiletpapier Eerste kwaliteit extra zacht en sterk toiletpapier. Pak 6 rollen. Met Klantenkaart 539 McCain Golden Oven Frites Met deze diepvriesfrietjes in huis zet u in een handomdraai iets lekkers op tafel. Zak 1 kilo. Met Klantenkaart £79 s in huis 11 John West tonijn Malse stukjes tonijn. Naturel of in olie. Blikje 185 gram. Met Klantenkaart £69 Sapori Italiaanse koekjes Eet ze bij de koffie of bij een goed glas wijn. Kies uit diverse soorten. Doosje 100 gram Met Klantenkaart £89 Van Kooten gevulde bladerdeeghapjes Te bereiden in oven of magnetron. Pizza groenten, quiche Lorraine of crème fraïche. In de diepvries. Doos 10 stuks. Met Klantenkaart £79 diepvries, i Mona halfvolle vruchtenkwark Zachte halfvoHe milde vruchtenkwark. Banaan, vanille, aardbei of bosvruchten. In het koelvak. k Beker 450 gram. Met Klantenkaart £39 riet koelvak, j Voetbalsupporter aan oog gewond noorpwukEen 47-jarige man uit Noordwijk heeft afgelopen weekeinde oogletsel opgelopen door ontploffend vuurwerk. Dat gebeurde na afloop van de voetbalwedstrijd Noordwijk - Sche- veningen. De man wilde met vele andere supporters de tribune verlaten, toen hij door het rondvliegende vuurwerk werd ge raakt. Het slachtoffer werd in het ziekenhuis behandeld, maar houdt geen blijvende schade over aan het ongeval. Hij heeft wel aangifte gedaan bij de politie. Het vuurwerk werd gegooid door een groepje jongeren dat de gehele wedstrijd al voor overlast zorgde door met rotjes te gooien. Het bestuur van Noordwijk beraadt zich over maatregelen. Optocht voor Rechten van het Kind katwuk aan den run De Katwijkse afdeling van Amnesty houdt vrijdagmiddag 10 december een fakkeloptocht voor de Rechten van het Kind. Verzamelplaats is de Open Hof-kerk aan de Rijn straat. De optocht duurt van vijf tot zes uur, waarna er koffie is voor de deelnemers. usse/bollenstreek De export van bloembollen is dit seizoen traag begonnen. Dat blijkt uit cijfers van het Productschap Tuinbouw. De bollenexport, die drie maan den geleden op gang kwam, is twee procent lager vergeleken met dezelfde periode in 1998. Opvallend is de explosieve stij ging van de bloembollenex port naar het Verre Oosten. De daling van de totale ex port is vooral te wijten aan de verminderde interesse van de grootste afnemer van bloem bollen, de USA. Ook landen uit de Europese Unie zoals Zwe den, Oostenrijk en Denemar ken kopen minder bollen. Spanje vormt een uitzonde ring, want daar is een stijging van 22 procent te zien. Naar Duitsland en Italië gin gen minder bloembollen dan vorig seizoen. De daling be draagt in beide landen vijf procent De export naar het Verenigd Koninkrijk daalde met drie procent tot bijna 61 miljoen gulden. Frankrijk kocht vier procent minder. Procentueel gezien was Rus- land, met 59 grootste daler, wordt voornamelijk' schreven aan de def van de Russische r De geslonken bolk naar de westerse landf voor een deel opj( door meer vraag naa" uit het Verre Oosten^ cijfers van het Prodi blijkt dat de bloem| port naar Zuid-Korea. procent is gegroeid, (j na, Taiwan en Japank veel meer bloemhof vorig jaar. Huizen tot zes ton alleen voor inwonei Noordwijk wil de koopprijsgrens, het bedrag wa niet-inwoners een huis mogen kopen, flink v< Per 1 januari gaat in alle gemeenten in de Duin- lenstreek de grens omhoog van 250.000 naar gulden. Noordwijk vindt die maatregel nog nie noeg gaan. In de badplaats wordt al gesproken ton als 'reële grens'. Noordwijk heeft zich daarbij la ten inspireren door de wadden eilanden. Die maakten onlangs bekend te gaan pleiten voor een koopprijsgrens van zes ton. Dit omdat de bestaande woningen er onbereikbaar zijn geworden voor eilandbewoners. Ook in de Duin- en Bollen streek is de woningmarkt bij zonder krap. Er wordt niet veel gebouwd, de huizenprijzen stij gen er harder dan gemiddeld en een belangrijk deel van de verkochte huizen gaat naar mensen van buiten de streek. Voorzitter van de bestuurs commissie volkshuisvesting Duin- en Bollenstreek is Noord- wijks burgemeester J. van der Sluijs. Hij denkt dat de koop prijsgrens - de huidige stamt nog uit 1994 - wel een nuttig instrument kan zijn om de kan sen op een woning voor eigen inwoners te vergroten. „Maar de stijging van de huizenprijzen is zodanig dat woningen er bij oplevering nog wel onder zit ten, maar bij verkoop na een paar jaar al niet meer", zegt Van der Sluijs. Wat een effectie ve grens zou zijn is n zeggen. In ieder geval 350.000 gulden. Over zo'n extra vei in regioverband nog sproken, laat staan ov drag van zes ton, Noordwijk morgen commissie voor ruim dening over praat. Sluijs wijst er op dat de grens van 350.000 moeilijke gesprekken provincie voorafgin rijksoverheid en in iets mate de provincie will mogelijk liberaliserinf woningmarkt. De regionale volif tingscommissie vergaf' dag weer. Van der Sf' wacht dat behalve Ne wellicht ook andere gtv voor een extra verhop ten. De tien dorpen inr en Bollenstreek kunne*1 van elkaar een verhogf voeren. „We zijn één iir vestingsgebied", zegt!e Sluijs. „De prijzen zij" dien overal hoog. No^1 het meest problematic als ik woningprijzen plaatsen hoor, denk if' eens: waar gaat dat hef VAC onderzoekt appartementencomplexen De Haven en Het Clemenshof in Noordwijkerhout noordwukerhout peter van egmond Smalle stoepen, onveilige oversteek plaatsen, het ontbreken van abri's bij de bushalte en onveilige situaties bij de deur van de fietsenstalling. Bewoners van de Noordwijkerhoutse appartemen tengebouwen De Haven en Het Cle menshof weten nog wel het één en an der aan te merken op hun woonsituatie. Toch overheerst de tevredenheid. Ge middeld krijgen de appartementencom plexen een dikke acht. Een en ander blijkt uit een onderzoek dat de plaatselijke Vrouwen Advies Commissie (VAC) heeft gehouden onder de bewoners van De Haven en Het Cle menshof. De VAC was als adviseur be trokken bij de bouw van de apparte menten en wilde graag weten wat er in de praktijk van was terechtgekomen. Vooral op het gebied van toegankelijk heid kan er nog het een en ander wor den verbeterd, zo blijkt uit de enquête die door 81 procent van de bewoners is ingevuld en teruggestuurd. Voor invali den zijn de balkons van Het Clemenshof moeilijk bereikbaar, de drempels van dit gebouw blijken 'rollator-onvriehdelijk' en de toegangsdeuren gaan erg zwaar open. Na regen en tijdens schoonmaken blijken de tegels in de hallen van de bei de complexen nogal glad. Verder is het openbaar vervoer slecht bereikbaar, melden sommige bewoners. Uit de enquête blijkt dat ook bezoe kers van de beide complexen op proble men kunnen stuiten. Er heerst onduide lijkheid waar precies de deurbel, de brievenbus en zelfs de voordeur zijn te vinden. Bovendien ontbreekt bij brie venbus en bel goede verlichting. Dit alles neemt niet weg dal-i plexen onverminderd popular bewoners onder de 55 jaar, mal 55-plussers. De bewoners zi sproken positief over hun woni varen de genoemde hindenju van ondergeschikt belang. Een" vermeldt zelfs dat ólle ouderenj- gegund is. h< De VAC heeft de resultateDn onderzoek naar gemeente ertpj stichting Sint Antonius van H; stuurd. Die buigen zich over dio er aan de klachten iets te doen' usse monique wrtteman Het geloei van de race-auto's die afgelopen weekeinde door de Hobabo-hallen in Lisse scheurden, was al van ver te horen. In de bollenveiling werd de Grand Final 1999 gehouden, een jaarlijks terugkerend evenement met op afstand bestuurbare mini-auto's. De bedoeling was dat de racemonstertjes zo veel mogelijk ronden in twintig minuten tijd aflegden. Net echt was het allemaal. Het parcours had een echte pitsstraat en er waren vele scherpe en minder scherpe bochten aangelegd. Voor de honderd deelne mers aan de wedstrijd was het dan ook constant oplet ten geblazen om toch maar vooral geen 'crash' te ver oorzaken. Met een vaart van zo'n negentig tot honderd kilometer per uur betekent dat namelijk onherroeplijk schade aan de wagens plus een klassement dat er niet beter op wordt. Het publiek kon plaatsnemen op spe ciaal gebouwde tribunes, om de races zo goed mogelijk te kunnen volgen. Er werd het weekeinde in drie verschillende klassen gereden: de elite-groep, de experts en de sportsman. Behalve racen moesten de deelnemers ook kunnen sleutelen. Bij de wedstrijden moesten de deelnemers namelijk hun auto's zelf helemaal afstellen. En dat be tekende dagenlang knutselen en keuzes maken: de juiste vering kiezen, de goede wielophanging enzo voorts. Testen moesten vervolgens duidelijk maken of voor het goede materiaal was gekozen. Alleen de banden waren in Lisse standaard. „Om ie dereen zoveel mogelijk gelijke kansen te geven, hebben Concentratie bij de mini-autoraces in Lisse. we daarvoor gekozen", aldus organisator Vincent Vele- ma. „Op deze manier zijn het niet altijd dezelfde men sen die winnen." Uiteindelijk waren het Michael Salven uit Duitsland (elite), Rene Baggerman uit Nederland (eJ William Morbin uit Frankrijk (sportsmari grootste bekers en de flessen champagne inF'i mochten nemen.

Leidsch Dagblad | 1999 | | pagina 14