Leiden Leiden Regio DZB Catering begint nieuwe partyservice Orkaan w>M j weg Alle banen: van inkoper tot productmanager 0 aste stramienen in de )gistiek, dat kan niet' Toestellen die hun grenzen kennen 3 DECEMBER 1999 972 li Voor Kerstmis alles op de Ples- aan weer bij het ou- |n. Tenminste, wat ft de doorstroming iet verkeer. De werk lieden van de afge- I maanden zorgen de nodige vemieu- Om te beginnen lusbaan die het ferium aan de A44 ndt met het Centraal in, maar verder ook lieuwe asfaltlaag Ónder een reeks van ve leidingen wordt opt Zoals de VRI, (Tsteem dat de ver lichten afstemt op r en op het gebruik |e weg. Deze week m de VRI-buizen de I in. foto wim dijkman Concurrentie verdeeld over initiatief krijgen wij niet", zegt Van der Kooy. „Volledig uit de lucht gegre pen", reageert Labouré. We zijn wel gelieerd aan DZB, maar werken volgens de horeca-CAO. Voor DZB Party-catering wer ken wij met mensen uit de re guliere arbeidsmarkt, niet met gesubsidieerde mensen." Volgens S. Terlingen, woord voerder van het ministerie van sociale zaken en werkgelegen heid, is het sociale werkplaat sen toegestaan om BV's op te richten voor 'gewone' arbeids plaatsen. „Zolang er maar geen WSW-geld (Wet Sociale Werk voorziening, red.) gaat zitten in de oprichting ervan." Labouré zegt dan ook dat daar geen sprake van is. „Het zou van de zotte zijn om subsidie te ge bruiken om extra concurrentie op de markt te brengen. Subsi dies gebruiken we om nieuwe projecten te starten." Andere Leidse cateraars wachten de komst van DZB Party-Catering rustig af. „Con currentie is altijd gezond", zegt M. Venselaar, eigenaar van res taurant De Troubadour, dat zo'n twee keer per maand par ty's verzorgt. Ook E. Josselin de Jong, eigenaar van Josselin's Catering Service, zegt er 'geen problemen' mee te hebben. „Je kunt dit alleen maar aanmoedi gen. Wie weet kunnen we wat voor elkaar betekenen. Wij ver zorgen het laatste jaar al de wat grotere partijen en hebben de kleinere moeten laten schieten, omdat het voor ons te druk is. Wij hebben onze grenzen ver legd en zijn landelijk actief." Volgens Josselin de Jong heb ben nieuwkomers op de markt een achterstand. „Je moet echt wat opbouwen. Service wordt steeds belangrijker, net als mond-tot-mondreclame. Die moet DZB Party-Catering nog opbouwen. Dat zal ze ongetwij feld lukken, maar dat zal tijd kosten. Ik ben heel benieuwd." CONNIE VAN UFFELEN Leiden heeft er vanaf vandaag een partycateraar bij. DZB Par ty-Catering. Een BV van De Zijl Bedrijven (DZB). Het bedrijf verzorgt partijen, ontvangsten en thema-avonden. „Van Mexi caans tot Japans tot Chinees en alle tussenliggende landen", zegt coördinator J. Labouré. „Je kunt het zo gek niet opnoemen of wij doen het. Schuren of ga rages met wandversieringen aankleden, maar ook picknicks, warme en koude buffetten, bruiloften, partijen en lunches verzorgen." DZB Catering doet al jaren de zogeheten contractcatering voor onder meer het stadhuis, het stadsbouwhuis, stedelijk museum De Lakenhal, het Mu seum van Oudheden, de Leidse brandweer en GGD. Dat begon op initiatief van Labouré en één van zijn collega's. Labouré was kantinemedewerker bij DZB en wilde 'iets meer' zijn. Bij jubilea en afscheidsfeestjes ging hij hapjes maken. „We zijn toen klein begonnen met interne partijtjes en dat is steeds groter gegroeid. We heb ben een directeur die geweldig kan promoten. DZB is gelieerd aan de gemeente Leiden en zo komen er af en toe wel order- tjes los. De BV is nu opgericht om de partycatering en de con tractcatering van elkaar te scheiden. Zodat je beter zicht hebt op wat je in de bedrijfsres taurants verkoopt." Niet alle Leidse cateraars zijn hier even blij mee. 'Valse con currentie' noemt J. van der Kooy, eigenaar van Hendo Din ner Catering Traiteur, dit. „Ik denk dat dit niet helemaal eer lijk is. De Zijl Bedrijven wordt gesubsidieerd en kan makkelij ker een bedrijf opzetten dan wij. Er wordt subsidie verstrekt om personeel te betalen en dat WIJKLADDER Nieuws en berichten uit en over de Leidse wijken, uit de buurthuizen en van de wijkverenigingen, gerangschikt naar stadsdeel. Persberichten en wijkbladen kunnen worden gestuurd naar Leidsch Dagblad, postbus 54, 2300 AB Leiden. Fax: 071-5321921; e-mail: redactie.ld@damiate.hdc.nl HAAGWEG De Leidse postzegelvereniging De Postzegelvrienden houdt maandag haar maandelijkse clubavond in het Vijfhoven- huis, Hoflaan 169. Vanaf 19.30 uur zijn de te veilen kavels te be zichtigen, deze keer gebeurt dat enigszins in sinterklaassfeer. HAAGWEG 'De Vogelvrienden Leiden en omstreken' houdt dit weekeinde haar 49ste onderlinge tentoonstelling met een grote verscheidenheid aan vogels, zoals zangvogels, parkieten, kanaries en een bonte verzameling tropische vogels. Tevens is er de moge lijkheid vogels te kopen. De tentoonstelling is vanavond van 20.00 tot 22.00 uur en morgen en zondag van 10.00 tot 17.00 uur in het Vijfhovenhuis, Hoflaan 169. De toegang is gratis. MERENWUK In buurthuis Op Eigen Wieken, Valkenpad 5, kunnen 50-plussers maandag een spelletje bingo spelen. Er zijn vijf spel- ronden, elke ronde kost één gulden. Ook de toegang is één gulden. De zaal gaat om 13.30 uur open. NOORDERKWARTIER Voor verzamelaars van munten, postzegels, prentbriefkaarten, telefoonkaarten en dergelijke die hun verzame ling willen uitbreiden, verzorgt de Leidse Ruilvereniging Konings- kerk vanavond een ruilavond in buurthuis 't Spoortje, Bernhardka- de 40. Verzamelaars zijn tussen 19 en 21.45 uur welkom. Voor niet leden is de entree 1,50 gulden, jeugd t/m 15 jaar betaalt één gul den. OUDE MORSCH Zondagmiddag verzorgt Stadscafé Van der Werff een gratis toegankelijke zondagmiddag-matinee met een program ma van ritmische folk en voor de kleintjes sinterklaasliedjes. Ook kunnen vanaf zondag kaarten worden gekocht voor een speciale 'KerstGlitterparty' met de dj's Wipneus Pim. Deze party wordt op tweede kerstdag vanaf 23.00 uur gehouden. Het Stadscafé is te vinden aan de Steenstraat 2. PANCRAS Buurtvereniging Pancras Oost houdt vanavond om 20.00 uur een bingo in buurthuis de Pancrat, Middelstegracht 85. NOORDVEST Bij het COC-Leiden aan de Langegracht 65 is het vanavond van 22.00 tot 02.00 uur Freaky Friday disco-avond. De toegang is gratis. (insdag 7 december de De Leidse Start, dere edstrijd voor star- e ondernemers uit n apjgio. Tijdens de met e voorronde in het da day Inn in Leiden We kenteren vanaf J uur de eerste drie De a/iemers zich. Uit j op voorronde wordt nk; d inalist gekozen die is finale op 9 mei strijden om onder een prijs van ru een prijs v JD0 gulden. mESLEY GRIETEN Fashion Solution uit Leiden Fashion Solution is het bedrijf van het echtpaar R. van der Tooien en F. van den Berg. Sa men runnen zij het Leidse wer- vings- en selectiebureau voor de mode- en confectiebranche. Zij proberen mensen van ver schillend opleidingsniveau aan een baan te helpen in de mode wereld. „Het gaat om functies als medewerker op de patroon afdeling, inkoper en product manager", legt Van der Tooien uit. „Wij zijn erg laagdrempelig voor zowel de bedrijven waar voor we werken als voor de mensen die we aan een baan willen helpen. Fashion Solution stelt bijvoorbeeld geen inko menseisen." Van der Tooien vindt dat Fashion Solution meer is dan een wervingsbu reau. „We zijn een soort vraag baak, want we geven ook advies aan mensen die niet via ons aan werk zijn gekomen." De sfeer van glamour om de modewereld hangt volgens Van der Tooien vooral rond het eindproduct. „In het traject daarvoor wordt hard gewerkt om alle stoffen op tijd te krijgen en aan de productie in landen in het Verre Oosten of Turkije." „Het meedoen aan deze wed strijd levert uiteraard publiciteit op, maar ik ben ook benieuwd naar de reacties uit de zaal op ons bedrijf', zegt Van der Too ien. Volgens hem dwingt De Leidse Start een ondernemer om even pas op de plaats te maken. „Je bent de hele dag hard aan het werk om geld te verdienen. Voor De Leidse Start R. van der Tooien en F. van den Berg van Fashion Solution. foto hielco kuipers moet je je weer eens goed af vragen waarvoor je staat en wat de toekomstvisie van je bedrijf is." Met de toekomst van Fashion Solution zit het volgens Van der Tooien wel goed. „De omzetten zijn boven verwachting en we merken dat we een stukje markt hebben veroverd op de grote bureaus." Bovendien gaat F. van den Berg zich in de nabije toekomst bezighouden met het adviseren van bedrijven op het gebied van trends in de mode wereld. Grayvis Internationale Expeditie het kantoor van Grayvis itionale Expeditie in Hil- ;elen directeur H. Gra- ie medewerkers de voor verschillende gro in door heel Europa, organiseert het vervoer, wordt uitbesteed aan in en vervoersbedrijven •etreffende landen. deed de afgelopen jaar ervaring op bij ver- ide grote expeditiebe- Uit onvrede is hij voor begonnen. „Bij grote :n moet alles volgens een vast stramien. Maar zo kun je niet werken in de logistiek", vindt Graman. „Elke klant is anders, dus je moet wel flexibel zijn." Zijn flexibiliteit bij zijn vorige werkgevers werd gewaardeerd door de klanten. Een deel van deze klanten wist hem dan ook te vinden toen hij voor zichzelf begon. Hoewel Grayvis ook klanten heeft in heel Nederland ligt het werkterrein van Grayvis ook in landen als Spanje, Portu gal en Italië. Volgens Graman is er een groot verschil tussen zijn Directeur H. Graman van Grayvis Internationale Expeditie. foto dick hocewoninc klanten in Zuid- en Noord-Eu ropa. „In Zuid-Europa is het beter om bij afpraak vooraf nog even te checken het doorgaat. Dat hoefje in Noord-Europa niet te doen. Maar aan de ande re andere kant kan je bijvoor beeld in Spanje op vrijdag avond makkelijker nog iets re gelen." Vanwege zijn jarenlange erva ring is een groot deel van de te winnen prijzen niet aan Gra man besteed. Omdat ik al veel ervaring had, stond de organi satie van mijn eigen bedrijf er al snel. Ik heb dus niet veel aan het ontwerpen van een logo of briefpapier. Maar ik doe mee omdat ik me graag wil vergelij ken met andere starters." Inmiddels is Graman in zijn schaarse vrije avonduren druk bezig met de voorbereiding op zijn presentatie. „Ik ben wel ge wend om het bedrijf te presen teren aan klanten, maar dat zijn er meestal niet meer dan drie mensen tegelijkertijd." Fitnesscentrum Energiek in Valkenburg Rossum van Fitnesscentrum Energiek. foto dick hocewoninc Wie zijn goede voornemens voor het nieuwe jaar in daden wil omzetten, kan vanaf 3 janu ari terecht bij fitnesscentrum Energiek in Valkenburg. Van de deelnemers aan de eerste ronde van De Leidse Start is het be drijf van T. van Velzen en R. van Rossum de benjamin. Zij gaan samen de zaak runnen, meer personeel is niet nodig. „Veel in ons bedrijf wordt geautomati seerd. De klant krijgt een toe gangspasje en de betalingen gaan automatisch." De fitnessapparatuur van Ener giek is heel modern en houdt de gebruiker zelfs in de gaten. „Bij een eerste gesprek wordt de maximale hartslag vastge steld en dat wordt in de appara tuur ingesteld. De gebruiker moet zijn eigen pincode invoe ren, zodat het apparaat de grenzen van de gebruiker kent", legt Van Rossum uit. Hoewel hij nu nog als vliegtuig- monteur bij Defensie werkt, heeft Van Rossum genoeg erva ring voor zijn nieuwe functie. „Ik fitness zelf al tien jaar en ik heb een erkend certificaat als instructeur. En de afgelopen vier jaar heb ik me georiënteerd op het gebied van fitnesscen tra." Tijdens zijn oriëntatie heeft hij vooral goed gezien wat hij niet wil. In het fitnesscentrum van Van Rossum bijvoorbeeld geen vloekende en schreeuwende bodybuilders. „Ik wil graag een divers publiek aanspreken. We hebben zelfs kledingvoorschrif ten. De mouwloze halterhemd jes zijn verboden." Met het meedoen aan De Leid se Start wil hij de positieve kant van een sportschool laten zien. En naast de publiciteit speelt ook nog iets anders een rol. „Het is een goede test om te kij ken of ik het tot nu toe goed heb gedaan." e Leidsch DagbladAKCIHEVliN ANNO 1899 Zaterdag 2 December LEIDEN - Wij ontvingen het jaarlijksch verslag der 'Vereeniging tot ondersteuning van behoef tige kraamvrouwen enz.', te Leiden. Dit verslag kan den toestand der Vereeniging niet zoo rooskleurig schetsen als dit het vorige jaar het geval was. Want al is het waar, dat de inkom sten de uitgaven ook dit jaar overtreffen, toch is het voordeelig saldo maar klein, veel kleiner dan dat van het vorige jaar. Eensdeels is dit te wijten aan het feit, dat meer kraamvrouwen de hulp der Vereeniging inriepen. Ware dit de eenige oorzaak, dan had den bestuurderen eerder reden zich te verblij den, daar het een teeken is, dat de hulp der Vereeniging gaarne wordt ingeroepen. Maar er is helaas nog een andere reden. Waar het aan tal buitengewone leden studenten ongeveer gelijk bleef aan dat van het vorige jaar, hadden bestuurderen het verlies te betreuren van tal van buitengewone leden uit de Leidsche bur gerij, wier namen, hetzij door overlijden, hetzij door vertrek naar elders van de ledenlijst ver dwenen. Het aantal ondersteunde vrouwen be droeg 748. ANNO 1974 Dinsdag 3 december NOORDWIJK - De Noordwijkse politie heeft gistermorgen heel wat te stellen gehad met een wild geworden koe, die er tussenuit trok toen een veehande laar bezig was het dier uit te laden bij de slachtplaats van slager Jansen aan de Hoofdstraat. De koe bespeurde kennelijk het haar boven het hoofd hangende onheil en rende via de Abra ham van Royenstraat de Grent op. Bij het binnenkomen van de melding ruk te een tweetal politiepatrouilles uit om het zeker niet ongevaarlijke dier te vangen of onschadelijk te maken. De koe was inmiddels bij 'De Baak' ver schenen en werd even later op de Rembrandtweg gesignaleerd. Hier za gen de patrouilles kans haar in te slui ten, maar het obstinate beest door brak de omsingeling door een politie wagen bij wijze van spreken op de ho rens te nemen en met een enorme sprong slaagde zij er in aan de achter volgers te ontkomen. In 'De Zuid' volg de toen een ware klopjacht, waarbij de koe en passant haar woede koelde op een geparkeerde brommer. Door han dig manoeuvreren slaagden de politie mannen er in het dier naar de Koepel- weg te dirigeren. Ter hoogte van de vroegere villa Ruys liep de koe een duinterreintje op, dat daarna door po litieauto's werd geblokkeerd. Een ka- rabijnschutter van de politie legde ver volgens met een paar welgerichte schoten het gevaarlijke koebeest neer. VALKENBURG/DEN HAAG - Uitge zonderd voetgangers zullen gebruikers van het veer Valkenburg-Oegstgeest met ingang van 1 januari meer voor de overtocht gaan betalen, als Provincia le Staten het betrokken voorstel van GS aannemen. Fietsers en bromfiet sers zullen voor een enkele overtocht 0,30 moeten gaan betalen in plaats van 0,25. Knipkaarten voor tien overtochten gaan 2,40 kosten (was 2,-)-, weekkaarten voor 1 keer per werkdag 1,80 (was 1,50) en voor 2 keer per werkdag 3,3 (was 2,30). Foto's in deze rubriek kunnen worden nabesteld door binnen veertien dagen na plaatsing een Ingevulde etieque (geen ovcrichrijvlngskaart) ter waarde van vijf gulden (voor een exemplaar van 13 HIJ 18 In /wart wit) op te sturen naar het Leldi LEIDEN - Wel hoog, maar niet te paard bevond de heer S. Nicolaas uit Spanje zich gedurenoe een aantal ogenblikken. De personeelsvereniging van de brandweer, De Vlam, haal de hem van de vierde etage van het stadhuis met een hoog werker. De Spanjaard werd vervolgens op zijn paard gehe sen, galoppeerde door de Ketelboetersteeg naar de brand weerkazerne en tracteerde de kinderen van de Vlamleden op een bonte middag. foto archief leidsch dagblad Dagblad Ari nol door contant* aan de Rooseveltstraat 82. U ontvangt de foto binnen betaling aan d drie weken.

Leidsch Dagblad | 1999 | | pagina 17