1999 ontkurken Leiderdorp vraagt snelbus naar station wij onze vernieuwde winkel. Op 2 december 19,99 SJZ eert vrijwilligers met een eigen plein m Regio Wassenaar stemt in met bijna twee miljoen voor 30 km-zones i oorschoten positief (Ver plan van aanpak GALL^GALL Oude reus geveld LOODGIETER m/v 79,90 DENSDAG 1 DECEMBER 1999 973 19 Haarlemmerstraat 197 Leiden Gall Gall, Kopermolen 36, 2317 PB Leiden. Deze aanbiedingen zijn geldig t/m 4 december 1999. Uitsluitend in bovengenoemde vestiging. Geniet, maar drink met mate. Tel. 071 -5131413 WEDUWE VISSER graan jenever 100 cl. jW FAMOUSE GROUSE -17 Af] 70 cl. 3W L! Wethouder Sjaak Stuijt (links) en voorzitter Leo van der Geest bij het bord op het plein van SJZ. foto mark lamers zoeterwoude jan preenen Veel verenigingen moeten le den bijna dwingen om vrijwilli ger te worden. Wat schuift liet. is zo ongeveer de belangrijkste tactische vraag geworden. Maar zo is het niet bij SJZ in Zoeterwoude. Een groot deel van de 450 leden schuift auto matisch aan als het om schilde ren, timmeren, metselen, be straten, het organiseren van ex tra activiteiten zoals gourmet ten, zwemmen, disco, bowlen, tennissen en squashen en wer ken in de kanti ne gaat. „Soms denk ik wel eens dat hier m'n huis staat. Dan heb ik de neiging om mijn bed mee te nemen. Of ik dat erg vind? Natuurlijk niet. SJZ is toch je kluppie. Daar heb je alles voor over", laat een van die naamlozen weten. Heel toepasselijk omschreef wethouder Sjaak Stuijt gister avond die echte amateurs als onmisbare professionals. „Ze zijn het cement van de samen leving", zei hij bij het openen van het 'Vrijwilligcrsplein' op het sportpark Haasbroek in Zoeterwoude-Dorp. Hij onthul de het naambord waarvan de tekst is bedacht door Ben van Wieringen en Hans Olijerhoek. De naam dekt volgens de club veel beter de lading dan bijvoorbeeld Het Geinplein, Ons Stekkie, Sint Jans Plein, Perron SJZ. Goalplein, Buiten Spel, Goalsingel en nog enkele tientallen andere ideeën die voor dit speciale doel warenn aangeleverd. „Zonder vrijwilli gers was dit allemaal niet mo gelijk geweest. Ze hebben 's avonds en in de weekends kei hard gewerkt. Zeg maar dag en nacht", aldus voorzitter Leo van der Geest. De ruimte voor het clubge bouw is opnieuw betegeld. De speeltuin is opgeknapt, de en tree is vernieuwd en er is nu een degelijke fietsenstalling. Van der Geest: „We hebben al les tegelijk onderhanden geno men. In 1993 is het clubhuis van binnen gerenoveerd. Ja, ook door vrijwilligers. De wens leefde nog altijd om de zaak buiten op te knap pen. Dat is nu gebeurd." Van der Geest kon digde naast een "borrel en een hapje op de goede af loop' vooral rust aan. „Nou ja, rust. Die zal wel kort duren. Er is hier altijd wel wat te doen. We willen nog dit jaar de ver lichting op het trainingsveld uitbreiden. Ook daar hebben we eigen mensen voor. Niet dat we nooit problemen hebben gehad om vrijwilligers te vin den. Maar als het erop aan komt, staan altijd weer mensen op. Zo is nog niet zo lang gele den een groep begonnen met het werven van sponsors en die heeft weer anderen meegetrok ken. Als ik dan in de stad club bestuurders hoor klagen over gebrek aan medewerking, dan verbaas ik me daar wel over. Wij hebben geen reden om te klagen." 'Echte amateurs zijn onmisbare professionals leiderdorp Met zijn 85 jaar was hij de oudste po pulier van Leiderdorp. Was, want vandaag"ging 'ie om. De reus -1.60 meter in doorsnede - aan de Kom van Aaiweg was er zo slecht aan toe, dat hij een gevaar was voor zijn omgeving. „Er is alles aan gedaan om de boom te behouden, maar hij was aangetast door een zwam. Daardoor verpulvert hij als het ware", zegt John de Wit van De Wit Groen voorziening uit Hazerswoude. Je moet er niet aan denken dat 'ie omvalt op het schoolplein." Het bedrijf is gespecialiseerd in het 'zware, moeilijke bomenwerk'. „Een boompje in de voor tuin stelt niks voor. Voor het omzagen van een po pulier als deze heb je jaren zaagervaring nodig." Vandaag moet blijken of het hout genoeg kwaliteit heeft om als pallethout te dienen. „Anders wordt er kachelhout van gemaakt", aldus De Wit foto hielco kuipers Maurice Lacroix Tomorrow's Classics Maurice Lacroix Breestraat 114c - Leiden. Tel. 5126127 "Verbinding nodig om mensen uit de auto te krijgen Leiderdorp heeft bij vervoersmaatschappij Connexxion het verzoek ingediend voor een snelbus-verbinding naar Leiden. De bus zou Leiderdorpers in de spits uit het ou de deel van Leiderdorp, via de Engelendaal en de Willem de Zwijgerlaan naar het Centraal Station moeten vervoe- leiderdorp judy nihof erna straatsma Volgens de Leiderdorpse wet houder V. Molkenboer (PvdA) is zo'n busverbinding - met slechts enkele stops - hard no dig om meer mensen uit de au to te krijgen. „Een paar maan den geleden, toen er een ver keerschaos in Leiderdorp was, hebben we gezegd: er moet nu eens een goede busverbinding komen. Dan is er een extra aan bod om snel op het station te zijn. Met de bestaande busver bindingen doe je daar dik 25 tot 30 minuten over. De bus gaat de hele stad door." Als het aan Molkenboer ligt, komen er fiet senstallingen bij alle haltes waar de snelbus stopt. Volgens Molkenboer is een kostbare, aparte busbaan geen voorwaarde voor de komst van de snelbus. „Op de Engelendaal zijn detectielussen voor open baar vervoer. Het licht springt op groen als de bus eraan komt." De route Engelendaal - Willem De Zwijgerlaan is de enige optie voor een snelbus, aldus de wethouder. „De Hoge Rijndijk is vol, de Lage Rijndijk is eenrichtingsverkeer gewor den. We hebben alleen de En gelendaal nog." Het verzoek van de gemeente houdt in eerste instantie een onderzoek in naar de haalbaar heid van een snelbusverbinding naar Leiden CS. Leiderdorp hoopt in januari uitsluitsel te krijgen over dat verzoek. Pas daarna komt aan de orde hoe de verbinding er precies uit moet zien, hoe vaak zo'n bus moet rijden en wie het moet betalen. Met de vraag om een onderzoek loopt Leiderdorp vooruit op een nieuwe studie, waarin onder meer wordt beke ken welke lijnen nodig zijn. „Die studie is komend jaar nog niet aan de orde. Wij hebben gezegd: laten we die niet af wachten", aldus Molkenboer. Connexxion spreekt zich nog niet uitover de haalbaarheid van een snelbus tussen Leider dorp en Leiden CS. Een woord voerder laat weten dat het ver zoek eerst in regionaal verband wordt besproken. Connexxion heeft in ae Leidse regio een overleg waaraan Leiden, Lei derdorp, Oegstgeest en Voor schoten meedoen. erna straatsma Weinig woorden had de Wasse- naarse politiek gisteravond no dig om in te stemmen met de uitgave van 1,7 miljoen gulden voor het inrichten van 30-kilo- metergebieden. De gemeente wil de snelheidslimiet op de helft van alle wegen in woon wijken nog voor eind 2001 ver lagen. De wijze van inrichting van de beoogde 30-kilomterzones is nog niet bekend en wordt be paald in overleg met wijkbewo ners. Behalve het plaatsen van borden kunnen er snelheidsbe- perkende obstakels komen, zo als drempels. Wassenaar heeft binnen de bebouwde kom 119 kilometer weglengte in beheer, waarvan circa 90 kilometer in aanmer king komt voor een 30-kilome- terzone. Circa tien kilometer is de afgelopen jaren al ingericht als 30-kilometergebied. Het plan voor verlaging van de maximale snelheid maakt onderdeel uit van een gemeen telijk verkeersplan, waarover de Wassenaarse politiek zich nog moet uitspreken. Het is het minst omstreden onderdeel van het verkeersplan, zo werd gisteravond duidelijk. Niemand had enige behoefte aan discus sie over de voornemens. Wet houder H. Klooster toonde zich daardoor enigszins verontrust: „Dat klinkt allemaal bedrei gend: 'minst omstreden deel van het verkeersplan'. Er staat me blijkbaar nog heel wat te wachten." Het verkeersplan van Klooster bevat onder meer het voorstel om een deel van het dorp af te sluiten voor door gaand verkeer. Dankzij deze en andere aanbiedingen is het dan niet ondenkbaar dat u in een opperste feeststemming weer naar buiten gaat. Loodgietersbedrijf J. A. van Deursen B.V. Leidseweg 117 2253 AA Voorschoten Gevraagd: (burgerwerk) Functie-omschrijving: Zelfstandig installeren en verhelpen van storingen aan: gas- en watertechnische installaties sanitair riolering dakbedekking Functie-eisen: opleiding 1 e monteur of gelijkwaardig bekend met burgerwerk in bezit van rijbewijs Als u geïnteresseerd bent bel dan met spoed voor het maken van een afspraak telefoon. 071-5616133. pleit voor verkeersanalyse Het verkeersbeleid in Oegstgeest is nog te veel 'gele- vindt een projectgroep van de VVD. In de gis- ïd gepresenteerde nota "Verkeer op de goede weg...?' de liberalen voor het opstellen van een gemeentelijke rkeersknelpuntenanalyse'. De projectgroep constateert dat verkeersveiligheid in Oegstgeest gediend zou zijn bij een structurele en meerjarige aanpak. De gemeente zou in moeten brengen welke straten en kruispunten onveilig en hoe de situatie daar verbeterd kan worden. Ook zaken de handhaving van de verkeersregels en verkeerseducatie volgens de WD planmatiger worden aangepakt. In vonden in Oegstgeest 316 verkeersongevallen plaats, waar- 60 gewonden vielen. knalt op voorganger Een 51-jarige automobilist uit Nieuwerkerk aan den gistermiddag rugletsel opgelopen toen hij van achte- werd aangereden op de kruising van de Engelendaal en de de Zwijgerlaan in Leiderdorp. Het slachtoffer stopte :t oranje licht. De bestuurder achter hem merkte dit niet zijn voorganger. De beide auto's moesten worden gestolen uit Leyhof WC-potten, kranen en ander sanitair zijn tussen en gisterochtend gestolen uit vier huizen in aan de Dijkwacht in de Leiderdorpse wijk Leyhof. Om huizen binnen te komen werden sloten vernield. De Leider- politie zoekt getuigen die iets verdachts hebben gezien omgeving van de Dijkwacht. Gall Gall heeft een vernieuwde winkel waar u haast niet voorbij kunt lopen zonder even binnen te zijn geweest. Even de sfeer proeven. Zo zult u binnen waarschijnlijk verrast worden door ons nu nóg grotere assortiment wijnen, gedistilleerd, bier, fris en cadeau-artikelen. Onze vakkundige medewerkers advise ren u graag bij de keuze uit ons assortiment. Kortom, als u zin heeft in een geslaagde en feestelijke avond, moet u overdag zeker eens bij ons binnenlopen. AJ is het alleen maar voor onze openingsaanbiedingen. Feestaanbieding Zwarte kolberts nu OP OP Altijd voordeliger bij: 3rschoten nienke ledegang Voorschotense gemeente- d stemde gisteravond in met voorstel van burgemeester wethouders om het Am- 1 v*nse Arcadis Heidemij Advies 8aj plan van aanpak voor een op Voorschoten' te laten '8 Hken. Die voorbereiding kost ec gemeente 65.000 gulden. TJit de gemeentelijke 'visie' sj24t kosten is nog niet bekend. Visie op Voorschoten' moet ■tse|delijkheid verschaffen over lokale zaken, zoals de d€Hvikkeling van de Zuid-Hof- Ise Polder, bedrijventerrei- de sociale infrastructuur le manier waarop verkeers- ^blemen worden opgelost. alles volgens plan verloopt Arcadis binnen vijf j dicen een eerste plan om deze toekomstvisie te onwtikkelen. Vooral het CDA was nog wel kritische over de keuze van het bureau dat het plan moet op stellen. De christen-democra ten vroegen zich af of het bu reau wel voldoende weet van de Voorschotense situatie en of het toch niet beter zou zijn zelf een plan van aanpak op te stel len. Groenlinks had het beter gevonden als er meer dan één offerte was aangevraagd. Dan had de gemeente een keuze kunnen maken tussen verschil lende bureaus. Volgens burgemeester en wethouders is de keuze een 'kwestie van goed vertrouwen'. .Afgaande op ervaringen van andere gemeenten en profes sionaliteit hebben we voor dit bedrijf gekozen", zei burge meester P. Cannegieter.

Leidsch Dagblad | 1999 | | pagina 19