Verdediging blijft Ajax zorgen baren DIOK-Rotterdam Hoge score voor Tom van der Niet Sport Van Gastel schrikt van ophef over artikel Krajicek neemt duimendraaiend afscheid van teleurstellend jaar Agassi en Sampras starten sterk DUIVEN til Szabo laat komend jaar Golden League schieten Pa Koeman verwacht veel van Ronali in "Eenptoafs de pfey offs?" ^TOn vein BEfflfflElEfl WOENSDAG 24 NOVEMBER 1999 LONDEN GPD Melchiot werkt bij Chelsea aan terugkeer Jean-Paul van Gastel zegt niet naar de rechter te willen stap pen om een vertrek bij Feyen- oord te forceren. De aanvoer der is geschrokken van de op hef die er door een artikel in het blad Sportweek is ontstaan. Van Gastel legde uit dat het hem frustreert dat de club niet de middelen heeft om te doen wat Ajax en PSV doen. Die heb ben vijftig miljoen te besteden op de transfermarkt. Feyen- oord niet. Van Gastel: „Maar ik wil de supporters duidelijk maken dat dét geen reden voor mij is om nu opeens naar de rechter te stappen. Ik heb afgelopen zo mer, toen AS Roma belangstel ling toonde, gezegd dat het een optie is. We hebben het toen niet gedaan en dus zal ik het ook nu niet doen. Ik ben Feyenoorder gebleven en heb op dit moment slechts één doel. Dat is zo snel mogelijk fit worden en weer deel gaan uit maken van het eerste elftal." Van Gastel was de afgelopen maand uitgeschakeld wegens een forse spierblessure in zijn lies. De voorbije weken heeft hij hard gewerkt aan zijn her stel. In principe kan hij weer aan het grote werk beginnen, maar de middenvelder weet dat Leo Beenhakker twijfels heeft of hij 'wedstrijdfit' is. Naast Ed de Goey heeft Chelsea nog een Nederlander in dienst. Mario Melchiot maakte als transfervrije speler de overstap van Ajax naar Lon den, nadat hij aanbiedingen had gekregen van Aston Villa, Liverpool en Coventry City. De 22-jarige verdediger heeft ech ter nog geen wedstrijd ge speeld. Tijdens zijn vakantie brak hij zijn voet, waarna hij bijna twee maanden in het gips moest. Na een lange herstelperiode traint hij inmiddels weer met de groep mee en binnenkort hoopt hij zijn debuut te maken voor Chelsea. Feyenoord komt voor de voormalige Ajacied net te vroeg. „Ik ben ook nog aan mijn voet geopereerd, waar door er veel tijd overheen is ge gaan. Chelsea is ondanks alles een goede keuze geweest, want het is een prachtige club. Ik zal enorm mijn best gaan doen om hier door te breken. Dat zal niet makkelijk zijn want in het elftal is een grote concurrentie strijd. Voor elke positie staan twee topspelers te dringen." Chelsea-trainer Gianluca Vi- alli zei gistermiddag op een persconferentie dat het groot ste gevaar voor zijn ploeg zit in een mogelijke onderschatting van Feyenoord. „Ik weet dat de ploeg niet draait in de compe titie. We hebben videobanden van Feyenoords laatste wed strijden bekeken en we hebben een scout naar Nederland ge stuurd. Maar voor mij telt al leen dat de ploeg onder Been hakker in de Champions Lea gue nog geen wedstrijd heeft verloren. Dat zegt meer dan de fouten die er in de Nederland se competitie zijn gemaakt", aldus Vialli. Opstelling Chelsea: De Goey; Ferrer, Leboeuf, Desaillv, Babayaro; Pet- rescu, Wise, Deschamps, Poyet; Zola, verdediging van Ajax blijft trainer Jan Wouters zorgen baren. Het is vrijwel uitgesloten dat Frank Verlaat mor gen kan meedoen in de eerste wedstrijd van de derde ronde van het UEFA Cup-toemooi tegen Real Mallorca. De centrumverdediger herstelt van een hersenschud ding, die hij afgelopen zondag tegen FC Utrecht opliep. AMSTERDAM GPD Ook de Roemeen Cristian Chi- vu ontbreekt in de Arena tegen de Spanjaarden. Hij is voor één Europese wedstrijd geschorst na zijn rode kaart in de tweede ronde tegen Hapoel Haifa. Ajax reisde gisteren met ne gentien spelers af naar het trai ningskamp in Callantsoog. De jonge verdedigers Mokoena en Danny Lanzaat werden aan de selectie toegevoegd. Verlaat bleef thuis, maar hij zou zich bij een voorspoedig herstel alsnog bij de groep kunnen voegen. Wouters rekent daar echter niet op. „Hij maakt nog een afwezi ge indruk. Je kunt je afvragen of het verantwoord is hem er als nog bij te betrekken." Het meespelen van Richard Witschge, die zondag ook al ontbrak, is zeer twijfelachtig. Hij heeft nog steeds last van een liesblessure. Wouters liet Richard Knopper en Jan van Halst gisteren uit voorzorg niet met de groep trainen, maar hun lichte blessures zijn niet zorg wekkend. Wouters beseft dat zijn ploeg een lastige klus wacht. Hij heeft Real Mallorca zelf niet aan het werk gezien. Maar de rapporten van de scouts Pronk en Bruins Slot schetsen het beeld van een afwachtende ploeg, die na fou ten van de tegenstander snel wil uitbreken. En Ajax maakt nog veel fouten, erkent ook Wouters. Bovendien vormen de recen te resultaten van Real Mallorca een waarschuwing. De ploeg klom door twee overwinningen op rij naar de zevende plaats in de hoogste Spaanse klasse. Mallorca versloeg Espanyol en Valencia, dat in de Champions League te sterk bleek voor PSV en vorige week Barcelona op een 3-1 afstraffing trakteerde. Richard Krajicek zag dui mendraaiend toe hoe Pete Sampras op de eerste dag van het ATP WK in Hannover een weergaloze rentree in het top- tennis maakte. De reserve nam toen maar afscheid van een te leurstellend jaar 1999. De kans dat de Nederlandse topspeler nog in actie komt, daalde gisteren aanzienlijk. Het ging er zelfs naar uitzien dat voor het eerst in lange tijd in de wereldtitelstrijd de eerste reserve helemaal niet in actie komt. Krajicek kon niet anders dan erin berusten. Zijn hoop was gevestigd op het uitvallen van Sampras, de Amerikaan die in twee maanden slechts één partij speelde (tegen Clavet in Parijs) door ernstige rugklach ten. Maar 'Sweet Pete' veran derde direct weer in 'Pistol Pe te'. Hij moest even op gang ko men, maar daarna liet hij niets meer heel van Gustavo Kuer ten. Krajicek bleef bankzitter en keek terug op 1999. „Het sei zoen begon heel goed met overwinningen in Londen en Key Biscayne. Op dat moment dacht ik een nieuw niveau te hebben bereikt. Ik koesterde hoge verwachtingen maar het pakte anders uit." Na Key Biscayne kwam Kraji cek op zijn persoonlijk hoogste ranking: vierde. De toppositie wisselde dit voorjaar bijna we kelijks en in de bespiegelingen zou Krajicek ook de beste spe ler ter wereld worden. Zelf was hij er niet dag en nacht mee bezig. „Soms wel, dan stond ik uren ballen weg te knallen met als doel de top-3 binnen te stoten." Zijn gravelseizoen was waar deloos (drie zeges, vier neder lagen) en op gras vlotte het ook niet. In Rosmalen eruit in de kwartfinale en op Wimble don in de derde ronde. Pas bij de US Open te New York kwam zijn wederopstanding met vier opeenvolgende over winningen zonder setverlies en in de kwartfinales verlies te gen de Rus Kafelnikov, maar wel met een wereldrecord van 48 aces. Als hij de finale van zijn favoriete indoortoemooi in Stuttgart tegen Enqvist had gewonnen, zou hij zich zelfs hebben geplaatst voor het WK. „Voor 2000 hoop ik dat ik van dit jaar heb geleerd", filoso feerde Krajicek op de reserve bank. „Ik wens in elk geval weer zo'n goede start. In fe bruari en maart stond ik fan tastisch te tennissen. Uitge blust ben ik niet. Ik wil graag Krajicek speelt volgend jaar al le vier de 'opens' van het grand slam en - verplicht - alle negen toernooien van de Su per Nine. Tussendoor is hij in voor de Davis Cup tegen Duitsland in Leipzig. „Er komt nog een gesprek, maar ik zie het positief in." Bij het Team de Mission heeft hij zich ge committeerd voor de Olympi sche Spelen. Zijn laatste kans op een deelnemersmedaille en/of eremetaal. „Ik sta niet zo te dringen als een honderdme- terloper of zo. Voor hen zijn de Olympische Spelen zaligma kend. Een proftennisser heeft andere hoofddoelen. Maar ik heb ja gezegd, ik schijn me ook al gekwalificeerd te hebben (kwartfinale US Open) en voorlopig ga ik naar Sydney. Ik sta er beslist niet negatief te genover." Een einde van zijn tennisloop- baan heeft Krajicek niet be paald. Hij viert op 6 december ook pas zijn 28e verjaardag. „Het kan straks een abrupt be sluit zijn, maar wanneer? Ik blijf per jaar spelen, dus nu kijk ik niet verder dan naar 2000." HANNOVER ANP HANNOVER ANP/RTR André Agassi en Pete Sampras hebben een sterke start gemaakt bij het WK in Hannover. Agassi ontdeed zich eenvoudig met 6-1 6-2 van Nicolas Lapentti uit Ecuador. Sampras versloeg de Brazi liaan Gustavo Kuerten simpel met 6-2 6-3. Vooral het goede begin van Sampras was opvallend. De nummer drie van de wereld speelde wegens rug problemen sinds half augustus slechts één wed strijd. In zijn partij tegen Kuerten maakte Samp ras een opvallend fitte indruk. „Ik begon voor- Wilt u iets melden? Bel 071-5356461 (Wim van D ui venbode] dagelijks tussen 10.00 en 14.00 uur. Faxen mag ook; 071- 5321921. E-mail: redactie.ld@damiate.hdc.nl Supporters van ADO Den Haag verzamelden zaterdag avond handtekeningen om bij Alfons Groenendijk binnenkort excuses te maken. Groenendijk sprak onlangs zijn afschuw uit over het gedrag van de ADO Den Haag-supporters tijdens de bekerwedstrijd tegen zijn club FC Utrecht. De Leiderdor per had zijn voetballoopbaan in Den Haag willen afsluiten, maar kwam op andere gedach ten nadat hij de meest vreselij ke ziektes naar zijn hoofd kreeg geslingerd Voetbaltrainer Ton du Chatinier neemt na drie jaar afscheid van zondaghoofdklas ser Argon. Noordwijker John Eelman wordt als zijn opvol ger ge noemd Evert Bleu- ming is bij AGOW met on middellijke ingang op non-actief gesteld. Dit naar aan leiding van de slechte resultaten van de am- biteuze hoofdklas ser John Blok (sv Schevenin- gen) is voorlopig uitgeschakeld. In een duel met ARC-speler René van Meggelen liep hij een zware en kelblessure op John Bodman, assistent van trainer Ruud de Groot bij WSB, gaat de Noord- wijkerhoutse club verlaten. Bodman wil als hbofdtrainer aan de slag Behalve de ac commodatie van FC Lisse is ook het sportcomplex van w Noordwijk in beeld bij landens- electies van Frankrijk en Noor wegen. Duitsland strijkt tijdens Euro 2000 neer in Limburg (Kasteel Vaalsbroek) De Leid- se voetbalclubs LFC, FC Rijn land en VNA hebben niet één jeugdelftal. Dat blijkt uit het zo genaamde 'Groene Veldenplan' van de gemeente Leiden Heerco Gorter (in Leiden) en Peter Reitsma (in Lisse) behaal den een overwinning in een re gionale cyclo cross. Jan van der Tang werd derde in Dordrecht. Stefan Bakker kwam, op de mountain bike, als vijfde over de eindstreep in Spijkenisse Tilburg, Rockanje, Ossendrecht, Buchten, Rhenoy, Bedum, Al- mere en Amsterdam zijn de etappeplaatsen van Olympia's Martin Verkerk. Ronde door Nederland in 200 ;S Tour de France-winnaar Lai >j ce Armstrong neemt op 22 ap le) 2000 deel aan de Amstel Gold el Race Oud-Koudekerker Pan gl Robijn won op De Uithof een if' regionale schaatsmarathon Stan Pouw (Roelofarendsvee was de beste in een marathoi in Haarlem In Heerenveen den de leden van ijsclub Al- Ef kemade om de clubtitels. Rojtf nald van den Ing, Ben van Haastrecht, Meivin van ZantJesi Annemarie van Haastregt,Ai er, Borst en Sanne van der Star werden in hun categorie club arl kampioen Triatlon Training R groep Nieuwkoop (TTN) hee tri Jan vandi Syfi Marei ge huldigd voor zijn ■HHH enormei zet en stafc van diens V in de tria ille lonspon Ton Hazi et is de niet voorzittei fi van de os ni-sporb BB eniging WZKuit Wassenaor Martin kerk (Al phen aan|,ar den Rijn) foto anp opgenon Si in het tei nisteam Jong Oranje dat van 1 tot en met 5 december deelneemt^ het European Mens Team Championships in het Italia 11 se Montecatini Hans Böhn gaat op dinsdag 7 december multaan spelen bij de 70-jari schaakvereniging Sassenheii Plaats van handeling: Oude ningshuis (19.30 uur) De Voorhoutse handbalster Ma rj Turnhout is de laatste weker goed op schot. Voor haa~ -,J- Hellas scoorde ze tegen twaalf doelpunten De Alpfc se gymnastiekvereniging EX heeft zich geplaatst voor de derlandse jeugdkampioen schappen voor teams in Let kerkerk op zaterdag 11 decs w" ber Heerlen krijgt als eersti gemeente in Nederland een Theo Koomenstraat. De bé de sportverslaggever kwam jqg 54-jarige leeftijd bij een ver- eeri keersongeval om het leven1 iqo Rabobank aai Noordwijk/Noordwijkerhou gaat buiten wielrennen nog meer aan sportsponsoring doen. Onlangs werd al eend jm W jarig contract getekend bij h keyclub Noordwijk zichtig, maar al snel realiseerde ik me dat alles in orde was. Mijn zelfvertrouwen groeide. Ik ben blij eindelijk weer zonder pijn te kunnen spelen." Agassi onderstreepte tegen Lapentti zijn favo- rietenrol. Hij had slechts een uur nodig om de Zuid-Amerikaan te verslaan. „Je moet controle over de wedstrijd houden en hem zeker niet agressief benaderen. Hij houdt ervan onder druk te komen te staan. Maar ik had een goede start." Vandaag volgt de confrontatie tussen de twee Amerikanen. „Het is vreemd om elkaar zo vroeg in het toernooi te ontmoeten", aldus Agassi. BOEKAREST RTR Gabriela Szabo, vorige week uitgeroepen tot beste atlete va het jaar, laat volgend seizoen de Golden League-wedstrijde schieten. De 24-jarige Roemeense incasseerde dit jaar jackpot van een miljoen gulden, door in alle Golden League wedstrijden te zegevieren. Ook haalde ze drie wereldtitels, door op de 1500 en 3000 meter, outdoor op de 5000 meter. Szabo kondigde aan volgend jaar slechts zes of zeven wi strijden te lopen. Haar seizoen staat in het teken van de Oly pische Spelen in Sydney, waar ze de 5000 meter wil winnen Mogelijk loopt ze ook de 3000 meter. iQu Martin van Kins kreeg afgelopen weekeinde het hoogste cijfer. De rechtsback van Noordwijk kreeg een '9' voor zijn prestaties in de wedstrijd met FC Lisse. Noordwijk werd trouwens toch goed be-' deeld door de rapporteur want Wim de Jong, Patrick de Jong, Rocky Pitti en Marco Korff kregen een '8'. Bij FC Lisse was er alleen een hoge beoordeling voor Leon van der Zwet. Bij Quick Boys waren de hoogste cijfers voor Tom van der Niet en Jeffrey Rutten, Hans van der Plas moest het met een '5' doen. John van der Meer, de vrije verdediger van Katwijk, zet zijn opmars in het algemeen klassement voort. Dankzij een '8' klom hij naar de 12de plaats. Carlo van Zeist, de verdediger van Ter Leede klimt eveneens steeds verder omhoog. Hij staat, ook weer dankzij een '8' op de gedeelde vijfde plaats. Raymond Buis van Rijnsburgse Boys, de koploper in het klasse ment 'Speler van het jaar', maakte na enkele weken blessureleed,, zijn rentree. Hij kreeg een '7' een handhaafde zich daarmee aan kop. SPELERvan heUAAR Erwin en Ronald Koeman traden al in de voet sporen van vader Martin als speler en nu ook als trainer. „Want Erwin komt er ook aan", voorspelt Mar tin Koeman over de huidige jeugdtrainer van PSV, „Hij gaat volgend jaar voor het diploma coach betaald voetbal. Dat heb ik niet. Ik heb oe- fenmeester 1. Wel heb ik FC Groningen al eens Tom van der Niet scoorde een '8' tegen Barendrecht. archieffoto kees van hoocdalem Barendrecht - Quick B Van der Niet Van Dijk Van Schijndel Van der Plas Timmermans 62. Kruit oys 2-1 Ravensbergen Rutten Aandewiel 46. Van Beelen ARC - Scheveningen 1-2 Admiraal 7 Van De Bruin 7 P. BI Balkhoven Van Tol Van Meggelen 46. Reinders-F Van Velzen 56. Schaafsma Katwijk - Zwart Wit '28 4-1 Van Duyn 7 Slootweg Heymans 6 84. Molenaar 24. Bouwmeester 6 Van der Plas Van der Meer 8 84. Guyt Robbers 6 Raven Kwestro 6 Dubbeldeman Pronk 7 De Ridder ADO'20-UVS 3-1 De Heiden 7 Buys 7 Parrel 6 Van der Heiden 7 Van Heiningen 6 57. Akerboom 7 Van Grootveld 7 Roest Verheij Bennekers Charité 90 Gallert De Kievit Waasdorp Bloemheuvel Van Zeist Honsbeek Kramer Rijnsburgse Boys: Roest De Roode Van Lochem Cadel Buis Boer 7 Stolk 7 De Louw 8 Beltman 8 Campfens 7 Den Haan 7 Faber 7 80. Kroszynski 3 Simons 7 Heemskerk 7 58. Slingerland Noordwijk FC Lisse 3-1 Noordwijk: Korff 8 Reinders 7 Van Kins 9 Azier 6 Ten Brinke 7 Kleijn Smit 7 75. Scheurwater - P. de Jong 8 Van Dam 7 W. de Jong 8 Pitti 8 FC Lisse: Bouman Langeveld Van der Zwet 75. Schnater Taument Van der Lugt 7 62. Böke 6 Darazzi 8 Groeneweg - Van Bemmel 7 69. Luxenburg 7 Van den Berg 7 Linger KLASSEMENT (spelers) 1 Raymond Buis (Rijnsburg) Said Elmahdadi (FC Lisse) 3. Maurice Balkhoven (ARC) Martin den Haan (Rijnsburg) 5. Marco Korff (Noordwijk) Carlo van Zeist (Ter Leede) 7 Armando Luxenburg (FC Lisse) 8. Erwin Beltman (Ter Leede) Raymond Flaton (Quick Boys) 10. .Vincent Bon (Katwijk) Martin de Louw (Ter Leede) 12. John van der Meer (Katwijk) 13. Frank Bloemheuvel (Ter Leede) 14. Michael de Roode (Rijnsburg) 15. Gert Aandewiel (Quick Boys) Marco de Ridder (Katwijk) 7.67 7.67 7,60 7.60 7.45 7,45 7,38 7,36 7,36 7,33 7,33 7,30 7,27 7,20 7.18 7.18 onder mijn hoede gehad, maar dan met een man als Van Brussel." Martin Koeman verwacht wel het een en a van Ronald als verantwoordelijk coach voorf eredivisieclub als Vitesse. „In Zeist hoor je dat het nodige in zijn mars heeft. En met Van 6 bij Barcelona gaat het ook goed. Daar heeft hij assistent in anderhalfjaar natuurlijk heel veelo \zo, gestoken. Bovendien is Vitesse geen verkeei tuch club. Financieel is daar genoeg mogelijk, n wl 23.000 seizoenkaarten." Mei AANVANG 20.00 UUR ZATERDAG 27 NOVEMBER Afsluiting Scholen Rugby Cursus Aanvang 11.00 uur Proef de echte rugbysfeer bij DIOK ledereen is welkom aan de Smaragdlaan 101 in Leiden (tegenover CBR/3 Octobertial) KAMPEER-WINTER RUITERSPORT

Leidsch Dagblad | 1999 | | pagina 22