Een kamer vol spullen van de Zangeres M TV WEER Het Gesprek van de Dag Armenverzekering Annie M.G. Schmidt 40 MAANDAG 22 NOVEMBER 1999 COMMENTAAR Het ziekenfonds is officieel een werknemersverzekering. In werke lijkheid is het echter meer en meer een armenverzekering. Goed verdienende werknemers zijn namelijk particulier verzekerd. En nog even, en'vrijwel alle bejaarden zitten in het ziekenfonds, plus alle kleine zelfstandigen die met hun verdiensten onder de zieken fondsgrens blijven. Het ziekenfonds wordt daarmee een symbool van de solidariteit in de zorg. Om de premie betaalbaar te houden, gaan jaarlijks miljar den guldens direct uit de schatkist richting ziekenfondsen en stor ten particulier verzekerden via een opslag op hun premie ook ruimhartig in de ziekenfondskassen. Maar het leidt tot een tamelijk ondoorzichtig, ingewikkeld en kostbaar geschuif met gelden. Kan het niet eenvoudiger? Jawel, via een basisverzekering tegen ziektekosten voor iedereen. Een sober basispakket, waarvoor ie dereen een premie betaalt die hoger wordt naarmate het inkomen hoger is, plus een pakket extra's dat iedereen kan aanschaffen bij een verzekeraar naar keuze. De PvdA'er Simons beet er als staats secretaris van gezondheidszorg in het derde kabinet Lubbers zijn tanden op stuk, en keerde in 1994 gedesillusioneerd terug naar Rotterdam. De lobby van verzekeraars en werkgevers bleek een maatje te groot. In de politiek is vooral de WD een geharnast te genstander van een basisverzekering, die de liberalen zien als een nieuw collectief arrangement in een tijd waarin juist de zegenin gen van de markt worden bezongen. Het siert minister Borst van volksgezondheid dat ze vorige week het idee toch weer opperde. Ze ziet in dat ze op het terrein van de voorrangszorg voor werknemers de slag aan het verliezen is en probeert nu via een basisverzekering de solidariteit tussen arm en tijd en jong en oud zo goed mogelijk in stand te houden. Wat haar betreft wordt nog deze kabinetsperiode zo'n basisverzekering in de steigers gezet, en krijgt die in het volgende kabinet haar beslag. Het zou de WD sieren indien de partij bijdraait en constructief gaat meedenken. In de eerste plaats omdat ook de liberalen moe ten inzien dat goede zorg voor iedereen toegankelijk moet zijn en blijven, maar ook omdat op bepaalde punten de markt wel dege lijk zijn werk kan doen. Door het basispakket sober te houden, kan een aantal min of meer luxe voorzieningen aan de markt worden overgelaten. Dat betekent meer keuzevrijheid en eigen verant woordelijkheid voor meer mensen, terwijl tegelijkertijd de solidari teit in de zorg behouden blijft. Natuurlijk hangt veel af van de vraag hoe groot of klein dat ver plichte basispakket wordt. Maar als de discussie de komende tijd daarover zou kunnen gaan, zou er al veel gewonnen zijn. Nostalgie van veertigers Lang niet iedereen kan interviewen. Harry de Winter kan er geen bal van. Toch heeft hij van RTL5 een programma gekregen. In Win tertijd laat hij beroemde Nederlanders (altijd weer beroemde Neder landers!) vertellen welke rol muziek in hun leven speelt. Zaterdag had hij Sylvia Millecam in de studio en De Winter had een fijne binnenkomer: „Heb je vandaag naar muziek geluisterd?" Het is zo'n programma dat vooral bol staat van de 'gezelligheid'. Het is al gezellig voordat de kijker daarvan kan meegenieten. Na het intromuziekje zien we De Winter, gebogen over een ronde tafel, met Millecam babbelen. Wat ze zeggen horen we niet. En dan heet de presentator de kijker welkom. Zijn gast, zegt hij, behoeft geen in troductie. Daar komt hij makkelijk vanaf. Het interview deugt bij De Winter al, als maar in elke vraag het woord 'muziek' minstens één keer voorkomt. Welke muziek associ eer je met je jeugd? Ging je vroeger ook naar popconcerten? En toen ging je naar Maastricht, welke muziek associeer je met naar Maas tricht gaan? Jouw vader is twee jaar geleden overleden, enne, heeft het... is daar... ook muziek? Wat wordt daar dan gedraaid? En wel ke rol speelt muziek in je relatie? Het interview is eigenlijk niet meer dan een excuus om een heleboek muziek te draaien. Na elk antwoord van Millecam volgt een clipje. Wat dan halvenvege onderbroken wordt door beelden en het ge mompelde commentaar van het tweetaL Zo zien we ze ontroerd naar Louis Armstrong kijken, zit lachebekje Millecam op haar stoel te dansen bij een clip van The Stones, zitten die twee daar in de stu dio onder Heart of gold van Neil Young te zeuren, dat dit toch echt klassieke muziek is, genieten ze zichtbaar bij archiefmateriaal van Jacques Brei en moet Millecam haar verdriet wegslikken bij Andrea Bocelli. Zo wandelt De Winter aan de hand van clipjes door het leven van zijn gast. Waarbij het commentaar dan luidt: „Ik krijg daar gewoon kippenvel van", of „Ik vind het toch wel lekker hoor, dit." Als het even niet over muziek gaat stelt de presentator stupide vragen als: „Toen was jij in de pubertijd. Wat betekende dat? Seks?" En dan zegt Millecam: „Nou, nee." Of De Winter wil weten wat 'mevrouw- Ook dat nog' deed als serveerster in een lunchroom en het onthul lende antivoord luidt: „Koffie met gebak serveren. En patat metfri- kandellen. Wintertijd is een beetje een muziekprogramma en een beetje een in terview, maar eigenlijk geen van beide. Twee veertigers die genieten van hun herinneringen en elkaar op het genante af naar de mond praten. Hartstikke leuk misschien voor die twee in de studio, maar wat de kijker ermee moet is een raadsel. WIL BUYS Veel bewolking en enkele buien Een reusachtig Siberisch lucht drukmaximum dat ter hoogte van de Oeral aanzwelt tot wel 1055 hPa (vanochtend nog 1047 hPa) stuwt koude lucht Rusland binnen. In het uiterste noord oosten vriest het inmiddels al zo'n 30 graden en waarschijn lijk voltrekt zich in de regio Moskou de komende dagen nog een aanzienlijke vorstver- scherping. De Russische kou vormt geen bedreiging voor West- Europa. Bij ons komt het weer gedurende de rest van de maand van de Atlantische Oce aan. Dat betekent overwegend zacht weer (vanochtend was het in Bloemendaal al een graad of 8) en van tijd tot tijd regen. Doordat de belangrijkste depressies zich op het noorde lijk deel van de oceaan uitleven valt het met de wind wel mee. Een maar langzaam naar het oosten wegtrekkend front ver oorzaakt morgen opnieuw vrij veel bewolking en enkele buien. In de nacht en ochtend komt mist voor. De temperaturen stijgen in de middag tot maxi maal 10-11 graden en er waait een zwakke tot matige westen wind. Woensdag valt het met de regenkansen wel mee, donder dag moet opnieuw met nattig heid rekening worden gehou den. Tijdens het afgelopen weekein de bevond ons land zich nog in koude lucht. Op zaterdag viel er in zuiden van Limburg zowaar een pak sneeuw. Ter hoogte van Vaals lag zelfs 10 centime ter. Bij ons viel weinig of geen neerslag. Wel was het aan vankelijk zwaar bewolkt. In de middag brak de zon door maar warmer dan 4,1 graden te Bloemendaal en 4,2 op Schiphol werd het niet. Gisternacht vroor het vervolgens licht.. Valkenburg kwam uit op -1,1 graad: in Vijlen bij Vaals werd boven de sneeuw zowaar -8 waargenomen! Gisteren overdag was er eerst wat zon, in de middag en avond werd de bewolking dikker. De temperaturen werden een fractie hoger dan zaterdag. Erg koud is het de laatste dagen in Spanje. Zelfs in het diepe zuiden heeft het enkele graden gevro- Verkiezing Miss Nederland doorgestoken kaart Zonder dat er een nieuwe ver kiezing is geweest, is er een nieuwe Miss Nederland. Ilona van Veldhuisen uit Wijchen is de opvolgster van Nerena Rui nemans uit Steenwijk. Het lijkt op doorgestoken kaart. Nerena werd vorig jaar oktober gekroond tot Miss Nederland, nadat ze was uitgekozen uit de twaalf provinciale winnaressen. En aangezien de komende Miss Nederland-verkiezingen pas in het begin van 2000 worden ge houden, zou Nerena nog even Miss Nederland blijven. Maar zo is het niet. Ilona verblijft mo menteel al op Malta om zich voor te bereiden op de Miss World-verkiezing, 4 december aanstaande. Maar Nerena heeft haar kroontje nog gewoon. Dus, wie is nu eigenlijk de echte Miss Nederland? In de disco theek Caesars in Steenwijk wil de Hans Konings, organisator van de Miss Nederland-verkie zingen en aanwezig tijdens de Overijsselse voorronde er afge lopen weekeinde niet veel over zeggen. „Maar dat er een nieu we Miss is, dat klopt". Maar hoe kan dat nou, terwijl de provinciale voorrondes nog niet achter de rug zijn en de landelijke finale nog ver weg is? Konings: „Ik kan zelf bepalen wanneer ik een nieuwe Miss Nederland kies. Dat is onlangs tijdens een casting-dag ook ge beurd." Voor nadere informatie verwijst Konings naar het blad Privé van komende donderdag. Via dat blad wilde Konings de 22-jarige Ilona van Veldhuisen als nieu we Miss Nederland presente ren. Ilona was twee jaar geleden Miss Gelderland en heeft enkele keren meegedaan in internatio- nele uitverkiezingen. Vader Van Veldhuisen wilde gisteren niet ingaan op vragen over zijn dochter. Ze zat op Malta en was wel bezig met iets dat te maken had met Miss Ne derland. Na enig aandringen gaf hij toe dat Ilona de nieuwe Miss Nederland is. „Maar ei genlijk pas vanaf donderdag de 26ste. Dan zou het worden be kendgemaakt." De Miss World-verkiezing is op 4 december aanstaande. Zon der nieuwe Miss, mag Neder land daar niet aan mee doen. Maar de provinciale finales zijn pas medio december afgelopen, de nationale finale is pas vol gend jaar. Vandaar de plotselin ge benoeming van Ilona, zon der uitverkiezing. Dat er nog geen nationale finale is gehouden, heeft te maken met de nieuwe opzet van de Miss-verkiezingen in Neder land. Konings organiseerde de afgelopen jaren de Miss Neder land-verkiezingen. De winnares daarvan mocht meedingen naar de titel Miss World. Maar voor het eerst heeft Konings nu ook de Miss Holland onder zijn hoede. De winnares van die verkiezing mocht in het verle den naar Miss Universe. Ko nings wil af van deze dubbele nationale Miss-verkiezingen. Volgend jaar moet er gewoon één Miss komen voor Neder land. Maar hoe zit dat dan nu met Nerena Ruinemans (20) uit Steenwijk, Miss Nederland 1998? Zij presenteerde in de nacht van vrijdag op zaterdag in haar woonplaats als de hui dige Miss Nederland de Overijs selse voorronde. Van het ver haal over Ilona had ze wel het een en ander opgevangen. „Of ficieel heb ik niets gehoord. Ik ga er gewoon van uit dat ik nog steeds Miss Nederland ben." FREDDY SMEENK» Veiling inboedel Mary Servaes brengt 42.000 gulden op Enkele honderden fans trotseerden zaterdagavond de kou in een poging iets van de inboedel van de Zangeres Zonder Naam in de wacht te sle pen. Porseleinen beeldjes, kristallen vazen, meubels en, niet te vergeten, het bed van de Zangeres gingen onder de hamer. Voor veel geld, soms heel veel geld. De veiling bracht bijna 42.000 gulden op. Een kreet van vreugde galmt door de ijskoude kas op het ter rein van de Kasteeltuinen in Ar- cen. Een vrouw op de eerste rij springt op en vliegt een man, die twee stoelen verderop zit, kussend om de hals. Met de klap van de hamer is de man de eigenaar van het pronkstuk van de veiling: een hemelbed met twee engeltjes. De vreugdeuitbarsting van de vrouw is één van de vele, maar wel meest uitbundige, overwin- ningsgebaren. Want dat zijn het bijna. Een gebalde vuist, een vinnig 'yes' of een tevreden hoofdknik geven aan dat de ko per heeft wat hij hebben wil. De meeste aanwezigen weten wat ze willen. Een enkeling heeft op verschillende veilingstukken al een schriftelijk bod uitgebracht. Maar dat blijkt een zinloze ex peditie, want geen enkel schrif telijk uitgebracht bod bracht succes. Een fan uit Baarlo prijst zich dan ook gelukkig dat hij, ondanks uitgebrachte schrifte lijke biedingen, toch naar de veiling is gekomen, zodat hij nog enkele stukken kan be machtigen. Om de vele fans, die vanuit alle delen van Nederland en België naar Arcen waren gekomen, te kunnen herbergen was de orga nisatie van de veiling uitgewe ken naar een kas op het terrein van de Kasteeltuinen in Arcen. In het kasteel was onvoldoende ruimte om de veiling te hou den. De kas bood die ruimte wel, maar het was er verschrik kelijk koud. Het weerhield de fans er niet van flink te bieden op beeldjes, asbakken, fruit schalen, stoeltjes, tafeltjes en kasten. Voor een klein beeldje betaal den de fans grif meer dan hon derd gulden. Grotere veiling- Fans van de vorig jaar overleden Mary Servaes halen hun aankopen op tijdens de veiling van de boedel van de Zangeres Zonder Naam. foto anp koJn verheyden stukken gingen voor veel meer geld van de hand. Een gezin uit Haarlem, vader, moeder en twee zoons, hadden hun zin nen gezet op de kaptafel van de Zangeres. Vader werd fel aange moedigd door zijn zoons. „Kom op pap, doe nu 2200," spoort een van de zoons zijn vader aan. Als de hamer valt, is het gezin tevreden. De prooi is bin nen: voor 2200 gulden. De nieuwe eigenaar van het he melbed, H. van Ginneken uit het Noord-Brabantse St. Wille- brord, zit samen met z'n zus en een vriendin van Mary Servaes op de eerste rij. Hij heeft zijn vakantie op Gran Canaria eer der afgebroken om bij de vei ling te kunnen zijn. In het ka velboekje, waarin alle veiling stukken staan, heeft hij precies aangekruist wat hij wil hebben. „Hij heeft thuis al een hele ka mer vol spullen van de Zange res," zegt zijn zus. Van Ginneken biedt vastbera den. Als hij het bed bemachtigt voor 5200 gulden, is hij al eige naar van twee fauteuils, een bankje en een salontafel. Daar komen even later nog een grote slaapkamerkast (voor 1900 gul den) en de nachtkastjes (1500 gulden) bij. „Waar moet ik het zetten," vraagt hij zich af als de hamer voor de kast valt. „Ik heb geen plaats." Van Ginneken volgt de veiling soms hoofdschuddend. „Wat een geld voor al die prullaria," zegt hij hoofdschuddend als er een schaal weggaat voor ruim 200 gulden. Hij verbaast zich erover dat de kleine dingen in verhouding veel meer opbren gen .dan de grote veilingstuk ken. „Dat bed is echt voor niks hoor, er liggen fantastische bedden op." Of hij er ook in gaat slapen, weet hij nog niet. Z'n zus wel: „Slapen in dat bed, dat denk je toch niet, daarin doe je geen oog dicht." De veiling van de inboedel van de vorig jaar overleden Mary Servaes bracht bijna 42 duizend gulden op. Na aftrek van de kosten gaat ruim 33 duizend gulden naar drie goede doelen: de Hartstichting, het Wilhelmi- nafonds en een vrouwenvor- mingsproject in Nieuw-Guinea van pater Willems uit Arcen. BERT HESSELINK In het Zaterdags Bijvoegsel is een storende fout ontstaan op de pagina over Annie M.G. Schmidt. Daardoor werd een andere dan een archieffoto uit Schmidts jonge jaren afgedrukt bij het artikel. Hier alsnog die oude opname uit de tijd dat Annie M.G. optrad met haar cabaretgroepje 'De Inktvis'. foto jan wiessing Stripmuur met Suske en Wiske In een doodlopende steeg in Antwerpen is zaterdag een 52 meter lange Suske en Wiske- muur onthuld. Op een blinde muur in de steeg Burgerwelzijn werden 43 beschilderde pane len aangebracht met fragmen ten uit het album De Zeven Schaken. De schilderingen werden aan gebracht enerzijds als verfraai ing van de blinde muur, ander zijds als eerbetoon aan Willy Vandersteen, de geestelijke va der van Suske en Wiske, die in de wijk geboren werd en er op- Burgerwelzijn komt uit op een gezellig pleintje. Alle bewoners van de wijk helpen mee aan het opknappen van het plein. Vorig jaar dienden de bewoners een project in bij de Koning Boude- wijnstichting voor de verfraai ing van de blinde muur. De 43 panelen werden op hout ge schilderd door leerlingen van Antwerpse kunstacademies. BELGA' Rituele dansen Wist jij" - zeg ik op de toon waarmee mijn moeder me achter een bord koud wordende spruitjes altijd duidelijk maakte dat er arme kindertjes waren die he- leinddl niet te eten hadden - „dat sinterklaas in som mige schoenen een televisie of stereo-installatie stopt?" De aangesprokene, mijn 7-jarige dochter, toont op haar gelaat de ontzetting die ik daar met mijn mede deling ook had beoogd. Zijn er dan kinderen die nog geen televisie of stereo op hun kamer hebben?" Het is in de kranten weer tijd voor de jaarlijkse ritue le dans rond de prijzen van de sinterklaasca deaus. De goedheiligman heeft nog maar am per de hand van meneer Aart geschud of peda gogen. psychologen, de verkoopster van Bart Smit en een leerkracht van een willekeurige basisschool laten zich alweer hevig veront rust uit over de bedragen die ouders uittrek ken voor de giften en het effect dat die mo derne rommel heeft op de ontplooiing van de jeugd in het algemeen en op uw kind in het bijzonder. Zulke beschouwingen worden met dezelfde regelmaat van stal gehaald als de schimmel voorde jaarlijkse intocht. Als je in het elektronisch archief van deze kramde woorden 'sinterklaascadeaus'en 'duur'intikt, krijg je elk jaar rond eind november vrijwel identieke verhalen onder ogen. En dan hebben we straks de opwinding over kerst en het bedrag waarvoor we bij de viering van het nieuwe millennium vuurwerk afschieten, nog tegoed. DICK VAN DER PLAS Mijn dochter heeft niet alleen een kleurentelevisie en een stereo, maar ook een videorecorder en een compu ter op haar kamer..Zij zou daarmee onbetwist tot de verloren generatie behoren, als deze opeenstapeling van apparatuur bij haar het gevolg zou zijn van een gestage stroom gulle gaven via de schoorsteenmantel. Maar gelukkig lijdt zij alleen aan een kwaal waaraan veel kinderen tegenwoordig lijden: venoende ouders. Luxe gebruiksgoederen hebben in een huishouden maar een beperkte omloopsnelheid. Toen onze kleu rentelevisie het op een middag tijdens De kleine Zee meermin' begaf, werd het record nieuwe televisie ko pen, -meenemen, -uitpakken en -installeren op een goed half uur gezet. Toen de videorecorder het een maand later begaf, kwam die rijd nog eens drie minu ten scherper te staan. Eenmaal weer bij zinnen bleek een mannetje dat ergens bij ons in het dorp in een kel derbox huist de oude tv en videorecorder voor een to taalbedrag van honderd gulden te kunnen repareren. Omdat alle kamers waar een televisie handig kan zijn al waren voorzien, verdwenen deze twee apparaten naar de kinderkamer. Mijn dochters computer is een gevolg van de doorstroming die het driejaarlijkse pc- privéproject van de werkgever met zich meebrengt. Sinterklaascadeaus houden gelijke tred met de stij gende welvaart. Als ik de waarde van mijn eigen pre sentjes dertig jaar geleden (waari'oor mijn vaderda gen moest overwerken) bereken aan de hand van de inflatie en de hogere salarissen van tegenwoordig, ko men we er nu nog bekaaid af. Iemand die in de krant krokodillentranen huilt om cadeaus van HONDERD GULDEN weet niet wat hij voor een tank benzine moet afrekenen. Voor de generatie die 's morgens al tevreden was als ei- twee steunzolen in haar schoenen zat: dit is geen plei dooi voordure sinterklaascadeaus. Dit is een pleidooi om niet te zeuren over dure sintel klaascadeaus. Ver wende ouders krijgen vanzelf hun trekken thuis met kinderen die nergens meer de waarde van inzien. Die waarde is ook niet hun probleem. Bij ons wordt op pakjesavond door de allerjongsten nog het leukst ge speeld met het verpakkingsmateriaal. Als een voorlo pig hoogtepunt herinneren wij ons het moment dat mijn moeder een mandje wasknijpers cadeau kreeg en haar kleinkinderen urenlang geen oog meer had den voor de inhoud van een modaal maandsalaris aan pedagogisch onverantwoorde prullaria. Verwende ouders geven hun genen ook niet per defini tie door aan hun kinderen. Wat vraagt mijn dochter met haar kamer vol elektronische apparatuur voor sinterklaas? Ministeck en een doos dominostenen om op huiskamerschaal 'Domino Day na te spelen. Een buurmeisje dat met de rage van dit jaar - een Furby - kwam aanzetten, werd nog wel even kritisch onder vraagd. Wat kan die allemaal?" ..Hij laat boeren en winden, en begint te dreinen als hij te weinig aandacht krijgt. „Hebben we al", zei mijn dochter. .Alleen moeten wij daar papa tegen zeggen. MILLENNIUMm nog dagen in Nog 40 dagen en heti we millennium breeki Reden voor deze kran 'fr in een dagelijkse serie rug te kijken op belan l'e: gebeurtenissen die pi grepen op corresponi rende data in de afgel 1000 jaar. Deze week nov 1963: moord op| F.Kennedy; 23 nov 18 oei eerste juke-box geïns l0ti leerd; 24 nov 1642: Al Janszoon Tasman on Tasmanië; 25 nov 19! Suriname onafhanke nü 26 nov 1962: TV-uitze ding Open het Dorp; nov 1852: Ada Baron 22 NOVEMBER 1963 Is er na 10 mei 1940 en 5 u 1945 voor de oudere Ned ders een belangrijker dat X deze eeuw dan 22 noven |tj 1963? Waarschijnlijk niet m de vrijdagavond dat Fred ,n mer, de nieuwslezer van n n NTS-journaal, de onheili voorleest dat er in Dallas Texas, een aanslag is gep op John F. Kennedy. Er b v paniek uit. Vaders die de aan het uitlaten zijn, wot massaal binnengeroepen j ders laten de melk voor t fie overkoken. De Nederl bevolking zit gekluisterd het televisiescherm, wan de eerste 'televisie-moor beeld valt weg, bordjes n pauze worden getoond e populaire cowboyserie B lcj( za gaat niet door. Het bei over de dood van de Ami kaanse president dompe ons land in diepe rouw. weekeinde dat volgt zen< radio treurmuziek uit. In boek 'John F.Kennedy. the - De ontluistering' v; historici Willem Post en Veldman lezen we dat in veningen de intocht van klaas wordt uitgesteld. A teurvoetbalwedstrijden 1 nen met een minuut still 'éft bij die van het betaalde wordt geen muziek gesp Op de Dam in Amsterda )rj wordt een indrukwekkei herdenkingsplechtigheir houden. De Kennedy-m was geboren. En Amerik z'n onschuld kwijt, zo lei |DHl ach are NH ijd; 'ol bo Ie Klimmarath in Borger tri 'j veel publie Q De eerste klimmarathon ger is een groot succes gi den. Zo'n honderd klimr het hele land kwamen in klimschuur op het activil centrum Dunedain in ac hun bijdrage te leveren a goede doel: de organisati c het millenniumfeest van en met 9 januari in Borgt 6c k( de Stichting Millennium Borger. Burgemeester Slagman ma gaf in de morgenurei jjj, startschot voor het evenef dat tot een uur of een 's duurde. Tegen die tijd de prijzen uitgereikt. De klimmers, waartoe wedstrijdteams behoord' 5r hadden over belangstelli UJl te klagen. De hele dag dc het een komen en gaan i mensen, die niets wilden )s sen van hun klimprestaó de wand. )e De organisatie was er va: n gaan dat het winnende v strijdteam misschien dei van de Mount Everest (o veer 8800 meter) zou kui halen. De verwachting w p overtroffen. Alle teams h die hoogte met gemak, D naar werd de klimclubA blam uit Borger met een van 14.225 meter, 100 nu tv meer dan het team van f te1 Heerenveen, dat net iets n k aan de eindsprint begon derde plaats was voor Ffl n The Bottom met 11.9871 an Liet totaal van alle klimfl 'zi kwam uit op 88 kilomen tv\ het dubbele dat werd vei )iri Achteraf vindt de organic cht het jammer dat de marai eft niet is aangemeld voorb t iness Book of Records.

Leidsch Dagblad | 1999 | | pagina 2