Vechtlust Trigon net niet voldoende Grasshoppers wint in feestelijke entourage Sport orOP onderstreept ei[itelaspiraties met inponerende zege iefensie stelt zege ran Saturnus veilig (AANDAG 22 NOVEMBER 1999 g irFBAL MICHEL VAN GENT del On e clubs uit de Leidse regio zijn het nieuwe zaalseizoen s E fhoorlijk begonnen. Alleen Sporting Trigon, Pemix, [gscendo en Velocitas verloren. TOP zette de hoogste B: ore neer met een 33-20 overwinning op ODO(M), terwijl in-. -;ks aan slechts tien doelpunten genoeg had om te win- envan DES. i OP onderstreepte haar titelaspiraties gelijk in het eerste impetitieduel tegen ODO(M). De Sassenheimers waren iet name in het tweede kwartier bijzonder 'scherp, door zij hun aanvallen vanuit een goede organisatie op- et mwden. Cti peter Boeren (3), Steven Baart, Stanley Lardé (2), Petra d ui Niekerk en Jeroen van der Wolf vergrootten in deze ipit se de voorsprong van 8-6 tot 17-10 (rust). Boeren verzil- rde drie strafworpen die Van Niekerk had afgedwongen, i de pauze stokte de aanval, hoewel het verschil nooit liner werd dan vijf punten. In de slotfase keerde de zui- "vaa rheid weer terug, zodat er een-imponerende 33-20 op s Q it scorebord kwam. Steven Baart verzorgde met twaalf idpunten het leeuwendeel van de productie. Mirjam de leijn onderscheidde zich door de hoofdaanvalster van de zoekers nagenoeg lam te leggen. Aanvankelijk wist De Danaïden door een hoog tempo in orr aanval het lengtetekort ten opzichte van Fiducia aardig 2 verdoezelen. Sandra Kalthoff, Heiko Locher (2), Nienke enstra, Arne Heijman en Mark Rietbergen zetten hun ib na 22 minuten op 7-2, wat gelijk het grootste verschil e 4s. De ploeg van Aart van der Werf kreeg het na rust (7- moeilijker, omdat zij minder agressief en geconcen- erd werd. Dat had tot gevolg dat de tegenstander terug- ïds am op gelijke hoogte (9-9 en 11-11). In de resterende vier minuten stelden Ame Heijman, ut, irtijn van der Meer en Mark Rietbergen alsnog orde op wo ten: 14-11. ieii Pernix leed een bijzonder ongelukkige nederlaag bij sen el, want de beslissende treffer viel in de ruim bemeten ij d ssuretijd: 18-17. Dat was ook de enige keer dat er een gai hterstand was. - «De Leidenaars dicteerden dankzij een goede start (1-4) "1 eds het scoreverloop. Lian Olsthoom (2) en Ineke van D r Vegte zorgden even na rust (7-9) voor een maximaal schil van drie punten (9-11 en 9-12). Deze voorsprong rd uit handen gegeven door enige plaatsfouten. Ook de o 17 van Saar Karstens bleek niet toereikend voor een ed eindresultaat. De tweede aanval van Fiks stond na rust liefst 22 minu- ivoor de paal van Celeritas. Zij produceerde in dit tijds- stek slechts zes doelpunten. Deze waren wel belangrijk Dr het eindresultaat. Theo Vreeken (3) en Henrik Hooi- ttio ijer herstelden eerst op 16-14 en 18-16 het evenwicht, vak verscheen zes minuten voor tijd weer in de aanval moest andermaal een achterstand wegwerken (20-19). t lukte in de voorlaatste minuut door een doeltreffende :rs )rloopbal van Henrik Hooimeijer: 20-20. In het andere was Matthijs de Visser goed voor zes goals, ïezien het spelverloop kon Tempo niet helemaal tevre- zijn met het 16-16 gelijkspel tegen ALO. De Alphena- bezaten aan het begin van de tweede helft nog een versprong van vier punten (10-6 en 11-7). Zij blokkeer Peter Boeren (links) verzilverde voor TOP drie strafworpen, die door Petra van Niekerk (rechts) waren afgedwongen, foto mark lamers las den aanvallend echter, omdat hun vrouwen door het fy sieke tegenspel niet langer goed in de aangeef kwamen. Trainer Bob Berghoeff zette op 14-16 Erik Holthausen in en dat bleek een gouden greep. De invaller schoot eerst zelf raak en stelde vervolgens Marcel Kerseboom in staat gelijk te maken. Kerseboom was met negen goals ook ver uit de gevaarlijkste aanvaller. Crescendo speelde een ongelukkige wedstrijd tegen Sperwers en niet alleen vanwege de geflatteerde 14-22 ne derlaag. Gertjan Hensing versjapte zich in de 21ste mi nuut bij een 5-7 achterstand. Hij moest naar het zieken huis met vermoedelijk een zweepslag. Zijn ploeggenoten, inclusief zijn vervanger Remco Beije, joegen tevergeefs op een gelijkmaker. Dat kwam omdat er te veel kansen wer den gemist. Bovendien was de verdediging bij vlagen te gretig, zodat zij op de doorbraak uitgespeeld werd. De vrouwen van Fluks hadden een groot aandeel in de 10-9 overwinning op DES. Zij stonden hun mannen in de fensief opzicht prima bij door de aangeefpositie goed af te schermen. Bovendien waren zij zelf ook behoorlijk op schot, blijkens goals van Alexandra Braun (3), Maaike Bosch en Petra Both (beiden 2x). Ramses Duindam maak te twee minuten voor tijd 10-8 en dat bleek in de hectische slotfase net voldoende. Madjoe besliste het duel tegen Valto in een sterke periode van twaalf minuten. Hanne Veldman (2), Elize Blankert, Janneke Veldhuijzen, Remco van de Meeberg en Klaas Star zetten hierin 7-8 om in 13-8. Deze voorsprong werd bekwaam vastgehouden: 16-11. Van de Meeberg liep een snee onder zijn slaap op bij een sprongduel met zijn heer, maar dat hinderde hem niet om zes keer te scoren. Zijn tegenstander kwam er met een ge scheurde wenkbrauw slechter van af en moest zich laten vervangen. Met meer schot had Velocitas zeker niet verloren bij Lu- no, want het veldspel was op zich beter. Elsbeth de Mooij, Marjan Snatersen, Remco Glasbergen en Emanuel Vlagsma zorgden voor een goede opening (1- 4), maar daarna stokte de aanval een kwartier lang (10-4 rust). De Leiderdorpers kwamen knap terug tot 13-12, waarbij er nog vier minuten te gaan waren. Zij namen ver volgens alle risico's om balbezit te veroveren. Het doel punt viel echter door hun eigen mand: 14-12. Topper Die Haghe wint nipt: 17-13 De vraag of Sporting Trigon dit zaalseizoen een hoofdrol kan spelen in de Hoofdklasse blijft na het verlies tegen Die Haghe (17-13) nog even open. Maar dat er met de Leidse korfballers rekening gehouden moet worden, is duidelijk. De ploeg van Peter Schallenberg weerde zich tegen een van de topfavorieten voor de landstitel kranig en had zelfs even uitzicht op een stuitt. doorloopballen, strafworpen en een enkel afstandsschot. De doelpuntarme wed strijd - bij rust was het slechts 7-7 - kreeg, voor de Leidenaars in de tweede helft een aantrekkelijker beeld. Het meegereisde publiek, dat ondanks het ondertal de Haagse toeschouwers ruim overstemde, zag Sporting Trigon beter worden. Via Chantal van Duijn, Arnoud Lambooy, Tim van der Horst en de voor de zieke Wendy van Hooven ingevallen Inge Homburg liep Sporting Trigon uit naar 8-11. Op dat moment stokte de productie. Alfred Lam booy werd een 'stip' onthouden toen de bal uit zijn hand geslagen werd en dat was volgens coach Peter Schallenberg het breekpunt. De Amsterdammer hekelde de arbitrale beslissing op dat moment. ,,De scheidsrechter heeft ons voor honderd procent genaaid", stelde hij onomwon den. ,,In het begin was hij consequent, maar we krijgen drie stippen niet mee. Dat was in een fase dat we voor stonden en moeite hadden met scoren. We waren op dat moment beter, maar hij brak daar mee wel onze ploeg af." Sporting Trigon raakte inderdaad de grip op de wedstrijd kwijt en had de pech dat Die Haghe op stoom raakte, waar het zelf een kwartier lang de bal niet door de korf kreeg. Met name ex-international Rob Middelhoek, die nog gepolst was door Schallenberg om voor Sporting Trig on te komen spelen, kreeg de smaak te pakken. Vier afstandsschoten van zijn hand en twee van Jonni en Tim Abben- huis op rij beslisten de wedstrijd: 14-11. Hoewel Sporting Trigon nog steeds met opgeheven hoofd de zaal kon verlaten overheerste de teleurstelling. Schallen berg: „Over de vechtlust ben ik heel tevre den. We hebben verdedigend veel pressie kunnen uitoefenenen. Maar in deze wed strijd verdienden we gewoon meer en daar baal ik van." GERTJAN VAN GEEN Het treffen tussen Die Haghe en Sporting Trigon van gistermiddag zal niet de boe ken ingaan als een van de betere ooit ge speeld. Qua spanning kreeg het duel ech ter wel een ruime voldoende. De Hage naars hadden heel wat te stellen met hun Leidse opponent, die vorig jaar bij zijn de buut weliswaar indruk had gemaakt maar vooralsnog niet moet worden ingeschat als een ploeg die mee gaat doen om de prijzen. Al zijn de kansen voor Sporting Trigon wel verdubbeld dit jaar. Voor het eerst zijn er dit seizoen aan het eind kruisfina les tussen de beste vier ploegen van Ne derland. Waar voorheen de kampioenen van beide poules de zaalfinale in Ahoy' om het kampioenschap van Nederland speelden, is het de topploegen nu toege staan enige misstappen te begaan. Daar bij kunnen de mindere goden de strijd om de tweede plaats aangaan en dus uitzicht houden op die ene droomwedstrijd in Rotterdam. Volgens Hans Leeuwenhoek, coach van Die Haghe, moeten de kansen van Spor ting Trigon zeker niet uitgevlakt worden, al betwijfelt hij of de Leidenaars constant genoeg zijn. „Misschien is het voor hun nog iets te hoog gegrepen, maar het kan groeien. Het is in ieder geval een ploeg die niemand mag onderschatten." Beide ploegen hadden gisteren duide lijk moeite met de seizoensouverture. Het ontbrak de sterk verdedigende teams aan schot, zodat de eerste doelpunten voor namelijk vanaf de stip gescoord werden. Een misser van Arnoud Lambooy bete kende dat de thuisploeg enige afstand kon nemen (4-1) via het eerste Haagse veld- doelpunt door Edwin Hogendorf. Het was Die Haghe, dat met Jonni Ab- benhuis, Mandy Loorij, Tim Abbenhuis en Kees Slingerland vier internationals in huis heeft, niet vergund op de lauweren te rusten. Sporting Trigon herstelde zich goed, al bleven de doelpunten beperkt tot Die Haghe - Sporting Trigon 17-13 (7-7). Scheids rechter: Van der Heide. Toeschouwers: 700. Doelpunten Die Haghe: Middelhoek 6, Hogendorf 4, Tim Abbenhuis 2, Slingerland 2, Jonni Abben huis 1, van der Schilde 1, Van der Veer 1. Sporting Trigon: Van der Horst 6, Arnoud LambÖQV 3, Van 1 Duijn 1, Joustra 1, Hoppenbrouwer 1, Homburg 'esde winst op rij IDBAL ROEL VAN DER ZEEUW v mannen van Saturnus Dekten dit weekeinde hun isde overwinning op rij in de erste divisie door EDH uit ste lelft met 20-21 (rust: 9-9) te oppen. De winst tegen een in de zwakkere tegenstan- ers uit de poule kwam maar varen speelsters nemen steeds sie. „In de break-outs werden we op sommige momenten simpelweg voorbijgelopen, maar in het 'gewone spelletje' waren we aan elkaar gewaagd. Ik bespeur duidelijk een op gaande lijn en heb dan ook vertrouwen in de wedstrijden die nog komen gaan. De oner- ve loeizaam tot stand. Tot twee- laai toe werd een ruime oorsprong weggegeven. Of OOInders gezegd, tot tweemaal verzuimde de aanval de snadeklap uit te delen. Want acl iet uitzondering van Giovan- Voskuil, die op de juiste .ïomenten de verantwoor ding op zich nam en met zijn m iicovolle spel een positieve ivloed had op de wedstrijd, 1st de voorste lijn maar wei- s ig uit te richten. Hans Nieu- 1 'enhuys speelde als linkerop- 11111 ouwer opnieuw een onge- ikkige wedstrijd. In de vorige ledstrijd werd hij nog regel- 1 aatig overgeslagen, nu ver- j™| rutste de aanvoerder enkele jelegde kansen. Freek de dicker gaf weliswaar zijn visi- vaker het initiatief, terwijl de ploeg als geheel een stuk rus tiger is geworden." Aanvoer ster Helma van der Geest nam het team op sleeptouw, heers te op een bepaald moment zelfs rond de cirkel, maar kon niet voorkomen dat de tegen stander na de thee definitief afstand nam van de Roelof- arendveensen. In dezelfde klasse versloe gen de dames van Stompwijk- /Faiiplay in de Meerhorst Vi res Et Celeritas: 21-11 (rust: 11-5). In het begin zag het er niet naar uit dat de Stomp- wijksen hun tegenstander zouden wegvagen. Vires ver dedigde stug en bleef goed bij. Maar naarmate de rust nader de, werden de fouten steeds tkaartje af door acht maal te vaker afgestraft en kon mede coren, maar speelde verre via een aantal strafworpen de score zo hoog worden opge voerd, dat de tweede helft uit eindelijk een formaliteit werd. 'in briljant. Peter Innemee akte als midopbouwer vier [oelpunten mee en verbloem- daarmee nog enigzins zijn aatige optreden, terwijl kee- ir Rob Otten vooral in de ïeak-outs enkele steken liet allen. Peter Barreveld's tevre- 0Ul ienheid was dan ook tweele- I ig- De trainer: „Het lage aan- il van twintig doelpunten die ij gemiddeld tegen krijgen )n door onze aanval te over een, zodat wij in principe Ie wedstrijd moeten win- in. Verdedigend zit het team ied in elkaar. Maar zolang de .invallers via domme scho ld n, technische fouten en te fel aarzeling het nalaten om II en partij op slot te gooien, ^n geef je die twee punten Makkelijker weg dan je v* enkt." De vr uwen van Oase gin- fn in Krimpen aan de IJssel u* :n onder tegen de De Tref- *s: 16-10 (rust: 9-7). Tbch T as coach Paul 't Mannetje fteden met de prestatie van In ploeg tegen de ongesla- df? in koploper in de derde divi- Zo lastig als de mannen van Rijnstreek het hebben in de uitwedstrijden, zo simpel gaat het thuis in de eigen Rijn streekhal. Hermes werd met maar liefst 30-19 weggespeeld, terwijl het verschil bij de rust nog zeer klein was: 13-12. „We gingen pas in de tweede helft handballen", aldus Paul Tim mermans, die evenals Remco Pabst zeven maal doel trof. „In de eerste helft speelden zij met zware mandekking op Remco, hetgeen ons even ont regelde. Maar na de pauze zochten we voortdurend de vrije man door het veld zo breed mogelijk te houden. Bo vendien speelden onze verde diging en beide keepers een goede partij." De mannen van Saturnus 2 lieten in en tegen het even eens laaggeplaatste Walburg een uitgelezen kans liggen om in het linkerrijtje te komen. In een gelijkopgaande wedstrijd werd nipt verloren met 32-29. MSVgehaaider dan Sharks: 80-74 BASKETBAL JORIS ZANDBERGEN Promotiedivisionist MSV won in Noordwijk van de moeilijke tegenstander Sharks. In de eerste di visie maakte BS Leiden met een 57-48 zege op Challengers een einde aan een slechte periode. Bij de vrouwen vierde Grasshoppers de komst van een nieuwe sponsor met een 73-43 winst op Hoofddorp. BV Leiderdorp miste een kans om dichter bij de eerste zes te komen door thuis van Lieshout te verliezen. Lisse, koploper in de eerste divisie B, had weinig moeite met staartploeg Bas ketiers. MSV herstelde zich van twee opeenvolgende nederlagen door thuis het sterke Sharks met 80- 74 opzij te zetten. De Noordwijkers begonnen goed en kwamen voor met 28-22 door in de bucket veel te scoren. In de laatste vier minuten van de eerste helft verslapte de thuisploeg en kreeg Sharks de gelegenheid om met een voorde lige marge te gaan rusten: 32-37. MSV begon ma tig aan de tweede helft, maar gaandeweg vond het team van coach Burhan Alibegovic de juiste balans en werd op inzet en kracht een voor sprong verkregen. Alibegovic kon in de laatste tien minuten rustig doorwisselen zonder dat de overwinning in gevaar kwam. Scores MSV: Bart Koek 27, Jan Koek 18, Driessen 13. BS Leiden weet weer wat winnen is. Het Hoofd- dorpse Challengers werd in de Vijf Meihal met 57-48 verslagen. Na tien minuten leidde de thuis ploeg met 12-8, maar daarna waren de Hoofd dorpers beter. Alleen Erik-Paul van Weeren ont trok zich aan de malaise bij de Leidenaars door voor rust (23-26) 15 punten te scoren. In de twee de helft koos Leiden-coach Ivo Boom voor een individuele bewaking van de Hoofddorpse uit blinker Marvin Martina. Die werd zo wel van sco ren afgehouden, maar zijn teamgenoot Hakim Salem schoot met drie opeenvolgende driepun ters Challengers naar zijn grootste voorprong: 32- 41. De thuisploeg wisselde weer van verdediging en liet keihard werkend twaalf minuten geen te- genscores meer toe. Jan Groot tekende in die fase voor dertien punten en bracht zijn team op 54- 41. Challengers kwam in de laatste minuten wel weer tot scoren, maar kon toen Leiden niet meer bedreigen. Scores BS Leiden: Van Weeren 23, Groot 13. De junioren van Blitz verloren in Voorschoten met 63-80 van Den Helder. Blitz kon een goede start geen vervolg geven, ook omdat de ploeg voor rust (29-35) elf vrije worpen miste. In de tweede helft nam Den Helder meteen het initia tief, vooral door center Beentjes, die 45 punten liet aantekenen zonder een keer te missen. Scores Blitz: Aanhanen 26 (10 rebounds), De Roo 15. De vrouwen van Univentio Grasshoppers won nen in de bomvolle sporthal Cleyn Duin makke lijk van Hoofddorp: 73-43. De Katwijksen werden geïnspireerd door de feestelijke entourage die ge paard ging met de presentatie van een nieuwe sponsor. Toen de rook letterlijk was opgetrokken stond de thuisploeg al met 25-9 voor. Hoofddorp kwam vervolgens enigszins in de wedstrijd, maar Grasshoppers bleef tot de rust (43-23) opper machtig. In de tweede helft was het effect van de feestelijkheden een beetje weggeëbt en inspireer- Twee spelers van Sharks kunnen niet voorkomen dat Gerben van der Holst van MSV de bal in de ploeg houdt. de het zwakke Hoofddorp Grasshoppers niet meer tot grootse daden. De bezoeksters kwamen zelfs nog terug tot 55-38, waarna een goed schie tend Grasshoppers nog even een eindsprint plaatste. Scores Univentio Grasshoppers: Driessen 12, Van Duijn 12* Faber 12, Nieuwenhuijs 12. BV Leiderdorp ging thuis met 47-74 ten onder tegen Lieshout. Slechts in de openingsfase was Leiderdorp bij machte om de snel spelende Bra bantsen bij te houden. Door goed de pass-lijnen af te sluiten voorkwam Lieshout dat de centers van Leiderdorp vaak aangespeeld werden, en het balverlies van de thuisclub werd afgestraft met snelle uitbraken. Ook werd Leiderdorp-topscoor- ster Renske van der Voort al snel geplaagd door foutenlast. Na rust (24-35) liep Lieshout verder uit, tot een korte opleving van de thuisploeg het verschil weer terugbracht tot tien punten. Leider dorp slaagde er echter niet in om dichterbij te komen, en gaf het vervolgens op. In de slotminu ten werden de basisspeelsters gewisseld en rende Lieshout naar een grote zege. Scores BV Leiderdorp: Van der Voort 10, Bransz 9, Stijger 9. Voor de basketbalsters van Lisse was het treffen tegen Basketiers in Zevenaar niet meer dan een verplicht nummer. Zonder veel moeite nam de ploeg van Hans van Vegten de winst (64-39) mee naar huis. Het geconcentreerd spelende Lisse, dat in de verdediging nauwelijks kansen weggaf, creëerde zich dankzij de goedlopende fast break legio scores. Om onheil te voorkomen trok de verdediging van Basketiers herhaaldelijk aan de noodrem. Het fysieke spel van Basketiers kon echter niet voorkomen dat de bezoeksters halver wege het duel op een ruime voorsprong stonden (13-37). De thuisclub kreeg in de tweede helft vaak van de arbiters het voordeel van de twijfel en voorkwam op die manier een grotere afstraf- fing. Scores BV Lisse: Koolhof 21, Hemminga 10. foto hielco kuipers De juniores van BV Leiderdorp boekten een knappe zege tegen Sharks. Het werd in Ooster hout 54-69. Met snel spel bereikte Leiderdorp bij rust al een 24-39 voorsprong. Van 29-49 kwam Sharks twee minuten voor tijd nog terug naar 54- 61, maar de bezoeksters zetten weer even aan en gunden de thuisploeg geen scores meer. Scores BV Leiderdorp: Sinison 15, Van Bohemen 13, Bar reveld 11 De meisjes junioren van Grasshoppers wonnen in Spakenburg van het sterke Shooters. Voor rust (35-37) stond Grasshoppers de thuisploeg te veel aanvallende rebounds toe, waardoor Shooters zich tweede kansen creëerde. In de tweede helft trokken de bezoeksters na 45-46 de verdediging aan. De goede Katwijkse defensie leidde tot een serie makkelijke scores uit de fast break en zorg de ervoor dat de regerend landskampioen onge slagen bleef. Scores Grasshoppers: Parlevliet 20, Tinka Bróring 19, De long 17.

Leidsch Dagblad | 1999 | | pagina 29