Beschamend verlies zonder gevolgen De Zijl/LGB gaat tot het uiterste tegen koploper VZC: 7-7 LOHC brengt te weinig in kraker tegen Allianc Knap herstel van mannen Forescate Sport Sterke croj] van Leidei Atletiek Verkerk verliest verrassend in Vught MAANDAG 22 NOVEMBER 1999 LZ komt niet tot scoren tegen AZ&PC: 0-9 Ondanks een beschamende 0-9 nederlaag tegen AZPC is LZ 1886 de reguliere competitie in de hoofklasse B als derde geëindigd. Door het verlies van HZ/Zian tegen ZWV/Nereus, was de uitslag tegen AZPC niet meer van belang. De derde plaats geeft recht op deelname aan de kampioenscompetitie waar de zes beste ploegen van Ne derland aan deelnemen. AZC 'oefende' tegen Branden burg. In Bilthoven werd met 10-12 gewonnen. WATERPOLO DIRK KLOOS Het doel dat LZ 1886 zich voor de competitie had gesteld, werd afgelopen weekeinde gereali seerd; de derde plaats werd be reikt. Toch was er van enige feestvreugde bij de Leidenaars geen sprake. Het gebeurt zel den dat een hoofdklasseploeg niet tot scoren komt. Vooraf was er de hoop tegen AZPC de nog benodigde punten binnen te halen. HZ/Zian stond welis waar op drie punten maar had nog twee 'makkies' en LZ trof in Polar Bears en AZPC tegenstan ders van een veel zwaarder kali ber. In Amersfoort had LZ het AZPC nog heel moeilijk ge maakt. Lang stond de ploeg van Rob Heemskerk op voorsprong om uiteindelijk nipt te verliezen (9-7). Met deze wedstrijd op het netvlies dachten de Leidenaars een kans te hebben. De Amers- foorters kwamen echter flitsend uit de startblokken en, voor LZ wist wat er gebeurde, stond er 0-3 op het scorebord. Tot de vierde periode gaf LZ 1886 de ploeg van ex-bondscoach Ivo Trumbic goed partij. Groot pro bleem was echter het gebrek aan stootkracht. Topscorer Tjerk Kramer werd beurtelings door Gert de Groot en Niels van der Kolk aan banden gelegd, de rest van het team bleek aanval lend onmachtig. Ook de acht man-meer situaties waren aan LZ niet besteed. De 0-5 na drie parten werd in het laatste spel- deel door AZPC nog opgevoerd naar 0-9. Teammanager Rene Cramer wist voor de wedstrijd al dat concurrent HZ/Zian had verlo ren en dus de derde plaats een feit was. „We hebben het niet tegen het team verteld. Achteraf was het misschien beter ge weest als we het wel hadden ge daan. De ploeg was overgecon centreerd, te krampachtig. Toch denk ik dat de derde plaats verdiend is. In de andere wedstrijden hebben we laten zien dat we veel beter kunnen. We moeten in het vervolg van de competitie maar aantonen dat we erbij horen." AZC probeerde een aantal din gen uit tegen Brandenburg. Teammanger Andre de Jeu. Het is duidelijk dat er niet veel van terechtkwam. We weten nu in ieder geval hoe het niet moet." Toch kwam AZC nooit echt in gevaar. Na de 3-3 bij de Joachim de Ruysscher haalt uit voor een van zijn doelpunten. De Zijl/LGB speelde met 7-7 gelijk tegen VZC Veenendaal. foto marklamers start van de tweede periode, tact. In de laatste dertig secon- ker van een plaats bij de beste Goals AZC: Niels Zuidweg (4), demarreerde AZC in het tweede den kon Brandenburg de stand drie ploegen in de hoofdklasse Björn Boom (2), Niels Joor (2), speldeel naar 4-8. Deze marge nog een draaglijk aanzien ge- A. Periodestanden: 3-3, 4-8, 6-9 Michiel Vork (2), Kimmo Tho- bleef tot vlak voor tijd (8-12) in- ven. (10-12). AZC is al lang ze- en 10-12. mas (1) en Bobby Brebde (1). WATERPOLO WIM SIERA De Zijl/LGB manifesteert zich dit sei zoen als een ploeg van pieken en da len. De ene week is het huilen met de pet op, de andere week spelen de Lei denaars de sterren van de hemel. Vooral in het eigen thuisbad voelt De Zijl/LGB zich op zijn gemak en komt het spel van de eersteklasser goed uit de verf. Het is dan ook niet zo ver wonderlijk dat De Ziji/LGB na de smadelijke verliespartij tegen Alliance zaterdag in zwembad De Zijl met 7-7 remiseerde tegen kampioenskandi daat VZC. De Veenendalers zijn na een aantal mindere jaren bezig aan een goed seizoen en hebben de tweede plaats in de eerste klasse in handen. De op mars van VZC wordt voor een groot deel veroorzaakt door de rentree van Marco Kunz. Ook in Leiden waren al le ogen op de oud-international ge richt. Kunz speelde een aardige wed strijd, maar kon door het sterke ver dedigen van de uit het tweede opge trommelde Ronnie Ligtvoet geen stempel op de wedstrijd drukken. Het publiek kreeg dan ook een gelijkop- gaande wedstrijd voorgeschoteld (1- 2, 5-4, 5-6 en 7-7) die werd ontsierd door het warrige fluiten van het oner varen arbitrale duo. De leidsmannen lieten veel fysiek spel toe en daar on dervond de lichte De Zijl-equipe het meeste nadeel van. De Zijl/LGB moest dan ook tot het uiterste gaan om de in de vierde pe riode opgelopen 7-6 achterstand goed te maken. Uitblinker Joachim de Ruysscher nam de gelijkmaker voor zijn rekening. Hij kwam uit op een totaal van drie doelpunten. Voor De Zijl/LGB scoorden verder Rob Dubbeldeman (2),Twan Martijn en Robert Kleywegt. Vivax handhaafde zich in de mid denmoot van de eerste klasse door een overwinning op Flevo. De Oegst- geestenaren waren in zwembad Poel meer met 11 -7 te sterk voor de dit sei zoen tegenvallende Nijkerkers. De wedstrijd ging lang gelijk op (6-6 en 7-7). Pas in de laatste periode sloeg Vivax het eerste gaatje. Vivax verzil verde alle kansen waar Flevo nog wel eens het doel te hoog zocht. Alex Bo- lomey was in die fase de grote uit blinker in de ploeg van trainer Michel van der Zeeuw. Voor Vivax scoorden onder meer Bram Tendeloo (3), Sjors Verburg (2) en Hans Trijsburg (2). Tweedeklasser Sassenheim speelde een uitstekende wedstrijd tegen titel kandidaat WVZ, maar verloor wel. In zwembad De Veur in Zoetermeer werd het 12-8. De ploeg van trainer Arjan Odems hield het sterke WVZ aardig bij. Na twee periodes prijkte er een 3-3 stand op het scorebord. In de derde periode ging het mis. Een flink aantal persoonlijke fouten brak Sas senheim op. Ondanks het sterke weerwerk van Raymond Kerkvliet (5 doelpunten in totaal) liep WVZ uit naar 8-5. Andere doelpunten kwa men van Erwin de Bruin en René de Bruin. Katwijk had het moeilijk tegen het laaggeklasseerde De Wiekslag. De Katwijkers wonnen wel, maar slaag den er pas in de vierde periode in de 7-5 zege gestalte te geven. Trainer Ruud Plouvier was niet tevreden. Hij vond dat na de goede resultaten van de laatste weken te veel gemakzucht in de ploeg was geslopen. Voor Kat wijk scoorden Alex Sieval (4), Wim Schaap (2) en Dirk Haasnoot. Koudekerk was slecht op dreef te gen De Watervlo. De derdeklasser verloor in eigen huis met 8-6 van de middenmoter uit de Meern. Koude kerk was niet scherp genoeg om de zesde zege van het seizoen te. boeken. De doelpuntenmakers van Koude kerk waren Lars Bergsma (2), Jorrit Wulffers (2), Sander Emeis en Patrick Schellingerhout. In Nieuwegein won Alkemade met 8-6 van Aquarijn. Bram van Nugteren scoorde zijn eerste uitdoelpunten, hij schoot meteen driemaal raak. Vrouwen De vrouwen van LZ 1886 zitten weer op het juiste spoor. Na de nederlaag van vorige week tegen middenmoter UZSC won LZ1886 zaterdag van Aqua/Novio uit Nijmegen. Het krachtsverschil tussen beide ploegen was gering, maar met de 7-6 overwin ning hield LZ wel beide punten in ei gen huis. Met 10 punten uit zes duels bezet LZ 1886 de tweede plaats in de eerste klasse. LZ 1886 kreeg het tegen het in de laatste periode aandringen de Aqua/Novio nog flink benauwd. Trainer Mare Olde Olthof zocht dan ook zijn toevlucht in 2 time-outs om de 7-5 voorsprong te behouden. Met succes want de Nijmeegse formatie kwam niet verder dan een doelpunt een minuut voor tijd. Voor LZ 1886 scoorden Noeki Klein (3), Biuarakn Hakverdian (2), Natasja Sierag en Marjo Boonstoppel. De Zijl/LGB werkt zich langzaam een Weg naar de middenmoot. De ploeg van Elly Kleywegt won zaterdag met 8-6 van De Wilskracht en behaal de al acht punten uit zeven duels. De Zijl/LGB nam het initiatief van de for matie uit Utrecht over in de derde periode. De Leidse vrouwen zetten een 3-2 achterstand om in een 7-3 voorsprong. Onder aanvoering van de uitstekend spelende Aukje van Belkum ging De Zijl/LGB in die fase goed om met de kansen. In de laatste periode verloor de tweedeklasser de concentratie. Twee late doelpunten van De Wilskracht waren daar het be wijs van. Voor De Zijl/LGB scoorden Ingrid van Veen (2), Douce van Beu kering (2), Esther Redegeld, Wendy van Berkel, Aukje van Belkum en Nancy Kijk in de Vegte. Alkemade beging een lelijke mis stap door met 4-2 te verliezen van de reserves van hoofdklasser De Ham. De ploeg van Wilco van der Zeeuw verloor te veel individpele duels om de wedstrijd naar zich toe te kunnen trekken. De achterstand op koploper De Gouwestaète is inmiddels opgelo pen tot vier punten. Voor AJkemade scoorden Heieen Schoo en Sylvia van der Meer. ATLETIEK WILMAR KORTLEEVER Een tweetal nieuwe aanwip in de crossploeg van Leiden letiek is dit weekeinde g voor de dag gekomen in del mondse Molenvencross. On t aanvoering van Ramses j kenk, die de wedstrijd won,i [e digden vier pupillen van ft Wassenaar in Noord-Bral bij de eerste zeven. Bekkenk bevestigde met eenvoudige overwinning, voor de Eindhovense broers 'n cham, zijn ambities voor Warandeloop in Tilburg. gende week wordt in die et cross vah het Nationale Crf circuit de ploeg bepaald de Europese crosskampit >e schappen. Bondscoach Wouters noemde Bekkenk der al als één van de kand fj, ten voor de vijfmans afvaa ging waarvoor Bekkenks c genoot Kamiel Maase al is v geselecteerd. De grootste verrassing b£Z( Leidenaars was echter Mi med Lalahfi. Na 10,2 kilort kwam de Marokkaan als over de streep in 32.47. D, twee tellen sneller dan loc ib Lau, doorgaans een vaste w B, de in de Leidse ploeg voo n Nederlandse kampioensd ei pen. Van Lalahfi, die sinds a tober dagelijks traint op sportpark De Leidse Hout.i op de baan zelfs meer woi verwacht. In zijn vaderl maakte hij deel uit van een tionale selectie, maar hij d in Europa meer vooruitgai kunnen boeken. In de hield hij in ieder geval ningsgenoot René van I elfde in 33.32, achter zich. Dijke maakt deel uit van groepje atleten dat recent stapte van Parthenon drecht naar Leiden Atletiek Bij de vrouwen haalde clubgenoot Iris Wullems tweede ereplaats binnen achter voormalig natii jj, kampioene Grete Koens Arnhemse Sandra ter derde te worden. Na 4,5 meter bedroeg de achters )r op Koens veertien tellen om 15.53). In Westerschouwen klas i den zich zaterdag twee L| naars bij de eerste tien v; )r; Mosselloop. Roelof Flierm Jaco Luijendijk hadden 29 30.07 nodig voor negen kil ter. Veteranenwinnaar van Velzen had voor dez afstand 30.06 nodig. Alphen wint van koploper Leusden MANNENHOCKEY RONNO BROEKHOF De hoger spelende clubs in de regio deden dit weekeinde goe de zaken. In de overgangsklasse snoepte Forescate een punt af (2-2) van nummer twee - Hat- tem. Eersteklasser LOHC walste met speels gemak over hekken sluiter Tegenbosch heen (0-9). Alecto hield in dezelfde klasse nummer drie Hudito knap op 1 -1Leidse Studenten zette zijn opmars in de tweede klasse voort. Het won de derby tegen Roomburg afgetekend met 4-1. In diezelfde klasse zorgde staartploeg Alphen voor een daverende verrassing door kop loper Leusden met 3-2 pootje te lichten. Vorige week verloor Foresca te nog teleurstellend van rode lantaarndrager Doom. Gisteren rehabiliteerde de Voorschoten- se formatie zich door Hattem, dat de eerste plaats met Pinoké deelt, op 2-2 te houden. Dat had wel wat voeten in de aarde. Trainer Erick Kruysmulder: „Zij hadden 70 procent balbezit en hun tempo lag aanvankelijk te hoog voor ons. Op basis van vechtlust zijn we bijgebleven." De blauwhemden kwamen met 2-0 achter, maar vonden kort voor rust door een benutte strafcomer van Gertjan Egbe- rink de aansluiting. Derk Jaap Engelen zette na de pauze Fo rescate langszij. Philip de Lima en Rutger van Schaik lieten in de slotfase kansen onbenut op de volle winst. Maar een zege was gezien het wedstrijdbeeld wat overdreven geweest. LOHC won simpel met 0-9 van Tegenbosch. LOHC-trainer Peter van der Meer beleefde weinig lol aan de wedstrijd. „Je speelt alleen tegen jezelf. Te genstand heb je niet." Niels van den Wall Bake scoorde vier keer. Sander Vinkestein, Jan- Willem Sepmeier, Elmo Ferrier, Derk Jan Oomens en Siebe Winnubst ieder één keer. Alecto hield nummer drie Hudito op 1-1. De Leiderdor pers wilden het defensief geslo ten houden en dat lukte aardig. Speler Wynand Hacker: „We wilden sober spelen en niet ver liezen. Dat is gelukt." Marijn Kuyper scoorde vlak voor de rust de gelijkmaker. Ondanks de Delfste druk hield Alecto stand. Alphen zorgde voor een enorme stunt in de tweede klasse door koploper Leusden met 3-2 te verslaan. Coach Tom Gunther: „We speelden de laat ste weken al beter en beter. We raakten ook niet in paniek toen we met 0-2 achter kwamen. Het gevoel dat het zou lukken over heerste." Joost van Gils en twee keer Thymen Gunther zorgden voor de punten voor Alphen. In en tegen Vianen won Noordwijk met 3-5. De Noord- wijkers kwamen wel eerst ach ter met 2-0. Maar daarna ging de ploeg van trainer Arthur van der Horst draaien. Marnix Ach terberg en Joost Govaert, Eric Verdoorn zorgden ervoor dat Noordwijk aan de leiding kwam. Nadat Vianen nog gelijk maakte, beslisten Joost Govaert en Lennon Wiarda de strijd. Leidse Studenten won gede cideerd met 4-1 van Roomburg. Frank van Nunen, coach van Roomburg, was complimenteus voor de opponent. „Dit is de beste ploeg waar tegen we ge speeld hebben. We zijn voor het eerst weggespeeld." Leidse Studenten-coach Barend Mees had daar weinig aan toe te voe gen. „Individueel waren we be ter. Ook tegen onze snelle aan vallen hadden zij geen verweer. Het is dat hun keeper (Arno Bosman red.) zo goed keepte, anders was het verschil veel groter geworden." Voor Leidse Studenten scoorde Roelof de Swart (3x) en Wouter Planten- ga. De Roomburgse eer werd gered door Robert Walraven. Catwyck is de weg kwijt in de derde klasse. Na vijf zeges volg de gisteren de tweede opeen volgende nederlaag. De enige treffer van de wedstrijd was voor Kraaien drie punten waard. Hisalis boekte in de vierde klasse zijn tweede overwinning op rij. Spire uit Opmeer dolf met 3-0 het onderspit. Ben Blokhuizen (2x) en Paul van Velden scoorden voor de Lisse- se ploeg. Kraker gaat verloren: 1-2 VROUWENHOCKEY RONNO BROEKHOF Alecto verloor in de overgangs klasse met 2-1 van hekkenslui ter SCHC. In de eerste klasse verloor LOHC met 1-2 de kraker tegen lijstaanvoerder Alliance. Bij winst hadden de Leidse da mes de koppositie overgeno men. Roomburg kwam niet voorbij staartploeg Spanders- bosch (3-3). Forescate speelde tegen Voorne, met tweede plaats als inzet, met 1-1 gelijk. Alecto kan maar één helft hoc keyen. Voor de derde keer dit seizoen gaf de formatie van trainer Han Kolleman het heft na de rust uit handen met ver lies als resultaat. De 2-1 neder laag tegen het onderaan staan de SCHC betekende tevens de derde keer dat de Leiderdorpse formatie punten verliest aan een ploeg die lager staat. „We faalden collectief. In plaats van zelf te hockeyen laten we de te genstander zijn gang gaan", sprak Kolleman na afloop ont daan. Fréderique van Kauuwen bracht Alecto op voorsprong. Nadat de Bilthovense vrouwen op gelijke hoogte waren geko men, klapte de boel in elkaar bij de geelhemden. SCHC profi teerde tien seconden voor tijd door de 2-1 binnen te prikken. Forescate speelde met 1-1 gelijk tegen Voorne. In een ge- lijkopgaande wedstrijd waarin weinig goed hockey wel te be wonderen stond de tweede plaats op het spel. Al in de vier de minuut pushte Dominique Lingeman 0-1 binnen. „We wa ren sterk in het veroveren van de bal, maar niet sterk in balbe zit", vertelde Forescate-coach Bas Seelen na het laatste fluit signaal. Er moest een discuta bele strafbal aan te pas komen om Forescate tot een punten- deling te dwingen. Maar die uit slag was wel terecht. Roomburg speelde teleur stellend met 3-3 gelijk tegen ro de-lantaarndrager Spanders- bosch. Roomburg-trainer Bep Botman was niet erg te spreken over de mentale instelling van een aantal speelsters. „Ze kun nen toch nog niet hockey-moe zijn", vroeg zij zich teleurge steld af. Martine Fluitsma nam alle Roomburgse treffers voor haar rekening. Roomburg werd kort voor tijd een strafbal ont houden. LOHC verzuimde de koppo sitie te pakken. De ploeg van coach Martijn Grosmann ver loor met 1-2 van koploper Al liance. „Normaal hoeven we van deze ploeg niet te verliezen, maar vandaag brachten we te weinig", was zijn commentaar. Noortje Hermes zette de Leidse wouwen op voorsprong. Na de rust kwam Alliance uit een klutsbal gelijk. LOHC verloor omdat het een Heemste e£ ongehinderd liet opkomei|0r aanleggen voor een Annl fend schot. Leidse Studenten nipt met 1-0 bij lijstaanvoi Cartouche. Maar liefst strafcorners werden dooi Leidse vrouwen niet benut minuten na de rust kwam 1 en se Studenten op een ad ,eI stand, die niet meer ongö j werd gemaakt. ,c Alphen won in de derde jn. se in en tegen Reeuwijk ra 5j( 4. De Alphensen hadden ,v] kind aan de tegenstander. op de voorlaatste plaats s jg Aimee de Rooy, Pamela K er en Alwine Sterk (2x) vonni ou Reeuwijk. Noordwijk verpletterde rec kensluiter Muiderberg mei „Zij waren geen partij", me Noord wijk-coach Joop Nie Angela Pasma nam de helft de productie voor haar ning. Fréderique Lempers met drie doepunten nie! achter. Fanneke Alkemade ook een keer doel. Catwyck verloor met 3- lijstaanvoerder Reigers. Na minuten stonden de Katvvijl e, al met 2-0 achter. Hisalis:e; afgetekend met 4-0 van 1 yj, mes. Monique VastenhoU Astrid Cederman scoorden jg de rust, Celeste Elzendooii y Renske Wijntjes erna. 'jn vil Een speler van Leidse Studenten is de inglijdende doelman van Roomburg te snel af en maakt een van de vier doelpunten voor zijn ploeg. foto loek zuyderduin TENNIS PETER KLEIN Martin Verkerk drong bij het viersterren A-toernooi in Vught door tot de finale. Daarin ver loor de Alphense proftennisser enigszins verrassend in drie sets van de finalist van vorig jaar, Wouter Standaart: 1-6 6-2 2-6. In de halve finale had Ver kerk in twee snelle sets afgere kend met de nationaal jeugd kampioen Freddy Hemmes, 6-3 6-2. Standaart was in twee sets de als eerste geplaatste Martijn Bok voorgebleven. Ver kerk, die van 14 tot en met 19 december bij Dekker Tennis in Warmond tot de deelnemers behoort bij de Masters, kwam niet uit in het dubbelspel. Bij de vrouwen bereikte Jo- landa Mens de kwartfinale. De Voorhoutse was daarin na drie lange sets (5-7 6-3 3-6) niet opgewassen tegen de latere fi- naliste, de Belgische top-200 speelster Stephanie Deville. Het toernooi werd gewonnen door de Brabantse Hanneke Kete laars. In het dubbelspel bereik te Mens, samen met Barbara Jaspers de halve finale, waarin met 6-7 7-6 3-6 werd verloren

Leidsch Dagblad | 1999 | | pagina 28