UIT MVKV wil duidelijkheid Sport Spannend? Ach, eigenlijk is het al 25 jaar spannend voor ons", zegt MVKV-voorzitter Jan de Gier. De atwijkse voetbalvereniging Met Vereende Krachten ooruit heeft door de jaren heen al het één en ander oor moeten maken. Ook de definitieve beslissing van efensie-minister De Grave omtrent het voortbestaan in Vliegkamp Valkenburg, waarschijnlijk nog deze laand, zal op de club een grote invloed hebben. Want e toekomst van de vliegbasis is nauw verbonden met ie van MVKV. Net als de geschiedenis overigens. „Wat ij willen is duidelijkheid. Dat is alles." Nee, makkelijk rjj eeft MVKV het door verschillende factoren van buitenaf et altijd gehad. CLUB van de WEEK MVKV VKV en Vliegkamp Valken- ïrg zijn buren. Al sinds de op- hting van de voetbalvereni- g, in 1966. De club is name- ontstaan uit een personeels- reniging van de Koninklijke arine. „De leden waren toen ig verplicht om binnen een ig van zes kilometer van de sis te wonen", vertelt De er. „Maar die regel werd al na n jaar of vijf losgelaten, waar- or we ook toestemming kre- om oud-marinemensen en len van andere leger-onder- len aan te trekken. Als de te- nstander arriveerde moesten Naam: MVKV. Iprichtingsdatum: 6 maart 1966. Ledenaantal: 235, van wie honderd jeugdleden. Contributie: 210 gulden (senioren) en 55 tot en met 125 gulden (jeugdleden). Ledénaanmelding: 071- 4030194 (J. de Gier). Hoogtepunt: de goede betrekkingen met de marinebasis. Dieptepunt: de plaatsing van een zendmast op het hoofdveld, in 19Ó0. |1 CLUi VAN de week krijgt sportmateriaal aangeboden door: ze eerst een speciaal pasje aan de poort vragen om binnen te komen." Eind jaren zeventig werd het verzoek gedaan om uit de per soneelsvereniging te treden en de club te privatiseren. MVKV werd een ook voor burgers toe gankelijke club. En dat was maar goed ook want De Gier weet dat wedstrijden in het ver leden plotseling afgebroken konden worden. „Dan ging in eens een toeter en moesten de spelers binnen een half uur de lucht in. Een ander probleem was dat het eerste elftal soms een paar maanden niet over een aantal goede spelers kon beschikken omdat die dan in Suriname of op de Antillen za ten." Na de privatisering lag de weg voor MVKV open om een 'ge wone' burgervereniging te wor den. Maar dat voornemen werd al snel in de kiem gesmoord: het Ministerie van Defensie had namelijk een mooie plek gevon den voor de plaatsing van een nieuwe zendmast. „De mid denstip van ons hoofdveld", zegt De Gier. „MVKV was in eens veldloos geworden. We moesten uitwijken naar de Van de Berghstichting, want het enige veld dat we zelf nog had den, was een klein trainings veldje waar natuurlijk geen wedstrijden op gespeeld kon den worden." Het ledenaantal -van de club halveerde, vijf com plete jeugdteams verdwenen. Terwijl het eerste elftal zijn wedstrijden afwerkte bij Quick Boys en Katwijk, werd er naast de vliegbasis hard gewekt aan de aanleg van een nieuwe gras mat. „Dat hebben we allemaal zelf gedaan", vertelt De Gier, die zelf nauw bij de werkzaam heden betrokken was. „Twee lichtmasten hebben we neerge zet, een sloot gedempt en de drainage aangelegd. Dankzij de TEAJUIvan de WEEK MVKV 3 Het derde elftal van MVKV bestaat voor het grootste deel uit spelers meteen marine-achtergrond. Velen van hen zijn op jeugdige leeftijd lid geworden van de vereniging en zijn de club al die jaren trouw gebleven. „Een behoorlijk vriendenelftal", vertelt Marcel van Huissteden. „Er staan tweeëntwintig namen bij het derde elftal, maar dat betekent niet dat we soms geen mensen tekort komen. Eigenlijk speel je altijd met een wisselend team. Veel jongens werken namelijk in ploe gendienst, waardoor ze niet altijd kunnen voetballen." MVKV 3 bestaat uit 30-plussers, waarvan de meesten in het verleden in het eerste of tweede h ebben gespeeld. Een aantal jongens uit het team heeft een eigen band de MVKV-4 band. Vorig jaar was dit elftal namelijk nog het vierde, maar we zijn gewisseld met wat toen het derde was.De band heeft als thuisbasis het Kat- wijkse café De Blauwen Bock, waar veel jongens elkaar buiten het veld trejfen. Nog niet zo langgeleden speel den zij hun muziek samen met Glenn Helder en Óscar Moens. „En begin decem ber is er weer een feest waar ze zullen optreden", weet Van Huissteden. In de competitie loopt nog niet alles helemaal naar wens. „Maar de stand vertekent wel een beetje", zegt Marcel. „Dat komt omdat onze wedstrijden wat eerder afgelast worden dan die van onze tegenstanders. Als je maar één veld hebt, dan hebben de standaardelftallen voorrang.Over het verdere verloop van de competitie is Van Huissteden voorzichtig: „Ik denk dat we blij kunnen zijn als we in de middenmoot eindigen. Maar voor de beker zijn we laatst een ronde verder gekomen. Tegen wie we moeten spelen in januari weet ik nog niet, maar we gaan natuurlijk voor bekersucces!" medewerking van wethouder Berkhey mochten we het oude veld van Katwijk aan de Helm bergweg afgraven. Twintig vrachten grond, afrastering, doelen, we verhuisden alles over. In 1983 hadden we weer een veld." De moeilijkheid voor MVKV is wel dat dat veld eigendom is van de overheid, want het is nog steeds militaire grond waarop gevoetbald wordt. Dit jaar is wel schriftelijk vastgelegd dat het beheer van de velden in handen van MVKV is. De kanti ne en de kleedkamers zijn ook nog steeds militair bezit. „Dat is best een probleem, want die kleedkamers zijn eigenlijk niet meer van deze tijd", zegt De Gier. „Maar Defensie doet er niks aan, want zij gebruiken ze niet meer en wij kunnen er niks aan doen omdat ze niet van ons zijn. De bestuurskamer is wel ons eigendom, die hebben we twee jaar geleden neergezet. Daarvóór moesten we de men sen in de kantine ontvangen. Een soort staande receptie dus. Maar sommige scheidsrechters hebben het daar nog steeds over. Dat dat toch eigenlijk ook wel leuk was." Als burgervoetbalvereniging op militaire grond hoeft MVKV niet op veel gemeentelijke steun te rekenen. Nog geen duizend gul den subsidie krijgt de club per jaar. Daarom zal de beslissing van minister De Grave ook zo'n grote invloed hebben op de toekomst. Verdwijnt de vliegba sis, dan is de kans groot dat er op die locatie een woonwijk zal verrijzen. „De tekeningen zijn er al", zegt de preses. „Daar staan een paar duizend wonin gen en de nodige recreatie- en groenvoorzieningen op. En voetbalvelden zijn natuurlijk ook groen. Onze grootste wens is eigenlijk dat de gemeente Katwijk ons uitnodigt en vertelt wat de mogelijkheden zijn." In de vierde klasse, waarin het vlaggenschip van de vereniging al jaren acteert, draait MVKV ei genlijk constant in de top mee. „Vorig jaar hadden we één doelpunt te weinig om de pro motiewedstrijd voor de derde klasse te spelen", vertelt links back Jaap Kloos. „Als we ooit promoveren zal het waarschijn lijk via een promotiewedstrijd zijn. Het kampioenschap beha len is een bijna onmogelijk op gave, omdat er altijd wel een club bij zit die zo goed als on verslaanbaar is. Dit seizoen is dat De Sleutels." Kloos weet dat veel promovendi het in de der de klasse erg moeilijk hebben: „Promotie naar de derde klasse is dus eigenlijk alleen aantrek kelijk als je zeker weet dat je een stabiele middenmoter kunt zijn. Wellicht dat we daarvoor wat versterkingen moeten aan trekken." Wat voorzitter De Gier zeker nog wil vermelden is de aanwe zigheid van de 'ukkies' binnen de vereniging. „Dat zijn kinde ren tussen de vier en zes jaar. Een prachtig gezicht om zo'n grote kluwe met z'n allen achter die bal aan te zien rennen. Dat is wel de toekomst van de I club." De Gier is zich ervan be wust dat een sportvereniging ook min of meer een opvoed kundige taak heeft. Die overi- gens verder gaat dan alleen de I ukkies. „Als iemand langs de kant van het veld constant staat te vloeken of zich gewoon niet I gedraagt, stap ik er meteen op I af en zeg ik er wat van. We zijn een nette vereniging." j TEKST RAYMOND GRIMBERGEN FOTO LOEK ZUYDERDUIN IPVALLEND AANWEZIG Steven Baart eftijd: 24 jaar ib:TOP roep: leraar speciaal onder bit js alkorfbal staat garant voor nti el veel doelpunten. Dat was terdag op de eerste speeldag nai 'teen al het geval bij TOP - )0(M) met een uitslag van •20. Steven Baart werd top er jor er met twaalf treffers. 'b je wel eens zo vaak ge lord in een zaalwedstrijd? vorig jaar had ik er dertien •en Rodenburg. Dat is voorlo- \mijn record, maar dat was i1 later in het seizoen. Mis- lien dat ik dat deze competi- nog verbeter, want ik ujas za- dag niet eens echt zuiver. Bo ndien waren er ook zeven afivorpen bij." bent toch ook hoofdaanval- in jouw vak. taf klopt, je kunt wel zeggen st' if negentig procent van de nvallen over mij gaat. Dat is de loop der jaren zo gegroeid, lo" aar mijn vakgenoot Jeroen ve« n der Wolf pakt ook zijn doel- inten mee, hoor. iff was nu de mooiste van het rijn? lij taf was een combinatie met 0< 'oen, weglopen bij de korf en ef" In weer naar binnen trekken. aa* looide die bal er vlak bij de eial in. Alleen had de scheids- nk -hier al afgefloten voor een trtreding, zodat ik een straf- vrp moest nemen. Maar ge- wig ging die er ook in. wmmm - De broers Can (links) en Göksel Sahinbas. Karate-jutsu. Sportschool Jurojin, Leiden. November 1999. FOTO STEFANIF UIT DEN BOOGAARD GESPROKEN - Leiderdorper Alfons Groenendijk (FC A^^Utrecht) in Voetbal In- ^HHBternationak „Mark Wotte koos voor een verdedigende middenvelder en dat heb ik hem best kwalijk genomen. Een andere speler van mijn leeftijd had misschien zo iets gehad van: het is mooi ge weest, zoek het maar uit. Maar ik wilde nog één keer terugko men. Ik wil mijn eigen afscheid regisseren. Dat laat ik niet door anderen doen. Idem: „Ik heb vijf wedstrijden op de bank gezeten en dat vatte ik op als een belediging. Idem: Natuurlijk, het naderende af scheid valt me zwaar, want af scheid nemen van iets waarvan je houdt is moeilijk. Idem, over Jan Reker, destijds zijn trainer bij Roda JC: „Ik had een keer een akkefietje met Reker, toen noemde ik hem klootzak. Het enige wat Reker zei was: „Er is maar één kloot zak en dat is straks degene die vindt dat jij te oud bent om te voetballen". Daar heb ik steeds aan moeten denken toen ik op de bank zat. Idem: „Het leek mij wel wat om mijn carrière bij ADO Den Haag af te sluiten, maar nadat we daar laatst voor de beker hadden ge speeld, moet ik er niet aan den ken. Ik ben volledig afgeknapt op ADO. De ene na de andere kanker kon ik krijgen en de aanstekers vlogen me om de oren, terwijl ik me juist een heel andere ontvangst had voorge steld. Ik heb me de pleuris gelo pen voor die club en dan krijg je dit. Bovendien heb ik in mijn familie te veel mensen verloren aan die ziekte. Jan Boskamp, de Rotterdams- /Belgische bondscoach van Georgië, in Humo: „Heropleving? Ik geloof er niets van. We zijn ook snel tevreden. Iedereen was vol lof over de prestatie van Anderlecht in Bo logna; maar ze hadden wel met 3-0 verloren van de nummer veertien van Italië. Idem over Argentinië: „Ik vergelijk het met Ajax en Feyenoord. River Plate is Ajax: allemaal mooie bekkies, goed uitziende jongens. Boca Juniors is Feyenoord: de schoffies. Idem over Maradona: „Toen Boca kampioen werd, was ik erbij. Ik heb gezien hoe die gozer, twee keer zo dik als ik, in de lich tmast kroop, met zijn spijkerbroekkie aan en zijn Bo- ca-shirt erover. Als je dat als oud-voetballer hier doet, zeggen mensen: Die is gestoord'. Daar wordt hij op handen gedragen. 'Numero Diez' noemen ze hem, niet Diego of zo. De woordvoerder van Nike in Nieliwe Revu over Stella Jong- mans: „Ze zit nu zonder schoenspon- sot? Oh? We kennen Stella na tuurlijk wel, ze kan altijd een paar schoenen van ons krijgen. De directeur van Puma in Nieuwe Revu: „Dat dramatische verhaal dat ze nu geen schoenen heeft om op te trainen is niet helemaal waar. Financieel steunen we Stella niet meer, maar van onze producten mag ze gratis gebruik maken. Feyenoorder Bert Konterman in NRC Handelsblad: „Er zijn mannen die Feyenoord op de eerste plaats zetten, hun kinderen op de tweede plek en hun vrouw op de derde. Ik ben te nuchter om dat te begrijpen. Idem: Mijn voetbalkwaliteiten heb ik van m'n moeder geërfd. Zij was een van de oprichters van het damesvoetbalteam in de kerke lijke vereniging van Rouveen. Daaruit is in 1971 de sportclub ontstaan waarvoor ook mannen gingen voetballen. Te gek voor woorden dat damesvoetbal cle toon moet zetten in zo'n christe lijk dorp. Idem: Mijn moeder zei weieens: 'je moet véél harder en gemener worden'. Dat bedoelde ze na tuurlijk niet zo letterlijk. Meer met trucjes als knijpen. De directeur communicatie van NUON, shirtsponsor van Vitesse in de Volkskrant over het Gelredome, dat niet is ge slaagd als evenemententhea ter: Van de oorspronkelijke ge dachte is weinig terecht gekomen. Het is een voetbalstadion. Erger kun je het wat ons be- treft niet uitdrukken.

Leidsch Dagblad | 1999 | | pagina 27