Sg Berhalter bedwingt topscorer IK? Airmiles Betaald voetbal Van den Herik bepleit afsplitsing betaalde clubs tesse hervindt aansluiting met subtop i« pare knieblessure voor Stewart jB A Ernest Stewart heeft in de wedstrijd tussen NAC en rlem (6-1) de banden van de rechterknie afgescheurd. De V kan dit jaar zeker niet meer in actie komen voor de Bre- club. Stewart raakte in de 65ste minuut geblesseerd in een ïtweri chuldig duel. Hij had toen net gescoord. De knie moet in ie- eval drie weken in het gips blijven. Daarna wordt het ge it opnieuw bekeken. voorman: Rijkaard moet weg pukj De fractievoorzitter van de Socialistische Partij, Jan jjnissen, vindt dat bondscoach Rijkaard moet opstappen, is nu nog tijd om Johan Cruijff te interesseren voor Oranje, i^ftinoeten meer op de knieën voor hem. Ik wil best een hand- ningenactie voor hem starten", zei Marijnissen zaterdag Business Nieuws Radio. Voor zover bekend is Marijnissen erste politicus die zich publiekelijk uiüaat over de bonds- £l h. ,.Ik heb eerlijk gezegd nooit ingezien waarom ze hem Der ien aangetrokken als bondscoach. Dat moet ook maar eens ven md zeggen in dit land." j stuur van Sparta demissionair Het Sparta-bestuur is sinds gisteren demissionair. De bestuursleden Peter Haubrich (vice-voorzitter en penning- nhai s[er) en Ruud Elmendorp (commerciële zaken) hebben zich air getoond met voorzitter Jan Bossink, die onlangs te ken- gaf per 20 december te zullen aftreden. Het drietal zal de nde zaken tot volgende maand tijdens de algemene leden adering afmaken. rsenschudding Verlaat idam Bij een botsing met Utrecht-speler Azubike Oliseh Ajax-verdediger Frank Verlaat een hersenschudding opge- l Over de inzetbaarheid van Verlaat donderdag in de derde e van de UEFA-beker tegen Real Mallorca kon trainer Jan ters geen uitsluitsel geven. Naast de langdurig geblesseer- [obiasen, Sier, Richard Witschge en Arveladze, zijn ook Da- Vierklau nog niet hersteld van hun kwetsuren en zullen zij niet spelen tegen Mallorca. rckx mist de bus (iarden PSV had allang de terugreis naar Eindhoven aan- I, toen Jürgen Dirkx nog moederziel alleen door het Cam- Stadion doolde. De verdediger van PSV, die met een kop- et treffen met de Friezen besliste, kon bij de dopingcontro- i9 en 'plasje plegen'. PSV wilde echter niet op de doelpunten- r wachten en vertrok zonder Dirkx naar Eindhoven. Pas hij aan zijn verplichting had voldaan, kon Dirkx in het spe- door PSV voor hem geregelde vervoer solo aan de lange reis beginnen. oen licht voor Feyenoord-kwartet S( RPAM* Leo Beenhakker komt wat ruimer in zijn spelers te )ear i. Als Ulrich van Gobbel, Jean-Paul van Gastel, Kees van ited leren en Julio Cruz zich vandaag net zo makkelijk voortbe- ohn n op het trainingsveld als afgelopen weekeinde, zijn ze fit Champions League-confrontatie met Chelsea van ag. Feyenoord vliegt vanavond al naar Engeland. Mor- rond traint het nog een keer in het stadion van Chelsea. me er-| f< IAG GUSBERT SPIERENBURG 'Van Nistelrooy is de irritantste speler die ik ken' Gregg Berhalter is een kleine, aimabele Amerikaan met een nietige staat van dienst van 86 wedstrijden in het be taalde voetbal. Maar gisteren dook de mandekker van Cambuur voor even uit de anonimiteit. Ongemeen fel haalde hij uit naar PSV's goudmijntje Ruud van Nistel rooy. „Hij is met voorsprong de irritantste speler die ik ken." LEEUWARDEN MARK CALDENHOVEN PSV won in Leeuwarden, heel zuinigjes en met de handrem erop (0-1), maar Berhalter boekte een persoonlijke triomf. Als eerste verdediger in de ere divisie hield hij Ruud van Ni stelrooy sinds eind augustus te gen De Graafschap van scoren af en stelde als eerste van zijn collega's het optreden van de. Brabantse spits aan de kaak. Had Feyenoord-spits Ricardo Cruz in Nederland geen goede naam, Van Nistelrooy komt er bij Berhalter bekaaider vanaf. „Hij is veel irritanter dan Cruz." Dat Van Nistelrooy allesbe halve geliefd is bij verdedigers uit de eredivisie is bekend. Zijn valpartijen en klaagzang bij scheidsrechters na soms genie pige, maar geen zware overtre dingen halen bij verdedigers het bloed onder de nagels van daan. Ook bij Berhalter. „Zo erg als bij Van Nistelrooy heb ik het nog nooit meegemaakt. Wat een ongelooflijke zeur." De Amerikaan ging onver wacht in op de ogenschijnlijk onaantastbare status van Neer- lands topscorer. „Ik vind hem een topspits, misschien wel één van de besten van de wereld. Maar hij roept zo ontzettend veel weerstand en irritatie op. Hij kletst tegen je, zegt dat je geen goede speler bent en pro beert je steeds een gele kaart aan te smeren. Bij een lichte overtreding rolt hij schreeu wend over de grond. Nee, hij is geen eerlijke speler, niet 'my ty pe'. Dat vind ik heel jammer, want zulke praktijken heeft een topper als Van Nistelrooy niet nodig." De recente geschiedenis lag bij Berhalter nog vers in het ge heugen. Vorig seizoen sabelde hij in Eindhoven opponent Van Nistelrooy neer. Dat kostte hem de rode kaart. Nu bleef Berhal ter op de been en haalde en passant zijn revanche. Het vuurtje werd na twintig minu ten van de gezapig voorkabbe- lende partij aangestoken. Van Nistelrooy 'hakte' de verdediger zomaar op de achillespees. Waar Berhalter reageerde als door een wesp gestoken, hield Dick Jol de gele kaart, die Van Nistelrooy de 'traditional' tegen Feyenoord zou hebben gekost, op zak. De toon was evenwel gezet. Van Nistelrooy was bij de Friese aanhang prompt de gebeten hond. Elk balcontact van de Brabander werd gevolgd door een snerpend 'Ruudje Mat- thaus'. Van Nistelrooy en Ber halter vochten pittige duels uit, op het door Jol gehanteerde randje en soms erover heen. Er ic Gerets vond niettemin dat Berhalter te ver was gegaan: „Ruud werd geduwd, getrokken en bespuugd. Verdedigers grij pen naar alle middelen om hem af te stoppen. Ruud moet leren leven met zijn status. Veel clubs zijn jaloers op zijn productivi teit en dat roept vijandigheden op de tribunes en het veld op. Juist daarom moet ik hem een compliment maken. Hij is in vergelijking met vorig seizoen gegroeid, volwassener gewor den. Toen was hij geheid tegen een gele kaart opgelopen. Nu bijt hij van zich af. Want als je veertig keer tegen je benen wordt geschopt, is het toch lo- Cambuur-doelman De Ron is Van Nistelrooy te vlug af. gisch dat je af en toe reageert." Voor Berhalter - „Ik heb niet gespuugd en hij ook niet" - overschreed Van Nistelrooy echter meermalen de grens van het toelaatbare „met van die kleine geniepige dingen. Hij kneep zelfs soms." De duels tussen het koppel waren bij vlagen fascinerend en gaven het stierlijk vervelende duel toch nog enig cachet. On danks een doeltreffende kopbal van Jürgen Dirkx, na een lelijke misrekening van doelman De Ron, voelde Berhalter zich toch „een beetje winnaar". „Dat ge voel heb ik wel. Ja, ik heb ook een hand van hem gehad. Met de woorden 'je hebt goed ge- van den Herik heeft weer ge en, machtig en krachtig en zon en blad voor de mond te ne- Het is de indringende toon die an de preses van Feyenoord en, maar bijna alweer waren ten. ktisch vanuit het niets klom de anger uit de Kuip de afgelopen via het ANP de barricaden op et volk toe te spreken, met pijl )og in de hand. Hele volksstam- oni die zich aangesproken voelden, - P ten bukken. De rede ging over in macht en invloed en dat alles [an n in het licht van de bedreigde ^al e van onze nationale tóp 3 op 'at< jropese markt Ten overstaan 2(fiet hele land hechtte Van den eraan nog eens luid en duide- lijk te benadrukken wat we met z'n allen natuurlijk allang hadden moe ten weten: het is de hoogste tijd voor een omwenteling. Voor een afsplit sing van de betaalde clubs van de KNVB. Voor eens en voor altijd los van die amateurs die al zo lang een blok zijn aan het been van onze drie economische grootmachten. Op de najaarsvergadering van de sectie betaald voetbal van de KNVB, volgende week maandagavond in Zeist, wil Van den Herik dat allemaal eindelijk eens geregeld hebben tij dens de behandeling van het beleids plan 2000-2003. Hij rekent op massa le bijval. Zo niet, dan beraadt hij zich op z'n positie. Men is dus gewaar schuwd. De president van de huidige nummer tien van de eredivisie vindt dat het maar eens afgelopen moet zijn met de behoudzucht en de krui deniersmentaliteit die een wereldwij de expansie van zijn club zo hinder lijk in de weg staan. Feyenoord, en ook Ajax en PSV, willen in de vaart der Europese volkeren omhoog, m^ar voelen zich in hun financiële en economische ontwikkeling ge remd door de traditionele vereni gingsstructuur van die stokoude KNVB, al jarenlang trouwens en niet geheel ten onrechte. De bondsvergadering in Zeist, die voor 50 procent uit amateurs bestaat, beslist namelijk nog altijd over van alles en nog wat, ook over het com merciële beleid van de topclubs inza ke tv-rechten, merchandising en sponsoring. Bedrijfseconomisch ge zien is dat een volstrekt onverant woorde zaak - daarover kan geen misverstand bestaan. Van den Herik heeft hier gróót ge lijk. Clubs als Feyenoord, Ajax en PSV zijn grote ondernemingen geworden, waarvan er één (Ajax) zelfs aan de beurs is genoteerd. Het maken van winst en (een redelijk) rendement is het belangrijkste oogmerk. En dan laat je je inderdaad niet door een stelletje amateurs min of meer onder curatele stellen. Bijvoorbeeld de tv-rechten zouden een veelvoud moeten opbrengen van wat nu het geval is. Op dit terrein gaapt een enorme kloof met de grote clubs in Engeland, Spanje en Italië. Volgens Van den Herik en consorten is die te dichten, zodra de solidari- teitsgedachte in Nederland (eerlijke verdeling van de tv-rechten onder al le clubs) eenmaal is verlaten. Van den Herik voelt zich met Feyenoord, Ajax en PSV te groot voor Nederland. Een revolutie dreigt, in een krampachtige poging in de onge lijke race met de Europese topclubs nog te redden wat er te redden valt. Het lijkt echter eerder op een gevecht tegen windmolens. Feyenoord, Ajax en PSV moeten hun plaats kennen, en dat is niet de Europese top. Clubs als Manchester United, FC Barcelona en Juventus zitten niet meer op de inbreng uit Nederland te wachten. Die hebben al een fantastische competitie. De ach terstand is onoverbrugbaar - dat is de realiteit en de onvermijdelijke consequentie van het Bosman-arrest uit 1995. De trots uit Rotterdam, Amster dam en Eindhoven zal het moeten doen met MVV, FC Utrecht en Cam buur. Verstandig zou het zijn te in vesteren in een mooie nationale competitie met attractief voetbal, in een goede jeugdopleiding en in een socialere opstelling. Drie topwinkels maken van de Kalverstraat namelijk nog geen topstraat heeft de kloof met de subtoppers nagenoeg De Arnhemmers won- Friesland met 3-1, vooral ze adequater waren in erking. was de tweede opeenvol- overwinning in de com- van het ad-interim duo ;/Jongbloed, verant- ïlijk voor de technische fan zaken sinds het ver- coach Herbert Neu- •se sloeg toe waar Hee- n, onder anderen via de aanvaller Romano vo boom, de kansen liet lig- och Cooral de openingsfase tsend, met twee treffers vijf minuten. Eerst we|e Jensen voor de thuis- itsli ia een knap steekpassje itrita. Onmiddellijk érna ;red eVan den Brom gelijk, na ind rimmage voor het Hee- edi inse doel. Tussen beide riten zaten welgeteld (seconden, nge duel bleef vervolgens in pn empo op en neer gaan. ind Arnhemmers bij de rust rijd lorsprong hadden, dank- voornamelijk aan een Mfder fraaie individuele ac- Grozdic. Na één van zijn er I ide dribbels haalde hij sta n meter of twintig uit, om m' onnavolgbaar in de bo- ge< ek te laten draaien. Na li v ireidend werk van Van tom besliste Laros na de ting de wedstrijd. mü-RodaJC 2-2 'toppers Willem II en Ro delden elkaar zaterdag- in Tilburg in evenwicht, ploeg van trainer Adri- was de 2-2 eindstand het bevredigend. Tien minu- °r het einde van het aan- gev lijke duel leidden de Til- Jfsnog met 2-0. gelijkspel was gerecht- >d. Roda JC zette de Romano Denneboom probeert met het hoofd te scoren voor Heerenveen. De Friezen gingen tegen Vitesse met 3-1 ten onder. foto gpd thuisploeg na rust met de rug tegen de muur, al mocht de ploeg van Vergoossen niet kla gen dat spits Bombarda ver zuimd had het duel voortijdig te beslissen. Voor rust had de Argentijn al twee keer zonder succes oog in oog gestaan met Roda-doelman Kalac. Na de pauze had hij nogmaals de hoek voor het uitzoeken, maar schoof hij de bal naast het doel. Bombarda mocht daarna gaan. douchen van Adriaanse. Willem II leidde op dat mo ment met 1-0. Sjoekov had na 20 minuten gescoord, nadat Bombarda een ingooi van Ja- liens verlengd had en Ramzi zijn omhaal had zien misluk ken. Roda drong na rust aan, maar leek het duel definitief te verlie zen toen Wegereef in een buite ling van Sjoekov een strafschop zag. Arts benutte het cadeautje. De immer sleurende Roda- spits Peeters deed tien minuten voor tijd iets terug én Van der Luer bezorgde zijn ploeg twee minuten voor tijd een verdiend punt. Fortuna - Graafschap 1-1 Fortuna Sittard kan ook in het nieuwe stadion niet winnen. In de eerste competitiewedstrijd in het nieuwe onderkomen kwam de ploeg niet verder dan een 1-1 gelijkspel tegen De Graafschap. In de eerste helft speelden beide teams be schroomd en waren er weinig kansen. Direct na de rust brak Gesthuizen met een fraai doel punt de wedstrijd open. Maar het liet daarna De Graafschap voetballen. De ploeg speelde opportunistischer.De Super boeren kregen wat kansen en de gelijkmaker van Viscaal in de 83ste minuut was dan ook te recht. Den Bosch - RKC 0-3 De nummer laatst van de rang lijst kon een helft lang RKC bij benen. Den Bosch laeeg zelfs de beste kansen. De spitsen Vos en Jones wisten echter alleen voor de doelman de ruimte tus sen de palen niet te vinden.Een kwestie van kwaliteit, meende coach Koopman naderhand. In het tweede deel van het duel bleek zijn ploeg ook een andere cruciale kwaliteit te mis sen: strijdlust. De 0-1 van Hoo- gendorp na ruim een uur spe len bleek onmiddellijk de knock-out voor de thuisploeg. Als een wankelende bokser in casseerde het team nog twee treffers van invaller Yuri Come- lisse, maar met een beetje meer accuratesse hadden de Waal- wijkers hun buurman echt kun nen vernederen. Zo'n berichtje in de krant waar je al halflangs bent gelezen, maar dat door je hoofd blijft spoken: „Stnkelj postuum geëerd door voorzitter IOC." Samaranch behoeft geen introductie, vandaar misschien dat zijn naam in die eerste regel ont breekt. Maar wie, hoewel die naam wel wordt vermeld, is Stukelj? Beter gezegd: wie was Stukelj? Want Stukelj is dood. De eer is namelijk postuum bewezen. On dertussen hebben je ogen je al naar een ander deel van de pagina geleid: „Ronaldo door bondscoach Brazilië óp vliegtuig gezet." Je begint te lezen en valt van de ene verbazing in de andere. Ronaldo is al een poosje uit vorm, is waar, maar om hem dan op het vliegtuig te zetten'. Doet Rijk aard met Bergkamp toch ook niet. (Een keertje dreigen zou anders wel tijd worden. En nu goed spelen Bergkamp, want anders.... verder zwij gen, alleen met het vingertje omhoog wijzen.) Zou ik coach zijn dan zou ik een Ronaldo-uit-vorm nog graag in mijn elftal hebben. Zeker tegen Australië. Wie weet raakt hij van zo'n partij tje tegen die Aussies (erg goed in rugby, cricket, hockey en Australian Rules Football, maar als voetballand een soort Luxemburg) in één klap weer in een goed humeur. Die kans was groot. Waarom anders nam Ronaldo de moeite naar Sydney te reizen voor dat wedstrijdje van niks? Die kwam om doelpunten te maken, niet omdat het stempel van Australië in zijn pas poort ontbrak. Hoe verliep Ronaldo's aftocht? In boosheid? In de eerste klas, met champagne en kaviaar? Op wiens kosten? (Als de Braziliaanse bond voor de kosten op draaide, wat mij in dit geval redelijk lijkt, aan wiens krediet zijn de airmiles dan toegevoegd? Vragen, vragen, vragen. Waarom roepen kran tenberichtjes zo vaak vragen op? Verzamelt Ro naldo airmiles, is het nou zoveel moeite om dat voor ons uit te zoeken? Worden de Bergkamps daar bij hun aankopen nog naar gevraagd? Waarom niet, je kunt ze ook besteden aan een servies of beddengoed.) Brazilië, zonder Ronaldo, sleepte een 2-2 uit het vuur tegen het Luxemburg van Oceanië, wow! Op termijn draagt dit bij tot het ontslag van de Braziliaanse bondscoach, want niet in elk land springt men zo lichtvaardig om met vriend schappelijke gelijkspelletjes. Zou Ronaldo weten wie Stukelj is? Nee, natuurlijk weet-ie dat niet. Stukelj is niet alleen van een andere sport, ook van een andere generatie. Stukelj was op zijn sterfdag zo oud als Samaranch er nu uitziet. Leon Stukelj won driemaal Olympisch turngoud. In 1924 in Parijs op de meerkamp en aan de rekstok en in 1928 in Amster dam aan de ringen. Stukelj, die de oudste nog levende Olympisch kam pioen was en de Spelen van Atlanta nog bijwoonde, was 101 toen hij stierf. Vorig jaar vierde hij, brutaal gezond nog, zijn honderdste verjaardag. Ik herinner me daar een filmpje van uit het Sportjournaal. De honderdjarige hing ondersteboven aan een rekstok en zei dat je war matig moest zijn met drank, maar wel elke dag een glaasje (en geef toe, dat horen wij graag). Arme Stukelj. Zó oud worden en dan nog de verne dering moeten ondergaan van een postume huldiging. Had dat niet een week eerder gekund? Een jaar? Was daar in At lanta geen gelegenheid voor? Verplaatst u zich eens in Stukelj. Ben je hon derd-en-één jaar geworden, blijkt dat je toch nog te vroeg bent heengegaan om de hulde (de Cou- bertin-medaille, wegens je betekenis voorde olympische beweging) zeifin ontvangst te kun nen nemen. Wacht! Het bericht van Reuters is nog niet af. .Samaranch was persoonlijk aanwezig bij de begrafenis van de Sloveense sportheld. Ook dat nog. Strijkt die fijne meneer Samaranch ook nog de airmiles op, ter meerdere eer en glorie van een sportman die pas door zijn dood voor hem is gaan leven. Een schande is het - gelukkig heeft Stukelj dit niet meer hoeven meemaken. Frank Snoeks BETAALD VOETBAL EREDIVISIE Cambuur - PSV 0-1 (0-0). 54 Dirkx 0- 1. Scheidsrechter: Jol. Toeschouwers. 9100. Gele kaart: Scheepers, Hendriks (Cambuur). Heerenveen - Vitesse 1-3 (1-2). 3. Jen sen 1-0, 4. Van den Brom 1-1, 19.Groz- dic 1-2, 52. Laros 1-3. Scheidsrechter: Luinge. Toeschouwers: 13.800. FC Den Bosch - RKC 0-3 (0-0). 64 Hoogendorp 0-1, 82. Yuri Cornelisse 0- 2, 90. Yuri Cornelisse 0-3. Scheids rechter: Van Dijk. Toeschouwers: 4500. Fortuna Sittard - De Graafschap 1-1 (0- 0). 49. Gesthuizen 1-0, 83. Viscaal 1- 1 Scheidsrechter: Braamhaar. Toe schouwers: 7500. Willem II - Roda JC 2-2 (1-0). 21. Sjoe kov 1-0, 74. Arts 2-0 (strafschop), 80. Peeters 2-1, 88. Van der Luer 2-2 Scheidsrechter: Wegereef. Toeschou wers: 14.000. Gele kaart: Van Houdt (Roda JC). Ajax - FC Utrecht 2-0 (1-0). 33. Winter 1-0, 60. Gronkjaer 2-0. Scheidsrechter: Van Huiten Toeschouwers: 37500. Ro de kaart 76. Bosschaart (Utrecht/2x geel) Gele kaart: Kuyt, Robbemond (Utrecht). Topscorers: 1. Van Nistelrooy (PSV) 19, 2. Van Hooijdonk (Vitesse) 13, 3. Laud- rup (Ajax), Knopper (Ajax) 9, 5. Peeters (Roda JC), Bombarda (Willem II), Nilis (PSV), Van Galen (AZ), Hoogendorp (RKC) 8 10. Machlas (Ajax), Vennegoor of Hesselink (FC Twente) 7. Programma vrijdag 26/11: Heerenveen - Cambuur, zaterdag 27/11: Fortuna S. - NEC, FC Twente - Willem II, zondag 28/11: Feyenoord - PSV, AZ - Ajax, De Graafschap - Vitesse, RKC - Sparta, FC Utrecht - FC Den Bosch. foto anp speeld'. Maar die klonken wel heel cynisch." Cambuur: De Ron, Ferrier, Berhalter. Scharrenburg en Abma; Alflen, Hen driks en Scheepers (65. Levtsjenko); Van Utrecht (78. De Waard), Nelisse en Goudmijn (65. Muiter). PSV: Waterreus; Faber, Dirkx, Addo en Heintze; Stinga (46. Bouma), Van Bommel, Van der Doelen en Kolkka (82. Khokhlov); Van Nistelrooy en Nilis (75. Bruggink). Willem II Roda JC Heerenveen Vitesse RKC AZ FC Twente Feyenoord FC Utrecht Sparta MW Graafschap Fortuna S NEC Cambuur L. Den Bosch 13 10 12 10 12 8 13 8 13 8 12 7 1 32 42-17 1 31 47-10 2 26 25-21 3 26 23-15 4 25 23-15 2 24 24-16 13 7 2 4 23 24-23 1 5 22 25-23 6 2 21 21-16 5 2 20 24-14 0 7 18 16-21 0 9 12 20-31 3 8 9 20-35 5 7 8 10-18 2 9 8 14-24 1 10 7 16-32 3 9 6 10-27 3 9 6 12-38 EERSTE DIVISIE Heracles - Volendam 3-0 (2-0). 1 Mou- houti 1-0, 30. Vermeulen 2-0, 63. Roe- lofsen 3-0 Scheidsrechter Van Don gen Toeschouwers: 6020 Rode kaart 82 Asmus (Heracles) Gele kaart: Smit, Molenaar, Rose (Volendam). Veendam - FC Zwolle 1-5 (0-3). 15. Tu- huteru 0-1, 35. Bosschaart 0-2, 39 Derksen 0-3, 52. Mulder 1-3, 57. Bos schaart 1-4, 65. Roelofsen 1-5. Scheidsrechter: Vink. Toeschouwers 4237. Gele kaart: Prinsen (Veendam), Bosschaart (FC Zwolle). ADO Den Haag - Eindhoven 2-0 (2-0). 8. Lievaart 1-0, 33. Kolk 2-0. Scheids rechter-. Schuurmans. Toeschouwers 2068 Gele kaart: Lambooy (ADO Den Haag), Laponder, Zuurman, Van Tuinen (Eindhoven). Telstar - Helmond Sport 1-0 (1-0). 1 Van Es 1-0 Scheidsrechter: Schenkels. Toeschouwers: 1388. Gele kaart: Jans sen (Telstar), Altunel (Helmond Sport). Go Ahead Eagles - Dordrecht'90 4-4 (3- 1). 2. Kromkamp 1-0, 17. Boogers 1-1, 20. Kromkamp 2-1, 35. Stegeman 3-1, 49. Kooijman 4-1, 52. Onyeike 4-2 (strafschop), 75, Onyeike 4-3. 77. Onyeike 4-4 (strafschop). Scheidsrech ter: Westerink. Toeschouwers-. 3000. Gele kaart: Marbus, Ruitenbeek. Kooi man (Eagles), Summerville, Jalink (Dor drecht'90) WV - RBC 0-0. Scheidsrechter Gerrit sen. Toeschouwers: 1974. Gele kaart Hofman, Schaap (VW), Lammers, Stas- sin(RBC) NAC - Haarlem 6-1 (1-0). 30. Arveladze 1-0 (strafschop), 60. Stewart 2-0, 65. Arveladze 3-0, 76. Gudelj 4-0, 84. Strobbe 4-1, 85. Broers 5-1, 90. Ar veladze 6-1. Scheidsrechter: Meerkerk Toeschouwers: 9057 Rode kaart 53. Esajas (Haarlem). Gele kaart. Van de Broek, Strobbe, Witzenhausen (Haar lem). Emmen - FC Groningen 2-1 (0-1). 6. Visser 0-1, 84, Hofstede 1-1, 88. Be rend Oosting 2-1. Scheidsrechter: Sterk. Toeschouwers 5700. Gele kaart Grummel, Arts (Emmen), Visser (FC Groningen). Topscorers: 1. Derksen (FC Zwolle) 15. 2. Drent (FC Groningen) 11,3. Connolly (Excelsior), Arveladze (NAC), Salmon (NAC) 10, 6. Visser (FC Groningen) 9, 7. Tuhuteru (FC Zwolle). Mtiliga (Excel sior). Slot (FC Zwolle), Hofstede (Em men), Boogers (Dordrecht'90), Onyeike (Dordrecht'90) 7. Programma: vandaag: TOP Oss - Excel sior, zaterdag 27/11: Dordrecht'90 - Veendam, Eindhoven - WV, Excelsior - Telstar, Haarlem - Heracles, Helmond Sport - NAC, RBC - TOP Oss, Volendam - Emmen, zondag 28/11: FC Groningen - GA Eagles, maandag 29/11: FC Zwolle - ADO Den Haag. FC Zwolle 13 9 3 NAC 13 9 1 Groningen 13 8 3 Emmen 13 8 2 ADODenHaag 13 7 1 RBC 13 6 3 Heracles 13 6 2 Dordr.'90 13 5 3 Excelsior 12 5 2 Eindhoven 13 5 2 Telstar 13 5 1 Veendam 13 3 6 Haarlem 13 4 1 VW 13 3 4 GA Eagles 13 3 3 Volendam 13 3 3 Helmond Sp 13 3 1 1 30 43-20 3 28 37-18 2 27 32-13 3 26 22-14 5 22 15-16 4 21 24-19 5 20 17-15 5 18 22-22 5 17 27-21 6 17 15-29 7 16 14-22 4 15 20-29 8 13 20-27 6 13 14-22 7 12 20-24 7 12 16-29 9 10 14-21 7 9 8-19 FC Zwolle le periodekampioen Tweede Periode NAC 5 FC Zwolle 5 Emmen 5 Groningen 5 ADODenHaag 5 Telstar 5 RBC 5 Dordr. '90 Heracles Haarlem Veendam Excelsior TOP Helmond Sp GA Eagles Volendam Eindhoven 0 13 15- 5 1 12 20- 8 1 12 9-5 1 10 9-3 2 9 5-4 2 9 7-10 5 2 2 1 8 11- 8 5 2 2 1 8 11- 9 5 2 1 2 7 6-5 5 2 0 3 6 8-12 5 1 2 2 5 8-13 4 10-11 4 6-11 2 4-14 2 3-13

Leidsch Dagblad | 1999 | | pagina 23