i Overmars en Bergkamp op schot fjtri f 7 n Nederlands golfteam loopt directe kwalificatie WK mis Davenport vernedert Hingis Sport Belgen te sterk voor Groenendaal Geurts wint in Edmon Giro voert wielrenné van Rome naar Mih MAANDAG 22 NOVEMBER 1999 Anderlecht los van concurrentie brussel Anderlecht blijft een voorsprong van vijf punten be houden op Lierse SK. Zelf won de club vrijdag al van AA Gent, terwijl Lierse zaterdag Lommei met 4-0 versloeg. Regerend kampioen Racing Genk, dat nu op de derde plaats staat, maakte tegen Eendracht Aalst ook geen fout: 2-1. Rangers gaan door Glasgow Glasgow Rangers gaat in de Schotse competitie rus tig door met winnen. De ploeg van trainer Advocaat was zater dag te sterk voor Hibernian: 2-0. Daarmee is de landskampioen in dertien competitiewedstrijden nog steeds ongeslagen. Met zijn achtste seizoensdoelpunt bracht Johansson zijn ploeg in de 32ste minuut op voorsprong. Albertz besliste het duel meteen na de rust. Van Bronckhorst en Numan waren basisspelers bij de Rangers. Trainer Marseille onder druk parus De trainer van Olymplque Marseille, Rolland Courbis, staat onder druk. Zijn ploeg verloor zaterdag voor de tweede keer dit seizoen een thuiswedstrijd. Auxerre zegevierde met 1-0 dankzij een treffer van Marlet. Tijdens en na de wedstrijd eisten boze fans van Marseille het vertrek van Courbis. Woensdag komt Lazio Roma naar Frankrijk voor de eerste wedstrijd in de tweede fase van de Champions League. Begin december speelt Olympique in de Kuip tegen Feyenoord. Olympique Lyon bleef aan kop van de ranglijst. De ploeg won op eigen veld met 1-0 van Racing Lens. Bogarde vier weken uitgeschakeld Barcelona Winston Bogarde is opnieuw geblesseerd geraakt. De verdediger van Barcelona en het Nederlands elftal is vanwe ge een spierscheuring vier weken uitgeschakeld. Hij mist daar door zeker twee duels in de tweede ronde van de Champions League. Ook Abelardo is een tijd uit de roulatie vanwege een spierscheuring. Rivaldo heeft last van een achillespees, terwijl Jari Litmanen kampt met een enkelkwetsuur. Bayern München stevig op kop munchen Bayern München heeft zijn koppositie in de Bundes- liga verstevigd. De landskampioen vernederde op de twaalfde speeldag middenmoter SC Freiburg met 6-1. Bayern staat nu vijf punten los van Borussia Dortmund, dat niet in actie kwam vanwege de afgelaste wedstrijd tegen Unteraching. Achtervolger Bayer Leverkusen verspeelde twee kostbare punten. Thuis kwam de ploeg tegen Hansa Rostock niet verder dan 1-1. Porto wint topper van Benfica porto Porto heeft de topper in de Portugese competitie tegen Benfica met 2-0 gewonnen. De doelpunten kwamen op naam van Capucho en Jardel. Zij scoorden beiden voor rust. Door de winst is Porto koploper Benfica op één punt genaderd. Ontwerper logo wil schikken utrecht Ontwerper Bart de Groot van het logo voor Euro 2000 stelt pogingen in het werk het conflict met de Stichting Euro 2000 en de Europese voetbalunie UEFA te schikken. Volgens De Groot komt de UEFA en de EK-organisatie de afspraken rond zijn logo niet na. Hij claimt daarom een bedrag van enkele ton nen. Bovendien vindt hij dat zijn logo is misbmikt en daarvoor eist hij een schadevergoeding. Indien er een bodemprocedure komt, eist De Groot ook financiële compensatie voor hét geli- censeerde logo dat op tal van artikelen en reclame-uitingen wordt gebruifo. Bovendien wil hij dan alle winsten opeisen die door het gebruik van het logo zijn gemaakt. Volgens Considine zijn de UEFA en Euro 2000 er bij gebaat het conflict zonder tus senkomst van de rechter op te lossen. 0, Charleroi-Lokeren 2-4, .Truiden 3-0, Westerlo-Harelbekj B Stand aan kop: Anderlecht 13-35 Brugge Hertha BSC-Kaiserslautern ke'04-Wolfsburg 1-1 ,Stuttgart-SÏ 0, Bayern München-Freiburg 6-1 sen-Rostock 1-1, HSV-Bielefeld burg-1860 München 3-0. Stand aan kop: Bayern 12-26 Kaïsersl. HSV 12-23 1860 Mi Dortmund 11-21 Schalke'. Leverkusen 12-21 Stuttgart Bremen 12-19 Wolfsbuij er a h Arsenal-Middlesbrough 5-1, Ded 'e Manchester United 1-2, Everti in 1-1, Leeds-Bradford 2-1, Leici bledon 2-1, Southampton-Totte Sunderland-Liverpool 0-2, Wj g| castle 1-1, West Ham-Sheffiek 81 day 4-3. Stand aan kop Man.United 15-33 Liverpool Leeds 15-32 Tottenhai ?f, Arsenal 15-29 Leicester Sunderland 15-28 M iddlest» Marseille-Auxerre 0-1, Monaco-i Nantes-Nancy 2-0, Lyon-Lens 1 Stand aan kop: Lyon 16-31 Rennes Monaco 15-30 Bordeauj Auxerre 15-29 St.Etienn B! PSG 16-27 Sedan Fiorentina-Perugia 1-0, Udine J, 2-1, Bari-Reggina 1-1, Inter-l 10 Juventus-AC Milan 3-1, Parma y 1, Roma-Lazio 4-1, Venezr n:- Verona-Torino 0-1. Stand Dennis Bergkamp feliciteert Marc Overmars met één van zijn drie doelpunten in de met 5-1 gewonnen wedstrijd tegen Middlesbrough. Bergkamp scoorde tweemaal. Juventus 10-21 Inter 10-21 AC Milan 10-19 Udinese 10-18 Torino Derde nederlaag op rij voor Barcelona f Boavista-Setubal 1-0, Porto-Bi Alverca-St. Clara 0-1, Bel« 0-1, Campomaiorense-Maritim Vicente-Farense 4-0,Rio Ave-' 1, Braga-Salgueiro n 'u Dankzij drie treffers van Mare Overmars en twee van Dennis Bergkamp heeft Arsenal met 5-1 gewonnen van Middlesbrough. Overmars maakte geen hattrick; hij scoorde één keer voor rust en twee keer erna. londen anp/rtr Arsenal steeg door de zege naar de derde plaats, want Sunder land ging op eigen veld onder uit tegen Liverpool. De koplo pers in de Premiership maakten geen fout. Zowel Manchester United als Leeds United won met 2-1. Bij Manchester was Cole in de 83ste minuut de matchwinaar. Voor Leeds scoorden Smith en Harte, die een strafschop benutte. Chelsea kwam bij Everton niet verder dan een gelijkspel, 1-1. Tore Andre Flo maakte in de laatste minuut de gelijkma ker voor de Londense club, die woensdag in de tweede ronde van de Champions League Feyenoord ontmoet. Sheffield Wednesday bleef laatste. De hekkensluiter ver loor met 4-3 bij West Ham Uni ted. Wim Jonk maakte de twee de treffer voor Sheffield. Spanje Als de bladeren van de bomen zijn gevallen en de winter op het punt staat te ontluiken, is Barcelona hopeloos van slag. Het wordt bijna een traditie dat de ploeg van Van Gaal in de laatste twee maanden van het jaar punten morst. In en tegen Valencia ging Barcelona met 3- 1 ten onder. De club maakt de laatste weken een vrije val op de ranglijst. De druk op Van Gaaf wordt almaar groter. Tegen Valencia stond Hesp weer op doel en kreeg Ronald de Boer enkele goede kansen. Zenden maakte de goal. Hui vert viel vooral op vanwege de domme gele kaart die hij opliep na commentaar op de arbiter. Valencia speelde lange tijd met tien man. Barcelona eindigde de wedstrijd ook met tien man doordat Dani rood kreeg. Athletic de Bilbao versloeg Atlético Madrid met 4-2. Na een 2-0 achterstand scoorde Has- selbaink uit een strafschop 2-1, dat was alweer zijn negende competitiedoelpunt, maar na de rust scoorde Bilbao nog twee keer. Italië AS Roma heeft de derby tegen aartsrivaal en koploper Lazio Roma overtuigend gewonnen: 4-1. De thuisploeg besliste het beladen duel al voor rust via Delvecchio en Montella. Beiden scoorden twee keer. Lazio kon na rust alleen wat terugdoen via Mihajlovic. Hij benutte een strafschop. Het was de eerste nederlaag voor Lazio, tegen stander van Feyenoord in de tweede-fase van de Champions League. Door de pijnlijke nederlaag van Lazio kon juventus op gelij ke hoogte komen met de koplo per. De Oude Dame, zonder Davids, versloeg AC Milan met 3-1. Conté, Inzaghi en Kovace- vic scoorden voor Juve. Zidane maakte voor AC Milan een ei gen doelpunt. Van der Sar ver richtte in de laatste minuut bij een stand van 2-1 nog een cru ciale redding bij een inzet van Milan-spits Bierhoff. Inter Mi lan had thuis geen enkele moei te met Lecce: 6-0. Ronaldo maakte één treffe/. Benfica 11-23 Gil Porto 11-22 Maritimo Sporting 11-21 Guimara Boavista 11-21 Alverca Dundee-Motherwell 0-1, Hear 2, Kilmarnock-Dundee United gers-Hibernian 2-0, St.John n deen 1-1. Stand: Rangers 12-34 Motherw Celtic 13-30 Hiberniai Dundee Utd 14-24 Hearts Bilbao-Atletico Madrid 4-2, Vj celona 3-1, Betis-Zaragoza 2-0 kA Sevilla 5-2, Espanyol-Mallorci Madrid-Sociedad 1-1, Malaga- Numancia-Rayo Vallecano 3-1, Celta 1-3. Stand aan I 12-24 Barceloi 12-24 Beti 12-22 Mallorcalrar 12-21 Santand Deportivo Celta Vallecano Zaragoza Steenkamer en Lafeber ontevreden kuala lumpur anp De negentiende plaats van het Nederlands golfteam in de World Cup te Kuala Lumpur was één te laag voor recht streekse plaatsing voor de vol gende editie in Buenos Aires. Volgend jaar december is het een officieel WK met een prij zengeld dat driemaal zo hoog is. Oranje zal zich in 2000 op nieuw moeten kwalificeren. Een slechte openingsronde brak Maarten Lafeber en Joost Steenkamer in Maleisië op. Met een totaal van 576 slagen over vier ronden bleven Joost Steen kamer en Maarten Lafeber op eerbiedige afstand van de Ver enigde Staten, dat met een to taal van 545 voor de 22ste keer in 45 edities zegevierde. Tiger Woods was met zijn score van 21 onder par, negen slagen beter dan nummer twee, de magistrale ster van het toer nooi. Hij nam zijn vriend en teamgenoot Mark O'Meara op sleeptouw, waardoor Spanje met een verschil van vijf slagen tweede werd. Naast twee mil joen gulden startgeld streek Woods 600.000 gulden op voor de eerste plaatsen in het lan den- en individuele klassement. Woods behaalde zijn tiende ze ge dit jaar. Steenkamer sloot het toer nooi af met 69 slagen, Lafeber met 71. Daarmee kwam Neder land op een met Colombia ge deelde negentiende plaats te recht. Steenkamer en Lafeber waren daarmee niet tevreden. „We zijn nooit echt op gang ge komen", zei Lafeber, die zijn eerste World Cup speelde. „De eerste ronde was rampzalig. Daarna was het een kwestie van terugvechten. Als Joost en ik op ons gewone niveau hadden ge speeld, hadden we bij de beste vijftien kunnen eindigen." Rolf Muntz is uitgeschakeld voor het lidmaatschap van de Amerikaanse golftour. De 30-ja- rige Brabander speelde de vijf de ronde van het finale kwalifi catietoernooi op Doral in Mia mi in 71 slagen. Daarmee kwam zijn totaal op 356, zes boven par. Vandaag is de slotronde, maar daarin heeft hij zelfs geen theoretische kans meer. Het verschil tussen zijn 136ste plaats en de minimaal honderd plaatsen hoger klaarliggende 35 spelerskaarten bedroeg gister avond dertien slagen. De Ame rikaan Blaine McCallister nam de leiding in het toernooi na een ronde in 61 slagen. Daar mee kwam hij zestien slagen onder par. Robert-Jan Derksen nestelde zich gisteren in de vijfde ronde van het finale kwalificatietoer nooi voor de Europese Tour bij de top 35. Onder moeilijke om standigheden met veel wind kwam hij tot 74 slagen en steeg daardoor vijf plaatsen. Vandaag is de zesde en laatste ronde. De Zweed Niclas Fasth leidde na vijf ronden met 352 slagen, elf minder dan Derksen. De beste 35 krijgen een licentie voor 2000. Bij succes kan Derksen het Nederlands spelercontin gent op drie brengen. Rolf Muntz en Maarten Lafeber zijn zal zeker. Rabo-renner kan sterke koers niet afmaken IBP Ki- .■jf|P A» f x n>^v| y* ÉBHMÉ ■TYI «1 - w Kt- f' i Ahl I Hp BL I ^H^ I jfc m f?* 'wBÊÈÊÉÊÊêMF Lindsay Davenport kan haar geluk niet op i i na haar zege op Mar tina Hingis. FOTO REUTERS edmonton/stavanger anp Carla Geurts heeft zaterdag tij dens zwémwedstrijden voor de wereldbeker kortebaan in de Canadese plaats Edmonton de 800 meter gewonnen. Ze maak te een tijd van 8.37,36. Geurts had ruim een seconde voor sprong op de Canadese Lindsay Beavers (8.38,94). De wedstrijden waren niet bijzonder sterk bezet. Zo ont braken de meeste Amerikaanse zwemmers en zwemsters. Op acht onderdelen kwamen ten minste twee van de drie deelne mers uit het thuisland op het podium. Nederlands zwemsucces was 'Oj er ook bij internationi strijden in de Noorse pl te; vanger (25-meterbaan) Wouda won vier afstan n tijden die verraden dat vorm eraan komt. Zate gevierde hij op de 2C lei wisselslag in 1.58,72 ei meter schoolslag in Gisteren was hij ook d op de 100 wissel (55,5 200 school (2.12,8 Mark Veens tikte a aan op de 100 meter 49,26. De PSV'er bew ieet eveneens op de 50 met Op de 50 meter rug, nummer voor de vrijes ter, kwam hij met 2( verder dan de vijfde pla Fr Pantani: 'Traject minder zwaar' milaan afp taboranp Richard Groenendaal was slechts derde in de Grote Prijs van Tsjechië maar hij jammer de niet. De Brabander had na melijk uitgeblonken in de twee de veldrit voor de wereldbeker. „Het is de sport dat je dan ook op de derde plaats kunt eindi gen." Tweevoudig wereldkampioen Mario de Clercq gebruikte gis teren in Tabor al zijn klasse, routine en trucs om de over winning binnen te halen. Op de laatste rechte lijn van honderd meter sprintte de 34-jarige Belg sneller dan zijn elf jaar jongere landgenoot Sven Nijs. Het ta lent van de Rabobank, dat on langs in Safenswill de Grote Prijs van Zwitserland won, be hield wel de leiding in het klas sement om de wereldbeker. In de laatste ronde van de Grote Prijs van Tsjechië reden Groenendaal, De Clercq en Nijs nog bij elkaar. Groenendaal de marreerde toen Nijs zich op een glad hellinkje verstapte en weggleed. Het was een ultieme sprong van de beste Nederlan der, ingegeven door de weten schap dat in de eindsprint bei de Belgen sneller zouden zijn. Groenendaal kwam niet weg, hij was trouwens niet meer op zijn best na een botsinkje met De Clercq. „Mario kwam een keer onderdoor en gaf me toen een tik." Boze opzet? Groenen daal: „Ach welnee, zo zit de sport nu eenmaal in elkaar. Dat is de wedstrijd." Achter de eindstreep berustte Groenendaal in zijn derde plaats, toonde zich zelfs een te vreden man. „Je kunt nu een maal niet altijd winnen", zei hij alweer uitkijkend naar volgende week als er in het Drentse Gie ten weer voor de Superprestige wordt gereden door mQdder en over asfalt. „Ik ben echt niet ge frustreerd." Op eerbiedige afstand van het toptrio eindigde veteraan Adri van der Poel op de vijfde plaats. 'Poeleke' heeft de grote vorm duidelijk nog niet te pakken. De 40-jarige allrounder beoogt te pieken op 30 januari in de we reldtitelstrijd te Sint-Michiels gestel. Precies in de woonplaats van Richard Groenendaal wil hij in de regenboogtrui afscheid nemen van de topsport. In Ta bor eindigde Wim de Vos als zesde, waardoor België (1, 2 en 4) en Nederland (3, 5 en 6) do mineerden. new york» anp Martina Hingis waande zich zaterdag de konin gin van het tennis. Een etmaal later was Lindsay Davenport de wereldkampioene en Hingis haar onderdane. De 1.89 meter lange Amerikaanse sloopte het Zwitserse sterretje: 6-4, 6-2. Zij sloeg voor alle duidelijkheid drie aces in de slotgame alvorens zij haar eerste wereldtitel opeiste, de eerste voor de Verenigde Staten sinds Martina Navratilova in 1986. De troon van Hingis wankelt. In de tweede helft van dit jaar hebben de Williams Sisters en Davenport aan de poten gezaagd. Vorig jaar wist Hingis de vier jaar oudere Davenport in de finale van de WTA Masters nog te bedwingen. Dit jaar was zij echter kansloos. Zaterdagavond was Hingis nog zo gelukkig toen zij Venus Williams wist af te troeven met 6-4 en 7-6. Die partij had ze gecontroleerd. Zelfs in de slotfase toen Williams risico's nam met haar krachttennis. Hingis bevocht onder zware druk een tiebreak en legde toen loepzuiverheid in haar slagen. Zielsgelukkig sloeg ze na haar driehon derdste overwinning in het enkelspel alle be schikbare ballen de tribunes van Madison Square Garden in. Davenport walste over de Frangaise Nathalie Tauziat heen nadat ze de eerste set in de tiebreak had gewonnen: 7-6, 6-0. Minder dan een etmaal later kwam de verne dering. Het was maar goed dat de eindstrijd - voor het eerst sinds 1983 - weer over twee ge wonnen sets ging, want Lindsay Davenport kon niets fout doen. In één uur en één minuut kwam het einde voor de machteloze Hingis. Zij verloor haar laatste opslagbeurt op 'love' en maakte ook geen enkel punt toen de 23-jarige olympisch kampioene uitserveerde met drie aces. Daven port verdiende 1 miljoen gulden. „Ik speel op dit ogenblik mijn beste tennis", zei de kampioene. De 83ste editie van de Ronde van Italië voert de renners in 21 etappes van Rome naar Milaan. De organisatie presenteerde za terdag het volledige rittensche- ma. De Giro start op 13 mei met een proloog in Rome. Het is pas de tweede keer in 25 jaar dat de wedstrijd in de Italiaanse hoofdstad begint. De tijdrit over 13,5 kilometer loopt door de straten van het historische stadscentrum en eindigt voor de Sint-Pietersbasiliek ter ere van het jubileum van de katho lieke kerk. Op 4 juni eindigen de renners in Milaan. De strijd om de roze trui zal gaan over in totaal 3707 kilom- ter. De deelnemers moeten twee individuele tijdritten van respectievelijk 45 en 32 kilome ter rijden. De wielercoureurs zullen een hoogteverschil van 23.200 meter overbruggen. Dat is minder dan in de laatste twee edities, toen bedroeg dit 25.840 en 23.847 meter. Drie aankomsten zijn ge pland op een col, in Abetone, Praton en Sestrières. Het 'dak' van de Giro is ditmaal de col van Agenello (2748 m). Tijdens deze etappe wordt ook de col d'Izoard in Frankrijk beklom men. Marco Pantani werd telefo nisch op de hoogte gebracht over de samenstelling parkoers. De Italiaan, jaar als leider in de vo bo etappe niet meer moei. l'oc wegens een te hoge crietwaarde, bleef thui villa in Cesenatico wej e griep. Sinds zijn uitsii ia de Giro heeft hij niet itri wedstrijdverband gered e V „Het traject is mind tin dan in de vorige edi ns< Pantani weten. „Maarl eigenlijk geen zin o;se du erk

Leidsch Dagblad | 1999 | | pagina 22