Noordwijkse oppositie pbbyt voor Bronsgeest 'Wij zijn voorzichtig als het gaat om supporters' Duin Bollenstreek Jonge crimineel nog steeds voortvluchtig Bollenschuur wordt appartementencomplex Sfeervolle wintermarkt 'Winkel van Goudkade' gered Neem een proefabonnement, BEL 071-5128030 WEKEN VOOR/39,95 oetillers verslaan Straatklinkers ordwukerhqut/sassenheim Bij een blaaskapellenwedstrijd in (Gelderse Vaassen hebben de Koetillers uit Noordwijkerhout lerdagavond de Sassenheimse Straatklinkers op punten ver gen. Beide kapellen dicteerden het concours, waarop de trillers uiteindelijk aan het langste eind trokken. Zij ontvin- voor hun geslaagde optreden De Gouden Trompet. erststuk je maken in veiling Flora jigBURGIn bloemenveiling Flora in Rijnsburg kunnen tijdens bloembindcursus op maandagavond 13 en dinsdagavond 14 cember kerststukjes worden gemaakt. Op beide dagen wordt nar 120.00 uur begonnen. Aanmelden voor één van deze cursus- onden kan bij Piet van Rhijn (telefoon: 071-4033532) en bij ÜPeppelenbos (4026816). jj romfïetser aangereden zlcl icgom Een 44-jarige Hillegommer op een bromfiets werd or termorgen op de Stationsweg in Hillegom aangereden door itrs [ïauto die uit een uitrit kwam. Hij kwam ten val en moest met :ny kletsel naar het LUMC. De bestuurder van de auto, een Hille- 8» rie brommers op elkaar die iaai «NHEiMOp het fietspad van de Hoofdstraat in Sassenheim v len zaterdagavond om ongeveer elf uur drie brommers op el- agl ir. Een 16-jarige Katwijkse reed er vanuit de richting van de lie! odemolenweg en stopte aan de linkerzijde van het fietspad, c o achter haar rijdende Rijnsburger van 17 zag dat te laat, iste op haar en viel met zijn brommer midden op het fiets- i. Een 16-jarige Rijnsburgse in zijn gezelschap kon vervol is de gevallen bromfiets niet ontwijken en kwam ook ten val. Aj had een even oude plaatsgenote achterop. Alleen die moest, Stii t letsel aan het been, naar het Rijnland Ziekenhuis, rkoop handwerken voor Rode Kruis wuk« De afdeling Welfare Katwijk/Valkenburg houdt dins- 23 november een verkoopmiddag van handwerken. Deze is 14.00 tot 17.00 uur in Huize Duinrand aan de Nolensstraat V11 Katwijk. De opbrengst is bestemd voor het Rode Kruis, af- 162 ng Welfare Katwijk/Valkenburg. Hini-playbackshow in Welkom Lisse ii In danscentrum Welkom aan de Bondstraat in Lisse ure dt zondagmiddag 19 december een mini-playbackshow ge- ge iden. Twaalf kinderen die niet ouder zijn dan tien jaar imite- in een in kerstsfeer omgetoverde zaal hun favoriete arties- ,Het playbackfeest begint om 14.00 uur. De toegangsprijs Blraagt 2,50 gulden per persoon. ngerendebat in De Stip w vennep* Stichting Meerwaarde houdt vrijdag 26 november jongerendebat in het Nieuw-Vennepse jongerencentrum stip. Aan de hand van stellingen over de onderwerpen parti- itie, huisvesting, onderwijs en arbeid en vrije tijd worden de lies gepeild. Belangstellenden zijn welkom vanaf 19.30 urn- te Stip aan de Venneperweg 298. idsleden benaderen partijgenoten in provinciebestuur Campings maken zich op voor stroom voetbalfans uit buitenland duin- en bollenstreek peter van egmond/nienke ledegang De toerismesector maakt zich op voor de komst van scheeps ladingen buitenlandse voetbal supporters, komende zomer tij dens het EK voetbal dat in Ne derland en België wordt gehou den. Grote groepen supporters, waaronder Duiters en Engel sen, zullen echter moeite heb ben een goedkoop onderkomen te vinden in de Duin- en Bol lenstreek. Veel campings in de regio richten zich ook in die pe riode vooral op gezinnen. Het Noordwijkse Dijk en Burg is, als jeugdcamping bij uitstek, een uitzondering. Van de voorrondes verwacht eige naar P. Beuk geen problemen. En mocht de finale tussen Duitsland en Engeland gaan, dan is hij ook niet meteen hui verig. „Ik ga er niet van uit dat alle supporters problemen op leveren. Het ligt er maar aan wat voor begeleiding er is. Is het een reisorganisatie? Is er ie mand die de verantwoording neemt voor de groep? Is de lei ding niet goed en zijn er geen Camping Koningshof in Rijnsburg, waar de buitenlandse voetbalsup porter wel individueel een plekje kan vinden maar niet in groepsver band. foto pr mensen die de verantwoorde lijkheid willen nemen, dan doen wij dat ook niet. Overi gens, wat wij hier normaal ge sproken krijgen is negentig pro cent Nederlanders." Bij de Noordwijkse jeugdher berg De Duinark staat het per soneel nog niet in de deurope ning om supporters te verwel komen. Een medewerker die niet met zijn naamin de krant wil, signaleert problemen als er ineens een horde Engelsen voor de deur staat. „Wij krijgen hier vaak kinderen, groepen van scholen. We zijn dus voorzich tig als het gaat om supporters. Je kan er problemen mee krij gen, overlast in de nachtelijke uren." Dus stuurt De Duinark sup porters weer weg? „Dat hangt ervan af wat voor groep het is. We kunnen eventueel zeggen dat het al vol is." De tent slui ten dus, ook al zit het nog niet vol. Dat betekent dat De Duin ark dan minder bedden te ver geven heeft, „Maar het bete kent ook minder klachten. En wat klandizie betreft hebben we die supporters niet nodig." De overkoepelde organisatie RECRON Zuid-Holland, die als spreekbuis van onder andere campings en jeudgherbergen in de provincie optreedt, heeft in een vroeg stadium gesprekken gevoerd met de organisatie van het EK. Doel was de suppor- tersstroom 'in goede banen te leiden'. Die gesprekken liepen dood, inmiddels houdt alleen de WV van Rotterdam zich nog met de materie bezig. Ten zui den van Rotterdam, onder an dere in Voorne-Putten, zouden campingterreinen gereserveerd kunnen worden voor grote groepen. De gezinscampings onüopen met zo'n aanpak de grootste drukte. Ph. Kromhout van cam ping Koningshof in Rijnsburg: „We zijn een beetje bang dat er op goede campings per ongeluk een boel supporters komen. Supporters die zich daar niet thuisvoelen, omdat het gezins campings zijn. Toch willen we geen 'nee' zeggen, we willen proberen aan de aanvragen van supporters te voldoen. Bijvoor beeld een groep Italiaanse sup porters, is daar plek voor? En wil je Duitse en Engelse sup porters bij elkaar hebben?" Op Koningshof zelf zijn de voetbalfans niet op hun plek, denkt Kromhout. „Wij mikken op een andere groep, als ge zinscamping. Als groep suppor ters wil je bij elkaar staan, en de vraag is of daar plek voor is. In juni moet je ze teleurstellen. In dividueel zal het wel kunnen." Ook De Noordduinen in Kat wijk en Vredes Vreugde in Noordwijk verwachten hele maal buiten schot te blijven, voor zover ze niet al vol zitten. M. Smit van Vredes Vreugde: „Onze eerste vraag is of het be zoek in familieverband is. We hebben alleen bungalows en stacaravans. Voor supporters hebben we dus geen plaats, tenzij ze in gezinsverband ko men. Maar daar is niets aan voor hen." Duinrell in Wassenaar, met bungalowpark, krijgt zelden grote groepen aan de deur. „Wij hebben hier nog niet echt over nagedacht, maar ik ga ervan uit dat wij er totaal geen last van zullen hebben", aldus C. Schoenmakers van de Duin- rell-directie. „Ons bungalow park is er typisch één voor ge zinnetjes. Bovendien, als zich vlak voor het EK ineens een grote groep aanmeldt, loopt de ze grote kans dat alles al volzit. De meeste boekingen worden ruim van tevoren gedaan." sassenheim/leiden anp De 18-jarige crimineel die vast zat in jeugdgevangenis Teylin- gereind in Sassenheim, maar donderdag de benen wist te ne men, is nog steeds voortvluch tig. Dat heeft het ministerie van justitie bekendgemaakt. De jongen, die bekend staat als zeer agressief, werd voor controle bij de oogarts met een busje en twee begeleiders naar het Diaconessenziekenhuis in Leiden gebracht. Daar aangeko men wist hij zich met geweld te bevrijden van zijn twee bewa kers. De jongen sprong het bus je uit en verdween in het park nabij het ziekenhuis. De daar opvolgende zoekactie van de politie, onder meer met inzet van een helikopter, leverde niets op. De jongen is nog altijd voort vluchtig. „We geven aan zijn opsporing hoge prioriteit. Het is een impulsieve jongen met ge welddadig gedrag die we graag zo snel mogelijk terug willen hebben", aldus een woordvoer der van het ministerie. Waar voor en hoe lang de jongen in de jeugdinrichting heeft geze ten, wilde de woordvoerder niet zeggen. aa O le provincie een cruciale rol lijkt te gaan spelen in de wikkelingen rond nieuwbouwwijk Bronsgeest, is de rdwijkse oppositie haar partijgenoten bij de provin- ed( an het bewerken. De Combinatie (PvdA, Groenlinks -166). RPF/GPV en De Noordwijker hebben vorige aa gesproken met de woordvoerders ruimtelijke orde van PvdA, Groenlinks, D66 en SGP/RPF/GPV in ^inciale staten. Initiatiefnemer A. van Rijnberk (De binatie) weet nog niet wat die lobby heeft opgele- n„z )wuk job dek ilan, dat inmiddels Groot- wordt genoemd, eigenlijk al de zegen van ovincie. Het is in Noord- :hter sinds bijna een jaar le keus. Het Noordwijkse l je geeft nu de voorkeur [t 'en variant, bestaande uit igeest-Zuid en Offem- en onderhandelt daarover gedeputeerde staten. „Daar krijg je nauwelijks wat van te horen", zegt Van Rijn berk over die onderhandelin gen. Volgens hem geldt datzelf de voor de leden van provincia le staten. De bijeenkomst van deze week was er daarom op gericht de partijgenoten te 'in formeren over onze zorgen', al dus Van Rijnberk. Voor uitvoering van het alter natieve bouwplan moet het streekplan worden gewijzigd. Zo'n wijziging wordt door pro vinciale staten vastgesteld. Vol gens Van Rijnberk wordt de lengte van die procedure door het Noordwijkse college onder schat en is de met het alterna tief beoogde tijdwinst daardoor twijfelachtig. Hij houdt boven dien al enige tijd vol dat de aan dacht voor het alternatief zelfs tot vertraging heeft geleid. In plaats van, zoals afgesproken, een tweesporenbeleid aan te houden, verwaarloost het colle ge het spoor van Groot-Brons geest, vindt hij. De Combinatie heeft daarover voor de raads vergadering van volgende week schriftelijke vragen ingediend. De partij vraagt onder meer wanneer het aangepaste be stemmingsplan Groot-Brons geest ter inzage wordt gelegd en wanneer de verkaveling in Bronsgeest-Noord en de aan sluiting van de omgelegde Van Berckelweg op de Gooweg wor den uitgewerkt. Uit oogpunt van 'snel bou wen' is Groot-Bronsgeest vol gens Van Rijnberks partij nog steeds het aangewezen bouws- cenario. Of hij zijn partijgeno ten bij de provincie daarvan heeft kunnen overtuigen, zegt hij niet te weten. Die partijge noten hebben wel een zware stem in het provinciebestuur. PvdA, GroenLinks en RPF/GPV vormen met SGP en CDA het college van gedeputeerde sta ten. Hoe gedeputeerde staten, denken over het alternatieve plan van het Noordwijkse colle ge, is nog niet bekend. Het provinciebestuur is van uit Noordwijk ook door actie groep 'Bouwen Nu' benaderd. Ook die heeft de voorkeur voor Groot-Bronsgeest en vraagt aan de .provincie om er bij de ge meente op aan te dringen dat ze zich houdt aan dat plan. De bollenschuur aan de Teylingerlaan die wordt verbouwd tot appartementen. archieffoto dick hocewoninc SASSENHEIM PETER GROENENDIJK De authentieke bollenschuur aan de Tey lingerlaan 70 in Sassenheim wordt geres taureerd en verbouwd tot een wooncom plex met 13 of 14 appartementen. Waar schijnlijk vormt de restauratie van het rijks monument het begin van de ontwikkeling van het gebied Overteylingen in Sassen heim. Projectontwikkelaar Ballast Nedam heeft zich in 1998 al gemeld om te praten over invulling van het gebied, maar toen was de gemeente terughoudend. Nu wil Sassen heim wel praten met het Rotterdamse be drijf. Burgemeester en wethouders van Sas senheim willen 150.000 gulden uittrekken om de voorbereiding van de herinrichting van plangebied Overteylingen. Morgen be spreekt de politiek het voorstel in een ver gadering van de raadscommissie voor volkshuisvesting en ruimtelijke ordening. In 1997 wilde projectontwikkelaar Duyn- croft BV al aan de slag in het gebied Over teylingen. In opdracht van dit bedrijf had architectenbureau Klous Brandjes zelfs al een compleet plan opgezet voor de restau ratie van de schuur en bouw van een nieuw appartementencomplex naast het rijksmo nument. Ballast Nedam liet kort daarna echter zijn oog vallen op het gebied en kocht de grond van Duyncroft. De locatie Overteylingen, een gebied van zo'n vier hectare ten noorden van het cen trum van Sassenheim, is in het Pact van Teylingen opgenomen als potentiële wo ningbouwlocatie. De contingenten (het door de provincie toegestane aantal te bou wen woningen) die nodig zijn om daadwer kelijk te gaan bouwen, zijn pas in 2005 be schikbaar. Wanneer de gemeente woning bouw eerder wil toestaan, moet het een voorschot op de contingenten aanvragen bij de provincie. idwijkerhout» Sfeer creëren in en om het eigen huis. Dat was het the- 'an de Noordwijkerhoutse wintermarkt, die afgelopen weekeinde in het ee[ iwenhorst Congres Centrum werd gehouden. Kaarsen, bloemstukken, OP1 Iden en tierelantijntjes in alle soorten en vormen waren er te verkrijgen. iw dit jaar was de schilderijentaxateur. W. de Winter uit Haarlem. Hij gve|e werken onder ogen, die hij van een prijs 'voorzag". „Bezoekers vaak leuke stukken meegenomen, maar echte topstukken zaten er bij", vertelde hij. „Nee, ik heb geen Rembrandts mogen ontdekken. Nu ik dat ook niet verwacht, eerlijk gezegd. Wel heb ik mooie exemplaren 1 tra Leidse schilders gezien, van A. van Driesten en W. Pasman, bijvoor- d. En een prachtige van Bernard Viegers. Een bollenveld, olieverf op b k. De eigenaars konden de signatuur niet lezen en ook hadden zij geen van de waarde. Dat bleek in een geval toch zo'n tienduizend gulden te Vinter had zelf ook verschillende stukken meegenomen naar Noordwij- out. Hij had zelfs drie schilderijen tentoongesteld, met een prijskaartje boven de 100.000 gulden. alve op schilderijengebied, was er nog veel meer te zien en te koop het lopen weekeinde. Er was een stand geheel ingericht met speeldozen, deze traditionele muziek waardeert, kon zelfs cd's kopen met speel- smuziek. Een heel ander soort speeldoosjes was voor vijf gulden te koop. kleine doosjes waaruit - na het openen van het dekseltje - natuurgelui- kwamen. 'Haal de natuur in huis', was daarbij het devies, van de sympathiekste stands was die van Unicef, die geheel 'bemand' door schoolkinderen. Zij verkochten in het kader van de jubileumactie de Noordwijkerhoutse afdeling hun zelfgemaakte kaarten. De opbrengst naar Unicef. foto hielco kuipers lisse arie in't veld Het pand Heereweg 191 in Lis se, plaatselijk beter bekend als de winkel van Goudkade, is ge red van de slopershamer. Het witte huis dreigde tegen de vlakte te gaan, maar de ge meente heeft daar een stokje voor gestoken door het op de monumentenlijst te plaatsen. „Enige tijd geleden kwam me ter ore dat de ondernemer die het pand had gekocht en de op stallen wilde slopen om nieuw te bouwen", aldus wethouder F! Prins van ruimtelijke orde ning. „Ik schrok, want het is één van de oudste pandjes die Lisse nog heeft. Na óverleg met de monumentencommissie is besloten om te proberen het pand voor Lisse te behouden." Daarna heeft' de gemeente volgens Prins met de eigenaar gesproken. „Dat gesprek üep op rolletjes, ware het niet dat ik onlangs door de vereniging Oud Lisse werd gebeld en ver nam dat anderen het pand wil den kopen en het dus ook weer zouden kunnen slopen. De vraag was dus of het eigenlijk niet beter was om het betref fende pand tot gemeentelijk monument te verheffen zodat een eventuele sloop wordt voorkomen. En dat hebben we gedaan." Lissese Sandra Ciggaar wint opnieuw NK twirlen lisse haar techniek en 9,2 voor haar artistieke indruk. Samen met haar trainers Martin en Astrid Ste vens uit Den Haag gaat Sandra Ciggaar zich nu richten op het freestyle kampioenschap dat in april in het Belgische Deurne wordt gehouden. Daar hoopt de Lissese tickets te verdienen voor de Europese kampioenschappen in het Duitse Russelheim in juli en voor de wereldkampioen schappen die van 10 tot en met 13 augustus wor den gehouden in Den Bosch. Tijdens de Nederlandse kampioenschappen Twirlen, Strutting en Dancetwirl, die zaterdag in het sportcentrum Merwestein in Nieuwegein zijn gehouden, heeft de Lissese Sandra Ciggaar haar titel in de hoogste klasse geprolongeerd. Ciggaar zag haar prestatie bij het onderdeel twirling door de jury beloond met het uitzonder lijk hoge gemiddelde van bijna 9,3 punten voor

Leidsch Dagblad | 1999 | | pagina 19