De letterlijke opvatting van 'Dat kan ik ook' f De elf geboden van twee beroepssnobs Stroombedrijven in de etalage RSI door telefoonsseks ZATERDAG 20 NOVEMBER 1999 C 0 M M E T A A Nederland houdt uitverkoop. Volgens politieke afspraken is de energiemarkt vrij en alle stroombedrijven staan in de etalage. De elektriciteitscentrales van UNA in Noord-Holland en Utrecht zijn door Amerikanen opgekocht. Die van het Zuid-Hollandse EZH zijn in handen gekomen van Duitsers. Gisteren werd bekend dat EPON in het oosten en noorden van het land overgaat naar een Belgisch bedrijf. Alleen de centrales van EPZ in het zuiden zijn nog Neder lands. Lang zal het niet duren of de totale productie van elektriciteit in Nederland is eigendom van buitenlandse bedrijven. Op dit mo ment weet niemand wanneer dat opkopen stopt, want de nieuwe buitenlandse eigenaren worden op hun beurt weer door nog gro tere bedrijven opgeslokt. Hetzelfde geldt voor de distributiebedrijven van elektriciteit en gas. Het nieuwe logo op de servicewagens is nog niet droog of er is al weer een nieuwe fusie aan de orde, met natuurlijk een ander logo. Het is nog steeds wennen aan NUON in de randstad, maar dat kan weer snel veranderen. Buitenlandse bedrijven loeren al lang op de ze Nederlandse energiereus. De democratische controle op de energiebedrijven is intussen nog maar minimaal en de vraag dringt zich op of Nederland nog wel iets te vertellen heeft als de multinationals de consumentenprijzen beginnen op te drijven. Intussen wentelen provincies en gemeenten zich als oorspronkelij ke aandeelhouders in rijkdom, want de opkopers zijn niet kinder achtig met betalen. De besturen van Noord-Holland, Utrecht en Amsterdam bijvoorbeeld krijgen elk niet minder dan 1,4 miljard gulden van het Amerikaanse Reliant. Zoveel geld ineens hebben de politici nooit eerder te verdelen gehad. Het is de vraag of die eufo rie terecht is. Een flinke adder onder het gras is dat met dat geld nog.diverse onkosten van de stroomproducenten betaald dienen te worden. Het gaat om missers uit het verleden, zoals projecten voor stads verwarming en te dure importcontracten voor gas en stroom. De directies van de opgekochte centrales weten op dit moment nog niet eens hoe groot die extra kosten precies zijn. Het lijkt raadzaam dat provincies en gemeenten nog even wachten met het besteden van de extra miljoenen. Hardleers Het schemergebied tussen plagiaat en synchrone creativiteit Volgens mij zijn ze een beetje hardleers bij de redactie van BB. Ze weten niet meer hoe ze het spannender kunnen maken. De ingrepen die ze doen, werken allen averechts. Hekelde ik vorige week al de blunder om twee nieuwe meisjes aan het huis toe te voegen na het vertrek van Mona en Bianca, nu overwegen ze bij een eventueel ver trek van Anouk een oud-bewoner terug te plaatsen, omdat ook dat in de 'spelregels' staat. En dat, terwijl Ruud ('Ik ben een sportman, hè') tijdens de vorige week gehouden nominatieronde stelde, dat hij wilde zien wie de sterkste was. 'Ik zie het als een Tour de France', zei hij. 'Als er daar een afvalt, komt er ook geen nieuwe bij'. Wijze woorden van de man die duidelijk zijn favorietenrol voor het winnen van het kwart mi Ijoen over aan herdragen is aan Willem en/of Karin. Tegelijkertijd is huilebalkje Anouk aardig aan het wen nen. Het aantal tranen neemt af en het aantal grapjes van haar neemt toe. Als ze niet wordt weggestemd komende donderdag, dan blijft ze. Volgens mij is ze danig onder druk gezet door het productieteam van BB. Die zagen de bui al hangen en vermoedden terecht dat het bij een modellenbureau gescoute treurwilgje niet bestand was tegen storm, die de bewoners haar richting op stuurden. Ik denk dat Vero nica Anouk heeft laten weten, dat ze wel'kan fluiten naar de 25.000 gulden die haar in het vooruitzicht werd gesteld bij een eventueel vertrek uit het huis. Ik kan het niet bewijzen hoor, maar ik begin steeds meer in doorge stoken kaart te geloven daar in Almere. Als Ruud door de redactie nu ook al geschoffeerd gaat worden middels een terugkeer van een oud-bewoner en ook nog eens een filmpje krijgt te zien waarin zijn dochtertje aan het huilen is omdat ze hem mist, kan hij er donder op zeggen dat hij de eerstvolgende is die bij een eventuele nominatie toevallig de meeste stemmen krijgt van BB-kijkend Nederland. Er zullen nog wel mensen zijn, die denken dat het er allemaal eerlijk aan toe gaat. Ik geloof er in elk geval geen moer meer van, maar het kan best zijn dat dat komt omdat ik de BB-wedstrijd bij ons in huis dan dreig te verliezen. Een sekslijnmedewerkster in Florida heeft zich naar een uitke ringsregeling met haar werkgever weten te masturberen. De thans 40-jarige werkneemster die anoniem wenst te blijven, klaagde haar werkgever. CFP Enterprises, in april aan omdat haar opdracht luidde „al het mogelijk te doen om klanten zo lang mogelijk aan de lijn te houden". Zij masturbeerde daartoe, sprekend met de klan ten, wel zeven maal per dag. Daardoor kreeg ze aan beide handen muisarm-achtige klachten, doordat bepaalde zenuwen te veel en te lang onder druk kwamen te staan. De vrouw gebruikte één hand voor de telefoon en de andere om namen van klanten en htm voorkeuren te noteren en zichzelf tij dens de gesprekken een orgasme te bezorgen. Gesprekken duur den gewoonlijk rond vijftien minuten, ofschoon bellers die speci aal naar de vrouw vroegen dertig minuten kregen. In haar klacht bij de Arbodienst had de vrouw om een regeling van 267 dollar per week gevraagd, uitgaande van haar weekloon van 400 dollar. Rtr-ANP Opklaringen en lichte vorst Aanhoudend afwijkend weer in grote delen van Europa. De IJslandse thermometers stevenden gistermiddag menige plaats in zuidelijk Euro pa voorbij. In de stad Akureyri werd het maximaal 16,5 graad tegen 16,0 in Barcelona. Tegelijkertijd leidde een exodus van koude lucht boven het gebied rond de Middellandse Zee tot de vorming van een depressie met stormweer. In zuidelijk Frankrijk stak de Mistral op en op Corsica werden zelfs windsnelheden tot gemiddeld 140 kilometer per waargenomen. Bij ons was het na het uitgesproken buiige weer in de nacht en vroe ge ochtend, waarbij ook vrij veel onweer werd waargenomen, best aardig weer. In de loop van de ochtend brak de zon door en ook in de middag was er flink wat zonneschijn. De maximumtemperaturen bereikten evenwel geen hogere waarden dan 5-6 graden. Op Val kenburg werd het 4,5, Schiphol 4,7, Bloemendaal 5,1 en in Al phen a/d Rijn 5,8 graad. In de loop van vannacht kwamen er van het noordoosten uit buien opzetten maar deze brachten slechts weinig neerslag. Van daag is het eerst bewolkt met enige regen of enkele buien. In de middag en avond neemt de neerslagactiviteit af en ge leidelijk klaart het op en neemt de noordoostenwind af. De komende nacht kan het een paar graden vriezen. Morgen overdag plaatselijk mist, later wolkenvelden maar wel op M de meeste plaatsen droog weer en middagtemperaturen tot 3-4 graden. Maandag gaat een oceaanfront pogingen ondernemen om de stroperige kou boven het Europese vasteland beentje te lichten. Dat proces gaat gepaard met een toe name van de bewolking en later gaat ook neerslag (regen en sneeuw) vallen. In de loop van volgende week waait de wind uit het zuidwesten en stijgt de temperatuur tot 8-9 graden. Bepalend voor het weerbeeld wordt dan een ho- gedrukgebied boven het zuiden en zuidwesten van Euro pa en een diepe depressie bij IJsland. jan visser Cöster, bij de Kamer van Koop handel bekend onder de firma naam WWC tv-programma's, meent dat er zonder een gulden vergoeding mooi weer wordt gespeeld met het spelconcept van 'Dat kan ik ook'. Daarente gen wordt Bartlema ervan ver dacht met het programma-for- mat 'De jury' aan de haal te zijn gegaan. Jurist mr. J.B. Boone heeft als vermeende bedenker besloten ID D-tv en de NCRV te dagen. Het kort geding dient op 13 december in Amsterdam. Cöster is intussen bezig met de oprichting van een octrooibu reau voor tekstschrijvers. „Het jatwerk moet maar eens afgelo pen zijn.' De Haarlemse tekst- en scena rioschrijver Wiegert Werningh Cöster is het onderhand spuug zat dat omroepen en tv-pro- ductiebedrijven zich onbe schaamd ontfermen over wat hij zijn geestelijk eigendom noemt. Hij is druk doende een Nederlands octrooibureau voor tekst- en scenarioschrijvers op te richten. Voor hem is het niet eens meer een vermoeden dat tv-camera's geregeld worden gericht op zijn programmafor- mats, die eerder zogenaamd ongeschikt waren bevonden voor uitzending. „Het is me de laatste jaren al een stuk of vijf keer overkomen dat ik naar de televisie keek en vervolgens dacht: 'Goh, deze formule komt me wel heel erg bekend voor'. En dan restte mij vervolgens geen andere constatering dan het simpele feit dat een of an dere slimmerik met mijn idee aan de haal is gegaan. Het is te gek voor woorden, zo veel er wordt gestolen. Het gaat als volgt: 'Je gaat met een program- mavoorstel naar een omroep of een tv-producent. Vervolgens wordt dat afgewezen, waarna het enige tijd later door eigen mensen wordt uitgewerkt. Laatst hoorde ik Martine Bijl als presentatrice van Meneer Van. Dale Wacht op Antwoord bijiia woord voor woord mijn con cept voorlezen." Eind 1992 probeerde Werningh Cöster zowel RTL4 als ID-tv te interesseren voor zijn spelcon cept, dat hij vergezeld liet gaan van de werktitel 'Dat kan ik ook'. Programmadirecteur Bert van der Veer en medewerker De ene partij verwijt de andere ordinair plagiaat te hebben ge pleegd; in omgekeerde richting wordt geroepen dat er ook nog zo iets bestaat als synchrone creativiteit. In minder ingewikkeld Ne derlands: onafhankelijk van elkaar kunnen twee personen op ver schillende locaties bij toeval op een en hetzelfde idee komen. Bij twee van die welletjes nietes-spelletjes zijn Haarlemse tv-program-' mabedenkers betrokken. De een heet Wiegert Werningh Cöster, de ander is de bij ID D-tv werkzame Rob Bartlema. Wiegert Werningh Cöster: „Het jatwerk moet maar eens afgelopen zijn." foto united photos de boer marisa beretta Jos Bergenhenegouwen formu leerden op 8 maart van datzelf de jaar deze schriftelijke reactie namens de commerciële om roep: 'Uw concept Dat kan ik ook is zeker orgineel en aardig uitgewerkt. Desondanks zien wij in ons programma-pakket geen mogelijkheid voor een dergelijke spelserie'.(„.) Nogal familiair liet namens het toen nog ID D-tv hetende ID- tv ene Raoul Eldering op 31 maart 1^93 'beste Wiegert' we ten geen kans te zien de voor stellen voor een televisiepro gramma in ontwikkeling te ne men. Maar tot verbazing van Werningh Cöster kondigde pre sentatrice Anniko van Santen op zondagavond 7 november rond de klok van acht uur bij RTL4 voor het eerst de spel show'Dat kan ik ook' aan. Tij dens de aftiteling kwam boven dien ID D-tv als producent voorbij. „Niet alleen qua naam, ook inhoudelijk kwam het pro gramma overeen met het door mij toegezonden spelconcept. Hoe toevallig toch!" Ontstemd vroeg de gepasseerde tekstschrijver reeds de volgende dag RTL's programmadirecteur Bert van der Veer schriftelijk om opheldering en betaling van een achterstallige vergoeding. Maar drie dagen later faxte Van der Veer 'geachte Wiegert Werningh Cöster' onder meer dat 'Dat kan ik ook' een uit Bel gië gehaalde format betrof. „Er bestaat ook nog zoiets als de synchroniteit van de creativi teit." Vreemd genoeg gaf een vrou welijk redactielid van ID D-tv Werningh Cöster telefonisch te verstaan dat het programma idee uit Engeland was geïmpor teerd. „Het punt is dat je als kleine ondernemer bij die gi ganten van omroepen en pro ductiebedrijven geen vinger tussen de deur krijgt. Al met al schat ik tonnen aan inkomsten te hebben gederfd." Toeval of niet, maar het tv-pro- ductiebedrijf ID D-tv geeft z'n naam aan nog een tv-program- ma, waarvan een ander de rechten claimt. Het gaat in dit geval om jurist mr. J.B. Boone uit Wijk bij Duurstede die be weert dat hij en zeker niet de voor ID D-tv werkende Haar lemmer Rob Bartlema de be denker is van de programma formule 'De Jury'. Inmiddels zond de NCRV twee afleverin gen uit van deze serie, waarin een geselecteerde groep Neder landse burgers voor rechter speelt in een strafzaak die wordt nagespeeld. Boone zweert het programma-idee reeds in 1994 bij een notaris te hebben gedeponeerd en het ook met een vertegenwoordiger van ID D-tv te hebben be sproken. Dat laatste wordt bij het productiebedrijf ontkend. Aangezien mr. J. Leijendekker als kantoorgenoot en advocaat van Boone een juridisch steek spel rond De Jury in gang heeft gezet, spreekt men zich bij ID D-tv uitsluitend off the record uit. Gezegd wordt dat met Boone geen zaken zijn gedaan en dat de bedenker van het programma, te weten Rob Bart lema, in eigen huis rondloopt. En deze doet er („Van geen kwaad bewust") op advies van de Amsterdamse jurist mr. R.S. Ie Poole vooral het zwijgen toe. De advocaat van ID D-tv zegt 'uitermate geboeid' te zijn door wat tegenpartij Boone zijn op drachtgever aanwrijft. Zoals hij ook met interesse kennis zegt te nemen van het relaas van Wie gert Werningh Cöster. „Maar met alle respect voor wat te berde wordt gebracht, kan ik volstaan met te zeggen dat pro gramma-ideeën niet be schermd zijn. Alleen de uitwer king ervan." Mr. Boone wil dat nog wel eens zien, vandaar dat hij besloten heeft 'De Jury' op 13 december door de Amsterdamse rechter te laten toetsen. „Ik ben be nieuwd naar de uitspraak", zegt Wieger Werningh Cöster als be langhebbende. „Intussen ben ik al bezig met de oprichting van een soort octrooibureau. Bij een dergelijk overkoepelend orgaan zouden alle program- maformats moeten worden ge registreerd en getoetst. Hoog tijd dat er recht wordt gedaan aan het geestelijk eigendom van ideeënmensen. 'Ik kan dat ook' wordt soms wel heel erg letter lijk opgevat." GERARD VAN PUTTEN 'sy Nog 42 dagen en heinnl we millennium breeaarc Reden voor deze kra in een dagelijkse seri rug te kijken op bel; gebeurtenissen diej grepen op correspoi rende data in de afgi ,'gst 1000 jaar. Deze weel rnd nov 1917: Bolsjevistficta overen Moskou; 161 1532: Inca's uitgemt Dei 17 nov 1869: Openii idd; Suezkanaal; 18 novj «k\ Première van Ben 8 ier 1 nov 1918: Von Richl groep voor laatste n bijeen; 20 nov 1932: beving in Nederlam )QC 20 NOVEMBER 1932 'ddi De meeste zijn nauweli mst€ kenbaar en in het algei euv het een ongevaarlijk fei n ee in ons land. Maar toch, 'Sv november 1932 wordti 11 lp Nederland en in grote van België, Duitsland e land een aardbeving ge ortv die hier lange tijd de kr ooit genoemd zal word [or in 1992 blijft dat record staan', aldus seismoloo van het Koninklijke Ne nst^ Metereologisch Instituise dat jaar is de aardbevin et 1 Roermond, met een kn m 8 5,8'. In 1932 blijft de w(jdf 5,0 steken, maar het isi voor een paniekstemi het episch centrum in 'De bevolking rende, sc nachtgewaad, de straat haalt Dost de herinnei Het is de zogeheten Pet breuk die voor het onh De Peelrandbreuk en biss - de andere breuk aardkorst in het zuiden land - liggen aan weers van de Centrale Slenk, van de aarde dat langz het wegzakken is. Hoei aardbeving van Roerm cennia later voor veel g schade zorgt, levert Ud scheuren in gebouwen Ooggetuigen zijn gesch meubelen dansten op ruiten rinkelden en sch )et zwaaiden langs de mui Nederland is het koninkrijk van de wansmaak. De koningin rijdt in een Ford en de premier eet tijdens de lunch een kadetje kaas. De aandacht voor detail en liefde voor het betere leven zijn in deze calvinistische moe rasdelta ver te zoeken. Uitgere kend twee beroepssnobs, hoofdredacteur Jort Kelder van het maandblad Quote en free lance-journalist Yvo van Regte- ren, schreven een gids voor mensen die alleen met het bes te tevreden zijn. 'Extravaganza!' heet het bundeltje. De belegen dertigers Kelder en Van Regteren, twee heren die net in de wereld van de journa listiek komen kijken, maar al wel over een scherpe en cyni sche blik beschikken, bestrijden in 'Extravaganza!' de middel maat. De schrijvers bezingen de wereld van het maatwerk. In elf geboden definiëren zij de 'ba sics' van de bezittende klasse. „Nederland is helaas het land waar de middelmaat regeert", zegt Van Regteren. „Ga zelf maar na", roept Kelder. „De trekhaak is in Nederland de meest verkochte accessoire. En loop eens door de stad en tel de heren in campingsmokings en met burgemeesterskettingen om de hals. Je schrikt je rot. Ne derland is het land van de lelijk heid. Niet voor niets zijn Aard appel Anders, de DAF 33 Vario- matic en de Vacu-vin Hollandse vindingen. Dat is toch om dol van te worden. Daarom hebben we de elf geboden gemaakt." Het eerste gebod luidt: Spende ren is leren. „Het leven begint en eindigt met bloemen. Mag het intermezzo dan alstublieft zo draaglijk mogelijk zijn?" Het tweede gebod: Een auto heeft minstens zes cilinders. 'Het leven begint pas echt bij een V6. Een wagen hoort naar leer en Havanna's te ruiken. Kies daarom voor maatwerk. Een Aston Martin, Alfa, Porsche „Een auto heeft minstens zes cilinders. Het leven begint pas echt bij een V6. Een wagen hoort naar leer en Havanna's te ruiken. Kies daarom voor maatwerk. Een Aston Martin, Alfa, Porsche of Ferrari mét een symfo nieorkest in de uitlaat. Een auto is een minnares en na drie jaar ruil je haar in." foto gpd of Ferrari mét een symfonieor kest in de uitlaat. Een auto is een minnares en na drie jaar ruil je haar in." Het derde gebod: Drijven is een noodzaak, leven niet. „Een schip is een must. Weinig duur speelgoed heeft zo verbluffend weinig functie als een plezier vaartuig. Bovendien: een schip is langzamer dan een vliegtuig, minder comfortabel dan een buitenhuis, maar duurder dan een auto. Op zee worden miljo nairs en miljardairs beter ge scheiden." Het vierde gebod: Er zijn twee vliegklassen: eerste klas en met kinderen. „Op de grond is ie dereen gelijk, maar in de lucht heerst nog steeds de geruststel lende, overzichtelijke klassen maatschappij. Een tip: Kies voor een Aziatische maatschap pij. Die selecteren ook op uiter lijk. Kies anders voor de Con corde, of laat je met een heli kopter afzetten." Het vijfde gebod: De zwaarste last van een reiziger is een lege portemonnee. „Reizen doe je 5- sterren, of koop een privé-ei- land. Niet een drassig reepje Vinkeveen, maar op Fiji of de Seychellen. Ga anders naar een 5-sterrenresort." dan Ho id hi Dure schnabbel In onze krant lees ik dat Golden Earring een deun gaat componeren in opdracht van het Nederlands Olympisch Comité. Het lied gaat gespeeld worden bij wed strijden met een Nederlandse inbreng: „Het wordt een Engelstalig(l) nummer ter inspiratie van sporters, officials en publiek. Wij proberen in principe de olympische gedachte te laten horen", al dus een woordvoerder van de groep. Mooie vage zinnen. Commercieel want Engelstalig en tegelijk principieel want olympisch gedachte. Natuurlijk, als het NOC bij je komt met een zak geld en het verzoek om een com positie. dan ben je bereid tot de Engelstali ge olympische gedachte, desnoods in princi pe. Niemand weet wat muzikaal gezien de olympische gedachte is, dus het is allemaal onzin. Maar maak dat het Olympisch Comi té maar eens wijs. We worden hier geconfronteerd met hetfeit JOOST PRINSEN dat besturen van maatschappelijke instellingen doorgaans geen flauw benul hebben van de wereld van de kunst. Meestal is dat in het nadeel van de kunstenaar maar Golden Earring gaat er zijn voor deel mee doen. Ik moet denken aan Vincent Youmans, de compo nist van het onsterfelijke Tea for two'. Ooit kreeg hij visite van de Amerikaanse gezondheidsraad. De da mes en heren maakten zich zorgen over de hygiëne onder de jongste jeugd. Kon Youmans geen liedjes componeren waarin handen wassen en tanden poetsen werd aanbevolen De componist trok een duur gezicht. Een dergelijke opdracht vereiste na tuurlijk studie. Hoe stond het er met de hygiëne pre cies voor en welke muzieknoten vielen in de smaak bij de Amerikaanse kleuter. Daar moest op gestu deerd worden. Dat begrepen%de dames en heren, die studie moest er komen, daar was budget voor. Onthou: als je zo'n bestuur op je dak krijgt hebben ze altijd budget in hun achterzak. Youmans liet het gezelschap uit, ging achter de piano zitten en com poneerde snel een simpel deuntje („You wóshyour hdnds, you brush your tééth, do dó do dó do dó"). Drie weken later stuurde hij de song op vergezeld van een nota voor de vele manuren die hij in de stu die had gestoken. Zo hoort dat. Wat snelheid betreft stond Harry Bannink ook zijn man. Op een ochtend meldde zich een koerier van de NCRV: „Meneer Bannink, ik kom het liedje op halen dat u toegezegd hebt voor het programma Farce Majeure.De maestro had die opdracht verge ten maar hij liet niets merken. „Komt u binnen", zei hij vriendelijk, „mijn vrouw schenkt een kopje kof fie voor u in, terwijl ik de noten even in het net overschrijf. Dat is makkelijker voor de pianist. Daarna ging hij naar zijn studeerkamer en compo neerde in vijf minuten het gevraagde lied. Het maakt mij weinig uit wat Golden Earring, ik uist niet eens dat ze nog besronden, vafl datNOC- lied bakt. Het zal wel een vrolijke mars of wals wor den, want dat zijn bijna al die sportdeunen. Als ze dat bestuur maar een fikse poot uitdraaien. Daar zou ik, als ik hen was, heel principieel in zijn. Het zesde gebod: Proef 1 met de portemonnee. derlander eet in bedrijf n nes. Niet doen. Voor de gende is eten de esseni kening detail." Het zevende gebod: Ha (EQ uit drank dan drank uil „De Nederlandse bijdr mt c alcoholische versnapei )e(jti blijft beperkt tot de flui ,t Freddy en de Vacu-vin. ken nippen aan Dom P lt v een cognac Napoleon.! |as overwinning verdien je pagne, bij een verlies hi nodig." J Het achtste gebod: Spa 1(jer nooit ontaarden in natt ken. „Golf is een good* spoiled', zei MarkTwai heeft gelijk. Kies voor ja schiet niet met losse flo Of anders: ga zeezeilen Formule I racen. Dat zij bare geldverslinders. Bo dien: er staat altijd peri tot je beschikking." Het negende gebod: Dr 1 maatwerk. „Vrouwen h nertsjassen, haute couï bundigheid en mannen n verdragen elkaar mint I Dus: neem maatwerkw blieme stof en snit. Ooi nachts." Het tiende gebod: „Als[ neel wordt beschouwd E mensen, dan is het niet f» ze te houden. 'Een jooi de stelt: ik wens u veelj neel. Een verstandig pi ger ooit de helpende b ft Neem ze in huis, maai del ze niet als mensen.' Het elfde gebod: Doodg je zelf bepalen. „Er zijn scher levensfases dan d f gaan. Oud worden bijv beeld. Doodgaan is een Wie beseft dat het hier korter duurt dan het h maals neemt maatregt niet voor een granietei onder een treurwilg, ff zeker je van een praalt laat je afschieten naar MIKE BELINFANTE 1S| i-g' im 'yer 17 n ■li la jfw Ui 'I 'P§ n de

Leidsch Dagblad | 1999 | | pagina 2