De directeur heeft eindelijk grote vakantie 'Bouwen Nu' roept hulp in van provincie Sassenheimse 'bom' was nawee van mislukte liefde Duin Bollenstreek GPV en RPF blijven in Katwijk aparte partijen 'Wat moeten jullie et een nuchtere Fries'? Neem een proefabonnement WEKEN VOOR f 39 95 BEL 071-5128030 lidenaar opgepakt voor steekpartij lonwiJKEen 18-jarige Leidenaar is opgepakt voor het inste- >0 |op een medewerker van een horecagelegenheid in het cen- nvan Noordwijk. De steekpartij had in de nacht van 12 op november plaats. De Leidenaar, naar verluidt een 'lastige nt' in de horecagelegenheid, stak op de 45-jarige medewer- nadat laatstgenoemde hem tot bedaren had gebracht. q, leven aangehouden in Lisse Twee Utrechters zijn gisteravond in Lisse aangehouden, dat ze uit een bedrijf aan de Haven in Lisse een portemon- hebben gestolen. De politie was op weg naar de Haven om ces-verbaal van de diefstal op te maken, toen ze de twee die- tegen het lijf liepen. De politie herkende de mannen aan opgegeven signalement. De Utrechters ontkennen de dief in alle toonaarden. PETER GROENENDIJK De christelijke partijen GPV en RPF blijven in Katwijk twee afzonderlijke fracties vormen. De landelijke unie van GPV en RPF, die op 22 januari 2000 officieel in werking zal treden en een nieuwe naam zal krijgen, zal in Katwijk voorlopig niet vertegenwoor digd worden. De GPV in Katwijk vindt de lokale samenwerking met de SGP te waarde vol om deze te beëindigen. Volgens raadslid P. Rietveld (GPV) zal voorlo pig niets veranderen in de huidige po litieke situatie. „De samenwerking Kamerlid Van Dijke overweegt naamsvoering te verbieden met SGP heeft een flinke historie, die stop je niet zomaar weg. SGP'er M. van Rooijen wil de sa menwerking evenmin opgeven, maar benadrukt dat een gezamenlijke frac tie van de drie christelijke partijen voorlopig ook niet aan de orde is. „Dat zou misschien ooit kunnen, maar voor de eerstvolgende lokale verkiezingen in 2002 geldt dat zeker nog niet. De verschillen zijn te groot om die voor 2002 te overbruggen." Ook J. ten Hove (RPF) ziet voorlopig niets in samenwerking tussen zijn partij en SGP. „Daar is het nog veel te vroeg voor", aldus Ten Hove. De Katwijkse raadsleden van de christelijke partijen reageren hiermee op opmerkingen van RPF-fractievoor- zitter Leen van Dijke, die deze week tijdens een RPF-bijeenkomst in Rijns burg liet weten dat lokale afdelingen van RPF en GPV zo snel mogelijk moeten gaan samenwerken. Volgens Rietveld kan Van Dijke de lokale situa tie echter niet zomaar veranderen. „Hij heeft niks te willen", aldus het Katwijkse RPF-raadslid Ten Hove. Van Dijke benadrukt desgevraagd dat de doorvoering van de verande ringen op lokaal niveau hem wel de gelijk ernst is. „De landelijke partijbu reaus van GPV en RPF gaan sterk aan dringen op doorvoering van de nieu we unie naar lokaal niveau. De lokale afdelingen moeten wel hele goede re denen hebben om daar geen deel aan te nemen. Ik doel dan op emotionele conflicten tussen twee lokale frac ties." Van Dijke meent dat de twee partij en in Katwijk zo snel mogelijk een fractie moeten gaan vormen. Als ze dat niet doen, kan het partijbureau ze verbieden om de namen GPV en RPF nog langer te dragen. Wij komen op 22 januari met een volledig nieuwe naam voor de unie van GPV en RPF. Dat doen we niet voor niets. Als die naam lokaal niet wordt gehanteerd, kan dat verwarrend werken. Ook in Katwijk is een verbod op het dragen van de oude namen een optie." Joke Slot verlaat het Fioretticollege na 33 jaar Meer dan 400 woningzoekenden bij actiegroep De Noordwijkse actiegroep 'Bouwen Nu', die inmiddels 400 woningzoekenden achter zich heeft staan, heeft de hulp ingeroepen van het college van Gedeputeerde Sta ten (GS). Zij wil dat de gemeente het vaststellen van het bestemmingsplan voor de nieuwbouwwijk Groot Brons geest niet langer uitstelt. In een brief doet de groep een dringend beroep op GS om Noordwijk hiertoe aan te sporen. NOORDWIJK MARUKE DEN HOLLANDER De groep wil dat er snel ge bouwd wordt omdat de wo ningnood groot is in de bad plaats. In de brief doet de actie groep ook uit de doeken hoe de gemeente al sinds 1991 bezig is met de voorbereidingen voor de ontwikkeling van de wo ningbouwlocatie Groot Brons geest. 1200 woningen moeten er komen, die kunnen voorzien in de huisvestingsbehoefte van de meer dan 1.000 woningzoe kenden. Bouwen Nu licht GS ook in over het feit dat er na af ronding van het Vinkeveld, be gin jaren negentig, van betaal bare nieuwbouw in het dorp nauwelijks meer sprake is ge weest. „Dit betekent dat star ters op de woningmarkt eerst bij een leeftijd van ongeveer 34 jaar voor een sociale huurwo ning in aanmerking kunnen ko men. Dit is naar onze mening een volstrekt absurde en on aanvaardbare situatie", zo schrijft de actiegroep aan de provincie. Geschetst wordt hoe in 1996 eindelijk een besluit wordt ge nomen over het ontwikkelings plan Groot Bronsgeest. De Van Berckelweg moet om de wijk heen wordt gelegd en zal ten zuiden van de ijsbaan worden aangesloten op de Gooweg. Een raadsbesluit dat, na felle pro testen van bewoners van de Gooweg en directe omgeving, vervolgens weer ter discussie komt te staan. Het besluit blijft echter gehandhaafd en wordt in het collegeprogramma van 1998 opgenomen. Er komt een ontwerpbestemmingsplan en de Provinciale Planologische Commissie (PPC) brengt daar over positief advies uit. Enig punt van kritiek betreft het tra cé van de omgelegde Van Berc kelweg. De weg zal binnen de in het streekplan aangegeven wijkcontour moeten komen te liggen en niet, zoals de ge meente wil, erbuiten. Maar dan is er eind 1998 in eens het initiatief van twee raadsleden (voormalig CDA- wethouder V. Salman en G. Duijndam van NB) die voorstel len het noordelijke deel van Bronsgeest als bouwlocatie te laten vervallen. Als alternatief stellen zij voor alleen Brons- geest-zuid te bebouwen. In dat geval kan immers de Van Berc kelweg blijven waar hij is. Om toch voldoende woningen te kunnen realiseren stellen zij als alternatief voor om het gebied ten zuiden van het landgoed Offem aan te wijzen als wo ningbouwlocatie, met als mo tief dat er dan sneller gebouwd kan worden. Protesten tegen de wegomlegging zullen dan im mers de boel niet kunnen blok keren. Bouwen Nu vindt het echter van weinig ruggengraat getui gen om er op voorhand al van uit te gaan dat een beperkt aan tal Noordwijkers in staat zal zijn de start van de dringend ge wenste woningbouw langdurig te blokkeren. Volgens de actie groep kleven er aan het alterna tief de nodige bezwaren. Zo gaat het plan ten koste van 500 woningen in Bronsgeest-noord. „Een prachtige woonwijk gaat hiermee verloren", aldus de ac tiegroep. Een ander argument is dat er sprake zal zijn van kapitaalver nietiging ter grootte van circa 8 miljoen, nu de gemeente de gronden in Bronsgeest-noord al voor een belangrijk deel heeft aangekocht, maar niet meer voor woningbouw zal benutten. Het laatste tegenargument is dat de keuze voor het alterna tief inhoudt dat de zekerheid van woningbouw in Brons geest-noord wordt ingeruild voor een onzeker woningbouw plan in Offem-zuid, waar alle grond nog moet worden aange kocht. Bouwen Nu wijst in haar brief nog op het feit dat aan de keuze voor bouwen in Offem-zuid eveneens risico's van bezwaren en vertragingen kleven. De ac tiegroep vindt het verder onbe grijpelijk dat het college het al ternatief, zonder enige inspraak van de Noordwijkse bevolking, heeft omarmd en het breed ge dragen plan voor Groot Brons geest vrijwel heeft verlaten. De affaire met de vermeende bom die zater dagmorgen voor grote commotie zorgde in de Sassenheimse Julianalaan, blijkt niet het ge volg van kwade opzet. De Explosieven Oprui- mings Dienst (EOD) moest er die dag aan te pas komen om te constateren dat het om een onschuldig kistje met brieven en sieraden ging. Zeven woningen moesten worden ont ruimd. Het kistje blijkt eigendom van een Sas- senheimer wiens relatie juist op de klippen was gelopen. Zijn partner wilde hem het kistje teruggeven, maar durfde dit niet persoonlijk te doen. De voormalige partner koos daarop voor een uitzonderlijke aanpak. Ze liet een briefje achter onder de ruitenwisser van een politie auto in Lisse, met daarin het verzoek het kistje terug te geven. De politie kreeg in het briefje ook aanwijzingen waar het pakket te vinden was: in een sloot bij de Julianalaan, verpakt in een vuilniszak. De EOD draafde vervolgens op, zeven hui zen in de omgeving werden ontruimd, de twaalf bewoners zochten elders een veilig heenkomen. Totdat bleek dat de vuilniszak geen explosieven, maar een kist met sieraden en brieven bevatte. Volgens de politie had de vrouw zich niet gerealiseerd dat er zo veel commotie om het pakket in de vuilniszak zou kunnen ontstaan. Omdat er geen sprake is van kwade opzet, heeft het incident geen gevolgen voor haar. ns in Lisse ontspon zich [ustus het volgende ge- Vraag aan Ben Huitema: ij de nieuwe prins carna- irden van De Gaapstok- totwoord: „Wat moeten n hemelsnaam met een ere, stijve Fries?" Tsja, loeten die carnavalsvier- an de Gaapstokken nu en Huitema, geboren Bolsward) en voorzitter t FC Lisse? De afgezwaai- neenteambtenaar stond n de Lisser leefgemeen- nu niet bepaald bekend nand die voorop liep in onaise. Huitema, pardon, Ben de Tweede, zegt vier 'na zijn benoeming: je wat ze zeiden van De 'tokken? Dat ze mij een hadden gadegeslagen en mij een uitstekende prins n. Ze vonden mij iemand •belangen van De Gaap- n zou kunnen beharti- Dat laatste is Ben Huitema op het lijf geschreven. „Die op dracht kun je wel aan mij over laten." Maar verwacht van hem verder geen poespas. Toespra ken? Aldcoord, maar dan alleen tussen het publiek. „Ik vind de ze functie een grote eer, maar ik blijf het liefst met mijn beide benen op de grond staan." Dus tussen het publiek. Ach, zegt hij met de handen gevouwen: „Ik laat het allemaal maar over mij heenkomen." Hij heeft inmiddels kennis ge nomen van de opmerkingen, die op Ter Specke, de thuisbasis van FC Lisse, zijn verspreid. 'Wat moet hij nou met die car navalsvereniging?' Huitema: „De één vindt mij wel geschikt en de ander weer niet. Maar dat nuchtere Friezen geen feest kunnen vieren, wil ik even na drukkelijk bestrijden. Maak maar eens een feest mee in Wit- marssum, het dorp waar mijn vrouw en ik hebben gewoond. Ben Huitema als Prins Ben de Tweede. „Dat ik geen goede prins zou zijn, zullen we wel eens even meema ken." foto loek zuyderduin Nou, daar kunnen ze er wat van hoor." De familie Huitema met twee zoons en een dochter, streek in 1981 neer in Lisse. 'Pa' aan vaardde een functie als chef personeelszaken op het ge meentehuis. In augustus ging Huitema, nu 61, met de vut. „Dat laatste heeft ook meege- speeld'om 'ja' te zeggen op de vraag van de Gaapstokken. Ze waren al eens eerder bij me ge weest. Maar ik zit nu eenmaal bij FC Lisse en ik kan je vertel len dat daar veel tijd in gaat zit ten. Ik ben algemeen voorzitter, dus van de zaterdag- en zon dagafdeling. Daarom ben ik geen dag in het weekeinde vrij. Dan kun je er verder niet veel bij hebben." De vut opende derhalve de deur voor De Gaapstokken. Huitema: „Toen ze me weer vroegen, dacht ik: waarom niet? Ik ben nu eenmaal een sociaal bewogen mens. Ik heb in mijn leven in heel wat besturen ge zeten. Prins ben ik nog nooit geweest, dat is heel wat anders en straks zeg ik tegen mezelf: 'je bent weer een ervaring rijker.' Huitema houdt zich vast aan het laatste. Tot 7 maart, de dag waarop het carnaval eindigt, moet Prins Ben de Tweede zich overal melden namens De Gaapstokken. Er liggen al uit nodigingen voor 'prinsenbal- len' in Wassenaar, Ter Aar en Den Bosch. De zogeheten boe renbruiloft in Lisse vindt de fa milie Huitema op voorhand ei genlijk het leukste. „Allemaal kolder. Best wel leuk. En, niet te vergeten, boerenkool met worst. Heerlijk vind ik dat", zegt Prins Ben de Tweede. De 'nuchtere, stijve' Fries vindt het allemaal prachtig wat hem overkomt. Strijdlustig: „Dat ik geen goede prins zou zijn, zul len we wel eens even meema ken." ROB ONDERWATER iPETER GROENENDIJK eeft het nog altijd over 'wij'. 3t neemt Joke Slot binnen- id officieel afscheid van het tticollege. Ze werkte er 33 waarvan vijf jaar als loca- irecteur. Nu is het mooi est. „Ik begin aan een v leven. En ik heb er zin frolijk wandelt zij door het 1 Dlgebouw aan de Sportlaan sse. Mooie herinneringen, - r, maar ze mist de school niet. „Nu kan ik opstaan ïeer ik wil. Het waren jaren, vergis je niet. Dat je niet in je kouwe kleren J dens de drie decennia in Slot werkzaam was op liddelbare school in Lisse derde veel. Houten barak- aan de Sportlaan werden -5|ngen door een keurig ilgebouw van vier verdie- Van een zelfstandige voor enkele honderden ren veranderde het Fioret- j ?ge in een fusie-organisa- et vijf gebouwen en meer 100 leerlingen, de beginjaren van haar e was de positie van de (I in het leven van de leer- q heel anders dan nu, ver- Be scheidende directeur. Sik begon als docent, nam liool een centrale positie het leven van de leerlin- )at is veranderd. Leerlin- ;bben nu veel andere din- n zich mee bezig te hou- zoals bijbaantjes. Dat je als school." Slot heeft m deze ontwikkeling zor- :maakt. „De school moet hogere eisen stellen aan rlingen. Zij worden nu in venbouw geacht gemid- 40 uur per week met bezig te zijn. Ik durf te dat meer dan de* helft de leerlingen dat niet Joke Slot is even terug in het Fioretticollege. „Er zijn zoveel mooie dingen in het leven." foto dick hogewoning haalt." Veel scholieren werken teveel, vindt Slot. „Een baantje vergt veel van die kinderen. Zo- Wel fysiek als emotioneel wor den zij behoorlijk belast. Dat heeft z'n weerslag op het schoolwerk." Niet alleen bijbaantjes maken het de leerlingen moeilijker om zich op school te concentreren. „Het aantal scholieren met per soonlijke problemen is fors toe genomen", vertelt de Leid- schendamse. „Problematische thuissituaties houden kinderen enorm bezig. Maar denk ook eens aan de invloed van drugs. Wat dat betreft is Lisse net als andere gemeentes, hoor. Ook hier is een coffeeshop. De pro blemen daarmee moet je als school niet negeren, je perso neel moet daarmee om kunnen gaan." Met die coffeeshop in het centrum van Lisse is Slot helemaal niet blij. „Dat heeft mijns inziens een slechte in vloed op jonge mensen. Maar als school kun je daar niets aan veranderen, je kunt hooguit je leerlingen voorbereiden op de gevaren die ze tegenkomen. Met onze docenten praten wij daar over. Leerlingen moeten worden voorgelicht over die za ken." Vanaf 1994 werkte zij als di recteur van de school. Precies in dat jaar kreeg de fusie tussen vijf verschillende scholen, in Lisse en Hillegom vorm. Zij werd daarmee directeur van de locatie Sportlaan. „De fusie was een heftig proces, maar wel no dig. Het kent grote voordelen, denk maar eens aan doorstro ming van leerlingen naar ande re onderwijstypen. Dat kan nu binnen een school plaatsvin den." Door haar werkzaamhe den als directeur kwam zij steeds minder in contact met leerlingen. „Ik heb dat wel ge mist. Na een paar jaar als direc teur te hebben gewerkt, zag ik heel veel kinderen door de gan gen lopen die ik niet kende. Dat was een raar gevoel." Toch is Slot blij dat zij de functie van directeur heeft bekleed. „Ik heb eraan bijgedragen dat deze lo catie niet heeft geleden onder de fusie. Ondanks de schaalver groting is dit nog steeds een leuke, goed draaiende school. Daar ben ik best een beetje trots op." Zij is nog altijd betrokken bij het onderwijs. Toch nam zij en kele weken geleden vrijwillig af scheid van de school. „Het is mooi geweest", vertelt zij met een glimlach. „Ik heb genoten van mijn werk, maar ik wil ook genieten van al die andere din gen die het leven biedt. Ik ben nu 57, mijn man is 58. We heb ben al lang geleden besloten dat we ongeveer op deze leef tijd zouden stoppen met wer ken. Nu gaan we dingen doen waar we al die jaren geen tijd voor hadden." Slot is blij met de nieuw verworven vrijheid. „Er zijn zoveel mooie dingen in het leven. Reizen, lezen, voor stellingen bezoeken. Ook heb ben wij een huis in Grieken land, waar we nu meer tijd wil len doorbrengen. Ik heb op de ze school mooie jaren gehad, maar ik ga ook hele mooie jaren tegemoet. Laat dat nieuwe le ven maar komen." Bewoners tegen wegversmalling 'en Huitema als Prins Ben de Tweede Lang niet alle bewoners van de Noordwijkerhoutse Maandag- sewetering en de Wildlaan zijn het eens met de plannen van de gemeente om hun weg te ver smallen. Dat bleek gisteravond overduidelijk tijdens de in spraakavond in het gemeente huis. Zowel de Maandagsewe- tering als de Wildlaan worden flink opgeknapt. Bovendien zal de breedte van de straten in de toekomst zes meter worden. Dat is nu nog zeven meter. Deze wegversmalling baarde veel bewoners zorgen. De wan delaars 'hebben het al zo moei lijk' en bewoners voorzien grote problemen als straks de brom mers op de rijbaan rijden en twee vrachtwagens elkaar te genkomen.

Leidsch Dagblad | 1999 | | pagina 19