)nderzoek aar later uiten brug ister type f n Bedrijf Dieren en molens favoriet bij jeugd )e groei zit er nog steeds i bij Microjïx Leiden Regio Cursus zelf uit de put klimmen Jubilarissenavond van FNV Slim lERDAG 18 NOVEMBER 1999 emeente Leiden weet nog niet of de Rijnsburger- later kan worden afgesloten voor verkeer. Dat zegt ïrlijt ouder T. van Rij (verkeer). Busmaatschappij Con- stier ion wil dat de brug pas eind mei dicht gaat en niet ei i april, zoals nu de planning is. robbert minkhorst n Connexxion daar reke- nee houden in de nieuwe 1 p. regeling, die dan ook van wordt. Dat is handiger jscher, zowel voor de i als voor de vervoerder nexxion heeft een aange- dienstregeling gemaakt omleidingsroute vastge- cc"lvoor de 25 lijnen die nu 'j™ Ie brug rijden. De bus- l'J chappij lichtte daarover e u izigersorganisatie Rover igavond in. Voor Connex- de Rijnsburgerbrug de ader van het openbaar r in de Leidse regio. houder Van Rij wijst erop ij vervanging van de brug atï0|p keren is uitgesteld. „Inmiddels is het voorjaar vol gend jaar. Als het eind mei wordt, dan ligt het werk vervol gens een maand stil vanwege de bouwvak. Ik wil eerst naar onze planning kijken voor ik een uitspraak doe over de wens van Connexxion. Maar het is absoluut nog geen 'nee'." De gemeente heeft de werk zaamheden rond de brug zelf al een keer uitgesteld, onder meer om meer gelegenheid te heb ben voor een grootscheepse zoektocht naar een vliegtuig bom die volgens getuigen in de Tweede Wereldoorlog in de na bijheid is gevallen. De Rijnsbur gerbrug moet vervangen wor den omdat hij er slecht aan toe is. In het nieuwe ontwerp gaat de gemeente uit van een hogere en bovendien bredere brug. die er vaardigheden aanleren om sombere gevoelens te over winnen. Hij bestaat uit tien bij eenkomsten van elk twee uur. Het lesmateriaal kost zestig gul den. De cursus wordt gegeven in het nieuwe gebouw van de GGZ Rijnland aan de Albinusdreef, achter het Centraal Station van Leiden. Opgeven of informatie inwinnen kan bij I. Theunissen, tel: 5239333. Heel wat mensen hebben last van depressieve klachten. Met name ouderen zakken nog wel eens weg in somberheid, heb ben nergens meer zin in. Om daar wat aan te doen begint de GGZ Rijnland met de cursus 'In de put, uit de put, zelf uw som berheid overwinnen'. De cursus is bedoeld voor mensen van 55 jaar en ouder, Vrouwen praten over verlies partner partner minimaal een jaar gele den is overleden. De groep zal uit tien deelnemers bestaan. De eerste van tien bijeenkomsten is op donderdag 25 november, van 10 tot 12 uur, in Zorgcen trum Lorentzhof. Deelname kost 45 gulden. Aanmelden of meer informatie opvragen kan bij mevrouw The unissen of mevrouw De Goede van GGZ Rijnland, tel: 5239333 of mevrouw Erftemeijer van de Stichting Maatschappelijk Werk, tel: 5316167. De GGZ Rijnland en het maat schappelijk werk in Leiden houden een gespreksgroep voor vrouwen die een jaar of langer geleden hun partner zijn verloren. Doel is te voorkomen dat de vrouwen vereenzamen en in de put komen te zitten. Zo gaat het over 'omgaan met het verlies', 'voor jezelf zorgen' en 'contacten met anderen'. De cursus is bedoeld voor vrouwen van 55 jaar of ouder van wie de De jury aan de slag tijdens de Krant-in-de-klasverkiezing van de beste foto. foto henk bouwman leiden zitter Kitty Roosemond van het hoofdbestuur zet dan 115 jubi- FNV Bondgenoten houdt dins- larissen van de vakbond in het dag 23 november een jubilaris- zonnetje. De feestavond wordt senavond. Dat gebeurt in Anto- muzikaal opgeluisterd door 'De nius Zalencentrum aan de Lan- Randstadspelers'. De aanvang ge Mare in Leiden. Vice-voor- is 20.00 uur. Bijzonder exemplaar deze Calathea Blue Grass'. Voelt zich helemaal in z'n hum op donkere plekjes. Sluit "s avonds zijn frisgroene blaadjes om er 's morgens weer uitgerust bij te staan. Hoogte 60-65 cm. Van 14.95 voor iputerservicebedrijf in nieuw onderkomen '3173 n Dat kinderen houden van foto's van dieren was bekend. Het kon dan ook nauwelijks een verrassing zijn dat leerlingen uit de hoogste klassen van basis scholen uit Leiden en omge ving, gisteren te gast bij het Leidsch Dagblad, een dierenfo- to kozen als de beste krantenfo to van het afgelopen jaar. De plaat waarop de Franse dieren tuindirecteur Jean Ducuing zijn hoofd in de opengesperde bek van een nijlpaard houdt - het zelfde nijlpaard waarmee Du cuing begin deze maand fataal in botsing kwam - werd win naar alle categorieën. Maar wie had er kunnen voorspellen dat volgens de basisschoolleerlin gen de drie beste foto's uit de regio allemaal foto's van mo lens zouden zijn? Het grote aantal molens was absoluut de meest opvallende keuze van de negentien scho lieren. Van het aanbod aan fo tomateriaal uit Leiden en om streken, bleven na de eerste se lectie drie molens over: een foto van de Leiderdorpse Bosmolen in volle glorie, een foto van de Zemelpoldermolen in Lisse die in lichterlaaie staat, en ten slot te een foto van wat er de vol gende morgen nog restte van die molen. Bij de tweede selec tie kozen op een enkeling na al le leerlingen voor de brandende molen als de mooiste regio-fo to. Saillant detail: de brand is vastgelegd door een amateur fotograaf die toevallig snel ter plaatse was. Er was nog iets wat opviel aan deze jaarlijks terugkerende keuze van de beste krantenfo to's - een onderdeel van het landelijke project 'Krant in de klas'. Meldden zich de afgelo pen jaren meer dan tachtig leerlingen aan voor het evene ment, dit jaar bleef de teller hangen op negentien. Volgens 2e Binnenvestgracht 9 de organisatoren heeft de radi cale teruggang van de belang stelling te maken met het over belaste programma dat leerlin gen in de laatste jaren van het basisonderwijs krijgen voorge schoteld. Naast de molen en het nijl paard kozen de scholieren nog foto's van een neushoornmoe der met jong en een met wc-pa- pier behangen voetbaldoel als winnaars in de categorieën bin nenland en sport. De vier win nende platen worden ingezon den naar de landelijke afsluiting van Krant in de klas die op 11 december in Rotterdam wordt gehouden. Leerlingen uit het hele land zullen op die dag de beste krantenfoto van Neder land kiezen. Daarbij zal ook de 12-jarige Wesley Boon van De Vuurvogel in Leiden aanwezig zijn. Hij werd na de stemming over de winnende foto door het lot aangewezen als de vertegen woordiger van het Leidsch Dag blad. leiden Deze reiger heeft het slim bekeken. Hij zit uit de wind bij de rioolwaterzuivering tussen het Stadspolderpad en de Merenwijk, precies op de plek waar het gezuiverde water weer bij het opper vlaktewater stroomt. En daar wil nog wel eens een visje naar boven springen. Maaltijd verzekerd dus. foto marklamers Een rubriek voor zakelijk nieuws uit de regio. der staan nog wat verf- en de vergaderruimte is :t helemaal af. „Maar er hier ook meer gewerkt zegt mede-direc- ees Paauw van Microfix. isburger is één van de die aan de wieg ston- Microfix, het bedrijf iparatie en onderhoud mputers en randappar- let bedrijf is uit zijn jasje 'lote id en volgende week de nieuwe locatie aan de tenh iBarentszstraat in Leiden 30,c ijk geopend. was eerder werkzaam bij iterbedrijf Infotheek. Di- dat dit bedrijf in 1991 was gegaan, vroeg voor- directeur W. van Leenen jingd iet 'iets' op wilde zetten in het ervicesector. Nog geen ïn 1 Hater bestond Microfix. r post 111 ^et roer Paauw en G.j. ost(bi Dut en P. Buse die eerder toesiaff de technische dienst otheek werkten. assP 0 '}e8on meteen met het zen ivan nieuwe klanten en ande uiteraard werden ook de oude klanten van Infotheek bena derd. „We zaten vaak tot 's avonds laat nog te werken, later kwam er meer personeel bij en zijn we geleidelijk gegroeid."' Inmiddels heeft het bedrijf een groot klantenbestand opge bouwd van voornamelijk be drijven en instellingen. Maar ook particulieren kunnen hun defecte computer, printer of monitor bij de balie afgeven. „De particulieren vormen een klein gedeelte van het totale klantenbestand, maar elke klant is er één", vindt Paauw. In het nieuwe pand aan de Wil lem Barentszstraat wordt op twee verdiepingen gewerkt aan het reviseren van computers en vooral printers en monitors. Bij de twee laatste producten vol gen de innovaties elkaar niet zo snel op en blijft de basiswerk- wijze hetzelfde. Op beide ver diepingen is in de vloer een speciaal netwerk van koperen leidingen aangelegd om te voorkomen dat de statische elektriciteit schade aanricht aan de gevoelige onderdelen die netjes gerangschikt in bakjes liggen. Ondanks de steeds lagere prijs van computers en randappar- tuur gaat het Microfix nog altijd voor de wind. Het is niet zo dat het goedkoper is om nieuw te kopen als bijvoorbeeld een printer kapot gaat. Veel bedrij ven kiezen ervoor om een servi cecontract te sluiten of op min der vaste basis gebruik te ma ken van de diensten van Micro fix. „Als er bij een notebook iets met het moederbord is, gaat er bij de fabrikant vaak een nieu we in. Wij proberen er een een nieuwe chip in te zetten. Dat scheelt in de kosten." De essen tiële onderdelen in gereviseerde apparaten wijken overigens niet af van de originele. Microfix be stelt veel onderdelen in grote partijen bij dezelfde fabrikant als waar gerenommeerde mer ken hun inkopen doen. Naast het bieden van een scherpe prijs, probeert Microfix de klant te binden met een uit gebreide service. Sinds kort heeft het bedrijf, dat al een op- haalservice bood, ook een ex press-service. Een koerier met kennis van de apparatuur haalt het defecte apparaat op en sluit een gereviseerde weer aan. Nieuwste project is de moge lijkheid om een laserprinter te huren per afgedrukte pagina. Via de paginateller in de printer en de toner (inkt) wordt geke ken hoeveel de klant uiteinde lijk moet afrekenen. Het bedrijf heeft weinig last van de strenge milieumaatregelen. „Qe fabrikanten zijn verant woordelijk voor al hun appara ten," legt Paauw uit. Al de ma terialen die wij niet gebruiken verzamelen wij en die worden door de fabrikanten gezamelijk opgehaald en afgevoerd." „Wij zijn een vrij uniek bedrijf in Nederland en in de regio is er geen enkel bedrijf met dezelfde werkwijze", zegt Paauw. Vol gens hem is het steeds maar goedkoper worden van compu ters geen bedreiging voor zijn bedrijf. Al moet bij de daling van de computerprijzen ook de prijs van een revise worden ver laagd. „De groei zit er nog steeds in, al blijft het een bran che met ups en downs." lesley grieten KORT EN ÉAKELIJK Accountants en Belas- Jdviseurs is verhuisd naar ;|j holweg 115 in Leiden, den voor de verhuizing is »ie met K+R Accountants ilastingadviseurs. Op het Ve adres werken in totaal ndei edewerkers. Tour de Finance komt Leiden. Deze voorlich- 'aravaan is bedoeld voor innovatieve onderne mers uit de regio. Onderne mers met doorgroeiplannen of met een kant en klaar busi nessplan kunnen zich laten voorlichten over de financiële kant van de zaak. De Tour de Finance is een initiatief van Syntens, de Nederlandse Beurs voor investeringen in Bedrijven en Ondernemingen (NeBib) en de Rabobank. De bijeenkomst in het hoofdkan toor van de Rabobank in Lei den duurt van 16.00 tot 19.30 uur, de deelname is gratis. Opgeven kan bij de Rabobank in Leiden en Oegstgeest. Aan melden kan ook op http: /www.tourdefinance.nl Bubbledeck genomineerd voor milieuprijs Het Leidse bedrijf Bubbledeck Nederland BV is genomineerd voor de Jeugdtrofee van de Mi- lieuprijzen voor de Industrie 1999. Bubbledeck maakt betonvloeren met daarin holle kunststof bollen die recyclebaar zijn. Door deze bollen zijn de vloeren lichter en makkelijker te vervoe ren en te verwerken dan massieve betonvloe ren. Voordeel van het lagere gewicht is dat er minder muren en pilaren nodig zijn om de vloeren te dragen. Dit leidt tot halvering van het sloopafval. Behalve het Leidse bedrijf zijn nog zes andere bedrijven genomineerd voor de milieuprijs. Het gaat om; Arcadis IMD uit Barneveld, AVEBE uit Veendam, Novi Seats uit Someren, Wiefferink uit Oldenzaal, Winnox Combustion Systems uit Molenhoek en Paques uit Balk. Een vakjury koos eerder al de laatste twee in respectievelijk de categorieën 'milieuvriendelijk product' en 'internationale samenwerking'. Voor de Jeugdtrofee - een kunstwerk van ge recycled materiaal - bepaalt een jury van 46 kin deren in de leeftijd van 11 tot 12 jaar wie het meest bijdraagt aan besparing van afval en ver mindering van schade aan het milieu. De milieuprijs is een initiatief van het minis terie van volkhuisvesting, ruimtelijke ordening en milieu. Minister Pronk maakt op 25 novem ber in Huis De Werve in Voorburg bekend wie de jeugdtrofee heeft gewonnen. t de Leidsch Dagblad ANNO 1899 Zaterdag 18 November LEIDEN - Naar aanleiding van een adres van den heer M.H. Van Waveren, houdende verzoek om ver gunning tot demping van de de Groenoordstraat kruisende sloot, voor zooveel betreft het gedeelte, in die straat gelegen, deelen B. en Ws. het volgende mede: Terwijl uit den aard der zaak de kosten van de demping van slooten, waartoe aan particulieren op hun verzoek vergunning wordt verleend, in den re gel, ook al is de gemeente voor de helft eigenaresse van de sloot, geheel door de aanvragers behooren te worden gedragen, omdat de demping eenig en al leen in hun belang geschiedt, komt het B. en Ws. voor, dat in dit geval wel termen aanwezig zijn om de helft der kosten van demping dezer sloot, die even eens voor de helft aan de gemeente toebehoort, voor rekening der gemeente te nemen. Immers, ook de gemeente wordt in dit geval door de demping ge baat, daar ten gevolge daarvan en van de bestrating van het gedempte gedeelte een reeds aan de ge meente in eigendom toebehoorende openbare straat met het verlengde dier straat in rechtstreeksche ver binding zal worden gebracht. Het komt B. en Ws. daarom billijk voor, dat de ge meente de helft bijdrage in de kosten van alle wer ken, welke door de demping vereischt worden, mits dan ook die werken, zooals zij nader in de voorwaar den omschreven zijn, het eigendom worden van de gemeente, die zich dan ook verder met het onder houd daarvan zal belasten. ANNO 1974 Maandag 18 november LEIDEN - De aardappelprijzen in de winkels lopen merkbaar op, nu het slechte weer definitief een deel van de oogst heeft bedorven. Sedert de regenval half oktober is gaan doorzetten, betaalt de consument beetje voor beetje meer voor zijn aardappelen. In su permarkten bedraagt de prijsverhoging nu inmiddels zo'n drie kwartjes op een zakje bintjes van vijf kilo. Half oktober kostten die zakken rond 1,25, thans circa twee gulden. Eigenheimers hebben helemaal een forse prijsverhoging doorgemaakt: van circa 1,80 per zak van vijf kilo naar drie gulden vorige week. LONDEN (ANP) - Een handige bankrover heeft in Londen drie kilo aardappelen ingeruild tegen 30 000 pond (ruim 180.000 gulden). De man maakte een afspraak bij een bank om een rekening te openen. Eenmaal in het kantoor van de beheerder van 'n bankkantoor zette hij een bonkige actetas op tafel en deelde mee dat er een bom in zat. Hij zou de bank met alle personeelsleden opblazen als hij geen 30.000 pond kreeg. De beheerder haastte zich om aan 's mans eis te voldoen, waarna de overvaller vol daan het bankgebouw uitwandelde. Het personeel ontruimde haastig het gebouw en alarmeerde de po litie, die drie kilo aardappelen in de actetas vond. STOCKHOLM - De Zweedse maatschappij 'Saab- Scania' heeft zaterdag bekendgemaakt dat zij ak koord gaat met het voorstel van de Franse vliegtuig- fabrikant Marcel Dassault om een schijngevecht te houden tussen zijn 'Mirage F-l-M 53' en haar 'Vig- gen'-straaljager. De Zweedse maatschappij gaf ech ter in een communiqué te kennen dat dit schijnge vecht pas kan worden gehouden als de landen - waaronder Nederland - die hun Starfighters willen vervangen, hun goedkeuring hieraan hebben ge hecht. Foto's in deze rubriek kunnen worden nabesteld door binnen veertien dagen na plaatsing een ingevulde cheque (geen overschrijvingskaart) ter waarde van vijf gulden (voor een exemplaar van 13 Dl) 18 in zwart wit) op te sturen naar het Leidsch Dagblad, t.a.v. Leidsch Dagblad Archieven, postbus 54, 2300 AB Leiden of door contante betaling uan de balie van het leidsch Dagblad aan de Rooseveltstraat 82. U ontvangt de foto binnen drie weken. C. Paauw samen met mede-directeuren GJ. Turnhout en P. Buse in het nieuwe pand van Mikrofix. foto hielco kuipers

Leidsch Dagblad | 1999 | | pagina 15