jïiden Regio Woningen senioren aan Apollolaan Een bon en een belediging op de koop toe 'NUON staat voor NU ONbereikbaar' BL maakt zich op )or finale stemming Rectificatie commissie Beroep- en Bezwaarschriften IO INUVCIVlDCr\ \ZJZf-p a/1 aanrijding weggereden N. Een 17-jarige bromfietsster uit Leiderdorp kwam giste- op de Storm Buysingstraat ten val toen zij plotseling moest /ijken voor een 19-jarige fietser. Die moest op zijn beurt een e ruk aan het stuur geven omdat een automobilist niet uit- bij het wegrijden uit een parkeervak. De bestuurder van de >n stapte uit, zette de brommer overeind en reed weg, zon- rich verder te bekommeren om de berijdster. Die liep licht op. trokkene meldt zich alsnog n. Een man die afgelopen maandag betrokken was bij een - éérsruzie op de hoek Langegracht/Klokpoort waarbij een I arige Leidenaar een gebroken neus opliep, heeft zich in - »de instantie bij de politie gemeld. De man, een 28-jarige enaar, verklaarde dat hij als eerste klappen had gekregen en - vervolgens daartegen had verweerd. Hij deed daarom ook i/fte van mishandeling. ijnder treinen door werkzaamheden In verband met werkzaamheden is er komend weekein- "n of slechts beperkt treinverkeer mogelijk vanaf Den Centraal naar Leiden, Rotterdam Hofplein en de Zoeter- ^rStadslijn. Zo rijden er op zaterdag geen stoptreinen tussen en en Den Haag CS en tussen Leiden en Rotterdam. Wel iedere 15 minuten een stoptrein tussen Leiden en Den 1 gHS, waarna vanaf Hollands Spoor en Den Haag CS ook elk 2 rtier een trein rijdt. De sneltreinen vanuit Hoorn en Amster- stoppen op Hollands Spoor in plaats van Den Haag CS. Z en relatief rustige bespre jan de overeenkomst tus- toekomstige woonstich- - ortaal Leiden en de Leidse I ersbelangenvereniging beleefde de woning- rereniging Leiden (WBL) de laatste algemene Ilering vóór de grote finale november. Op die dag de algemene vergadering - «sluiten of ze de vereni- □(til omzetten in een stich- vervolgens kan fuseren roonstichting Portaal uit en Nijmegen. Voor het om van de vereniging ichting te maken is onder -leden een meerderheid ;entig procent nodig. >nda stond gisteren lend de overeenkomst HBV. Een besluit hoefde ig niet over genomen te Toch was de overeen- aanleiding tot wat kleine - gsverschillen. Waarom de huurders maar twee enwoordigers in de Raad Commissarissen terwijl na de fusie te maken Inet drie huurdersorgani- - (in Arnhem, in Nijmegen .eiden), wilde één van de weten. Waarom worden lurders niet automatisch i de huurdersbelangen- ging, wilde een ander we- voorzitters van de WBL HBV gaven keurig ant- chijn van een ordentelij- _j gadering werd even ver door een fel opposante fusieplannen die op ho- in een verklaring voorlas zij betoogde dat de wo ningbouwvereniging met een fusie haar doelstelling verkwan selt. „Waar blijft de democratie en de sociale inslag? De WBL past niet in een verzakelijkte wereld met deposito's tot 2011 en 2014." Op de vraag van voorzitter Theo van der Lans of zij ook nog concrete vragen had, hief zij vertwijfeld de ar men ten hemel. „Ik heb nog geen vertrouwen, ik kan er geen vertrouwen in hebben." Het duurde tot de röndvraag voordat de vergadering een beetje het vertrouwde WBL- sfeertje kreeg. Een lid had be grepen dat Portaal heeft be loofd dat de huren bij een fusie de komende drie jaar met niet meer dan twee pjocent per jaar stijgen. Maar waarom staat dat dan niet met zoveel woorden in de overeenkomst? Voorzitter Van der Lans probeerde een rechtstreeks antwoord te ver mijden, maar ontkwam er even later niet aan om de directeur van Portaal het woord te geven voor wat uitleg. Die vertelde dat Portaal in zijn meerjarenbegro ting rekening houdt met een huurverhoging van twee pro cent, maar dat daarbij wordt uitgegaan van een inflatie die eveneens rond de twee procent ligt. Stijgt de inflatie, dan stijgt ook* de huurverhoging. „Huur verhoging is inflatie, dat is het uitgangspunt." Dat was het sig naal voor het publiek om zich in de discussie te mengen. Want had de HBV bij haar en quêteformulier over de fusie niet zonder enig voorbehoud gesteld dat de huurverhoging niet meer wordt dan twee pro cent? Van der Lans beloofde de zaak nog eens te bekijken. Het energiebedrijf Nuon aan de Langegracht wordt de laatste tijd overstelpt met telefoontjes. CONNIE VAN UFFELEN De bereikbaarheid van energie bedrijf NUON in Leiden, voor heen EWR, laat te wensen over. „Ik denk dat NUON nu te verta len is met Nu Onbereikbaar", zegt F. Quadekker geïrriteerd. Toen hij maandag naar de voormalige EWR aan de Lange gracht belde, was de lijn voort durend in gesprek. Een belletje naar KPN-inlichtingen, leverde hem twee nummers in Leiden op. Het ene werd volgens Qua- Eindelijk op rozen PENSIOENEN Bel Kees vd Kommer 071 516 24 62 dekker 'nooit opgenomen' en het andere was een faxnum mer. „Daarna heb ik het stad huis maar gebeld. Dat doe je als je het uit ellende niet meer weet." Quadekker blijkt niet de enige te zijn die zijn toevlucht zoekt tot de gemeente. Volgens de te lefoniste bellen 'niet dagelijks, maar wel geregeld' mensen voor het energiebedrijf. Zij geeft ze dan het (gratis) nummer van het voormalige EWR-Service- Centrum, 0800-1890. Quadek ker stuitte hier echter op een lange rij wachtenden en belde uiteindelijk maar de storings dienst. Deze verbond hem door naar dé juiste afdeling. Een simpele steekproef be vestigt de klacht van Quadek ker. Wie 0800-1890 belt, hoort het volgende: "Welkom bij het servicecentrum van NUON. Wilt u een storing melden, kies dan een 1. Bent u een aannemer of installateur, of belt u vanwege een verbouwing, kies dan een 2. Belt u vanwege uw afrekening, een verhuizing of vanwege een andere reden, kies dan een 3 of blijf aan de lijn.En na een 3: 'U wordt doorgeschakeld met een van onze medewerkers... 'Er zijn meer dan tien wachtenden voor u. Wiltu het op een later tijdstip nog eens proberen? Dank u wel. Wie het echter niet 'op een later tijdstip nog eens probeert' maar blijft hangen, krijgt na enige tijd vanzelf weer het bandje te horen: Er zijn nog tien wachtenden voor u'. Zes minuten later weet de NUON- telefonist te melden dat er in derdaad sprake is van 'topdruk te'. Volgens J. van der Erf - woordvoerder van NUON - heeft die alles te maken met de fusie van EWR met de energie bedrijven NUON, ENW en Ga- mog. Vanwege een nieuw logo op de rekening en een kleuren printer die daarom anders moest worden ingesteld, kon den er een week lang geen no ta's worden verstuurd. Om deze achterstand in te lopen, zijn er vorige week anderhalf maal zo veel nota's verzonden en ge beurt dat volgende week weer. Van der Erf denkt dat klanten hun veranderde rekening kriti scher bekijken en dus eerder zullen bellen. Zes minuten wachttijd vindt hij dan wel 'veel te lang'. „Dat is niet normaal. Daar zijn we niet Z cy Anker uit Noordwijker- - ging maandag 8 novem- :t haar auto naar Leiden, iet moment dat ze haar Z -tje op de Lammermarkt parkeren, werd ze mobiel d door haar moeder. Ge- voeren, bijpraten, plekje auto zoeken en... Ja, ten een parkeerkaartje te 'x\. Ze gaat de stad in, reali- zich dat ze geen kaartje gekocht en loopt terug, ze is te laat en heeft al prent van 67,50 gul- pakken. jen later, op zaterdag de ide valt de brief van de Milieu en Beheer sector lezicht op de deurmat. Aan u is een naheffingsaanslag parkeerbelasting opgelegd om dat met hieronder genoemd voertuig geparkeerd werd bij een parkeerplaats waarop be taald parkeren van toepassing was terwijl niet zichtbaar aan de verplichting tot betaling voor dit parkeren was voldaan. Nancy leest de aanslag door, bekijkt het papier nogmaals en legt het weg. Dat ritueel wordt enkele malen herhaald en pas dan realiseert zij zich dat ze niet droomt. Onder aan de aanslag staat namelijk in hoofdletters de volgende zin: NOD NOG FUCK YOU BITCH MOET WISSELEN WAS NIE MAND BIJ AUTOMAAT LATER Op een parkeerbon kunnen de vreemdste dingen staan. De Blauwe Steen, die al 700 jaar in de Breestraat ligt, is het symbolische middelpunt van de stad AUTOMAAT DEFECT Krijg je een bon en dan word je ook nog van alles onfris toege wenst en zwaar beledigd. Vrij vertaald staat er: 'krijg het heen-en-weer, mens', maar er gere versies zijn heel goed denkbaar. Nancy's mond valt open van verbazing en ze kijkt nog één keer goed. Nee, ze is niet gek, ze is een bitch. Fons Delemarre voorlichter van Milieu en Beheer geeft meteen toe dat deze zin na tuurlijk nooit op de aanslag had mogen staan. „We zijn overgestapt op een nieuw com putersysteem en bij die over stap is er iets misgegaan met de codering. Wat daar staat is een interne opmerking die wij kun nen gebruiken in een eventuele rechtsgang. Bijvoorbeeld als er bezwaar tegen de bon wordt aangetekend. NOD betekent Niets Op Dashboard, NOG Niets Op Grond. De verbalisant heeft dus geen kaartje gezien in de auto. De opmerkingen die volgen kunnen door de bekeur de tegen de verbalisant zijn ge maakt. Of door eventueel ge zelschap van de bekeurde." Nancy Anker: „Ik heb nooit een parkeerwachter gezien. Toen ik terugkwam bij mijn auto, had ik een bon en was er niemand van de parkeerpolitie te beken nen." Delemarre: „Dat is mogelijk. ARCHIEFFOTO HENK BOUWMAN Het is mogelijk dat héél iemand anders de verbalisant heeft be ledigd en dat die opmerking door de computerfout op de verkeerde naheffingsaanslag is terecht gekomen. Dat is echter helaas niet meer te achterha len. Maar nogmaals, die zin had er natuurlijk nooit mogen staan." Nancy Anker laat het er niet bij zitten. „Dit pik ik niet. Ze horen nog van me." Ganzen De buurt laat het er niet bij zit ten. Bewoners van Vreewijk willen hun ganzen terug en wil len beginnen met de actie 'help de ganzen terug in de Witte COMMENTAAR Veiligheid Zijlhal in het geding Het rapport van NOC*NSF is de zoveelste zwarte bladzijde in de nog jonge geschiedenis van sporthal De Zijl. Na een fors aantal fouten bij de bouw blijkt de hal ook na oplevering nog het nodige te mankeren. Het Sportbedrijf Leiden liet daarom een inspectie uitvoeren omdat men bang is voor schadeclaims van gebruikers die in de sportvoorziening een ongeluk krijgen. Opvallend is dat het hoofd accommodaties van de gemeente niet zegt te weten waarom die inspectie is uitgevoerd. Blijkbaar heeft het onder zoek en het daarop volgende rapport van organisatiebureau Bakkenist afgelopen zomer over het reilen en zeilen van Cultuur en Educatie, waaronder ook Sportbedrijf Leiden valt, weinig in druk gemaakt en valt er aan de communicatie nog veel te verbe teren. Terug naar de sporthal. Het is het goed recht van de gemeente te kiezen voor een dure, fraai ogende sportaccommodatie om de wijk op te vrolijken. Dat dat echter ten koste gaat van de veilig heid van de sporters die de hal gebruiken en de toeschouwers, is onaanvaardbaar. Het argument van de gemeente dat de hal niet voor topsporters is bedoeld maar slechts door recreatie sporters wordt gebruikt, is niet aan de orde. Immers, NOC*NSF inspecteert op 'breedtesportniveau' en stelt aan ruimtes waarin topsport wordt bedreven aanvullende eisen. Het maakt boven dien niet uit of de veiligheid van een topsporter of een recreatie sporter in het geding is. In beide gevallen loopt de gemeente, mocht er iets misgaan, het risico van een forse schadeclaim. Om niet nog meer zwarte bladzijden aan de historie van sporthal De Zijl toe te voegen doet Leiden er daarom goed aan de inhoud van het rapport ter harte te nemen en de fouten snel te herstel len. Gezien de lauwe reactie van wethouder Pechtold moet daarbij echter het ergste worden gevreesd. FOTO HENK BOUWMAN tevreden over." Om de drukte te spreiden is wel overwogen om een briefje bij de rekenin gen te doen met het advies om in de tweede helft van de week te bellen. „Mensen bellen vaak op maandag. Ik vermoed dat veel mensen in het weekeinde hun administratie doen en op maandag de resultaten afwer ken. Zestig tot zeventig procent van de vragen gaat dan name lijk over de nota. Maar dit kan ook op zondag of zaterdag. We zijn 24 uur per dag bereikbaar." Van der Erf neemt nog wel contact op met KPN. Wie naar het nummer van NUON vraagt, kan niet alleen foutieve Leidse nummers, maar ook nummers van het servicecentrum in Leeuwarden krijgen, en dat is niet de bedoeling. „Voor onze klanten is er één nummer: 0800-1890. Dat moet het vlotst gaan. Maar als er iets bijzonders aan de hand is, zoals bij voorbeeld een nieuwe subsi dieregeling, geeft dat wel pie ken en het is voor ons nog leren hoe we dat moeten opvangen. We hebben wel bijna een kwart miljoen klanten." Op plek Van der Willigenhof Woningbouwvereniging De Sleutels begint volgend jaar oktober met de bouw van negentig luxe driekamerap partementen voor senioren, op de plek waar nu zorgcen trum Van der Willigenhof staat. wissewasje naar de stad hoe- CONNIE VAN UFFELEN Het zorgcentrum krijgt op deze plek aan de Apollolaan ook nieuwe kantoorruimte en ruim te voor een dienstencentrum. De 62 aanleunwoningen die te gen het zorgcentrum zijn aan gebouwd worden in de loop van volgend jaar gemoderni seerd. Van der Willigenhof gaat verzorgingshuis-zorg bij oude ren thuis aanbieden. Het geplande dienstencen trum kan plaats gaan bieden aan bij voorbeeld een manicu re, een huisarts, maatschappe lijk werk, een fysiotherapie- praktijk of een internetcafé voor ouderen. Het is volgens R. van 't Hóf van het zorgcentrum in ieder geval bedoeld om oude ren in de wijk wat extra's te bie den. „Zodat zij niet voor elk De ongeveer honderd wonin gen boven het huidige kantoo van het zorgcentrum staan mo menteel al vrijwel allemaal A. Lepelaar van woningbouw vereniging De Sleutels verwacht dat de overige bewoners van het zorgcentrum volgend jaar 'over kunnen' naar het in aan bouw zijnde verzorgingshuis Noorderlicht in Leiden-Noord. Dit is waarschijnlijk in septem ber klaar, waarna de bouw in oktober zou kunnen beginnen. De gemeente Leiden, de Re gionale Commissie Gezond heidszorg Zuid-Holland Noord, het Zorgkantoor, de woning bouwvereniging en het zorg centrum hebben een intentie verklaring ondertekend voor deze plannen met het verzor gingshuis. Singel'. Een dertigtal dieren werd afgelopen zomer door de gemeente 'verplaatst' naar Oud Ade omdat de beesten voor verkeersonveilige situaties zorgden op de kruising Witte Singel met de Herenstraat. De rest van de groep bleek kort daarna ook gevlogen. Waar schijnlijk hevig geschrokken besloten de zestig andere gan zen zich 'elders' te vestigen. De vrees is echter dat ze voorgoed de stad zijn uitgejaagd, zo valt er in de Vreewijker, het blad van de buurtvereniging te le zen. Terug van de zomervakantie was de Witte Singel opvallend leeg, schrijft Justine Witte. Er ontbrak iets, maar je wist niet precies wat. Het was hetzelfde onuitsprekelijke gevoel dat ook optreedt wanneer mensen in je omgeving plotseling hun uiter lijk veranderen door bijvoor beeld hun bril te vervangen door contactlenzen of beslui ten hun baard af te scheren. En dan dringt het ineens tot je door: de ganzen zijn er niet meer. Het valt ook niet mee om ter wille van de vooruitgang de mooie dingen uit de stad te bannen, mooie stukjes groen te vervangen door wanstaltige ge bouwen en prachtige singels te verstikken met autoverkeer. Fons Delemarre die ook woordvoerder is van de ge meente inzake de 'ganzen- kwestie' moet heel diep zuch ten als hij met dit proza wordt geconfronteerd. „Ik heb hier niets aan toe te voegen." ERIC-JAN BERENDSEN Studenten winnen EK programmeren Drie studenten van de Leidse matica, versloeg 38 teams uit universiteit hebben in Den Duitsland, Engeland, Zweden Bosch het Noord-Europees en Nederland. Ze slaagden erin kampioenschap programmeren in vijf uur tijd voor zeven van gewonnen. de acht opgaven een correct Het drietal, Joos Batenburg, werkend programma te schrij- Hermen Jan Hupkes en Jan- ven. Afgelopen vrijdag is een onjuiste agenda voor de commissie Beroep- en Bezwaarschriften gepubliceerd. Onderstaand treft u de juiste gegevens aan. Vrijdag 19 november a.s. om 9.30 uur in het Gemeentearchief Leiden, Boisotkade 2a. Agenda: - een bezwaarschrift tegen het opleggen van een dwangsom op grond van een aanschrijving tot het treffen van voorzieningen (9.30 uur); - een bezwaarschrift tegen de afwijzing van een parkeervergunning (10.00 uur); - een bezwaarschrift tegen de afwijzing van de aanleg van een invalidenparkeerplaats (10.20 uur); - bezwaarschrift van de Stichting Ijshal Leiden tegen de beëindiging van de subsidie (10.40 uur); - bezwaarschrift tegen de weigering van een bouwvergunning (11.20 uur). Mevr. E. Hiddema, tel.: 516 50 42. Bestuursdienst Leiden

Leidsch Dagblad | 1999 | | pagina 13