Van de Rijt bekent vervalsing contract Rijkaard wil nog twee keer extra oefenen Sport AGOW heeft liever ruzie met de KNVB dan met de fiscus fmdbalbestuur van >mpwijk'92 stapt op Lennox Lewis op herhaling Henman en Haas zijn 'tweede keus' Sport City leunt op toppers noord-PSV om 13.00 uur De wedstrijd Feyenoord - PSVbegint zondag 28 no- ral om 13.00 uur. Dat is tamelijk uniek in de historie van derlandse profvoetbal. Burgemeester Opstelten van Rot- i heeft uit veiligheidsoverwegingen geen toestemming n voor het voorgenomen tijdstip van 18.00 uur. Om nu >n rechtstreekse uitzending op Canal+ mogelijk te maken, iuel vervroegd. Op de 'normale' tijd van 14.30 uur is geen ge live-uitzending mogelijk wegens concurrentie met het jrvoetbal. tract Hamming verlengd Fortuna Sittard heeft het contract van Ronald Ham- ussentijds verlengd. De 26-jarige aanvaller heeft bij de rgse club bijgetekend tot medio 2003. Zijn huidigde ver liep nog door tot juli 2001. Bayern beboet voor opstootjes De UEFA heeft niet alleen PSV beboet voor de wan- kheden óp het veld tijdens de Champions League-wed- egen Bayern München, maar ook de Duitsers gestraft. De die de Duitse club kreeg voor de opstootjes op en langs d is zelfs hoger dan het geldbedrag dat PSV voor dat ver aar de rekening van UEFA moet overmaken. Bayem ien werd voor 20.000 Zwitserse Francs (ruim 27.000 gul- mgeslagen, PSV voor de helft van dat bedrag. PSV wil een n die boete verhalen op de fans. Bayern-speler Lothar iüs werd onder meer bekogeld met sinaasappelen en kers. „We gaan met videobeelden proberen de daders op en", zei voorlichter Salazar. achtervolgt Trustfull Pech blijft Orlando Trustfull achtervolgen. De midden- 'an Vitesse liep gisteren op de training een zware ham- llessure op. Trustfull, net goed en wel hersteld van een joiieblessure, zal in ieder geval tot de winterstop niet i actie komen voor de Arnhemmers. De buikspierblessu- Vitesse's topscorer Pierre van Hooydonk blijkt mee te zo wees een echografie uit. Er is geen sprake van scheu- n het spierweefsel. De blessure van de international, die ID_^afzeggen voor Oranje, wordt veroorzaakt door irritatie in ^on hechting van de buikspier. Hem is tot en met het week st voorgeschreven. ptisch succes voor Sterk en Mens B Anouk Sterk en Jolanda Mens hebben prima resultaten t tijdens hun trip naar twee 10.000 dollar toernooien in Sterk werkte zich in het eerste toernooi soepel door drie ;atierondes heen en speelde zich met drie overwinnin- Ëij naar de halve finales. De 19-jarige Leidse was ook in ficaties van het tweede toernooi superieur. Het eindsta- im hier in de tweede ronde, overigens na winst in de onde op de als derde geplaatste speelster. Mens, wel reeks tot de hoofdschema's toegelaten, bewerkstelligde i plaats kwartfinale in beide evenementen een verdere op de WTA-wereldranglijst. In het dubbelspel is de s iade Sterk/Mens, die door Dekker-coach Carel de Bruijn begeleid, nog in de strijd. tani geeft geen antwoord Marco Pantani heeft gisterochtend geweigerd procureur iello te antwoorden. De Italiaanse wielrenner was uitge- voor verhoor door het parket van Turijn. Dat doet on- knaar doping in de sport. Tijdens de zitting beriep Pan- h op zijn zwijgrecht. Pantani overhandigde Guariniello fsier, dat die zijn onschuld zouden moeten bewijzen. rten Lafeber begint onzeker kh rs S| taipei Golfer Maarten Lafe ber was niet helemaal scherp tijdens de eerste ronde van de Johnnie Walker Asian Classic. De Eindhovenaar liet een 73 noteren. Hij is daar mee 54e in het tussenklasse- ment. „Het is weer even wennen om op de 'echte' Tour te spelen", zei hij na af loop. „Maar ik blij dat ik weer op het topniveau terug ben. Vandaag ben ik een paar keer verrast door de ra zendsnelle greens. Vrijdag moet ik beslist lager kunnen scoren." Het toernooi op de par-72 baan van de Ta Shee Golf Club telt al mee voor de ranking van 2000. Lafeber promoveerde onlangs naar de Europese Tour en omdat tal van sterke spelers geen zin hadden in de trip naar Taiwan, mocht de Nederlan der meedoen. archieffoto poppe de boer heidswedstrijd Van der Poel Adri van der Poel rijdt op 20 februari in Hooger- T|0i sijn afscheidswedstrijd. De 40-jarige Brabander sluit na lritseizoen zijn indrukwekkende loopbaan af. In zijn ge- plaats krijgt hij een internationale cross aangeboden. De Sven Nijs en wereldkampioen Mario de Clercq hebben edewerking toegezegd. Er lopen onderhandelingen met anderen Richard Groenendaal, de Tsjech Radomir Simu- de Italiaan Daniele Pontoni. Van der Poel voegde giste- gmaar weer eens een overwinning toe aan zijn uitpuilen- jst. Hij zegevierde bij een veldrit in Lütterbach. m heeft ploeg compleet ifü Manager Cees Priem heeft zijn ploeg voor het ko- wielerseizoen compleet. Met de Belgen Wim Vanseve- "ollstrop) en Steven Kleynen (amateur) heeft Farm Frites «tie rond. Eerder contracteerde Priem de Belg Dave P; ndts, de Zweed Glenn Magnusson, de Australiër Robbie er (v ïn, de Rus Guennadi Mikhailov, Gerben Löwik en Koos Franhout. Jeroen Blijlevens, Tristan Hoffman, Steven de 1 de Fransman Olivier Asmaker, de Italiaan Davide Ca de Belg Hendrik van Dyck, De Deen Claus Moller en de ner Sergei Oetsjakov zijn vertrokken. 25-i ik «josé van santen Apeldoornse amateurclub heeft spelers op de loonlijst staan apeldoorn cep leeflang Bij AGOW staat een aantal voetballers reeds ge ruime tijd op de loonlijst. Daarmee heeft de Apeldoornse amateurhoofdklasser een voorschot genomen op plannen van de KNVB om de ama teurbepalingen los te laten. Door over de vergoe dingen aan de 21 spelers uit de selectie loonbe lasting te betalen, heeft AGOW problemen met de belastingdienst afgewend. Anderhalf jaar geleden werd de organisatie van AGOW doorgelicht door de belastingdienst. De club maakte schoon schip, nadat een 'aanzienlijk bedrag' aan naheffing was betaald. „Bij die gele genheid hebben we een aantal afspraken ge maakt met de inspectie", zegt technisch manager Huib Rouwenhorst van AGOW. „Maar die af spraken stelden ons meteen weer voor een ander probleem. Betalen we zwart, dan hebben we bonje met de fiscus, betalen we wit dan hebben we ruzie met de KNVB, omdat wij ons niet hou den aan de amateurbepalingen. Je kunt echter beter ruzie hebben met de KNVB dan met de be lastingdienst." Bij AGOW is derhalve enthousiast gereageerd op de plannen van de KNVB om de amateurbe palingen los te laten. „Wij wisten dat die plannen bestonden en hebben richting KNVB dan ook al eens laten vallen dat wij loonbelasting afdragen voor onze spelers. De reactie was dat we gezien de plannen vooralsnog geen last van de bond zouden hebben." Duidelijk is dat bepaald niet alle clubs zich even correct opstellen richting fiscus. „Als wij spelers benaderen dan is er bij het noemen van een bedrag wel eens onduidelijkheid bij de spe ler. Hij gaat er vanuit dat het netto is. Nee, roe pen wij dan, het is bruto. Daar moet nog loonbe lasting over worden betaald." AGOW-bestuurslid Henk van den Berg zegt grote waarde te hechten aan een 'schoon' AGO- W. „Mijn motto was anderhalf jaar geleden heel duidelijk", zegt Van den Berg. „Wij willen niet met zwart-geldaffair es in de krant. Of om het an ders te verwoorden met 'milieuvriendelijke beta lingen'. Tegelijkertijd konden we niet uit de voe ten met de toegestane onkostenvergoeding. Vijf tig cent onbelast per kilometer lijkt aardig, maar voor iemand die twee kilometer van het complex woont, tikt dat niet echt aan. Vandaar dat we de spelers op de loonlijst hebben gezet." De oude vergoedingen werden gebruteerd, zo dat de spelers er niet bij inschoten. Daardoor werden de spelerskosten bij AGOW bijna ver dubbeld. „Wij hebben de loonadministratie onderge bracht bij mijn administratie- en belastingad- vieskantoor", zegt Van den Berg. „Op soortgelijke wijze gebeurt dat bij Go Ahead Eagles. Het kan tegenwoordig niet meer op de achterkant van een sigarendoosje." Van den Berg zegt het een goede zaak te vin den dat de belastingdienst een speciaal team heeft geformeerd om het amateurvoetbal door te lichten. „Ik hoop dat de FIOD ook een zaak als betaling van derden aan spelers boven water krijgt. Wat nu is er sprake van oneerlijke concur rentie. Wat mij betreft gaan clubs allemaal wit betalen. Ik denk dat de spelers daardoor goedko per zullen worden." Dat AGOW voorloopt op andere clubs waar het gaat om het wit uitbetalen van spelers moet de club uitbuiten, vindt Van den Berg. „Ik kan me voorstellen dat je het als sponsor niet prettig vindt dat je mogelijk wordt geconfronteerd met berichtgeving over zwart geld." wijkse sporthal. Het handbal- herenteam zou niet de toege zegde gunstige trainingstijd hebben gekregen. In een reactie betreurt voor zitter Jan Luiten van het omni- bestuur het besluit van de handbal-tak. „Toch zie ik dit niet als een crisis binnen de sportvereniging", aldus Luiten, die op zoek gaat naar nieuwe bestuursleden. Het handbalbe- stuur wil verder niet reageren, voordat de leden op de hoogte zijn gebracht. Dat gebeurt woensdag in een ledenvergade ring. las vegas De Britse zwaargewicht Lennox Lewis bereidt zich voor op de tweede confrontatie, morgen nacht in Las Vegas, tegen Evander Holyfield. Het eerste treffen tussen de twee wereldkampioenen van verschillende boksorganisaties eindigde acht maanden geleden in chaos nadat de jury 'onbeslist' aangaf, terwijl Lewis de strijd duidelijk in zijn voordeel had beslist. Een Amerikaans onderzoek naar de gang van zaken bij dat gevecht loopt nog. Voor de revanche ontvangen Holyfield als Lewis elk 15 miljoen dollar (zo'n 30 miljoen gulden). foto reuters Vice-voorzitter laat Volendam in verbijstering achter Peter van de Rijt, de omstreden vice-voorzitter van FC Volendam, heeft gisteravond bekend het contract met een mogelijke shirtsponsor te hebben vervalst. De 47-ja- rige Amsterdammer is inmiddels opgestapt bij de voet balclub. volendam ton rooseboom Van der Rijt deed zijn bekente nis in het RTL 4-programma Barend en Van Dorp. „Ik heb een kardinale fout gemaakt, een blunder", gaf Van de Rijt voor de televisie toe. „Ik had de club beloofd met een hoofdsponsor te komen en die was er niet. Toen heb ik zelf de standaard contracten van de KNVB onder tekend." Van de Rijt raakte acht maan den geleden betrokken bij FC Volendam. Hij werd bij de eer- stedivisieclub binnen gehaald door de toenmalige voorzitter Tuiten, die als crisismanager Volendam met talloze inzamel- acties van de ondergang pro beerde te redden. Van der Rijt begon als bestuurslid techni sche zaken, maar werd al snel vice-voorzitter. Hij kwam met vage beloftes over het aanwer ven van sponsors voor de noodlijdende club en bemach tigde zich zo een bijzonder po sitie binnen het bestuur. Omdat de KNVB eiste dat Vo lendam met een sluitende be groting zou komen (vorig sei zoen was er een tekort van 1,4 miljoen, red.) kwam Van der Rijt met een hoofdsponsor op de proppen. Het bedrijf zou over twee jaar een miljoen aan de club overmaken. „Dat was pure bluf', zei Van de Rijt. Aan gezien hij zijn belofte niet kon waarmaken noemde hij het be drijf Keesing, de uitgever van het blad Denksport, als geld schieter. President-directeur Si mon Keesing is een volle neef van Van de FÖjt. Zondag voor de wedstrijd te gen NAC werd Denksport ge presenteerd als de shirtsponsor van Volendam voor de komen de twee jaar. „Ik heb me steeds voorgehouden dat het uit zou komen. Ik wist alleen niet wan neer", aldus Van de Rijt. „Ik heb het vertrouwen van Volen dam en mijn familie geschaad", wist hij. „Ik kan en wil niet ont kennen dat ik fout ben ge weest." In Volendam is met verbijste ring gereageerd op de handel wijze van Van de Rijt. In het dorp leeft de vrees dat mogelij ke kandidaat-sponsors door de laakbare handelwijze van Van de Rijt afhaken. „Ze zullen nu niet in de rij staan", zucht voor zitter Ad Hoens. „We moeten deze dagen proberen de schade in het vertrouwen te herstel len." Volgens Hoens had het Vo lendam bestuur tot deze week geen aanwijzingen dat Van de Rijt verkeerd bezig was. „Wij hebben nooit aan zijn integri teit getwijfeld", stelt Hoens. „Bij ons zijn nooit signalen bin nengekomen dat Van de Rijt te kwader trouw zou hebben ge handeld." Hoens bestrijdt te vens dat zijn college naiëf zou zijn geweest. .Achteraf kun je nu stellen dat er bepaalde za ken anders zijn gelopen dan we hadden verwacht. Maar we hadden het volste vertrouwen in hem." Of hij zelf overweegt op te stappen, laat Hoens in het mid den. „Natuurlijk is het op deze manier niet leuk om een club te besturen", zegt de voorzitter. „Maar het opstappen van het bestuur is nu niet aan de orde. We hebben eerst met alle be trokken partijen nog gesprek ken. Ook overleggen we voort durend met de KNVB. Het is voor de club van belang dat alle gerezen problemen zo snel mo gelijk worden opgelost, daarna zullen wij ons als bestuur bera den over onze positie." Het mislopen van een lucra tief sponsorcontract voor de duur van twee jaar houdt in dat FC Volendam in hevige liquidi teitsproblemen dreigt te ko men. Het is onduidelijk of de club de salarissen voor volgen de maanden kan garanderen. René Binken zegt dat de spe lers niet bang zijn dat hun in komsten op de tocht komen te staan. „Als dat zo is, dan horen we dat wel van het bestuur", reageert hij. „We hebben net ons salaris gehad, elke maand heeft Volendam nog op tijd be taald. Ik zie nu geen aanleiding om naar het bestuur te stappen om te vragen hoe dat voor de komende maanden zit." Binken stelt namens de spe- lersraad opgelucht te zijn dat Van de Rijt is vertrokken. De re latie tussen Van de Rijt, die in het bestuur ook de technische zaken voor zijn rekening nam, en de spelers was de laatste tijd verslechterd. Op details wil Bin ken echter niet ingaan. „Als het rommelt binnen een club is dat niet bevorderlijk voor de pres taties", geeft Binken aan. „We hopen dat door deze situatie meer mensen en bedrijven de club zullen steunen. Vanaf nu zullen de resultaten en de sfeer rondom de club enorm verbe teren", geeft Binken de mening van de spelersraad weer. noordwuk gusbert spierenburg Bondscoach Frank Rijkaard acht veertien oefeninterlands voor het Nederlands elftal ter voorbereiding op Euro 2000 vooralsnog niet genoeg. Kort voor aanvang van het Europees landenkampioenschap in Ne derland en België heeft hij voor Oranje nog twee extra wedstrij den gepland, op 31 mei tegen de Zwitserse club Servette en op 4 juni tegen het nationale elftal van Polen. Zes dagen later begint Euro 2000. De deelname van twaalf lan den staat al vast: Nederland, België, Tsjechië, Spanje, Zwe den, Noorwegen, Italië, Duits land, Portugal, Roemenië, Joe goslavië en Frankrijk. De vier overige plaatsen zich komende week via de playoffs. In de laatste week voor Euro 2000 slaat Rijkaard met Oranje een trainingskamp op in Nyon, aan het meer van Genève. Op dezelfde locatie bereidde diens voorganger, Hiddink, het Ne derlands elftal in de zomer van 1998 al voor op het WK in Frankrijk. Bondscoach Rijkaard be schikt voor het duel tegen Tsje chië van zaterdag over een complete en nagenoeg ook fitte groep. Alleen Bergkamp en Winter lieten gistermiddag de training in Katwijk aan zich voorbij gaan, beiden overigens met lichte klachten. Bergkamp had last van stijve spieren en wilde geen risico's nemen. Win ter, de enige Ajacied binnen het gezelschap, bleek wat ver moeid. Beiden verklaarden evenwel morgenavond inzet baar te zijn. Winter staat op 79 interlands, nog slechts vier ver wijderd van het legendarische record van Ruud Krol (83). stockholm sip/anp Tommy Haas en Tim Henman zijn na hun uitschakeling in de tweede ronde van het tennis toernooi van Stockholm nu echt 'tweede keus' voor het WK in Hannover. De beste acht spelers van dit seizoen komen daar aan de start. Richard Kraji- cek is eerste reserve, Haas en Henman staan nog verder naar achteren in de wachtkamer. Hun hoop is gevestigd op een aantal afrrieldingen. Die kans is nog altijd aanwezig. Pete Samp ras is nog niet fit. Nicolas Kie- fer, de nummer zes van de we reldranglijst, trok zich gisteren terug voor het Duits indoor kampioenschap. Hij verrekte twee weken geleden in Stuttgart een enkelband en wil zijn op treden in Hannover (23-28 no vember) niet in gevaar brengen. Kiefer heeft deze week de lichte training hervat. Haas blijft hopen op het wondertje maar kon gisteren in Stockholm niet duidelijk maken Peng en Sziva op kop, Jap verliest rotterdam anp dat hij het verdient. Magnus Gustafsson was van begin af aan beter. De Zweed liet de als vierde geplaatste Haas toch nog in de wedstrijd komen. Hij be sliste de wedstrijd pas in de tie break: 6-3 7-6. Bij het toernooi van Moskou drong Jevgeni Kafelnikov door tot de derde ronde. De Russi sche favoriet, met Andre Agassi als eerste zeker van deelname aan het WK, versloeg de Duitser David Prinosil met 6-4 7-5. Mare Rosset (Zwi/7) en Andrej Medvedev (Oek/5) gingen door ten koste van respectievelijk de Armeniër Sargsian en de Rus Stoljarov. De Kroaat Goran Iva nisevic gaf in de partij tegen de Zimbabwaan Byron Black bij de stand 6-7 1-3 op. Marcelo Rios is woensdag in de Chileense hoofdstad Santia go geopereerd aan zijn bekken. De tennisser, nummer 9 van de wereld, is zeker enkele maan den uitgeschakeld. Zhoa Qin Peng en Erika Sziva hebben in de vierde ronde van het Nederlands schaakkampi oenschap voor vrouwen de lei ding genomen. Peng versloeg haar rivale Iwona Bos-Swiecik. Sziva verraste met zwart Maris- ka de Mie. De koploopsters hebben drie punten. Bos en Tea Lanchava volgen op een half punt. Peng speelde gisteren met wit een riskante variant van het Grunfeld-Indisch. Ze gaf Bos gelegenheid een pion te of feren in ruil voor sterk spel. „Vrouwen offeren niet graag", verklaarde Peng na afloop haar tactiek. De Leiderdorpse Linda Jap Tjoen San is nog niet van de 'nul' af. Met de zwarte stukken, behandelde zij tegen Tea Lan chava de opening niet erg ge lukkig. De uit Georgië afkomsti ge Lanchava kreeg daardoor een gewonnen stelling. Ze deed er wel lang over het punt daad werkelijk te incasseren. Haar laatste zet, met een pion, was een fraaie. Ze knoopte het mat- net ermee dicht. squash peter klein Met de individuele klasse van Denise Sommers en Babette Hoogendoorn in de gelederen kan Sport City in Divisie 1 van de landelijke squashcompeti- tie nauwelijks tegen een ne derlaag aanlopen. Ook in en tegen Delft was de kracht van de beide toppers toereikend voor een 3-2 zege. De mannen van Dekker deelden in de pro motieklasse tegen ESA/Estec de vier enkelspelen, maar pak ten wel het bonuspunt. Sommers en Hoogendoorn waren en zijn volwaardige ere divisiespeelsters, die een divi sie lager geen serieuze tegen stand krijgen. Delft-speelsters Heijstek en Moerman waren tegen de Sport City troeven met 0-3 verlies dan ook kans loos. Voor het extra punt hoe ven de twee overige speelsters dan alleen nog maar een en kele game te winnen. Lien van Eeghen en Ingrid Meulenbelt deden het zelfs beter. Beiden gingen met slechts 2-3 ten on der. Ondanks de magere over winning behoudt Sport City zijn koppositie. De naaste concurrent, Assurix/De 'T', heeft echter een wedstrijd minder gespeeld en kan weer langszij komen. In competitieronde acht kwam Dekker Squash met 3-2 winst goed weg bij ESA/Estec. In de regioderby pakten de nummers 1 en 2 van de Noordwijkers, Mike Berman en Andrea Toni, een nuttige 3- 2 winst op respectievelijk Fred van Dijke en Luyke Tjebbes. Via 3-0 zeges van Ton Creigh- ton en Meindert van der Poel op hun Noordwijkse oppo nenten Andreas Mauroschat en Bernard Lefranc verwierf Dekker Squash toch het extra punt. Ondanks de magere zege liepen de Warmonders uit op naaste belager SRCA, dat zon der hun zieke kopman Ron Prins kansloos was bij het weer in de sterkste opstelling spelende Dickysquash 2. Door de afwezigheid van Prins, schoven Ferdi Captein, Rolf Rademaker en Patrick Cicutti- ni in de opstelling een plek omhoog en vulde Rien van Gemert het team aan. Het had geen positief effect, want al leen Captein kon met een 2-3 verlies enigszins tegenstand bieden. De Alphense vrouwen her stelden zich van de onver wachte nederlaag van vorige week. In de sterbezetting met Marjolein Vertogen, Maaike Leijten, Sannie Bombeeck en Angelique Komen werd Victo ria 2 zonder problemen met 5- 0 verslagen en werd de koppo sitie in de tweede divisie weer een week veiliggesteld. Het in dezelfde divisie spelende tweede team van Sport City won zijn tweede duel op rij. Natasja Bovee (3-1), Nelleke van Duin (3-0), Cocky de Wolf (3-1) en Suzanne Langerak (1- 3) werkten zich met een soe pele 4-1 overwinning op De Leyens uit de gevarenzone. Behalve team 1 hadden ook de reserves van Dekker, num mer laatst in de eerste klasse, een derby op het programma staan. Rob Schouten, Frans Schijf, Leon van Baal en Andy Brees van Sport City 2 verlo ren steeds wel de eerste game, maar geen enkele partij aan Robert de Winter, Bert van Suchtelen, Ben de Geest en Piet van Houten. Het eerste team van de Leidenaars ging in dezelfde afdeling met 4-1 bij Jack Slagman ten onder. Tommy Haas zit door zijn verlies tegen Magnus Gustafsson gisteren in de wachtkamer voot het WK in Hannover. foto epa

Leidsch Dagblad | 1999 | | pagina 23