Transportbedrijven moeten vuurwerkimport tegengaan Lesgevendat is één groot feest Duin Bollenstreek Strafvermindering voor overvallers De Voogd Met benzine gooiende schoonmaker ging doordacht te we 'Dubbel parkeren' Van Wouwe bezoi over drankmisbru Neem een proefabonnement WEKEN VOOR 39 95 BEL 071-5128030 VRIJDAG 12 NOVEMBER 1999 Rijbewijs kwijt na rijden onder invloed noordwukerhout/vqorhoutEen 53-jarige Noordwijkerhouter heeft gisteren wegens rijden onder invloed zijn rijbewijs moeten inleveren. Hij werd aangehouden op de Maandagsewetering in Noordwijkerhout. De politie had sterk de indruk dat de man had gedronken. Op het bureau weigerde hij mee te werken aan een ademtest. Daarop werd zijn rijbewijs ingenomen en werd een proces-verbaal opgemaakt. Ook een 18-jarige Katwijker werd gistermorgen aangehouden wegens rijden onder invloed. De man reed met zijn auto op de Leidsevaart in Voorhout. Hij kreeg een proces-verbaal. Snackbar De Klink mag uitbreiden runsburg» Snackbar De Klink mag uitbreiden. Het centraal in de Rijnsburgse wijk Frederiksoord gelegen pand wordt groter, maar vooral ook hoger. Het hoogste punt ligt 1,5 meter boven de volgens het bestemmingsplan toegestane bouwhoogte. De Klink wil uitbreiden tot een soort petit-restaurant, waarbij een extra verdieping nodig is voor opslag. Gisteravond ging de ge meenteraad daarmee akkoord, alleen WD en RPF/GPV/SGP stemden tegen de overschrijding van de maximaal toegestane bouwhoogte. Twee mannen overvallen Hillegommer hillegomTwee gemaskerde mannen hebben gisteravond in het Burgemeester Van Nispenpark een 35-jarige Hillegommer overvallen. De man werd daarbij met een wapen bedreigd, maar er werd niet geschoten. Na een worsteling rende de Hille gommer weg. Hij bleef ongedeerd. Waarom de man werd aan gevallen is onduidelijk. Vooralsnog gaat de politie uit van wille keur. De overval vond rond tien uur plaats, nadat het slachtoffer zijn auto bij het appartementencomplex had geparkeerd. Er volgde een gevecht, waarbij de Hillegommer één belager van zich kon afschudden. De tweede man bedreigde hem daarop met een wapen, waarna de Hillegommer het portiek inging en de trap oprende. Kort daarna arriveerde de politie, die de omge ving afzocht. De mannen werden niet meer aangetroffen. Videorecorders ontvreemd katwuk Bij een inbraak in twee woningen aan de Helmberg weg in Katwijk werd gisteravond een videorecorder ontvreemd. In beide gevallen werd een voordeur geforceerd. Ook in de Lan- geveldstraat werden twee woningen bezocht. Uit een van de woningen is eveneens een videorecorder weggenomen. De poli tie start een buurtonderzoek. Leen van Dijke naar Rijnsburg runsburg Tweede Kamerlid en RPF-fractievoorzitter Leen van Dijke spreekt donderdag 16 november op de jaarvergadering van de RPF-kiesvereniging in Rijnsburg. Onderwerp van zijn le zing is de voorgenomen fusie tussen RPF en GPV. Het thema van de jaarvergadering is dan ook 'Samen meer Kleur'. Na de pauze volgt een debat met de zaal over christelijke politiek in de 21ste eeuw. De bijeenkomst wordt gehouden in De Voorhof, Vliet NZ 36 en begint om 20.15 uur. Wegens zes brute overvallen op horeca-etablissementen, vijf in Den Haag en één bij café De Voogd in Sassenheim, zijn gis teren bij het Haagse gerechts hof opnieuw celstraffen opge legd. De vier daders uit Den Haag, die in maart door de rechtbank tot zeven, acht, tien en twaalf jaar cel waren veroor deeld, kregen wel strafvermin dering. Het hof veroordeelde ze tot respectieveljk vijf, zes, zeven en acht jaar gevangenis. De aan drank en cocaïne ver slaafde daders - allen illegaal in Nederland verblijvende buiten landers - gingen vorig jaar als beesten tekeer bij de overvallen op diverse cafés en koffieshops. Klanten werden beroofd, vrou wen aangerand en één vrouw werd aan haar haren over de grond voortgetrokken door het stomdronken en gedrogeerde vijftal. In Sassenheim zetten de da ders een pistool op het hoofd van de exploitant en een mede werkster van café De Voogd. De vrouw werd bovendien betast. Man en vrouw werden uitein delijk geboeid achtergelaten. De buit in Sassenheim bedroeg bijna vijfduizend gulden plus een hoeveelheid sieraden en sterke drank. De mannen hadden alles bij de rechtbank toegegeven. Om dat ze de straffen die ze van de rechtbank hadden gekregen te hoog vonden, gingen ze in ho ger beroep. Met, zo bleek giste ren, het gewenste resultaat. Maarten Guyt kwart eeuw bij Rutgersschool Ze zijn het beste te vergelijken met een Siamese tweeling. Di recteur Maarten Guyt en de hervormde basisschool Ds. R.P.A.Rutgers in Katwijk. Al 25 jaar zijn ze zo nauw met elkaar verbonden dat Guyt regelmatig vergeet dat hij niet dag en nacht 'schoolmeester' is. „Maar het is ook zo'n leuk vak. Lesgeven, dat is één groot feest. Want wat is er leuker dan kennis overdra gen? Het is dag in, dag uit een enorme uitdaging om kinderen wat bij te brengen. Je weet nooit hoe ze reageren. Dat ver rassende element maakt mijn beroep tot het leukste vak dat er bestaat." Maarten Guyt (46) jubileert. Hij staat dit schooljaar 25 jaar voor de klas bij één en dezelfde school, de Ds. R.PARutgers- school. „Tja, de tijd staat blijk baar niet stil. Ik weet nog als de dag van gisteren dat ik door hoofd der school J. Vink werd benoemd tot meester van de derde klas. Dat was een klas met 37 kinderen, onder wie acht Van Duijntjes en zes Van der Plasjes. Via de vierde en de vijfde klas ben ik- uiteindelijk in de zesde klas, later groep acht, terecht gekomen." Guyt heeft zelf dan ook een lichte voorkeur voor de boven bouw. ,,A1 vind ik het ook ge weldig om af en toe eens bij de kleuters te kijken. Vorig jaar heb ik zelfs een dagje voor de kleu ters gestaan. Maar die behoe ven toch relatief veel hulp. Kin deren in de bovenbouw werken veel zelfstandiger. Dat vind ik zelf prettiger. Maar dat betekent niet dat ik de onderbouw niet volg. Ik probeer de ontwikke ling van alle kinderen op onze school, 171 in getal, zo nauw lettend mogelijk in de gaten te houden. Dat ontwikkelingspro ces is heel fascinerend. Kleuters zijn altijd af- en aanhankelijk, terwijl ze, als ze eenmaal in groep acht zitten al behoorlijk op eigen benen kunnen staan. Dat is geweldig mooi om van zo dichtbij gade te slaan." Maar zelfs het leven van een 'dolgelukkige leraar' gaat vol gens Guyt niet altijd over rozen. „Ik heb in de afgelopen 25 jaar ook een aantal dieptepunten meegemaakt. Zoals bijvoor beeld het overlijden van mijn collega Paul van Schaijk. Bij restaurant Peking werd hij 's ochtends toen hij op weg was naar school van zijn fiets gere den. Hij was op slag dood. Die zelfde avond vierden wij met de kleuters kerstfeest. Maar onze gedachten waren die avond duidelijk elders. Ook het overlij den van drie oud-leerlingen laat mij maar moeilijk los. Je blijft je afvragen: Waarom zij?" Naast verdriet, ook veel Politie vindt bewijsmateriaal tegen van moord op Rijnsburgse chef beschuldigde Hagenaar hans van alphen De politie beschikt over video-opnames van de 30-jarige Haagse schoonmaker, die ruim twee weken geleden drie collega's met benzine over goot en in brand stak. Daarbij kwam zijn Rijns burgse chef om het leven. De opnames zijn ge maakt enkele minuten voordat de man zijn moordaanslag pleegde en zijn afkomstig van het bezinestation waar hij zijn jerrycan vulde. De beelden zouden ondubbelzinnig bevestigen dat de man weloverwogen te werk is gegaan, iets dat meteen na de aanslag al zou zijn geconsta teerd door getuigen. „Hij maakte een hele nor male indruk. Niemand hier is iets vreemds opge vallen. Hij tankte een paar liter", aldus de pomphouder. „Hij heeft keurig afgerekend en is toen vertrokken." Een paar honderd meter ver derop pleegde de man vervolgens zijn daad. Gisteren is de 27-jarige Rijnsburger begraven die een week geleden bezweek aan de verwon dingen die hij opliep bij de macabere aanslag. Het ongetrouwde slachtoffer was als chef werk zaam bij het schoonmaakbedrijf ISS en voor werkoverleg aanwezig in de keet waar het drama plaatsvond. Zonder dat de dader, die inmiddels bekend heeft en moord ten laste gelegd zal worden, iets zei overgoot hij zijn drie slachtoffers direct na binnenkomst met de benzine en stak hen aan. Na zijn daad kon de man in de enorme conster natie de benen nemen. Hij is pas 's nachts aan gehouden. De advocate van de Hagenaar heeft gesugge reerd dat de man tot zijn daad kwam in een vlaag van waanzin na aanhoudende pesterijen. De vi deobeelden laten evenwel een man aan het werk zien die welbewust voorbereidingen trof voor een gruwelijke wraakactie. Op de bewuste woensdagavond hervatte de verdachte zijn werkzaamheden na langere tijd met ziekteverlof te zijn geweest. Hij was het wel iswaar niet eens geweest met de beslissing zijn werk weer te moeten opnemen, maar had laten weten zich na een 'second opinion' slissing van de bedrijfsarts te confoi man stond al jarenlang op de loon] nooit enige aanleiding gegeven tot klai ISS-directeur Cornelisse: „Wij zijn lukkig met de suggestie dat pesterijen sis liggen van deze afschuwelijke gebe Daar is ons niets van gebleken. Des t pelijker wordt de daad. Niemand he aankomen." Het schoonmaakbedrijf heeft inmi chologen en maatschappelijk werker keld voor professional^ nazorg voor f< van de slachtoffers en geschokte werk verslagenheid binnen het bedrijf is gro venterrein I broek in Ka den Rijn mi de nabije to vrachtwage ren. Dat hei college van meester en ders besloti het officieel boden omt trucks neer In Katwijk j principe e& keerverbod vrachtwage uitzonderin plekken wa burgemees! wethouders toestemmii ben gegeve wijkerboek de voorwaa de geparkei gens geen; overlast (do voorbeeld I gregaten) v ken. K H0\ Katwijkse burgemeester doet beroep op directies De Katwijkse burgemeester B. van Wouwe gaat alle di recteuren van transportbedrijven in Katwijk, Rijnsburg en Valkenburg een brief sturen met daarin het dringen de verzoek om in de gaten te houden of hun vrachtwa genchauffeurs geen illegaal vuurwerk mee naar huis ne men. Aanleiding voor de brief is de volgens Van Wouwe 'toenemende overlast door vuurwerkbommen van over de grens en vooral de gevolgen daarvan'. katwuk «peter blokverantwoordelijkheden wij zen", verklaarde de burgemees- „Wij willen zowel de directeu- ter tijdens een commissieverga ren als de chauffeurs op hun dering het doel van zijn brief. „Dat vuurwerk moet ergens vandaan komen. In Nederland is dit zwaar geschut namelijk niet te verkrijgen. Waarschijn lijk verzorgen vrachtwagen chauffeurs uit de regio de im port van dit illegale vuurwerk. Met als drijfveer: geldelijk ge win of sensatiezucht." Als actueel voorbeeld van dè mogelijke effecten van illegaal vuurwerk noemde Van Wouwe de ernstig beschadigde voorpui van de Noordzeepromenade. Van zaterdag- op zondagnacht schrokken direct omwonenden van de Noordzeepromenade op door een enorme knal, die werd veroorzaakt door een vuur- werkbom. „Dit is helaas geen incident", stelde de Katwijkse burgemeester. „Iedere avond is het letterlijk en figuurlijk 'raak'. Daar moeten we wat tegen on dernemen. Dit kan zo niet lan ger door gaan. Bewoners schrikken zich bij het horen van zo'n klap een hoedje. Dit is voor mij een ontoelaatbare vorm van grof geweld." Het overmatig drankgebruik in Katwijk baart de lokale poli tiek in het algemeen en burge meester B. van Wouwe in het bijzonder grote zorgen. Dat bleek gistermiddag tijdens de commissievergadering alge mene bestuurlijke zaken (ABZ). Met name bij evenementen zoals bijvoorbeeld Koningin nedag en de Najaarsfeesten wordt door de Katwijkers 'flink ingenomen'. RPF-frac tievoorzitter J. ten Hove vindt dat het de verkeerde kant op gaat. „Op Koninginnedag loopt het drankgebruik door jongeren de spuigaten uit. Ze hebben allemaal flesjes op zak met sterke alcoholische ver snaperingen. Daar moeten we wat aan doen!" Van Wouwe reageerde dat niet alleen op Konir en tijdens de Najai het drankgebruik - aantal Katwijkers „Elk weekend zijn i dorp mensen en gi den waar alcoholist ken rijkelijk vloeien' zijn echt niet alleen Er zijn ook genoeg die zichzelf niet in hebben." Wel stelde de burg met Ten Hove vast wassen zich vooral i ginnedag openbaren1 door de politie op 1 beslag genomen dra1 den kun je een slijte nen. En beslist geenl1 Nachts en 's ochtei j lopen dan al tieners keiwagentjes vol dr:1 richting van de duii ze him buit, een drankvoorraad, pro verstoppen." 'Millenniumfeestje' in Ka Het moest en het zou een mil lenniumfeest worden dat in Katwijk niet onopgemerkt voor bij zou gaan, al was het maar omdat de Zeeweg - een belang rijke ontsluitingsweg - vier da gen zou worden. Het wordt een Katwijks millenniumfeestje in en rond sporthal Cleyn Duijn. Dat bleek gistermiddag tijdens de presentatie van het concept programma voor de festivitei ten rond de millenniumwisse ling door de stichting Bevorde ring Centrale Festiviteiten Kat wijk (BCK). Op donderdag 30, vrijdag 31 december en zaterdag 1 januari is het feest in de podiumzaal en de sporthal van Cleyn Duijn en in een grote tent ('de Jumbo hal') naast de spon tent worden overd ten voor kinderen, zeskamp, een kil een playbackshow i derdisco georgan - Avonds is er in de te t ziek. In de podiumza a sporthal worden een kinderrommelm country en westen houden. Daar treedl een goochelaar op. In sporthal Cli wordt een expositi verleden en de tof Katwijk gehouden. ruimte wordt eve communicatiecentn derwetse en uil communicatiemiddi j* richt. vreugde en nog meer lol. „Ze noemen mij nogal eens een warhoofd. Zo was ik een keer mijn pijp - een dierbaar attri buut van mij - kwijt. Maar,liefst een week heb ik er naar ge zocht, totdat ik hem in de kan tine boven de koelkast aan een touwtje zag hangen. Dat was een geintje van onze conciër ge" Guyt staat, ondanks dat hij al bijna 15 jaar directeur is én in tegenstelling tot veel van zijn collega-directeuren, nog altijd drie dagen in de week voor de klas. „Dat houd je fris. Ik voel me ook veel meer schoolmees ter dan directeur. De directie kamer is mij voor een gevange nis. Daarin kan ik m'n ei niet kwijt" Zijn directietaken neemt Guyt dan ook meestal mee naar huis. „De papierwinkel van het ministerie van onderwijs lijkt met het jaar groter te worden. Die stukken lees ik over het al gemeen thuis. Hier wil ik on derdeel van de school zijn en geen wereldvreemde directeur die de kinderen niet eens bij name kent." Dat hij inmiddels onlosmake lijk met de Rutgersschool is ver bonden, heeft volgens Guijt al les te maken mét de sfeer die er heerst. „Hier overheerst, zo noem ik altijd, het Rutgersle- vengevoel. Wat dat gevoel in houdt? Nou, we hebben alles voor elkaar over en zijn recht door zee. Dat vind ik uitermate belangrijk. Mijn collega's, de ouders, met name de actieve moedersgroep, en ikzelf zijn twee of eigenlijk drie handen op één en dezelfde buik. Vol gens mij houd je alleen daar mee de school kaarsrecht over eind. Zonder breed draagvlak ben je nergens. Ik heb het hier, zelfs na ruim 25 jaar, nog steeds prima naar mijn zin. Dat is een teken aan de wand. Ik wil hier voor geen goud weg." Parkeren buiten het betaald parkeergebied blijft in Katv men veroorzaken. Winkeliers en hun personeel proberte hun auto op een gratis plekje neer te zetten. Dat zorgl d last en irritatie bij omwonenden. Twee insprekers uit ve ei wijken van het zeedorp vroegen gisteren tijdens een d vergadering om aandacht voor dit probleem. i Volgens wethouder J. van Paridon wordt tijdens elk o ji de winkeliers gesproken over het parkeergedrag. „Mai e: dringingseffect blijft bestaan, net zolang totdat het bet ren zo ver is uitgebreid dat men het te ver lopen vind al mooi zijn als ondernemers hierover met hun personeel ee hopen eruit te komen maar we kunnen het niet afdwing n De jubilerende Maarten Guyt voelt zich 'meer schoolmeester dan directeur' van de Ds. R.P.A. Rutgersschool. V foto dickhogewoning Parkeeroverlast in Katwijk j

Leidsch Dagblad | 1999 | | pagina 18