Voorschoten stelt opknapbeurt uit Prins Mathieu I uit Warmond laat zich niet gek maken 1 IJ Tv jouw nieuw pand ading begonnen Oorlogsslachtoffers herdacht i Het feest kan beginnen Man wil lagere straf oor 'stelen' van moeder Regio Echtpaar nog niet van speeltuin af «brandweer laait sleutel astellum an het dak Garages rijp voor sloop 34-jarige Oegstgeestenaar |s bewindvoerder tussen en 1996 bijna een ton de rekening van zijn in lets overleden moeder "e gehaald, heeft deze week ,ger beroep bij het Haag- .rechtshof om clementie agd. De man - onlangs be de Haagse politierechter ne ,rdeeld tot een werkstraf ?40 uur en drie maanden de jvaardelijke celstraf - wil de agere straf. g> oud-marine-officier die Mi en stichting vroeger zelf vei jkken was bij het financi ng eheer over het geld van 8' allen mensen, gleed uit le hij bewindvoerder van [ei eigen moeder werd. De die in de VUT zat, zag door hemzelf opgericht jfje floppen en vulde de v n met geld van de reke- üjg van zijn moeder. Nu zij rste paal van de nieuw- van Gading in Leider- n het activiteitencentrum M ïensen met een lichame- andicap, is gistermiddag en. De Leiderdorpse wet- elf, P. Kolman en J. van cliënt van Gading, na- ranmiddag de hamer ter Daarmee, en met de par- ►td irwerk die werd afgesto- de start van de bouw van ïeuwe centrum op het naast de Winkelhof iee t. vai nieuwe gebouw krijgt di mt proepsruimtes, aangepas- itten, een grote ontmoe- n& mc/oegstceest «cerberus eind vorig jaar is overleden hebben de drie zussen en de twee broers het nakijken. Van de oorspronkelijke honderd duizend gulden is voor de er ven nog 1200 gulden over. De Oegstgeestenaar zei het te betreuren dat zijn broers en zussen geen contact meer met hem hebben, maar volgens zijn broer die gisteren een schadevergoedingseis van 115.000 gulden kwam indie nen, was dat geheel aan de verdachte zelf te wijten. „We hebben hem reeksen brieven geschreven, waarop hij nooit antwoordde". De rechters van het hof ver baasden zich erover dat de oud-marine-officier, die als 'vutter' nog ruim 6000 gulden netto in de maand toucheert, zo in geldproblemen is ge raakt. De man gaat nog steeds gebukt onder schulden. Het hof doet over twee we ken uitspraak. Gemeente heeft geen geld voor Voorstraat voorschoten De Voorstraat in Voorschoten wordt voorlopig niet op geknapt. Voorschoten heeft er niet voldoende geld voor, zegt wethouder A. Draijer van verkeer en openbare wer ken. De winkeliers moeten nog een tijdje leven met de 'erbarmelijke omstandigheden' in de straat. Belangen, die de gemeente on langs 'voor de zoveelste maal' op de erbarmelijke omstandig heden in de straat heeft gewe zen. „Er hebben zich al drie val partijen met ernstige afloop voorgedaan. Is dat dan allemaal niet voldoende om actie te on dernemen? Moeten er eerst do den vallen? Ik hoop dat einde lijk serieus werk van de herbe strating wordt gemaakt. We mochten meeliften met de Schoolstraat. Die straat is onder handen genomen, maar bij ons is niets gebeurd." Grooss trok enkele maanden geleden ook al aan de bel. Hij jan preenen „We hebben het opknappen van de Voorstraat nog niet voor volgend jaar opgevoerd", zegt Draijer. „Iedereen weet dat de financiële positie van de ge meente niet best is. Bovendien is het niet het gemakkelijkste gedeelte van Voorschoten. Het is een stukje beschermd dorps gezicht met dure, aparte steen tjes. Volledige herbestrating is in 2000 niet mogelijk." Draijer reageert daarmee op kritiek van voorzitter K. Grooss van de Vereniging Voorstraat wees er toen op dat je je in de Voorstraat op de maan waant. „Zoveel gaten zitten er in de weg. Er zijn volop verzakkingen en oneffenheden. Daar moet toch iets aan gebeuren." De af deling weg, waterbouw en ver keer van de gemeente voerde de herbestrating van de Voor straat (en de Treubstraat) op voor het beleidsplan 2000, maar de politiek gaf het opknappen van deze wegen geen prioriteit. Een bedrag van 1,3 miljoen gul den is op dit moment niet voor handen. „Er wordt wel onder zoek gepleegd. Het plan is niet helemaal in de la verdwenen, maar voorlopig gebeurt er niet echt wat", laat een woordvoer der weten. Op aandringen van de raad gaat de gemeente wel werken aan het 'zo snel mogelijk auto vrij maken' van de Schoolstraat. foto mark lamers Belangstellenden leggen bloemen op de graven van de omgekomen soldaten. qrp nienke ledegang tingsruimte en een kleine, be sloten tuin. De verhuizing is nodig omdat het huidige on derkomen aan de Hoogmade- seweg te klein is en niet meer aan de eisen voldoet. Gading is een activiteitencen trum van de Gemiva- SVG Groep, die momenteel zo'n 75 voorzieningen beheert voor mensen met een verstandelijke en/ of geestelijke handicap in de provincie Zuid-Holland en Amsterdam. In het centrum kunnen lichamelijk gehandi capten deelnemen aan activi teiten of werkzaamheden ver richten. De oplevering van het nieuwe "pand is eind juni 2000 gepland. den haag cerberus Het echtpaar Fleuren dat aan de Beatrijs van Vlaanderen- plaats in Leiderdorp woont en zich bont en blauw ergert aan het speeltuintje voor hun deur, heeft gisteren de eerste juridi sche slag om het verwijderen daarvan verloren. Het stel span de begin deze maand een kort geding aantegen de gemeente. Rechter Von Maltzahn verklaar de het Leiderdorpse echtpaar niet-ontvankelijk in hun vorde ring. Volgens hem moeten zij met deze kwestie eerst naar de bestuursrechter stappen. De ruzie tussen Fleuren en de gemeente gaat over vergunnin gen. De Fleurens zeggen over donderd te zijn door de ge meente, toen ze in augustus 1997 thuiskwamen van vakantie en opeens een complete speel plaats aantroffen, pal voor hun deur. Er waren voordien wel brieven van de gemeente be zorgd waarin werd gerept over nieuwe speelplaatsen op de Ada van Schodandplaats en op de Machteld van Brabantplaats, maar niet op de Beatrijs van Vlaanderenplaats. Bezwaar schriften haalden niets uit. Overleg mislukte. Het echtpaar verwijt de ge meente dat er geen bouwver gunning is verleend voor de speelplaats. De gemeente zegt dat zo'n vergunning niet nodig is. Maar die kwestie moet dus bij de bestuursrechter worden uitgevochten, vindt Von Malt zahn. Het echtpaar ergert zich aan het speeltuintje, omdat er tot 's avonds laat tieners blijven rondhangen. Zij zouden soms planten vernielen, herrie ma ken en zwerfvuil achterlaten. oegstgeest suzanne barbier „Mogen we de moed hebben om te doen wat gedaan moet worden, en te zeggen wat moet worden gezegd. Dat zijn we ver plicht aan hen die hun leven gaven voor onze vrijheid." De woorden van dominee Sierat dreunen hard na in het Groene Kerkje in Oegstgeest. Gister morgen werd daar de 'Armisti ce Day', of de dag van de wa penstilstand herdacht. Op 11 november 1918 kwam aan de Eerste Wereldoorlog een eind. Het werd een dag waarop Enge land en andere landen van het Gemenebest hun doden uit de Eerste én de Tweede Wereld oorlog eren. Oegstgeest houdt als een van vier gemeenten in Nederland vast aan die herden king, omdat bij het Groene Kerkje zeventien Engelse solda ten begraven liggen, die in '40- '45 op haar grondgebied vielen. De plechtigheid is eenvoudig maar intens. Het voorlezen van de lijst van gesneuvelden is een van de rituelen. De gemiddelde leeftijd van de omgekomen sol daten is niet veel hoger dan die van de leerlingen van het Visser 't Hooft Lyceum uit Rijnsburg, die voor het eerst bij de plech tigheid aanwezig zijn. John Bougin, 26 jaar, was een van de oudste onder de gesneu velden. Zijn vliegtuig werd uit de lucht gehaald op 14 april 1941. Met twee co-piloten stort te Bougin neer aan het einde van de Nachtegaallaan. Zijn in middels 58-jarige dochter Hazel Gough is de enige van de nabe staanden die is teruggekeerd naar de rustplaats van haar va der, die ze alleen uit verhalen kent: Bougin stierf toen zij nog geboren moest worden. Samen met echtgenoot Chris bezocht ze Oegstgeest gisteren voor de derde keer sinds haar vijftigste verjaardag. „Toen ik vijftig werd, vond ik het tijd om mijn geschiedenis compleet te maken. Ik wist dat mijn vader op een kleine Nederlandse be graafplaats lag, maar niet waar. Via de Engelse stichting oor logsgraven zijn we in 1991 voor het eerst bij de herdenking ge weest." Het goede contact met het Oorlogsgravencomité in Oegstgeest, met amateur-histo ricus Dik Breedijk en de warme ontvangst van de veteranen uit de regio, deed de Goughs be sluiten de band met de ge meente in stand te houden. Bij de sobere kranslegging na de plechtigheid leggen de Gou ghs drie kruizen op de graven met de symbolische poppy, de klaproos. Daarna brengen oud strijders een militaire groet en legt de schoolklas bloemen neer. Ze stond er met gemeng de gevoelens, vertelt Hazel Gough achteraf. „Ik ken de man niet die daar begraven ligt en die mijn vader is. Waaraan ik denk zijn al die mannen die zo jong gestorven zijn. Aan hen wil ik vandaag graag mijn respect aan tonen. er( L m hl (jj ind'suzanne barbier larnaval word je niet zo- Wie de titel in de wacht pen, moet goed bij zich- rade gaan of hij - prinses- n nog steeds uitgesloten - an de kwalificaties vol- j'n Leo Keijzer, die ook dit eer met Aad Juffermans ns voor de Warmondse alsvereniging De Billen uitkoos, weet precies -ht :er een potentiële kandi- licht wordt bevonden.* lieu van Winsen, de 45- accountant, bestuurder enigingsman uit de Bloe- ïdam, heeft de test glans- lorstaan. Met echtgenote hij zich gisteren in het onk van de carnavalsvier- ^aal Klim Op, installeren IT insenpaar. Ze zijn boven- "'jubileumpaar', want De jrikkers vieren hun 22-ja- e 'taan, een mijlpaal in car- i iland. Met steek, cape en ;nen zette Van Winsen de stap 'jubelend de eeu- de door', zoals het thema 5 4,5 en 6 maart in War- luidt. ideale aanvoerder van de V rs v ran elf moet zich altijd we- 3loi gedragen, legt Leo Keijzer nd e prins is zolang het feest een voorbeeld voor de i inwoners van zijn vor- om. Over een behoorlijk ;vef idingsvermogen moet de patuurlijk ook beschikken, zijn is geen bijbaantje, eerder een dubbele full-ti- aan. Menige ex-prins én h Ün zullen bevestigen dat gelijking met topsport he- 1 niet vergezocht is. ld is dat uiteraard niet: morgens vroeg tot 's ls laat staat het paar te n en te zwaaien. Ook de Kusjes voor de echtgenote van de nieuwe Warmondse Prins Carnaval. noordwukerhout Als een oud, krom kereltje stap te de veertigste prins van de Noordwijkerhoutse car navalsvereniging De Kaninefaaten gisteravond in een tijdmachine. Als Bert Volkerijk kwam hij eruit. foto mark lamers Met zijn vrouw Marijke gaat hij het Kaninefaatenrijk aanvoeren onder de naam prins Mokum. Marijke heeft als prinsessennaam Rijk gekozen. Behalve de verkiezing van de nieuwe prins en prinses bij De Ka ninefaaten, is ook het nieuwe jeugd-prinsenpaar be kend gemaakt. Dat zijn geworden Marijn Went (prins Millennium) en Denise van Eeden (prinses Denise). foto taco van der eb ^ge laise kan je flink in de be nen zakken. Da's een reden waarom de kopstukken niet te veel naar de tap mogen lopen: pilsjes tikken flink aan als je zo lang onderweg bent. Spa wordt geadviseerd, met een enkel glaasje tussendoor. Het 'is per slot van rekening wel feest. Eigenlijk mag de prins niet kapot te krijgen zijn, maar om dat het toch maar een mens blijft moet hij wél een vrouw aan zijn zij hebben, schrijft de ijzeren wet van De Billenprik- kers voor. Vrijgezellen met am bities in die richting kunnen het dus wel op hun buik schrij ven: die komen niet door de se lectie. Daarvoor hebben De Bil- lenprikkers een goede reden, weet Keijzer. Het werk is zo zwaar dat het 's avonds heerlijk is om samen thuis te komen en de drukke dag even door te pra ten. Voor de rest moet de hoogge- eerde het vak een beetje in zich hebben, en de een heeft dat meer dan de ander. Het jaarlijks terugkerende "Zo'n goeie (prins) hebben we nog niet ge had', is lichtelijk bezijden de waarheid, geeft Billenprikker Keijzer toe. Prins Mathieu zelf is niet van plan om zich gek te laten ma ken. Hij ziet wel wat er allemaal op hem afkomt. Hij is vooral blij dat hij van de zwijgplicht is ontheven, zodat hij geen 'pop penkast meer hoeft te spelen' voor zijn Warmondse vrienden. Over gebrek aan conditie maakt hij zich ook allerminst zorgen. Als loper van halve marathons en eigenaar van een bedrijf is hij wel wat gewend. „Carnaval in Warmond vier je in een hechte club en dat is best ont spannen", aldus Van Winsen. „Ik blijf gewoon relaxed." bi» dr t aan den run De traditionele opening van carnaval in Leiden. De steek staat. Carnaval in Alphen. Het gonsde gisteravond van de geruchten rond het beeld van Cornell's Joppensz voor het sta tion Lammenschans. Wie wordt zaterdag de opvolger van Zijne Doorluchtigheid Prins Alexan der de Eerste? En dat terwijl diezelfde Alexander eerst nog het nieuwe carnavalsseizoen moest openen. Dat deed de foto hielco kuipers voorman van carnavalsvereni ging De Leidse Hutspotten door traditiegetrouw precies om 11 over 11 de steek op het hoofd van Cornelis Joppensz te plaat sen. Natuurlijk was er een blaas kapel, liep de Raad van Elf de polonaise, waren er drankjes en een bordje hutspot en uiteraard werd de seizoensopening nog even dunnetjes overgedaan in het eigen clubgebouw aan de Voorschoterweg. Opvolger wethouder Kempen houdt welzijn oegstgeest suzanne barbier foto hielco kuipers In de andere Hutspotten-resi dentie, het Antonius Zalencen trum aan de Lange Mare wordt morgenavond tijdens het Prin senbal om elf minuten over 10 Prins Alexander ontmanteld. Eén uur later verschijnt de nieuwe stadsprins uit de huts- potpot. Wie dat is blijft nog even het best bewaarde geheim van Leiden. De geruchten stroom houdt nog iets meer dan 24 uur aan. Het CDA in Oegstgeest neemt opnieuw welzijn voor haar rekening in het college van burgemeester en wet houders. De portefeuille die kandidaat-wethouder D. de Ruijter overneemt van de onlangs afgetreden CDA- wethouder G.Kempen is wel enigszins gewijzigd. Het jeugdbeleid wordt overgehe veld naar wethouder H. Steens. Zij krijgt daardoor de verantwoordelijkheid over het hele jeugd- en jongeren beleid. In ruil daarvoor wordt een ander, nog onbe kend beleidsonderdeel, aan de portefeuille van De Ruij ter toegevoegd. De Ruijter wordt op 16 december geïn stalleerd. Factieleider L. Poell van het CDA is tevreden. Hij be schouwt het overdragen van het jeugdbeleid niet als ver lies. „Er komt wat bij, er gaat wat af. In april heeft de raad al gezegd dat het beter is om kinderopvang en jongeren bij elkaar te hebben. Dit was hét moment om de porte feuilles te herschikken." De bouw van de nieuwe Bloemcampschool in Wasse naar heeft zoveel trilling ver oorzaakt, dat een nabijgelegen garageblok onherstelbaar is be schadigd. Sloop van de zeven garages is onvermijdelijk. De gemeente heeft afspraken met de eigenaren gemaakt ovér een vergoeding en toegezegd vol gend jaar voor vervangende ga rages te zorgen. RIANTE RAMEN? Kom snel naar onze nieuwe showroom en kies uit een keur van kwaliteitsramen. Gemaakt van hoogwaardig aluminium ol kunststof. Voorzien van KOMO-keur. Mooier kunnen ramen niet zijn. Tot ziens.

Leidsch Dagblad | 1999 | | pagina 17