'Bij GGV speel e tot je verhuist' UIT SLOOS sport Sport \m CLUiVANl I ©iWEEi isportnialeriaal aangeboden aoor: Vijf Meiplein 17 - Leiden Tel. 071 - 576 01 44 tig nog een ledenstop. Sinds dien zijn de bonds- en zaalkos- ten toch wat verhoogd en de concurrentie van andere tijds bestedingen werd groter. Je moet de mensen dus iets kun nen bieden, iets professioneler te werk gaan. Daarvoor is geld nodig en dus meer leden." Titia Buddingh' moet daar on der andere voor zorgen. Zij is bestuurslid promotiezaken en verantwoordelijk voor de ne venactiviteiten. „We organise ren van alles. Van borrelavon den tot etentjes, en natuurlijk toernooien. Vooral het jaarlijkse beachtoemooi in Katwijk is een groot succes. Afgelopen zomer waren er zo'n honderd deelne mers, van wie driekwart geen lid van de vereniging was. Het enige probleem is dat het grootste deel het ontzettend leuk vindt, maar niet weet dat wij het georganiseerd hebben. We houden er dus niet zo veel leden aan over." Om de drempel van de vereni ging wat lager te maken is dit jaar de strippenkaart geïntrodu ceerd. Buddingh': „Recreanten kunnen zo'n strippenkaart ko pen voor vijftig gulden. Daar mee kunnen ze zes keer mee- trainen of spelen in het recre antenteam. Het is nog een ex periment, op dit moment ma ken er een paar mensen ge bruik van, maar als het een suc ces is, zullen we die kaart vol gend jaar wat meer promoten." Er is in het verleden wel eens over gedacht om te gaan fuse ren. Vooral als het even wat minder ging. In het begin van de jaren negentig kende de club Schaatser Jeroen Straathof. Zwembad De Does. Leiderdorp, November 1999. FOTO STEFANIE UIT DEN BOOGAARD LdAG 8 NOVEMBER 1999 öe eigenlijk nog wel ac- s doelman? C hoor, ik ben vijf jaar ge- al gestopt met keepen. as wel een gedwongen 'anwege een blessure. Ik amelijk artrose in mijn der en ik mocht dus niet' iet dan wel een verstan- leslissing om in het nu e gaan staan? riji 2( verstandig was of niet de 'belangrijk. Het enige de Ide was of we een paar [lal n aan deze wedstrijd 'n overhouden. Aan mijn 1 dheid heb ik niet ge- :te w he s de beslissing om je te keepen tot stand geko- hebben we samen beslist. P dner, zijn assistent Wil i en ik hebben erover ge it ?n en besloten de gok elt te nemen. Als ik het niet edaan, had er een veld- uv in het doel gemoeten en oo ek ons niet zo verstan de er twee door. Wat je zelf van je optreden? Teleurstellend, of hoe ook wilt noemen jnl'oor herhaling vatbaar VV Uk." 6 TEAMvan de WEEK Heren 2 GESPROKEN Mart Smeets in Trouw: „In het Barcelona- geldverhaal staat te lezen dat de keepers- trainer van Barcelona voor vier ton per seizoen op de loonlijst staat. Dat verdient onze premier niet. Nooit zelfs. De trainer van Barcelona verdiende in een jaar waar Bill Clinton zijn hele re geerperiode over moest doen en het dan nog bij lange niet haal de. Grimmig denk ik dan: te recht of niet, het is allemaal waanzin. Idem: Verleden week hoorde ik een verhaal over een speler die bij Vitesse op dood spoor was ko men te staan. John Veldman of zo. Sparta wilde hem 1 miljoen gaan betalen, maar dat was te weinig, vond de speler, voor zo'n bedragje kwam hij niet spelen. Wie is er nu gek?" Gianni Romme in de Volks krant: „Er zijn ook jongens die net als ik op hun achttiende de gok na men en die het niet hebben ge haald. De mensen die mij een held vinden, zeggen waarschijn lijk van die andere jongens: ei gen schuld, had je je scliool maar moeten afinaken. Idem: „In de kernploeg keken we tegen Ritsma op. Hij was revolutio nair bezig. Wij waren de natio nale ploeg, beter kon je niet krij gen, dacht je. Maar ineens za gen we dat het nog mooier kon. Het waren kleine dingetjes. Had-ie weereen nieuw pak, een nieuwe fiets. Alles bij Ritsma was top. De rollen waren ineens omgedraaid. Ritsma was eredi visie en de kernploeg de eerste divisie. Je gaat je afvragen, gaat mij dat ook lukken?" Hugo Camps in Algemeen Dagblad over de UEFA-pun- ten telling: „In de finale tegen Bayern Miin- chen stelde (United-)manager Alex Ferguson slechts vier Engel sen en zeven buitenlanders op. Maar de bonuspunten komen alleen Engeland toe. Zo worden de rijke competities nota bene met hulp van buitenlandse spe lers rijker en machtiger. Idem: Donderdagavond vergat Ajax, het Anderlecht van Nederland, om Feyenoord, PSV, Vitesse en Willen II te spekken. Dat krijg je er van als je Laudrup aan de kant houdt, de enige voetballer die het namaakpiibliek in de Arena nog wel ziet zitten, met hitmanen natuurlijk, wiens naam lekker galmde door de sporthal. Feyenoord-keeper Jurek Du- dek in Nieuwe Revu: Weet je, tivee uur trainer met Pim Doesburg staat gelijk met vijf uur werken in de steenkool mijnen. Idem: Dat gehang op de bank en voor de buis is niks voor mij. En daarom heb ik laatst ook mijn computer weggedaan. Uit zelf bescherming. Ik raakte verslaafd aan die spelletjes. Het werd zelfs zo erg dat ik onze zoon negeerde tenvijl hij met me wilde wande len. Dat werd te gek. Mijn zoon verdient geen computerfreak maar een fitte sportieve vader. Voormalig Belgisch bonds coach Georges Leekens in Hu- mo: Voor het WK speelden we een klotenwedstrijd tegen Ierland, maar iedereen is dolenthousiast. Vervolgens spelen we op het WK tegen Nederland en iedereen be gint te zeveren. We moeten van die mentaliteit af dat we nog ie dereen aankunnen. Ik ben de enige die altijd heeft gezegd: 'Eigenlijk horen we op dat WK niet thuis.' Hoeveel ploegen heb ben we in de Champions Lea gue? Hoeveel Belgen spelen er bij Barcelona? Hoeveel? De Roemeense Ajax-verdedi- ger Christian Civu in Voetbal International: „Hagi is zelfs een beetje jaloers op mij, heefi-ie me onlangs be kend. Zijn grootste wens was ooit voor Ajax te spelen. Hij vindt Ajax een van de mooiste clubs ter wereld. Hij noemt mij een geluksvogel dat ik op mijn negentiende de stap naar Ajax mocht maken. Dat is wel raar. De grote Hagi jaloers op mij. De Finse PSVer Jonass Kolkka in VI: Wat Nederlanders vanwege de oorlog tegen Duitsers hebben, hebben wij Finnen tegen Rus sen. Maar voor de loopbaan van Matthaus, voorde manier waarop hij nu nog presteert, kan ik alleen maar res pect hebben. eVALLEND r|ANWEZIG I: Fer van Duuren plaats: Leiden jd:55 le p: Woningdecorateur igif P n Duuren keepte ooit 'e ugdunum en VTL. De 'n egger maakt inmiddels Ier n (jee| ujt van j,et be_ van de fusieclub VCL, ;enaam van VTL en n de derby in de vierde tussen UDWS en VCL trad Van Duuren giste- n" i een merkwaardige c r op de voorgrond. Bij P c aan een reserve-doel- en maakte de inmiddels mP ige zijn rentree in het van VCL, omdat kee- alil Narin geblesseerd ld moest verlaten. Lieren 2, waar zowel de voorzitter als de secretaris in speelt, is ii volgens GGV 1-speler, scheidsrechterscoördinator en sup porter van het tweede Patrick Keyzer een dwarsdoorsnede van de club. Ze willen absoluut winnen, maar samen een biertje drinken is ook belangrijk. Meestal trouwens iets meer dan één biertje." De prestaties zijn dit seizoen tot nu toe redelijk. „Ze hebben een beetje moeten wennen aan een andere teamsamenstelling, maar ze draaien redelijk mee in de middenmoot van de vierde klasse. Vorig jaar zijn ze gepromoveerd. Dus dat is best netjes. Vandaag zullen ze het trouwens wel lastig krijgen. Leython heeft een paar lange spelers, waar ik volgens mij een paar jaar gele den nog tegen heb gespeeld. Ze zullen wel een goed blok heb ben." De eerste twee sets leken Keyzer zaterdag gelijk te geven. Na een heel rappe 15-0 en een iets minder snelle 15-6, kwamen de GG- Vers in de derde set nog mooi terug: 16-14. Leython 5 trok in de vierde set alsnog aan het langste eind met 15-10. D iet eerste gezicht is volleybalvereniging GGV niet :ha ders dan al die andere kleine clubs in de regio. nthousiastelingen die de vereniging en de sport alis arm hart toedragen, en dus ook bereid zijn daar ti jd in te steken. Toch is er wel een verschil. Bij GGV ?r S al een oude rot als je meer dan tien jaar lid bent vereniging. CLUB van de WEEK Volleybalclub GGV ris Julian Deahl is in >re opzichten een vreem- zevf m bij1 bij de Leidse alvereniging. In 1980 lij over uit zijn geboorte- igeland om in Leiden bij rij Brill te gaan werken, een paar weken werd ,*ed ïlsman lid van GGV en rnej it nu al 19 jaar. Daarmee Et oudste nog spelende de club. ok hij maakt geen deel de doelgroep waar de Üit voor was opgericht, ioneelsvereniging van Ise staalbedrijf HCG, de Ise Constructie Groep, 0 V in 1951 het licht. Van het bedrijf dat eind jaren tach tig ophield te bestaan is nog één oud-werknemer donateur van de club. Voor de rest herin nert slechts de naam aan het verleden: Geklonken en Gelaste Vriendschap. De ambities van de volleybal vereniging zijn in die tijd niet veranderd. Deahl: „Het is altijd een kleine club gebleven, die niet alleen maar naar het eerste team kijkt, maar vooral de on derlinge vriendschap hoog in het vaandel heeft staan. Tot in de jaren zeventig had de vereni ging zo'n dertig leden. Daarna zijn we wel wat gegroeid, maar zelfs in 1984 hadden we bij zes- Titia Buddingh' een grote leegloop doordat er geen trainers meer waren. „Nu is het nog steeds lastig om goe de trainers te vinden. Daarom proberen we ze nu vanuit de club op te leiden", aldus Deahl. Het idee van een fusie leeft vol gens voorzitter Raid Schalkwijk niet meer. Het gaat, vooral op financieel gebied, vrij aardig. Dus een eventuele fusie met bijvoorbeeld Donar is helemaal niet nodig. Je hebt bij GGV toch te maken met mensen die veel met elkaar gemeen hebben. Het zijn bijna allemaal twintigers of dertigers, zonder kinderen, met een HBO- of universitaire ach tergrond, een goede baan, rede lijk wat geld en wonend in de binnenstad van Leiden. Die overeenkomsten zorgen voor een intieme sfeer die ze niet gauw op willen geven." Aan die eenzijdige samenstel ling van het ledenbestand kleeft wel een nadeel. Zo spontaan als nieuwelingen in Leiden zich soms aanmelden bij de club, zo snel zijn ze weer weg als ze een baan buiten Leiden vinden. Deahl: „We hebben te maken met veel mutaties door verhui zingen, waardoor het moeilijk is een stabiele groep te houden. Bovendien zijn het over het al gemeen hardwerkende, veelei sende mensen die makkelijk zijn te verleiden om een ander tijdverdrijf te zoeken. Er is wei eens geopperd om een jeugdaf deling op te zetten. Op termijn moeten we daar wel aan gaan denken. Misschien is een omni- vereniging rond de Vijf Meihal wel iets voor ons. Want we wil len als het even kan niet weg uit onze hal, waar we goede con tacten hebben. De voorzitter ziet de toekomst in ieder geval wel zonnig in. Schalkwijk: „We mikken op een ledenaantal van rond de hon derd. We zijn binnen Leiden een niche in de markt. Dus wat dat betreft zitten we goed. Onze heren spelen in de tweede en de dames in de derde klasse. Dat is best redelijk. Veel hoger moet je ook niet mikken. Dan krijg je te maken met concur rentie van Leython en RW en die strijd winnen we toch nooit." TEKST «JEROEN BAL FOTO'S HIELCO KUIPERS Naam: GGV. (Geklonken en Gelaste Vriendschap) Oprichtingsjaar: 1951. Ledenaantal: 80 senioren, geen junioren. Contributie: 365 gulden voor competitiespelende le den, 260 gulden voor recre anten. Ledenaanmelding: 071 - 5223871 (Julian Deahl). Hoogtepunt: Het jaarlijks beachtoemooi op het Kat- wijkse strand. Dieptepunt: De leegloop begin jaren negentig.

Leidsch Dagblad | 1999 | | pagina 25