NEC stunt tegen plichtmatig PSV Humor AZ blijft buitenshuis beter: 3-4 ax neemt de leiding met lelijk spel Voetbal htervolgers Zwolle jven in het spoor iri i|DAG 8 NOVEMBER 1999 CHEF WILLEM SPIERDIJK. 071-5356464. PLV.-CHEF JANET VAN DIJK, 071-5356463 ec'<n tsponsors voor Volendam yosi)AM FC Volendam kan weer wat ruimer ademhalen. Het 5, p jr van de noodlijdende club uit de Toto Divisie is erin ge- voor minimaal twee jaar in elk geval twee shirtsponsors eken: Denksport (twee jaar) en Voetbal Online (drie). De heeft daarbij een optie voor nog eens drie jaar genomen, stuur is nog in onderhandeling met twee andere spon- esl waarmee de totale extra inkomsten per jaar circa 1 miljoen kunnen gaan bedragen. De afgesloten overeenkomsten j als geroepen omdat Volendam in grote financiële pro- in was gekomen en failliet dreigde te gaan. 'j enoord half miljoen armer -Oj veen» Het bestuur van Heerenveen heeft Feyenoord dub- 'd-'ü feüciteerd met het behalen van de tweede ronde van de 860 Pions League. Het sportieve succes in de Kuip had name- financieel gewin in het Abe Lenstra-stadion tot gevolg. chaJovergang van aanvaller Radoslav Samardzic van Heeren- laar Feyenoord, half augustus, bedong de Friese club een naast de 'normale' afkoopsom. Indien de Rotterdamse de tweede ronde van de Champions League zou bereiken, eerenveen een extra bedrag van ongeveer een half miljoen 1 ontvangen. De late zege van Feyenoord dinsdag op Ro- :est rg (1-0) werd daarom ook in Friesland met veel gejuich Gerets: Alles ging fout wat er fout kon gaan PSV is niet langer ongenaakbaar in de KPN Telecompeti- tie. Als laatste raakte de Eindhovense ploeg de ongesla gen status kwijt. Vijf dagen na de roemloze aftocht in de Champions League bij Valencia (1-0) ging de trotse kop loper opnieuw onderuit, bij hekkensluiter NEC nog wel: 2-1. Op de eerste nederlaag, met tien man weliswaar na rood voor Nikiforov in de 51e minuut, viel weinig tot niets af te dingen. NIJMEGEN ANP ingen boekt benauwde zege B EN ANP tingen, Emmen en NAC in de eerste divisie het k<>p an koploper FC Zwolle De Groningers boekten een benauwde zege Heracles. Emmen ze- met 3-1 bij Go Ahead NAC was gisteren in en tlendam te sterk: 1-3. i-F rolle heeft nu net als FC >ing® en 27 punten, maar de Reggi eeft vandaag nog een d bij Dordrecht '90 te- rorio AC vo'gl °P 1™™ Pun" men heeft vier punten and. erwinning van FC Gro- was het fortuinlijkst. schonk zijn ploeg twee i/enëzi voor tijd de zesde ;e. NAC liet de massaal iisde aanhang drie keer in Volendam. Bruin e thuisploeg nog op voorsprong, Salmon (twee maal) en Arveladze brachten de punten in Bredase handen. Bij Go Ahead Eagles - Emmen stond het bij de rust nog 1-1. Wolters zorgde voor 1-2 en Noordwijker Cees Marbus hielp de bezoekers zes minuten voor het einde een handje door .de bal achter zijn eigen doelman te werken. In de 66ste minuut moest trainer Jan de Jonge van Emmen wegens aanmerkingen op de leiding van arbiter Koop man op de tribune plaatsne men. Telstar won met 3-1 bij Haar lem, ondanks een rode kaart voor Holwijn in de' 63ste mi nuut. Van Gils -redde vier minu ten voor tijd tegen Veendam voor Eindhoven uit een straf schop een punt (1-1). Mac An drew van Veendam kreeg in de 64ste minuut rood. „Alles ging fout wat er fout kon gaan", mokte PSV-trainer Eric Gerets. „Na tien redelijke minu ten viel alles weg bij ons. On verklaarbaar gewoon. Er zat geen voetbal meer in en geen strijdlust. We knokten voorna melijk tegen onszelf. NEC heeft verdiend gewonnen." Beide ploegen moesten vlak voor het beginsignaal van arbi ter Luyten nog improviseren. De Marokkaan Rossi verstapte zich tijdens de warming up. De verdediger van NEC werd per brancard van het veld gevoerd. PSV bleek de verkeerde shirtjes bij zich te hebben. De Eindho vense ploeg moest zich daar door voor de eerste helft in het reservetenue van NEC hullen. „Een aantal spelers heeft zich vooraf in de kleedkamer flink gestoord aan dat gedoe met die shirtjes", liet Gerets weten. „Mij maakte het niets uit. Ze moes ten toch voetballen, al was het in trainingspakken wat mij be treft. Maar zo'n situatie kan nog lang niet iedereen mentaal aan. Dat moet nog groeien bij som mige spelers." Het agressieve NEC combi neerde vlot en viel met drie spitsen onbevangen aan. Het plichtmatige PSV leek volledig te vertrouwen op de eenzame klasse van het koningskoppel Van Nistelrooy/Nilis. Het ge vleugelde duo kreeg voorin ver rassend gezelschap van Brug- gink, die de voorkeur kreeg bo ven Stinga en Khokhlov. Daar mee week Gerets af van zijn eerdere standpunt dat een ba sisopstelling met Nilis, Van Ni- stelrooy én Bruggink te aanval lend zou zijn. PSV kwam in de eerste helft nauwelijks voor het doel van Roorda. De keeper van NEC moest alleen opletten bij een aantal gevaarlijke vrije trappen van specialist Nilis. Van de thuisploeg, met Van Rijswijk voor de onfortuinlijke Rossi, ging veel meer dreiging uit. Pot huizen (kopbal in het zijnet) en De Gier (op Waterreus) misten de eerste kansen. In de 24ste minuut strafte De Gier dan toch de defensieve zwakte bij PSV af. Op kracht en karakter troefde de Nijmeegse aanvalsleider oudgediende Heintze af. Na de rust stond PSV snel met tien man. Luyten zag een rode kaart in de manier waarop Nikiforov zich aan de gehaaide De Gier vergreep. Uit de vrije trap scoorde Janssen via de binnenkant van de paal, 2-0. De weelde van de ruime voorsprong kon NEC niet aan. Binnen twee minuten kwam PSV terug dankzij een treffer van Van Nistelrooy, die een voorzet van invaller Romme- dahl (voor Bruggink) achter Roorda ramde, 2-1. In de ener verende slotfase kregen beide ploegen nog kansen op een doelpunt. Van Rijswijk stuitte op Waterreus. Het koningskop pel Nilis/Van Nistelrooy moest in Roorda zijn meerdere erken nen. De grootse doelman hield ook Rommedahl nog van sco ren af. PSV droop beschaamd Ook Luc Nilis kon in Nijmegen de nederlaag van PSV niet voorkomen. af. „We zaten met onszelf in de NEC: Roorda; Atmodikoro, Oosterhof, knoop en konden geen uitweg Hesp en Janssen; Vaii Rijswijk (85. Hendriks), Schultz en Pothuizen; Latn- vinden concludeerde Gerets heru De Gier en Renfurm (61. Dos gelaten. Santos), RICHT ANP oort op eigen veld nauwelijks en wacht maar nog steeds op de eerste overwin- Maar in uitwedstrijden voelt de ploeg 3 ainer Van der Lem zich in zijn element. zaterdagavond bij MW. In een wed- zonder kaarten zegevierde AZ met 4-3. nederlaag was zuur voor MW. Op ka- had de thuisploeg na de rust een ach- Hearl nd van 1-3 weggewerkt. De gelijkmaker ^erez viel pas in blessuretijd. Iets te waande MW zich echter zeker van verdiend) punt. Met een 'meesterlijk besliste Van Galen het sensationele - Cambuur 3-2 leek tegen staartploeg Cambuur een g ÏJL dicaii i )i baijv; oeg »omei keeis se Oi en jaar geleden ont- Jan Wouters zijn ge- beginnend iner. Hij sprak over le- jnvinningen die hij als van Bayern München oekt. Het was bedoeld :nhwicht voor de voortdu- tederlandse roep om nd en artistiek voetbal, won het Ajax van lelijk, met 1-2, van meilijl iste) meéti de ntal jzen F. jprekèii le lie d< »teerd|i: doorjki :kovapi de Fran ti van i tegSne talde makkelijke middag tegemoet te gaan. De Brabanders kwamen al in de tweede minuut op voorsprong, toen Lanckohr van dichtbij doelman De Ron kansloos liet. De vroege voorsprong deed de Waalwijkers geen goed. Het centrale verdedigingsduo Nascimento en Govedarica had grote moeite met de op bouw, omdat de rest van het elftal nauwe lijks bewoog. Het was Feyenoord-huurling Nelisse die de lamlendigheid bij RKC in de dertigste mi nuut afstrafte. Goudmijn schudde op rechts Van Wanrooy van zich af. Doelman Van Dijk verwerkte het schot van de spits maar half, waarna Nelisse gemakkelijk de 1-1 kon bin- nentikken. In de tweede helft kwam Cambuur door opnieuw Nelisse al snel op voorsprong. Tot ergernis van Cambuur-trainer Kruys ging verdediger Ferrier daarna tot twee keer toe in de fout. Het waren Van der Leegte en Schops die dankbaar profiteerden. Roda JC - FC Den Bosch 3-0 De overwinning van Roda was geflatteerd. Pas in de slotfase liep de thuisploeg dankzij twee doelpunten weg van de nieuwe hek kensluiter. Eric van der Luer opende al na zes minu ten de score, nadat verdediger Van der Hoorn eerst een hakbal van Peeters onscha delijk had gemaakt. De thuisclub geloofde het daarna lange tijd wel, waardoor FC Den Bosch via de counter sporadisch in de buurt van het Ro da-doel kon komen. In de laatste tien minu ten besliste Roda-spits Peeters het duel. Twee keer kopte hij fraai in uit een corner van Van der Luer. Op grond van het vele bal bezit verdiende Roda de zege, op grond van het spel waren drie punten eigenlijk te veel van het goede. De Graafschap - Willem II0-2 De 'Superboeren' bestaan niet meer. Elf 'knechten' werden zaterdagavond door Wil lem II zakelijk en zuinig naar een nederlaag van 2-0 gespeeld. Aan Rob McDonald, sinds eind september trainer van de Graafschap, de ondankbare taak de ploeg aan het voet ballen te krijgen. De spreekkoren richtten zich zaterdag tot voorzitter Hylke Enzerink, die volgens een deel van de aanhang de gro te boosdoener is. Vijf minuten voor rust kwam Willem II op voorsprong.Een schot van Victoria werd door Bombarda net voldoende van richting veranderd. Doelman Olyslager lag al in de verkeerde hoek. Na rust probeerdeViscaal het enkele keren van afstand. Roelofsen kon intikken, nadat Tchangai Van Fessem had gehinderd. Arbi ter Sterk had al afgefloten. Willem II raakte er niet van onder de indruk. Aanvoerder Arts schoot na 71 minuten raak uit een vrije trap. HENK HOIJTINK ike overwinning op het Ie Kasteel stond niet op was voor Ajax de vier- e overwinning van deze tie. Wouters zou onder- n Nederlandse voetbal- unnen overwegen van 5 Ugly, het boek van >ach Brad Gilbert, 'n Italiaans klauterde teren weer naar de top eredivisie. Of op z'n 1 men wil. Aron Winter, In jaar in Italië speelde, in een 'belangrijke ze de ik Verlaat, gehard in de iga, lachte aan zijn zij- »r schaamte over het iespel werden ze niet Over de grenzen tellen le punten, in het eigen- Nederland ook de teid. Aan de Nederland- tstaven kan Ajax nog iet voldoen, bij lange zelfs. Natuurlijk wil uiteindelijk ook mooi Maar dat is (nog?) te voor zijn gerenoveerde vele verlangens van isende coach voorlopig t te kunnen uitvoeren, irs kan wijzen op bles aar Ajax begon gisteren chts twee spelers die er niet in de basisfor- itaan, de verdedigers •anzaat en Chris Kanu. 'er sprak naderhand, iets kwalijk te nemen, ver hen. weer praat Wouters, in wiens brein veel zo makkelijk lijkt, over 'overpaksituaties'. Een simpele uitleg, aan de hand van het duel met Sparta: Lan- zaat, in eerste instantie zonder tegenstander, moest de Spar taan Langerak tijdens Rotter damse aanvallen overnemen van Winter. Dat ging niet altijd goed. Het is ook heel moeilijk; te veel gevraagd voor Ajax in het huidige stadium. Door de gebrekkige opbouw van zijn verdedigers en hiaten in de tac tiek kan Ajax het initiatief nooit ten volle naar zich toetrekken. Ook' modale tegenstanders kunnen tegenwoordig tegen Ajax combineren, aanvallen op zetten, zich soms kansrijk wa nen. Brutaal stelde Dolf Roks, na zijn derde duel als hoofdcoach van Sparta, dat 'het baltempo bij Ajax tegenwoordig niet meer zo enorm hoog ligt'. Zijn team weerde zich naar vermogen, strijdend doch onnauwkeurig. Michel Langerak stond model voor Sparta. Op zijn positie had een slagvaardiger speler dan hij Ajax gisteren veel pijn kunnen doen. Maar bij de 31-jarige Langerak is de scherpte eraf, zo bleek al in de tiende minuut toen hij de bal op luttele meters van het doel tegen de voet van Fred Grim schoot. In de tweede helft dook Lan gerak toch nog één keer drei gend op. Kanu moest zijn red dende sliding bekopen met de rode kaart en een strafschop. De eerste sanctie van arbiter Luinge was zwaar, omdat de glijdende Kanu de bal onopzet telijk met de arm beroerde. An derzijds mocht de rode kaart ty perend heten voor de wanorde bij Ajax. Kanu zag zich tegen de volledig vrijgelaten Langerak tot zijn actie genoodzaakt door een mistrap van Grim. Ali Elkhattabi gaf Sparta van af elf meter ijdele hoop (1-2). Wouters voegde met succes nog een tiener, de robuuste Zuid-Afrikaan Aaron Mokoena, toe aan zijn defensie. De onder maatse Nikos Machlas moest wijken voor de verdediger. De Amsterdamse doelpunten kwamen gisteren van de verde digers Verlaat (kopbal, 0-1) en Marilia, de Spartaan. Hij pas seerde na rust zijn eigen doel man Kooiman na een onzuive re actie van Gronkjaer (0-2). De eerste plaats in de compe titie is voor Wouters en zijn spelers een flatteuze beloning na de eerste fase, die de trainer vooral herinneringen opleverde aan de minder kunstzinnige pe riode van zijn eigen loopbaan, de Duitse jaren. Sparta: Kooiman: Marilia, Elzinga, Goossen (31. Bezzai) en Van der Meer; Nielsen, Langerak, Zijm en Kayis (70. Mourad), Marbus (46. Inia) en Elkhat tabi. Ajax: Grim; Lanzaat. Verlaat, Winter en Kanu; Nieuwenburg, Knopper en Witschge; Laudrup, Machlas (68. Mo koena) en Gronkjaer (71. Wamberto). Wat n misschien niet één, twee, drie acher Jan Wouters zoekt, is zijn gevoel voor humor. Hij heeft het wel. Ajax - Hapoel Haifa 0-1, de persconferentie. Eli Gutman, de trainer van Hapoel, had in het En gels verwoord blij te zijn met de overwinning van zijn elftal, maar dat hij het liever 4-0 had zien worden. Want hij kocht er al met al natuur lijk niks voor. Voor 1-0. De monoloog van Wouters vat ik samen in zijn laatste zin. ,,Ik dank mijn collega dat hij niet een extra aanvaller in het veld bracht. Ddn had den we het echt moeilijk gekregen. Je kon van Wouters aflezen dat hij dit meende. O, wat had hij af en toe nerveus naar de bank van de Israe li's gegluurd. Was hij coach van Hapoel geweest, had hij er een spits bijgedaan. Dan had Ajax het niet gered. Gelukkig was hij dat niet, coach van Hapoel. Die extra aan valler bleef hem nu bespaard. Rustig, rustig... de humor komt zo. Eerst de vertaling door Ajax-pers- chefErik van Leeuwen. (Wat vaak de makke is van vertalingen, is dat de helft onvertaald wordt gelaten. Waarom dacht u dat vredesakkoorden zo moei zaam tot stand komen? Huur Van Leeuwen in zeg ik! De wereld knapt ervan op.) Van Leeuwen, jong nog en gedreven in zijn rol als Ajax-spokes- man, vertaalde elk woord zodat ook het gevolg uit Israel kennis nam van de kijk van de Ajax- coach. Ook Wouters' verzuchting over die extra aanvaller werd in het Engels omgezet. Gutman hoorde het, wachtte zijn beurt niet af en reageer de a la minute: „Jan: ifl only had one!" Vrije vertaling van Gutman's woorden (toegege ven, ik ben daar minder consciëntieus in dan Van Leeuwen): „Je hebt gelijk Jan. Dacht je dat ik dat niet wist? Als ik een extra spits had gehad, op knikken desnoods, dan had je hem gezien. Daarmee leek de kous af. Er viel een stilte. De ge spreksleider vroeg zich af of er nog iets te verta len viel. Toen keek Wouters zijn collega haast liefdevol aan. Gutman bemerkte het en keek Wouters in de ogen. Wouters: „Wil je wat aanvallers van mij heb ben?" Gutman: (Kreeg de tijd niet om te antivoorden). Wouters: „In ruil voor jouw verdedigers!" Gutman begreep de grap. Een handdruk beze gelde de 'deal'. Er werd, voor het eerst die avond in de Arena, gelachen. Nu je niet meteen gaan afvragen wélke aanvallers Wouters in de ruil be trokken had willen zien. Een grap is om te la chen, niet om tot op de letter te ontleden. Ook om te lachen deze week, maar niet komisch bedoeld, was Jan Vullings. Jan wie? Jan Vullings! De voorzitter van Willem II. Vullings veegde in het Brabants Dag blad de vloer aan met de hele Champi ons League. De scheidsrechters zijn sjoemelaars. De show draait niet om het voetbal maar om poen, poeha en patjepeeërs en de grote clubs kopen hun punten als het ze zo uitkomt ge woon bij elkaar. Zei Vullings. (Uit Vullings' betoog weerklonk diepe opluchting dat Willem II van de Champions League af is. Gelukkig maar. Het had weinig gescheeld). Voordat u nu denkt: hoera, eindelijk een voorzitter die eens zegt waar het op staat - namelijk dat het voetbal zich heeft overgeleverd aan de commercie en dat vaker de gulden dan de bal de uitslag bepaalt - eerst even goed na denken. A. voert Vullings voor zijn borrelpraat jes geen bewijs of ook maar een flauw vermoe den aan en b. is Vullings Berlusconi niet. Over de duvel gesproken, hoe zou het met Ber lusconi zijn? Hoe kon dat nou gebeuren, dat zijn AC Milan zich in blessuretijd in Istanbul door een penalty uit de koker van een Spaanse arbiter uit alle Eu ropa Cups liet schieten. Te weinig geboden? De scheidsrechter, Lopez Nieto (die van die bontjas sen), onvoldoende ingepalmd? Ga u schamen, Berlusconi! Wat uw club het hardst nodig heeft, is geen nieuwe trainer of nieuw elftal, maar een nieuwe Berlusconi. Ie mand die de weg weet in Europa. Jan Vullings. Frank Snoeks is verslaggever van Studio Sport EREDIVISIE FC Twente - Feyenoord 3-3 (3-1). 7, De Haan (eigen doel) 1-0, 10 Rzasa 1-1, 14. Peiremans 2-1, 29. Peiremans 3-1, 64. Kalou 3-2, 90. Somalia Scheids rechter: Jol. Toeschouwers: 13.500. Rode kaart: 72. Hulshoff (FC Twente) Gele kaart: Grujic. Booth, Heubach (FC Twente), Paauwe, Somalia (Feyenoord) Bijz: Van Vossen mist strafschop in 67ste minuut. Jol staakt duel in 72ste minuut voor enkele minuten na spreek koren publiek. De Graafschap - Willem II 0-2 (0-1). 41Bombarda 0-171. Arts 0-2 Scheidsrechter Sterk. Toeschouwers 10.150. Gele kaart: Emam (De Graaf schap). MVV - AZ 3-4 (1-2). 9 El Hadrioui 0-1 14. HuibertsO-2, 18, Emerson 1-2, 55. Bosman 1-3, 64 Falix 2-3, 90. Perez 3-3, 90. Van Galen 3-4. Scheidsrechter Van Dijk. Toeschouwers-. 5900. NEC - PSV 2-1 (1-0). 24. De Gier 1-0, 55. Janssen 2-0, 57. Van Nistelrooy 2- 1, Scheidsrechter: Luyten. Toeschou wers: 9300. Rode kaart: 51. Nikiforov (PSV). Gele kaart: Hesp, Pothuizen, Oosterhof, Schultz (NEC), Van Bommel (PSV). Roda JC - FC Den Bosch 3-0 (1-0). 6. Van der Luer, 82. Peeters 2-0, 90. Pee ters 3-0. Scheidsrechter: Bossen. Toe schouwers: 6300. Gele kaart: Michels, Vos (Den Bosch), Valgaeren, Doomernik (Roda JC) RKC - Cambuur 3-2 (1-1). 2. Lanckohr 1-0, 30. Nelisse 1-1, 51 Nelisse 1-2, 56. Van der Leegte 2-2, 73. Schops 3- 2. Scheidsrechter Temmink. Toe schouwers: 5500. Rode kaart: 90. Loontjens (Cambuur/2x geel). Gele kaart: Govedarica, Van der Leegte (RKC). Ferrier, Hendriks, Nelisse (Cam- Sparta - Ajax 1-2 (0-1). 33. Verlaat 0-1, 59. Marilia 0-2 e.d. 64. Elkhattabi 1-2 (strafschop). Scheidsrechter: Luinge Toeschouwers 10.259. Rode kaart: 63. Kanu (Ajax). Gele kaart: Langerak (Sparta), Witschge (Ajax). Topscorers: l.Van Nistelrooy (PSV) 19, 2. Van Hooijdonk (Vitesse) 13, 3. Laud rup (Ajax), Knopper (Ajax) 9, 5. Nilis (PSV), Bombarda (Willem II), Van Galen (AZ) 8, 8. Machlas (Ajax), Vennegoor of Hesselink (FC Twente), Hoogendorp (RKC), Peeters (Roda JC) 7, 12, Brug gink (PSV), Bosman (AZ) 6, 14. Ham ming (Fortuna Sittard), Sanou (Willem II), Perez (MW), Nelisse (Cambuur), Kalou (Feyenoord), Elkhattabi (Sparta). Emerson (MW) 5 Programma, vrijdag 19/11: AZ - FC Twente. MW - Feyenoord. NEC - Spar ta, zaterdag 20/11: FC Den Bosch - RKC, Fortuna S. - De Graafschap, Hee renveen - Vitesse, Willem II - Roda JC, zondag 21/11: Ajax - FC Utrecht. Cam buur-PSV. PSV: Waterreus; Faber, Addo, Nikifor ov en Heintze; Bruggink (46. Romme dahl), Vogel, Van Bommel en Kolkka (77. Khokhlov); Van Nistelrooy en Ni- 12 9 2 11 9 1 11 8 1 12 8 1 12 8 1 PSV Willem II Heerenveen Roda JC Vitesse 11 6 3 FC Twente 12 5 6 RKC 12 6 2 Feyenoord 11 5 4 AZ 12 6 1 FC Utrecht 12 6 0 Sparta 12 3 0 MVV 12 2 2 Graafschap 12 1 4 Fortuna S. 12 2 1 NEC 12 2 1 Cambuur L. 12 13 Den Bosch 12 1 3 1 29 40-17 1 28 46-10 2 25 23-19 3 25 22-12 3 25 21-13 2 21 21-15 1 21 20-14 4 20 21-23 2 19 21-11 5 19 23-22 0 6 18 16-19 0 9 9 19-31 2 8 8 17-32 4 7 7 9-17 1 9 7 13-23 1 9 7 16-31 3 8 6 10-26 3 8 6 12-35 EERSTE DIVISIE Haarlem - Telstar 1-3 (0-1). 2. Van Es 0-1, 56. Ommel 0-2, 61 Oostrom 1-2, 89 De Waard 1-3 Scheidsrechter: Westerink. Toeschouwers: 1985. Rode kaart 63. Holwijn (Telstar). Gele kaart Oosterhuis, Naciri (Haarlem), Tevreden, Van de Herik (Telstar). GA Eagles - Emmen 1-3 (1-1). 28. Hof stede 0-1, 45 Stegeman 1-1, 74. Wol ters 1-2, 84. Marbus 1-3 (eigen doel). Scheidsrechter Koopman. Toeschou wers: 3250. Rode kaart: 66. trainer De Jonge (Emmen). Gele kaart: Langenberg (GA Eagles), Arts, Hofstede (Emmen). Helmond Sport - TOP Oss 0-0. Scheids rechter: De Graaf. Toeschouwers: 2100. Gele kaart: Streppel (Helmond Sport), Loeffen (TOP). FC Groningen - Heracles 1-0 (0-0). 88. Broerse 1-0, Scheidsrechter: Oskam. Toeschouwers: 7650. Gele kaart: Schoenmakers (FC Groningen), Asmus, Vermeulen (Heracles). Eindhoven - Veendam 1-1 (0-0). 60 Henar 0-1, 86. Van Gils 1-1 (straf schop). Scheidsrechter: Hegger Toe schouwers 1525 Rode kaart: 64 Mac Andrew (Veendam). Gele kaart Van Huijksloot, Manders, Van Gils (Eindho ven), Van der Vlag. Kolder (Veendam). Bijzonderheid: 2 Blaauw (Veendam) mist strafschop. FC Volendam - NAC 1-3 (1-1). 2. Bruin 1-0, 8. Salmon 1-1, 47 Salmon 1-2, 53. Arveladze 1-3. Scheidsrechter Kar- remans. Toeschouwers: 2700. Gele kaart. Van der Ree (NAC). Topscorers: 1 Derksen (FC Zwolle) 12, 2. Drent (FC Groningen) 11,3. Salmon (NAC) 10, 4. Connolly (Excelsior) 9, 5. Visser (FC Groningen) 8, 6. Slot (FC Zwolle), Arveladze (NAC), Mtiliga (Ex celsior) 7, 9. Hofstede (Emmen), Van Oostrum (Emmen), Tuhuteru (FC Zwol le) 6, 12. Zuurman (Eindhoven), Henar (Veendam), Hugo (FC Groningen), Adams (Veendam), Bruin (Volendam), Streppel (Helmond Sport), Graef (VW). Pogramma, vandaag: Excelsior - VW, RBC - AD0 Den Haag. Dordrecht'90 - FC Zwolle. FC Zwolle 11 Groningen 12 NAC 12 Emmen 12 ADODenHaag 11 RBC 11 Heracles 12 Eindhoven 12 Veendam 12 Excelsior 11 Dordr. '90 11 Haarlem 12 Telstar 12 VW 11 Volendam 12 GA Eagles 12 Helmond Sp 12 3 0 27 36-16 3 1 27 31-11 1 3 25 31-17 2 3 23 20-13 1 4 19 13-14 2 4 17 22-19 2 5 17 14-15 2 5 17 15-27. 6 3 15 19-24 2 5 14 24-21 2 5 14 15-16 1 7 13 19-21 1 7 13 13-22 3 5 12 14-19 3 6 12 16-26 2 7 11 16-20 1 8 10 14-20 3 7 9 8-19 FC Zwolle le periodekampioen Tweede periode Groningen NAC FC Zwolle Emmen ADODenHaag Haarlem Telstar Veendam RBC Dordr. '90 Helmond Sp Volendam Heracles 3 3 0 0 9 4 3 0 1 9 4 2 0 2 6 4 2 0 2 6 8- 1 9- 4 13- 4 7- 4 3- 2 7- 6 6-10 4 12 1 5 7- TOP GA Eagles Eindhoven Excelsior 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 4 10 3 3 4 0 2 2 2 3 0 12 15-8 3 0 1 2 1 3-10 9- 8 4- 3 4- 2 6- 8 3- 5 2- 4 6- 7 4-12 Chris Kanu maakt onopzettelijk hands in een poging Michel Langerak van de bal te houden. Ali Elkhattabi zal even later voor Sparta de door scheidsrechter Luinge toegekende strafschop benutten foto cpd

Leidsch Dagblad | 1999 | | pagina 19