Arena roept weer om Cruijff Hans van der Plas terug in Quick Boys 1 'itesse roemloos ten onder Mare Overmars keert terug in selectie Nederlands elftal i Sport ,D,MuVüuiytk iyyy chef willem spierdijk, 071-5356464, plv.-chef janet van dijk, 071-5356463 Jeizoen Michael Mols voorbij [recht Het voetbalseizoen voor Michael Mols is voorbij. De ederlandse aanvaller van Glasgow Rangers heeft aan het hampions League-duel met Bayern München woensdagavond en gescheurde kruisband overgehouden. - /itesse aast op Van Hanegem ;nhem Wim van Hanegem is de belangrijkste kandidaat om erbert Neumann op te volgen als trainer van Vitesse. Naar ver- ïidt hebben Ronald Koeman, Wim Jansen, Guus Hiddink en lio Adriaanse om uiteenlopende reden afgezegd bij voorzitter arel Aalbers. Ook Ruud Gullit (momenteel zonder club), Johan 1 [eeskens (assistent-bondscoach) en Huub Stevens (Schalke 04) nj taan op het lijstje van Vitesse. De nieuwe trainer moet uiterlijk 0 november op de bank zitten. C Volendam heeft huurachterstand ^m-volendam De financiële problemen van FC Volendam ijn nog niet voorbij. De club heeft een huurachterstand van 00.000 gulden bij de gemeente Edam-Volendam. Het geldbe- rag moest voor 1 oktober zijn overgemaakt. Weinig animo lening Feyenoord otterdam De belangstelling voor het Feyenoord Premie Effect 0( gt ook na het sluiten van de tweede inschrijftermijn ver onder e verwachtingen van de landskampioen. Door supporters en drijven nog eens twee maanden de tijd te geven hoopt de lubleiding alsnog 25 miljoen vrij te maken. Op dit moment eeft Feyenoord 15 miljoen uit de obligatielening gegenereerd. Irons voor Zuid-Afrika iaa ardiff De Zuid-Afrikaanse rugbyers hebben bij het WK Rugby h' e bronzen medaille veroverd. De 'Springboks' versloegen in de rijd om de derde plaats Nieuw-Zeeland met 22-16. Nieuw- he eeland was vooraf nog de favoriet voor de titel. Bij rust ston- tofc en de 'All Blacks' in het Millenniumstadion van Cardiff met zij 2-16 achter. Voor de Nieuw-Zeelanders scoorde alleen Andrew [ehrtens. Hij benutte zes penalty's. Bij Zuid-Afrika was de pro- uctie verdeeld over alle disciplines: try van Breyton Paulse, ijk" onversie van Henry Honiball, drie penalties van Honiball en vee dropgoals van Percy Montgomerie. Jj )opingsmokkel zwaarder bestraft fdney Australië heeft de straffen voor smokkel van doping nk verhoogd met het oog op de Olympische Spelen van 2000 Sydney. Op invoer van verboden prestatiebevorderende mid den komt vijfjaar gevangenisstraf en een boete van 100.000 ulden te staan. John Coates, de voorzitter van het Australisch E lympisch comité, toonde zich tevreden met de maatregelen, had lang gepleit voor strengere straffen en riep de autoritei- >n op de regels strikt na te leven. De douane onderschepte de ^[j fgelopen twaalf maanden 968 kilo dope, tegen 558 kilo over ezelfde periode een jaar eerder. Ceepster Menten uit handbalteam jnnik Keepster Marlie Menten trekt zich met onmiddellijke ïgang terug uit het vrouwenhandbalteam. De 24-jarige speel ser heeft dat bondscoach Bert Bouwer laten weten. Menten zei at het intensieve trainingsprogramma en het volgen van een tudie niet meer te combineren zijn. Menten maakte sinds 1997 eel uit van het zogenoemde Oranjeplan en speelde 81 inter lands. ,,Ik zag het al een tijdje aankomen", zei trainer Bouwer. Ze kon het overvolle programma niet meer aan." kansloze nederlaag Van Lottum arus» John van Lottum is er niet in geslaagd de kwartfinales het tennistoernooi in Parijs te bereiken. De Eindhovenaar iuJj /erloor kansloos van de Amerikaan Michael Chang, 6-1 6-2. An t/8) lire Agassi versloeg Sjeng Schalken. De Amerikaan had het ech- guióerlang niet gemakkelijk tegen de Limburger. Die verloor de 11 irste set maar won de tweede met overtuigend spel. Doordat halken in de beslissende set last kreeg van een bilspier waar- jor hij zich moest laten behandelen, kon Agassi ontsnappen aar de kwartfinales: 6-4 3-6 6-2. Voor Marcelo Rios is het ten- 6 isseizoen voorbij. De Chileen heeft al maanden last van een ekkenblessure. Hij zal zich op korte termijn laten onderzoeken •m te bekijken of een operatie noodzakelijk is Strafklacht zwemster De Bruin-Smith msterdam Zwemster Michelle De Bruin-Smith gaat v; Arge ij de officier van jusititie in Dublin een strafldacht indienen te- :n twee dopingcontroleurs. Smith kreeg een schorsing van vier tar opgelegd wegens manipulatie met een dopingmonster. Ze bu hebben geknoeid met alcohol. De Amsterdamse jurist Berry ertels heeft Smith geadviseerd een strafklacht in te dienen, ertels: „Op het dopingformulier is in eerste instantie niets bij- Dnders genoteerd. Twee dagen later wordt er een briefje ge- uurd dat het monster naar alcohol ruikt. Als dat zo was, had- en de controleurs dat meteen moeten aangeven. Nu is het Isheid in geschrifte." Andere argumenten zijn manipulatie en irkeerde voorlichting. inderzoek Dekker duurt langer Indhoven De commissie die onderzoek doet naar de zaak jrnd wielrenner Erik Dekker verwacht niet voor 1 december Jiet conclusies te komen. Wegens drukke werkzaamheden van ■e leden en de complexe materie hebben deze laten weten nog [en aantal weken nodig te hebben. Raborenner Dekker mocht Jprige maand wegens een te hoge hematocrietwaarde in zijn lloed niet starten tijdens de wereldkampioenschappen op de Trainer Tempelaar: 'Het belang van de club staat voorop, niet mijn belang katwijk willem spierdijk Hans van der Plas is terug in het eerste van Quick Boys. De linksback is weer aan het elftal toegevoegd nu de resultaten van Quick Boys de laatste we ken tegenvallen. Van der Plas maakt morgen zijn 'debuut' in de thuiswedstrijd tegen Rijns- burgse Boys. Van der Plas (35), die vorig jaar aanvoerder was, zette aan het einde van het seizoen een punt achter zijn loopbaan. Na enkele weken bedacht hij zich en gaf aan toch nog in het eer ste te willen spelen. Trainer Cees Tempelaar wilde hem echter niet meer in de selectie opnemen. Hij vond dat Van der Plas de plaats zou innemen van jongere spelers. En aan die jon geren had Tempelaar toezeg gingen gedaan over de kansen op een basisplaats. De linksback, vorig seizoen topscorer, wond zich nogal over dit besluit op. Ook omdat hij niet in het tweede elftal mocht spelen. De laatste weken haalde Quick Boys weinig punten en de ploeg staat op de voorlaatste plaats. De roep om de terugkeer van Van der Plas, die zijn con ditie in het zevende op peil hield, werd steeds groter onder de supporters. Ook in de spe lersgroep gingen stemmen op om Van der Plas weer op te stellen. Cees Tempelaar heeft nu ge hoor gegeven aan die geluiden. „Tijdens het technisch overleg op dinsdagavond heb ik zelf voorgesteld om Hans er weer bij te halen. Het belang van Quick Boys staat op dit mo ment voorop, niet mijn belang. Het elftal mist flair; dat heeft Hans misschien te veel, maar hij kan van grote waarde zijn voor ons. De Haagse trainer beschouwt de terugkeer van Van der Plas niet als een nederlaag. „De jon gens die in het team staan heb ben goed voetbal laten zien, maar ze konden de punten niet afdwingen. Het is niet slim om dan voet bij stuk te houden." Hans van der Plas was verrast over het verzoek van de techni sche staf om weer bij de selectie te komen. „Ik had niet ver wacht dat ze nog bij me aan zouden kloppen. Natuurlijk ben ik blij dat ik weer op dit niveau kan spelen. Ik heb begrepen dat het voetballend goed loopt bij Quick Boys, maar dat er men taal wat aan schort. Dan kan ik misschien een goede bijdrage leveren, maar dat moet je af wachten." Problemen met trainer Cees Tempelaar verwacht Van der Plas niet. Beiden hebben de af gelopen tijd minder vriendelijke dingen over elkaar gezegd. Van der Plas: „Ach, zoiets is inhe rent aan het feit dat je van me ning verschilt. We gaan gewoon samenwerken. Ik vind het klas se van Cees dat hij op een be sluit durft terug te komen en het belang van Quick Boys voorop stelt." Ajax mist de klasse om uit vicieuze cirkel te breken en verliest met 0-1 van Hapoel De spelers van Hapoel Haifa vieren een feestje na de 0-1. Wamberto en doelman Fred Grim bezien het tafereel aangeslagen. Het was ergens in de tweede helft van Ajax tegen Hapoel Haifa dat de naam ineens opdook. Eerst was er nog het gefluit en het sarcasme. Maar toen ook dat kennelijk ver veelde, daalde Johan Cruijff verbaal van de tribunes. Do delijke klanken van onvrede, voor het eerst tijdens het bewind van Jan Wouters, directeur betaald voetbal. Raakt het krediet van de coach soms op? Het geduld van de fans in ieder geval wel, na de genante 0-1. amsterdam ype minkema Amsterdamse humor, het is spijkerhard. Cynisch, sarcas tisch. Je moet er tegen kunnen. Gisteravond werden de hulpe loze terugspeelballen door het publiek bejubeld, vooruit ge speelde ballen teruggefloten. Dat zal pijn hebben gedaan. En als succes uitblijft, wordt om Johan Cruijff geroepen. Er zijn meer trainers die de roep om de 'verlosser' als een loodzware bedreiging voelden. Zelfs Louis van Gaal kreeg de spreekkoren over zich heen. Dat was in het begin, na een paar wedstrijden, toen het nog niet zo wilde vlotten met het systeem en de looplijnen. Dat kwam later goed en Van Gaal heeft de naam van Cruijff nooit meer gehoord. Zou dat voor Jan Wouters ook opgaan? De nieuwe directeur betaald voetbal is inmiddels al veel langer - bijna een jaar nu - onderweg. Er wordt maar moei zaam vooruitgang geboekt. Het is in ieder geval nauwelijks waarneembaar. De achteruit gang is beter meetbaar, bij twee opeenvolgende nederlagen in eigen huis (Roda JC, Hapoel). Wouters ging de confrontatie wijselijk niet aan. Hij zei alleen, realistisch: „Ik begrijp dat de toeschouwers een beetje ver wend zijn, de laatste jaren." Precies twee weken geleden, hing Ajax vrij en blij in de lucht. Het was na het cupduel tegen Hapoel Haifa, met 0-3 gewon nen. Het vliegtuig werd gevuld met de geur van drank en het gevoel van optimisme. De spe lers waren kapot, na een nacht zonder slaap, maar ze voelden geen vermoeidheid. Een fractie verder in de tijd, na een verlo ren competitieduel en een overbodige Europacup-return, is het gevoel dat het allemaal goed komt helemaal weggesla gen. De voetballers zitten 'steendood'. Twee stappen vooruit, een achteruit. Telkens als de coach met zijn staf, met zijn spelers, iets van vooruitgang had be speurd, kwam daar- weer een ontnuchterende tegenvaller overheen. De stap terug. En weer begon het gevecht - op het trainingsveld, tijdens wed strijden - om dat verloren me- tertje goed te maken. Het is een vicieuze cirkel. Be ter worden kan alleen door hard werken. Maar dat levert weer een loodzware belasting op. Met grote kans op blessu res. En een nog grotere belas ting voor de overblijvers. De te rugval is dan onvermijdelijk. Jan Wouters kan weer helemaal opnieuw beginnen. Twee stap jes vooruit, een achteruit. Er is een manier om uit de cirkel te breken. Maar Ajax heeft te weinig spelers met de klasse om het moeizame proces van Wouters te versnellen. De Ajacieden moeten te veel en te lang op hun tenen lopen. Voet je voor voetje vooruit, tot de volgende terugslag. Gisteravond waren niet min der dan elf spelers niet beschik baar: ziek of geblesseerd. „Daar zitten zeven verdedigers bij", had Wouters geteld. De coach moest noodgedwongen aan de slag met voetballers die rust zouden moeten hebben. Ri chard Witschge heeft last van zijn lies. De middenvelder moest wel aan de bak, zelfs te gen Hapoel Haifa. Wouters durfde het niet aan om nog meer tieners op te stellen. Hij had er met Kanu, Chivu en Lan- zaat, de debutant, al drie in zijn defensie staan. Laudrup had bovendien al rust gekregen, Grönkjaer mocht ritme opdoen. Witschge zou, zo was het plan, er in de rust wel uit kunnen. Als Ajax definitief veilig was. Dat wil zeggen: er moesten een paar snelle goals worden gemaakt. Maar Ajax maakte geen snelle goals. Ajax maakte helemaal geen doelpunten. De Amster dammers moesten zich nog het vege lijf zien te redden met tempoverlagingen en terug- foto hans van weel speelballen. Wouters: „Ik was blij dat ze er niet een tweede spits bij zetten, anders waren we echt in de problemen geko men." Zo groot was inmiddels het verschil geworden van de ploeg van het optimisme en het elftal van de machteloosheid. Zo werd Ajax weer een tob bende ploeg. Waarin Witschge, de laatste weken in tijden van voorspoed de uitblinker, weer even het bekende misbaar maakte. Waarin Machlas, de laatste weken toch weer sco rend, zijn knullige aanname de monstreerde. Het oude Ajax dook weer op. En het zal even duren voordat het nieuwe Ajax zich opnieuw laat zien. Omdat de weg naar succes bloed, zweet en tranen kost en de val snel en diep is. Dat zal waar schijnlijk toch weer het scena rio worden voor dit seizoen. Jan Wouters zal de geest van Johan Cruijff nog wel eens tegenko men in de Arena. Ajax: Grim; Kanu, Lanzaai. Winter en Chivu; Nieuwenburg. Knopper en Wit schge; Grönkjaer, Machlas (74. Piqué) en Wamberto. Hapoel Haifa: Awat; Talker, Haflon, Shelach en Amsalem; Turjeman, Olia- nov Rosso en Milenko; Nissim (74. Zeituni) en Ben-Shimon. De 35-jarige Van der Plas, vorig seizoen aanvoerder en topscorer, maakt morgen zijn rentree in de derby tegen Rijnsburgse Boys. foto archief Uitslagen UEFA-beker Tweede ronde, tweede wedstrijden. Ajax (Ned) - Hapoel Haifa (Isr) 0-1 (0-0). 60. Rosso 0-1 (strafschop) Scheidsrech ter: Fisker (Den) Toeschouwers: 37.400 Rode kaart: 24. Chivu (Ajax). Gele kaart: Kanu (Ajax), Amsalem. Schelah (Hapoel) Eerste wedstrijd: 3-0. Vitesse (Ned) - RC Lens (Fra) 1-1 (0-0). 64 Kreek 1-0, 90. Blanchard 1-1. Scheidsrechter: Brugger (Oos). Toeschou wers: 15,000 Gele kaart: Kreek (Vitesse), Ismaël, Blanchard, Pierre-Fanfan (RC Lens). Eerste wedstrijd: 1-4. Viking Stavanger (Noo) - Werder Bremen (Dui) 2-2 (1-1). 3 Berland 1-0, 43. Wie- dener 1-1, 63. Herzog 1-2, 78. Dadason 2-2. Scheidsrechter: Bauden Ibanez (Spa). Toeschouwers: 6500. Eerste wed strijd: 0-0 Montpellier (Fra) - Deportivo La Coruna (Spa) 0-2 (0-1). 45 Makaay 0-1, 83. Pau- leta 0-2. Scheidsrechter: Fandel (Dui). Eerste wedstrijd: 1-3. Legia Warschau (Pol) - Udinese (Ita) 1-1 (1-1). 11 Czereszewski 1-0, 44. Sosa 1-1. Scheidsrechter: Clark (Sch). Toeschou- 12.000 Eerste wedstrijd: 0-1 AS Roma (Ita) - IFK Göteborg (Zwe) 1-0 (0- 0) 88. Fabio Junior 1-0. Scheidsrechter: Torres (Spa). Toeschouwers: 9767. Eerste wedstrijd: 2-0 Grasshoppers (Zwi) - Slavia Praag (Tsj) 1-0 (0-0). 76. Yakm 1-0. Rode kaart: 72 Wal ker (Grasshoppers) Eerste wedstrijd: 1-3 Helsingborgs IF (Zwe) - Parma (Ita) 1-3 (0- 3). 11. Di Vaio 0-142. Di Vaio 0-2, 43. Di Vaio 0-3, 86. Stavrum 1-3. Scheids rechter: Melnitsjoek (Oek). Toeschouwers: 12 250. Eerste wedstrijd: 0-1 Lokomotiv Moskou (Rus) - Leeds United (Eng) 0-3 (0-3). 16 Harte 0-1 (straf schop), 28. Bridges 0-2, 45. Bridges 0-3. Eerste wedstrijd: 1-4. Amica Wronki (Pol) - Atletico Madrid (Spa) 1-4 (1-2). 29 Hasselbaink 0-1, 33. Jan- kiewicz 1-1, 44 Capdevila 1-2, 51. Baraja 1-3, 84. Correa 1-4. Eerste wedstrijd: 0-1. FC Nantes (Fra) - Inter Bratislava (Slw) 4-0 (0-0). 49. Sibierski 1-0, 60. Monterrubio 2-0, 74. Devineau 3-0, 82. Da Rocha 4-0. Eerste wedstrijd. 3-0. Panathinaikos (Gri) - Grazer AK (Oos) 1-0 (0-0). 90. Pflipsen 1-0 (strafschop) Toe schouwers: 15.000 Eerste wedstrijd: 1-2. FC Kaiserslautern (Dui) - Tottenham Hot spur (Eng) 2-0 (0-0). 90 Buck 1-0, 90 Carr 2-0 (eigen doel) Scheidsrechter: An- suategui Roca (Spa). Toeschouwers: 29.044 Eerste wedstrijd: 0-1 Celtic Glasgow (Sch) - Olympique Lyon (Fra) 0-1 (0-1) 18 Vairelles 0-1. Scheids rechter: Dardenne (Dui) Eerste wedstrijd: Juventus (Ita) - Levski Sofia (Bul) 1-1 (0- 1). 14. Atanasov 0-1, 79 Kovacevic 1-1. Eerste wedstrijd: 3-1 Newcastle United (Eng) - FC Zürich (Zwi) (1-1). 17 Jamarauli 0-1, 33. Maric 1-1, 58. Ferguson 2-1, 61. Speed 3-1. Scheidsrechter: Messina (Ita). Toeschou wers: 34 .502 Eerste wedstrijd: 2-1 West Ham United (Eng) - Steaua Boekarest (Roe) 0-0. Scheidsrechter: Pucek (Pol). Toeschouwers: 24.514. Eerste wedstrijd: 0-2. Benfica (Por) - PAOK Saloniki (Gri) 1-2 na verlenging (1-2, 1-2). Benfica wint na strafschoppen. 27 Kandaoerov 1-0, 30. Marangos 1-1, 44. Sabry 1-2. Scheids rechter: Luinge (Ned) Toeschouwers: 30.000 Eerste wedstrijd: 2-1 Celta de Vi'go (Spa) - Aris Saloniki (Gri) 2-0 (0-0). 62. Diorovic 1-0, 90. Turdo 2-0. Scheidsrechter Bassoli (Ita). Toeschou wers: 15000 Eerste wedstrijd: 2-2. Real Mallorca (Spa) - FK Teplice (Tsj) 3-0 (1-0) 31. Nadal 1-0, 58. Stankovic 2-0, 68 Nino 3-0. Eerste wedstrijd: 2-1 toekomstige trainer van Vitesse heeft dit sei- :n geen verplichtingen meer op Europees ni- u. Het gedroomde wonder tégen Racing Lens, vorige week met 4-1 won, bleef gisteravond et Gelredome uit. De Arnhemse ploeg moest ïoegen nemen met een gelijkspel: 1-1. Itesse miste in de return vooral aanvalskracht. thuisclub was veel in balbezit, speelde voor- nelijk op de helft van de Franse tegenstander, iar kwam nauwelijks in scoringspositie. 'itesse opende zoals verwacht onstuimig, in de )p met een snelle treffer Lens meteen in de iblemen te brengen. De Franse ploeg, alweer duels ongeslagen, liet zich in de beginfase ■nmin onbetuigd. Door de opgefokte instelling beide teams ontstond veel irritatie. Al na een luut of tien had scheidsrechter Brugger uit istenrijk de nodige opstootjes op het veld moe- i sussen. Routinier Van den Brom, eindelijk 'lost van een schorsing van zeven duels, kwam •d weg. Hij deelde onbestraft met zijn arm een ke tik uit aan Dacourt, die weliswaar gestrekt 'rd afgevoerd maar na medische hulp de strijd hervatten. 'itesse moest aanvallen en scoren, maar miste oor een belangrijke voorwaarde: vleugel- itsen. Evenals in de voorgaande competitie- 'istrijd tegen FC Utrecht (3-1) was Van Hooij- tk een eenzame frontsoldaat. Hij kreeg cen- al vaak gezelschap van Van den Brom en Jans- P- Maar de buitenste middenvelders Laros en je g ustfüll speelden te 'hangend' om vanaf de ach- lijn voor een goede aanvoer te zorgen. Vitesse, zonder Sikora maar wel weer met 'ek (voor De Marchi), kon een voorbeeld ne men aan Racing Lens. Evenals in de succesvolle thuiswedstrijd speelde de nummer dertien van de Franse competitie ouderwets met drie aanval lers. Die gedurfde taktiek leverde in de eerste helft ook de beste kansen op. Vooral in de 22ste minuut was het beweeglijke Lens dicht bij een treffer. Rechtsbuiten Coridon leek een knappe solo te bekronen met een doeltreffend schot. Óp de doellijn bracht Stefanovic via de binnenkant van de paal op miraculeuze wijze redding. Vitesse was machteloos in de eerste helft. De thuisploeg speelde in een te laag tempo, met te weinig raffinement en creativiteit. Vooral het ge brek aan snelle, individuele acties op de vleugels werkte verlammend. Na de pauze volhardde het ongewijzigde Vites se in voorspelbare combinaties. Alleen met een aantal afstandschoten was de thuisploeg gevaar lijk. Na een uur leek Van Hooijdonk de rebound van een knal van Van Hintum tot doelpunt te promoveren. Libero Valerien redde ternauwer nood via de lat. In de 64ste minuut was het dan toch raak. Kreek scoorde uit een vrije trap via de muur, 1-0. De late treffer zorgde wel voor meer sfeer op de tribunes, maar niet voor meer overtuiging bij Vi tesse. Het spel bleef gehaast en rommelig. Groz- dic verdiende nog wel een strafschop na een charge van Ismaël, maar kreeg hem niet. Met een krachtige volley voorkwam Blanchard in bles suretijd een nederlaag voor Lens: 1-1. Vitesse: Jevric, Nanu. Kreek (86. De Marchi). Stefanovic en Van Hintum; Trustfull (69. Zongo). Grozdic, Van den Brom. Janssen (59. Diarra) en Laros; Van Hooijdonk. Racing Lens: Warmuz; Sikora. Ismaël, Pierre-Fanfan en Lachon Dacourt, Nyarko en Blanchard; Coridon, Nouma (62. Bogaczyk) en Brunei. Pierre van Hooijdonk gaat neer tegen Jose Pierre Fanfan. John van den Brom is getuige. foto anp koen suyk Mare Overmars is door bonds coach Frank Rijkaard opgeno men in de selectie van het Ne derlands elftal voor de oefenin terland volgende week zaterdag tegen Tsjechië. De vleugelaan valler van Arsenal vervangt Pe ter van Vossen die wegens ge brek aan vorm niet is geselec teerd. Overmars werd de laatste vijf interlands niet door Rijk aard opgeroepen. „Mare heeft de laatste weken bewezen dat hij weer helemaal terug is", doelde de bonds coach onder meer op de twee doelpunten van de aanvaller tij dens de Champions League wedstrijd van woensdag tussen Arsenal en AIK Solna. „Boven dien is Peter van Vossen de laatste tijd uit vorm. Dus lijkt mij de keus voor Overmars heel logisch." Vergeleken met de laatste in terland tegen Brazilië ontbre ken naast Van Vossen nog twee Feyenoorders op het lijstje van twintig namen van Rijkaard. De nog niet helemaal fitte Kees van Wonderen en de geblesseerde Jean-Paul van Gastel moeten, net als Michel Kreek, plaatsma ken voor Frank de Boer, Philip Cocu, Michael Reiziger, Edgar Davids en Jaap Stam. Voor het duel met Tsjechië keert Rijkaard terug naar het stadion waar hij de enige zege als bondscoach van het Neder lands elftal boekte. Tijdens zijn debuut vorig jaar oktober werd in het Philips-stadion van Eind hoven Peru met 2-0 verslagen. Er volgde een reeks van acht re mises en twee nederlagen. „En ook Tsjechië zal zich niet makkelijk laten verslaan", be seft Rijkaard. „Tsjechië won als enige land alle tien de kwalifi catiewedstrijden voor Euro 2000 en verloor natuurlijk pas op het laatste moment in de fi nale van het EK 1996 van Duits land. Het zal dus opnieuw een moeilijke wedstrijd worden. Maar dat geeft niet. We hebben bewust het oefenprogramma samengesteld en ik denk nog steeds dat we het beste tegen sterke tegenstanders kunnen oefenen." Naast Rijkaard bewaart ook Jozef Chovanec goede herinne ringen aan het Philips-stadion. De bondscoach van Tsjechië kwam in zijn actieve spelers loopbaan jaren als middenvel der voor PSV uit. Selectie Nederland: Bergkamp, Frank de Boer, Ronald de Boer, Bogarde, Van Bronckhorst, Co cu, Davids, Van Hintum, Van Hooijdonk, Kluivert, Konter man, Van Nistelrooy, Over mars, Reiziger Van der Sar, See- dorf, Stam, Westerveld, Winter en Zenden. Selectie Tsjechië: doel: Pavel Srnicek (Sheffield Wednesday), Radek Cemy (Slavia Praag); ver dediging: Milan Fukal, Petr Ga briel (Sparta Praag), Karei Rada (Slavia Praag), Tomas Repka (Fiorentina), Jan Suchoparek (TB Berlin); middenveld: Mi- roslav Baranek (Sparta Praag), Radek Bejbl (Atletico Madrid), Patrick Berger (Liverpool), Pa vel Horvath (Slavia Praag), Jiri Nemec, Radek Latal (Schalke 04), Pavel Nedved (Lazio Ro ma), Karei Poborsky (Benfica). aanval: Jan Köller (Anderlecht), Vratislav Lokvenc (Sparta Praag), Vladimir Smicer (Liver pool), Pavel Verbir (FK Teplice).

Leidsch Dagblad | 1999 | | pagina 23