Barcelona verliest door Makaay Sport gp Drenthe Frankrijk zorgt voor sensatie op WK rugt Off day kost Krajicek winst van lievelingstoernooi CHEF WILLEM SPIERDIJK, 071-5356464, PLV.-CHEF JANET V Weg met de verplichte helm Edgar Davids terug na oogoperatie Buitenland rome Voorafgegaan door aanvoerder Francesco Totti en de mascotte van de dag kwamen de spelers van AS Roma gehelmd het veld op voor de wedstrijd tegen Cagliari. Zij protesteerden hiermee tegen de invoering van de verplichting tot het dragen van een helm voor iedere motorrijder. De wedstrijd eindigde in 2-2. Bij de Romeinse treffers zaten geen kopballen. foto ap Lierse samen met Anderlecht aan kop brussel» Lierse is in de Belgische hoogste divisie in punten ge lijk gekomen met koploper Anderlecht. De thuiswedstrijd tege.n Moeskroen leverde een zege op van 1-0, waardoor Lierse net als Anderlecht op 26 punten kwam. De club uit Brussel heeft echter een wedstrijd minder gespeeld. In de stand veranderde aar.i de kop vrijwel niets, omdat alle kanshebbers wonnen. Gent boekte een uitzege van 4-0 op Lokeren en bleef daardoor derde., Auxerre weer bovenaan parus Auxerre hééft de koppositie in de Franse corjipetitie heroverd door Montpellier zaterdagavond met 2 -1 te verslaan Auxerre heeft met 26 uit 12 twee punten voorsprong op Olym- pique Lyon, dat ook nog een wedstrijd meer hee.ft gespeeld. Van de andere titelkandidaten overtuigde zaterdag alleen Olympi- que Marseille, 4-1 tegen Strasbourg. Strasbourg speelde bijna de gehele tweede helft met tien man. Girond'ms Bordeaux kwam uit bij Nancy niet verder dan 2-2 en moest twee keer een achterstand wegwerken. Paris Saint-Germoin stelde weer eens ernstig teleur bij Le Havre: 3-1 verlies. Racing Lens, tegenstan der van Vitesse in de UEFA-beker, speelcle 1-1 tegen Stade Ren- nes. Viduka scoort drie kee.r in vijf minuten Glasgow Celtic heeft in de Schotje competitie Kilmarnock met 5-1 verslagen, mede dankzij oen hattrick van Viduka bin nen vijf minuten vlak na rust. Do vorige competitiewedstrijd, te gen Aberdeen, scoorde de Australiër ook al drie keer. Oud-Arse- nalspeler Ian Wright maakte bij zijn debuut voor Celtic ook een doelpunt. Rangers blijft kopl.oper door een overwinning met de zelfde cijfers bij Aberdeen. 'Rangers, dat met 1-0 was achterge komen, stelde orde op zak.en met een hattrick van Johannson, en doelpunten van Amat o en Michael Mols. De Nederlander staat nu met negen goaJ.s tweede op de topscorerslijst, achter Viduka, die er twaalf m aakte. Eén dode bii, rellen Belgrado Belgrado Tijdens rellen in Belgrado, waar supporters van Ro de Ster met de politie slaags raakten, is een dode gevallen. De ongeregeldhede n braken uit nadat aartsrivaal Partizan een be slissende 2-0 o'p het scorebord had gezet. De supporters van Rode Ster gooiden met losgerukte kuipstoeltjes, hetgeen leidde tot een confrontatie met de mobiele eenheid. Over de indenti- teit van de d.ode relschopper is niets bekend. Sumiala helpt Jokerit aan beker Helsinki fAntti Sumiala heeft Jokerit aan de Finse beker gehol pen. D e aanvaller, die FC Twente afgelopen seizoen ondanks een d.oorlopend contract transfervrij mocht verlaten, scoorde in de fijiale tegen Jaro Pietarsaari tweemaal in de tweede helft: 2-1. Jar o was op slag van rust op voorsprong gekomen door Niklas Widjeskog. Rosenborg wint Noorse beker olso Rosenborg heeft zaterdag voor de achtste keer de natio nale beker van Noorwegen gewonnen. De club uit Trondheim, de komende week in de Champions League tegenstander van Feyenoord, versloeg in de finale Brann Bergen met 2-0. Sören- sen maakte de doelpunten. Brugge-Standard 5-2, St.Truidei Genk 0-5, Lokeren-Gent 0-4, GE werp-Westerlo3-2, Lierse-Moesl 0, Lommel-Charleroi 1-1, Verbr.i Beveren 1-1, Aalst-Mechelen 2-1 Stand aan kop: Anderlecht 10-26 RC Genk Lierse 11-26 GBAntweq Gent 11-24 Brugge Dun HSV-Dortmund 1-1, Bayern Mün Wolfsburg 5-0, Schalke'04-Hertl 1-1, Leverkusen-1860 München Duisburg-SSV Ulm 0-0, Unterhai Freiburg 1-0, Stuttgart-Kaisersla 0-1. Stand aan kop: Bayern M. 10-20 Schalke'04 Dortmund 10-20 Bremen HSV 10-19 1860 M. Leverkusen 10-19 Wolfsburg ENG Arsenal-Newcastle 0-0, Derby Co Chelsea 3-1, Leeds-West Ham 1- cester-Sheffield Wednesday 3-0, Chester United-Aston Villa 3-0, IV lesbrough-Everton 2-1, Wimbledt Southampton 1-1, Coventry-Watf 0, Sunderland-Tottenham 2-1. Stand: Leeds 13-29 Aston Vil. Man.United 13-27 West Ham Sunderland 13-27 Coventry Arsenal 13-26 Southampt. Leicester 13-23 Wimbledon Middlesbr. 13-21 Derby C. Tottenham 12-20 Bradford Chelsea 11-19 Newcastle I Liverpool 12-18 Watford Everton 13-18 Sheff.Wed. FRAt\ Le Havre-Paris SG 3-1Marseille-! bourg 4-1Auxerre-Montpellier 2- Nancy-Bordeaux 2-2, St.Etienne-l 2-0, Bastia-Troyes 5-0, Lens-Reni 1. Stand aan kop: Auxerre 12-26 Paris SG Lyon 13-24 Marseille I Monaco 12-23 St.Etienne i Bordeaux 13-22 Sedan Fiorentina-Torino 1-1, Venezia-Btj 0-1, Inter-Lazio 1-1, Juventus-Pi? 1-0, Lecce-Perugia 0-1, Parma-Bi 1, Roma-Cagliari 2-2, Udinese-R^ 3-2, Verona-AC Milan 0-0. i Stand: j Lazio 8-18 Bologna j Juventus 8-17 Reggina i. AC Milan 8-14 Fiorentina Inter 8-14 Lecce 1 Roma 8-13 Verona Perugia 8-13 Bari Parma 8-12 Piacenza J Udinese 8-12 Venezia Torino 8-10 Cagliari j. po/?ii Porto-Sporting 3-0, Boavista-Salg. 2-1, Alverca-Benfica 3-1, G. Viceil' St. Clara 3-1, Belenenses-Leiria l|i Braga-Maritimo 1-2, Rio Ave-Farei. L i Stand aan kop: Benfica 9-20 Sporting 5 Porto 9-19 Guimaraes Maritimo 9-17 Boavista Belenenses 9-15 G. Vicente 1 SCHOl Aberdeen-Rangers 1-5, Celtic-Kiln nock 5-1, Dundee-Hearts 1-0, Mo( well-Johnstone 1-0, Hibernian-Du. Utd 3-2. Stand aan kop: Rangers 10-28 Motherwell Celtic 11-27 Hearts Dund. Utd 12-20 Hibernian sA Real Madrid-Atletico Madrid 1-3, t portivo-Barcelona 2-1, Malaga-Val,( 1-1, Santander-Mallorca 1-1, EspL Zaragoza 1-1, Alavés-Celta 1-0, Br Sociedad 1-0, Valladolid-Vallecanl 2, Numancia-Sevilla 2-0, Bilbao-(R 1-1. Stand aan kop: r Vallecano 10-22 Espanyol Barcelona 10-20 Alavés i, Zaragoza 10-18 Atl.Madrid P' Deportivo 10-18 R. Madrid f Celta 10-18 Bilbao a Betis 10-16 Oviedo y Santander 10-15 Numancia Hcndrix willt Ongekend zwaar verlies voor Kiwi's j Bijna zorgde Mare Houtza ger gisteren op de druk be zochte slotdag van het 45ste NIC Zuidlaren voor sensatie. De geboren Drent leek met de pas 8-jarige DBH Jacomar ijskoud op weg naai* de zege in de GP van Drenthe, nota bene pas het vijfde optreden van het duo op dit hoogste niveau. Een fout op de voor laatste hindernis van de bar rage voorkwam dat. Met Emile Hendrix als winnaar kon de organisatie echter minstens zo goede sier ma ken. De zege met de merrie RBG Finesse leverde de Lim burgse gentleman 30.000 gulden op. Voor Albert Zoer verliep het hoofdnummer uiterst curieus. Vlak voordat hij met Faldo de ring moest betre den verloor de hengst een hoefijzer. En dus moest in al lerijl een hoefsmid worden opgetrommeld. Daarna moest Zoer zichzelf en Faldo opnieuw opladen voor het belangrijkste optreden van het concours. Dat lukte dus maar gedeeltelijk. Met tien deelnemers in de barrage had het publiek een mooie middag. De Neder landse inbreng kwam van Emile Hendrix, Peter Geerink, Piet Raymakers en Mare Houtzager. Emile Hendrix stuurde Finesse on waarschijnlijk kort rond en verbeterde de tot dan toe snelste tijd van Peter Geerink en zijn paard DBH Iroko met bijna drie seconden. londen rtr/afp Het wereldkampioenschap rug by krijgt zaterdag in Cardiff een verrassende ontknoping. De verwachte 'down under'-finale bleef uit. Niet de huizenhoge favoriet Nieuw-Zeeland mag het in de eindstrijd opnemen tegen Australië, maar Frankrijk. De Australische rugbyers be reikten zaterdag als eerste de fi nale van het WK. Ze versloegen titelhouder Zuid-Afrika in het stadion van Twickenham met 27-21. De winst kreeg pas ge stalte in de verlenging. De Fransen zorgden gisteren voor de grootste sensatie in de geschiedenis van het evene ment door Nieuw-Zeeland met liefst 43-31 de baas te blijven. Nooit eerder verloren de All Blacks zo dik. De durfal die bij het wedkantoor op Frankrijk in zette, kreeg zijn inzet verzes- tienvoudigd terug. Frankrijk dankte de zege aan allround rugby, dat vier try's opleverde, 1 één meer dan de Nieuw-j] landers. Flyhalf Christophè maison blonk uit met 28 Jt ten. i Het scoreverloop was fei enerverend. De Fransen k men in de eerste helft tweegi op voorsprong, maar stoii bij rust vooral dank zij d§ breng van gigant Jonah Lk toch met 17-10 achter. Niet Zeeland liep na rust, wede door stormram Lomu, v^t uit naar 24-10. (A Op dat moment gaf zelfjti grootste optimist onder t 73.000 toeschouwers op den gepakte tribunes geen 11 meer voor de Fransen. De ll Iers op het veld echter welig maison voorop. Hij zorgden twee dropgoals en vlak dal twee rake penalty's vooi_ wonderbaarlijke wederopS ding. De favoriet bleek plo ling kwetsbaar. Er vielen gif in de defensie. Dominici, Dl the en Bernat-Salles doken P1 voor fantastische try's. a Kenamju wint Europa Cu| haarlem De judoka's van Kenamju hebben voor de tweede keer op rP1 Europa Cup voor vrouwen gewonnen. Tamara Meijer (Alplje Jenny en Jessica Gal, Claudia Zwiers en Brenda van der Mert versloegen het Franse Levallois met 2-2 op judopunten. Vorigp1 was de ploeg ook al te sterk voor dezelfde tegenstander. 1 Het Rotterdamse Olympic eindigde als derde na een zege ojfe Franse Orleans. Het Duitse Elsdorf met Karin Kienhuis en Dau^ Vriezema werd eveneens derde na een overwinning op het Frée Alvors. Roy Makaay heeft zater dagavond hoogstpersoon lijk Barcelona onderuit ge haald in La Coruna: 2-1. De Nederlandse aanvaller maakte beide treffers van Deportivo en bracht zijn totaal op zes. Rayo Valleca no profiteerde door giste ren met 2-1 te winnen in Valladolid. Jerrel Hasselbaink haalde het zelfde kunststukje als Makaay ui t in de Madrileense derby te gen Real. Ook hij scoorde twee maal. AÜetico won bij de vijand in het Bernabeustadion met 3- 1. De spits kan voorlopig niet stuk bij de Madrileense suppor ters. Zelfs die van Real waar deerden zijn puike prestatie. Makaay had binnen een kwEirtier twee keer succes. Ri- valdo deed halverwege de twee de helft pas iets terug voor de koploper, maar onvoldoende. Louis van Gaal bracht slechts twee Nederlanders in het veld: Reiziger en Cocu. Ronald de Boer, die een kwartier na rust inviel, en Hesp begonnen op de bank. Frank de Boer en Litma- nen waren nog geblesseerd, Bogarde was ziek. Door de ne derlaag van Barcelona werd Rayo Vallecano weer koploper met twee punten voorsprong. Real Madrid heeft nu al acht competieduels niet gewonnen. Dat is erg, maar op eigen veld verliezen van AÜetico is erger. Real, met Seedorf in de basis, begon nog goed met een snelle openingstreffer van Morientes maar ging daarna zwalken. De bezoekers profiteerden nog voor rust. Hasselbaink, Rome ro, op aangeven van Hassel baink, en weer Hasselbaink zorgden voor 1-3. 'Jimmy Floyd' mocht een mi nuut voor tijd naar de kant. Hij kreeg een warm applaus. „Dat geeft een lekker gevoel als de aanhang van de tegenstander zo voor je klapt", was zijn reac tie. Het publiek eiste even later met luid gefluit, spreekkoren en witte zakdoekjes het aftreden van voorzitter Sanz en het ont slag van coach John Toshack. Die had als excuus de lange blessurelijst. Ook de buiten landse spelers moesten het ont gelden. „We gaan die verdomde Ferrari's aansteken", klonk het dreigend. Engeland Leeds United is koploper geble ven in de Engelse Premier Lea gue, door een 1-0 thuisoverwin ning tegen West Ham. Het was de elfde winstpartij in twaalf duels voor de ploeg van David O'leary. Arsenal werd door de 0-0 te gen Newcastle United gepas seerd door het winnende Sun derland (2-1 tegen Tottenham Hotspur) en zakte naar de vier de plaats. Bergkamp en Over- mars vielen in de tweede helft Edgar Davids, hier in duel met Paolo Cristallini van Piacenza, maakte gisteren zijn rentree voor Juventus. in, maar maakten geen indruk. Manchester United, vorige week nog verliezer bij Totten- ham, herstelde zich op Old Trafford met een knappe 3-0 zege tegen Aston Villa. Scholes, Cole en Keane scoorden. Sunderland passeerde Arse nal en kwam op gelijke hoogte met Manchester United, dat tweede staat. De ploeg won met 2-1 van Tottenham Hotspur. Quinn verzorgde met doelpun ten in de tiende en 21ste mi nuut de productie van Sunder land. In de 63ste minuut deed Iversen nog iets terug voor Tot tenham. Manchester en Sun derland hebben beide twee punten achterstand op Leeds United. Chelsea is de kluts kwijt. Het leed zijn tweede nederlaag op rij. Derby County was met 3-1 te sterk voor de Londense club. Italië Inter is er niet in geslaagd in te lopen op Lazio. De lijstaanvoer der kwam in Milaan met 1-1 goed weg. Zamorano zette de thuisclub voor rust op voor sprong. Pancaro redde in de laatste minuut het belangrijke gelijkspel voor de koploper. Het verschil tussen beide clubs is nog steeds vier punten. Juventus, met Van der Sar én Davids, die een geslaagde ren tree maakte na een oogopera tie, kroop tot één punt door een 1-0 zege op Piacenza. De winst was moeizaam. In de slotfase schoot Del Piero een strafschop in. AC Milan en AS Roma ver zuimden in te lopen. AC Milan bleef bij Verona op 0-0 steken. Roma kon niet eens winnen tegen de tien van nummer laatst Cagliari: 2-2. De Belg Luis Oliveira kreeg de rode kaart. Vijf minuten voor tijd benutte Mboma een strafschop voor Cagliari naar 2-2. Batistuta kende een weinig gelukkige dag. De topscorer van Fiorentina miste tegen Torino een strafschop, schoot boven dien tegen paal en lat. Zijn landgenoot Balbo scoorde wel, twee minuten voor tijd, waar door Fiorentina alsnog op 1-1 kwam. Sommese had Torino op voorsprong gezet. Op een off day is zelfs het win nen van je lievelingstoernooi onmogelijk. Richard Krajicek verloor gisteren in Stuttgart de finale van het Super Nine tegen de Zweed Thomas Enqvist in vier sets: 1-6 4-6 7-5 en 5-7. De Muiderberger was vrijwel kans loos in het duel dat tweeënhalf uur duurde. Krajicek, met zijn bijna 28 jaar ruim twee jaar ou der dan de Zweed, stond voor de vijfde keer in de finale van Stuttgart, waar vijf miljoen gul den prijzengeld beschikbaar was. Van de vorige vier finales won hij er twee, in 1995 en 1998. Zijn opponent in de eind strijd was een verrassende. Niet publiekslieveling Andre Agassi, maar Thomas Enqvist. De Zweed startte het laatste tennis- jaar van de eeuw in bloedvorm. Hij zegevierde in Adelaide en leek op zijn eerste Grand Slamoverwinning af te daveren. In de finale van het Australian Open bracht de Rus Jevgeni Ka felnikov hem tot staan en Enq vist ging gelijk op de sukkeltoer. Zijn resultaten waren zeer wisselend maar de laatste maanden groeide zijn vorm weer, al gebeurde dat lang zaam. In Stuttgart brak de nummer 18 van de wereldrang lijst opnieuw door. Zijn over winning in de halve eindstrijd tegen Agassi was sensationeel. De Amerikaan speelde werve lend tennis en leek niet te stop pen. Enqvist bespeelde de nummer 1 van de wereld onbe vangen. „Eenmaal in de halve finale had ik niets meer te ver liezen", zei hij. Tegen opslagkanon Richard toch zijn opslagbeurt. Een in zijn ogen foutieve beslissing van de lijnrechter ondermijnde zijn vertrouwen. Krajicek probeerde alles, toonde karakter, sloeg wel aces, maar kreeg zijn spel niet soepel draaiend. Op beslissende mo menten sloeg Enqvist de ballen precies binnen en Krajicek en kele centimeters uit. De winst in de derde set kwam met pijn en moeite. In de vierde set kon Krajicek een voorsprong van 3- 1 niet in setwinst uitdrukken. „Ik was bezig de partij te kante len, maar daar ging het weer mis", analyseerde Krajicek la ter. Enqvist maakte 3-3 en brak bij 5-5 opnieuw door de opslag van de Muiderberger. Serveren voor de partij duurde minder dan een minuut: 7-5. „Dit was de beste week in mijn tennisle- ven", vond de winnaar, „ik ver sloeg de besten van de wereld." Met zijn toernooizege kwam Enqvist met 2187 punten op de achtste plaats in de race voor acht plaatsen in het ATP WK in Hannover van 23-28 november. Krajicek kan zich nog plaatsen, maar moet in Parijs-Bercy ko mende week nog wel punten verzamelen, zo'n 200. Hij staat met 2095 tiende. Als geplaatste speler is de Ne derlandse nummer één in Parijs vrij in de eerste ronde. Alleen Agassi en de Kafelnikov zijn ze ker van het WK. In Parijs kwam Krajicek nooit verder dan de kwartfinale. Zijn loting is zwaar met mogelijk in de derde ronde Henman, in de kwartfinale Agassi en in de halve eindstrijd Sampras. Krajicek: „Ik moet vechten, maar ik heb er wel ver trouwen in." Krajicek, die zaterdag heerste over zijn Britse evenknie Greg Rusedski (6-4 6-4), nam Enqvist in de eerste set een bemoedi gende voorsprong van 5-0, won hij met 6-1 en hield hij in de tweede set de terugvechtende Krajicek van zich af met 6-4. Bij 4-4 en 40-0 verloor Krajicek Daar had-ie heen gemoeten', lijkt tichard Krajicek te in de fina- e tegen Thomas Enqvist. De Mui- Jerberger verloor n Stuttgart vier ;ets: 1-6 4-6 7-5 ïn 5-7. foto epa

Leidsch Dagblad | 1999 | | pagina 18