Vitesse is zichzelf niet UEFA buigt zich over gedrag van Eric Gerets SportCity wint met grote cijfers Sport Bekerduel Den Haag-Utrecht stilgelegd na supportersrellen In memoriam Payne Stewart Cruz mogelijk inzetbaar Leids Damgenootschap revancheert zich 2i'RIJDAG 29 OKTOBER 1999 De Nooijer vreest voor het einde herenveen Dennis de Nooijer houdt serieus rekening met een vroegtijdig einde van zijn voetbalcarrière. De aanvaller van Hee renveen, die na een langdurige revalidatieperiode deze week een nieuwe terugslag kreeg, trekt zich vanaf maandag terug in Zeist om aan zijn herstel te werken. „Maar de kans dat het afge lopen kan zijn, wordt steeds groter." De Nooijer: „Toen dokter Heijboer vertelde dat ik weer een paar stappen terug was, kreeg ik een grote klap. Het enige voordeel in vergelijking met mijn vorige verblijf in Zeist is dat ik nu wél de kracht en conditie heb. Ik hoef namelijk niet te herstellen van een operatie. Maar de on zekerheid is nu groter dan ooit. Ik bekijk het van dag tot dag." FIFA-comité wil profscheidsrechter jüRiCHHet voetbalcomité van de FIFA heeft gisteren bij een vergadering in Zürich gepleit voor een harmonisatie van de overvolle kalender, de introductie van professionele scheids rechters en de limitering van het aantal buitenlanders bij een club tot vijf. Het adviesorgaan, met voormalige sterren als Pelé, ïeckenbauer, Bobby Charlton, Hugo Sanchez en Boniek in de jelederen, keerde zich ook tegen de steeds grotere invloed van iet bedrijfsleven. De druk op (jonge) voetballers en hun trainers vordt daardoor steeds voelbaarder. Vieira voor zes duels geschorst londen De Engelse voetbalbond FA heeft Arsenal-middenvel- £1 der Patrick Vieira voor zes duels geschorst. Dat gebeurde naar aanleiding van zijn wangedrag tijdens de wedstrijd tegen West Ham United begin oktober. De Fransman kreeg verder een geldboete van 130.000 gulden opgelegd. De bond schorste Viei- a voor vier duels wegens het spuwen naar West Ham-verdedi- Neil Ruddock. De FA legde hem voor dat vergrijp bovendien ëen geldboete van 100.000 gulden op. Vieira kreeg er nog twee duels schorsing en een geldboete van 30.000 gulden bovenop, omdat hij na het spuwincident in de spelerstunnel ruzie zocht met een politieman. Schalken verliest, Krajicek wint iTUTTGARTSjeng Schalken heeft in de derde ronde van het ATP luper Nine toernooi in Stuttgart verloren van Andre Agassi. Dat g^ebeurde in twee sets, 6-4 6-2. Agassi is als eerste geplaatst. Ri- hard Krajicek drong wel door tot de kwartfinales. De als acht ste geplaatste Nederlander versloeg de taaie Spanjaard Alex Corretja. Krajicek won beide sets door een tiebreak. Zijn volgen- Ie tegenstander is de Argentijn Mariano Zabaleta. ixcelsior verslaat Fortuna 'en haag Excelsior heeft gisteravond in de derde ronde van de stel Cup toegeslagen tegen een opponent uit de hoogste af- leling. Op Kralingen werd Fortuna, dat eerder won van Noord- ijk, verslagen met 3-2. Voor de Rotterdammers maakte de Ier lonnoly alle treffers. Ook het resultaat van Helmond Sport „ïocht er zijn. De semiprofs versloegen de amateurs van Be Robuick'28 met cijfers die niet kinderachtig waren, 12-1. COREBORD PRIJSVRAGEN ky 10 van donderdag 28 oktober: 4-10-12-16-18-23-33-35-36 - 47 - 48 - 49 - 51 - 55 - 65 - 67 - 74 der voorbehoud) VOETBAL Cup, Tweede ronde, eerste wedstrijd: ing Lens (Fra) - Vitesse (Ned) 4-1 (2- 3. Brunei 1-0, 17. Nouma 2-0,' 73. l Hooijdonk 2-1 (strafschop), 75. Nyar- 3-1, 87. Blanchard 4-1. Scheidsrech- Sjmolik (WRu). Toeschouwers: )00. Gele kaart: Rooi, Warmuz (Lens), ek, Van Hooijdonk, Stefanovic (Vites- enham Hotspur (Eng) - l.FC Kaisers- ern (Dui) 1-0 (1-0). 34. Iversen 1-0 ifschop). Scheidsrechter: Orhan Erde- (Tur). Toeschouwers: 34.000 (uitver- ht). Gele kaart: Ramzy (Kaïserslautern). stel Cup, derde ronde: Excelsior - For- i S 3-2, RBC - Veendam 2-0, Eindho- - FC Zwolle 4-2, AZ - Heracles 2-0, Den Haag - FC Utrecht 1-3, GA Eag- - Baronie 2-1, Helmond Sport - Be ck '28 12-J, Dordrecht'90 - Haarlem e, competitie: Anderlecht - Harelbe- GOLF itecastillo. Volvo Masters, stand na eer- joosen (ZAf) 62 (-10), 2. Price (Wal) 3. Webster (Eng), Spence (Eng). Clay- (Eng), Björn (Den), Harrington (Ier), ng Lian-Wei (Chn) 66. ie. Parco de Medici, Europa Cup lands- 1 pioenen. I na tweede ronde: 1. Kymen (Fin) j., 2. Alingsas (Zwè) 287, 3. Royel Mid- ey (Eng) 287, 8. Koninklijke Haagsche chef willem spierdijk. 071-5356464. plv.-chef janet van dijk, 071 -5356463 Fransen straffen aangeslagen Arnhemmers af: 4-1 lens anp De droom van Herbert Neumann dreigt een nachtmerrie te worden. De Duitse coach van Vitesse mijmerde aan de vooravond van het eerste UEFA-bekerduel met Racing Lens uitgebreid over overwinteren in Europa. Al na am per een kwartier was hij gisteravond in het Stade Felix Bollaert terug in de harde realiteit (2-0). Het enerverende duel eindigde in 4-1. Vitesse, met Stefanovic voor de nog niet topfitte De Marchi, een nieuwe tegenvaller incasseren. Aanvaller Victor Sikora kreeg van zijn Franse naamgenoot Er ic Sikora een flinke schop tegen zijn been bij een open sliding. De jeugdige nieuwkomer (21) moest geblesseerd naar de kant. Zijn nog jongere collega Riga (18) was zijn vervanger. Si kora werd later voor nader on derzoek naar het ziekenhuis vervoerd. Vitesse zocht in de turbulente beginfase vergeefs naar rust en overzicht. Het onstuimige Lens rook bloed en bleef vol op de aanval spelen. Na ruim een kwartier was het opnieuw raak. De defensie van Vitesse zag er aan de rechterkant, met Jo- chemsen als onzekere cipier, weer slecht uit. Brunei mocht ongehinderd opkomen en voorzetten. Nouma, ook al on- Vitesse was zichzelf niet in Noord-Frankrijk. Volgens Neu mann groeit zijn ploeg lang zaam naar volwassenheid. Daarvan was in Lens niets te merken. De Arnhemse formatie maakte in alle linies een zwakke en onsamenhangende indruk. Vooral defensief rammelde Vi tesse aan alle kanten. In een luidruchtige voetbal sfeer in het prachtige WK-stadi- on van Lens begon Vitesse dra matisch aan de wedstrijd. Nog voordat de Arnhemse ploeg fat soenlijk aan de bal was ge weest, stond de thuisclub al op voorsprong. Voorste midden velder Dacourt soleerde in de derde minuut fraai langs de rechterkant van de Nederlandse defensie. Uit zijn voorzet tikte spits Brunei simpel in, 1-0. Zeven minuten later moest gedekt, rondde soepel af, 2-0. Het aangeslagen Vitesse leek rijp voor de sloop. Lens, in de Franse competitie slechts veer tiende, drukte evenwel niet door. De Arnhemse ploeg kon zich mede daardoor enigszins herstellen. Na een ontnuchte rend halfuur begon voor het team van Neumann de wed strijd pas echt. Met meer strijdlust en con centratie werd het wegzakken de Lens zelfs bij vlagen op eigen helft vastgezet. Het offensief in de slotfase van de eerste helft leverde twee opgelegde kansen op. Van Hooijdonk, aange speeld door Zongo, en Riga, be diend door Laros, misten voor open doel echter jammerlijk. Vitesse bleek na de rust hard leers. Opnieuw opende de Arn hemse ploeg zwak. Van Hintum moest een inzet van Nouma van de lijn halen, Stefanovic diende twee keer in de doel- mond redding te brengen. Met De Marchi voor de lichtgebles- seerde Kreek trachtte Neumann snel meer defensieve zekerheid in te bouwen. Ook de Italiaan kon echter nauwelijks orde in de chaos scheppen. Aanvallend stelde Vitesse na de pauze niets voor. Topscorer Van Hooijdonk liet zich totaal niet gelden. Wel kwam hij nog tot scoren, met dank aan arbi ter Sjmolik. De Wit-Rus zag een strafschop in een valpartij van Grozdic, die blij mocht zijn dat hij geen geel kreeg voor een 'schwalbe'. Van Hooijdonk scoorde koel van elf meter, 2-1. Drie minuten later was de marge alweer twee doelpunten. Invaller Collen (voor de falende Jochemsen) botste op doelman Jevric, waardoor Nyarko de bal in het lege doel kon werken. Die treffer was typerend voor het spel van Vitesse in Lens. Zonder overleg, zonder samen werking, zonder teamgeest. Het late doelpunt van Blanchard gaf de wedstrijd een terechte uit slag: 4-1. „Als je zo verdedigt dan krijg je een pak slaag", constateerde trainer Neumann. Hij bestreed dat zijn team niet scherp was. In de voorbereiding en de be spreking wees niets daarop. „Ik heb fouten gezien die ik heel lang niet mee gezien had." Vitesse: levric; Jochemsen (69. Col len), Kreek (53. De Marchi), Stefanovic en Van Hintuin; Zongo, Grozdic, Jans sen en Laros; Van Hooijdonk en Sikora (13. Riga). den haag anp De voetbalwedstrijd ADO Den Haag - FC Utrecht is gisteravond tien minuten gestaakt omdat sup porters zich op het veld begaven en de confron tatie met elkaar zochten. De bekerwedstrijd, die onder leiding stond van scheidsrechter Luinge, eindigde in een 1-3 overwinning voor FC Utrecht. Bij een 0-2 stand in het voordeel van Utrecht klom een groep ADO-aanhangers over de hek ken. Ze staken vuurwerk af op het veld en gooi den stokken naar hun opponenten. De supporters van FC Utrecht sloopten daarop een aantal kuipstoeltjes die ze naar de ADO-sup- porters gooiden. Daarna begaven ook zij zich op het veld. Door de inzet van stewards keerden de supporters terug naar de tribune. De politie hoef de niet in te grijpen. Volgens ADO-voorzitter J. van Ringelenstein is een steward onwel gewor den tijdens de ongeregeldheden. Eerder op de avond werd het begin tijdstip van de wedstrijd al verzet van acht uur naar half ne gen, omdat een groep van ongeveer honderd ADO-supporters buiten het stadion slaags raakte met de politie. De mobiele eenheid heeft in en rond het stadion in totaal dertien personen aan gehouden. Een agent liep een hoofdwond op en is naar het ziekenhuis gebracht voor observatie. De tuchtcommissie van de UEFA buigt zich op 9 novem ber in Nyon over de zaak-Eric Gerets. In het rapport van de Deen Jim Stjeme Hansen, de afgevaardigde van de Europese voetbalbond, wordt melding gemaakt van 'improper con duct, onbetamelijk gedrag. Trainer Gerets van PSV ging dinsdag in de slotfase van het duel met Bayern München over de schreef door Lothar Matthaus een duw te geven. Dat leidde tot een fel opstoot je. Of Gerets een schorsing of boete boven het hoofd hangt, is nog onduidelijk. Omdat de UEFA pas op 9 november uit spraak zal doen, zit Gerets woensdag bij PSVs laatste duel in de Champions League, uit bij Valencia, gewoon op de bank. Niettemin vreest PSV een forse straf van de UEFA. Een deel van de aanhang van de Eindhovense club wierp in de eerste helft allerlei voorwerpen naar Bayern-mikpunt Mat thaus. PSV-voorzitter Harry van Raaij: „Ik verwacht dat de UEFA streng zal optreden. Het was niet verstandig wat Gerets deed, maar bij voetbal horen emoties. Ik ga er nog eens met hem over praten." IT vacaturebeurs Op zaterdag 30 en zondag 31 oktober 1999 in de Groenoordhallen te Leiden een bedrijven presentatie c.q. banenbeurs, ij iestemd voor iedere werkzoekende, schoolverlater, switcher, herintreder en loopbaanbouwer. I "Ruim baan in Zuid-Holland" en "TT vacaturebeurs" j brengt vraag en aanbod samen. De bezoeker krijgt èn overzicht van het enorme banen aanbod uit de regio! I Gratis entree' roenoordh allen, Wi'Iem de Zwijgerlaan 2, Leiden HOCKEY Oss. Vrouwen, vriendschappelijk. Nederland - Zuid-Korea 5-1 (3-0). 7. Boomgaardt 1-0 (sc), 13. Minke Smabers 2-0, 22. Donners 3-0, 45. Seong-Eun Kim 3-1 (sb), 59. Hanneke Smabers 4-1, 64. Donners 5-1 (sc). Scheidsrechters: Conen en Muller (Dui). Toeschouwers: 1500. Op stelling Nederland: De Haan; Booij, Dei- ters, Boomgaardt en Veenstra; Hanneke Smabers, Minke Smabers en Teeuwen; Donners, Van der Wielen en Van de Kieft. Vliegende wissels: Moreira de Melo, Mui deren Mosbach. TENNIS "jo den. Achtste finales: Krajicek (N Corretja (Spa/9) 7-6 7-6. Agassi (VSt/1) - Schalken (Ned) 6-4 6-2, Martin (VSt/3) - Novak (Tsj) 6-2 6-4, Rusedski (GBr/5) - Haas (Dui/11) 6-4 6-3, Zabaleta (Arg) - Norman (Zwe/16) 6-3 6-4, Pavel (Roe) - Vacek (Tsj) 6-4 7-5, Enqvist (Zwe) - Kuer ten (Bra) 6-4 5-7 6-4, Rios (Chl/6) La- pentti (Ecu) 6-4 6-3. Linz. Vrouwen, 1 miljoen gulden. Achtste finales: Tauziat (Fra/3) - Hopmans (Ned) 7-5 6-2, Spirlea (Roe) - Koernikova (Rus/6) 6-0 0-6 6-1, Chladkova (Tsj) - Schett (Oos) 6-3 7-6, Pierce (Fra/1) - Plischke (Oos) 7-6 6-2, Testud (Fra) - Klei nova (Tsj) 6-3 7-5. WIELRENNEN Praag. Veldrit om Grote Prijs van Praag: 1. Nijs (Bel) 58.37, 2. Vervecken (Bel) 0.17, 3. Simunek (Tsj), 4. Van der Poel (Ned), 5. Dlask (Tsj) 0.23, 6. Ausbuher (Tsj) 0.29, 7. Groenendaal (Ned) 0.57. 8. Pontoni (Ita) 1.38. mm Houston Een Schotse doedelzakblazer loopt over de golfbaan van Houston waar een herdenkingsdienst wordt gehouden voor de Amerikaan Payne Stewart, die deel uitmaakte van het winnende Ryder-Cup team en maandag omkwam in zijn privévliegtuigje. De golfers van de Europese Tour herdenken hem vandaag op de achttiende hole van de baan in Montecastillo. De deelnemers aan de Volvo Masters, onder hen zijn geen Nederlanders, verzamelen zich op de green ongeveer op het tijdstip van de begrafenis van de 42 jaar geworden Stewart in Orlando. FOTO REUTERS ROTTERDAM De medische staf van Feyenoord stelt de komende dagen alles in het werk om Julio Ricardo Cruz fit te krijgen voor de belangrijke Champions League-wedstrijd tegen Rosenborg. Onderzoek in het Dijkzigt Ziekenhuis wees gisteren uit dat de Argentijn alleen een scheurtje in een buikspier heeft. De angst dat Cruz dezelfde bles sure zou hebben als Kees van Wonderen eerder dit jaar, werd door testen uitgesloten. squash peter klein hoofdklasse van de regiona- damcompetitie (DMH) gaf idelijk een echte strijd te !n. Het Leids Damgenoot- lap II revancheerde zich T de flater uit de vorige ron- en won met 7-9 van Dam- ;t II. Het duel aan de staart en het Alphense HDC en Essensteijn werd met 3-13 HDC gewonnen, waar- ior de Voorburgers op de itste plaats staan. Het Kat- KDC boekte een zeer dienstelijk 8-8 gelijkspel, liet koploper DID aan een fderlaag ontsnappen. Het van enkele sterke regio- Ie dammers, verenigd in De iuwe Damcombinatie, won !t 7-9 van het Reeuwijkse en gaat nu een matchpunt los aan de leiding. Fred Slingerland bracht het Leids Damgenootschap II te gen Damlust II via een model partij op een voorsprong, die LDG niet meer zou afstaan. Pe ter Bronstring liet weliswaar een halve hekstelling toe, maar wist er toch een remise uit te slepen en ook de partij van Hans Kolfoort werd remise. Jaap Vermeer (twee schijven meer) en Leo Mulder hadden duidelijke winstkansen, maar speelden remise, net als de grootmachten Erno Prosman en Evert Dollekamp. Wim Heemskerk kreeg een vreemde openingsopzet voorgeschoteld, die hij beheerst behandelde. Toen zijn opponent de stelling probeerde te redden met een slagzet, bleek Heemskerk een schijf meer te bezitten. Dat Maurits Meyer in een bizarre partij alsnog onderuit ging, bracht de winst voor LDG niet meer in gevaar. Tegen HDC uit Alphen met sterke spelers aan de topbor- den (Van Reenen, Meijer en Venema) ging het volledig mis met DC Essensteijn. De Voor burgers verloren met 0-10 aan de eerste vijf borden. De op het laatste moment teruggeroepen Oldenburg scoorde als enige met een winstpartij tegen. Het van tevoren besproken tactische concept leverde het Katwijkse KDC succes op tegen lijstaanvoerder DID. Enkele be tere, maar uit vorm zijnde spe lers, werden aan, een lager bord geplaatst en wisten daar één of twee punten te scoren (zo haal de Frans de Jonge twee punten aan bord zeven). De 'knappe rommelaar' Hans Klinkenberg viel in en won aan het vierde bord van Cees de Gelder, die later arriveerde en er flink van baalde toen hij zag dat Klin kenberg zijn tegenstander was. Aan het eerste bord zagen de damkeien Bas Messemaker en Arjan van Leeuwen geen kans de remisegrens te doorbreken. Achteraf gezien gaf Jaap van Duyvenbode te vroeg remise. Een verrassende winst voor KDC zat er lange tijd in, maar de als laatste spelende Jungeri- us koos in betere stelling een te behoudende voortzetting, waardoor zijn partij en de wed strijd in een gelijkspel eindig den. De Gouwe Damcombinatie liep tegen DEZ soepel uit naar een 5-1 voorsprong door winst partijen van Teun van der Krol en Raymond van Es en een de gelijke remise van Henk van Klaveren. Maar toen ging een aantal dammers flink zitten knoeien. Zo knoeide invaller Gerrit van der Zijde zich naar een remisestelling. Ruud de Kooter wist zijn partij met een schijf meer ook niet te winnen. Een klassieke partij van Arno van Wijk ging zelfs verloren. Dick Dibbets combineerde zijn tegenstander volledig van het bord, maar hij wilde een ge wonnen stelling te fraai afma ken en zette een dam los. De tegenstander kon doorslaan, waarna het meteen remise was. Het duel aan de top tussen Erik Hoogendoorn en Gerard van der Woude duurde tot in de kleine uurtjes, maar Van der Woude wist een verdienstelijke remise te behalen. De vrouwen van SportCity en de mannen van Steijn Sports blijven in de landelijke squash- competitie op de ingeslagen weg voortgaan. De Leidse for matie had in Divisie 1 ander maal geen enkel probleem met de tegenstander, in Den Haag werd het tegen De Diepput 5-0. De Voorschotenaren sprokkel den via Marco Wiesehahn we derom een puntje, maar kon den ook tegen ASRC uit Am sterdam geen teamoverwinning boeken. Marco Wiesehahn, in het naar Divisie 1 gepromoveerde Steijn Sports vorig seizoen on geslagen, boekt ook op het ho gere niveau alweer individuele zeges. Tegen ASRC pakte de Voorschotense kopman met 3-2 winst op Ivo van Ammerscate. Wiesehahn bleef daarmee wel alleen staan. Arthur Smit won nog wel een game, maar Mark Huijer en Tom Trowell gingen met 3-0 ten onder. Bij SportCity behoefden de twee nationale toppers, Denise Sommers en Babette Hoogen doorn, geen game af te staan, maar ook de nummers drie en vier van de ploeg die volgend seizoen het hoogste landelijke niveau als doel heeft, Lien van Eeghen en Natasja Bovee, scoorden tegen hun Haagse op- ponentes 3-0. Het tweede team lijkt in Divisie 2 een klasse te hoog te spelen. Bovee, Nelleke van Duijn, Cocky de Wolf en Suzan Langerak slikten voor de vijfde maal op rij een nederlaag, ditmaal met 0-5 tegen het Rot terdamse Victoria 4. De Leidse mannen haalden in de regionale le klasse B een maximale 5-0 overwinning bin nen op de reserves van Dekker Warmond. In alle vier single partijen gingen de openings games gelijk op, maar eenmaal warm gedraaid haalden de mannen van SportCity toch nog snel de winst binnen. Hein Braaksma won als enige de eer ste game, maar verloor tegen Gilles Hoek van Duijne toch met 1-3. Bert van Suchtelen, Ben de Geest en Piet van Hou ten gingen allen in de eerste game met 9-10 ten onder, waar na Mark Minnee (met 3-0), Theo Genee (met 3-1) en inval ler Bart Albers (met 3-0) door stoomden. De hoofdmacht van Dekker Warmond heeft weer een punt je teruggepakt van de achter stand, die het op het op de eer ste plaats staande Hill Safety/S- RCA had opgelopen. Tegen Squash Delft 2 werd het 5-0, terwijl de naaste concurrent uit Alphen tegen Westvliet niet ver der kwam dan een 4-1 zege. Bij de Warmonders werd Luyke Tjebbes, die een mysterieuze duimblessure had opgelopen niet gemist. Fred van Dijke, Jaap de Zwart en Meindert van der Poel zegevierden met 3-0. De vervanger van Tjebbes, Ton Creighton, verloor de vierde game na kramp met 8-10, maar haalde met 9-7 toch nog de vijf de game binnen. In Alphen kwamen Ron Prins (3-0), Ferdi Captein (3-0) en Patrick Cicutti- ni (3-1) soepel tot een overwin ning. Rien van Gemert stond met 1 -3 zijn partij af. De vrouwen van SRCA, kop loper in Divisie 2, deelden de singlepartijen met het bezoe kende, op de tweede plek staande Kralingen. Marjolein Vertogen (3-0) en Angelique Komen (3-1) werden winnares, Andrea Steffes (0-3) en Jacque line den Adel (1-3) verloren. Omdat ook de games in even wicht waren, werden de punten geteld. SRCA was hierin met precies 100 tegen 90 nipt de be tere ploeg. Het bonuspunt le verde niet alleen de eindzege maar ook een verdubbeling van de afstand met Kralingen op de ranglijst op. ESA/Estec bleef in Zoeter- meer bij de Leijens met 1 -4 aan de verkeerde kant van de score. Andreas Mauroschat redde met 3-1 de eer.

Leidsch Dagblad | 1999 | | pagina 25