Forse min wethouder Roest DA Zoeterwoude likt deel kritiek in Lange Voort-project zonder parkeergarage bespreekbaar >66 Oegstgeest wil DA in de oppositie 'Als veilingmeester ben je van acht tot twee net een marathonloper' Lasten stijgen te snel Regio 1 Anderhalf miljoen ietstunnel Zoeterwoude 'Rijk handelt onfatsoenlijk' Geen bijval alternatieve begroting CDA Warmond RÜDAG 29 OKTOBER 1999 chef erna straatsma. 071-5356437.plv -chef judy nihof. 071-5356416 Zoeterwoude geeft geld aan Turkije oETERWQUDE Zoeterwoude stort tienduizend gulden in het Re- [iofonds Turkije, dat is opgericht na de zware aardbeving op 17 augustus. Per inwoner is een gulden uitgetrokken voor de slachtoffers in het getroffen gebied en dat bedrag is naar boven afgerond. In de tweede week van november wordt ook nog een actie op de Zoeterwoudse scholen en eventueel in de super- narkten gehouden. Zoeterwoudenaars kunnen dan buiten- andse munten inleveren. - Meer geld voor bibliotheek Meerburg 0eterwoude Bibliotheek Meerburg in Zoeterwoude-Rijndijk ijgt volgend jaar duizend gulden extra subsidie om de huur- erhoging in multi-functioneel centrum De Eendenkooi wordt d ;ecompenseerd. Twee andere moties van het CDA werden ver is worpen. Daarin werd om nog meer subsidie gevraagd. De raad 1 d iesloot een onderzoek van de stichting Probiblio naar mogelij- US1 e samenwerking met de bibliotheek in Zoeterwoude-Dorp af te 01 rachten en pas dan een beslissing te nemen. Wel werd het te! oorstel van B en W om de bibliotheek in het Dorp vijfduizend julden meer te geven aangenomen. e; Meer aandacht voor jongeren ra eiderdorpDe Leiderdorpse CDA wil meer aandacht voor jon- eren. De collegepartij stoort zich eraan dat het college met :e' een woord over deze bevolkingsgroep rept in het beleidsplan "i1. oor volgend jaar. Er moet een extra jongerenwerker komen in jelter en een vaste ruimte voor de jongeren, 'misschien een ir< iscotheek'. )plossing vrachtwagens in zicht barmond Binnen een jaar komt het Warmondse gemeentebe- tuur met een oplossing voor het probleem van de vele vracht wagens en bussen die binnen de bebouwde kom parkeren. Dat leloofde wethouder J. van de Velde gisteren tijdens de begro- ingsraad. Een parkeerverbod is volgens hem geen oplossing. Dat betekent verplaatsing van het probleem". De wethouder ril een plek vinden buiten of aan de rand van het dorp, waar de rachtwagens kunnen staan. terwoude jan preenen aa t CDA heeft gisteravond tij- ƒ5 is de begrotingsvergadering v Zoeterwoude de kritiek op de ibtenaren en burgemeester wethouders behoorlijk afge- akt. De christen-democraten treuren het dat 'bij medewer- s blijkbaar het gevoel is ont- an dat opmerkingen wellicht ir iedereen bedoeld waren', ctievoorzitter M. Ates bena- :e dat zich op 'beperkte aal en alleen in lastige situa- enkele problemen hebben irgedaan en wil die in een ez rleg met B en W nader toe- dï Ete urgemeester M. Koopman- ap accepteerde die uitnodi- maar merkte aan het ein- van de vergadering wel op het CDA verkeerd bezig is: college is geschrokken van wijze waarop u deze zaken igekaart en heeft zich e kritiek aangetrokken. Kri- mag er zijn, maar je mag je agen wat voor effect dat op 11 e manier heeft. Er zijn bete- tSS{sTGEEST. >"e|anne barbier daagde het CDA gisteren rjom samen met hen de op- litie-handschoen op te ne- ln. Het enige raadslid voor de (nocraten in de Oegstgeestse A. Koningsveld maakte tdelijk dat een vierde wet- Jider wat haar betreft niet aagtzelfsprekend meer kwaliteit levert. Bovendien zadelt het ffraad met een extra kosten- op: het wachtgeld van ex- [houder Kempen loopt ge in door totdat zij een andere ctie heeft gevonden. Het k liet gisteren weten reeds nieuwe kandidaat - D. de - 1 jier - voor de vrijgekomen egezetel te hebben. oningsveld verklaarde dat g 1 oppositielid tegen achttien litiepartners, geen gezonde y tuurlijke verhouding weer- 5 ft'. Volgens haar overheerste jmm ens de collegevorming an- yyipalf jaar terug de gedachte, ÉjAt partijen medeverantwoor- ^Bjk voor het beleid moesten [ffftden gemaakt, want 'dan H| je ze niet tegen je'. De D66- fiep het CDA op om 'Oegst- ist en het eigen geweten' een pst te bewijzen en voor de et g ETERWOUDE q g| i preenen 3mt -i je v( leterwoude heeft van het rijk iderhalf miljoen gulden ge- t sn egen voor het aanleggen van /e e n fietstunnel. De tunnel al mt onder de Dokter Kort om innstraat in Zoeterwoude- eri| irp en vormt een onderdeel ma n een nieuw fietspad tussen Zuidbuurtseweg en de rtmannstraat. jTunnnel en fietspad kosten totaal 2.480.000 gulden. Al EVi rc*er heeft het ministerie )atv3-000 gulden bijgedragen. Zoeterwoude rekent op 250.000 gulden van de provin cie, zodat de gemeente zelf nog 490.000 gulden op tafel moet leggen. „We hebben al overeen stemming bereikt met de eige naar van het land en gaan nu verder met het uitwerken van de plannen", aldus wethouder H. van der Kooi. Met het nieu we stuk in Zoeterwoude kun nen fietsers straks niet gehin derd door snelverkeer van de Noord Aa bij Zoetermeer via Vlietland naar de Horsten en Meijendel in Wassenaar. OEGSTGEEST SUZANNE BARBIER Wethouder M. Smitsloo (WD) gaat een nieuwe variant van het Lange Voort-project onderzoeken: zonder parkeergarage. Hij ging gisteravond onverwacht akkoord met dit voorstel van Leefbaar Oegstgeest (LO) bij de behandeling van de begroting. In het plan dat er nu ligt is een parkeergarage opgenomen voor 296 auto's. Smitsloo zei zo'n onderzoek 'graag' toe te zeg gen, omdat hij in de begroting van de Lange Voort twee miljoen te kort komt. „De parkeergarage was de resultante van onderhandelingen. Het is niet zo dat er extra geld voor op tafel kwam." LO diende het voorstel voor een tweede variant in, omdat zij vond dat de gemeenteraad slecht is geïnfor meerd over de noodzaak en de gevol gen van een garage. Fractievoorzitter G. Eegdeman: „Wij weten niet of een garage eigenlijk wel nodig is. Als dat niet zo is', hou je geld over waar je mooie dingen mee kunt doen in het zelfde project." De partij rekende de wethouder voor dat 96 parkeerplaat sen voor het winkelcentrum Lange Voort voldoende is. Daarvoor hoeft geen dure garage te worden gebouwd, die ten koste gaat van het groen in de omgeving. Leefbaar Oegstgeest maakte boven dien duidelijk dat zij niet wil 'kiezen' uit slechts één variant: de discussie over de haalbaarheid kan volgens de fractieleden alleen worden gevoerd als er vergelijkend onderzoek ligt. A. Kem pen van Progressief Oegstgeest sloot zich hierbij aan. Smitsloo kreeg opnieuw te horen dat zijn begroting te vaag bleef met be trekking tot de grote projecten zoals Rijnfront en Lange Voort. Met uitzon dering van de WD klaagden alle frac ties, dat zij niet weten waar ze aan toe zijn met de Lange Voort. Duidelijk kre gen zij ook gisteren niet. Op een vraag van D66-er A. Koningsveld - „Is alles al besloten of juist niets?" -, antwoordde Smitsloo dat 'beide' kloppen. De wethouder liet de raad weten dat hij nog geen concrete antwoorden heeft, maar vooralsnog alleen uit gangspunten. „Ik wil nu best even schorsen om voorzieningen te treffen: anderhalve ton voor het theehuis, tien miljoen voor Rijnfront. Ik heb zo nog wel een wensenlijstje. Dat is onmoge lijk, omdat er volop overleg plaatsvindt met commissies, bewonersplatform en deskundigen. Het is niet verstandig om te vroeg te komen met een kosten plaatje." De Leiderdorpse wethouder A. Roest (CDA/financiën en gemeentelijke organisatie) komt er niet best vanaf in de algemene beschouwingen die vandaag worden gehou den. Niet alleen de oppositie ziet zwakke punten in zijn beleid, ook de WD heeft forse kritiek op Roest. Zijn fi nanciële beheer schiet tekort, en zijn personele beleid bevat 'onverteerbare' elementen, aldus de grootste colle gepartij. leiderdorp re financiën. De WD betreurt het dat noodzakelijke instru menten voor planmatig om gaan met de financiën zo traag gestalte krijgen." Een fiks deel van het financi ële gat komt door personeels problemen op het gemeente huis. De WD stelt dat Roest zijn vraag om personeelsuit- afke van der toolen Roest stelt in zijn begroting een verhoging van de huizenbelas ting (OZB) voor van 32,5 pro cent. Voor deze ene keer is dat onvermijdelijk, stelt de WD, maar: „Het komt nu aan op goed beheer van de beschikba- breiding volstrekt onvoldoende onderbouwt: „Geef ons dan wel een lange-termijnbeleid met vi sie." De collegepartij onder streept deze eis met een motie. Bovendien vinden de liberalen het 'onbegrijpelijk en onver teerbaar' dat Roest om uitbrei ding van de personeelsformatie vraagt, maar de post voor tijde lijk personeel niet afslankt. Van de oppositiepartijen haalt met name D66 hard uit naar Roest. „Hij laat te veel los se einden achter om hem zo maar te steunen. Dat is zo als het gaat om de uitbreiding van de personeelsformatie en als het gaat om de vraag waarom en hoe de OZB moet worden verhoogd", aldus de democra ten. „We verwachten robuust beleid, beheersing en uitvoe ring. Wij roepen de wethouder op: kom op Arie, je kunt het, laat zien dat je die diploma's waard bent." Ook van de andere oppositie partijen is er ongezouten kritiek op het financiële beheer. „De hoogste graad van moed is hoogmoed", citeert grootste oppositiepartij GroenLinks in zijn beschouwingen de schrij ver Multatuli. „Toen dit college aantrad was de vermindering van de bijdrage van het rijk al bekend en voor een deel gere pareerd. Toch kwam het college met een ambitieus programma. re wegen, die meer resultaat opleveren en er in elk geval voor zorgen dat de rust ge handhaafd blijft. Ik hoop dat we kunnen zeggen: eens maar nooit meer." Daarmee lijkt de rust op het gemeentehuis weergekeerd. Het college, het management team en de ondernemingsraad waren woedend op het CDA, dat in de algemene beschou wingen enkele tips aandroeg om de organisatie te verbete ren: 'geen vriendjespolitiek, pesterijtjes vermijden en bur gers gelijk behanden'. Koopmanschap is benieuwd wat de partij in het vertrouwe lijke overleg hierover aan voor beelden kan geven. Gisteravond beperkte Ates zich tot één voor beeld: ,,Als een medewerker vanuit irritatie een wat zure brief opstelt aan een burger en het college zet er vervolgens een handtekening onder, dan sanctioneert het college deze handelwijze. Dit is een wat sim pel voorbeeld, maar de kem moge duidelijk zijn." oppositie te kiezen. CDA-fractievoorzitter L. Poell, sloeg de uitnodiging vriendelijk maar ferm af. „Ik denk dat de belangen van Oegstgeest het best gediend zijn met vier wethouders." G. Eegdeman van LO viel de CDA- 'er bij door te zeggen, dat hij geen aanleiding ziet om zijn partij buiten het college te hou den, gezien de loyaliteit die de ze getoond heeft aan het voor genomen beleid. Welke portefeuille de nieuwe CDA-wethouder krijgt is nog onduidelijk. WD en PrO sluiten niet uit dat de nieuweling wel zijn overneemt van Kempen, maar dan aangevuld met jonge renbeleid, dat nu nog de porte feuille van H. Steens zit. Zij wil daar echter niet van weten. „Ik laat de onderhandelingen over aan mijn fractievoorzitter en die weet wat ik wil. Geen on derdelen eraf, alleen erbij." PrO'er M. Noort vindt het be langrijk om de portefeuilles zo veel mogelijk in tact te laten. Dat De Ruijter ruimte en groen overneemt van zijn partijgenoot Van "Eisen ligt volgens hem niet voor de hand: „Die doet het ge woon goed en dat moet je niet veranderen." Is er toen niet gekeken naar de financiële consequenties?" GroenLinks vindt dat de grote plannen 'even' de ijskast in moeten. Dan is een belasting verhoging van 20 procent vol doende. D66 heeft berekend dat de verhoging 13 tot 18 pro cent lager kan. De democraten rekenen daarbij wel alvast op de verhoging van de bijdrage uit het gemeentefonds, die vol gend jaar wordt verwacht. De drie collegepartijen vra gen Roest om een eventuele meevaller terug te sluizen naar de burgers. Voor de PvdA is het zelfs een voorwaarde om in te stemmen met de OZB-verho ging- Leiderdorp gaat actie onderne men tegen de 'onfatsoenlijke' manier waarop het rijk om springt met de algemene uitke ringen aan de gemeenten. De gemeenten worden elk jaar achteraf geconfronteerd met grote bijstellingen van die bij dragen. Dat is geen werken, vindt de Leiderdorpse wethou der A. Roest (CDA). Roest gaat het probleem lan delijk aankaarten, in ieder geval bij de Vereniging voor Neder landse Gemeenten. „In 1997 hadden we een eenmalig na deel van 4 ton. In '98 een een malig voordeel van 2,35 ton, en in '99 een voordeel van 4,77 ton. Het is heel vervelend dat het rijk achteraf met zulke grote voor- en nadelen komt. Dat is een onfatsoenlijke handelwij ze", vindt de financiële man van Leiderdorp. Roest wijst erop dat minister Peper uitdraagt, dat gemeenten autonome eenheden zijn. „Maar in feite worden de ge meenten gezien als filiaal van Den Haag." Koos Paardekooper jubileert tijdens 25-ste missieveiling in Zoeterwoude zoeterwoude jan preenen Koos Paardekooper beschouwt het veilen van klompen, kiprol lades, kalveren, kappersbon nen, kaas, kunst, kamerplanten en ander klein en groot spul als zijn persoonlijke missie. Al 25 jaar. „Het is een stuk van mijn leven geworden. Waarom? Var kens in Nederland zijn beter ge huisvest dan mensen in ont wikkelingslanden. Daarom." Zaterdagavond jubileert de 75-jarige Paardekooper in het Muziekcentrum aan de Schen- kelweg in Zoeterwoude-Dorp tijdens de 25-ste missieveiling. De opbrengst zal waarschijnlijk weer tussen de 60.000 en 70.000 gulden liggen. Al het geld gaat naar gebieden waar Zoeter woudse missionarissen nog ac tief zijn of hebben gewerkt. „Niets blijft aan de strijkstok hangen. Dat is de grote kracht van deze veiling." Paardekooper en de andere organisatoren hebben hun principes. En die worden niet geveild. „Van begin af aan heb ik gezegd dat ik geen actie wilde waarbij een groot gedeelte van de opbrengst aan kosten verlo ren gaat. Ik zeg daarmee niet dat die grote organisaties zoals Novib verkeerd bezig zijn. Die hebben nu eenmaal mensen in dienst die moeten worden be taald. Hier in Zoeterwoude wer ken we uitsluitend met vrijwilli gers. En het hele dorp doet mee. Ja, ook jongeren. Toen ik vroeger voor de veiling ging be delen bij de boeren kreeg ik steevast te horen: aan jullie geef ik, dat zit wel goed." Ook daarom komen zaterdag weer honderden mensen naar het Muziekcentrum. Om zeven uur voor de kinderveiling en vanaf acht uur voor de 'grote veiling'. „En je hoeft echt met niemand medelijden te hebben hoor. Hoeveel iemand ook uit geeft. Het is allemaal overschot. De mensen hebben het hier uit stekend. Dat kun je van de mensen daar niet zeggen." Hij heeft dat 'van zien op de televisie en van horen zeggen'. Van missionarissen als Wim van der Salm (Filipijnen), Frans van der Poel (Brazilië), Joop Vaneman (Maleisië) en de zus ters Anna de Koning (Tanzania) en Bep van Grieken (Zambia). En 'natuurlijk' van pater Leen van der Salm, die de veiling za terdag opent met de kavel 'bal lonvaart'. Zelf is Koos Paarde kooper nooit naar een van die ontwikkelingslanden geweest. „Ik hou niet van armoe. Ik weet zo wel dat daar ellende is." Ongezien wist Paardekooper dan ook in 1975 wat hij wilde toen hij na tien jaar als bestuur opstapte bij de plaatselijke Land- en Tuinbouwbond. „De werkgroep Missie- en Ontwik keling sprak me wel aan. Bo vendien vind ik dat je een plicht hebt tegenover mensen die het slecht hebben. Vanuit de poli tiek is me ook wel eens ge vraagd of ik wat wilde doen, maar dat ligt allemaal zo gevoe lig. Ik wil geen conflictsituaties, maar ik kan ook geen ja zeggen als het nee is." De werkgroep Missie- en Ontwikkeling zei meteen 'ja' toen Paardekooper kort na bin nenkomst voorstelde om een veiling te houden. „In 1964 is de St. Janskerk in het Dorp af gebrand. Een ramp was dat. Zo'n mooie beeldbepalende kerk. Het kerkbestuur heeft toen een veiling gehouden voor de opbouw. Daar ben ik bij ge weest. Van begin tot eind. Als toeschouwer. Dat sprak me zo aan dat ik in de werkgroep op perde weer zoiets te doen. Het enthousiasme was zo groot, dat ze me direct vroegen om ook voorzitter te worden. De op brengst was geweldig. Het 'eenmaal andermaal' kreeg dankzij veilingmeester Paardekooper een dubbele be tekenis. „Ik vond het vanzelf sprekend om het jaar erop weer zo'n veiling te houden. Zei een van de andere leden van de werkgroep dat we dat niet kon den maken. We hadden al zo'n gigantisch bedrag opgehaald. Ik heb toch doorgezet en daar ben ik heel blij mee." In de loop der jaren zijn de bedragen dan ook flink gestegen. Tot 88.000 gul den in 1990, het record tot nu toe. Als voorzitter is Paardekooper tot zeven jaar geleden actief ge bleven. Toen vond hij het alle maal te zwaar worden. Veiling meester is hij nog altijd, al heeft hij de laatste tien jaar wel ver- Leiderdorp: afkevan der toolen 'Een lastenverzwaring van dertig procent voor de inwo ners van Leiderdorp is 'gi gantisch' en mist elke relatie tot de lastenverlichting die het gevolg is van het belas tingplan Vermeend/Zalm. Dit dient onverwijld aan de leden van de Tweede Kamer te worden overgebracht.' Was getekend - burgemees ter en wethouders van Lei derdorp. De tegenspraak is slechts schijnbaar. De lastenverzwa ring waar het de gemeente in dit geval om gaat, is niet de dertig procent verhoging van de onroerend-zaakbelasting die het college voorstelt en waar de gemeenteraad van daag over beslist. Hier wordt gedoeld op de waterbelas ting die het kabinet wil door voeren. In een brief van vorige maand riep de Watermaat schappij Zuid-Holland Oost de gemeenten op tegen dit kabinetsplan te protesteren. Grote gezinnen en mensen met een lager inkomen wor den de dupe van zo'n heffing op het water. Leiderdorp blijkt met graagte te willen meewerken aan de oproep. Aan de brief van de WZHO zit alvast een summier con- ceptje. „Brief maken aan de Tweede Kamer, dat de ge meente moeite heeft met de ze gigantische lastenverho ging. Die mist elke relatie met de (vermindering van, red.) de belastingdruk in het kader van het belastingplan van Vermeend/Zalm." warmond judy nihof sterking gekregen. Aanstaande zaterdag zijn het Gerard van der Hoeven en Ada van Rijn met wie hij om beurten naast kazen en klompen onder meer een nacht bij een boer in de hooiberg, een rondvlucht bo ven Zoeterwoude en een ei van een supersnelle prijsduif mag veilen. „In het verleden heb ik ook wel eens om een reserve- veilingmeester gevraagd. Zei de vrouw van dokter Kortmann dat dat niet nodig was. Haar man zat immers ook in de zaal, dus als er wat gebeurde kon ik meteen worden geholpen. Ge lukkig ben ik altijd overeind ge bleven, maar het was vaak wel zwaar. Je bent van acht tot twee net een marathonloper. Dan heb ik het niet over het lopen zelf, want meestal zit ik. Nee, ik bedoel de inzinkingen die je ook dan meemaakt en dat je je zelf weer moet oppeppen. Schrijf niet dat ik me beklaag hoor. Beslist niet. Ik heb het al tijd met hart en ziel gedaan, maar ik vind het wel lekker om nu af en toe eens rust te heb ben." Het liefst staat Paardekooper voor een volle zaal 'met veel ge roezemoes'. „Dan ben ik op m'n best. Wat ik ga zeggen? Dat hangt van het moment af. Neem nou een boottocht. Die probeer ik zo goed mogelijk te verkopen. Dan zeg ik: er kun nen wel twee families in de boot en als jullie geen ruzie ma ken wel drie. Eenmaal, ander maal, verkocht." Pogingen van het CDA om de OZB in Warmond niet met tien, maar met zes procent te laten stijgen, haalden gisteravond niets uit tijdens een raadsverga dering over de begroting voor 2000. De collegepartijen WD en Progressief Warmond (PW) hielden vast aan een stijging van tien procent. Zij zagen niets in het voorstel van het CDA om het verlies aan inkomsten door verlaging van de OZB te com penseren door onder meer het voorgenomen 'klantentevre- denheidsonderzoek' in de ijs kast te zetten. De collegepartij en willen juist snel beginnen met dit onderzoek, waaruit moet blijken of Warmonders te vreden zijn met de service op het gemeentehuis en op welke punten het beter kan. Collegepartijen WD en PW spraken in hun algemene be schouwingen hun waardering uit voor de verrichtingen van het college tot dusver. „Burge meester en wethouders hebben veel zaken opgepikt en voortva rend aangepakt. Het bruist in Warmond", sprak G. van Pan- huys (WD). Het CDA was min der enthousiast. Zo hebben de christen-democraten geen goed woord over voor de manier waarop het college het super markt-project aanpakt. Het CDA vindt dat niets is gedaan om Warmondse ondernemers bij dit project te betrekken. „Een schrijnend voorbeeld van discommunicatie", aldus CDA- fractieleider A. Lemmers. „De partij waar het uiteindelijk om gaat, de middenstand, voelt zich buiten spel gezet en be raamt nu eigen initiatieven. Is dat nu hetgeen u voor ogen stond?" Wethouder K. van den Aardweg wees het CDA erop dat de ondernemers via een klankbordgroep bij het proces worden betrokken. Hij bena drukte wel dat zij niet mogen aanschuiven bij de onderhan delingen met de twee super marktketens, die volgens het college als beste uit de bus zijn gekomen. Ook over de aanpak van Kou- denhoorn botste CDA gister avond - weer - met het college van mening. Dat B en W geen visie hebben op de toekomst van het recreatie-eiland getuigt niet van een 'krachtig bestuur', aldus Lemmers.Hij vindt het niet verantwoord om een nota met allerlei ideeën voor Kou- denhoorn met de inwoners te bespreken, zonder dat het col lege zijn visie geeft en duidelijk maakt wat haalbaar is en wat niet. Niet gehinderd door ka ders kan de discussie alle kan ten opschieten", aldus de CDA- 'er. Na lang gesteggel merkte Van den Aardweg tot verbijste ring van de CDA-fractie op, dat het college straks bij de 'open discussie' met de bevolking wel degelijk 'kaders wil stellen', en dat CDA en college het dus ei genlijk met elkaar eens zijn. „Er is gewoon sprake van een mis verstand", aldus Van den Aard weg, die niet duidelijk maakte waarom hij dit 'misverstand' niet eerder uit de weg heeft ge ruimd. SCHITTERENDE SCHUIFPUI? Een schuifpui geeft stijl en allure aan uw woning. Lieftink maakt ze in aller lei soorten. In aluminium of staal en met beglazing naar keuze. Met KOMO-keur als bewijs van top kwaliteit. Ontdek in onze nieuwe showroom hoe schitterend uw schuifpui kan zijn. Showroom: Produklleweg 15-17 2404 CC Alphen a/d Rijn tel. 0172 43 26 21 Openingstijden showroom: maandag t/m vrijdag van 8.30 tot 17.00 uur zaterdag van 10.00 tot 17.00 uur

Leidsch Dagblad | 1999 | | pagina 17