RPF/GPVgeen loop op zondag Rijn Veenstreek Alphen akkoord met begroting Toch twaalf huizen op 'Slootwegterrein' Kraamzorg fuseert in januari 'HSL-pad' bij Hoogmade Bestuur Jacobus weer compleet Knokkende Alphense gabber zes weken onvoorwaardelijk Fii^fMakelaari Soap rond Jeff Trachta wordt Bodegraafs drama Snel duidelijkheid VOOr Hooge Burcl VRIJDAG 29 OKTOBER 1999 Twee gewonden na frontale botsing roelofarendsveen/ nieuwe wetering Een 44-jarige Roelofarends- veense en een Engelse passagier van 23 jaar zijn gisteravond ge wond geraakt bij een frontale aanrijding tussen twee auto's op de N445. Ter hoogte van het viaduct onder de A4 tussen R'oelof- arendsveen en Nieuwe Wetering botsten de auto's tegen elkaar. De 41-jarige bestuurder van de andere auto kwam door onbe kende oorzaak op de verkeerde weghelft terecht. Deze man, een Zoetermeerder, hield lichte schrammen aan het ongeluk over. De twee slachtoffers werden met verwondingen naar het LUMC gebracht. De provinciale weg was enige tijd afgesloten voor het verkeer. Waterschap vangt karpers rüpweterincHet water van de Akkerslootpolder zit vol met karpers. In de overbevolkte vaarten schieten ze geregeld de kan ten in, op zoek naar eten. Door het gewoel in de kanten brokkelt het land af en wordt het water troebel. Het waterschap De Oude Rijnstromen heeft daarom besloten in november of december een grootscheepse visvangst te organiseren. Twee jaar geleden hadden de vissen zich ook al spectaculair vermenigvuldigd. Het waterschap nam ook toen vissers in de arm om de karpers uit het water te halen. Het waterschap weet niet waarom de Akker slootpolder zo geliefd is bij de karpers. Elders is het aantal kar pers niet zo sterk toegenomen. Het waterschap kan niet zomaar beginnen met vangen. Veel van het water irr de Akkerslootpol der is in het bezit van particulieren. Het waterschap zoekt uit of zij allemaal toestemming willen geven voor de vangst. Meer plek op dagverblijven jacobswoude Jacobswoude wil de komende jaren meer gesub sidieerde plaatsen bij de kinderdagverblijven Baloe in Rijnsater- woude en Snoopy in Leimuiden. Als gevolg van verruiming van de rijkssubsidie vraagt Jacobswoude subsidie voor 36 plaatsen. De gemeente gaat er vanuit dat 27,2 plaatsen voor 31 december 2002 zijn gerealiseerd. Herfstwandeling in Alphen alphen aan den run De Vereniging voor Natuur- en Milieuedu catie (IVN) in Alphen organiseert op zondag 7 november een herfstwandeling. De wandeling begint om 14 uur en wordt ge houden in recreatiegebied De Bijlen, ten zuiden van de Zeger- plas. Natuurgidsen laten deelnemers typische herfstverschijnse- len zien. Deelname is gratis. Informatie bij Kees l'Ami 0172- 436932. alphen aan den run saskia buitelaar Met uitzondering van de Socia listische Partij kan de Alphense gemeenteraad zich vinden in de begroting voor het jaar 2000. Burgemeester en wethouders verdedigden hun rekenwerk gisteravond zonder veel proble men. Alleen de SP vond dat de gemeente in de begroting te weinig geld uittrekt voor welzijn en jongeren en stemde tegen alle financiële voorstellen. Op verzoek van D66 en Donna Vrij gaat de raad discussiëren over de gevolgen van de financiële ommekeer in Alphen: van een groeigemeente naar een ge meente die het bezit beheert en onderhoudt. De grootste collegepartij WD wil dat de gemeente gaat bezui nigen om tegenvallers te kun nen opvangen zonder dat de lasten voor burgers verder stij gen. Alphenaren betalen vol gend jaar 26 tot 53 gulden meer aan afvalstoffenheffing en riool recht. De OZB stijgt met het in flatiepercentage van twee pro cent. Die stijgt ook de komende jaren niet méér dan de inflatie, herhaalde wethouder S. Lyczak de afspraak uit het collegepro gramma. runwoude marieta kroft Met uitzondering van het PvdA- raadslid M. van Beek is de ge meenteraad van Rijnwoude ak koord gegaan met de bouw van twaalf huizen op het zoge noemde Slootwegterrein langs de Gemeneweg in Hazerswou- de-Dorp. „'Het dorp zit niet te wachten op twaalf van die grote huizen. Ik heb al moeite met acht woningen", zo verklaarde Van Beek gisteravond zijn stemgedrag. De overige raadsleden stem den schoorvoetend in met het collegevoorstel. Zij beseften dat als ze tegen zouden stemmen de projectontwikkelaar C. chef tim brouwer de koning. 071-5356417. plv -chef marieta kroft. 071-535641 Zo Kerken wordt gevraagd te protesteren tegen Twintig van Alphen Het is vechten tegen de bierkaai, zegt de Alphense RPF/GPV-fractievoorzitter Klaas Tigelaar. Maar als de zondagsrust in het geding komt, wil de tweemansfractie in de gemeenteraad haar stem laten horen. De Alphense kerken ontvingen daarom een brief van de partij waarin ze worden gevraagd te protesteren tegen het besluit om de Twintig van Alphen voortaan te houden op zondag in plaats van zaterdag. alphen aan den run soons ging daar niet op in, maar zei wel dat hij overleg zou voeren met de Raad van Kerken om de overlast te beperken. Tigelaar denkt echter dat de kerken hoe dan ook last van hebben van de Twintig van Al phen. Nu de aanvraag voor een vergunning bij het college van B en W ligt, heeft de RPF/GPV de kerken aangeschreven om bezwaar te maken tegen het evenement. Van collegepartij CDA verwacht Tigelaar niet veel steun. Die partij zet veel te snel haar principes overboord om maar een compromis te kun nen sluiten, vindt hij. „Je ver wacht dat je samen iets kunt ondernemen, ook bijvoorbeeld toen de discussie over de koop zondag speelde, maar dat is niet het geval." J. Voogd, fractievoorzitter van het CDA, vindt die visie kort zichtig. Natuurlijk is zijn partij marieke de wit Het jaarlijkse hardloopevene ment de Twintig van Alphen staat in 2000 gepland op zon dag 12 maart. De start en de fi nish zijn in het centrum van Al phen, waar het voor de gele genheid die dag ook koopzon dag is. Maar Tigelaar voorziet problemen: kerken zijn onbe reikbaar, grote speakers versto ren de dienst en sommige hard lopers kunnen niet meedoen omdat ze uit principe niet lo pen op zondag. Bovendien vindt hij dat zo'n evenement niet thuishoort op de traditio nele christelijke rustdag. In april schreef de fractie een brief aan Ad Persoons, voorzit ter van de Stichting Twintig van Alphen, met vijf argumenten om het evenement weer te ver plaatsen naar zaterdag. Per geen voorstander van koopzon dagen en grote evenementen op zondag, maar je kunt beter proberen de schade te beper ken dan alleen maar 'nee' zeg gen. „Wij hebben nog geen en kel signaal vanuit de kerken ontvangen. En als er problemen zijn gaan we kijken hoe we die op kunnen lossen, zodat nie mand elkaar in de weg loopt." Persoons, coördinator van Coalitiepartner CDA noemde het zorgwekkend dat de perso neelskosten volgend jaar met 4,7 miljoen gulden stijgen. Ook RPF/GPV vroeg zich af of deze en andere hogere kosten, bij voorbeeld voor ziekteverzuim in het onderwijs, niet waren voorzien. Lyczak moest toege ven dat een betere interne af stemming de verrassing van de personeelskosten had kunnen voorkomen. Een eerder voorstel van de RPF/GPV om de lasten voor huurders te verlagen door ver schillende OZB-tarieven te han teren voor huurders, huiseige naren en bedrijven, haalde geen raadsmeerderheid. Vol gens B en W compenseert de Zalmsnip de stijgende lokale lasten volledig. Pas als over twee jaar blijkt dat bewoners relatief meer OZB moeten beta len dan bedrijven, willen zij verschillende tarieven overwe gen. Drie voorstellen van de PvdA kregen geen steun van de overi ge fracties. De partij wil een technohut waar ouderen de moderne technologie kunnen bijbenen, een jongeren infor matiepunt en een project Brede School. Schaap er een grote loods en twee huizen zou bouwen. Het bestemmingsplan laat dat im mers toe. Het liefst wil de ge meente dat het gebied open en groen blijft. Nu dat is uitgeslo ten, hebben ze er nog liever huizen dan zo'n foeilelijke gara ge aan het begin van de dorps kom. In de raadsvergadering van eind september besloot de raad tot een maximum van acht hui zen. Het voorstel van B en W ging toen nog uit van" zestien. Wethouder F. Uljee bereikte over de acht huizen echter geen' overeenstemming met Schaap. Hun compromis bedroeg uit eindelijk twaalf woningen. hoogmade De eerste voorbereidende werkzaamheden voor de HSL-boortunnel zijn al zichtbaar in Hoogmade. De Gasunie legt langs de Does een tijdelijke weg aan voor het werkverkeer dat kabels en lei dingen moet verleggen. De verplaatsing is nodig in verband met de aanleg van de HSL-boortunnel. FOTO HIELCO KUIPERS het evenement, begrijpt niets van de actie van de RPF/GPV. Hij is verbaasd dat de partij geen informatie over de stand van zaken meer bij hem heeft ingewonnen na de korte brief wisseling in april. Hij heeft al een poos geleden met de Raad van Kerken om de tafel gezeten om in overleg een parcours vast te stellen. Voor knelpunten heeft hij een zo goed mogelijke oplossing gezocht. Om de kerk diensten niet te veel in de weg te zitten, begint het evenement nu bijvoorbeeld later dan oor spronkelijk gepland. Voorzitter A. Ladage van de Raad van Kerken vond het 'bij zonder' dat Persoons uit zich zelf contact met de raad opnam om te overleggen. Hij denkt dat een aantal kerken desondanks ingaat op het RFP/GPV-verzoek om te protesteren. „We komen er altijd uit, maar hierover was voor het eerst geen eenheid: sommige kerken hadden er to taal geen moeite mee, andere juist heel veel." Persoons is niet van plan het evenement toch op zaterdag te organiseren. „We hebben er goed over nagedacht voor we de Twintig van Alphen naar de alphen aan den run riaii iild Vl( Klaas Tigelaar: niet op zondag. ARCHIEFFOTO ANNETTE LAMEIJER zondag verplaatsten. Veel men sen moeten zaterdag werken: op zondag kunnen meer men sen deelnemen en kunnen we meer medewerkers krijgen." Hoewel hij actief CDA-lid is in Ter Aar, heeft hij geen principi ële bezwaren tegen evenemen ten op de christelijke rustdag. „Sommige mensen gaan die dag naar de kerk, anderen doen aan gezonde ontspanning." Duin en Veen Kraamzorg seert per 1 januari 2000 met D Waarden in Schoonhoven, ondernemingsraden van <C^G kraamzorginstellingen buige /orf zich nog over een advies aan esi* raden van toezicht. Als de fusi e sa een feit is, heeft de nieuwe oi racj. ganisatie 450 kraamverzorgstei 001 in dienst die per jaar zo 10.000 klanten helpen. De vest1 gingen van Duin en Vei Kraamzorg in Alphen Noordwijk blijven open. DiretL n trice A. Brokerhof (58) van Dui en Veen Kraamzorg vertrei een Directeur van De Waarden 0 ten Velden (54), die de leidii krijgt over de gefuseeri |Sl kraamzorginstellingen, geeft nieuwe naam nog niet prijs. r - c'rll luldi 'etM( jeltc Dp ROLSTOELERS KIEZEN VOOR KAMSTEEG oude wetering janneke de jonge Het bestuur van Zorgcentrum Jacobus in Oude Wetering is weer compleet. Drie vertegen woordigers van Woningbouw vereniging Alkemade (WBA) treden op tijdelijke basis toe tot het bestuur van Jacobus. Nel Castelein van de onderne mingsraad (OR) is opgelucht. „Er zijn weer wat openingen, dit geeft wat rust." Verder wil ze niet op de zaak ingaan. „We hebben geen spreekverbod meer, laat dat duidelijk zijn. Maar we hebben afgesproken het intern te houden." Eind augustus besloten vier van de zes bestuursleden hun werk neer te leggen. Ze deden dit uit onvrede met het optre den van directeur H. van Duin. Volgens hen kwam Van Duin toezeggingen aan het bestuur en personeel niet na. Hiermee doelden ze op een tevreden- heidsonderzoek, een enquête die onder het personeel gehou den zou worden. De directie weigerde dit onderzoek uit te voeren, omdat zij zich eerst wil de richten op de bezuinigingen die het zorgcentrum te wachten staan. Sinds die tijd bestond het be stuur uit de overgebleven H. Bakker en J. van der Zwet. Zij krijgen nu versterking van de WBA-vertegenwoordigers A. Beljaars (directeur), P. van der Meer (voorzitter) en J. Wessel- man (secretaris). Het trio neemt op interimbasis zitting in het bestuur. Het zorgcentrum is ei gendom van de woningboi vereniging. De tijdelijke aa f van hun functie heeft ermee maken dat Jacobus intensief samenwerken met andere vi zorgüigs- en verpleeghuizen de Rijnstreek, aldus het besti in een persverklaring. L. Sei f( se, die de OR namens de Ab s Kabo begeleidt, zegt vertri wen te hebben in het nieu bestuur. „Ik heb met een aan al kennis gemaakt en ik de^'J dat het een goede aanvulling Ze zijn met elkaar bezig om situatie te verbeteren." Volgi hem wil het team de medezi lasten. „Die heeft de hele tijd hele lading aan verantwoori lijkheden op zijn nek gen." kg,IT ^van het Actievoerster berust in snelheidsremmers Dorpsstraat koudekerk aan den run Ada Wille, die zich inzet voor een veiligere Dorpsstraat in Koudekerk aan den Rijn, legt zich voorlopig neer bij de snelheidsremmende maat regelen die de gemeente heeft genomen. „Of het voldoende is weet ik niet, maar je moet ergens beginnen. We kijken het drie maanden aan. Daarna nemen we zonodig weer contact op met de gemeente." De gemeente Rijnwoude plaatste anderhalve week geleden drie wegversmallingen op de Dorpsstraat tussen de Bruggestraat en de Honds- dijk. Op het kruispunt Dorpsstraat-Bruggestraat werden zogenoemde bliksemschichten aanj: bracht. Verder plaatste de gemeente op ri w Hondsdijk twee herhalingsverkeersborden n e m een maximumsnelheid van vijftig kilometer. Wille pleitte een maand geleden voor een d 1 tig-kilometerweg, bredere stoepen en fietssi 1 gestiestroken. Ze haalde veertig handtekeninj op en overhandigde die aan wethouder G. Ge jaar. Volgens de gemeente is het niet moge 1 om de maximumsnelheid te verlagen tot de s\ kilometer omdat het een doorgaande weg Voor bredere trottoirs is geen ruimte en fletss ^GB gestiestroken geven alleen maar schijnveilighe den haag/alphen aan den run De Haagse rechtbank heeft een 26-jarige Alphenaar veroor deeld tot zes weken gevange nisstraf voor zijn aandeel in een massale knokpartij op de spoorbaan bij het viaduct met de Aziëlaan. Politierechter M. van der Putten wilde hem geen onbetaalde arbeid meer laten verrichten omdat hij zijn kans gehad heeft. De Alphenaar werd de afgelopen jaren meer malen voor geweldpleging ver oordeeld. Een vijf jaar jongere plaatsgenoot kreeg tachtig uur werkstraf. De straffen zijn gelijk aan de eisen van officier van justitie E. Vos. Vorige week werd een 21-jarige Alphenaar voor openlijk geweld veroor deeld tot negentig uur onbe taalde arbeid en zes weken voorwaardelijke celstraf. Beide mannen, die deel uit maakten van een groep gab bers, gebruikten in die tijd am fetamine. Eén van hen zei na gebruik van dit verdovende middel meer alcohol te kunnen verdragen. Zij raakten op 4 ok tober twee jaar geleden slaags met andere jongeren, die in verwarring op de vlucht sloe gen. De 21-jarige Alphenaar kreeg echter een jongen te pak ken, die gevallen was. Hij sloeg en schopte deze jongen, die met zijn handen zijn hoofd pro beerde te beschermen. „Het is pure agressie", zei de politierechter. „U bent terugge gaan om te kijken of het slacht offer nog leefde. Daar schrik je toch van. Iemand zo hard slaan dat je je vlak daarna afvraag|zelf! hij nog leeft." Het slachtoffer liep bloeduitstorting aan het been op. ...de juiste instelling bl irleg ;e k] bodegraven anp De soap rond de Amerikaanse acteur/zanger Jeff Trachta mondt zo langzamerhand uit in een persoonlijk drama voor Yvonne van de Erve uit Bode graven: voorzitter van de Ne derlandse fanclub van Thorn Forrester uit de Bold The Beautiful. Fanclubleden stellen haar hoofdelijk aansprakelijk voor de schade van twee afge laste concerten in oktober in Bodegraven. Dat is mogelijk nadat was gebleken dat de stichting die de Bodegraafse in het leven had geroepen, niet statutair is vastgelegd. De twee concerten gingen niet door, omdat Trachta spoor slags naar New York terugkeer de toen hij hoorde dat zijn moeder ernstig ziek in het zie kenhuis was opgenomen. Met Trachta verdween ook het voorschot op het verjaardags- en jubileumconcert. Naast de organisatie zijn honderden fans uit binnen- eri buitenland gedupeerd. Velen betaalden 85 gulden voor het concert en 75 gulden voor het fanclubfeest. Na correspondentie met Ame rika bleek niet Trachta, maar vermoedelijk zijn manager Mare Jannus het voorgescho ten bedrag van 20.000 gulden achterover te hebben gedrukt. Toen de Bodegraafse de Belg daarmee confronteerde, zou hij haar telefonische hebben bedreigd. Van der Erve deed daarop aangifte bij de politie van verduistering en bedrei- De politie Hollands Midden onderzoekt de zaak. Daarmee loopt ze achter op de Belgische justitie, die inmiddels een pro cedure heeft aangespannen te gen Jannus voor soortgelijke praktijken in België. Ook Van de Erve en haar secondanten zitten niet stil. „Wij hebben in Nederland belastend materiaal en getuigenverklaringen tegen Jannus verzameld. Het wach ten is nu op uitlevering en be rechting in Nederland. En op een pro-deo advocaat. Het geld om een advocaat te beta len, heeft Yvonne immers niet", zegt haar woordvoerder Bud Wichers. De opstandige fans wachten daar echter niet op. Ze willen collectief een civiele procedure tegen Van der Erve aanspan nen. De redding voor haar kan mogelijk komen uit Amerika. Zowel Trachta's manager Frank Tobin als CBS heeft toe gezegd de fanclub met alle middelen bij te staan om deze 'soap' tot een goed einde te brengen. zwammerdam/ den haag saskia buitelaar De Hooge Burch in Zwammerdam moet nog even geduld hebben. Staatssecretaris Vliegenthart beslist binnen een maand of de instelling voor verstandelijk gehandi capten extra plaatsen krijgt om een specia listisch centrum in te richten voor gehandi capten met gedragsproblemen. Die toezeg ging deed een woordvoerder van het minis terie van volksgezondheid gisteren bij de Raad van State. De Hooge Burch wilde daar een snelle beslissing afdwingen. De aanvraag voor de extra plaatsen dateert al van 1996. De veer tig plaatsen van de instelling voldoen bij lange na niet voor de 140 bewoners die specialistische zorg nodig hebben. De Tweede Kamer ontving daarover onlangs een noodkreet. Staatsraad Van der Does was snel uitge praat met de woordvoerders namens beide partijen. De raadsman van de Hooge Burch zette uiteen dat de trage besluitvorming de grootschalige verbouwingsplannen van het terrein in Zwammerdam dwarsboomt. Voordat zij schetsen van de nieuwbouw kan laten maken, moet de instelling im mers weten hoe veel plek zij kan inruimen voor het specialistisch centrum. De woordvoerder van het ministerie kwam de Hooge Burch direct tegemoet. „De staatssecretaris neemt binnen twee weken een besluit over dertig van de 134 plaatsen. Voor de overige 104 valt binnen een maand de beslissing." De staatsraad vroeg zich hardop af of beide partijen deze afspraak niet eerder- hadden kunnen maken. Ondanks de over eenkomst vond hij het verstandig de af spraak juridisch vast te leggen op straffe van een dwangsom. Als stok achter deur. Zo leek het hem ook slim de stuk nog even te bewaren, ook al lijkt het er dat de partijen er uit zijn. „Voor het er een kabinetscrisis komt, of een brand bij het ministerie. Dan komt staatssecretaris vast weer terug op de v lopige voorziening." De Hooge Burch is blij met het si succes. „Maar het is jammer dat we lang op hebben moeten wachten", de advocaat. Hoofd van de huisvestii Hooge Burch J. Verheij verwacht overi dat de beslissingen die de komende vallen, onder voorbehoud zijn. Het mi terie meldde gisteren namelijk dat ook andere Zuid-Hollandse instelling een a -vraag voor extra specialistische plaai heeft ingediend en dat het ministerie en aanbod eerst wil onderzoeken. Dat zeker vier maanden. IC der] r f a*mi ip ig )rP rtm Turn

Leidsch Dagblad | 1999 | | pagina 16