Feyenoord mag slechts hopen Yankees winnen World Series Arsenal gaat op Wembley af door zijdeur Schaatsbond voor de echter om reclame Sport 'We hebben hier een punt gevonden' JONDERDAG 28 OKTOBER 1999 Cruz vandaag naar ziekenhuis Dortmund Julio Ricardo Cruz gaat vandaag naar het Dijkzigt Ziekenhuis om zijn buikspier te laten onderzoeken. De Argen tijn heeft al twee weken last van de spier. Na de wedstrijd afge lopen zondag tegen NEC werd de pijn erger, zo bekende de spits. „Bij elke beweging of stap die ik zet merk ik het. Lopen, wandelen, het maakt niet uit." Leo Beenhakker houdt met een langere afwezigheid van Cruz rekening. De trainer hoorde daar entegen wel goede berichten over het herstel van Kees van Wonderen en Jean-Paul van Gastel. De oefenmeester hoopt dinsdag in het duel met Rosenborg weer over het koppel te be schikken. 'Gerets geestelijk gestoord' eindhoven Tegen de Nederlandse verslaggevers was Lothar Matthaus dinsdagavond na afloop van PSV - Bayern München (2-1) de rust en de realiteitszin zelve. De 38-jarige routinier haalde later zijn gram bij hun Duitse collega's. „Die Gerets is geestelijk gestoord", zei 'der Lothar'. Eric Gerets gaf Matthaus een zetje omdat hij weer eens aan het zeuren sloeg, ditmaal bij de grensrechter. Voor hij er erg in had ontstond er een opstootje aan de zijlijn. „Als een trainer al handtastelijk wordt, waar blijf je dan? Ik hoop dat de UEFA hieraan consequenties verbindt", brieste Matthaus in navolging van zijn trainer Hitzfeld over het gedrag van Gerets. Schaatsers willen neutrale kleding r [recht anp d )e Vereniging van Professione el Schaats Teams (VPST) en de 'a thaatsbond KNSB staan laandag in Utrecht voor de chter. De VPST en de schaat- srs afzonderlijk, onder wie larianne Timmer en Rintje h itsma, hebben een kort geding ingespannen om af te dwin- d En dat ze in neutrale kleding logen meedoen aan de World up wedstrijden in Inzeil en n erlijn in november, u De KNSB wil de schaatsers al- 'öen laten deelnemen in wed- io rijdpakken waar de bonds- lonsors Aegon en Deloitte !a luche groot op adverteren. De 'ie andere sponsors mogen HAMPIONS LEAGUE (Ita) - Leverkusen (Dui) 1-1 (1-1). Nedved 1-0, 44. Kirsten 1-1. I heidsrechter: Dallas (Sch). Toe- 45.000. Gele kaart: Pan- jdo. Almeyda (Lazio). ribor (Slv) - Dynamo Kiev (Oek) 1-2 1). 37. Rebrov 0-1, 50. Balajic 1-1, Rebrov 1-2 (strafschop) Scheids- Hl liter: Fernandez Marin (Spa). Toe- ,C louwers: 9500. Gele kaart: Cipi, Pre- Karlc (Maribor), Kossovski (Kiev). io naar 2de ronde. Resterende wed- fjden: Leverkusen - Maribor. Dynamo 111 i - Lazio. Io ;e loRoma toKiev erkusen ibor T. 5 3 2 0 11 12- 3 5 2 1 2 7 8-7 5 13 16 7-7 5 1 0 4 3 2-12 OEPB enal (Eng) - Fiorentina (Ita) 0-1 (0-0). Batistuta 0-1. Scheidsrechter: Mi- (Slw). Toeschouwers: 73.236. Gele rt: Parlour, Petit, Adams (Arsenal), istuta, Rossitto, Repko, Rui Costa '|.irentina). celona (Spa) - AIK Solna (Zwe) 5-0 I l 15 Kluivert 1-0, 33. Kluivert 2-0, Zenden 3-0, 53. Gabri 4-0, 56. De- i-0. Scheidsrechter: Irvine (ler). Toe- qYi ouwefs: 60.000. Barcelona 5 4 1 0 13 16- 6 R IEP C g. ussia Dortmund (Dui) - Feyenoord TAALD VOETBAL EREDIVISIE - De Graafschap 2-0 (2- .2. Jensen 1-0, 16. Pahlplatz 2-0. ïidsrechter: Luyten. Toeschouwers: 150. Gele kaart: Mitrita (Heeren- i), Redeker, Emam. Issah, Linden- ;h. Viscaal (De Graafschap) wente - Sparta 3-2 (2-1). 8. Venne- of Hessehnk 1-0. 24, Peiremans2- 8. Elkhattabi 2-1, 58 Mourad 2-2, Vennegoor of Hessehnk 3-2. 3 ^eidsrechter: Westerink. Toeschou- 12.000. Gele kaart: Hulshoff (FC nte), Elzinga, Mourad (Sparta). Waalwijk - NEC 4-2 (1-2). 1. Peter Putten 0-1, 13. Hoogendorp 1-1, Renfurm 1-2, 50. Van Wanrooy 2- >6. Hoogendorp 3-2 (strafschop), De Graef 4-2. Scheidsrechter: Bui- Toeschouwers: 4500. Gele kaart: in{fedarica. Schops, Hoogendorp (RKC ORTUITSLAGEN Ajax PSV Willem II Heerenveen FC Twente Roda JC Feyenoord Vitesse RKC AZ FC Utrecht Sparta Fortuna S. Graafschap MVV Cambuur L. Den Bosch NEC 11 3 0 10 2 1 11 1 4 10 1 2 10 1 2 10 1 2 10 1 1 0 26 37-14 0 25 42- 8 2 22 21-19 3 22 18-12 1 20 17-11 3 19 16-12 2 18 18- 8 2 18 18-14 4 17 18-21 4 16 19-16 5 15 13-15 8 9 18-29 7 7 12-20 6 7 9-15 7 5 13-28 7 5 7-22 7 5 11-31 8 4 14-26 na eerste ronden: 1. Kymen (Fin) 140 2 Tulliallan (Sch) 143. 3. Aalborg 144. 13 Koninklijke Haagsche (Alain ifonhof. Maarten Slootmaekers, Xavier Oei Fonhof) 150 6-4 6-2, Kuerten (Bra/4) - Costa (Spa) 3-6 7-5 6-3. Rios (Chl/6) - Grosjean (Fra) 6-3 6-4, Cor retja (Spa/9) - Courier (VSt) 6-3 6-7 6-3, Vacek (Tsj) - Henman (GBr/10) 6-3 6-1, Haas (Dui/11) - Ferreira (ZAf) 6-2 7-6, Lapentti (Ecu/12) - Hrbaty (Slw) 3-6 6-4 6-3, Novak (Tsj) - Pioline (Fra/14) 6-4 3-6 6-3, Norman (Zwe/16) - Safin (Rus) 6-4 7-5 Derde ronde, donderdag 19.00 uur Agassi - Schalken, aan sluitend: Krajicek - Corretja Linz. Vrouwen, 1 miljoen gulden, eerste ronde Hopmans (Ned) - Sugiyama 6-3 6-0, Plischke (Oos) - Malejewa (Bul) 6-3 6-3. Tweede ronde Mauresmo (Fra/4) - Schnyder (Zwi) 6-2 6-2, Pitkowski (Fra' - Sidot (Fra) 4-6 6-4 6-1, Schwartz (Oos) - Talaja (Kro) 6-2 6-1 VOETBAL 3er ,ork- World Series Ami PRIJSVRAGEN 10 van woensdag 27 oktober: S-19-28-29-39-43-44-48-57-59-60- ilani 1-72-74-75-76-78. (onder voorbehoud) art. ATP Super Nine, 5 miljoen gulden, ronde Schalken (Ned! Kucera 7-5 6-1, Agassi (VSt/1) - Philippous- 6-2 6-4, Zabaleta (Arg) - Kafelnikov 6-3 6-3, Martin (VSt/3) - Santoro (Fra) WIELRENNEN Commonwealth Bank Cycle Classic (Australië), zevende etappe Bateau Bay - Gosford 1 Rumsas (Lit) 99 km 2.19 05. 2. Van Heeswijk (Nêd). 3 Sunderland (Aus). 15 Koerts (Ned) 3 11, 20. Post (Ned) Achtste etappe, Terrigal Criterium 1 Van Haesebroucke (Aus) 30 km 39.15, 2. Pritchard (GBr), 3 Wilhelms (Dui), 9. Koerts, 11 Van Heeswijk, 13. Hordijk (Ned). Algemeen klassement 1. Stangelj (Slv) 12.58 34, 2. Hickson (Aus) 0.06, 3. Van Heeswijk0.31, 17. Koerts4.01. Ven'olg Champions League onzeker voor 450.000 gulden per ploeg op het rechterbovenbeen van hun eigen schaatsers een beeldmerk aanbrengen ter grootte van 200 vierkante centi meter. Dan liever geen reclame, vindt de VPST. Volgens de ad vocaat van de schaatsers, mr H. Knijff, maakt de KNSB misbruik van haar machtspositie door als enige schaatsers voor interna tionale wedstrijden te kunnen inschrijven. Knijff noemt het bijzonder onredelijk dat de drie professionele teams bijna an derhalf miljoen gulden op tafel moeten leggen voor een boven been. Dit steekt, omdat het geld in feite terechtkomt bij de con current, de Aegon/KNSB-ploeg. (Ned) 1-1 (1-0). 45 Addo 1-0, 73. Van Vossen 1-1. Scheidsrechter: Colombo (Fra). Toesqhouwers: 40.000 Gele kaart: Bosvelt, Van Vossen en Van Gob- bel (Feyenoord). Rosenborg BK (Noo) - Boavista (Por) 2-0 (0-0). 62. Oerjan Berg 1-0, 66 Dahlum 2-0. Scheidsrechter: Piraux (Bel). Toe schouwers: 14.167. Gele kaart: Bergdol- mo (Rosenborg). Rosenborg naar 2e ron de. Resterende wedstrijden: Boavista - Dortmund, Feyenoord - Rosenborg. RosenborgT 5 3 2 0 11 12- 4 Dortmund 5 13 16 7-8 Feyenoord 5 0 5 0 5 6-6 Boavista 5 0 2 3 2 3-10 GROEP D Croatia Zagreb (Kro) - Manchester United (Eng) 1-2 (0-1). 32. Beckham 0-1, 49 Keane 0-2, 90. Prosmecki 1-2. Scheids rechter: Jol (Ned). Toeschouwers: 30.000. 'Gele kaart: Sokota (Croatia), Phil Neville, Scholes, Beckham (Man chester U.). Sturm Graz (Oos) - Olympique Marseille (Fra) 3-2 (1-0). 19. Mahlich 1-0, 53. Dugarry 1-1, 61 Kocijan 2-1, 78. Dug- arry 2-2, 85. Kocijan 3-2. Scheidsrech ter: Oezoenov (Bul) Toeschouwers: 14 850. Rode kaart: 68. Blondeau (Mar seille). Gele kaart: Feldhofer, Schicklgru- ber, Schopp, Reinmayr (Graz), Maurice, Berizzo (Marseille). Manchester United en Marseille naar 2de ronde. Resterende wedstrijden: Manchester United - Sturm Graz, Olympique Marseille - Croatia. Man.United 5 3 1 1 10 7-3 Marseille 5 3 0 2 9*8-6 Sturm Graz 5 2 0 3 6 4-10 Croatia Z. 5 1 1 3 4 5-5 In theorie en met alle re kenmeesters bij de hand leeft Feyenoord nog. Na het gelijkspel in Dortmund - het vijfde achtereenvol gende in de Champions League - is er echter een klein wonder nodig om te voorkomen dat de Rotter dammers via de zijdeur naar het UEFA Cup-toer nooi verdwijnen. Dinsdag is een overwinning vereist tegen het al voor de twee de ronde geplaatste Rosen borg en mag Borussia Dortmund in Porto tegen Boavista niet meer dan een punt pakken. Alleen dan blijft de Kuip tot na de Kerst opgetuigd met de sterren van de Champions League. dortmund marcel van der kraan gpd-verslaggever Feyenoords Europese avontuur is geen moment van de grond gekomen. Bij de loting in sep tember dachten de Rotterdam mers het goed te hebben ge troffen. Ze wreven zich in de handen bij de gedachte dat alle 'kanonnen' van Europa pas in de tweede ronde op bezoek zouden komen. Maar die twee de ronde lijkt een luchtkasteel. Een gelijkspel op Duitse bo dem tegen de voormalig Euro pa Cup I-winnaar is op zich een aardig resultaat. De miljoenen en de mogelijkheid om via de Champions League internatio naal wat meer aanzien te ver krijgen, verspeelde Feyenoord echter in de twee voorgaande partijen tegen het armetierige Boavista. De groei die Feyenoord hoopte door te maken na een seizoen waarin het met kop en schouders boven de (Neder landse) concurrentie uitstak, is daarmee tegelijkertijd een halt toe geroepen. Het zou onrede lijk zijn om de Feyenoorders af te rekenen op het optreden in het Westfalenstadion. Leo Beenhakker kwam gisteravond met een elftal op de proppen, dat nauwelijks ervaring had op het hoogste niveau. Miroslav Stevic gebruikt een medespeler van Borussia Dortmund als steun in een luchtduel met Feyenoorder Jon-Dahl Tomasson (rechts). foto reuters kai pfaffenbach Jan de Visser is nog maar net gearriveerd in de keuken van de Champions League, waar hij een paar wedstrijden een kijkje heeft kunnen nemen. Tomasz Rzasa stond tegen Dortmund in de basis, maar was in bijna alle andere duels toeschouwer. So malia heeft in de competitie één keer mogen opdraven en Ferry de Haan stond afgelopen zondag tegen NEC pas voor het eerst twee minuten in het veld. De laatste twee waren in het 'rotatiesysteem', dat Leo Been hakker de eerste maanden van dit seizoen toepaste, dus niet eens aan de bak geweest. In Dortmund stonden Somalia en De Haan door het ontbreken van sleutelfiguren in de Rotter damse ploeg op cruciale posi ties. De Haan werd met de be waking van spits Fredi Bobic belast en Somalia moest op het allerlaatste moment Julio Cruz in de spits vervangen. De Ar gentijn had bij de laatste trai ning een spiertje in zijn buik verrekt. Feyenoord dacht dat het wel meeviel met die blessu re, maar gistermorgen bleek dat Cruz niet kon spelen. Samardzic was op dat mo ment ook al afgevallen. In de tuin van het hotel had hij met assistent John Metgod nog een paar minuten op gymschoenen geoefend met een bal. De Joe goslaaf zat in recordtijd weer op zijn kamer. Met zoveel ellende in huis (Van Wonderen en Van Gastel waren al achtergebleven in Rotterdam) viel er weinig eer te behalen. De eerste helft keek Feyen oord machteloos toe hoe Borussia z'n haperende aan- valsmachine telkens op gang mocht brengen. Het was een saai schouwspel, zelfs voor de bijna 40.000 Duitsers die niet al te hoge verwachtingen hadden van hun al weken ontspoorde sterren. Jurek Dudek behoedde Feyenoord twee keer voor on heil, de derde keer moest hij ca pituleren en stond Feyenoord op achterstand. De Ghanees Otto Addo kopte via de paal 1 -0 binnen, nadat de Braziliaan Evanilson hem had bediend. De enige keer dat de Rotter dammers even opveerden was toen Giuseppe Reina in het strafschopgebied de bal voor Somalia wegsloeg. De Franse arbiter Colombo ontging het in cident. Na een uur zag Leo Beenhakker in dat zijn ploeg roemloos uit het toernooi van de Champions League dreigde weg te glijden gooide hij Peter van Vossen en Ellery Cairo in de strijd. Somalia en de on zichtbare Patrick Paauwe moesten het veld ruimen. Peter van Vossen stond der tien minuten in het veld toen hij Feyenoord terug in de race bracht. Met een prachtige knal van buiten het strafschopge bied gaf hij Jens Lehmann het nakijken: 1-1. Daarna bleek hoe angstig en armoedig ook de miljoenenploeg uit Dortmund opereerde. Dudek werd slechts sporadisch op de proef gesteld. De Duitsers holden achteruit. Maar zelfs met Van Vossen, Cairo en invaller Igor Kornejev, ook al verworden tot toeschou wer, kon Feyenoord in die situ atie niets meer uitrichten. BORUSSIA DORTMUND Lehmann; Evanilson, Kohier, Reuter en Evanil son; Reina, Stevic, Möller en Nerlinger; Addo en Bobic (74. Barbarez). FEYENOORD: Dudek; Van Gobbel (78. Kornejev), De Haan, Konterman en Rzasa; Bosvelt. Paauwe (58. Van Vos sen). T omasson en De Visser; Somalia (58. Cairo) en Kalou. dortmund sjoerd bootsma gpd-verslaggever Lachend kwam Peter van Vos sen uit de kleedkamer van het Westfalen-stadion. De Zeeuw besefte de consequenties van het gelijkspel tegen Borussia Dortmund, maar zijn fraaie treffer had de buitenspeler het nodige zelfvertrouwen gegeven. Een doelpunt dat veel deed denken aan een andere, gewel dige uithaal, begin juni in en te gen Brazilië. „Dat zei die Evanilson ook te gen mij", vertelde Van Vossen. „Die Braziliaan stond tijdens die interland met Oranje tegen over mij. Nu was hij weer mijn tegenstander en dan zou je toch denken dat hij beter moest weten. Maar ja, Evanilson was even weg. Ik stond tegenover Möller en het is niet zo moeilijk om hem te passeren." De gelijkmaker van de rech tervoet van de linksbuiten was één van de zeldzame hoogte punten van Rotterdamse zijde. Geharkt en gebikkeld hadden de landskampioenen om de koploper van de Bundesliga van het lijf te houden. „Op een ge geven moment was de organi satie zoek", analyseerde Paul Bosvelt. „Ik stond helemaal al leen op het middenveld en die Duitsers kwamen van alle kan ten. Jurek (Dudek, red) was ge weldig en hield ons op de been. Maar eerlijk gezegd hebben we een punt gevonden. We hadden er geen recht op en meer zat er niet in." De blonde werker baalde als geen ander dat juist hij de laat ste poulewedstrijd tegen Ro senborg moet missen. Een gele kaart, vlak voor de pauze, bete kende voor Bosvelt zijn derde en dus een schorsing. Bosvelt kon zich, evenals Jon-Dahl To masson, enorm opwinden over de handsbal van Giuseppe Rei na, waarvoor scheidsrechter Colombo een oog toekneep. Ferry de Haan maakte een goed Champions League-de buut. De Rotterdammer hield samen met aanvoerder Bert Konterman de Duitse spits Fre di Bobic van verdere treffers af. „Toch schieten we niets op met dit gelijkspel. Voor dit duel had den we alles in handen, nu niet meer. Dat is het reële aan de zaak." Slagploeg Braves laat het afweten haarlem monne reitsma medewerker Behoudens een korte opleving in de achtste inning kwam de slagploeg van de Atlanta Braves ook in de vierde wedstrijd van de World Series niet los. In New York scoorde de ploeg van nacht één punt. De Yankees stelden er daar vier tegenover, waarmee de Series met een zo genaamde sweep werden be slist: de ploeg zegevierde in de Series door de eerste vier wed strijden winnend af te sluiten. Verder spelen is daardoor niet meer nodig. De Braves hadden de hele Se ries moeite met de rechtshandi- ge werpers van de Yankees. De belangrijkste slagmensen gaven vier duels lang niet thuis. Ope ningsslagman Gerald Williams (3 uit 17), Chipper Jones (3-13), Brian Jordan (1-13), Ryan Kles ko (2-12) en Andruw Jones (1- 13) kwamen niet in het verhaal Zo ook vannacht niet tegen over Roger Clemens. In 7-1 in nings kreeg de vijfvoudig Cy Young Award-winner slechts vier hits tegen. En eindelijk kreeg de 37-jari- ge werper daardoor zijn World Series-ring. Clemens maakte in 1984 zijn opwachting in de ma jors bij de Boston Red Sox. Twee jaar later stond hij voor het eerst in de fall classic maar Bayern München beboet Jeremies Bayern München heeft Jens Je remies een boete van ruim 10.000 gulden opgelegd. De speler kreeg dinsdagavond in de Champions League-wed strijd tegen PSV in de slotfase de rode kaart wegens een ge mene overtreding op Arnold Bruggink. „Jeremies heeft de ploeg geschaad. Dat mag een speler van zijn kaliber niet ge beuren", zei trainer Ottmar Hit zfeld gisteren na terugkeer in München. Jeremies bekende schuld. „Het was een black out", zei de 25-jarige midden velder. toen veroverde de New York Mets de titel. Ondanks de do minante aanwezigheid van Cle mens wisten de Red Sox de Se ries niet meer te bereiken. Daarop besloot Clemens in 1997 te verhuizen naar de To ronto Blue Jays, waarna hij dit jaar overkwam naar de Yan kees. En dat alles alleen maar om de felbegeerde ring om zijn vinger te kunnen schuiven. Aan de andere kant kreeg John Smoltz geen enkele steun. De man met de meeste over winningen in het na-seizoen kon de Braves niet in zijn eentje naar de winst brengen. In zeven innings schakelde hij elf Yankees met drie slag uit. Het bleek niet voldoende want in de derde inning nam de thuisploeg een 3-0 voorsprong. Chuck Knoblaugh begon met een infieldhit, nadat korte stop Walt Weiss de bal niet onder controle kreeg. Derek Jeter volgde met een honkslag en Bernie Williams kreeg opzette lijk vier wijd. De volgende honkslag van Tino Martinez sprong weg bij eerste honkman Ryan Klesko waarop Knoblaugh en Jeter scoorden. Williams passeerde vervolgens ook nog de thuisplaat op een hit van Jorge Posada. Daarna geloofden beide ploe gen het wel. Pas in de achtste inning leefden de Braves op. Al hadden ze daar wel de hulp van Mariano Rivera (rechts), werper van de New York Yankees, springt in de armen van catcher Jorge Posada. Scott Brosius kleeft aan. foto reuters mike segar Mariano Rivera 'meest waardevol' in World Series Mariano Rivera is uitgeroe pen tot meest waardevolle speler van de World Series 1999. De closer van de Yan kees boekte twee saves (wedstrijden een en vier) en een win in duel drie. De 29-jarige Panamees debuteerde in 1995 als star ter voor de Yankees in de Majors. Een jaar later was hij set-up man geworden voor afmaker John Wette land, die met vier saves mvp van de 1996 Series werd. Wetteland vertrok en Rivera nam zijn rol over. Vorig jaar in de Series tegen de Padresboekte hij drie saves. Dit jaar was Rivera mees terlijk. Sinds 21 juli 1999 had hij geen punten meer tegen gekregen. Iets wat ook niet gebeurde in de Se ries. In 471 inning kreeg hij wel vier honklopers tegen, maar deze wisten niet te scoren. eerste honkscheidsrechter Ger ry Davis voor nodig. Weiss leek uit op het eerste honk maar werd safe gegeven na een slap tikje in het binnenveld. Gerald Williams volgde met een honk slag waarop Clemens werd ver vangen door Jeff Nelson. Bret Boone kwam ook door met een hit waardoor het 3-1 werd door Weiss. Yankee-manager Joe Torre besloot daarop zijn closer Mariano Rivera naar de heuvel te dirigeren. Sinds 21 juli had de Panamese closer al geen punten tegen gekregen en ook dit keer bezwoer hij het gevaar door Chipper Jones uit te scha kelen. In de gelijkmakende slag beurt zorgde pinch-hitter Jim Leyritz met een solohomerun voor een extra punt voor de Yankees waarna Rivera voor de 51-ste maal dit seizoen een save op zijn naam kreeg. Brian Jor dan, Ryan Klesko en Keith Lockhart werden achtereenvol gens uitgeschakeld door Rivera in samenwerking met Martinez, Luis Sojo en Chad Curtis. Met hun tiende achtereenvol gende World Series-wedstrijd- zege op rij stelden de Yankees niet alleen de titel van 1999 vei lig. Het was ook voldoende voor de 25-ste World Series-titel voor de club en daarmee mogen de Yankees zich niet alleen de bes te club van de jaren negentig maar ook van de afgelopen eeuw noemen. Barcelona na een helft klaar met AIK Solna RIJSWIJK» ANP Barcelona blijft ongenaakbaar in de Champions Lea gue. De ploeg die Louis van Gaal gisteren het veld in stuurde tegen AIK Solna was na een helft (3-0) al klaar met de Zweden. Een half basisteam, onder wie Rivaldo, Figo en Phillip Cocu, bekeek de eenzijdige wedstrijd vanaf de tribune: 5-0. De productie voor rust was ge heel Nederlands: tweemaal Patrick Kluivert en eenmaal Boudewijn Zenden. Arsenal liet zich op Wembley opnieuw verrassen, nu door Fiorentina, en is uitgeschakeld. Een schitterende treffer van de Argentijn Batistuta een kwartier voor tijd volstond voor de Italianen, die door een beter onder ling resultaat in de rangschikking voor Bergkamp en de zijnen blijven. De Londenaren ontketenden een ware stormloop, kregen voldoende kansen maar hadden geen succes in de afwerking. Arsenal gaat nu via de zij deur naar het toernooi om de UEFA-beker en is gezien het potentieel meteen een van de favorieten. Lazio schaarde zich, zoals verwacht, als eerste uit groep A bij de laatste zestien. De Romeinen hadden voor eigen publiek genoeg aan een punt tegen Lever kusen. Nedved zorgde binnen een minuut voor 1-0. Kirsten maakte een minuut voor rust gelijk. Dynamo Kiev behield een kans door met 2-1 bij Maribor te win nen. De teruggekeerde aanvaller Sergi Rebrov maakte beide Oekraïnse treffers, de winnende vanaf de stip. In groep D verspeelde Olympique Marseille de eerste plaats door van Sturm Graz te verliezen. De Oostenrij kers kwamen drie keer op voorsprong en verdedigden die uiteindelijk tegen tien man, Blondeau had de rode kaart gekregen, met succes. Mahlich zette Graz na ruim een kwartier op 1-0. De Fransen kwamen pas na rust op gelijke hoogte door toedoen van Christophe Dugarry, die net was ingevallen voor Ivan de la Pena. De Spanjaard deed welgeteld vijf minuten mee. Hij verving Issa maar raakte meteen geblesseerd. Marseille's concurrent Manchester United nam in Zagreb het lot in eigen hand. De Engelsen, met Jaap Stam als vanouds in het hart van de defensie en Jordi Cruijff met Raimond van der Gouw op de bank, ver sloegen Croatia met 2-1 en zijn zeker van de tweede ronde. De doelpunten kwamen op naam van Beckham en Keane. De tegentreffer van Prosinecki, in de 90e mi nuut, kon de spanning niet terugbrengen. Cruijff viel in de 79ste minuut in voor Cole. ISWIBIDAM kekerin^»

Leidsch Dagblad | 1999 | | pagina 23