UIT Historie van Mecto is een sucesstory Sport SLOOS sport ia(1 AANDAG 25 OKTOBER 1999 99723 CHEF WILLEM SPIERDIJK, 071-5356464, PLV.-CHEF JANET VAN DIJK. 071-5356463 GESPROKEN éFortuna Sittard trainer Bert van Marwijk in Voetbal International: „We wonnen voorde beker krap van Noord- wijk, rnaar dat had ook anders om kunnen zijn. Jan Wouters in VI: „Als je al die dingen bij elkaar neemt, valt het me heel moeilijk om de sportpers serieus te ne men. En om daar nog energie in te steken. Idem: „Dean Gorré steekt wel een hoop energie in het opnemen van een CD, heeft wel vrijdag avond om tien uur een optreden in de iT als hij later dat week einde nog moet voetballen, maar is niet bereid om het voet ballen als zijn werk te zien. ter wijl hij daarvoor gigantisch goed beloond wordt. Idem: ,,We hadden veel te veel figuren die voetbal alleen maar als een hobby zien." Feyenoordspeler Ellery Cairo in VI: „Ik zie er natuurlijk meer uit als iemand die rapt, maar ik hou toch echt van de piano. Ooit een vleugel in mijn eigen huis, dat is mijn droom. Wilfried de Jong in de NCRV- Gids over de Massagetafel, een onderdeel van zijn TV-pro- gramma Sportpaleis De Jong: „De huid, wondjes, butsen, put ten en operaties, waar rauw vlees overheen is gegroeid, ver tellen vaak het verhaal. Ik ben stiknieuwsgierig, maar het be langrijkste blijft toch het bren gen van een ode aan dat li chaam dat al die jaren in dienst van de sport stond. Idem: „Gino Bartali toonde me in Flo rence zijn huis met privé-kapel. Dat was een kerkje waarin bidons stonden en fietsen hin gen in plaats van wijwater en beelden. En dat mannetje maar praten. Over hoe je omhoog moest fietsen, de berg op, naar de kerk toe. Recht de hemel in. René van der Gijp in Vara TV- Magazine: „Korfbal is natuurlijk niet mijn favoriet, maar als ik zo'n gozer van zo'n 35 meter afstand een bal in de korf zie gooien, denk ik toch: da's knap." Idem, over het dieptepunt in zijn loopbaan: Wat moet ik nou zeggen? Dat ik ooit in de halve finale van de beker met PSVeen penalty mis te? Ik schoot de bal zo ver over en naast dat het wel jammer was, maar ook weer heel leuk. Begrijp je?" Jan Vennegoor of Hesselink in Sportweek: „Die kleine grapjes over mijn naam in het AD vind ik fantas tisch. Moet ik altijd enorm om lachen. Dan staat er: 'Vennegoor komt in een café, vragen ze: wilt u koffie, of thee.Of: 'Eigenlijk moeten we stoppen met die grapjes, of doorgaan.Mooi toch." Idem, over Marco van Basten: „Ik gaf hem een hand en vroeg: 'Alles goed met u?' Hij vond het maar vreemd dat ik 'u'zei, maarzo ben ik.nou eenmaal opgevoed. Hij is toch ouder dan ik." Mark Wotte in Sportweek over zijn tijd bij FC Lisse: „Spelers zeiden: 'We komen voor ons plezier hoor, waar ben jij nou mee bezig.Ben ik het toch anders gaan zien en anders gaan doen, een balans zoeken tussen menselijk en keihard zijn. Idem: Uiteindelijk leer je van je eigen gedrag. Als je door dat gedrag mensen verliest, zoals bij Lisse dreigde te gebeuren, denk je: het is zijn schuld, maar misschien had ik het ook anders kunnen doen. De Schotse journalist Lindsay Herron in I he Express over Ruud van Nistelrooy: „Di Stefano zou zijn hoofd schudden vanwege zijn gebrek aan kracht, Miiller zou gniffelen om zijn gebrek aan scherpte, terwijl Rossi vraagtekens zou zetten bij zijn snelheid en Gullit arrogant zijn schouders zou op halen zoals alleen hij dat kan. Erik Breukink in de Volks krant Magazine over combi nes: „Dat maakt het wielrennen ook zo boeiend, de onderlinge ver houdingen, de vetes. Het is niet alleen domweg hard fietsen. Tsj- mil en Museeuw, die elkaar niet kunnen luchten of zien, en hoe andere renners daar in de koers rekening mee houden. Het peloton is een maatschappijtje op zich. Vijf Meiplein 17 - Leiden Tel. 071 - 576 01 44 DE CLUB VAN ©IKK krijgt Isportmaleriaal aangeboden 1PVALLEND "AANWEZIG LZ 1886. Jtijd: 27 jaar. T acceptant pensioen uitkeringen bij Nationale Ne- ,e( inden. k Olde Olthof is coach van ouwen van LZ 1886. Hem A afgelopen zaterdag de 'eer1 s[ urt een rode kaart te krij- ,r in de wedstrijd tegen a idenburg 2. Rode en gele g i| ten zijn dit jaar een novi- a tij waterpolo. Dat ook je idsrechters nog moeten kta nen aan het geven van pa- tn waarschuwingen, bleek et feit dat de arbiters geen ten op zak hadden. gebeurde er? scheidsrechter was bezig het nemen van ergdubieu- üissingen. Ik zei daar wat m dat werd niet gewaar- t Hij vertelde me dat ik het uit moest, waarop ik aan 'roeg of hij geen kaarten ash had. Daar werd hij pis- vai ia twel verstandig om zo bij- pid te doen? •nlijk had ik het niet moe oen. Het hangt een beetje )rge ie scheidsrechter af hoe ik 'er. Maar ik zal er geen gro- -je trafdoor krijgen. r mks het vertrek van een spelers zijn de resultaten jtkend. onii hebben nu zes uit drie, ter- -ekeve vorig jaar bijna degra- \a/i kn. Als je dan ook nog wint ,oej Ie kampioen van vorig Pe doe je liet goed. We spelen be ar meer als team. De speel- egs beffen, dat ze hard voor i ko T moeten werken en dat puil 'et afhangt van één speel- mmy in 't Veld knapte \een veel vuil werk op. ie few jullie onderschat of misschien alleen in de eer- tdstrijd. De tiveede won- 'e met 15-2 en zaterdag brandenburg er vanaf het vol in. We staan nu alleen op. We zien wel hoe lang )3( iurt. Als er speelsters weg- door blessures krijgen we moeilijk genoeg. Daar- s onze basis te smal. Tribune Quick Boys. Oktober 1999. FOTO STEFANIE UIT DEN BOOGAARD den krijgen. Op den duur krijg je binnen de club gelijkgezinde trainers zodat we enkele techni sche en tactische aspecten structureel binnen de club kun nen doorvoeren. Het wordt vaak vergeleken met het sys teem van Ajax, maar dat gaat mij wat te ver. We zijn er in ie der geval trots op dat dit hele maal binnen de club is uitge werkt, zonder naar andere clubs te kijken." TEKST JEROEN BAL ockeyclub Alecto heeft grootse plannen. En de Lei derdorpers voeren dezeook daadwerkelijk uit. In het ar dat de club dertig jaar bestaat, staat Alecto er goed ai ior. Een kwalitatief en kwantitatief gezonde vereniging, zelfs niet te beroerd is de concurrentie met de plaat- lijke supermarkt aan te gaan. CLUB van de WEEK LSC Alecto i dieptepunt in het dertigja- 111 bestaan van Alecto is moei- II te vinden. Of het moet de te opeenvolgende degrada- III svan het eerste herenteam in 50 begin jaren negentig zijn", el us bestuurslid Margaret löttelndreier en voorzitter •c k'arres.Maar binnen een jaar zaten ze weer in de te klasse." De geschiedenis hockeyclub Alecto is dan een successtory. In 1970 d gestart met 60 leden. In n 10, 'het jubilenniumjaar', 1 dt als het een beetje meezit e duizendste ingeschreven. el tig jaar geleden werd het ju om in de snelgroeiende ge- ',f tnte Leiderdorp een hockey- Jf» lop te richten. Gekozen 'P' d voor de naam Alecto, een *e de drie Griekse wraakgo- 'e ten. In 1976 werden de e 1 illenvelden aan de Hoogma- eweg en de Splinterlaan in- )d geruild voor het huidige com plex in De Bloemerd. Gisteren was het op de thuisba sis een feestelijke dag voor alles dat een geelbruin hart heeft met de officiële ingebruikname van het derde kunstgrasveld en de nieuwe bestuurskamer. Bo vendien werd het startschot ge geven voor een half jaar durend programma in het kader van het jubileum. Ruim vijfhonderd mensen waren er op afgeko men en terwijl de kinderen op het veld probeerden het getal dertig op de foto te krijgen, konden de ouders genieten van een hapje en 'een koude klets'. Hockey is een echte familie- sport. Schöttelndreier:,, Als de jeugd hier komt spelen, komen de ouders automatisch mee. Zij doen vaak ook nog wat voor de club." Zo kent Alecto een leger tje van ruim honderd vrijwilli gers dat op een of andere ma- Kinderen van Alecto proberen op het veld het getal dertig op de foto te krijgen. nier wat vrije tijd steekt in de vereniging. Karres:,, En dat is ook onze kracht. De verbon denheid aan deze club is groot. Niemand is te beroerd om iets te doen. We hebben hier op maandag een heel team zitten, dat het clubblad maakt. En ook met het organiseren van festivi teiten als vandaag zijn er altijd mensen die willen helpen." Ondanks het grote aantal leden heeft de club bij de heren nooit op het hoogste niveau ge speeld. De dames hebben na twee jaar in de hoofdklasse weer een stapje terug moeten doen. Langzaam wordt binnen de vereniging gewerkt aan kwa liteitsverbetering. Vorig jaar is een businessclub opgericht die de basis moet zijn voor een fi nancieel gezond klimaat. Kar res:,, Alecto zit midden in een cultuuromslag. We proberen de club in zijn geheel een stukje vooruit te duwen. En dat zie je terug bij de senioren, de spon soring, maar ook bij het trim- hockey en de scheidsrechters. Zo moeten alle leden in de B- leeftijd een scheidsrechtersdi- ploma halen. Zodat we van het tekort aan scheidsrechters af zijn." Er is dan ook geen weg meer terug volgens Schöttel ndreier. We moeten als be stuur alert blijven en ervoor zorgen dat we niet terugvallen zoals bijvoorbeeld MOP, dat in de hoofdklasse speelde, degra deerde en vervolgens helemaal in elkaar stortte. Op dit moment kan de Leider- dorpse club zijn beste talenten nog niet behouden. Volgens Karres heeft dat niet alleen maar nadelen. Bij hoofdklas seteams kunnen onze spelers veel leren. Ze zijn ook vaak be reid om clinics te geven en dat vindt de jeugd prachtig. Het zijn toch een beetje hun idolen. Bovendien komen ze uiteinde lijk vaak terug bij de club met een vracht aan kennis. Maar op den duur moeten wij de talen ten gewoon kunnen behou den." Een van die spelers die het ho gerop zochten is Maarten Geh- ner die, na bij HDM in de hoofdklasse gespeeld te heb ben, is teruggekeerd op het ou de nest. Vorig jaar stelde hij een jeugdplan op en een van de re sultaten van dat plan is de Alec- to-hockeyschool. Voorzitter van de technische commissie Chris Wijsman:,, In het verleden had den we nogal wat problemen met het aantal trainers en voor al de kwaliteit ervan. Het is on betaalbaar om voor elk team een professionele trainer aan te stellen. Nu kunnen bij ons jon gens en meisjes uit de A- en B- jeugd een cursus doen waar ze de eerste kneepjes van het trai nersvak leren. Na het behalen van het diploma kunnen ze on ze jongste jeugd trainen. Daar krijgen ze dan een vergoeding voor. Geld is heel belangrijk voor die jongeren. Dus met dit project hopen we dat ze in plaats van in de supermarkt, bij ons komen werken. De besten zullen uiteindelijk een trainers cursus van de KNHB aangebo- Naam: LSC Alecto. Oprichtingsdatum: 2 april 1970. Ledenaantal: 921, van wie 493 jeugdleden. Contributie: leugd vanaf 200 gulden. Senioren vanaf 400 gulden. Leden aanmelding: Margaret Schöttelndreier (071 - 5898080). Hoogtepunt: Het spelen in de hoofdklasse van de dames. Dieptepunt: Het twee keer op rij degraderen van de heren in het begin van de jaren 90. Binnen het veterinnen-A team heeft iedereen wel een be stuursfunctie gehad. Of in ieder geval in een aantal commissies gezeten. De vaste kern speelt dan ook al vanaf de oprichting bij elkaar. Met een gemiddelde leeftijd van 45 jaar zijn ze zelfs in de veterinnencompetitie (35 een 'oudje'. Toch zijn ze het hockeyen nog niet verleerd. Vo rig jaar nog wonnen ze het SYKO-toernooi, het officieuze kampioenschap voor 35-plus sers. Nu spelen ze in de dinsdag ochtendcompetitie, zodat ze in het weekeinde langs de zijlijn de kinderen kunnen aanmoedigen. Die dag van de week is heilig. „We hebben allemaal een baan, maar in ons contract is opgeno men dat we dinsdagochtend moeten hockeyen. TEAMvan de WEEK Veterinnen A

Leidsch Dagblad | 1999 | | pagina 23