Trigon biedt PKC behoorlijk weerwerk! R i®;ü:I MS Y is niet bij de lei Sport Teams kunnen niet promoveren wegens tekort aan dammers Bassets heeft reden voor een goed gesprek DIOK neemt klein voorschot op winst in Euro Cup MAANDAG 25 OKTOBER 1999 chef willem spierdijk, 071-5356464, plv.-chef janet van dijk. 071-5356463 DAMMEN» JAN BEY De Dambond Midden-Holland kampt met een pro bleem. Omdat de clubs in twee competities mogen uit komen, kunnen veel verenigingen wegens een gebrek aan spelers niet promoveren van de regionale naar de landelijke KNDB-competitie. Het kan dit seizoen gebeu ren, dat er vier ploegen in de play-offs komen, die niet promoveren. De grootste nachtmerrie voor de DMH- competitieleider is dat een team dat regionaal uit de hoofdklasse degradeert, naar de landelijke competitie mag promoveren. Dat zou een blamage zijn. Een blamage was ook de wedstrijd van het Leids Damgenootschap II tegen koploper DID uit Zoeter- meer. Voor de tweede ronde van de competitie van de regionale dambond, kwam DID met slechts vijf spelers op. Die wisten ook nog met 6-10 van LDG te winnen. Hier waren duidelijk twee ploegen aan het werk die niet willen promoveren. Omdat Heemskerk, Kolfoort en Kleijn de wedstrijdstoelen tegenover zich onbemand za gen, kwam LDG II erg goedkoop met 6-0 aan de leiding. Toen begon het flaterfestival: Maurits Meyer liep in een slagzet en kon direct opgeven en de partijen van Leo Mulder en Peter Brons gingen positioneel verloren. In tijdnood gingen ook de remise staande partijen van Harry Deldcer en Fred Slingerland verloren. Slingerland, tegen de sterke Bram Doeves, gaf lange tijd goed partij, maar verloor ook. De Gouwe Damcombinatie liet het Alphense HDC met 11-5 weliswaar geen illusies, maar heeft spelers in het team die voor andere clubs landelijk spelen. De Gouwe Damcombinatie zal dus ook niet promoveren. Door drie eenvoudige winstpartijen van Raymond van Es, Teun van der Krol en Ruud de Kooter kwam de Gou we Damcombinatie op een 6-0 voorsprong. Na de remi ses van Zwart tegen Meijer en Van Wijk tegen Brunt zat de wedstrijd voor de Gouwe Damcombinatie in de tas. Gerrit van de Weide kreeg van Wout van der Starren een combinatie aangeboden, maar die liep voor Van der Weide goed af. De ontmoeting aan het achtste bord tus sen Wessel Burger en Erik de Nijs kon geen redelijk ni veau bereiken en eindigde in remise. De afgebroken partij tussen Hoogendoom en Van Reenen werd later door Hoogendoom, zonder verder te spelen, opgege ven. Damlust II maakte met 9-7 een onverzettelijke indruk tegen DC Essenstijn uit Voorburg, maar de Goudse club kan volgens wedstrijdsecretaris Gerard van der Wouden geen twee teams landelijk laten spelen. Het Katwijkse KDC won ook zijn tweede wedstrijd (9- 7 tegen DEZ uit Reeuwijk) en deelt daarmee voorlopig een koppositie. Misschien dat de Katwijkers de regiona le eer hoog willen houden? De KDC'ers hebben in de eerste twee ronden tegen degradatiekandidaten gespeeld en wisten beide wed strijden met 9-7 in hun voordeel te beslissen. Tegen DEZ was lange tijd sprake van gelijkwaardigheid. Aan de topborden gingen enkele partijen voor de Katwijkers verloren, De Jong verloor van De Knikker en Arend van Beelen van Gerard van der Wouden, maar aan de lagere borden maakte KDC dat ongedaan. Toen de wedstrijd in 8-8 dreigde te eindigen, tuinde aan het eerste bord M. Bitter in een gemene truc van Katwijker Messemaker. Crescendo komt pas laat op gang $te Sporting Trigon, TOP, Pemix en Fiks staan er halverwege de veldcompetitie goed voor, maar de overige teams nade ren de degradatiestreep. Crescendo, De Danaïden, Madjoe en Fluks zijn zelfs onder deze lijn gedoken. De laatste twee hebben nog altijd geen punt veroverd. korfbal michel van gent Sporting Trigon bood PKC in het hoofdklasseduel behoorlijk weer werk en dat was verrassend ge zien de omzettingen in de ploeg. Maarten van Vliet speelde als in valler voor Alfred Lambooy (hamstringblessure) met Johan ter Hofte, Diana Hoppenbrouwer en Wendy van Hooven waren van vak gewisseld, net als Sander de Haas. Het duurde even voor dat ze op elkaar waren ingesteld, zodat er een 7-2 achterstand ont stond. De Leidenaars kwamen daarna sterk terug door goed achter te verdedigen. Johan ter Hofte (4), Tim van der Horst (3), Bianca Joustra (2) en Diana Hop penbrouwer gaven hun club zelfs even de leiding (10-11 en 11-12). Bij 15-13 werd Inge Homberg in gezet als verse aanvalster, maar de goals vielen in de resterende tien minuten aan de andere kant. De thuisclub buitte de fysieke kracht en routine uit en liep door naar een geflatteerde 17-13 eind stand. De aanval van TOP kwam moeilijk op gang, omdat Swift (M) zwaar verdedigde en overtre dingen niet schuwde. De eerste helft werd afgesloten met een be scheiden 3-4 ruststand. Het acht tal uit Sassenheim bouwde na de pauze een behoorlijke voor sprong op via goals van Steven. Baart (2), Petra van Niekerk, Pe ter Boeren en Stanley Lardé (5-8 en 6-9). De thuisclub gooide hierna alle remmen los en haalde op tot 9-10. Bij deze stand troffen Marion Broekhuizen en Steven Baart snel achter elkaar doel, wat de genadeklap betekende: 9-12. Bregtje van Drongelen maakte haar debuut in de hoofdmacht voor mede-international Mirjam de Kleijn, die geblesseerd uitviel. Pas in de tweede helft bracht het Leidse Crescendo de nodige felheid en schotvaardigheid in het spel, nadat KVA via 5-1 tot 9- 4 (rust) steeds het spel had be paald. Sylvia Baak, Linda Meijers, Wijnand Alberts, Peter Baak en Gertjan Hensing herstelden in mum van tijd de aansluiting (10- 9). De aanval kon deze goede lijn echter niet vasthouden en miste enkele doorloop- en omdraaibal- len, zodat er weer een gat viel: 15-9. Ook de tweede inhaalpo- ging met goals van Alberts (2), Hensing en Johan Baak strandde, want het werd via 15-13 uitein delijk 17-14. Poulegenoot De Danaïden was duidelijk een maatje te klein voor lijstaanvoerder BEP en verloor kansloos met 9-16. De formatie van Aart van der Werf haakte af door een zwakke periode van 34 minuten, waarin de verdediging veel fouten beging bij het over nemen (3-2, 4-13). In de reste rende speeltijd volgde enig her stel, mede door invaller Tycho Walaardt. Hij forceerde een straf- worp voor Heiko Locher en maakte zelf de laatste goal. Lo cher scoorde net als Sandra Kalt- hoff en Arne Heijman twee keer. Pernix pakte tegen GKV(G) met 15-14 de derde zege op rij. De Leidenaars speelden sterk, al leen vergaten zij scherp uit te lo pen om ruimte voor een schot kans te creëren. Saar Karstens, uitblinkster met vijf goals, Ellen Lagendijk, Inge Treur, Raymond Boerman en Frans Treur zorgden na 6-5 voor een voorsprong van drie punten tussen 8-5 en 14-11. In de laatste acht minuten werd het toch nog benauwd. Uiteinde lijk gaf een vrije bal van Robin Arnoldus de doorslag. De aanval van Tempo nam de mand van Excelsior welgeteld 93 keer onder vuur. Het leverde slechts vijf velddoelpunten en twee strafworpen op. Edwin Vis ser (2), Marcel Haagsman, Mar cel Hanegraaff en Marcel Kerse boom hielden de achterstand ruim veertig minuten binnen de perken, maar na 5-8 viel het gat: O; Robin Amoldus van Pemix brengt de bal onder controle in het duel tegen GKV(G). Hij zou zich later in het duel onderscheiden als matchwinnaar. foto mark lamers 5-12. Ook invallers Carola Over- afgetekend werd verloren. functie gewisseld en nieuwe kop- vliet en Erik Holthausen misten Fiks had voor de ontmoeting pels bij de mannen gevormd, de zuiverheid zodat er met 7-15 met De Dijkvogels de vakken van Deze omzettingen konden de concentratieproblemen in de verdediging niet verhelpen, want -• bij 6-4 volgden in krap vijf minu ten zes tegengoals: 6-10. De ploeg van Anke Heederik herstel Ro< de zich en kwam na rust (9-11) dankzij Saskia van der Does en Saco de Visser op 17-16 en 18-17 '^e om met 19-20 alsnog de tweed; ,ers'( thuisnederlaag op rij te incasse |Sta' ren. De verdediging van het Rijns- n burgse Madjoe hield door een:ercii goede afvang de gevaarlijke vrou wen van OWO aardig in be-ioocl' dwang met slechts vijf goals. Dit u^e begon in de tweede helft ooï l00r( aanvallend vruchten af te wer pen. Remco van de Meeberg +C Hanne Veldman, beiden goed voor vijf treffers, Klaas en Peter Star zetten een 7-3 achterstand Hd om in 10-11 en 12-12. maar indi ^va slotfase liet het geluk hen in di |erk steek: 14-13 verlies. chop Gezien het scoreverloop kon ulen Velocitas niet tevreden zijn me111 J° het 9-9 gelijkspel tegen Thor(H| toor Iris Janssen, Elsbeth de Mooij noot. Marjan Snatersen, Arjen Bakkei en Remco Glasbergen haddei immers in de eerste helft een 5' voorsprong bij elkaar geschotej De groen-blauwen misten op S 06L een strafworp en verzuimden i 8-6 en 9-7 goed uit te verdedig! wat steeds werd afgestraft m twee tegentreffers. Fluks speelde uitgerekend het degradatieduel tegen Val ver onder haar niveau. Noordwijkers waren bij rust all uitzichtloze positie gemanoei vreerd: 10-3. Invallers Erik Ca1 'ie( pers en Ronald van Drongeli fen. brachten wel wat meer elan ini ofdk ploeg, maar dat baatte wein meer: 19-8. Van Drongelen i Jerre Schwarz scoorden met di en twee doelpunten nog het be Liefst vier strafworpen liet 1 Leiden onbenut in de laats acht minuten tegen Oosterkwi j er& tier, zodat er met 10-13 werd vf loren. Patricia Derksen, dreef met vier goals, Eddy I beldeman, Joost Kwestro Mark Zierikzee zorgden voor e goede opening (3-1 en 4-3), de gemiste strafworp op bleek het breekpunt. Het w£[ uiteindelijk 4-9. Deze kloof v niet meer te dichten. hou ■j f/uk - eef j The Bassets leed tegen de Am sterdamse studenten van As- crum een zware nederlaag: 0- 51. Alle reden om direct na af loop massaal de kleedkamer op te zoeken voor een goed ge sprek. De trotse nieuwkomer heeft moeite om het tempo in de ereklasse bij te houden en ver- had geen schijn van kans. ,,A1 ,,Het gevoel is weg. Vorige speelt op onverwachte mo- na vijf minuten, toen Ascrum week tegen Rotterdam verloren menten te veel Runten. de eerste try scoorde, had ik we ook, maar dat was een heel De ploeg van coach Perry het gevoel dat er iets knakte", andere wedstrijd. Toen werd in Noordermeer kreeg tegen As- verzuchtte assistent-coach de tweede helft goed geknokt, crum acht try's om de oren en Marco van der Heiden. Nu waren we kansloos." The Bassets liet het op alle fronten liggen. We kunnen elkaar wel verwijten maken, maar daar schiet je niets mee op. En blessures vind ik geen excuus. Het heeft te maken met ons spel, dat is niet goed genoeg. We hebben te veel mensen nodig om een fatsoen lijk fasespel op te zetten en dat moet veranderen." eloze DIOK had het moeilijk tegen de Duitse kampioen DRC Hannover. Maar de voorwaartsen, met Pierce Tolson (rechts), hielden goed stand en speelden snel en alert, foto mark lamers leiden pieter van der vliet Een nipte 17-16 overwinning op DRC Hannover in de Euro Cup-finale heeft DIOK op de goede spoor gezet. Als vol gende week de return in Hannover wordt gewonnen of gelijk eindigt, is de Euro Cup voor de Leidse equipe. Zo ver is het nog niet, want Hannover is een taaie ploeg. De Duitsers waren dan ook niet onder de indruk van het verlies in Leiden. Coach Torsten Schip- pe: „We hebben op beslissende mo menten te veel individuele fouten ge maakt en daar zullen we de komende dagen nog eens goed naar kijken om het team scherp krijgen. Je ziet het. de te leurstelling bij die jongens is groot." Voorzitter Arnold Wittke heeft veel vertrouwen in zijn team: „Wij willen als eerste Duitse club de Euro Cup winnen. We hebben ons goed op dit seizoen voorbereid met een trainingsstage in Zuid-Afrika, waar we twee van de vier wedstrijden hebben gewonnen. Op dit moment voeren we in Duitsland onge slagen de ranglijst aan. Het ritme zit dus in de ploeg en verliezen met een verschil van slechts één punt is niks. We misten onze beste speler Bill Innes, een Britse militair die afgelopen seizoen werd uit geroepen tot beste speler in het Brits le ger. Hij is op dit moment met zijn een heid in Kosovo." DRC Hannover, een van de tien rug byclubs in Hannover, werd afgelopen seizoen kampioen. Met 500 leden en een grote schare jeugdspelers behoort het tot de grotere clubs van Duitsland. Op weg naar de finale werd titelverdediger Haagsche Rugby Club uitgeschakeld. DIOK opende met veel machtsvertoon de wedstrijd en zag Nils Dirkse na vijf minuten vanuit een voorwaartse aanval de bal over de lijn drukken voor 5-0. Dat vlotte begin gaf de Leidse burger moed, maar Hannover gaf zich niet zonder slag of stoot gewonnen. International en fly- half Mark Kuhlmann strooide kwistig met passes en liet zijn troepen oprukken naar de aanvalshelft, waar DIOK alleen met overtredingen het tij kon keren. Pe naltykicks van Ewoud Chaudron en Jens Reinecke leken beide ploegen in even wicht te houden, maar een defensiefout gaf Frank Himmer de gelegenheid om op snelheid door de Leidse verdediging te sprinten. Reinecke benutte de conver sie en bepaalde daarmee de ruststand op 8-10. In het vervolg bleek dat beide defen sies op slot zaten en dus kwam het aan op de specialisten van de penaltykicks. Reinecke en Chaudron schopten om beurten de bal door de palen en Hanno ver bleef aan de goede kant van de sco re. In de allerlaatste minuut kreeg Chaud ron toch nog de kans voor de overwin ning. Hij verzilverde de kick en bracht de stand op 17-16. basketbal joris zandbergen De basketballers van Blitz ble ven in eigen huis ongeslagen. Door een 80-72 overwinning op Springfield nestelde de Voor- schotense ploeg zich in de top van de promotiedivisie. In die klasse ging MSV thuis verras send onderuit tegen Jugglers. BS Leiden redde het net niet in Capelle aan de IJssel. Cady '73 was na verlenging te sterk. De vrouwen van Grasshoppers kwamen in Groningen maar moeizaam tot scoren en verlo ren met 65-48 van Celeritudo. BV Lisse bleef na verlenging met 71-63 overeind tegen Niels Stensen. Blitz had het lang moeilijk met Springfield. De tegenstan der uit Berlicum beschikt niet over veel lengte, maar de ploeg heeft een aantal atletische, goed schietende spelers die in de eerste helft te vaak door de Voorschotense defensie konden lopen. De aanval van Blitz liep beter. Henk-Jan Piket en Bob Vegter waren de voornaamste afmakers, maar ook alle andere Voorschotenaren kwamen tot scoren. Na rust (35-31) kende de thuisploeg een korte ople ving, waardoor het 52-40 werd. Springfield plaatste echter een tussensprint met een 52-50 tus senstand als gevolg. De ploegen bleven even in eikaars buurt, totdat Blitz, met 'playing coach' Sid Bruinsma in het veld („Ik zag problemen die ik zelf kon helpen oplossen"), verdedi gend de zaak op orde kreeg. Pi ket zorgde met belangrijke sco res in de eindfase ervoor dat de punten naar Blitz gingen. Scores Blitz: Piket 20, Vegter 17. MSV ging in Noordwijk onver wacht onderuit tegen Jugglers. De Noordwijkers wonnen kort geleden in de bekercompetitie met meer dan 40 punten ver schil van de Enschedese ploeg, maar zaterdag ging het vanaf het begin mis en was Jugglers met 67-61 de betere. In de bucket ging er weinig dreiging uit van MSV en de verdediging van de Noordwijkers bood de tegenstander te veel ruimte. Slechts door een korte opleving aan het einde van de eerste helft, waarin de thuisploeg vooral via de fast-break scoor de, bleef MSV bij rust aan de goede kant van de score: 38-33. In de tweede helft namen de bezoekers weer het initiatief. MSV-coach Burhan Alibegovic probeerde met wissels en een time-out zijn ploeg weer bij de les te krijgen, maar niets hielp. Het breekpunt in de wedstrijd kwam een minuut voor het ein de, toen de thuisploeg een ons portieve fout ontving en de gas ten via twee vrije worpen en een veldscore optimaal profi teerden. Scores MSV: Bart Koek 28, Van Leeu wen 13. BS Leiden verloor in Capelle aan de IJssel na verlenging met 75-71 van Cady '73. In de bucket, waar de thuisploeg wel makkelijk scoorde, kwam Lei den er niet aan te pas. De Lei denaars scoorden vooral uit de break, of van de perimeter. De ploeg van Ivo Boom probeerde wel scores van binnen te force ren, maar profiteerde onvol doende van de vrije worpen die dat opleverde. Tot een minuut voor rust (42-34) bleven de teams op gelijke hoogte, waar na Cady nog net het eerste gat sloeg. Leiden bleef lang op een klei ne achterstand volgen, tot een zoneverdediging van de Leide naars de thuisploeg in proble men bracht. In de laatste vijf minuten werd het zo van 65-56 nog net 65-65, waarna een ver lenging nodig was. Daarin be gon Leiden goed, maar vier achtereenvolgende aanvalsre- bounds leverden geen score op. Een driepunter van de thuis club brak vervolgens het verzet van Leiden. De junioren van Blitz verloren in Voorschoten van het lager geklasseerde Donar met 78-80. Door de fysieke aanpak van de Groningers verzuimden de jon ge Voorschotenaren als team te opereren en zij lieten het vooral verdedigend afweten. In de slotfase werd een duidelijke fout op Kees Aanhanen niet af gefloten zodat Blitz geen kans kreeg om nog gelijk te maken. De vrouwen van Grasshop pers verloren in Groningen met 65-48 van Celeritudo. Aanval lend- konden de Katwijksen geen vuist maken. Veelzeggend was dat Nike Hartlief, die vlak voor het duel van vakantie was teruggekeerd, de beste speelster aan Katwijkse zijde was. Grass hoppers sloot slechts 26 pro cent van de pogingen raak. Ook liet de ploeg zich in de rebound te vaak aftroeven door de agres sievere Groningsen. Bij de thuisclub viel het schot wel en werden de scores goed ver deeld, met een 34-22 ruststand BS Leiden zoekt trainer/coach inl.: 06-21275797 als logisch gevolg. De Groningsen gingen in tweede helft rustig verder n;zjci het uitbouwen van de von m( sprong, tot een korte oplevi van de bezoeksters ervoor de dat bij 42-35 de spann 3c|-,t. enigszins terug was. Grassh(lvesc pers miste bij die stand tv vrije worpen en na een aari scores van de Groningse roit[ nier Inge te Vaarwerk was 5 56-37 de strijd al gestred^, Omdat Celeritudo het in slotfase wel geloofde, werd Katwijksen een grotere nedgf^ laag bespaard. Scores Grasshoppers: Nieu\venhLn 13. Hartlief 12. Van Duijn 10. 'fem De vrouwen van Lisse hebb eus opnieuw een belager van j lewie afgeschud. Niels Sten Quid dwong de ploeg van Hans i n Vegten wel een verlenging maar was in de extra speel aid )ver eei dat k: kan ontli kansloos: 71-63. „Onze cond rdelij was in de verlenging doorslg gevend", stelde Van Vegten. gasten kenden een flitsei lewie start en zetten Lisse snel opi ind 3-13 achterstand. De thuispl kreeg pas halverwege de eei 5 helft vat op het duel. Direcl de rust verrasten de Utrechi it Lisse andermaal met een ofl sief, dat in een 44-46 ach! al stand voor de thuisclub re teerde. Zelfs een 57-52 vu voor sprong was voor Lisse niet i of o doende om de wedstrijd in Tem reglementaire speeltijd (60- se arl naar zich toe te trekken. No ird v gedwongen deed Van Veg dit keer lange tijd alleen een roep op zijn basisspeelsters, heb gekozen voor het collei gtEic en geleund op de routinie ulr luidde de verklaring van 1 Vegten, die zijn ploeg in dei 'ofdk lenging eindelijk ook van rl'eff vrije-worplijn zag toeslaan. °otst« Scores BV Usse: Van den 1 leuvi VC Hemminga 13, Koolhof 12, Mal injeh Droogh 12, Ellen Droogh 10. ofdk] De 'meisjes junioren van Gr5e hoppers wonnen in Oosterli r> a' nipt van Sharks: 66-65. esse rust (23-33) waren de jo Katwijksen iets beter, in tweede helft profiteerde thuisploeg van het lengteo ^V schot. Onder leiding van D ^'ei Bröring maakte Grasshopj "chtf in de slotfase een achterstnog van negen punten nog twijk Scores Grasshoppers: Bröring t "tdei Jong 16. ör tij( F' De juniores van BV Leiden verloren tegen Vlissingen 75-66. Leiderdorp maakte assei kens een grote achterst j goed, maar verspeelde te kracht om in de slotfase te nen aandringen. 5 Scores BV Leiderdorp: Simsol Brinks 13, Van Boheemen 11. de

Leidsch Dagblad | 1999 | | pagina 20