Ajax kan eindelijk leunen op Machlas -Schots demasqué dreunt na bij PSV De afspraak Sport Wotte heeft weer wat lucht na 4-1 zege op RKC Wouters krijgt probleemgevallen op juiste spoor CHEF WILLEM SPIERDIJK, 071 -5356464, PLV -CHEF JANET VAN DIJK. 071-5356463 EREDIVISIE AMSTERDAM YPE MINKEMA Hoog boven de aarde probeerde hij zijn voeten aan de te houden. Op de terugreis, in het nachtelijke en thousiasme na Hapoel, keek Jan Wouters vooruit. „Den Bosch", zei de coach van Ajax. „Da's nou typisch zo'n wedstrijd...." De trainer kent zijn pappenheimers, de vorderingen, de zwakke punten. Ajax is nog lang niet evenwichtig genoeg. „Twee stappen vooruit, één achter uit", had hij gezegd. Na de 6-1 tegen Den Bosch maakte zijn ploeg een reuzensprong: naar plaats één in de eredi visie. Hij wist dat benen en geest twee dagen later nog zouden protesteren. Maar het resultaat was toch weer een bekend beeld: wisselvalligheid. Neem het scoreverloop: de doelpun ten vielen twee aan twee. Ajax kende goede, maar ook zwakke fasen. Maar Den Bosch kreeg tot de laatste minuten nog de mooiste kansen. Henk Vos, Chaly Jones, ze misten. De sco re was toen nog 4 -1 Ajax kan inmiddels een rede lijke prestatie neerzetten als al les klopt. Gisteravond was weer één van die dagen dat er een in grediënt miste uit het winnende recept. Eén moment in de eer ste helft zette Ajax mooi neer. Richard Witschge had de bal op inzet ontfutseld aan Arnold Scholten. De middenvelder keek uit naar het vervolg. Wam- berto? Stond stil. Machlas? Zwaar in de dekking. Knopper, Laudrup? Niemand gaf ant woord. De aanval liep dood. Den Bosch deed heel veel met de bal. Over het hele veld kreeg de ploeg veel ruimte. Het te gendoelpunt moet Ajax toch bekend zijn voorgekomen. Duel aan de flank verloren - Nieu- wenburg tegen Hobbelen - een voorzet die tussen doelman en verdediging doorschiet, en de speler - Michels liep weg bij Chivu - die ongehinderd van de andere kant kan binnenschie ten. Dat was 2-1. Ajax kan nu een beetje leu nen op Nikos Machlas. De Griek schoot gisteravond, drie keer raak. Na een moeizaam Wouters moest tóch even zijn gram halen, na de 6-1. Hij was even langs het tv-toestel met te letekst gelopen. Ajax bovenaan, dat was meer dan een seizoen en: toen Ajax in het sei zoen '97-'98 als kampioen fi nishte. Het had de coach een 'fijn' gevoel gegeven. „Zeker na de kritiek dat het allemaal niet veel voorstelde. Ik zou zeggen: kijk ook even naar de stand." Die natuurlijk nog wel een klei ne vertekening geeft. PSV heeft altijd minder verliespunten dan Ajax. Het was net zo verte lt kenend als de uitslag. De Am sterdammers waren niet zo goed als de score wil zeggen en Den Bosch helemaal niet zo slecht. Trainer Martin Koopman ging bijna blij naar huis terug. Hij sprak van een sterk collec- lief en veel kansen. Het opgeto gen verhaal van de verliezer was redelijk steekhoudend. Be ier dan een week geleden, toen koopman nog dacht dat PSV met offensief spel aangepakt ion worden. Het werd 0-7. In ,j de volgende topper was die ge- ia droomde heldenrol ingeruild oor een andere strijdwijze: één die de bescheiden ploeg beter ïst. De vrees van Wouters was et alleen maar ingegeven ioor de komende tegenstander n de wisselvalligheid van zijn M iloeg. Hij zag zijn spelers, na en nacht zonder slaap, ver- noeid uit het vliegtuig rollen. Cambuur Leeuwarden - De Graafschap 1-0 (1-0). 22. Schartenburg 1-0 Scheidsrechter: De Graal Toeschou wen: 8.000 Rode kaart: 19. Olyslager. 19 Vreman (De Graafschap) Gele kaart: Abma, Sc harren burg, De Waard (Cambuur), Meerdink, Viscaal (De Graafschap). Fortuna Sittard - Sparta 3-2 (2-2). 16. Kiekens 1-0, 32. Elkhattabi 1-1,33 Elkhattab. 1-2, 38 Hamming 2-2, 64 Volmer 3-2 Scheidsrechter: Bossen Toeschouwers 8000. Gele kaart: Usta (Sparta). Gerritsen, Krijgsman (Fortuna Sittard) Willem II MW 1-0 (0-0) 76. Sanou 1-0. Scheidsrech ter: Van Huiten Toeschouwers. 14 000 Gele kaart: Ca- ers(MW),Ceesay (Willem II). PSV FC Twente 2-2 (1-0). 30 Van Nistelrooy 1-0. 69 Kolkka 2-0,87. Booth 2-1,88. Booth 2-2 Scheidsrech ter: Luinge Toeschouwers: 28.500 Gele kaart: Ten Hag, Hulshoff, Heubach, Vennegoor ol Hesselink (FC Twente). FC Utrecht - RKC Waalwijk 4-1 (2-0). 23 Van der Gaag 1-0, 38 John de Jong 2-0. 72 Zwaanswi|k 3-0. 78 John de Jong 4-0 (strafschop). 84 Lanckohr 4-1 Scheidsrechter Oskam Toeschouwers: 13 800 Gele kaart Lucius, Bosschaart (FC Utrecht), Van Wanrooy. Schops, Van der Leegte, Heesakkers (RKC) Roda JC - Vitesse 0-1 (0-0). 79. Van Hooi|donk 0-1. Scheidsrechter: Temmink. Toeschouwers: 7500. Gele kaart Amoah (Vitesse) Feyenoord - NEC 2-1 (1-0). 45. Konterman 1-0, 63 Renlurm 1-1, 65 Bosvelt 2-1 Scheidsrechter-, We gereel Toeschouwers: 29 500 Gele kaart: Bosvelt (Feyenoord), Schuit* (NEC) Ajai - FC Den Bosch 6-1 (2-1). 29 Machlas 1-0. 31. Laudrup 2-0, 33. Michels 2-1. 49. Machlas 3-1, 58 Knopper 4 1,87 Machlas (strafschop) 5-190 Witsch ge 6-1 Scheidsrechter: Van Egmond. Toeschouwers: 41500 Gele kaart: Uneken, Willems, Aerts (Den Topscorers: 1. Van Nistelrooy (PSV) 16, 2 Van Hooi donk (Vitesse) 11,3 Laudrup (Ajax), Knopper (Ajax) 9. 5. Nilis (PSV) 8, 6. Bom bar da (Willem II), Van Galen (AZ). Machlas (Ajax) 7. 9 Hamming (Fortuna), Venneg oor of Hesselink (Twente). Sanou (Willem II), Bosman (AZ). Bruggink (PSV), Hoogendorp (RKC) 5 Programma, woensdag: Heerenveen - De Graafschap, RKC - NEC, FC Twente Sparta. Vrijdag: Ajax Roda JC Zaterdag: FC Den Bosch Cambuur Zondag: MW - For tuna S., Vitesse - FC Utrecht, AZ - PSV Ajax 10 8 2 0 26 37- 14 PSV 9 8 1 0 25 42- 8 10 7 1 2 22 21- 19 3 19 16- 12 3 19 16- 12 2 18 18- 8 2 18 18 14 1 17 14- 9 4 16 19- 16 5 15 13- 15 4 14 14- 19 7 9 16- 26 5 7 9-13 RodaJC Feyenoord 10 6 1 10 5 3 10 2 1 7 10 1 2 7 7 12- 20 13- 28 7 22 11- 31 12- 22 EERSTE DIVISIE Nikos Machlas duelleert met Fred van der Hoorn. De Ajax-aanvaller bracht met drie doelpunten tegen Den Bosch zijn seizoentotaal op zeven. «ËiSSl begin lijkt de Griek voorzichtig de routine van zijn vak weer op te pakken. Dat wil zeggen: het aantal missers wordt minder, het aantal treffers neemt toe. Gisteravond maakte Machlas twee belangrijke doelpunten: de eerste en de derde, van 1-0 naar 3-1. Later kwam daar nog een strafschop bij. Niet alleen Machlas maakt het verschil. Er was gisteravond ook weer Richard Witschge. Te genwoordig een speler waar het elftal - een beetje - op kan te rugvallen. Met een hakje en een bal achter het standbeen langs viel hij weer op. Witschge laat volgens zijn trainer nog steeds leuke dingen zien. Maar nu zijn ze 'functioneel'. Richard Wit schge, die ook nog scoorde uit een mooie vrije trap, werkt zich tegenwoordig flink in het zweet, ook voor anderen. Wouters lijkt beide pro bleemgevallen op het juiste spoor te hebben gekregen. Dat moet de trainer meer zeggen en meer voldoening geven dan die ene mooie, maar vluchtige blik op teletekst. Ajax: Grim, Nieuwenburg, Verlaat (66. Kanu), Winter en Chivu; O'Brien. Knopper en Witschge, Laudrup, Macnlas en Wamberto (46. Arveladze) FC Den Bosch: Aerts; Liefden, Van der Hoom, Uneken en Willems; Michels (74. Ribeiro), Scholten. Deckers en Hobbelen; Vos (59. Van der Laan) en Jones (88. Verhagen). Emmen - Heracles 3-1 (0-1). 43, Te Braak 0-1, 64 Kocks 1-1, 72 Koswal 2-1, 90 Hofstede 3-1 Scheids rechter Van der Pas Toeschouwers 5120 Gele kaart Grummel (Emmen). Van de Mi|e, Leunnk (Heracles) Volendam - TOP Oss 2-0 (2-0). 24 Rose 10. 39 Van Ommeren 2 0 Scheidsrechter Westerink Toeschou wers 2049 Gele kaart M Eveleens (TOP) Haarlem - WV 4-1 (3-1). 2 Naciri 1-0, 34 Oosterhuis 2-0,41Oosterhuis 3-0,45. Graef 3-1 (strafschop). 75 Naciri 4-1 Scheidsrechter Slot Toeschouwers 1978, Gele kaart: Verzijlberg, Baas, Derveld (Haarlem), Mar tens (WV) RBC - FC Zwolle 2-3 (1-2). 7 Slot 0-1.15 Kooistra 11. 26 Tuhuteru 1-2, 53 Van Steeg 1-3,73. Lammers 2-3 Scheidsrechter Van Di|k Toeschouwers 4000 Gele kaait Kooistra (RBC). Van der Haar. Van Steeg (Zwolle) Excelsior - Veendam 2-2 (0-0). 65 Connolly 1-0, 72 Henar 1-1, 74. Adams 1-2.83 Pinas 2-2. Scheidsrech- I Toe: S: 1435. UTRECHT ANP De lucht rond FC Utrecht-trainer Mark Wotte is iets opgeklaard. Met een duidelijke overwinning van 4-1 Ht|op RKC Waalwijk poetsten coach en ploeg hun imago enigszins op. „De grootste overwinning van het seizoen of niet, het blijft een momentopna me", gaf Wotte zelf toe. Na vier ne derlagen op rij was er een crisis in Utrecht. Wotte was na de wedstrijd zichtbaar opgelucht. De thuisclub kreeg de helpende hand van de tegenstander. De Waal- wijkers speelden verdedigend slap. In de eerste helft leverde dit de thuis club twee doelpunten op. Van der Gaag en De Jong profiteerden van de chaos in de Brabantse verdediging. RKC zette na de rust even aan, maar na een kwartiertje denderde Utrecht weer door. Twintig minuten voor tijd scoorde Zwaanswijk met een gelukje IDHOVEN ALBERT GEESING 3-0, waarna De Jong tien minuten la ter nog vanaf de stip scoorde. Voor RKC deed Lanckohr wat terug. Roda JC - Vitesse 0-1 Bij Roda - Vitesse zorgde Van Hooij- donk gistermiddag voor één van de spaarzame hoogtepuntjes. Hij deed dat door een minuut of den voor tijd een vrije trap prachtig in de boven hoek te draaien. Daardoor wonnen de Arnhemmers de subtopper in het Limburgse land. Roda had lange tijd het betere van het spel, vond trainer Vergoossen. „Ik had er beslist niet meer op gere kend dat we nog zouden verliezen." „Misschien hebben we ook wel ge scoord", vervolgde de Roda-trainer, doelend op een situatie voor het Vi- tesse-doel na ruim een uur spel. La- wal schoot in en het was niet geheel duidelijk of de bal op of achter de lijn lag voordat Stefanovic opruimde. Willem U - MW 1-0 Invallen en scoren, het wordt langza merhand de specialiteit van Ousma- ne 'Papa' Sanou. De 21-jarige spits hielp Willem II eerder aan drie pun ten in Heerenveen, voerde zijn kunstje op tegen AZ, Bordeaux en Ajax en besliste zaterdag een kwartier voor tijd het duel met MW (1-0). Daar waren 75 voor de Tilburgers moeizame minuten aan voorafge gaan. „We zijn'niet in vorm en staan toch derde", constateerde Co Adri- aanse na de derde competitiezege op rij. Cambuur-Graafschap 1-0 Cambuur kon zaterdag tegen De Graafschap eindelijk een feestje vie ren. Na negen speelronden haaide de ploeg van Gert Kruys de eerste zege binnen door een doelpunt van Scharrenburg: 1-0. Het duel was niet grimmig. Toch trok scheidsrechter De Graaf twee keer een rode kaart voor een De Graafschapspeler. Na negentien mi nuten ging Olyslager in de fout. De doelman nam buiten het strafschop gebied een lob van de doorgebroken Van der Heide op de vuisten. Olysla ger moest het veld ruimen en Besse- link nam zijn plek in het doel in. De spelhervatting, een vrije trap van Scharrenburg, viel voor De Graaf schap verkeerd. De bal verdween in de linkerhoek van het doel. In de tweede helft kreeg ook Vreman de rode kaart. De aanvoerder van De Graafschap haalde de doorgebroken Nelisse onderuit. Fortuna S- Sparta 3-2 Fortuna Sittard heeft met een zwaar bevochten overwinning op Sparta af scheid genomen van De Baandert. De Limburgers danken het 35 jaar oude stadion af voor nieuwbouw el ders in Sittard. Fortuna verdiende de overwinning niet. De Rotterdammers misten in de tweede helft echter het geluk om de 3-2 van verdediger Vol mer (64ste minuut) weg te werken. In de eerste helft startte Fortuna voortvarend. In de zestiende minuut kwamen de Limburgers verdiend op voorsprong. Verdediger Kiekens kop te een hoekschop van Heering bin nen. Elkhattabi benutte in de 32ste minuut de eerste grote kans voor de Rotterdammers. Hij liet doelman Van Zwam met een schuiver kans loos: 1-1. Nog geen minuut later bracht de Marokkaan Sparta zelfs op voorsprong. Hij passeerde met een prachtige schijnbeweging Roest in het strafschopgebied en schoot ver volgens de 1-2 binnen. Toch kwam Fortuna vlak voor rust nog gelijk via Hamming. Enkele Rot terdammers grepen niet in omdat ze dachten aan buitenspel. Na de rust begon Sparta sterk, maar het was Fortuna dat onverdiend op 3-2 kwam door Volmer. De vrije verdediger kon inschieten doordat Sparta verzuimde de bal uit het strafschopgebied te Go Ahead Eagles - NAC 2-3 (1-1). 5. Arveladze 0-1, 22. Buitenhuis 1-1, 47. Salmon 1-2, 59. Stewart 1-3, 77. Kooijman 2-3 Scheidsrechter Sterk Toeschouwers 4816 Gele kaart Langenberg, Buitenhuis (Go Ahead) FC Groningen Telstar 5-0 (2-0). 28 Visser 10. 42 Drent 2-0, 51 Hugo 3-0. 72 Hugo 4-0. 78 Johansson Gate l.Stuy. Mendes. Aerts (Telstar) sT'vTn^wVt LI, 85njahnk 2-1. 90 B e (NAC). Mtiliga (Excelsior), Salmon if (WV), Hugo i. Slot (FC Zwolle). Hofstede (Emmen). Zuurman (Eindhoven), Tuhuteru (FC d: Helmond Sport AD0 Den Haag 24 30- 16 1 23 29- 10 3 21 27- 15 3 17 16- 12 16 - 20 Volendam GA Eagles Telstar 10 3 5 2 10 3 2 5 10 2 1 7 14 23 19 14 17- 16 14 15- 15 14 13- 14 14 15- 18 13 10- 13 13 17- 16 12 14- 15 12 14- 20 11 15- 16 7 7- 20 10- 19 10 1 2 7 5 6- 1 tel lichaamstaal van Ernest Fa- zei meer dan duizend aki oorden. Je zag de verdediger ui PSV zaterdagavond hardop fnken na de sensationele ont val 'oping tegen FC Twente, dat de laatste vier minuten een esjhterstand van 2-0 (Van Ni- ?tn elrooy, Kolkka) ongedaan trij aakte. Zouden de twee tref- rs van de Schot(!) Scott Booth ik zijn gevallen met Ronald aterreus tussen de palen? An- I ifrs gezegd: is Ivica Kralj wel de I pkeeper die zijn trainer Eric IJ trets in hem ziet? De lange (1.97 meter) Joego- II laf is een lijnkeeper pur sang. et sterke reflexen. Dat bewees j drie dagen eerder tijdens het iropese duel in Glasgow tegen Rangers. Maar of hij beter is tfa|n Ronald Waterreus? In Ibrox k ging Kralj twee keer op- itig in de fout, bij de eerste de derde treffer. Tegen FC fente ging hij niet vrijuit bij 2-1 van Scott Booth, die an- rhalve minuut later met zijn eede treffer de solotocht van 01 verrassend onderbrak en .e koploper van de eredivisie P t eerste puntenverlies be- P10 rgde. 'e' De soap rond de twee kee- °l rs PSV heeft iets onwaar- htigs, een topclub onwaardig, 'voorspraak van Gerets pluk- 1 PSV de 26-jarige doelman ïhet Joegoslavische elftal de- zomer weg bij Partizan Bel- ido, met de toezegging dat in Eindhoven de eerste viool u spelen. Want Waterreus, zo V s Gerets door voorzitter Van II r aij verzekerd, zou verkocht e 'fden, hoe dan ook. Daar 'e cht de eigenzinnige Limbur- P i iets anders over. Hij gooide kont tegen de krib toen PSV wal 6 Ruud van Nistelrooy probeert met een omhaal te scoren. De PSV'er bleef tegen FC Twente steken op één treffer. foto gpd kwam aanzetten met het Spaanse Salamanca en bleef zitten waar hij zat: in Eindho ven. Na zes foutloze wedstrijden in de eredivisie en vijf in de Champions League, inclusief de voorronde tegen Zimbru, moest Waterreus half oktober zijn plaats afstaan aan Kralj. Die liep in de voorbereiding een knieblessure op en maakte pas tegen RKC zijn debuut bij PSV. Waterreus verhuisde van het veld naar de tribune en reisde vorige week op eigen gelegen heid naar Glhsgow, omdat vol gens afspraak Patrick Lodewijks de tweede keeper is. Voor Wa terreus derhalve geen clubkos tuum en geen plaats in de spe lersbus. Bizar maar waar. Maar hoeveel fouten mag Kralj nog maken voor de wreker uit Limburg terugkeert tussen de palen? In de perskamer rust er een absoluut taboe op het meest delicate onderwerp van deze voetbaljaargang bij PSV. Ook de spelers zwijgen in alle talen, alleen de lichaamstaal zegt genoeg. „Natuurlijk", geeft een van de spelers schoorvoe tend toe, „ritselt het in de groep." En wordt er druk ge speculeerd (en gehoopt) op de terugkeer van Waterreus. Dilemma nummer twee voor Gerets is Arnold Bruggink. Toen bij wijze van spreken nog nie mand had gehoord van Mark van Bommel of Ruud van Ni stelrooy, maakte de Tukker al zijn debuut in de eredivisie, bij FC Twente. Hij was toen net zestien. Zes jaar later en bezig aan z'n derde seizoen bij PSV is de aanvoerder van Jong Oranje voor Gerets de ideale twaalfde man. Hij heeft er echter genoeg van alleen de laatste vijf minuten te mogen opdraven, zoals ook za terdagavond tegen z'n oude club. Zwaar teleurgesteld en ge frustreerd als hij was, weigerde Bruggink uit het spelershome te komen. „Ik was heel emotio neel", geeft hij een dag later toe, „ik was bang dat ik dingen zou zeggen waar ik de volgende morgen spijt van zou krijgen." Bruggink kreeg aan het begin van dit seizoen rugnummer 9 en dacht na het verloren jaar onder Robson aan spelen toe te komen. Niet dus. „Ik heb het nu heel moeilijk, ik heb het wel een beetje gehad", geeft hij toe. „Hoe het verder moet? Dat is voor mij een beetje onduidelijk, maar er moet wel iets verande ren. Ik vind PSV een prachtige club, maar het spookt me steeds vaker door het hoofd of het wel verstandig is zo door te gaan. Daar moet je niet blind voor zijn." Gistermorgen ging hij in con claaf met Gerets. De trainer toonde begrip, maar of Brug gink er veel mee opschiet? „Ik moet concurreren tegen namen en reputaties", doelt hij op Nilis en Van Nistelrooy. „Voor een plaats aan de zijkanten vindt de trainer mij te aanvallend inge steld en voor een rol achter de spitsen kiest hij met Van Bom mel en Vogel voor twee meer defensief ingestelde spelers." Kortom: is er bij PSV nog wel toekomst voor hem? Bruggink: „In de winterstop heb ik een gesprek, dat is al in de zomer afgesproken. Ik weet voor me zelf wat ik wil. Als Nilis stopt of weggaat, wil ik de absolute toe zegging dat Bruggink de eerste man is, wie PSV ook koopt. Ik ga niet nog een jaar hetzelfde doen." Eric Gerets heeft er sinds za terdagavond weer een pro bleem bij. PSV: Kralj; Wielaert. Addo. Faber en Heintze; Rommedahl (70. Stinga), Van Bommel, Vogel (75. Van der Doelen) en Kolkka; Van Nistelrooy en Nilis (86. Bruggink). FC Twente: Boschker; Hulshoff. Gru- jic, Kamebeek en Heubach (54. Peire- mans). De Witte (69. Hoekstra), Van der Laan, Ten Hag en Ter Avest (62. Van de Meyde); Booth en Vennegoor of Hesselink. Naar aanleiding van Nederland - België (5-5) had ik beloofd u op een dag voetbaluitslagen voor te schotelen die zijn weerga niet kennen. Die dag is vandaag. Ik heb deze zomer tegen geringe kosten de hand gelegd op een paar droomuitslagen. We behan delen dus vandaag gekke uitslagen. Wat is een gekke uitslag? De spelregels (laartoe bepaal ik. De van kracht zijnde regels laten zich het best uitleggen aan de hand van voorbeelden uit de praktijk van alle dag. Cambuur - Ajax 4- 1, vorig seizoen, is een gekkere uitslag dan Cambuur - Ajax 0-3, dit seizoen. Ik ga u niet vertellen waarom dit zo is, ik houd van snelle leerlingen. Nog een voorbeeld. Ajax versloeg in 1979 Red Boys in Amsterdam met 14-0 (UEFA Cup), maar kwam uit niet verder dan 0-0. Vraag: Welke uitslag is gekker? Antwoord: In re latie tot elkaar zijn beide uitslagen even gek. Wij (gezin, twee kinderen) brachten deze zomer onze vakantie door in Italië. Omdat je op de hoogte wilt blijven van het rollen der bal en omdat je dat in Italië enige status bezorgt, koop je elke dag La Gazzet- ta dello Sport. Op Giovedi 12 ago- sto (een donderdag in augustus) viel mijn oog op een artikel over de ontknoping van de voet balcompetitie in Paraguay. Maar om erin te ko men eerst een paar andere uitslagen, waarvan je zegt: Oeioei. Ajax - Feyenoord 8-2, 1983. Eerste klassieker met Cruijffals Feyenoorder. Amsterdam lachte Johan uit, maar wie het laatst lacht.... Feyen oord werd toch kampioen. Feyenoord - Ajax 9-4, 1964. Ajcix-keeper Bertus Hoogerman droeg die dag contactlenzen. Die van zijn vrouw. De Graafschap - Feyenoord 5-7,1973. Volgens de kranten van toen een korfbal uitslag. Onjuist. Dit zijn tenniscijfers. PSV - Wageningen 1-6, 1977. PSV werd kampi oen en won de UEFA Cup, maar werd door een eerstedivisieclub uit het KNVB-bekertoernooi gesmeten. Vier goals van Jan Menting. Ajax - Vitesse 12-1, 1972. De hoogste eredivisie uitslag aller tijden. Keeper van Vitesse was des tijds Gert Bals (ex-Ajax). Maar deze schande bleef hem bespaard. Tweede keus Dick Beukhof stond opgesteld. Hoofddorp 11 - Velsen 14 0-17, vorig seizoen. Ik maakte vier goals maar verzweeg bij thuis komst dat Hoofddorp met negen spelers (en niet zulke goede, trouwens) de strijd aanging. De eerste paar goals ging het nog wel, maar na een doelpuntje of wat was de lol eraf. We begonnen ons te schamen als we scoorden. Goed, zijn we warmgedraaid? Dan nu terug naar Paraguay. De (semiprof-)competitie in het district Acahey (een soort eerstedivisie, vergis u niet!). Drie clubs gaan de laatste speeldag in met even veel punten en kunnen nog kampi oen worden: Club 24 Junio, Club 30 Abril en Oriental. Het doelsaldo is in het voordeel van Club 24 Junio (+34). Club 30 Abril +21) en Oriental (+19) hebben daarnaast nog een handicap. Ter wijl Club 24 Junio het al gedegra deerde Racing Club Boqueron ont moet, spelen de twee naaste bela gers op de slotdag tegen elkaar. Rond het stadion van Club 24 Junio is het de hele dag al feest en de stemming wordt er alleen maar be ter op als blijkt dat het elftal uit Bo queron het kampioensfeest niet wil verstoren. De Boqueronners bieden weinig tegenstand. Erg weinig. Club 24 Junio - RC Boqueron 35-0. Vijf-en-dertig nul! Is niet genoeg. Club 30 Abril en Oriental hebben afgesproken elkaar serieus te bestrijden tot en met de eerste goal. Valt al na één minuut en twaalf seconden. De afspraak is dat het elftal dat het eerste scoort vanaf dan alle medewerking krijgt de score op te vijzelen. De Oriental-spelers houden woord en de keeper maakt die dag nog regelmatig de trieste gang naar het net. Club 30 Abril - Oriental 73-0. Club 30 Abril kampioen! Of de kampioenen op enig moment schaamte hebben gevoeld na weel een doelpunt, vermeldde La Gazzetta helaas niet. Frank Snoeks is verslaggever van Studio Sport

Leidsch Dagblad | 1999 | | pagina 19