Barcelona herovert koppositie s fI Bronzen medail mannenjudoka Baancoach Pieters heeft nog heel veel werk te doen Sport Handbalsters trekken sombere conclusies na Holland-toernooi MAANDAG 25 OKTOBER 1999 Bordeaux nadert kop bordeaux Girondins Bordeaux komt steeds beter op dreef. Na een matige start is de ploeg in de Franse competitie hard op weg naar de koppositie. Zaterdagavond won de titelhouder thuis van Olvmpique Marseille: 2-1. Bordeaux steeg daardoor naar de derde plaats. Lilian Laslandes was de grote man bij Bor deaux met twee treffers. Anderlecht aan de leiding brussel» Anderlecht heeft gisteren de kop genomen in de Belgi sche competitie. De ploeg won thuis met 4-0 van Geel en zag zaterdag al Lierse twee punten verspelen tegen Charleroi (1-1). Snoeckx gaf Lierse de leiding maar Kaklamanos redde het ge lijkspel voor Charleroi. Beide clubs hebben 23 punten, maar Anderlecht heeft een wedstrijd minder gespeeld. Zetterberg gaf Anderlecht de leiding uit een strafschop. Radzinski (twee keer) en Koller maakten de overige doelpunten. Gent kwam door een zege van 4-2 op Sint Truiden dichterbij. De ploeg heeft na tien duels twee punten achterstand op An derlecht. Genk is na de zege van 1-0 op Club Brugge vierde met 19 punten. N'Sumbu maalcte de.kostbare treffer. Mechelen (vijf de) ging Germinal Beerschot voorbij door het onderlinge duel met 2-0 te winnen. Ribus scoorde twee keer. Westerlo en Loke ren hielden elkaar in evenwicht (3-3), Standard Luik wees Lom mei terug met 4-1. Borussia Dortmund verliest ruswijk Borussia Dortmund beleefde gisteren een slechte ge nerale voor het Championsleague-duel van woensdag tegen Feyenoord. Vijf dagen na de 0-3 thuisnederlaag tegen Rosen borg verloor de koploper van Duitsland met 1-3 van Bremen. Het verschil met achtervolgers HSV en Leverkusen, die niet ver der kwamen dan doelpuntloze gelijke spelen, is inmiddels ge slonken tot één punt. Bayern München klom door een 2-0- overwinning bij Kaiserslautem naar de vierde plaats. Kwalificatieduels WK op zelfde dag Barcelona FIFA-president Joseph Blatter heeft aangekondigd dat na het EK in 2000 wereldwijd alle nationale teams de wed strijden in de voorrondes van het wereldbekertoernooi in 2002 volgens een uniforme kalender gaan spelen. „Dat betekent dat alle kwalificatiewedstrijden op dezelfde dag zullen worden ge speeldaldus Blatter. De FIFA stond de afgelopen tijd onder zware druk van de internationale voetbalorganisaties om het wedstrijdschema voor de WK-kwalificaties af te stemmen op dat van de Europese landen. Timman na verlies gedeeld eerste hooceveenJan Timman heeft de VAM-vierkamp in Hoogeveen niet positief kunnen afsluiten. De Amsterdamse grootmeester verloor zijn partij in de zesde en laatste ronde met wit van de butant Sadvakasov uit Kazachstan. Door dit verlies verspeelde Timman de ongedeelde eerste plaats in de eindstand. Hij moest nu de eer delen met de Hongaarse Judit Polgar, die remiseerde met de Russische oud-wereldkampioen Anatoli Karpov. Tim- man en Polgar verzamelden beiden 3 1/2 punten uit zes partij en. Karpov werd derde met een half punt minder, Sadvakasov werd vierde met 2 punten. Tops tweede in derby Monterrey monterrey Jan Tops is tijdens het internationale concours hip- pique van Monterrey tweede geworden in de zware derby. Op het terrein van zijn Mexicaanse vriend Alfonso Romo moest de ruiter uit Valkenswaard alleen de Amerikaanse amazone Beezie Patton-Madden laten voorgaan. Tops bleef met zijn paard Bel- sedene d'Amaury over het uitgestrekte parkoers foutloos in 121,13 seconden. Dat was beduidend trager dan de winnares, die met Cloud Nine 112,46 seconden nodig had. De Mexicaan Sergio Nieto was met El Compadre de derde deelnemer, die zonder fouten bleef. Hij was iets langzamer dan Tops. Tweede wereldtitel 'Prince' Ahmed Detroit» De Britse bokser 'Prince' Naseem Ahmed heeft vrijdag avond in Detroit de wereldtitel bij de vedergewichten van de boksbond WBC veroverd. Hij versloeg de titelhouder, de Mexi caan Cesar Soto, na twaalf ronden op punten. Ahmed was al in het bezit van de WBO-gordel. Hij won al zijn 33 partijen, waar van 29 voortijdig. Jaspers wint Grand Prix-toernooi HEESwuK-pintherDick Jaspers heeft zaterdag het Grand Prix- toernooi driebanden in Heeswijk-Dinther gewonnen. In de fi nale was hij in 28 beurten te sterk voor Ad Koorevaar: 50-33. Jaspers kwam in dit toernooi geen moment in moeilijkheden. Hij rekende in de kwartfinales in 24 beurten af met Louis Haver- mans (50-23). In de halve finales versloeg de Brabander John Tijssens met 50-36 in 30 beurten. schiedam gpd Aan het Holland-toernooi kan bondscoach Bert Bouwer on mogelijk een positief gevoel hebben overgehouden. In Schiedam speelden zijn hand- balsters te vaak als een ongeor ganiseerde ploeg, waaruit Bou wer een paar verontrustende conclusies trok. „Sommige meiden zijn geen toernooi- speelsters en op een aantal po sities zitten wij aan onze top." Een goede maand voor het WK in Noorwegen moeten die constateringen Bouwer toch enige zorgen baren. De ge noemde tekortkomingen zijn van een dusdanig ernstige aard, dat zelfs Bouwer zich afvraagt of daar nog iets aan gedaan kan worden. Nederland trof in Schiedam niet de minste ploegen, maar CHEF WILLEM SPIERDIJK, 071-5356464, PLV -CHEF JANET VAN DIJK, 071-5J; Arsenal langs Chelsea dankzij hattrick Kanu barcelona anp Barcelona heeft zich na de 3-3 van een week eerder bij Numancia niet weer laten verrassen. Zaterdag won het zogenaamde Dream Team II simpel met 4-0 van Athletic de Bilbao. Cocu, Rivaldo, Figo en Kluiverts rivaal Dani scoorden. De ploeg van Van Gaal staat met twintig pun ten, één meer dan Rayo Vallecano, weer aan kop. pen met winst in Liverpool op Everton. Het werd één punt door een gelijkspel: 4-4. De thuisclub maakte in de laatste minuut gelijk door Weir. Voor Leeds maakte Bridges twee doelpunten. Sunderland verzuimde de koppositie te pakken door gis teren bij West Ham gelijk te spelen: 1-1. Sunderland zag Bould met rood in de 19de mi nuut naar de kleedkamer ver dwijnen, nam vijf minuten later toch de leiding door Phillips maar verloor de winst in de voorlaatste minuut door Sin clair. Manchester United zakte naar de derde plaats door een verrassende 3-1 nederlaag bij Tottenham Hotspur. De Red Devils kwamen nog wel op 1-0 door Giggs, maar Iversen maak te de gelijkmaker en nog voor de rust schoot Scholes in eigen doel. Carr besliste vervolgens het spectaculaire duel op White Hart Lane in Londen. Vallecano ging een dag later op eigen veld met 1-3 ten onder te gen Betis Sevilla. De ploeg ein digde het duel met negen man na rode kaarten voor de verde digers Hernandez en Alcazar. Alfonso scoorde twee keer voor Betis. Deportivo la Coruna, de nummer drie, verloor met 2-0 bij Valencia, over twee weken de tegenstander van PSV in de Champions League. Deportivo bleef op vijftien punten staan. Bij Barcelona stond opnieuw de jonge Arnaud in het doel in plaats van Hesp. Kluivert, Bogarde (beiden geschorst) en Frank de Boer (blessure) zaten op de tribune tussen 85.000 an deren. In de 36ste minuut zag verdediger Larrazabal van Bil bao rood. Twee minuten later opende Cocu de score in bui tenspelpositie. Na een uur mik te Rivaldo raak (2-0). Kort daar na maakte Zenden zijn op wachting voor Rivaldo. Figo (strafschop in de 77ste minuut) en Dani in de slotminuut be paalden de eindstand op 4-0. Real Madrid blijft aanmodde ren. Dit keer kwam de club bij laagvlieger Sevilla niet verder dan 1-1. De thuisclub kwam op voorsprong via een vrije trap van Tsartas. Raul redde negen minuten voor tijd een punt voor de Koninklijke uit een voorzet van Clarence Seedorf. Het was de zevende achtereen volgende competitiewedstrijd voor Real zonder overwinning. Engeland De Londense derby Chelsea - Arsenal op Stamford Bridge werd beslist door Nwankwo Ka nu. Arsenal stond met 2-0 ach ter toen de Nigeriaan met zijn 'happy feet' in het laatste kwar tier ondubbelzinnig toesloeg. Met een puntgave hattrick schoot de Nigeriaanse oud-Aja- cied zijn ploeg naar de tweede plaats in het Premiership. Bij zijn tweede doelpunt kreeg hij de pass van O vermars. De laat ste van Kanu was van zeldzame schoonheid. Aan de zijkant van het strafschopgebied passeerde hij doelman Ed de Goey en schoot vervolgens uit een mini male hoek in de verste kruising. Chelsea kwam op 2-0 via To re Andre Flo en Dan Petrescu. Het was dit seizoen voor het eerst dat Chelsea thuis doel punten tegen kreeg. In negen duels was doelman Ed de Goey nog maar vier keer gepasseerd. Arsenal speelde zonder Berg kamp. Hij kreeg rust van coach Wenger. Lijstaanvoerder Leeds United kon gisteren drie punten uitlo- Italië De wedstrijd tussen Inter en AC Milan was weer een ouderwetse derby. Beladen, grimmig, sme rige overtredingen en slecht, verdedigend voetbal, zoals haast elke wedstrijd tussen bei de clubs verloopt. Dit keer ging de winst in een van 's werelds meest kleurrijke derby's naar Milan. De landskampioen won met 2-1, dankzij een goal van George Weah in de slotfase. Ronaldo opende in de 21e minuut de score uit een straf schop en kreeg daarna de rode kaart. Nog meer spelers hadden rood moeten zien, gezien de aard van de overtredingen. Diep in de tweede helft kreeg Milan-verdediger Ayala ook rood. Milan stond al op 1-1 toen, dankzij de topscorer Sjevtsjen- ko. De superman kwam afgelo pen zomer vol verwachtingen over van Dynamo Kiev. In Mi laan hield men er rekening mee dat hij tijd nodig had te assimi leren in de Italiaanse cultuur. Inmiddels loopt hij een op een, zeven goals in zeven duels. Hij kwam in de 67ste minuut in het veld voor de Duitser Bierhoff. Koploper Lazio Roma won thuis van Lecce (4-2) en staat nu drie punten voor op Juven- tus dat op een gelijkspel bleef steken bij Bari: 1-1. AC Milan staat derde met een punt min der. Trapattoni Het bestuur van Fiorentina heeft gisteren geweigerd het ontslag van trainer Giovanni Trapattoni te accepteren. Na de Gent - Sint Truiden 4-2, Charleroi Lierse 1-1, Mechelen - GB Antwer; Standard - Lommei 4-1, Westerlo keren 3-3, Anderlecht - Verbroeder Geel 4-0, Moeskroen - Beveren3-( Genk - Brugge 1-0, Harelbeke - fo 1. Stand aan kop: Anderlecht 9-23 Mechelen Lierse 10-23 Antwerp Gent 10-21 Brugge Genk 10-19 Westerlo duit* Ulm - Unterhaching 1-0, Kaïsersla - Bayern 0-2, Hertha BSC - Stutte 1, 1860 München -HSV 0-0, Fre Leverkusen 0-0, Wolfsburg - Duist 1-0, Dortmund - Bremen 1-3, Stand aan kop: Dortmund 9-19 Schalke'04 HSV 9-18 Wolfsburg Leverkusen 9-18 München Bayern 9-17 Rostock engh Aston Villa - Wimbledon 1-1, Leicester 3-1, Chelsea - Arsenal 2 Sheffield Wednesday - CoventryO. Southampton - Liverpool 1-1Tott ham - Manchester United 3-1, Eve Leeds 4-4, Watford - Middlesbroiij 3, West Ham - Sunderland 1 Stand aan kop: Leeds 12-26 Tottenham Arsenal 12-25 Leicester Sunderland 12-24 Chelsea Man.United 12-24 Everton fri kene - St.Etienne 4-1, Bordeaj s'er<: Marseille 2-1, Metz - Le Havre3( s SG - Sedan 3-2, Strasbourg-I Den 3-2, Montpellier- Bastia 1-1, Tro $lecl Lens 0-1, Lyon - Nancy 2-1. Stand aan kop: 12-24 Monaco 11-23 Metz 12-21 Marseille 12-21 Rennes Perugia - Venezia 2-1Inter - AC! 1-2, Bari - Juventus 1-1, Bologna C" rona 0-0, Cagliari - Udinese 0-3, Ion Lecce 4-2. Piacenza - Fiorentina Reggina - Parma 2-2, Torino - Rc Iroo Stand aan kop: 7-17 Roma 7-14 Perugia 7-13 Parma 7-13 Udinese Guimaraes - Porto 1-1, Sporting ei 2-0, Leiria - Campomaiorense 1- ritimo - Alverca 3-0, Salgueiros- cente 1-2, St. Clara - Amadora 1 Benfica - Boavista 1-1. Stand aan kop: Benfica 8-20 Maritimo Porto 8-16 Boavista Sporting 8-15 G.Vicente Guimaraes 8-15 Alverca Aberdeen - Kilmarnock 2-2, Dul Utd - Motherwell 0-2, Hibernian dee 5-2, Saint Johnstone - Celtic ler d M il 11 Rivaldo schrikt als Vitor Alquizar van Atletico Bilbao met een omhaal uitverdedigt. Barcelona won met 4-0 is weer koploper na het verlies van Rayo Vallecano. foto reuters Stand aan kop: Rangers 9-25 Johnstone Celtic 9-24 Hibernian Dundee U 10-17 Motherwell Hearts 8-14 Kilmarnocl nederlaag van de landskampi oen tegen Piacenza (0-2) maak te Trapattoni bekend dat het hem beter leek te vertrekken. Later op de avond verklaarde directeur Luciano Luna van Fiorentina dat Trapattoni dien de aan te blijven. „Het is be langrijk bij elkaar te blijven op dit moment", zei hij. „De situa tie is weliswaar dramatisch, maar we moeten niet onze kalmte verliezen. We zitten in een vrije val en we gaan er alles aan doen op te krabbelen. Een goed resultaat in de Champions League woensdag tegen Arsenal kan het begin zijn. We moeten samen de juiste medicijnen vinden om uit de crisis te ko men." Fiorentina is na zeven com petitiewedstrijden slechts elfde. In groep B van de Champions League hebben Arsenal en Fio rentina vijf punten uit vier wed strijden, ruim achter FC Barce lona dat zich al heeft geplaatst voor de volgende fase. Sevilla - Real Madrid 1-1, Barce Bilbao 4-0, Valencia - Deportivo Vallecano - Betis 1-3, Zaragoza tander 4-1, Atletico Madrid - Ve 3-1, Sociedad - Alavés 1-1Ovie Numancia 1-0, Mallorca - Malaj Celta - Espanyol 2-1. Stand aan kop: Barcelona 9-20 Deportivo Vallecano 9-19 Santander Celta 9-18 Espanyol Zaragoza 9-17 Betis evenmin 's werelds sterkste for maties. Van de vijf tegenstan ders vergezellen China, Polen, Roemenië en Rusland Oranje naar het WK. Alleen van China werd gewonnen. Tegen Roeme nië en Rusland was Nederland overduidelijk de onderliggende partij. Op de laatste speeldag gaf Nederland toernooiwinnaar Polen nog aardig partij (25-27), maar kon het weer niet winnen. Oranje eindigde het toernooi als vijfde, nog net voor China. Tegen Polen begon Bouwer met de pas 18-jarige Ingeborg Vlietstra in het doel. Uit onvre de over het presteren van Mar: lie Menten en Jokelyn Tienstra gunde hij de keepster van het Arnhemse AAC de kans. De tie ner stelde vooral in de eerste helft de bondscoach niet teleur. Na de wedstrijd stelde Bouwer haar direct een plaatsje in de WK-ploeg in het vooruitzicht. Twaalf arbiters in eindroni charleroi afp De 31 duels voor de eindronde om de Europese voetbaltitel derland en België zullen worden geleid door in totaal slechtse Rel scheidsrechters. Dat heeft de Europese voetbalunie UEFAg!r z na een tweedaagse bijeenkomst in Charleroi bekendgemaaü °ord „We wijzen alleen topscheidsrechters aan", zei Joseph uit Malta, voorzitter van de scheidsrechterscommissie in PS tnket UEFA. Het dozijn scheidsrechters voor de eindronde vai lopm 2000 wordt in april aangewezen. Vanaf dat moment krijgen de geleiding van de UEFA. Mifsud: „Het gaat nog te ver om te s bter; van professionalisme maar het is wel duidelijk dat de betrt ï'too scheidsrechters optimaal worden voorbereid om de wedstrij aa^t< goed mogelijk te kunnen leiden. Het aanwijzen van slechts va: arbiters is een nieuwigheid. Ik denk dat het een goed besluit 'k zi BERLUN ANP Nederland heeft zich bij de WK baanwielrennen in Berlijn op bijna alle disciplines geplaatst voor de Olympische Spelen in Sydney Bondscoach Peter Pie ters heeft echter nog veel werk te doen, willen zijn renners vol gend jaar in Australië een rol kunnen spelen, die anders is dan figureren zoals in de Duitse hoofdstad. Oranje mag renners en ren- sters afvaardigen op de indivi duele achtervolging, de pun- tenkoers, ploegenachtervolging (mannen) en koppelkoers (mannen). „Met het doel om voor zoveel mogelijk disciplines te plaatsen, zijn we naar Berlijn afgereisd", wist Pieters. „Met dat resultaat ben ik tevreden. Maar ik had toch verwacht dat we op de meeste onderdelen dichter bij de prijzen zouden rijden." Debby Mansveld en de 18-ja- rige Teun Mulder zorgden op respectievelijk de puntenkoers en kilometer tijdrit met een elf de plaats voor de beste klasse ringen. Medaillekandidate Le- ontien Zijlaard-Van Moorsel stelde teleur met een twaalfde positie op de individuele ach tervolging. Slippens werd op deze discipline slechts zestien de. De ploegenachtervolging ver zekerde zich als twaalfde op het nippertje van een olympisch startbewijs. Hetzelfde gold de koppelkoers waarin Danny Stam en Slippens eveneens met nul punten op deze positie fi nishten. Martin Benjamin werd in de eerste ronde van de keirin uitgeschakeld. Hij gaat niet naar de Spelen. Nederland ont brak op de olympische sprint en kon zich niet voor de sprint onderdelen plaatsen. „In 2004 wil ik er wel bij zijn", aldus Benjamin. De Nederlandse ploeg mist vooral ervaring op de baan. Mansveld maakte op de pun tenkoers bijvoorbeeld een goe de stan met vijf punten, maar werd uiteindelijk toch op een ronde gereden. „Met veel speci alisten op de achtervolging er bij, probeerde ik zuinig te rij den. Ik ben toch nog niet alert genoeg." Ook Slippens en Stam kon den op de koppelkoers niet meedoen in de strijd om de medailles. „Tussen een veld met de zesdaagserijders komen wij er niet aan te pas", moest Slippens concluderen. „We gaan nu veel investeren, dan moet het gat toch kleiner kun nen worden." Ondanks de weinig aanspre kende resultaten in Berlijn gaat Pieters ervan uit dat zijn ren ners volgend jaar op de Spelen op alle onderdelen bij de eerste acht zullen finishen. „Dat moet lukken. We gaan het program ma iets aanpassen. Daarnaast hoop ik op medewerking van de sponsors van de ploegen. De financiële middelen zijn er om in het buitenland te trainen. Als we ook nog de gelegenheid krij gen. komt het wel goed." istanbul» anp De mannenjudoka's hebben hun Europese landentitel niet kunnen prolongeren. Het Ne derlandse zevental werd in Is tanbul derde. In de strijd om de bronzen medaille won Neder land gistermiddag met 4-3 van Turkije. In de eerste ronde ver sloeg Oranje Roemenië (4-3), de ronde erna verloor de ploeg van Groot-Brittannië (5-2). Het mannenteam werd de af gelopen twee jaar Europees kampioen, maar trad ditmaal met een verzwakte selectie aan. Dennis van der Geest, Patrick van Kalken en Maarten Arens van de Haarlemse club Kenam- ju boycotten het toernooi. Ze bleven thuis uit protest te gen de beslissing van de Judo Bond Nederland om hun ploeggenoot Koen van Nol geen eerlijke kans te geven op plaat sing voor het WK, begin deze maand in Birmingham. De ploeg van bondscoach Louis Wijdenbosch miste ook Ben Sonnemans wegens een knie blessure. Het scheelde het teai kracht. Van der Geest Kalken pakten brons WK, Arens won zilver EK. De vrouwenjudoka's v in Istanbul de strijd om de plaats van Italië: partijen eindigden on Het Oranje-zevental ei daardoor als vijfde. Belg voor het eerst kampio een 6-1 zege op Spanje. De Nederlandse ploef het EK mer een nederl?» J tegen Rusland. In de sing kreeg het team van coach Marjolein van Un< ,'j^* een vrije ronde, waarna derlaag tegen Italië vol Ook het vrouwentea verzwakt door afwezigh de toppers Karin Kienb is et st€ drie irope Ran in Ro rk gi tuig de fc'ente 2-1 rh.il\ eede kop

Leidsch Dagblad | 1999 | | pagina 18