'Laat kust met rust' tegen vliegveld in ze 'Nooit meer van het kastje naar de muur' Duin Bollenstreek Herenballen mogen geruild worden voor damesballen' HuisJe °P Offem moet wijken voor vi Neem een proefabonnement BEL 071-5128030 WEKEN VOOR 39,95 MAANDAG 25 OKTOBER 1999 chef roza van der veer, 071-5356451, plv - chef wim van wanrooy, 071-535; katwuk Katwijk viert deze dagen een aantal diamanten huwe lijken. Dirk Hoek (84 jaar) en Cornelia Boezaard (78 jaar) vier den afgelopen zaterdag hun 60-jarige huwelijk. Op de foto is te zien dat dit diamanten paar dat al weer enige jaren in de Tortel laan woont, genoot van de aandacht van kinderen en kleinkin deren. Burgermeester B. van Wouwe was ook één van de gas ten. Van Wouwe bezocht afgelopen zaterdag ook nog het echt paar Berkheij-Haasnoot aan de Piet Heinlaan. Maarten Berkheij (84 jaar) is vroeger werkzaam geweest bij de marine. Toen Gijsje Haasnoot (83 jaar) hem leerde kennen moest hij juist voor drie jaar weg. Hoewel haar vriendinnen haar aanraadden die jongen 'te laten lopen', heeft ze toch gewacht. Toen hij terugkwam trouwden ze. Ze hebben drie dochters, negen kleinkinderen en eenzelfde aantal achterkleinkinderen. Vandaag bezoekt de Kat- wijkse burgemeester het diamanten paar Van der Bent-Van Duijn aan de Ligusterstraat. foto taco van der eb Containerbrandjes in Katwijk katwijk Onbekenden hebben afgelopen weekeinde twee keer brand gesticht in afvalcontainers aan de Melkweg in Katwijk. In de nacht van vrijdag op zaterdag moest de brandweer uitrukken om een papierbak te blussen, zondagochtend vroeg stond een vuilcontainer in lichterlaaie. Er vielen geen gewonden en de schade bleef beperkt tot de afvalbakken. Vechtpartij tijdens feest sassenheim Een 26-jarige Katwijker heeft in de nacht van vrijdag op zaterdag vijf mensen gestoken met een klein mes. Hij deed dit tijdens een feest in een woning aan de Oude Haven in Sas senheim. De politie constateerde overmatig drankgebruik bij zowel de verdachte als de slachtoffers. De Katwijker is aange houden en in hechtenis genomen. Verkeersruzie in Voorhout voorhout Een 32-jarige man is vrijdag aangehouden door de politie nadat hij met zijn auto hard op een ander voertuig was ingereden. De man had een medeweggebruiker, een 31-jarige vrouw, gehinderd door op de Oosthoutlaan in Voorhout telkens te stoppen als zij achter hem reed. De vrouw stapte uit om de man op zijn gedrag aan te spreken, waarna hij achteruit hard op haar auto inreed. De Voorhoutenaar werd even later in zijn wo ning aangehouden. Hij bleek onder invloed. Zijn rijbewijs is in genomen. Gewond na aanrijding noordwuk Een 21-jarige Voorhoutenaar en een 19-jarige Rijns- burgse zijn zaterdag gewond geraakt bij een botsing op de knri- sing Van Berckelweg-N206 in Noordwijk. Beide autobestuur ders zijn met onbekend letsel naar het LUMC gebracht. Harmonie Da Capo pakt hoofdprijs ussEDe Lissese harmonie Da Capo heeft zaterdag bij een con cours voor harmonie-orkesten in Veenendaal de eerste prijs be haald. De twee muziekstukken die voor het kritische oor van de jury moesten worden uitgevoerd, Telemark en Ross Roy, kregen het predikaat 'uitstekend'. Dirigent Jos Lustberg had volgens de koorleden voorafgaande aan het concoufs al voorspeld dat Da Capd in Veenendaal hoge ogen zou gooien. 'Ontspannen bewegen' in Katwijk katwijk De Stichting Welzijn Ouderen Katwijk (SWOK) organi seert cursussen volksdansen en 'ontspannen bewegen' voor ou dere inwoners van Katwijk. De cursus 'ontspannen bewegen' bestaat uit tien lessen. De deelnemers wordt geleerd meer te doen met minder energie. Aanmelden voor volksdansen en de bewegingslessen kan bij de SWOK op telefoonnummer 071- 4016347. Verontruste bewoners sturen minister brief Een eventuele luchthaven in zee is voor het samenwer kingsverband 'Laat de kust met rust' onaanvaardbaar. Deze milieuorganisatie vreest de negatieve gevolgen van toename van de luchtvaart, zoals geluidhinder, milieu verontreiniging en aantasting van de natuur. 'Laat de kust met rust' reageert op de vorige maand uitgebrachte milieu effect rapportage (MER). Minister Netelenbos van Verkeer en Waterstaat onderzoekt de mogelijkheid van een luchthaven in een uitgestrekt stuk Noordzee tussen Den Haag en Egmond aan Zee. Het kabinet wil in de cember een voorlopige beslissing nemen over de toe komst van Schiphol. duin- en bollenstreek bestaat uit verontruste kustbe- rob onderwater woners uit onder meer Noord- wijk en Katwijk en natuur- en Het samenwerkingsverband milieugroeperingen, zoals on- 'Laat de kust met rust' is een der andere de stichting Duinbe- overkoepelende organisatie die houd. Het secretariaat berust bij de stichting Duinbehoud in Leiden. De plannen van het kabinet vormen voor 'Laat de kust met rust' aanleiding om door te gaan met de acties tegen de aanleg van een vliegveld in de Noordzee. Volgens het samen werkingsverband hebben de studies van de afgelopen jaren niet kunnen aantonen dat het verantwoord is om in de Noordzee een vliegveld aan te leggen. De natuur en het land schap zullen ernstige schade ondervinden. Tot 8 november ligt de rap portage in alle gemeentehuizen ter inzage. Burgers hebben de mogelijkheid te reageren op de plannen van het kabinet, dat heeft aangegeven dat de resul taten van de inspraak worden betrokken bij het besluit over de toekomst van de luchtvaart. Reageren is ook mogelijk via in ternet: www.onl.rld.nl. In de notitie worden drie ei land-varianten ontvouwd, waarbij de de keuze voor een ondergrondse- en bovengrond se railverbinding of magneet- baan nog open is. De simpelste variant behelst alleen de ver huizing van de start- en lan dingsbanen en hangars naar de Noordzee. Incheckbalies en douanefaciliteiten blijven op Schiphol. Reizigers zouden per hoge snelheidslijn naar het vliegveld in zee moeten reizen. Een tweede mogelijkheid is het hele luchthavenbedrijf over te hevelen naar zee. Een derde is de bouw van een multifunc tioneel eiland met een comple te luchthaven, kantoren en in dustrie. Met deze eilandstad zou Schiphol overbodig kun nen worden. In deze variant zou een weg naar het eiland worden aangelegd. 'Laat de kust met rust' heeft ernstige kritiek op de inhoud van de rapportage. Er wordt in voorgesteld om te onderzoeken of de aanleg van een vliegveld in zee op slechts tien kilometer afstand van het strand mogelijk is. „Het kabinet heeft echter be sloten dat de afstand twintig ki lometer uit de kust moest zijn. Een kortere afstand is niet aan vaardbaar vanwege natuur- strandrecreatie", aldus Janssen van het samen* kingsverband. Ook het voorstel in de i om een industrie-eiland het vliegveld aan te le^, oogst geen bijval. „Het proj wordt vanwege dat eil goedkoper en dus aantrekki ker, maar het opent wel de naar het volbouwen van Noordzee", aldus Janssen, kritiek heeft op de mogelijk om een bovengrondse veil ding naar het eiland aan tel gen. „Een sneltrein over de nen en een brug over strand, dat is bepaald geenj trekkelijk toekomstbeeld.' Nieuwe publieksbalie wordt epicentrum van Rijnsburg irene nieuwenhuuse De nieuwe publieksbalie van het momenteel gerenoveerde gemeen tehuis van Rijnsburg wordt vanaf medio volgend jaar het epicentrum van het dorp. Vrijwel alle gemeente lijke producten, van paspoort tot bouwvergunning, kunnen dan in de hal worden verkregen. Aan een open balie zijn vijf 'contactpunten' met het publiek. Desalniettemin is de privacy van de klanten gewaar borgd, omdat de balies door schot ten zijn gescheiden. Rijnsburgers kunnen alle informatie op die ene plek krijgen. „Niemand zal meer van het kastje naar de muur worden gestuurd", is de belofte van Hans van der Velde, de projectleider van de publieksbalie en de huisvesting van de nieuwbouw. De verbouw en uitbreiding van het gemeentehuis is momenteel al in volle gang. Alle verrichtingen gaan echter gewoon door. Maar Van der Velde raadt Rijnsburgers ko mend voorjaar wel aan om vroeg genoeg te zijn met de aanvraag van allerlei bescheiden en vergunnin gen. Vooral als de hal wordt aange pakt verwacht hij wel enig stagnatie. „We verwachten geen chaos, maar in april kun je niet verwachten dat je binnen tien minuten een nieuw paspoort kunt ontvangen." Maar als het gerenoveerde ge meentehuis klaar is, voldoet Rijns burg volgens Van der Velde aan de stoutste verwachtingen. Momenteel zijn de acht baliemedewerkers al in opleiding. Die medewerkers worden geen specialisten, maar generalisten Ambtenaren die in principe alle verrichtingen kunnen doen. Moch ten ze een vraag niet zelf kunnen af handelen, dan zorgen zij ervoor dat ze middels één telefoontje de klant doorverwijzen naar degene die het wel weet. „We zijn een te kleine or ganisatie om allerlei specialisten aan de balie in dienst te hebben. Maar omdat we wel het principe 'klaar terwijl u wacht' hanteren, gaan we onze klanten snel en'ade quaat helpen", licht Van der Velde toe. Gemeentesecretaris G. Visser stelt nadrukkelijk dat de filosofie achter de nieuwe werkwijze is gebaseerd op het principe het de klant zo ge makkelijk mogelijk te maken. Tijdens een enquête onder de Rijnsburgse bevolking die eerder dit jaar is gehouden, zijn er verschillen de wensen naar voren gekomen. Uit de antwoorden op de vragenlijst bleek bijvoorbeeld dat er behoefte was aan een ruimere openstelling. Het hernieuwde gemeentehuis zal daarom dagelijks van half negen tot vier uur open zijn, op woensdag tot 's avonds acht uur, terwijl het vrij dagmiddag dicht zal zijn; De nieuwe balie heeft een aparte telefoonhoek. Voordeel hiervan is dat de telefonische gesprekken nooit storend voor de bezoekers kunnen zijn. Van der Velde: „We gaan ook niet met volgnummers werken, want we verwachten dat de maximum wachttijd nooit langer dan vijf minuten is." Katwijk betreurt voorkeur 'Valkerhou Burgemeester en wethouders van Katwijl treuren de voorkeur die de provincie Zi Holland heeft bekendgemaakt voor de bi van 8.000 woningen op het terrein van mai vliegkamp Valkenburg. Dat getal komt overeen met de Leidse tekeningen voor kerhout', dan met de plannen van Katwijk, kenburg en Wassenaar voor 'Valkenhui Dat hebben zij gedeputeerde M. Vissers afj pen vrijdag tijdens een rondleiding langs wijkse bouwprojecten laten weten. Tegelijkertijd zeggen de collegeleden er goede hoop te hebben dat de drie vliegki gemeenten bij een eventuele sluiting van vliegveld toch hun plannen kunnen realise Vissers antwoordde op de Katwijkse teleur ling namelijk dat de genoemde hoevee! van 8.000 woningen een 'streefaantal' is. plan Valkenburcht is voorzien in de bouw ongeveer 5.000 woningen. Vissers liet zich, behalve langs het m< vliegkamp Valkenburg, ook langs de bouw jecten Princehaven, Aqua Nova en het bar trum leiden. Verder bracht het gezelschap bezoek aan de Rooie Buurt, waar de Kar sche Bouwvereeniging zoekt naar rnogeli den om het karakteristieke dorpsdeel in geheel op te knappen en te behouden. Noordwijk werkt a; betere communicatii s 'passend niveai II brengen, is een kundige ingeh Zijn inbreng z< eindelijk tot eet nieuw commi tieplan moeten den. Om te beg wordt de bestui en ambtelijke to adviseerd duid keuzes te maker de gewenste De betere comi catie moet, zo de adviseur, nai samengaan mei kere profiled) de wensen v gekozen bestum Noordwijk trekt an derhalve ton uit om de gemeentelijke communicatie te ver beteren. In het kader van het project Noordwijk 2000+ is dat een van de ingre pen in de ambtelijke organisatie. De communicatie is nu zowel binnens huis als extern aan versterking en verbe tering toe, vinden vol gens het college alle betrokkenen. Om de communicatie op een Voorhoutse hockeyclub heeft nieuw huis Noordwijks gezin gedupeerd monique witteman Groot feest was het afgelopen weekeinde bij de MLxed Hoc keyclub Voorhout. Het nieuwe clubhuis is zaterdag officieel geopend door wethouder Paul van Riet en 'uiteraard' stonden er vele hockeywedstrijden op het programma. Met de inge bruikname van het honk is de herinrichting van het sportpark Elsgeest compleet. Voorzitter van de mixed hoc keyclub Voorhout Dick Nijland toonde zich tijdens de feeste lijkheden een trots man. Aan de opening is een hoop werk voor afgegaan en een groot aantal le den van de club heeft veel ar beid moeten verrichten om te komen tot het nieuwe clubhuis, het eigen kunstgrasveld met verlichting en de goede kleed ruimten. Hij herinnerde aan het eerste begin van de vereniging, op het 'knollenveldje' bij de KTS, dat in de lengte tien meter te kort was en in de breedte vijf meter 'miste'. Nu beschikt de hockey club over een volwaardige ac commodatie, waar grote wed strijden gespeeld kunnen wor den. Hij beloofde Van Riet dan ook het eerste jaar niet meer bij de gemeente voor de deur te staan. Voor een langere periode kon hij dat niet garanderen, aangezien de hockevvereniging snel groeit. „Het kan best zo zijn, dat ik over een jaar weer op de stoep sta, met de vraag om aanleg van- een tweede veld." Feest bij de hockeyclub Voorhout, die zaterdag officieel het nieuwe clubhuis in gebruik nam. Van Riet zelf had voor alle drie de sportclubs (voetbal, handbal en hockey) die van Els- geest gebruik maken, een ca deautje meegenomen. Allemaal kregen zij nieuwe ballen. Voor zitter Bert Pilazek van de hand balclub kreeg nog wel van hem te horen dat hij 'twee herenbal- met gezelligheid, stond in het len in ontvangst mocht nemen, middelpunt het afgelopen die eventueel geruild konden weekeinde. De allerkleinsten worden voor damesballen'.'„Als renden met hun mini-hockey- je dat tenminste wilt", vertelde stick achter het balletje aan, dat hij er bloedserieus bij. voor hen nog erg moeilijk de juiste richting op te slaan is, en De sport zelf, gecombineerd ook de oud-internationals van foto taco van der eb het Nederlandse team speelden een wedstrijd. Alle jeugdleden konden meedoen aan een hoc- key-clinic, een goochelaar ver zorgde een optreden en voor al le aanwezige leden stond er een uitgebreid Indonesisch buffet klaar. noordwuk maruke den hollander Het is een idyllisch plekje aan dé romantische Nachtegaalslaan, waar Alfred Hoegen, zijn vrien din, zoontje Kevin en twee honden al jaren heel plezierig wonen. Hun nostalgische huisje, dat deel uitmaakt van landgoed Offem, staat aan het water, vlak bij een bruggetje, en wordt omzoomd door hoge. oude bomen. De idylle werd begin dit jaar plotseling ruw verstoord. De eigenaar van het landgoed, graaf L. van Limburg Stirum, gaf de bewoners schriftelijk te verstaan dat ze binnen drie maanden dienden te vertrekken, omdat het pandje gesloopt zou worden. De graaf heeft na melijk plannen voor de bouw van vier villa's op zijn landgoed, waarvan er een op de plek van het huis bij het bruggetje moet komen. De bewoners tekenden direct protest aan tegen de in hun ogen veel te korte termijn van drie maanden. „Je kunt iemand toch niet zo maar op straat zetten", zegt Hoegen verontwaardigd. Met de eigenaar van Offem werd uiteindelijk een ver goedingsregeling overeengekomen, zodat de be woners zich met dat geld ergens anders in Noordwijk zouden kunnen vestigen. Afgesproken werd dat er een taxatie zou plaats vinden van het huisje. Het taxatiebedrag zou dan de financiële tegemoetkoming zijn. Maar nu het zover is dat de sloop voor de deur staat - de ge meente heeft de bouwvergunning al verleend - weigert de eigenaar van Offem de afgesproken vergoeding te betalen. Volgens Hoegen is Van Limburg Stirum het niet eens met het taxatierap port dat hij heeft laten opstellen door een be ëdigd en onafhankelijk taxateur. „Om het zo eer lijk mogelijk te laten verlopen hebben we expres iemand van ver weg genomen, die niet op de hoogte is van de markt hier", vertelt Hoegen. Maar toch ging de graaf niet akkoord, omdat hij volgens Hoegen vindt dat de taxateur de aan bouw aan de achterkant buiten beschouwing had moeten laten. De aanbouw is niet authen tiek. Hoegen: „Toen mijn vriendin het huisje overnam van haar opa en oma - al meer dan een halve eeuw is het pandje door haar familie be woond - ontbraken alle sanitaire voorzieningen. Daarom heeft ze, met toestemming van de vader •Jaar t (op te reersi rtie 0 van de huidige graaf, dat destijds zelf latei in leggen. Er is vergunning voor gevraagd e as be staat ook allemaal keurig geregistreerd bij t ipten- daster. Dan is het toch raar dat er nu inee brp bi zegd wordt dat dat deel er niet bijhoort." Het c Helaas is in de bruikleenovereenkomst lan ge iets vastgelegd over de aanbouw. Wel is j)en 1 schriftelijk melding van gemaakt aan de tot einige lige eigenaar van Offem. Maar de huidige te écf zegt volgens Hoegen niets van die brief maak ten. Hoegen: „Wij zijn echt wel bereid te ior he Maar niet voordat er een goede oplossing i r ona ons woonprobleem. Had Van Limburglor de zich gewoon aan de afspraken gehoudei it recc waren wij al weg geweest." Uit gesprekken met de gemeente en def wijkse Woningstichting is het stel gebleken het huren van een huis wel kunnen vei |\Q|0 „Ook al zouden we als urgent geval wordei gemerkt, dan nog is er een rij urgentere ge fjc voor ons. Wat overblijft is kopen. Maar d jrna^e zenprijzen in Noordwijk zijn de pan uit j 2; de laatste jaren. De vergoeding zal zodanig rigen ten zijn, dat we op de vrije markt ook daadi -ntaire: lijk iets kunnen aanschaffen. En geen 11 emand: gaat niet met twee grote honden en een kin Verhuizen naar Noordwijkerhout, Voorh ftUlO Katwijk vinden de bewoners geen optie, ,04Thi vriendin is in Noordwijk geboren en geto| n greep wil hier blijven, in de buurt van haar famil isentin vertelt haar vriend. De Noordwijkse neeiiasy- geen deel aan het gesprek en wil ook nietn mm me genoemd worden. De hele kwestie grijl zo aan, dat ze er geestelijk aan onderdoor 04 ruu te gaan. Volgens Hoegen is voor haar eens in. 20.( ge oplossing dan ook noodzaak. {jjj Bee Het verschil van mening met Van Limbi00 pyJ< rum is inmiddels zo hoog opgelopen dat d nog slechts bereid is om de verhuiskost het gezin te betalen. Het gezin zal zich d< 34 A4. bij neerleggen. Hoegen verdedigt zijn 1 1,1 meentehuis. De commissie voor beroep 02 proc zwaar buigt zich dan over het bezwaar SSIC not heeft ingediend tegen de door de gemeer iassic n leende sloopvergunning. Van Limburg wilde vanmorgen niet op de kwestie ingaar iDIO 1 02 Bovi 'haal. 1 riier H Xtualit *5 Actu 00 Niet 's. 19.4 «t Mare 21.0:

Leidsch Dagblad | 1999 | | pagina 14