Er groeit iets moois in de Arena SV blijft nnen en scoren Sport Kluivert krijgt rood in 'wedstrijd van de eeuw' Menzo heeft de streep al getrokken 3 'ebord 'he f [a CHEF WILLEM SPIERDIJK, 071-5356464, PLV -CHEF JANET VAN DIJK, 071-5356463 p ting zorgt voor Britse kraker De loting van de herkansing voor het EK heeft Schotland H ingeland gekoppeld. Ondanks de veiligheidsrisico's rea len de Schotse en Engelse voetbalwereld enthousiast op de ationale loting. „Dit is fantastisch", jubelde Kevin Keegan, jndscoach van Engeland. „Het worden twee topduels. jier alleen dat slechts één ploeg naar het EK mag. Hopelijk Ka vij dat." Collega Craig Brown was eveneens opgetogen, bt raf hoopte ik op een gunstige loting voor zowel Engeland, ion id als Schotland. Nu we aan elkaar zijn gekoppeld, ben ik ook blij. Bij het EK in 1996 speelden we voor de laatste keer i elkaar. Engeland won toen met 2-0 en beschikte over een ipeeld team. Mijn inschatting is dat de ploeg van Keegan Iffler in balans is." De Schotten beginnen op 13 november bes pen thuiswedstrijd op Hampden Park. Op 17 november de return op Wembley op het programma. De overige K Israël - Denemarken, Slovenië - Oekranië en Ierland - Mtjje. twerper logo EK naar rechter hl hl» Sponsors van het EK hangt een miljoenenclaim boven oofd wanneer ze gebruik blijven maken van het logo van 2000. Naast de sponsors wil Utrechter Bart de Groot, de rerper van het logo, via de rechter ook de UEFA en EURO k n schadeplichtig stellen. Advocaat mr. Considine vindt dat EFA de afspraken met zijn cliënt niet is nagekomen. „De n erper van het logo heeft recht op een bedrag dat meer is >en 00.000 gulden maar minder dan een half miljoen. Dat be- t staat op schrift." Het organisatiecomité maakt zich niet ajn over de financiële kwestie. „Het gaat puur om een zaak de UEFA en Bart de Groot", liet een woordvoerder we- en; anje zakt verder op FIFA-ranglijst vle: hj H 12-2-gelijkspel van afgelopen zaterdag tegen Brazilië de vrije val van Nederlands elftal op de ranglijst van de ige dvoetbalbond FIFA niet kunnen breken. Oranje werd afge- kk« iweek gepasseerd door Joegoslavië en Zweden en is daar- top gezakt van de veertiende naar de zestiende positie. Brazilië BN het klassement aanvoeren. Ranglijst: 1. Brazilië 839, 2. hië 771, 3. Frankrijk 768, 4.'Spanje 767, 5. Duitsland 734, Ke ederland 664. pingcontroles bij voorbereiding EK Deelnemers aan EURO 2000 kunnen ook tijdens de voor- ling op het toernooi worden gecontroleerd op het gebruik lope. De controles zijn willekeurig. Ze kunnen onverwacht elk moment van de dag worden uitgevoerd. De 'Sport cal Committees' van de FIFA en UEFA hebben deze beslis- ;enomen. Joseph Blatter, voorzitter van de FIFA, zei dat de bedoeld was om de plaag van doping uit te bannen. - i jezondheid van de spelers en de geloofwaardigheid van de staan op het spel. Ons besluit controles ook buiten de jtrijddag uit te voeren onderstreept onze vastberadenheid." Bct lorzitters van de deelnemende landen moeten het besluit <CÜ is de loting van EURO 2000, te houden op zondag 12 de er, nog goedkeuren. ger tast in duister over Jong België Bondscoach Han Berger van Jong Oranje wist na afloop e loting voor de beslissende dubbele ontmoetingen voor ame aan het EK voor landenploegen onder de 21 jaar niet moest huilen of lachen. Wel wilde de trainer alvast één •rstand uit de wereld helpen. „Het is absoluut niet zo dat el even makkelijk over Jong België heenlopen." Het lot Bimlelde Jong Oranje gisteren in Aken aan de leeftijdsgenoten ilgië. De winnaar van de dubbele ontmoeting kwalificeert (amen met zeven andere landen voor het EK. De beste vier n van dit toernooi zijn zeker van deelname aan de Olym- Spelen in Sydney. Jong Oranje begint met een thuiswed- op 14 november in het Heerenveense Abe Lenstra-stadion B rkt drie dagen later het uitduel in Moeskroen af. Loting: land - België, Portugal - Kroatië, Tsjechië - Griekenland, Turkije, Noorwegen - Spanje, Joegoslavië - Engeland, nd - Slowakije, Frankrijk - Italië. bij de twee treffers daarvoor kwam de voorbereiding op naam van de uitblinkende Stin- ga. Daarna kreeg Kralj dan toch zijn eerste treffer in Nederland tegen, bij een hard schot van Hóogendorp, 4-1. Nilis en Kolk- ka bepaalden de eindstand op 6-1. PSV scoorde in de lopende competitie al 33 keer. debuut van doelman che-1 eeft PSV zijn reeks van irobleemloos voortgezet, ei'n" - won de formatie van Gerets opnieuw met for- :rs. Niet in het minst het gouden duo Nilis- listelrooy werd het 6-1. loei maakte de Joegosla- -Foféervanger van Waterreus legen indruk, kwam als eerste keus, cea.f on door een blessure bij ma gin van de competitie pelen. Waterreus bleef in deed het goed. Na zes -en slechts vijf tegen- besloot Gerets de bij het Bod zeer populaire keeper vervangen. In Waalwijk fralj nagenoeg foutloos, 'd ook nauwelijks op de esteld. Wel raakte hij in fase nog geblesseerd, zij irschijnlijk licht, uilijk begon RKC hoop- Feyenoord werd al ge- i. tegen Ajax (thuis) ge beld. Gisteravond wekte Ftf >k de indruk in dit op en stapje verder te zijn grote concurrenten. Na inuten al zette Nilis zijn oeve ie op voorsprong. Door 3,S( stelrooy en opnieuw Ni- bij de rust inderdaad al- slist, 3-0. 't tweede deel was het de vraag hoe hoog de voor RKC zou oplopen, rd 4-0 door Van Nistel- i dat betekende zijn der van het seizoen. Evenals Ajax wint met 4-1 van Fortuna Machlas kan maar niet tot scoren komen Nikos Machlas miste nog nooit zo veel kansen voor Ajax. En hij speelde er nog nooit zo goed. Hoe dat kon? De Griek snapte er zelf ook helemaal niets van. Na zijn vierde misser, weer zo'n niet te missen kans, zocht de spits steun bij de doelpaal. Hij wist het niet meer. Nikos Machlas deed gisteravond tegen Fortuna Sittard bijna alles goed. Behalve scoren. Dat deden anderen voor hem. Vier keer. Ajax won met liefst 4-1 waar het vorig seizoen nog met 1-3 had verloren. Maar er was meer dan slechts een cij fermatige verbetering. AMSTERDAM YPE MINKEMA Jan Wouters moet inmiddels een bijna grenzeloos vertrou wen hebben in zijn verdedigers. Elf tegengoals in zeven wed strijden brachten de trainer van Ajax niet aan het twijfelen. Ook niet toen Aron Winter met een ribblessure het veld in moest, zelfs niet toen Frank Verlaat tij dens de warming up nog met een blessure moest afhaken. Tegen Fortuna had Wouters een aardige variant bedacht. Drie verdedigers bij balbezit, en een doorschuivende back, vier verdedigers bij balverlies, met een belangrijke rol voor Witsch- ge. Voor een ploeg vol routi niers, overlopend van vertrou wen is dat niet zo moeilijk uit te voeren. Voor een verdediging waar doorgaans gaten vallen ter grootte van een strafschopge bied wordt dat toch een fikkie moeilijker. Jan Wouters liep af en aan naar de zijlijn. Hoe het ook kan laat Bert van Marwijk, collega van Fortuna, al twee seizoenen zien. De stijl van spelen is herkenbaar. Niet zo makkelijk uit te voeren, maar heel simpel van opzet. Het uit gangspunt: hou het speelveld klein, zoek de vrije ruimte en dan de vrije man. Fortuna won vorig seizoen twee keer van Ajax (1-0 en 3-1 in de Arena). Alleen de bekerfinale ging - door de zenuwen - verloren. Van Marwijk kwam in de eerste helft niet uit de dug out. Is Bert van Marwijk, volgens de eerste vluchtige geruchten al in beeld bij Feyenoord, dus een Ajacied John o'Brien schurkt aan tegen Rolf Landed van Fortuna. betere trainer dan Jan Wouters? Laat de Ajax-coach zijn elftal te moeilijk spelen? Het is geen toeval dat Fortuna juist tegen de topploegen - vorig jaar Feyenoord, PSV en Ajax - schit tert. De problemen bij de aan vallende partij zijn nu eenmaal veel groter dan die bij de af wachtende. De organisatie is een stuk gemakkelijker. Ajax kon het zich ook gisteravond niet veroorloven om het initia tief eens aan de tegenstander te laten. Dat is ongepast. In de verdediging van Ajax viel gister avond ondanks de flinke puzzel maar één gaatje. Na 12 minuten scoorde Hamming na een voor zet van Gesthuizen. Dat was een aanzienlijke verbetering. Bij Fortuna waren de lekken in de verstevigde afweer niet meer te dichten. Bij Ajax lijkt er voor waar iets te groeien. Zelfver trouwen, werklust, een collec tieve gedachte. Zelfs Nikos Machlas liet het hoofd niet hangen, ook niet na de zesde of zevende misser. Er was troost. Hij moet hebben gevoeld dat hij goed speelde. Bovendien, anderen bij Ajax misten ook. Wamberto draaide in de 63-ste minuut mooi naar binnen, krulde de bal keurig langs doel man Van Zwam. Het vervolg was eigenlijk Machlas op het lijf geschreven. Via de binnenkant van de paal, treiterend over de doellijn, en via een polletje voorbij de tweede paal. Wam berto kon er nog om lachen. Dat zou niemand hem nadoen. Het kon nóg een keer, tien mi nuten later. Knopper was de af zender, de paal was dezelfde. Ook geen doelpunt. In die ambiance was er voor Fortuna dit keer geen eer te be halen. Op die momenten bleek ook de individuele kwetsbaar heid van de Limburgers. Ver voor de verbeterde defensie was Machlas sterk in de kleine ruimte tussen Roest en Hof land, Knopper sleepte Volmer over het hele veld, Laudrup was de slimste van allemaal. Toen bleek dat Fortuna, de reuzen- doder, ook maar 'gewoon uit Sittard' kwam. De doelpunten van Wamberto, Knopper en Laudrup (2x) brachten dat ver schil tot uitdrukking. Tussen al die tactische ma noeuvres was daar Nikos Machlas, de eenling, de indivi dualist. Hij past soms in elke speelwijze en soms in geen en kele. Machlas stelt zijn doel punten in dienst van het elftal. Er is ook meer. De Griek pro beerde het nog een achtste keer, en een negende. In de 89- ste minuut kreeg hij zijn laatste kans. Machlas rende schuin voor het doel langs, met Robert Roest aan het shirt. Het geluid zwol aan in de Arena. Maar nee, net voordat de spits wilde uit halen, tikte de verdediger de bal weg. Weer niet. Na afloop kwamen ze alle maal even bij hem langs. Voor een schouderklopje, een be moedigend woord, een compli ment. Er groeit iets in de on vruchtbare Arena. Onbekend is of het gewas wel zonlicht kan verdragen, of het ooit tot echte bloei komt. En zo ja, hoe lang de vrucht de bloem zal dragen. Ajax: Grim; Nieuwenburg, Witschgc, Winter (86. Chivu) en De Cler; O'Brien, Knopper en Dani; Laudrup. Machlas en Bobson (28. Wamberto) Fortuna Sittard: Van Zwam; Zegrean. Hofland, Roest en Hermans; Gesthui zen (73. Heering). Paciorek. Volmer en Landrl, Gerritsen (62. Tychon) en Hamming. Den Bosch - AZ In zijn periode als assistent van Louis van Gaal in Spanje wist Gerard van der Lem niet beter dan dat verdedigers onverzette lijk en meedogenloos zijn. Na het gestuntel gisteravond van zijn team en thuisploeg Den Bosch zal de AZ-coach nog vaak met weemoed terugden ken aan die periode, al wonnen de Alkmaarders het lachwek kende foutenfestival wel met 2- 3. Den Bosch viel dat niet kwa lijk te nemen. De Brabanders probeerden met een enorme dosis enthousiasme het kwali teitsgebrek te camoufleren. In de tweede helft leek dat nog bij na een puntje op te leveren. Brute pech, AZ-doelman Moens en de lat voorkwamen dat echter. Alleen de as van de thuis ploeg bleek met Van der Hoorn, Michels en Scholten weer bo vengemiddeld goed bezet. Geen wonder dat laatstgenoemden de thuisploeg tot twee keer op gelijke hoogte brachten. Als je echter meer fouten maakt dan de tegenstander wreekt zich dat, zo leerden de Bosschena ren echter al in de eerste weken van hun terugkeer in de eredi visie. En fouten maken, dat de den ze zeker. Vooral ex-Ajacied Willems had een vreselijke avond tegen neo-international Boussatta. De Amsterdammer was bij vrijwel alle Alkmaarse doelpunten betrokken. Een keer mocht Bosman afronden, twee keer schaduwspits Van Galen, de andere uitblinker. Diens laatste treffer, vlak voor rust, betekende uiteindelijk de zege. NEC - FC Twente FC Twente blijft het goed doen onder de nieuwe trainer Fred Rutten. De Enschedese club krijgt langzaam maar zeker weer gestalte als subtopper, ook zonder briljant spel. Gister avond was NEC het slachtoffer, in de nieuwe Goffert: 0-1. De Nijmeegse ploeg probeer de van alles maar miste het in zicht en raffinement om de Twentse defensie te ontrafelen. De kansen op 0-2 waren mischien nog wel groter dan die op 1-1. NEC kwam niet ver der dan een hard schot van Po thuizen in de mêlee van spelers en een kans, die door besluite loosheid aan De Gier niet was besteed. Vennegoor of Hesse- link had tussendoor bijna op nieuw succes. De spits kopte op aangeven van Van der laan te gen de paal. Heerenveen - FC Utrecht Bij Heerenveen wacht trainer Foppe de Haan met smart op de terugkeer van Dennis de Nooijer. De aanvaller was lange tijd afwezig door een ernstige knieblessure, maar hij is bijna speelkiaar. Zonder de ex-Spar- taan mist Heerenveen voorin een aanspeelpunt en een afma ker. De Friezen konden ook te gen FC Utrecht aanvallend geen vuist maken, maar won nen onverdiend met 1-0. Het was uitgerekend Denne- boom die Heerenveen in de 82ste minuut naar de zege schoot, al dacht FC Utrecht aan buitenspel. De donkere spits had voortdurend ruzie met de bal, maar trainer De Haan wis selde hem niet. Ook linkerspits Lurling kwam er tegen de belg Vreven niet aan te pas. Hij mis te zelfs een strafschop. Lurling, met vier treffers topscorer van de ploeg, schoot in de 46ste mi nuut op het lichaam van doel man Wapenaar. BARCELONA ANP Het door de Spaanse pers als 'wedstrijd van de eeuw' om schreven treffen tussen Barce lona en Real Madrid is gister avond in Nou Camp onbeslist geëindigd. De torenhoge favo riet Barcelona kwam tegen zijn aartsrivaal niet verder dan 2-2. De Madrilenen waren daar best tevreden mee. Barcelona bleef door het gelijkspel op de eerste plaats, met evenveel punten (16) als Rayo Vallecano, dat Es- panyol versloeg. Patrick Kluivert bewees zich zelf en zijn ploeg een slechte dienst. Het is de vraag of hij de 'wedstrijd van de volgende eeuw' meemaakt anders dan op de bank of tribune. De Neder landse aanvalsleider werd na een uur uit het veld gestuurd wegens het uitschelden van scheidsrechter Diaz Vega. Klui- verts stand-in Dani staat onge twijfeld te trappelen. Liplezers zullen ongetwijfeld hebben verstaan wat Kluivert, die zich ten onrechte het slachtoffer voelde van een on schuldige sliding, riep. De Spaanse arbiter, die bekend staat als iemand die voor een dergelijk vergrijp onmiddellijk een kaart trekt, in elk geval ook. Kluivert haalde zich ook de woede van zijn ploeggenoten op de hals. Dat laatste was begrijpelijk. De domme reactie bracht het clubbelang in gevaar. Bar^a stond op dat moment met 2-1 voor. Raul had de score ge opend, Rivaldo en Figo hadden de nadelige marge omgetoverd in een voordelige. De koploper behield die voorsprong tot de 86e minuut. Toen klopte Raul op aangeven van Savio doel man Hesp opnieuw. Louis van Gaal had behalve voor Kluivert en Hesp in de ba sis een plaatsje ingeruimd voor zijn landgenoten Reiziger, Cocu en Zenden. De laatste waar schijnlijk vanwege zijn goede verrichting in de interland te gen Brazilië. Bogarde was ge schorst, Frank de Boer gebles seerd. Ronald de Boer verving Figo in blessuretijd. Bij Real mocht Seedorf na een uur zijn opwachting maken in de plaats van Karanka. Zijn maatje Kluivert had toen net de trieste afgang beleefd voor 100.000 toeschouwers en het oog van de tv-wereld. Patrick Kluivert. foto reuters AMSTERDAM Twee doelmannen, twee ras-Ajacieden, zwaaiden gisteren voor het laatst naai de fans van Ajax. Maar voor een gezamenlijke hulde was niet gekozen. Het zou pijn lijk zijn geweest. Edwin van der Sar groette de Amster damse aanhang na' Ajax - Fortuna Sittard (4-1), Stan ley Menzo ervoor, ruim an derhalf uur eerder. „Ik ben blij voor Edwin", zei Menzo, „dat hij op deze manier af scheid kan nemen." Van der Sar was na zijn transfer naar luventus nog niet officieel uitgeluid. Gis teravond kon hij de Ajax- supporters met de kin om hoog tegemoet treden. Als nog steeds de onbetwiste nummer één van Neder land, als de keeper die in de bloei van zijn sportleven li res en prijzen in Italië kan winnen. Hij was de man die Menzo (minder talent, meer uitstraling) in maait 1993 bij Ajax verdrong. Sindsdien vond Menzo al leen nog zijn draai, en dan ook nog op een bescheiden niveau, in België, bij Lierse. 'Vereerd' was hij afgelopen zomer met zijn terugkeer naar Ajax, maar vorige week hoorde hij dat zijn rechter knie geen topvoetbal meer toestaat. Deze tot zijn laatste snik populaire doelman, ogen schijnlijk geboren voor het sportieve ongeluk, had zich gisteren gewapend tegen zijn emoties. Zijn afscheid op het veld, voor de suppor ters, zou een 'raar, moeilijk moment' worden, wist hij vooraf. Dat klopte. Voorzit ter Michael van Praag sprak van de 'tragiek van een sporter' en Menzo trok de lippen strak op elkaar. „Ik ben er trots op Ajacied te zijn", zei hij met gebroken stem. Maar eerder op de avond, toen hij zijn malheur toe lichtte, hield Menzo zich in de plooi. Hij had er naartoe kunnen leven, legde hij uit. Hij had het een week lang kunnen verwerken. Al een maand geleden was bij een kijkoperatie slijtage aan het kraakbeen geconstateerd. Eerder leek Menzo hersteld van een meniscusoperatie, in het voorjaar in België. „Ik dacht iets voor Ajax te kun nen betekenen", zei Menzo, die reserve achter Fred Grim werd en uiteindelijk in zijn tweede periode bij Ajax geen enkel officieel duel speelde. „Dan is het pijnlijk als je hoort dat je moet stoppen, maar ik heb me er gelukkig bij neergelegd." Hij heeft, een dag voor zijn 36e verjaardag, de streep al getrokken, zei hij. „Anderen moesten op jon gere leeftijd stoppen. Ik ben trots op mijn carrière. Ik heb vijftien jaar betaald voetbal gespeeld. Moet ik hier nu dan lang bij stil staan?" Over de nieuwe functie waarover hij met Ajax in bespreking is, kon hij weinig zeggen. „Ik ga me er nu pas mee bezighouden. Maar dat Ajax me wil be houden, toont aan dat we van elkaar houden." Graag zou Menzo ook de trainers cursus Oefenmeester 1 doen. Hij had zich er in Bel gië al voor opgegeven, maar met het trainingsschema van een prof bij Ajax was het niet te combineren. Ajax' algemeen directeur Frank Kales stelt pogingen in het werk om Menzo als nog toegelaten te krijgen op de opleiding die eind augus tus is gestart. Cursist Danny Blind, tevens directeur spe- lersbeleid bij Ajax: „We heb ben zeven sessies achter de rug. Met zijn kennis zou Stanley nog makkelijk kun nen instromen. Maar mis schien is de KNVB er huive rig voor om een precedent te scheppen." z ïfü PRIJSVRAGEN ide-Z#. woensdag 13 oktober: 9-11- - 11-27-32-35-36-38-44-50-51- >-66-69-70-79. (onder voorbe- ;a.dJ Jroklotto. Tre king A. 6 - 15 2 - 39 - 46. Reservegetal: 8. B: 18 -19 - 22 - 23 - 40 - EREDIVISIE NEC - FC Twente 0-1 (0-1). 44. Venne goor of Hesselink. Scheidsrechter: Kok. Toeschouwers: 9000. Gele kaart: Rossi, Pothuizen, Goulooze (NEC). Heubach. Ajax - Fortuna Sittard 4-1 2-1). 12. Hamming 0-1, 30. Wamberto 1-1, 33. Knopper 2-1, 50. Laudrup 3-1. 87. Laudrup 4-1. Scheidsrechter. Luinge. Toeschouwers: 45.000. FC Den Bosch - AZ 2-3 (2-3). 10. Bos man 0-1, 17 Michels (strafschop) 1-1, 24 Van Galen 1-2, 27. Scholten 2-2, 45 Van Galen 2-3. Scheidsrechter. Van Huiten. Toeschouwers: 4500. Gele kaart. Michels (FC Den Bosch), El Hadrioui, Ricksen (AZ). Heerenveen - FC Utrecht 1-0 (0-0). 82 Denneboom 1-0 Scheidsrechter Sterk. Toeschouwers: 13.870. Gele kaart: Zwaanswijk. Bosschaart. Robbemond (FC Utrecht). Bijzonderheid Lurling mist in 46e minuut strafschop voor Heerenveen. RKC - PSV 1-6 (0-3). 2. Nilis 0-1, 35. Van Nistelrooy 0-2, 45. Nilis 0-3, 47 Van Nistelrooy 0-4, 69. Hoogendorp 1- 4, 80. Nilis 1-5, 85. Kolkka 1-6. Scheidsrechter: Bossen. Toeschouwers 7500. Gele kaart: Yuri Cornelisse (RKC), Nikiforov, Khokhlov (PSV). PSV Ajax Roda JC Willem II Feyenoord FC Twente RKC Heerenveen AZ Vitesse FC Utrecht Sparta Graafschap Den Bosch Fortuna S. 7 0 0 21 33- 6 5 2 0 17 24-11 i 5 1 2 16 14-10 5 1 2 16 18-18 i 4 3 1 15 15- 5 ,431 15 12- 7 42 2 14 12-13 4 1 3 13 14-12 4 1 3 13 13-12 3 3 2 12 16-14 4 0 4 12 8-10 3 0 5 9 11-17 1 3 4 6 9-12 1 2 5 5 10-18 1 1 5 4 8-13 NEC 7 115 4 10-17 Cambuur L 8 0 2 6 2 6-21 MVV 8 0 2 6 2 9-26 EERSTE DIVISIE: TOP Oss - FC Groningen 0-1 (0-1). 42. Visser 0-1 Scheidsrechter: Van der Pas Toeschouwers: 1604. Rode kaart 55. Leonardo (FC Groningen) wegens slaan naar tegenstander Gele kaart Loeffen (TOP), Beukenkamp, Domini que van Dijk (FC Groningen). Frankrijk: Bastia - Lens 2 - 0, Bordeaux - Monaco 3 - 2, Metz - Nancy 2 - 2, Montpellier - St.Etienne 0-1, Rennes - Sedan 5 - 0, Strasbourg - Auxerre 1-3, Troyes - Le Havre 3-1. Major League, playoffs, best-of-seven: National League, finale: Atlanta Braves - New York Mets 4-3. Stand: 2-0. American League, finale: New York Yan kees - Boston Red Sox 4-3 Stand; 1-0 TENNIS Utrecht. Marathon Mannen: 1. Heide- man (Oldebroek), 2. Angenent (Wou- brugge), 3. Borst (Leiderdorp). 4 Lank- haar (Babyloniënbroek), 5 Rozendaal (Warmenhuizen), 6. Pieterse (Diemen), 7 Poelstra (Hijum), 8. Bouma (Heeren- Wenen Mannen, 1,6 miljoen gulden. Eerste ronde: Kucera (Slw) Hrbaty (Slw) 3-6 6-4 7-6 Tweede ronde: Ka felnikov (Rus/1) - Siemerink (Ned) w.o. wegens knieblessure Siemerink. SCHAATSEN Rusedski (GBr/5) - Medvedev (Oek) 4 6 7-5 6-3, Federer (ZWi) - Novak (Tsj) 7-6 Srichaphan (Tha) - Norman (Zwe/3) 6-3 1-6 6-3. Tweede ronde: Hie (Aus/6) Huet (Fra) 7-6 5-7 6-3. WIELRENNEN 6-1. Singapore. Mannen. 1.4 miljoen gul den. Eerste ronde: Woodbridge (Aus) - Schalken (Ned/5) 4-6 7-5 6-3, Nestor (Can) - Mamiit (VSt) 6-3 4-6 6-4, Carl- Milaan-Turijn: 1. Markus Zberg (Zwi) 203 km in 4 24.55 (45,75 km/uur), 2. Bettini (Ita), 3. Ullrich (Dui), 4 Axels son (Zwe), 5. Noe (Ita), 6. McRae (VSt), 7. Konisjev (Rus), 8. Sciandri (GBr), 9 Francesco Casagrande (Ita), 10. Robin (Fra)

Leidsch Dagblad | 1999 | | pagina 23