Den Haag springplank voor Vink Sport VVCS doet aangifte tegen Lens en Gerards Simpele winst Roda JC op Sparta ^A} Topklasse IDAG 12 OKTOBER 1999 immissie onderzoekt kwestie-Dekker I/uk Een onafhankelijke onderzoekscommissie moet uit- 1 een hoe wielrenner Erik Dekker aan een te hoge hemato- U ^vaarde van zijn bloed is gekomen. De hoofddirectie van obank heeft dat besloten in overleg met teammanager Jan 5. Bij een controle zaterdag in Verona, daags voor de wereld- strijd op de weg voor profs, bleek dat het bloed van Dekker as i er was dan toegestaan. Daarop volgde automatisch twee et en rust voor de renner, die eerder in de week in de tijdrit m ste was geworden. De directie van de sponsor van de wie- Jet loeg van Dekker gaat ervan uit dat de oorzaak gezocht moet tot den in puur lichamelijke omstandigheden. Een objectief en miss litatief onderzoek wordt daarom wenselijk geacht. 'SI inierink wint in Wenen i' n eni Jan Siemerink heeft voor het eerst sinds de Davis Cup- aakt strijd tegen Ecuador eind vorige maand een overwinning in ATP-tennistoernooi behaald. De Rijnsburger versloeg in nen de Fransman Arnaud Clément in drie sets. Na verlies de eerste set tegen Clément (5-7) leek Siemerink op weg treel r verlies. Hij herstelde zich echter door de volgende sets in :1e li jebreak te winnen (7-6 7-6). ïrq jjenks blijft Holland Acht trouw Roeier Nico Rienks heeft besloten zijn loopbaan te ingen tot en met de Olympische Spelen van volgend jaar in Pasjnev. Hij blijft de voortrekker van de Holland Acht II. Drie s n geleden was hij de stuwende kracht achter de Holland Acht ge e in Atlanta olympisch goud behaalde. Rienks had zijn be- itrui [genomen na gesprekken met bondscoach Chris Korzeni- P ky en roeiers van de Holland Acht. iyota in Formule 1 nsch iemo Toyota maakt zijn entree in de Formule 1. De Japan- ursfflj willen in 2002 als constructeur (chassis en motors) van gaan. Toyota heeft dit maandag officieel bevestigd. Eind je maand werd al bekend dat Toyota zich in verband met lannen in de Formule 1 aan het einde van het seizoen te- rekt uit het WK rallyrijden. lectie shorttrack voor wereldbeker Jan iFOORïDe Koninklijke Nederlandsche Schaatsenrijders- d heeft de shorttrackers aangewezen voor de wereldbeker- n nJstrijden deze maand in Montreal (21-23 oktober) en Salt La- q v lity (29-31 oktober). De ploeg bestaat uit vijf vrouwen en vijf ede, inen. De vrouwen: Melanie de Lange, Mariëlle Lootsma, at tr iëlle Molendijk, Anouk Wiegers en Chantal Boer. De man- Cees Juffermans, Dave Versteeg, Jeroen Huiskamp, Alex -e d eboer en Otto de Braver, eed. dpk bloedcontroles bij schaatsers irooRTDe internationale schaatsunie ISU gaat komend n jloen bloedcontroles uitvoeren. De testen worden gedaan bij 'ereldbekerwedstrijden en internationale kampioenschap- Vorig seizoen moesten de schaatsers bij de wereldbekerfï- in Inzeil al een keer bloed afgeven. Er werden toen nog i sancties aan de tests verbonden. De ISU heeft het doping- iment aangepast om de controles te kunnen invoeren. >VIZwolle periodekampioen tf ond FC Zwolle heeft gisteravond de eerste periodetitel in ^oto Divisie behaald. De ploeg won uit van Helmond Sport: De andere gegadigde voor de titel was FC Groningen, dat :hre untenverlies van FC Zwolle de gelukkige was geweest. De van de Zwollenaren leek nog even in gevaar te komen toen seliji nel zeven minuten na rust 2-2 maakte. Maar Van Steeg, )p '1minuten later, en Slot, nog eens twee minuten later, Daa hten Zwolle in veiligheid. Vier minuten voor tijd kwam de is va iploeg via Streppel nog terug tot 3-4, maar er was te weinig et, d im Zwolle verder in problemen té brengen. ;r tafeltennissers kwalificatie OS a. D irmeer Trinko en Gerdie Keen, Danny Heister en Melisa ng er zijn geselecteerd voor het olympisch kwalificatietoernooi tennis in Griekenland. Na dat toernooi, van 2 tot en met 5 prin imber in Patras, wordt in Rotterdam het kwalifïcatietoer- naa ivoor dubbels afgewerkt. Daaraan nemen vier Nederlandse ma jels deel. Heister/Keen en Jörg de Kock/Kalun Yu spelen bij "1 m lannen, Keen/Muller en Diana Bakker/Floor Tebbe vormen Touwelijke afvaardiging. Heister en Keen hebben overigens jou ildaan aan de norm van NOC*NSF, door hun prestaties bij wmi Ipen Engelse (winst) en Open Zweedse (kwartfinale). Nu het tweetal nog voldoen aan de eisen van de Interrïationa- ifeltennis Federatie. m der Geest drie maanden geschorst )p j v'erd ispj taler dom igham De Internationale Judo Federatie (IJF) heeft coach ïwn van der Geest voor drie maanden geschorst. De Nederlan- ?em! kreeg daarbij nog een voorwaardelijke schorsing van een De straf werd uitgedeeld omdat Van der Geest tijdens de judo in Birmingham tijdens een partij de mat opstapte en rbitrage beledigde. De schorsing betreft toernooien die ittinlr de IJF worden georganiseerd. Mocht Van der Geest op kor- rmijn nogmaals in de fout gaan, dan kan hij zijn werk niet mal ïeren in Sydney, bij de Olympische Spelen van volgend jaar. :n b iefermacht Chinese turners IMi De Chinese turners hebben hun zinnen gezet op het 'aul alen van de vierde achtereenvolgende wereldtitel bij de N inen. Op de WK in Tianjin, in eigen land, eindigden zij .in de 'ificatieronde voor teams met grote overmacht als eerste, voorsprong op nummer twee, Rusland, was ruim drie pun- (230,546 tegen 227,083). Wit-Rusland werd met 226,557 der- eDe beste zes landen plaatsten zich voor de finale. Daar kwa- i Japan, Zuid-Korea en de Verenigde Staten bij. Ook in het viduele tussenklassement gaven de Chinezen de toon aan. g Wei werd eerste met 57,649 punten voor Huang Xu Y 299) en de Rus Alexej Bondarenko (57,161). t. iuw Zwart praat met spelers :Naar Het bestuur van Blauw Zwart voert vanavond een ,re^ met sPe'ers van het eerste elftal, die zondag waren okken bij een vechtpartij in het duel met Docos. Morgen- t u id vergadert het bestuur over eventuele maatregelen tegen ten letrokken voetballers. Dat heeft'de voorzitter gisteravond an ïgedceld. De thuiswedstrijd van Blauw Zwart werd een dre rtier voor tijd gestaakt bij een stand van 1-4, nadat spelers 'ubliek op het veld slaags waren geraakt. Beide partijen wij- elkaar aan als veroorzakers van het incident. CHEF WILLEM SPIERDIJK, 071 -5356464, PLV.-CHEF JANET VAN DIJK. 071-5356463 amsterdam anp De Vereniging van Contract Spelers (WCS) heeft vandaag aangifte gedaan wegens oplich ting tegen de voormalige werk nemers Sigi Lens en Peter Ge rards. De bond is van mening dat het duo verkeerde informa tie heeft verstrekt over nevenin komsten en onvoldoende heeft meegewerkt aan onderzoeken van accountants. P. de Vos, advocaat van de WCS, zal in het geval van Lens aangifte doen in Amsterdam. Voor Gerards gebeurt dat in Zutphen. De spelersvakbond stuurde Gerards en Lens op 31 januari 1997 weg omdat er ster ke vermoedens waren dat zij zich persoonlijk hadden verrijkt aan transfers en het geven van adviezen. Eind vorige maand werd al bekend dat het OM in Zutphen Gerards, net als Lens tegen woordig zelfstandig voetbalma kelaar, verdenkt van valsheid in geschrifte. Hij zou geknoeid hebben met de datum van een bankafschrift. Het vooronder zoek in deze zaak wordt ver moedelijk begin volgende maand afgesloten. Volgens de WCS hebben Lens en Gerards welbewust ge probeerd de bond erin te laten lopen door de indruk te wekken dat zij hun volle medewerking zouden geven aan de accoun tantsonderzoeken. Ook hadden beiden uitdrukkelijk ontkend dat zij geld ontvangen zouden hebben of zouden ontvangen van Adidas en AC Milan inzake transfers van de ajacieden Klui- vert, Davids, Reiziger en Bogar- de en het schoenencontract van Kluivert, waarbij werd on derhandeld namens de WCS. Aan de bond is inmiddels het tegendeel gebleken. Volgens advocaat De Vos zijn onlangs bedragen boven tafel gekomen die een veelvoud zijn van de sommen geld die bij de onderzoeken van accountants aan het licht waren gekomen. ,,Dat komt door de onvolledige medewerking van Lens en Ge rards", aldus de advocaat. „Aanvankelijk hebben zij ont kend neveninkomsten te heb ben gehad. Toen bleek dat ze de waarheid niet gesproken hadden, hielden zij vol dat het ging om niet meer dan een paar ton de man. Het gaat echter om in totaal meer dan 4 miljoen gulden, alleen in 1997." De WCS meent dat de han delwijze van de twee valt aan te merken als oplichting, een mis drijf waarop maximaal drie jaar cel staat. De spelersvakbond zal de zaak zonodig ook voorleggen aan de burgerrechter. Verder zal de WCS Adidas en het be stuur van AC Milan vragen om een verklaring. Eerder hebben die ontkend dat Gerards en Lens betaald zijn voor verbo den nevenactiviteiten. De WCS heeft echter andere informatie en stapt mogelijk ook in deze zaak naar de rechter. Als zeventienjarige maakte Marciano Vink furore bij Ajax. Al snel werd hij voor het Nederlands elftal (2x) geselecteerd, maar bij Ge noa en PSV kwam de klad in zijn carrière. Vink was bijna voortdurend gebles seerd. Bij ADO Den Haag maakt hij nu een nieuwe start. den haag rené dons Marciano Vink, wie was dat ook alweer? De middenvelder van de generatie Ronald en Frank de Boer, Richard Witschge en Bryan Roy kwam de laatste ja ren niet vaak in de opstellingen meer voor. Af en toe verscheen er een verhaal over één van zijn vele revalidaties in de krant. Marciano Vink begint nu aan een nieuwe fase in zijn voetbal loopbaan. De 28-jarige speler maakt op korte termijn als amateur zijn rentree in het tweede elftal van ADO Den Haag. De speler die op zeventienja rige leeftijd zijn debuut maakte in de wedstrijd Ajax-Sparta (1988) mijdde de afgelopen tijd het journaille. „Ik werd de laat ste jaren te vaak in het verdom hoekje geplaatst. Elke keer gin gen de verhalen over mijn bles sures. Natuurlijk ben ik veel ge blesseerd geweest en heb ik bij PSV een groot aantal wedstrij den moeten missen. Maar als dat steeds wordt gepubliceerd, krijg je nooit een kans om op nieuw te beginnen. Ik ben pas 28 jaar. Ik kan nog vijf of zes jaar betaald voetbal spelen. Als mensen alleen mijn blessure- verhalen te lezen krijgen, is er straks niemand die mij wil aan trekken. Daarom ben ik zuinig met interviews. Ik wil liever Marciano Vink: „Op de training wordt er toch rekening gehouden met je blessure. Ik heb iemand nodig die me een keer flink schopt." foto gpd mijn voeten laten spreken. Be wijzen dat ik nog lang niet ben afgeschreven." De voormalige voetballer van Ajax, Genoa en PSV werd rond de jaarwisseling in het Rotter damse Dijkzigt Ziekenhuis ge opereerd. Dokter Fontijne ver ving zijn kruisband door een pees uit zijn knie. Voor de reva lidatie staat een half jaar. Die tijd maakte Vink nog vol bij PSV, waar eind juni zijn con tract afliep. Op aanraden van zijn zaakwaarnemer Rob Jansen meldde Vink zich deze zomer in het Zuiderpark, waar hij mee- traint om weer wedstrijdfit te worden. „Het enige wat er bij mij nu nog aan ontbreekt is wedstrijd ritme", weet Marciano Vink. „Ik moet veel partijen spelen, waarin ik niet word ontzien. De groepstrainingen bij ADO Den Haag kan ik goed volgen. Alleen ben je dan nog niet wedstrijd- klaar. Op de training wordt er rotterdam anp Roda JC heeft zich door een verdiende zege (1-2) op Sparta stevig in de subtop genesteld. De ploeg van trainer Vergoos- sen behaalde op het Kasteel de vijfde overwinning van het sei zoen en blijft daardoor in de buurt van koploper PSV en nummer twee Ajax. Alleen in het eigen Kerkrade wil het nog niet lukken. Op Spangen hadden de Limbur gers het duel al voor rust beslist door doelpunten van Peeters en Luypers. In de tweede helft liet Roda de Rotterdammers het initiatief. Dat leidde in de 61ste minuut tot de 1-2. Zijm strafte weifelen in de Limburgse defensie af. Het offensief van Sparta duurde echter maar kort. BijW f, )REBORD PRIJSVRAGEN r°n van maandag 11 oktober. t. D 10-13-18-24-25-27-32-34 ee| '0-50-53- 55-63-68-69-74 7 12 4 5 9-12 8-15 10-16 5 4 8-13 7 0 2 5 2 8 0 2 6 2 Roda JC 1-2 (0-2). 23. Peeters 0- HtiUypefS °"2, 61 Z,)m 1~2' M "echter: Wegereef. Toeschouwers: 0 0 18 27- 5 2 0 17 24-11 1 2 16 14-10 2 1 14 15-.5 2 1 14 11- 7 1 2 13 17-18 3 1 12 11- 7 0 3 12 8-9 2 2 11 16-14 1 3 10 13-12 1 3 10 10-10 0 5 9 11-17 EERSTE DIVISIE de NAC - Dordrecht '90 4-0 (1-0). 9 Sal mon 1-0, 63. Versteeg 2-0, 67. Salmon 3-0, 69 Hansen 4-0 Scheidsrechter: Koopman. Rode kaart: 24. Myssing (Dordrecht) 2x geel. Gele kaart: Van As (NAC). Jalink (Dordrecht) Bijzonder heid: het duel was het restant van de in de 46ste minuut afgebroken wedstrijd op 26 september. Toen werd de wed strijd bij de stand 1-0 gestaakt nadat een vuurwerkbom in het strafschopge bied van Dordrecht '90 was ontploft. Bij het uitspelen mocht geen publiek aan wezig zijn. Helmond Sport - FC Zwolle 3-4 (1-2). 9. Derksen 0-1, 40. Buikema 1-1, 43. Tu- huteru 1-2' 52. Altunel 2-2, 54. Van Steeg 2-3, 56. Slot 2-4, 86. Streppel 3- 4 Scheidsrechter: Don. Toeschouwers: 2850. Gele kaart: Streppel, Altunel (Helmond Sport), Pieren Bijzonder heid: FC Zwolle kampioen eerste perio- Haarlem 8 2 1 Telstar 8 2,1 Helmond Sp 8 2 0 Eindhoven Emmen Excelsior Dordr. '90 Veendam GA Eagles Volendam 3 0 18 23-12 2 1 17 23-10 0 3 15 22-13 0 3 15 11-15 2 2 14 13- 9 1 3 13 19-13 1 3 13 13-11 1 3 13 11-10 1 3 13 10-12 2 3 11 11- 9 1 4 10 11-13 4 2 10 12-16 2 4 8 10-13 2 4 8 10-18 Shanghai. Mannen, 700.000 gulden. Finale: Norman (Zwe/2) - Rios (Chl/1) 2- 6 6-3 7-5. Zürich. Vrouwen, 2,1 miljoen gulden. Eerste ronde: Farina (Ita) - Oremans (Ned) 6-4 6-3, Van Roost (Bel/7) - Sugiyama (Jap) 3-6 6-4 6-2, Halard-De- cugis (Fra/6) - Capriati (VSO 7-6 4-6 7- 5. Panova (Rus) - Likovtsjeva (Rus) 6-3 7-5, Morariu (VSt) - Dementjeva (Rus) 6- 2 6-2. Singapore. Mannen, 1,4 miljoen gulden. Eerste ronde: Van Lottum (Ned) - Arthurs (Aus) 7-6 7-6, Ljubicic (Kro) - Mirnyi (WRu) 7-6 6-4, Huet (Fra) - Kulti (Zwe) 7-5 6-4, Hewitt (Aus/4) - Goldstein (VSt) 4-6 6-2 6-4. 7 12-15 Wenen. Mannen, 1,35 miljoen gulden. 7 7-12 Eerste ronde: Siemerink (Ned) - Clément 6 10-18 (Fra) 5-7 7-6 7-6, Federer (Zwi) - Spadea 5 6-15 (VSt) 6-4 6-2, Rusedski (GBr/5) - Jo hansson (Zwe) 4-6 6-3 7-6, Melzer (Oos) TENNIS - Burgsmüller (Dui) 7-6 2-6 6-3, Kafelni kov (Rus)- Enquist (Zwe) 6-3, 6-4, Lars- son (Zwe) - Pioline (Fra) 6-4, 7-6. toch rekening gehouden met je blessure. Ik heb iemand nodig die me een keer flink schopt. Dan weet ik precies hoe ver ik ben en of ik mijn oude niveau kan halen. In de sportschool kun je de kracht van een ge wricht meten, maar die cijfers zeggen mij niet zo veel. Daar mee heb ik mij in mijn PSV-pe- riode ook eens op het verkeerde been laten zetten. Toen leek de knie honderd procent, maar in de eerste beste wedstrijd raakte Goossens niet onder het mes apeldoorn anp Hordenloopster Ester Goossens heeft na een scheenbeenbles sure van een half jaar de loop training hervat. Op röntgenfo to's en een MRI-scan in het Utrechtse Academisch Zieken huis bleek de stressfractuur niet meer zichtbaar in het scheen been van de nationaal kampi oene 400 meter met en zonder horden. De onderzoeken werden juist uitgevoerd om een operatie aan de haarscheurtjes in het bot voor te bereiden. Deze ingreep, die voor afgelopen vrijdag ge pland was, leek nodig omdat bij eerdere onderzoeken begin september geen vooruitgang was gebleken. Eerder ondergin gen ook afstandsloper Kam iel Maase en sprintster Jacqueline Poelman dezelfde ingreep. „Onverwacht, onverklaar baar, dramatisch en spectacu lair", omschreef de 27-jarige at lete het nieuws over de behan deling waar ze tegen op had op gezien. En in samenspraak met haar sportarts Peter Vergou wen: „De operatieindicatie is verdwenen. Constructief beleid heeft toch de gewenste verbete ring opgeleverd." Goossens, de nummer vijf van de Europese kampioen schappen 400 meter horden in 1998, heeft afgelopen weekein de meteen haar eerste looptrai ning afgewerkt; „Het was nog maar een tempoloop van acht minuten op zachte ondergrond, maar het ging hardstikke goed. Toch maak ik voor de komende tijd nog geen planning, want straks komt het weer terug. Ik blijf ook onder controle, want dit is een ontzettende rotbles- sure, heel eng. Geef mij er maar drie in mijn voet in plaats van één in mijn scheenbeen." ik al geblesseerd. Wedstrijden zijn voor een voetballer het eni ge ijkpunt." Marciano Vink woont in het Belgische Neerpelt. Bijna elke dag rijdt hij op en neer naar Den Haag om te kunnen trai nen. Vink: „Behalve als ik bij mijn ouders in Weesp over nacht, dan zit ik natuurlijk zo in Den Haag. Ik kon bij PSV blij ven trainen, maar daar werden nogal wat voorwaarden gesteld. Het leek mij gelet op wat ik daar allemaal heb meegemaakt ook niet zo'n goed plan. PSV is voor mij een meer dan loyale werk gever geweest. Ze hebben zelfs mijn contract nog een keer ver lengd, terwijl ik in mijn eerste periode al veel wedstrijden had gemist." „Zelfs als ik op mijn oude ni veau terugkom zou ik niet eens meer voor PSV willen spelen. Stel je voor dat ze mij een con tract aanbieden en ik weer ge blesseerd raak? Dat kan ik mij zelf en de mensen bij PSV niet aandoen. Liever had ik de afge lopen maanden bij een andere club in de eerste divisie meege- traind. Ik heb verschillende ver zoeken gedaan, maai' ze wilden mij niet hebben. De clubs dachten dat ik een verkeerde invloed zou hebben. Spelers zouden geïntimideerd kunnen raken door mijn aanwezig heid." „Mocht straks blijken dat ik mijn oude niveau niet meer haal en dat de kelder van de ere- of zelfs de eerste divisie mijn plafond is, dan wil ik graag bij ADO Den Haag blijven", vervolgt hij. „Maar eerst wil ik mijzelf de kans geven om te be wijzen dat ik mijn oude niveau kan halen, want ik ben pas 28 jaar. Zit dus nog in de kracht van mijn leven. Een Nederland se topclub zit met oog op mijn blessureverleden waarschijnlijk niet meer op mij te wachten. Ik gok zelf op het buitenland. Als ik dan een keer licht gebles seerd ben, dan slaan er tenmin ste geen twijfels toe. Daar kan ik onbevangen voetballen. Als ik dan iets voel, dan kan ik een weekje rust nemen zonder dal er een stigma over mij wordt bevestigd. In mijn PSV-periode ben ik met sommige blessures te lang doorgelopen. Die fout zal ik nu niet meer maken. Ik zal beter naar mijn lichaam moeten luisteren." TURNEN Tianjin. WK. Mannen, teams, geplaatst voor de finale: 1. China 230,546 punten. 2 Rusland 227,083. 3. Wit-Rusland 226,557, 4 Japan 226,382, 5. Zuid-Korea 225,319, 6 Verenigde Staten 224,594. Individuele stand: 1 Wei (Chn) 57,649 punten, 2. Xu (Chn) 57,299, 3. Bonda- renko(Rus) 57,161. 4. Jovtsjev (Bul), Saito (Jap) 57,074, 6. Wilson (VSt) 57,048. DE WOLF John de Wolf is op nieuw lange tijd uitgeschakeld door een blessure. De verdedi ger van Helmond Sport liep tij dens de training een scheurtje in de binnenmeniscus op. Hij is gisteren in Rotterdam geope reerd. De Wolf (36) moet tussen de vier en zes weken aan de kant blijven. T opklasse moet er komen', I luidde vorige week donder dag een kop in deze krant. Jeu Sprengers, de voorzitter van de KNVB, had in een brief aan de adviserende leden geschreven dat de topklasse in het amateur voetbal in het seizoen 2001 -2002 een feit moet zijn. De topklasse is een 'tussenstation' tussen amateurvoetbal en betaald voetbal. Hierdoor krijgt het amateur voetbal een echte pyra- midale structuur met niet zes, maar slech ts één klasse aan de top. Tegen de invoering van dit nieuwe sys teem zijn de hoofdklas sers uit deze regio de af gelopen ja ren te hoop gelopen. De clubs moes ten spelers onder con tract nemen in die nieuwe topklasse, hun terrein aanpassen, ze moesten een veiligheidsfunctionaris in dienst nemen, verder reizen en misschien zelfs op vrijdag spe len. Katwijk, Quick Boys, UVS en consorten zagen dat niet zit ten. Ook de eerste-divisieclubs voelden er niets voor. Zij degra deren misschien wel uit de eer ste divisie. En kunnen hun mil joenen-investeringen in spelers en accommodatie nooit terug verdienen. Het plan verdween dan ook in de ijskast toen bleek dat er zeker in het betaald voetbal geen meerderheid te vinden zou zijn voor het plan. Maar Sprengers heeft het weer nieuw leven inge blazen. Hij heeft dat handig ge daan. Elk punt waarop kritiek bestond, heeft hij geschrapt. Clubs hoeven straks bijvoor beeld geen spelers in dienst te nemen. Er komt geen licentie systeem met voorwaarden waaraan de verenigingen moe- Jeü Sprengers ten voldoen. En ze mogen zelfs promotie naar de topklasse aan zich voorbij laten gaan. Als straks de topklasse een paar jaar draait, komen die voorwaarden er vast en zeker wel. Waarom die topklasse er moet komen, maakt Sprengers overi gens niet duidelijk. Hij denkt dat het niveau van het Neder lands voetbal omhoog gaat. Hij wijst op het feit dat het Neder lands elftal al leen spelers telt die buiten het land spelen. Of de topklasse daaraan iets verandert. Amateurclubs spelen een steeds kleinere rol bij het opleiden van talenten. Wie op z'n veertiende jaar nog niet bij een profclub speelt, kan een loopbaan in het betaald voetbal al bijna verge ten. Afgelopen weekeinde pleit- foto anp fen pfoftminers op een symposi um ervoor om talentvolle jeugd al vanaf het achtste jaar onder de hoede te nemen. Spelers die net als Jaap Stam en Katwijker Dirk Kuyt via het eerste elftal van een amateurclub meteen het prof voetbal in stappen, zullen steeds vaker een uitzondering vormen. De argumenten van Sprengers mogen niet overtuigen, de kans dat die topklasse er straks komt, is enorm toegenomen. Het be stuur van de voetbalbond mag zelf beslissen over de competitie- opzet, een ledenraadpleging hoeft zij dus niet te houden. Toch zullen de besturen van de topamateurclubs uit deze regio weer kritische geluiden laten horen. Tenzij zij luisteren naar hun spelers, hun technische staf en hun sponsors, die in grote meerderheid wel voorde nieuwe structuur zijn. Die zien dat het amateurvoetbal aan een impuls toe is. De topklasse moet er komen. WILLEM SPIERDIJK Roda JC viert het tweede doelpunt tegen Sparta. Links Arno Doomemik. FOTO ANP

Leidsch Dagblad | 1999 | | pagina 21