LZ '86 wint n verliest ZPC brengt De Zijl/LGB eerste nederlaag toe ed van Scylla verergert »or zware nederlagen Mannen Forescate laten tegen EHV eerste zege glippen Sport Ruime overwinning van vrouwen Alecto overwinningen voor AZC hoofdklasse B behaalde AZC twee overwinningen. m dag werd in Zaandam De Ham met 7-10 verslagen, fce, en werd in Nijverdal gewonnen van Het Ravijn met LZ 1886 kwam in de andere afdeling tot een zege n nederlaag. Gisteren werd PSV met 6-7 aan de ze gebonden. Zaterdag bleek Polar Bears met 6-10 laatje te groot. QLO DIRK KLOOS CHEF WILLEM SPIERDIJK, 071-5356464, PLV.-CHEF JANET VAN DIJK, 071-5356463 el b dstrijden van AZC tegen "I m en Het Ravijn kenden de verloop. Beide tegen- rs spartelden tot in de periode heftig tegen. In tfase bleek de jonge Al- irubrigade voor beide op- ro ten te sterk. De Ham at 5-6 vrijwel gelijke tred. Ron de Vogel bleef ver- m :n houden in de jonge en dat werd niet be- Pe nd. Na de 5-6 nam AZC a ft in handen. Bij de start laatste zeven minuten er al 5-8 op het score- De eindstand werd be- ip 7-10. Tegen Het Ravijn et tot 4-5 gelijk op, daar- het alleen AZC wat de 51 oeg. Bij het laatste fluit- stond de teller op 4-10. reden André de Jeu: ,,De twee perioden moet je sti ren. Dit betaalt zich in aseuit." inten AZC tegen De Björn Boom 4, Kjell Boom 3, Niels Joor, Kimmo Thomas en Bob Brebde. Doel punten tegen Het Ravijn: Pie- ter Boot 4, Brebde 4 en Björn Boom 2. De wedstrijd van LZ 1886 tegen Polar Bears stond in het teken van het afscheid van Ronald Heemrood. De Katwijker die drie jaar terug naar LZ 1886 overkwam, moet wegens hart ritmestoornissen een punt zet ten achter zijn waterpolocarriè- re. Voor de wedstrijd werd hij in het zonnetje gezet. Heemrood zag zijn oud-ploeggenoten niet slecht spelen tegen Polar Bears. Maar vooral in de openingsfase ging er veel mis. Aanvallend kon LZ geen vuist maken en de Edenaren hadden aan een klein kansje genoeg. Met als gevolg een 0-5 achterstand in de twee de periode. LZ 1886 kwam beter in de wedstrijd en knokte zich terug tot 4-6 en 6-8. Maar de ploeg kon Polar Bears niet echt bedreigen. Jan Langerhorst kreeg een vinger in zijn oog en kon niet meer verder spelen. Rob Heemskerk had het een danks driemaal een man min- lar Bears: Langerhorst, Kra- Polar Bears won met 6-10. stuk moeilijker dan in de thuis- der in de slotfase bleef LZ 1886 mer, Singeling, Kerkvliet en Alexander Willemse verving wedstrijd die met 11-4 werd ge- met 6-7 aan de goede kant van Willemse. Doelpunten tegen Langerhorst gisteren in Eindho- wonnen. Tot aan het einde de score. PSV: Kramer 2, Spros 2, Langer- ven tegen PSV. De equipe van bleef de spanning voelbaar. On- Doelpunten LZ 1886 tegen Po- horst 2 en Laurense. )LO WIM SIERA l/LGB liep zaterdag tegen de nederlaag op. In zwembad De BZPC met 9-5 te sterk. De fining van BZPC op de Leidse lasser was geen verrassing. De uit Bodegraven speelde vorig in de hoofdklasse en is dit sei- en voorname kandidaat voor ie naar de top van Nederland. LGB keek aan het einde van de jeriode tegen een 5-2 achter aan. In de slotfase sprokkelden enaars wel de doelpunten bij- 1PC had de zege echter al op Ia I ni de Zijl/LGB scoorden Rob deman (2), Twan Martijn, Je- q (rinkhuizen en Johan Kluivers. De start van Vivax in de eerste klasse is zo mogelijk nog stroever. Na het ver lies tegen de Zijl/LGB incasseerde Vi vax zaterdag de tweede nederlaag van het seizoen. De Oegstgeestenaren ver loren kansloos met 12-7 van Alliance. De nederlaag kreeg gestalte in de eer ste periode. De Zaandammers namen een 5-1 voorsprong, die in de tweede rondgang zonder blikken of blozen tot 9-4 werd uitgebouwd. In het tweede gedeelte van het eenzijdige treffen kwam Vivax beter voor de dag. De Zaandammers bleven echter eenvou dig aan de goede kant van de score. Voor Vivax scoorden Serge Dietz (3), Ivo Dietz (2) en Hans Trijsburg (2). Tweedeklasser Katwijk wacht nog steeds op de eerste zege. In Rotterdam verloor de ploeg van Ruud Plouvier met 4-3 van SVH. Katwijk had de ne derlaag volledig aan zichzelf te wijten. De Katwijkse aanvallers wisten zich geen raad met een veelvoud aan kan sen. Zelfs strafworpen waren niet aan de Katwijkers besteed. Doelpunten kwamen van Alex Sieval (2) en Kjeld Boonstoppel. Sassenheim speelde een wonder baarlijke wedstrijd tegen De Wiekslag, In de tweede periode toverde de ploeg van trainer Arjan Odems een 3-0 ach terstand om in een 7-4 voorsprong. Sassenheim won met 11-7. Voor Sas senheim scoorden Erwin de Bruin (3), Peter Bijman (3) en Rene de Bruin (2). De competitiestart van Alkemade is veelbelovend. Met vier punten uit twee wedstrijden voert de ploeg van Jim van Es de /anglijst aan van de derde klasse. Zaterdag won Alkemade in Vleuten met 8-5 van De Watervlo. Alleen aan het einde van de derde periode kreeg Alkemade het even benauwd. Water vlo kwam terug van 6-2 naar 6-4. Voor Alkemade scoorden Sandro Gordijn (3), Richard de Jeu (3), Rene van Beek en Ruud Koster. Koudekerk won de thuiswedstrijd tegen Triton Putten met 11-8. In eerste instantie leek Koudekerk op een grote overwinning af te stevenen, maar de 7- 3 voorsprong halverwege werd niet vergroot. Goals Koudekerk: Rob West geest (3), Lars Bergsma (2) Niels Mar tha (2), Sander Emeis, Sander Flippo, Jorrit Wulvers en Alex van der Schalk. De vrouwen van De Zijl/GB boekten de eerste zege van het seizoen. In Lei den was de ploeg van Elly Kleywegt met 8-7 te sterk voor BZPC. De ploe gen hielden elkaar lang in evenwicht. De Zijl/LGB leek in de derde periode het beslissende gat geslagen te hebben (7-4). BZPC probeerde nog van alles maar kwam niet verder dan 8-7. De Leidse doelpunten kwamen van Ingrid van Veen (4), Julia Kortekaas (2), Es ther Stouten en Jorien Kleywegt. De vrouwen van Alkemade wonnen moeizaam met 8-6 van De Wilskracht. In de laatste periode vond de tweede klasser het antwoord op de zoneverde diging van de formatie uit Utrecht. Al kemade liep uit van 5-5 naar 8-5. Ber- nadette Roelofs schoot met scherp; zij scoorde vier maal. Andere doelpunten kwamen van Heieen Schoo, Heidi Eist- geest, Rianne Hogenboom en Brenda Hogenboom. inning in het linkerrijtje vaderlandse eredivisie is snijden. Na de vierde zl g blijken maar liefst zes zeven ploegen nog in de zijn voor een plek in de lenspoule. Het Leidse dat dit weekeinde thuis tal kansloos verloor, 77if(eer ze^er niet voor dat aanmerking, endeel, na de 6-1 neder- uon jen Westa en eenzelfde nu 7 RON HOOCENDAM it gisteren tegen koplo- ïand vertoeft het Leidse de diepe kelder van de klasse. De Leidse ploeg met reguliere competi- tegen FVT en Anker oor de boeg - veroor- 'liit tot degradatieduels. En ur0 arin lijkt een kans van daf?er 8ering- geen mens die daar bij im treurt. Zaterdag tegen dat tot zaterdag de zesde innam, had de Leidse n principe alles nog in Jand. Maar de ploeg van Idt tfispijn wekte niet de in- onderste uit de kan te halen. In plaats van de j gers het mes op de keel edo n' sPeelde Scylla als een nol 'aningpartner. ^nederlaag van Gerard tegen de onbekende Mi- let f1185011 was daarvoor illu- Bakker had echter een ele verklaring voor die ge nederlaag. „Sinds een 'gen speel ik met korte op m'n forehand en bei no8 niet lekker, maar facht wel dat het binnen- !el beter gaat.", aldus de kleine Chinees Liu 'an Limburgse zijde, die gj-jiempetitie alleen verloor akerstars kopman Wu stte het dan ook weinig om de boomlange Bak- "erslaan. De stand was opgelopen tot 0-5, om- *ng daarvoor in drie had gewonnen van Van sse Bremmer geen kans had tegen Daan Sliepen en het Leidse dubbel kansloos verlo ren 'ging. Het enige punt kwam op naam van Martin van Rijn, die wel eenvoudig afrekende met Janssen. Gisteren kwam 't Zand op be zoek. Maar de Zeëuwen stuitten op aanzienlijk meer tegenstand, hoewel de 6-1 winst anders doet vermoeden. Bakker ver loor weliswaar van Pastoors (19-21, 15-21) en het ongenaak bare talent Kalun Yu (17-21, 21- 19, 15-21), maar 19 uur later be wees hij met prachtige slagen wisselingen al aardig gewend te zijn aan het nieuwe rubber waarmee hij overigens tien jaar geleden ook sterk acteerde. Nog opvallender dan het ex periment van Bakker was ech ter het gedreven spel van Mar tin van Rijn. De 31-jarige Leide- naar traint nauwelijks tot niet meer, heeft maling aan de hui dige degradatiestatus van Scyl la, maar werkte wel een fantas tische slotpartij af tegen Oegst- geestenaar Ted van den Berg. Een razendsnelle forehand en backhand koppelde Van Rijn aan een enorme dosis inzet en bezieling. „Hoe minder ik train hoe beter ik speel", glunderde Van Rijn over het persoonlijke succesje. Jesse Bremmer werd dit jaar voor de leeuwen geworpen, maar bleef ondanks dappere te genstand ook in deze duels met lege handen. „Door mijn snelle groei kom ik veel te veel kracht te kort.", sloeg de 18-jarige Lei- denaar de spijker op z'n kop. Monsterzege Docos pakte na de 10-0 mon sterzege op hekkensluiter DTV'84 de koppositie in de eer ste divisie groep 1 - zij het met een punt - weer over van con current Treffers, dat op zijn beurt het Oegstgeester Pecos met 7-3 versloeg. Aan de Hoge Morsweg waren Fred van Oos tenrijk, René Hijne en good-old Ed van den Berg uitstekend bij de les tegen de Dalfsenaren. Dit in tegenstelling tot vorige week toen de Leidenaars tegen Flits hemel en aarde moesten bewe gen om een 5-1 achterstand om te buigen in 5-5. Tegen DTV be tekende de ongelijke strijd wel een goede generale voor de ko mende kraker in Arnhem tegen Treffers dat wel eens kan aan treden zonder de sterke Brink - hoff, die naar verluidt om privé- redenen (ruzie met vriendin en clubgenote) niet graag meer in eigen zaal aantreed. Pecos hield tegen datzelfde Treffers, zonder Brinkhoff acterend, de schade beperkt tot een 7-3 verlies. Waarbij Marco van der Meijden (winst op Geert Verhaegh), Re né Watterreus en Robert Thijs- sen (beiden van Aalders) qua score niet voor elkaar onder de den. Pecos 2, eerste divisie groep 2. herstelde zich tegen Red Stars (6-4 winst) goed na de 9-1 zeperd tegen SKF. Wel bedraagt de achterstand op het veilige Hotak, dat met slechts 6- 4 verloor van koploper Kluis, nog altijd vier punten. Reitsma en Schipaanboord wonnen naast het gewonnen dubbel twee partijen en Van der Does voegde daar een pot aan toe. Avanti speelde niet, maar zag zich door de 6-4 zege van De Trefhoek op de tweede plaats belanden, twee punten achter de Almeloërs. De mannen van Rijnsoever kwamen tegen Integer Groep een remise overeen. Na de 5-5, waarvan Marco Cecchi het leeuwendeel voor zijn rekening nam, prijkt het Katwijkse vlag genschip op een gedeelde eer ste plaats in de tweede divisie (groep 4), samen met het Goudse Ilac. De Treffers uit Roelofarends- veen presteerde het om in de derde divisie Amsterdam met ruime cijfers (9-1) te verslaan. Daardoor volgt het Veense trio Ron en Rico van Veen en Kish Prashad Hotak (8-2 zege tegen Dito) goed met slechts twee punten achterstand. De vrouwen van Docos leden hun vierde nederlaag in succes- Scylla-kopman Gerard Bakker haalde zijn korte noppen uit de kast. Rendement leverde het niet op. Zijn ploeg struikelde het afgelopen weekeinde in eigen huis twee keer met 6-1foto loek zuyderduin sie. Aan de Hoge Morsweg ble ken de reserves van Hoonhorst met 6-4 te sterk. Voor de Leidse vrouwen is de situatie nog niet een goed resultaat neergezet moeten worden. Pecos vecht ook tegen degra datie, maar dan in de tweede uitzichdoos, maar dan zal er divsie groep 2. Hoewel de vrou- geblesseerde Iris Sjaardema in eigen hal nummer drie Hot- ak'68 knap op 5-5 hielden, is de voorsprong op LUTO, de aan staande tegenstander in Til- Winst Alecto en LOHC HOCKEY RONNO BROEKHOF In de overgangsklasse B speelde Forescate met 1-1 gelijk EHV. Dat was teleurstellend omdat de Voorschotenaren de betere ploeg waren. Alecto en LOHC lijken na een moeizame sei zoenstart de weg naar boven te hebben gevonden. De eerste klassers wonnen respectievelijk met 2-0 en 4-1. Forescate kwam op eigen veld niet verder dan 1-1 tegen EHV. De ploeg uit Enschede kwam daarmee goed weg. Voor de rust verzuimde Forescate, dat voor de pauze de match controleerde, tot drie keer toe een grote kans te benutten. Oli vier Kist scoorde wel, waardoor Forescate met 1-0 aan de thee mocht. De eerste de beste cor ner van EHV na rust leverde di rect een goal op. In de tweede helft werden twee Voorscho- tense doelpunten afgekeurd. Eric Kruysmulder was teleurge steld, maar ook tevreden. „De opgaande lijn zit er nog steeds in. Alleen ontbeert het ons aan alle geluk. Dubieus afgekeurde doelpunten en legio kansen die er niet ingaan. Daar moeten we nog aanwerken." LOHC was met 4-1 te sterk voor Derby. De ploeg van trai ner Peter van der Meer boekte daarmee de eerste zege van het seizoen. „We hebben behou den en goed geconcentreerd gehockeyd en Derby daarmee onze wil opgelegd", meldde de winnende coach na afloop. Dirk Jan Oomens scoorde in de eerste helft twee keer. Jan-Wil lem Sepmeier verhoogde de voorsprong na de pauze tot 3-0. Derby kwam nog terug tot 3-1, maar kort voor tijd bepaal de Andrew Brom de eindstand op 4-1. „We hebben de wedstrijd 70 minuten gecontroleerd", sprak Alecto-coach Maarten Gehner tevreden na afloop van de 2-0 winst op Rosmalen. Los van de winst speelden de Leiderdor pers een goede partij. De balcir culatie was dermate hoog dat Rosmalen nooit in de wedstrijd kwam. Met de rust was de eind stand bereikt. Wynand Hacker uit een strafcorner en Bas Brou wer scoorden. Aiphen verloor met 0-5 van Haarlem, nummer twee uit de tweede klasse. Tot de rust kon Alphen gelijke tred houden, ge tuige de 0-0 ruststand. Kort na de hervatting liep het team van coach Tom Gunther tegen twee tegendoelpunten op en raakten zij het spoor bijster. Haarlem liep daarna uit naar 0-5. Roomburg verloor met 1-2 van Leusden. Vooral voor het doel van Leusden lieten de Roomburgers het liggen, want kansen had de formatie van trainer Frank van Nunen ge noeg. Stijn van Huystee bracht Roomburg voor de rust nog op 1-1. Het tweede doelpunt van Leusden kon Roomburg on danks een veldoverwicht niet meer recht trekken. Noordwijk-coach Arthur van der Horst was niet helemaal ontevreden met de 2-2 remise tegen Spandersbosch. „De eer ste helft domineerden wij, maar maken we het niet af. Daarna kon het duel alle kanten op. Dus moet je met een punt dit keer tevreden zijn." Voor Noordwijk scoorden Bob Sinke en Robin Dobson. Leidse Studenten won met 3-4 van Vianen. Bij de rust leid de de studs met 0-2 door doel punten van David Duparc en Thomas de Groen. Concentra tieverlies leidde er toe dat Via nen al snel op 2-2 kwam. Leid se Studenten toonde echter veerkracht door zich knap te herstellen en door treffers van Maarten Smook en Wouter Plantenga het duel alsnog naar zich toe te trekken. Koploper Catwyck speelde in de derde klasse met 4-4 gelijk tegen nummer twee Xenios. De Katwijkers maakten tot drie keer toe een achterstand onge daan door doelpunten van Wouter de Mol (2x) en Jiri Har- tog. Dem Graaff bracht Cat wyck na rust op voorsprong. Een benutte strafbal van Xenios kort voor tijd betekende toch remise. Hisalis kwam in het met 0-3 verloren duel tegen Muiderberg scorend vermogen te kort. Met name voor de rust verzuimde de Lissese ploeg kansen te be nutten. Forescate wint ook onder nieuwe coach volgende week bij Bijlsma echt wen van Oegstgeest zonder de burg, slechts twee punten. HOCKEY RONNO BROEKHOF De vrouwen van Alecto en Fo rescate boekten vorige week de eerste winst en knoopten daar gisteren nog een zege aan vast. Alecto was met 4-1 te sterk voor Tilburg en Forescate won met 5-1 van Were Di. LOHC ver sloeg Rood-Wit met 0-4. Room burg verloor thuis nipt met 0-1. Alecto-coach Han Kolleman was zeer tevreden na de 4-1 ze ge op Tilburg. „Een collectief sterke prestatie. Alleen moeten we voorin scherper worden." De Leiderdorpse overgangs- klasser opende sterk en zette veel druk naar voren waardoor Tilburg met de rug tegen de muur stond. Een frommelgoal van Leontien van Tilburg bete kende 1-0. Fréderique van Kau wen verhoogde de voorsprong nog voor rust naar 2-0. Na de pauze waren de ploegen meer in balans, maar Alecto verloor nooit de greep op de wedstrijd. Jolanda Pleiter maakte er 3-0 van waarna Tilburg uit een strafbal nog iets terug deed. Mariëtte Beukers tekende .voor de 4-1 eindstand. Forescate heeft een nieuwe trainer/coach. Bas Seelen heeft de plaats van Patrick Reuser overgenomen omdat de sa menwerking tussen hem en de selectie niet goed was. Blijkbaar geïnspireerd door de trainers wissel won de formatie uit Voorschoten simpel met 5-1 van Were Di. Vooral voor de rust heerste Forescate, en dat leverde een doelpunt op van Dominique Lingeman. Even la ter egaliseerde Were Di. Door een benutte strafcorner van Marja Sprey ging Forescate toch voordelig rusten. In de tweede helft waren de partijen gelijkwaardig, maar benutte Fo rescate de kansen die Were Di liet liggen. Dominique Linge man (2x) en Mascha Kimman zorgden voor de 5-1 zege. LOHC kon precies elf spelers op de been krijgen, maar die speelden zo goed dat Rood-Wit in eigen huis met 0-4 werd ver slagen. „We speelden goed ge organiseerd", verklaarde LO- HC-coach Martijn Grosmann het veldoverwicht voor de pau ze dat twee doelpunten ople verde. Charlotte Vintgens en Anne Mieke Holland waren de doelpuntenmaaksters. Na de rust verlegde de Leidse ploeg het accent meer naar de verde diging. Een counter van Irene Duwaer en een.treffer vlak voor tijd van Marije Fokker beteken den 0-4 winst. Roomburg verloor met 0-1 van Alliance. In de eerste helft lieten de Roomburgers vijf gro te kansen onbenut. Alliance strafte wel een verdedigingsfout genadeloos af, 0-1. Na de pauze haalde de ploeg van coach Bep Botman het niveau van de eer ste helft niet meer en was het aan keepster Julie Tabbes te danken dat het 0-1 bleef. Leidse Studenten speelde verdienstelijk met 1-1 gelijk te gen Ring Pass. In een gelijkop- gaande wedstrijd scoorde de Delftse ploeg eerst 0-1. Kiki de Vlaam miste voor de studs een strafbal. Kort voor tijd scoorde Quirinne den Hollander toch de verdiende gelijkmaker. Alphen verloor onnodig met 3-2 in en tegen Pijnacker. Anoek van de Bosch egaliseerde de 1-0 achterstand. Alwine Sterk scoorde na de rust 2-2. Ondanks goede mogelijkheden moesten de Alphensen het ant woord op de 3-2 schuldig blij- Noordwijk had de kans het treffen tegen Zandvoort voor de rust te beslissen. De Noordwijk - sen lieten dat na en eindigden op 2-2. Aniek van Gennip scoorde voor de rust, Margriet van Hal erna. Catwyck boekte een zwaar bevochten 2-1 zege op Terriërs. De derdeklasser kwam door doelpunten van Alice van Duin en Sandra van Dijk op 2-0. Ter riërs rammelde na de pauze een paar keer flink aan de Kat wijkse poort, maar deze ging slechts één keer open. Hisalis won met 6-1 van Uit geest. Renske Wijntjes, Ellen Oberink en Monique Vasten hout scoorden voor de rust. Na de pauze scoorden Vastenhout, Suzanne Rosman en Celeste EI zendoorn.

Leidsch Dagblad | 1999 | | pagina 27