katwijk kan het niet afmaken 5 jjnsburgse Boys dwingt het geluk af Lisse neemt te vroeg gas terug Goed spel van Noordwijk is een schrale troost Voetbal V Quick Boys laat het liggen in Capelle vJDAG 11 OKTOBER 1999 CHEF WILLEM SPIERDIJK, 071-5356464, PLV -CHEF JANET VAN DIJK, 071-5356463 1 iinGEN NICK VERWOERD geluk afdwingen? Een 3 voetbalwet zegt van wel. 0 urgse Boys maakte zater- 0 ^en Scheveningen het be- 0 recht van die wet waar. 2 I jor de absentie van een 0 ol basisspelers gehandi- 1 team van Henk Wisman 1i voor elke meter en zag 2 jet beloond met een for- ;e zege. Onder andere j twee late toevalstreffers lijnsburg op sportpark ist met 2-3. 'ER eelzwarten konden tegen ningen niet beschikken j.Jartin den Haan en Wes- igerland (beiden al enige ikwetst), Raymond Buis training geblesseerd ge en het geschorste duo v Simons (3 wedstrijden) u :hael de Roode. Wisman Hl dus flink improviseren, u kelijk in de opstelling i, jnsburg was de positie ^an Boer. De aanvallend Ide Alphenaar speelde et eerst van zijn leven man. Wisman: „Je kijkt e mensen die nog over 'Leede komt terug tot 2-2 ild op sportpark De Krom in Katwijk was drassig, deze week niet gemaaid worden omdat de maai- DE ne wegzakte, het gras stond daarom minstens 15 neter hoog. Het duel tussen Katwijk en Ter Leede genlijk niet gespeeld kunnen worden. Maar blijk- -H«Ude de thuisploeg graag voetballen, omdat er drie Kop in het verschiet lagen. Ter Leede maakte echter 0 achterstand goed en nam een punt mee naar ïheim: 2-2. ISp zijn en je schat hun capacitei ten in. Ik had het idee dat Johan dit wel zou kunnen en op de training pakte het ook goed uit." Boer kwam op Houtrust als libero verdienstelijk voor de dag, maar aan het doorschui ven naar het middenveld, het geen wel degelijk de bedoeling was, kwam de routinier nauwe lijks toe. Hij had het achterin te druk om de gaatjes te dichten. In het grootste deel van de wedstrijd had de met drie spit sen acterende thuisploeg na melijk een veldoverwicht. Slechts bij vlagen slaagde Rijns- burg erin zelf het initiatief te nemen. Het probleem voor de bezoekers was dat de drie aan vallers (Mohamed Boulayoune, Steven Faber en André Gieling) veelal op een eiland stonden. De aansluiting vanuit het mid denveld ontbrak. Wisman: „Wat dat betreft mis je natuur lijk spelers als Buis, Den Haan en Slingerland, die na een in- speelbal op een van de spitsen voor aansluiting zorgen." Peter Cadel, Laurent Aalbers- berg en Arjan van der Velden, die nu de middenlinie vorm den, speelden een degelijke wedstrijd, maar veel drang naar voren vertoonde hun spel niet. Scheveningen kon derhalve veelvuldig de aanval zoeken en vooral in het eerste half uur kwam Rijnsburg een aantal ke ren goed weg. De groenhem- den, die na de nederlaag van vorige week tegen het laagge- noteerde Strijen iets goed te maken hadden, brachten tot driemaal toe Manuel Monteiro in scoringspositie, maar de spits slaagde er niet in de sterk keepende Lennert Hegie te pas seren. Yashin Ashri en Sander Klapwijk waren eveneens dicht bij een goal, maar ook zij strandden op Hegie. Rijnsburg was voor rust een paar maal gevaarlijk via Gieling, wiens voorzetten op maat niet door Boulayoune en Aalders- berg werden verzilverd. Vlak voor de pauze kwam geelzwart verrassend op 0-1. Een hoek schop van Faber werd door Norbert van Lochem verlengd, waarna Brian Brunings vanaf een meter voor doel raak kopte. Na de thee moest de gekwetste Brunings afhaken. Smerko Kroszynski draafde op in de middenlinie en Van der Velden verhuisde naar de achterhoede. De tweede helft was nog maar net begonnen of Scheve ningen had al het antwoord ge vonden op Brunings doelpunt. Een vrije trap van Jim Charité bereikte via het hoofd van John Blok de mee naar voren geko men Ron Cramer, die 1-1 in- knikte. Het aandringende Sche veningen kreeg daarna via Cha rité, Ashri, Blok en Monteiro goede kansen, maar Hegie bleef steeds knap overeind. Toch werd er nog wel ge scoord. Het venijn zat in de staart. Tien minuten voor tijd begon Van Lochem, na een weggewerkte hoekschop van Scheveningen, aan een rush van zo'n 50 meter, die hij schuin voor doel afsloot met een voorzet. Althans, dat was zijn bedoeling. Van Lochem: „Üc wilde met binnenkant links voorzetten, maar raakte de bal verkeerd, met m'n wreef." Wat heet verkeerd? Over de fout op gestelde goalie Jos van Rhijn heen dwarrelde de bal in het doel: 1-2. Met medewerking van arbiter Wiedemeyer, die een 'Schwal- be' van Cramer met een vrije trap op de rand van het straJf- schopgebied beloonde, kwam de equipe van Cock Jol echter opnieuw terug. Blok bewees zijn gave traptechniek: 2-2. Toen iedereen zich bij een re mise leek te hebben neergelegd, besloot Kroszynski het in de slotminuut nog maar eens van afstand te proberen. Zijn schot werd volledig van richting ver anderd door een Scheveningse verdediger en daarmee was Van Rhijn kansloos: 2-3. Wisman kon wel een gat in de lucht springen: „Dit is een overwin ning van het collectief. We heb ben karakter getoond." Zijn collega Jol was minder opgewekt: „We hebben van daag van onszelf verloren. Als je zulke kansen mist, vraag je om moeilijkheden." Ook dat is een oude voetbal wet. Rijnsburgse Boys: Hegie; Roest, Boer, Brunings (46. Kroszynski), Van Lo chem; Aaldersbergen (88. Heemskerk), Cadel. Van der Velden (81. De Haas); Gieling, Faber, Boulayoune. KOI Fori yO0 wist in de beginfase het iqC(iad met de omstandig- Op de vleugels zorgden lajji en Marco de Ridder voor gevaar. De Ridder ipvallend genoeg aan de :ant. Katwijk-trainer 0-( n Zwam (die vorig sei- WS trainde) verwachtte linkerspits op de ande- V '4 [el de meerdere zou zijn k Honsbeek. De links ig N peelde vorig seizoen bij hoorde regelmatig van iner het verwijt te slap te NS) duels. Van Zwam kreeg UD :ht minuten gelijk. Mar- DOi Ier Plas bracht de bal uit e trap voor en Marco de was voor Honsbeek ge- VIE om 1-0 in te koppen, eerste kwartier leek Ter overspeeld te worden. l,UUy >en Barry Dubbeldeman J 0 zorgde. Karim Hajji nnis Earner er uitgelo- een dieptepass van Vin- n. De spits schoot tegen >er op, waarna Dubbel de bal in de rebound zuiver inschoot, ide probeerde het met ^Jatievoetbal, maar dat Vooral tot veel balverlies, g ontsnapte aan een 3-0 Jand. Hajji won een duel vlt reel de Jong en de bal e voor de voeten van 1- deman. Die ging samen indv'jji naar doelman Tho- eell lasdorp op weg. Toen ze ii ceeper waren aangeko- esloot de grensrechter echte alsnog voor bui- te vlaggen, voor Katwijk, zeker om- een minuut later bij Zar ln Duijn in het doel lag. corner was de bal voor en van Carlo van Zeist rd, die hard inschoot. Vl lijn kon het schot nog en, maar Emile Wajer et eerst sinds twee jaar de basis), was het at- 1. M ide rebound. -eede (zonder de zieke k impfens, de geschorste Martin de Louw en de gebles seerde Floor van Duijn) ging zich steeds beter realiseren dat het op de slechte Katwijkse grasmat op vechtvoetbal aan kwam. De Sassenheimers won nen steeds meer duels en gaven nauwelijks nog kansen weg. Na acht minuten in de tweede helft kwamen ze op gelijke hoogte. Uit een corner kopte Van Zeist, die helemaal vrij stond hard in. Van Duijn kreeg er weer een hand tegen, maar nu was Jef frey Stolk het meest alert in de rebound: 2-2. Het duel zakte in het verdere verloop naar een matig niveau. Het zware veld had een aanslag gepleegd op het uithoudings vermogen van de spelers. Kat wijk kende een korte opleving toen Vincent Bon de bovenkant van de lat trof. Het bleek het enige moment dat Katwijk nóg in de buurt van een overwin ning kwam. Trainer van Zwam was na af loop boos op zijn ploeg omdat die zo slecht had gereageerd bij corners. „Van Zeist kan een keer inschieten en een keer in koppen. Bovendien is Ter Leede dan nog twee keer sneller in de rebound. Dat mag niet ge beuren." Aan de andere kant kon Ter Leede-trainer Arie Lagendijk ook wijzen op de ongelukkige manier waarop de eerste tegen- goal tot stand kwamen. „Bij de eerste treffer krijgen we een vrije trap tegen, omdat Marcel de Jong appeleert. Daaruit ont stond een doelpunt", stelde La gendijk, die overigens tevreden was met het punt. Van Zwam vond dat zijn ploeg twee punten had wegge ven. „Deze competitie wordt een slijtageslag. Daarom moet je deze punten pakken." Kat wijk staat nog een gedeelde vierde plaats met tien punten. Dat zou tot tevredenheid kun nen stemmen. Maar de ploeg zal zich ongetwijfeld realiseren dat drie van die punten werden Jeffrey Stolk (Ter Leede) springt in de rug van Vincent Bon. opgehaald in een thuisduel te gen Strijen en drie via een ge lukje in de wedstrijd tegen Quick Boys. Katwijk: Van Duijn; Heijmans, Rob bers. Van der Meer. Kwestro; Sloot weg. Bon, Van der Plas (51. Vooijs); De Ridder, Dubbeldeman, Hajji (80. Ra ven). FOTO KEES VAN HOOODALEM Ter Leede: Waasdorp; De Jong. Van Zeist, Bloemheuvel, Honsbeek; Kra mer. Stolk, Wajer; Beltman. Rbii (89. Campfens), Van Harskamp (71. Benfe- RONNO BROEKHOF Gl fUK GO van Excelsior Maas- Ta' is groot na de 2-1 over- op Noordwijk. Hos- VN spelers, een juichende en spelers die zichzelf Jentjes' noemden. Eric trainer van de club uit ós, verwoordde de blijd- Is volgt. „We zijn dit jaar >hl illig gestart. De laatste den spelen we steeds Iphi1 vandaag verslaan we in rsW een topploeg." Daar- tf hij Noordwijk een bes nent dat de ploeg ver- Noördwijk-trainer Iderltöring was positief over vaji mstander. „Ze hebben or(j 5 laten zien dat ze sme- niet nodig hebben. Als 'olhouden zijn ze abso- 1 titelkandidaat." aze e wedstrijd een bijzon toe: '8e amusementwaarde noemde Bröring een troost'. Het publiek zag tede ploegen die van aan de aanval zochten tevreden waren met minder dan drie punten. Beide defensies kwamen daardoor al snel onder druk te staan. De verdediging van Excelsior Maassluis boog wel, maar knakte niet. Die van Noordwijk wel. Vooral in het centrum bleek de laatste linie kwetsbaar. Dat had onder meer te maken met de afwezigheid van Cees Smit die door de naweeën van een hersenschudding op de re servebank begon. Zijn plaats werd ingenomen door Jos de Haas die ver beneden zijn kun nen speelde. De anders zo de gelijke ex-SJC'er ging binnen een half uur vier keer opzichtig in de fout. Al in de openingsfa se werd De Haas twee keer ge fopt door Davy Vermaas die beide keren niet. precies genoeg inschoot. De derde keer dat de Noordwijk-verdediger Vermaas moest laten gaan leek Marco Korff redding te brengen. De Noordwijk-keeper kreeg de bal echter niet onder controle. De wegspringende bal kwam voor de voet van Michel van Strien die 'm beheerst in de hoek schoof. Noordwijk stelde daar een aantal kansen tegenover, maar vond het net niet. Patrick van Dam knalde in één tegen één situatie op de Maassluise doel man Rob Grauwmeijer en later keerde Grauwmeijer een genie pige punter van diezelfde Van Dam. Marco Kleijn schoot met buitenkant rechts op de lat na dat hij zich knap had vrijge- speeld. Even daarvoor had Ex celsior Maassluis de stand al op 0-2 gebracht. Na ruim een half uur maakte de verder oersterk spelende Patrick de Jong zijn enige foutje van de wedstrijd toen ook Jos de Haas en Lucas ten Brinke niet kordaat ingre pen. De bal belandde uit de kluts bij Robert Visser die Mar co Korff verschalkte. De tweede helft overheerste Noordwijk en werd de wed strijd als kijkspel nog fraaier. Tot uitgespeelde kansen leidde het overwicht van Noordwijk niet direct. Sterker, de wedstrijd zou zijn beslist als kort na de hervatting Cees Smit (in het veld gekomen voor Jos de Haas) een schot van Davy Vermaas niet op de doellijn keerde. Hal verwege de tweede helft kreeg Noordwijk aansluiting. Patrick van Dam speelde Hans Jorgen Nikolai uit en scoorde koel zijn eerste competitietreffer. Excel sior Maassluis moest steeds verder terug, maar kreeg, even als Nood wijk, kansen genoeg om te scoren: 2-2 of 1-3, het behoorde allemaal tot de moge lijkheden. In blessuretijd claim de Noordwijk nog een penalty toen Patrick van Dam in het strafschopgebied van achteren werd gevloerd. Arbiter Ange- vaare liet doorspelen, maar floot even later wel af voor een buitenspelgoal van Excelsior Maassluis. Ruud Bröring was teleurgesteld over het verlies, maar zag ook positieve kanten. „Patrick van Dam scoort weer en we spelen steeds beter. Deze slag hebben we verloren, maar de oorlog niet." Noordwijk: Korff, Van Kins, Ten Brinke (84. Van de Heiden), De Haas (46. Smit); P. de Jong, W. de Jong, Kor- bee, Azier; Van Dam, Kleijn, Van der Laan (68. Pitti). CAPELLE AAN DEN USSEL CERTJAN VAN GEEN De competitie is pas zes wed strijden oud en de rol van Quick Boys lijkt even uitge speeld. Capelle kon zaterdag zijn eerste overwinning van het seizoen noteren door de Katwij- kers met 2-0 terug te wijzen. Het is zuur voor Quick Boys, dat best goed voetbalt, maar eenmaal voor het doel koel bloedigheid mist. Zes schamele puntjes heeft Quick Boys bij elkaar gesprok keld en dat is veel te weinig voor een ploeg die op papier om de titel moet kunnen mee spelen. Maar wie op zulke schlemielige wijze wedstrijden uit handen geeft, heeft alleen zichzelf iets te verwijten. De ploeg van Cees Tempe laar, zonder de geschorste Ro nald van Dijk en met Jaco de Jong voor de te laat verschenen Mamix van der Gun in de basis, domineerde namelijk het groot ste gedeelte van de wedstrijd op sportpark 't Slot. Capelle, dat best wilde voetballen, werd daaroe niet in staat gesteld. Het kwam er in het eerste half uur nauwelijks aan te pas en moest als figurant toezien hoe de be zoekers hun superieure positie spel op de mat legden. Het team van trainer Aad An- driessen barstte toch al niet van het zelfvertrouwen. Capelle meldde zich vanaf de eerste wedstrijddag onderin de hoofd klasse A en scoorde tot afgelo pen zaterdag slechts twee gelij ke spelen. Bovendien was de ploeg gehandicapt door de blessures van vier ervaren ba siskrachten. Alex van der Made, Wim Bubberman, André Hor dijk en Tom Broeder bleven aan de kant. Wel aanwezig was John Kroon, die het slechts één sei zoen uithield op Nieuw Zuid. De donkere middenvelder had in de eerste helft zijn ogen uit gekeken tegen zijn oude ploeg. „We werden helemaal wegge speeld", aldus een breed la chende Kroon. „Qua spel hoort Quick Boys bij de eerste drie. Het was onverdiend dat wij wonnen. Ze krijgen twee hon derdprocent-kansen, maar je ziet het: als je strijd levert, kun je ver komen." Kroon had gelijk in deze stel ling, maar feitelijk had Quick Boys het nooit op strijd hoeven afleggen als het wat zorgvuldi ger met de kansen was omge sprongen. Met name Jeffrey Rutten kon het zich aanrekenen dat Capelle niet al na twintig minuten uitgeteld was. De van Scheveningen overgekomen aanvaller, die nog hengelde naar een profcontract, had voorafgaand aan het seizoen 25 doelpunten beloofd. De teller staat vooralsnog op twee. Zijn instinct liet hem ook zaterdag in de steek toen hij, alleen voor keeper Ron Ververs, de bal naast drukte en even later zijn hoofd niet goed tegen de bal zette na een voorzet van Ri chard van Schijndel. Alsof dat nog niet erg genoeg was, vergat hij in de 20ste mi nuut een afspraak bij corners van de tegenpartij. Rutten zou de tweede paal dekken, maar was in geen velden of wegen te bekennen toen een doorgekop- te bal voor het hoofd van Wout Ooms kwam. De Capelse verde diger knikte zodoende simpel in: 1-0. De onverwachte tegenslag verlamde Quick Boys. Waar ex tra inzet op zijn plaats was ge weest, reageerde het als een kind dat zijn speeltje afgepakt ziet. Aanvoerder Gert Aande- wiel kon aanwijzingen geven wat hij wilde, de mentale veer kracht ontbrak bij de blauwwit - ten. Capelle werd in de gele genheid gesteld om massaal te verdedigen, doordat aanvallen enerzijds te lang doorgevoerd werden en anderzijds het ver nuft ontbrak om kansen te cre- eren. Gebrek aan felheid leidde ertoe dat Capelle vaker losse ballen veroverde, wat Quick Boys steeds minder dominant maakte. De rekening daarvoor werd na een uur gepresenteerd. Ron Valk joeg een vrije trap van ruim 25 meter stijf in het kruis, een juweeltje. Capelle kreeg er misschien iets te veel mee, maar dat viel de thuisploeg niet te verwijten. Quick Boys: Van der Niet; Van Dam, Flaton, Aandewiel, Ravensbergen, Van Schijndel, Van Hooij, Kruit; Rutten, De Jong (75. Van Beelen), Viereck (62. Van der Gun). LISSE CHRIS HARTMAN Barendrecht ontpopt zich tot dusver als een lastige klant voor de Bollenstreekploegen. Katwijk en Noordwijk moesten de con frontatie met het team van trai ner Klinkenberg bekopen met een nederlaag. FC Lisse was za terdag dicht bij de winst, maar gaf die tien minuten voor het einde uit handen: 2-2. Hoewel ook hij moeite had met de deling, bleef aanvoerder Leon van der Zwet positief. „Ik zie duidelijk een stijgende lijn in het spel. Tegen Barendrecht speelden we stukken beter dan in het begin van het seizoen." Zoals gebruikelijk hield Ba rendrecht bij balbezit van de te genstander veel mensen achter de bal. In opdracht van trainer Wim Schaap trachtte FC Lisse de vijandelijke muur met com binatievoetbal te slechten. Dat lukte maar matig, want in de eerste helft leverde deze speel wijze de Lissenaren welgeteld een scoringkans(je) op. Kort voor rust werd Remco van Bemmel op links vrijgespeeld. De vleugelspits kon inschieten, maar koos voor een voorzet. Daarbij raakte de bal de hand van' een Barendrechtse verdedi ger. Scheidsrechter Letterman, goed op dreef, vond een penal ty echter een te zware straf. Hij liet doorspelen. Klinkenberg had centrale middenvelder Pieter Vermaas opdracht gegeven Van der Zwet nauwlettend in het oog te hou den. Op de momenten dat de spelbepaler van FC Lisse de bal kreeg toegespeeld, was altijd Vermaas in de buurt om de aanvalsopbouw te ontregelen. Mede hierdoor kregen de drie spitsen van FC Lisse niet veel bespeelbare ballen. De weinige keren dat het wel lukte de voor- waartsen te bereiken, toonde Jerrel Linger zijn klasse. Telkens als hij aan de bal was, hees Ba rendrecht de stormbal. Slechts via overtredingen kon de Ita- lië-ganger afgestopt worden. De tweede helft was precies veertig seconden oud toen Lin ger na een vloeiende aanval vrij voor doelman Brian Noten boom verscheen. Het schot van de spits miste het doel op een haar. Prompt steeg de amuse mentswaarde van het duel. Ba rendrecht antwoordde met een schot van Dick Rietkerk. Via het lichaam van een Lissenaar ver- HOOFDKLASSE A SHO-ARC 1-1 (1-1) 10. Remco Blok 0-1, 36. Patrick End 1-1. Scheidsrech ter: Looye Toeschouwers: 400. Gele kaar ten: Jan den Hartigh. Leroy Hill (SHO), Dennis de Bruin (ARC). Noordwijk-Excelsior M 1-2(0-2). 16. Mi chel van Strien 0-1. 33. Robert Visser 0-2, 67. Patrick van Dam 1-2. Scheids rechter: Angevaare Toeschouwers: 700 Gele kaarten: Hans Jorgen Nicolai. Robert Visser (Excelsior M). Katwijk-Ter Leede 2-2 (2-1). 8 Marco de Ridder 1-0, 16. Barry Dubbeldeman 2-0, 27. Emiel Wajer 2-1. 53. Jeffrey Stolk 2-2. Scheidsrechter: Den Haan Toeschouwers: 1000 Gele kaarten: Pa trick Heymans (Katwijk), Emiel Wajer (Ter Leede). Bijzonderheid: John van der Meer speelde zijn 100e wedstrijd voor Katwijk FC Lisse-Barendrecht 2-2 (0-0). 62. Jo ris Post 0-1, 68. Remco van Bemmel 1-1, 73. Nick Schnater 2-1, 80. Fred La gendijk 2-2 (strafschop). Scheidsrechter: Letterman. Toeschouwers: 700. Gele kaar ten: Niels Rooders, Ton Stam (Baren drecht). Capelle-Quick Boys 2-0 (1-0). 20. Wou ter Ooms 1-0, 60. Ron Valk 2-0. Scheids rechter: Van der Beek. Toeschouwers: 600. Gele kaarten: Arno van der Horst. John Kroon (Capelle). Martin van Beelen, Raymond Flaton (Quick Boys). Scheveningen-Rijnsburgse Boys 2-3 (0-1). 40. Brian Brunings 0-1, 50. Ron Cramer 1-1. 80 Norbert van Lochem 1-2, 88. John Blok 2-2. 90 Smerko Kroszynski 2-3. Scheidsrechter: Wiede meyer Toeschouwers: 1000. Gele kaarten: Jimmy Charite. Dennis Roerade (Scheve ningen), Mohamed Boulayoune (Rijns burgse Boys) Zwart Wit '28-Strijen 1-1 (1-0). 11. Bri an Stolk 1-0, 70 Ferry Seton 1-1. Scheidsrechter: Kroon. Toeschouwers: 750 Gele kaarten: Richard Lodder (Zwart Wit'28), Maurice Wilkes, Robin Wijngaar- de (Strijen). ARC 6 3 3 0 12 8- 5 Rijnsb Boys 6 3 2 1 11 14-10 Barendrecht 6 321 11 7-5 Excelsior M 6 3 12 10 15- 9 Katwijk 6 3 12 10 11- 7 Scheveningen 6 3 0 3 9 10-11 FC Lisse 6 1 5 0 8 10- 8 Noordwijk 6 2 2 2 8 9-8 Ter Leede 6 1 3 2 6 9-10 Zwart Wit'28 6 1 3 2 6 8-10 Quick Boys 6 1 3 2 6 6-8 Strijen 6 1 3 2 6 6-8 Capelle 6 1 2 3 5 5-8 SHO 6 0 2 4 2 7-18 PROGRAMMA: SHO-Zwart Wit "28, ARC- -Noordwijk, Excelsior M-Katwijk, Ter Leede-FC Lisse, Barendrecht-Capelle, Quick Boys-Scheveningen, Rijnsburgse Boys-Strijen Topscorers: 1) Barry Dubbeldeman (Kat wijk) 6 doelpunten. 2) Yashin Ashri (Sche veningen), Mario Biervliet (Excelsior M), Raymond Buis (Rijnsburgse Boys). Marco Kleijn (Noordwijk). Robert Visser (Excelsior M) 4 doelpunten 7) Remco Blok (ARC), Arne van Gelder (Capelle), Danny van der Krogt (Zwart Wit'28), Martin de Louw (Ter Leede), Jeffrey Rutten (Quick Boys), Nick Schnater (FC Lisse), Ferry Seton (Strijen) 3 doelpunten. HOOFDKLASSE B Achilles Veen-GWV 0-2, SDC Putten-Huizen 0-1, Hoek-Kloetinge 0-4, ASWH-Volendam 1-2, Bennekom-Spakenburg 2-3, DOVO-Sparta Nijkerk 1-4, Heerjansdam- -Kozakken Boys 2-4. Spakenburg 5-13 Bennekom 6- 8 Kloetinge 6-13 Achilles V 6- 7 Huizen 6-13 ASWH 6- 7 GVW 6-10 Heerjansdam 6- 6 D0V0 6-10 Hoek 5- 4 Kozakken B 6-9 Volendam 6- 4 Sparta N 6-9 SDC Putten 6- 3 HOOFDKLASSE C SC Genemuiden-DVS '33 1-0, ONS Sneek-Harkemase Boys 1-3, IJsselmeer- vogels-ACV 0-0, Be Quick '28-Flevo Boys 1-1, Drachtster Boys-WHC 0-1, WOG-Olympia '28 3-0, Urk-DOS Kam- Urk 6-18 WHC 6- 9 IJss'vogels 6-14 ACV 6- 6 ONSSneek 6-13 W0G 6- 6 Genemuiden 6-13 Drachtster B 6- 4 Be Quick'28 6-13 DOS Kampen 6- 3 Flevo Boys 6- 9 Olympia'28 6- 1 Harkemase B 6- 9 DVS'33 6- 1 dween de bal net naast het doel. In de 62ste minuut nam Barendrecht alsnog de leiding. Van ruim dertig meter schoot Joris Post steenhard in. De bal raakte de lat en stuitte via de rug van doelman Ron Bouman over de doellijn. Kort voor de openingstreffer baarde Schaap opzien door Amando Luxenburg als vierde spits binnen de lijnen te bren gen. Luxenburg verving mid denvelder Majid Darazzi. Het duurde even, maar toen wierp de ingreep vruchten af. In de 68ste minuut brak de talentvol le invaller op links door. Via Ar ne van den Berg kwam de bal bij Van Bemmel, die de 1-1 in tikte. Ook de tweede goal van FC Lisse, vijf minuten na de eerste gescoord, was van goede kwali teit. Een vloeiende aanval ging vooraf aan een voorzet van Lin ger. Nick Schnater zorgde voor de afwerking met een rake kop bal. In plaats van door te gaan, nam FC Lisse na dit doelpunt gas terug. Barendrecht kreeg daardoor de gelegenheid zich te herstellen. Een moment van onachtzaamheid werd FC Lisse uiteindelijk fataal. Tien minu ten voor het einde stevende in eens Johan Fokkens op Bou man af. De doelman ging voor de bal, maar haalde Fokkens wel onderuit. Fred Lagendijk zette de strafschop om in 2-2. In de slotfase perste FC Lisse er nog een offensielje uit. Echte scoringskansen bleven echter achterwege. Schaap: „We zijn voor de winst gegaan en hebben boven dien behoorlijk gevoetbald. Dan is het teleurstellend dat je niet wint. Barendrecht blijft een lastige ploeg, die maar weinig kansen nodig heeft om tot sco ren te komen. Die eerste goal was een mooie, maar die maakt die jongen van die afstand na tuurlijk nooit meer. Aan het tweede doelpunt van Baren drecht ging een communicatie fout in onze defensie vooraf. Daar ga ik straks met mijn ver dedigers over praten. Al met al is het jammer dat we weer pun ten hebben laten liggen. Dat is niet de eerste keer dit seizoen." FC Lisse: Bouman; Elmahdadi. Van der Zwet, Taument, Langeveld; Hoei Tan, Darazzi (58. Luxenburg), Schna ter (78. Van der I.ugt); Van Bemmel, Van den Berg. Unger. TWEEDEKLASSEC Honselersdijk-PEC Den Haag 2-0, Mon ster-Forum Sport 2-2, BMT-Voorschoten '97 1-2, KRV-Leiden 5-0, Lugdunum- -Floreant 2-2, Vitesse Delft—JAC 0-0 KRV 6-18 PEC Den Hg 6- 7 Monster 5-11 Leiden 6- 6 Voorschoten 5-10 Lugdunum 6- 5 Forum Sport 6-10 JAC 6- 5 Vitesse Delft 6-10 Floreant 6- 5 Honselersdijk 6- 7 BMT 6- 4 DERDE KLASSE A Aalsmeer-DSO 1-9, Oegstgeest-UVS 2-3, SEV-TAVV 4-0, Kagia-Duinoord 1-1, Valken '68-RCL afg, Hazerswoudse Boys-Alphia 1-1 RCL 5-15 Valken'68 5- 7 DS0 6-13 UVS 5- 4 SEV 6-13 Oegstgeest 6- 4 Duinoord 6-10 Hazerswdse B 6- 4 Alphia 6-10 Kagia 6- 3 - 6-10 Aalsmeer 5- 0 TAW VIERDE KLASSE A Altius-Woubrugge 1-2, LSVV '70-RV- C/Rijswijk afg, Moerkapelle-Abbenes afg. Sleutels 5-15 LSW'70 5- 7 Moerkapelle 5-12 BSC'68 5- 6 MVKV 5-12 Semper Altius 6- 5 Koudekerk 6-12 RVC/Rijswijk 5- 4 LFC 6- 9 Woubrugge 6- 3 SV0W 5- 7 Abbenes 5- 1 VIJFDE KLASSE A GOL Sport-Foreholte afg, VCL-Wassenaar afg, GWS-Zwammerdam afg, DW0-SJC 8-2, VVSB-Roodenburg 2-0, Blauw Zwart is vrij DW0 5-15 Wassenaar 4- 4 VCL 5-10 Foreholte 4- 4 BlauwZwart 5-10 Zwammerd 4- 4 Roodenburg 5- 8 GOL Sport 4- 1 WSB 5- 7 GWS 4- 1 SJC 5- 6 ADO Den Haag gedupeerd door deel aanhang DEN HAAG ANP ADO Den Haag moet voor de wedstrijd om de Residentie Cup, het traditionele hoogte punt van de voorbereiding op het nieuwe seizoen, op zoek naar een. attractieve tegenstan der en een nieuwe sponsor. Nationale Nederlanden four neerde afgelopen zomer voor het duel tegen Barcelona 50.000 gulden maar is afgehaakt we gens het wangedrag van enkele kwaadwillende 'supporters'. Vnaf de tribune klonken bij voorbeeld spreekkoren aan het adres van Patrick Kluivert. "Waar blijft die moordenaar' werd geroepen op Midden- Noord, toen Kluivert niet speel de. Ronald de Boer ergerde zich zodanig aan de schandalige teksten dat hij na afloop zei nooit meer een stap in het Zui derpark te willen zetten. ADO Den Haag gaat probe ren andere geldschieters te in teresseren om de Residentie Cup op de agenda te houden.

Leidsch Dagblad | 1999 | | pagina 21